Új privát üzeneted érkezett!

Sissy
helicot elkaphatják, lehetőleg a cumit ne nyald le ;) volt olyan baba, aki így kapta el
nincs mindenkinek, és többször okoz panaszt, mint nem, és gyomorrákot is okozhat!! 10 napos kezeléssel ált. megszűnik

tejci
én 2 napnál régebbit nem adok, de legtöbb helyen 72 órát írnak..

Annus
én sem vagyok már olyan tisztaságmániás :) csak a tej a parám ;) de ez én vagyok ;)
Vendég
 


Petra!
:lol: :lol: :lol: Ja akkor azért ne essek pánikba ugye?Csak jó az a tej...nem? :wink: :lol:

annus11
 
 


Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Mivel nekem a szüleim az eü-ben melóznak, kértem tőlük vizeletes poharat,ami még nem volt használatban. Azt sterilizáltam, és abban fagyasztok. A mérete is pont jó,mert kb 1 dl fér bele. Se nem sok, se nem kevés!

A próbálgatás is jó dolog sztem, (én is csinálom)de azt senki se várja, hogy ha lesz következő babája,akkor nem kell elölről kezdenie az egészet. Ugyanis ahány gyerek annyi féle.

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Sziasztok!
Olyan jó témák merülnek fel... olyan jó jönni, csak tudnék gyakrabban...


Mozza, tündérke Lili:)

Annus, hogy te még kenyeret is tudsz sütni, nem semmi, hány órát alszol éjjel? Hogy tudsz még eilyesmire is időt szakítani?

Edua, 170mili kevés? Én repdesnék, ha anniyt ki tudnék valaha fejni... nekem soha nem volt még 120 felett a 2-ből összesen. én mindíg csak mentem Marci kereslete után... amikor 6grammot kapott etetésenként, nekem 6 volt amikor 20-at, akkor 20, amikor 50, akkor 50..... így emelték anno...

Szofi,
nagyon aranyos vagy,köszi a bíztatást!

Böbi, az szuper, ha friss anyatejhez jutsz! Én is fogok próbálkozni ilyesmivel, ha elapadna... na de erről most ne is beszéljünk...


Pótlás nem odaadása: állítólag azért ne adjam oda, hogy ne szokjon le a ciciről egyrészt, másrészt ha nem aznap adom oda, akkor így generálom azt, hogy kevesebb tejem lesz, mert a baba nem termeli ki azt aznap, és így csappan meg a mennyiség....
Pont azért szereztem be egy speckó kütyüt, hogy ne szokjon le. Lusta, szájpadhasadékos vagy korababáknak van elsősorban. És pótlás odaadására is másodsorban cumisüveg helyett. Szopptanítnak, vagy sns-nek hívják, kis tartály, szilikonos csővel, amit a cicibimbóra kell tenni, és onnan jön neki a tejci.
Szóval akkor adjam csak oda, ha vészhelyzet van, amikor mondjuk több órája sír, