Új privát üzeneted érkezett!

Ja még vmi, remélem az aventes szívó nem annyira hatékony, mint a kis szivattyú gyermekem, ugyanis hajnalban lefejtem a másik mellem, és csak 35 ml jött le 15-20 perc alatt :?

emese1979
 
 


fabri, annus emese, köszönöm, bár csodálkozok magamon, még nem bukam ki, férjem szerint az élet megedzett már :( és sajnos volt időnk rákészülni azért már 3 hónapja szenvedett szegény, és tényleg én is így gondolom, hálát adok az égnek, hogy megszabadult a szenvedéstől és most már tényleg fenntről vigyáz ránk :)

meghozták nekünk is a kaját, persze Éduának már meg kellett melegíteni, de nem nagyon ízlik neki :)

kicsi megint jól bekajált, kemény 50-et lenyomott :)

csak akkor zavarna az óránkénti kaja, ha menni kellene valahová, de most remélem szuri előtt bekajál, vagy ha nem hát viszek vizet, akkor azt kapja :) ez van, pedig az előbb is sírt, hogyéhes :(

Édua is ilyen volt, soha nem reklamált a kajáért és most sem :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi
Nagyon sajnálom, részvétem.

Nekem sincs már mérlegem 1 hete, gőzöm sincs mennyit eszik. Esti lefekvés előtt kap 2 cicit előtte egyet. A fél 9es kaja után fél 3kor evett, nálunk 6 órás alvás még nem volt. Aztán 6kor meg most :-) közben alvás..
pumuklii
 
 

 
 

sziasztok

lanyom nekem is alakitott
este 11kor evett kemeny 10 ml-t :D
"jo anyahoz" meltoan lemertem persze...
mindig merem sajnos mert tudnom kell mennyit potoljak tapbol :?
szoval aludt 4ig vele......
utana csak cicit kapott.. ergo nem ehetett tul sokat. most meg cici plusz 30ml tap...

tegnapi napjan kb 550-600ml korul evett. nem volt tobbre igenye :roll:
tudom h neki mar 700felett kene..
doki szerint zsiros a tejem (az a keves ami van) es h mi lenne ha leszurnem...
hat en inkabb orulok neki h ha keves is van egyenlore de legalabb az taplalo.. de nem?? :shock:

Emese!!
ha en leszivom az aventessel utana Boro meg tuti tud szivni cicibol.. ugyhogy biztos nem olyan hatekony :wink:

holnap jon meg a more milk..
kivancsian varom :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Fabri!
Hanna nagyon édes!Szerintem hasonlít rád! :wink:

Netti!
Leszűrni az anyatejet? :shock: Na ilyet se hallottam még.....

annus11
 
 


Annus

hat latod..... nem hogy orulne h legalabb ami tejem van az jo taplalo....
na mindegy :roll:
leszarom inkabb.. csak a tegnapi napom jol elrontotta :?
egesznap azon agyaltam biztos tuletetem....
de nemhiszem h az a 600ml tuletetes lenne....
egyebkent az elott mig csak anyatejet kapott,tokre orult a gyarapodasanak !!
dicsergette stb.. pedig akkor is ennyit hizott :)
erdekes. :roll:

azert ilyen bunko velem mert tapot is kap a gyerek,mintha jo kedvembol adnek neki .. kesz..

undorito az idojaras,hogy birjatok?
nem voltunk utcan napok ota
en babakocsival igy nem megyek sehova :?
holnap apa nem dolgozik,kimozdulunk majd..
de jo lenne egy kis jobb ido :?

Netti
Kép
maumau
 
 


maumau akkor nálunk is ez lenne a megoldás? :)

most adtam neki vizet és lenyugodott és alszik, lehet tényleg szomjas volt mindig mikor én tömtem volna :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


persze!! siman.. szopi utan mindig szomjan akar hallni szegenykem :roll:
20ml korul benyel siman :D

Netti
Kép
maumau
 
 


szoval halni :D
(olesbabaval olyan nehez az irasra is osszpontositani.. vegre letettem es meg nem ebredt! ) :D

more milket napkozben milyen idokozonkent kell beszedni? vagy mindegy? :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Jó reggelt!!!
Heni,de jó hogy jöttél!!Lánykád nagyon édi!!!Hány kg most?
Ildii részvétem!
Fabri,én magamtól váltottam le a hipoallergént simára.ez is csecsemőkortól van.most ezt isszuk:http://www.pirulapatika.hu/230082212/adatlap ettől nagyon jól van.édes a Hannád.A hajunk nekünk is vált,bár még nem nagyon.most épp fogom,ölben lenne mindig.
Az aventesben por van,üvegben a kimért víz.általában olyan helyen vagyunk ahol van mikro.De kocssiba az uti melegítő is jó.amúgy ilyen:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=8025

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


mau, mi voltunk kinn, Zsófi motorral, Fruzsi kenguruban :wink:
Vendég
 


Jó fej ez a doki, Netti! Én is váltanék a helyedben. Én is cseréltem dokit anno még Majával, és nagyon bírom a mostanit.
Nem is értem, akkor minden anyukával, akinek pótolni kell bunkó? Biztos sok ilyen van pedig neki. Vagy csak rossz napja volt neki is...

Mi 1 hete nonstop gyurmázunk Majával. Múlt héten vettünk neki egy készletet. Ebben az időben úgyse tudunk nagyon mit csinálni.
pumuklii
 
 


Na végre elaludt,így letettem.
Amúgy Grétinél nem kellett melegítenem a vizet.Mire rájöttünk hogy miért nem akar enni,meg miért eszik keveset.Az volt a baja hogy langyosan nem kellett neki a tápszer,csak hidegen.
Képzeljétek,úgy meghatódtam ma!!!!Apa éjszakás,reggel 6kor végez.Erre ő alvás helyett,boltba ment és reggelivel ébresztett az ágyban!!!!Olyan jól esett,csak azt sajnálom hogy Grétike már akkor elég éberen aludt. :D :oops:
Na lépek pakolászom.
Szép napot!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Csak elfelejtettem.Mi tegnap végre már kimentünk,épp eső előtt hazaértünk.
Ma reggel ráraktam a játszószőnyegre,mosolygott és lökdöste a kezével a katicát.Olyan édi,próbál fogni,nyúl dolgok után.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus!Köszi,a család szerint is hasonlít,bár a homlok része apáé.Izusnak még minig milyen sok haja van :D ,tündéri arcokat vág. :lol:
Anita!Nektek az adagoló csomiban volt?
Nagyon ötletes.Köszi a tápis hsz-t.
Hanna is milyen kis pufi arcú angyal,édesek! :D ÉnHannámnak mondom mindig megeszem a pofizacsidat!! :lol: :lol:
Sztem én is kipróbálom a simát.Hanna épp kajcsi után a vállamon pihen,pedig kéne zuhiznom,hajat mosnom.
Ha minden igaz,ma megérkezik a tesz-vesz-es pihiszékünk,már nagyon várom.
Én már nem vagyok okos,ruci ügyben. :roll: :?:
Tegnap már bekapcsoltuk az olajradiátort a fürdéshez,és éjjelre.
Ma adtam rá ujjatlan,arra hosszú újjú bodyt,és egy plüs újjatlan rugit,de alapon megy a kis fűtés.
Lánykámnak olyan sokszor hideg a keze,de az arca,tarkója viszont meleg.
A végén visszahúzom rá a kórházas kesztyűjét. :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Szerintem én kimegyek ma vele,ha kell esővédővel.
Max én ázok, bár van ernyő,és esőkabim is. :wink:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Ildi, részvétem a nagyid miatt!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


szerintetek mit csináljak már vele? várjak ki most legalább 2 órát? megint csak 20-at evett, ma összesen 4x kajált összesen 130-at :(, más egy kajára eszik ennyit

én meg csak eszek és eszek :( :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Na Bogi is 4-szer evett már ma :shock: persze sztm keveseket, mert 15 perc alatt bealszik...

Fabri,
én úgy tudom, a babák kézfeje lábikája mindig hidegebb picit! A kellemes hőfok nekik 23-24 fok (legalábbis a védőnő szerint..)

Mi ma megxün k védőnőhöz, holnap a kórházba koponya meg hasi uh-ra, csütörtökön meg az ortopédiára... jó kis hét lesz!

emese1979
 
 


Sziasztok!

Ildi,
részvétem neked és a családodnak is.

Picihencsó,
örülök hogy minden rendben veletek.Lánykád nagyon édes.És hogy fogadta a kisasszony a tápszert?Nem volt gond?

Babakocsizás,
ilyen időben sehova.Nálunk amúgy is nagyon rosszak az utak, de igazából ebben a ramaty időben olyan jókat alszik mint még soha.Nem akarom a lelket is kirázni belőle ezeken a rossz járdákon.

A mi gyerekdokink ugyanaz aki még az enyém volt.Rendes, mert ha nem tudunk felmenni a védőbe akkor mondja hogy ugorjunk be hozzá a rendelésre és megnézi a picit.Első alkalommal is már hétfőn itt volt(szombaton jöttünk haza) és mondta ha bármi gond van hívjuk akár otthon is és kijön.De nem csak velünk ilyen kedves, sokaktól hallom hogy nagyon odaadó a betegeivel.
Szerencsénk van.

Én most olcsón megúsztam az aventes pohárvásárlást.20 darab tetővel együtt 2000 forintért.

Ahány gyerek annyi féle.Szerintem ha jól fejlődik és elégedett akkor nem kell azon aggódni hogy eszik e eleget.Én is mérem néha, de csak kíváncsiságból, meg hogy mennyit hízik.

Én csak egy cicből etetem Gábrist és elég neki.Ha nyüszörög akkor ugyanazt a cicit megkapja és ha még akkor is szopizna akkor egy kis tea 10-15 ml-t megiszik és alszik.Néha ráteszem a másikra is ha keveslem amit szerintem evett.Ilyenkor vagy igazam volt és eszik még vagy ha tévedtem akkor csak tartja a szájában.

Na nem beszélek már ennyit.
Megyek vasalni. :cry:

KépKép
harhaj
 
 


felhívtam a védőnő barátnőmet, azt mondta, hogy várjak ki vele kb 3 órát, de mindenkit megint megvisel ez a hülye idő :(, az ő gondozottjai is panaszkodnak :)

Anikó köszönöm :(

még mindig bennem van a para a tanácsadás miatt, úgy útáltam Éduánál is, mindig csesztettek a súlya miatt, bár nekünk is más dokinőnk van, még Éduánál váltottam, egy nagyon szimpatikus megértő dokinőre, aki annak idején koraszülöttosztályon dolgozott :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


kicsi lányom megint bealudt, akkor tutira az idő teszi most ezt vele :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


panndi
sztem itt is az lesz.. ugyis olyan hisztis (ma is)
kenguruban majd uvolt kicsit es elalszik..... :roll:


Ildi
sztem hagyd ra ha neki eleg. akkor tomjed ha nem gyarapszik :)
hany kilo?
megviselheti az ido is....


pumukli
gondolkodom a valtason.. csak nincs kedvem az egeszhez.
foleg ahoz h tobb szar napot okozzon.
a regi dokimat kellett volna valasztani..akkor is ha ujpesten van. 10p kocsival. (o irt fel tapot most is,mert a sajat ugye nem....csak majd ha elkezdene fogyni. ki erti ezt)

Netti
Kép
maumau
 
 


Ildi részvétem :(

Fruzsi ma eddig kétszer evett, összesen 370 grammot. Van étvágya :lol:

Én már nagyon várom az ebédet :roll:
Vendég
 


panndi Fruzsi mindig sokat eszik :)

nekem már reggel fél9-kor hozták :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok Csajok!

Megint fél hétig aludt ez az áldott jó gyerek (este 11-től)! :D

Dóri, a más színű kaki az zöld? Mert a mienk kb. minden másodikra a zöld valamelyik színárnyalata, és a védőnő szerint ez nem gond... :roll:

Netti, Csanád kb. 600-at eszik egy nap, és most 3600 körül van a súlya.

Piciheni, de jó, hogy jöttél! Nagyon gratulálunk Nadinkához, olyan aranyos kislány!

Ildi, drága, őszinte részvétem, erőt és kitartást kívánok az egész családnak!

Anita, a férjed nagyon aranyos!

Öhm... Én eddig hallgattam ezügyben, de nem bírom tovább, vallomással tartozom! Én még SOHA nem szívtam ki Csanád orrát... KÉNE?? A dokinő azt mondta, hogy teljesen normális, ha szörcsög meg horkol, ne törődjek vele...

Mindjárt indulunk az 1 hós vizsgálatra. Ebben az okádék időben... Nem valami romantikus.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Heni!!! Végre itt!!! Nagyon örülök!!! :) Nagyon örülök, hogy jól vagytok, nagyon szép a kicsi lány! :)

Ildi, nagyon sajnálom! Az ittmaradottaknak vigasztalódást kívánok.

Danó is alakított ma, most ordít, hogy éhes, de másfél órával ezelőtt 40 g-ot evett... :roll: Pedig nagyon nagy étkű gyerek volt... Most meg még várnia kell...

Na megyek, legalább vigasztalgatom.

Fabri, nem én vagyok a 34-es rucira áhítozó... Én sztem sosem leszek olyan vékony... Böbi az! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szofi, addig, amíg nem okoz neki kellemetlenséget, hagyhatod. Hajrá az orvoshoz!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Anita, a férjed nagyon kedves, tényleg!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


szofi, én Zsófiét sem :wink:
Vendég
 


Szofi

sztem nem kell szivni az orrat ha nincs vele gond
Boro nathas,en pl azert szivom neki..van is mit :)

Dori

Boro is ezt csinalja kajaugyileg mint Dano..

Netti
Kép
maumau
 
 


köszönöm lányok mindenkinek az együtérzést, annyira jó hogy itt lehetek veletek :)

szofi nyugi én sem szívtam még Lara orrát pedig szokott tüsszenteni is :)

most már kicsit kezd szenvedni, szegény jókat kortyol a vízből :)

délig kitartok :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jaj,Dóri!Ne hari,persze Böbinek akartam írni! :oops:
Nyugi én sem vagyok-leszek 34-es,már életkorban sem. :oops: :oops: Sebaj,legalább van mit rajtunk fogni,vagy mi... :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Anita!Tényleg Aranyos a férjed,bizti jól esett egy kis kényeztetés. :D
Nálunk elállt az eső,sztem lasan indulunk. :D

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


lassan

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Netti
elhiszem h macera. Mi dokink is újpesten van.

Ildi
ma van Édua névnap vagy rosszul emlékszem?
pumuklii
 
 


pumukli végül május 9-én tartottuk :)

ma van a házzassági évfordulónk viszont, bár nem nagyon tartjuk ez már a 8. :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!
Ildi,részvétem!
Hát most jöttem az orvostól,nem éppen jó hírekkel.Sajnos meg kell holnap csinálni.Kialkudtam,hogy este ambulánsan csinálja,és ne keljen fél napot bent töltenem. Meg megbeszéltük hogy nem altat el,hanem kapok egy bivaly erős fájdalomcsillapítót,és úgy csinálja.Akárhogy is,én rettenetesen félek,biztos jobb lenne aludni közben,de akkor nem jöhetek haza Rikihez,így meg elvileg 6-ra bemegyek,és ha minden ok lesz,akkor 8-9 felé mehetek is haza.
Volt már valakinek kürete?Milyen,fájdalmas közben és utána? Nem tudjátok véletlenül,hogy meddig nem szoptathatok a fájdalomcsillapító után?Hogy készülje kAkár priviben is megköszönöm az infót.És eldöntöttem,hogy semmit nem csinálok se ma se holnap,csak Rikivel leszek. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!
Sajálom h mégis be kell avatkozni!!Helyes,legyél csak Rikivel,most pláne ne foglalkozz mással!A gyógyszert nem tudom....kérdezd meg a gyerekorvost!Nekem volt egy műtétem,amikor az első baba elment,engem altattak.Utána egyáltalán nem fájt semmi!Szóval szerintem neked se fog akkor!Vagy max egy minimálisat!

Anita!
Hát elhiszem hogy sajnáltad h Grétike nem aludt már vmi mélyen :wink: :lol: :lol:

Én gyerkőcöm ma már evett 3szor.Azt nem tom h mennyit,de szerintem a szokásos adagját.Őt nem zavarja semmi ha kajáról van szó!Még a nátha se zavarta!Inkább nem vesz levegőt de ő eszik :lol: Apja lánya :wink:

Mi kimentünk,nemrég jöttünk vissza!Elsétáltunk a Lurdyba meg vissza,benn meg mentünk egy kört.Annyira jó volt,tegnap már tiszta hiszti voltam.Az uram csak röhögött,tudja h nem bírok idebenn meglenni...3.napja nem mozdultunk ki.És Iza is igényli a kis friss levegőt!Odafelé esett kicsit.Rajtam kapucni,babakocsin esővédő.Visszafelé már szép idő volt,még egy picit a nap is süt,vagy legalábbis nincs olyan szürkeség.... :lol:

Délután megyek a mosható pelusokért,és mostantól ebben nyomjuk elméletileg :wink:

Emese!
Nem bizti h keveset evett!Nekem Iza mindig végez ennyi idő alatt :wink: Kb 140eket eszik most...majd lemérem már a köv kajánál! :wink:

annus11
 
 


Edua!
Boldog házassági évfordulót!!!Azért vmivel ünnepeljétek meg :wink:

annus11
 
 


Köszi Annus az infot! Remélem közben sem fog.Mindegy,most csak lapulunk az ágyban,nézünk egy jó filmet,beszélgetünk,és manót össze-vissza puszilgatom.A héten más úgysem érdekel.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


kutyafüle: kitartás!

Mi minden nap kimegyünk, tegnap is amint elállt az eső, mentünk ki, másfél órát voltunk sétálni, motorozni :)
Én bekattanok különben... ma is voltunk boltban, igaz, ott autóval :wink:
Vendég
 


Kutyafüle
én is sajnálom. Azért jó, hogy sikerült kialkudnod a dokinál. Nem hiszem, hogy fájni fog utána, neked nem is kaparnak, csak a bennmaradt folyadékot kiszedik. Max. a méhszájtágítás, de nálam az a szülés után se fájt, bár neked ez lesz az első.

Ildi
Boldog évfordulót!

Maja olyan könnyen alszik el egy ideje, hihetetlen. Berakom az ágyba, 1 ének előtte. Általában úgy jön ki, hogy Kolos akkor szopizik, vagy sírdogál épp. Bennhagyom Maját, hogy próbáljon aludni egyedül, majd jövök, ha Kolossal végzek. És pik-pak elalszik. Apja érdeme, Kolos születése óta ő altatta. Meg lehet az új redőnyé is. :-)

Összevesztem az előbb a taxis diszpécserrel. Tegnap rendeltem hugomnak reptérre taxit ma estére, és most lemondtam, mert nővérem kimegy érte. Erre ő, hogy pár órával előbb szoktak azért szólni (nem hogy örülne, hogy egyáltalán telefonáltam). Mondom, hogy este 8-ra rendeltem csak nem áll ott kinn egész nap a kocsi stb.... Pár mondat után lerakta a csávó.
pumuklii
 
 


Panndi!
Én is megőrülök idebenn!Nekünk se erkély se semmi!Csak tegnap tudtam venni esővédőt a babakocsira! :wink: Amúgy imádom az eső illatát!

Iza még mindig alszik...10kor evett.....

Vki írta h volt szoliban!Gondolkozom én is....elég gyér a szinem,pedig alapból barna a bőröm.Elég is lenne 1-2 alkalom...amúgy se fogok idén napozni(fürdőruhám sincs...csak olyan amiből kivan a hasam,de azt most inkább nem mutogatnám....)Szóval kérdés h a tejtermelésnek nem ártok vele?

Iza holnap lesz 2 hónapos,annyira várom.....mintha legalább 1 éves lenne :lol: :lol:

annus11
 
 


Két hónap, az igen!

Én a hathetes kontrollt várom már nagyon... :wink:

Fruzsi is 10-kor evett, most épp alszik, Zsófi is alszik, ez ám a jó lét :lol:
Vendég
 


Fruzsi pont a keresztelője napján lesz két hónapos :D És a férjem fog főzni mindnet! Zsófi első szülinapjára is mindent ő csinált a torta kivételével, mert azt én :) Annyira szeretem, hogy ilyen :)
Vendég
 


Nekem ma lesz a 6 hetes kontroll.

Nálam is alszik mindkettő :-)
pumuklii
 
 


De jófejek a lányok, na meg a párod, Panndi! :)

Pumuklii, ügyes Maja! :)

Kutyafüle! Sajnálom, de ügyes voltál az alkuval! Bízom benne, hogy nem fog fájni!

Fabri, nem haragszom!

Szofi, igen, zöld kakik. Egy csomószor. De miért van???

Nem értem... Ez a Danó a 3 órával ezelőtti 40 g után, most kemény 70-at evett... A 40-nél és a 70-nél is bealudt a szopi közben, én mindig küzdök az ébresztgetésével, eddig ment kb, és nagyjából azért megette az adagját, mondjuk úgy, hogy min. 60-at azért mindig evett. Létezik olyan, hogy gyenge lett, és nem bír eleget szopizni, mert elfárasztja? Akkor nem várhatom ki a 3 órákat, mert akkor az a másfél óra csak még jobban lefárasztja, amit éhezve tölt... Bár nem sírt végig, aludt is, sőt, nem is sokat sírt, mert altattam, vigasztaltam. De ez megint egy ördögi kör lehet... Adjak neki a lefejt tejből, hogy kikerüljünk a körből? Asszem, megvárok még egy evést, ha akkor sem eszik rendesen, csinálok vmit. Az is lehet, hogy inkább gyakrabban etetek ma. Amikor éhes lesz, és szól, nem várok, hogy estére meglegyen a napi adagja... :roll:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Most aludt el Samu, szóval jelenleg nálunk is alszanak. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Ildi, nagyon sajnálom! Nagyon megértelek, mert én akkor veszítettem el a nagymamámat (akit anyámként szeretek vagy még attól is jobban), amikor megtudtam, hogy AndrisMarci érkezik. Csak neki már nem tudtam elmondani. De tudom, hogy tudja... :cry:

Ma voltunk 6 hetesen; gyerek is, én is. Minden ok, picit tornáztatni kell Marci lábait. A sógor Cerazette-et írt és azt javasolta, hogy min. 1 évet várjunk a köv. gyerekkel. Na lesz abból több is! :lol:

Marci majd' 1000 grammot hízott. (az előbb kimaradt a c betű, így Mari lett :oops: )

Vki, én se mérem a gyereket, meg az evéseit se. Ara már gondoltam, hogy lehet nincs elég tej, de ennyi maláta mellett elég ciki lenne...

Tegnap nekünk is nyügi napunk volt.

Heni, tök jó, hogy jöttél! Aranyos Nadinka.

Na biztos akartam még vmit, csak elfelejtettem.

Ja: Kutyafüle: szorítok!

pussz!

Kép

Kép
adraci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: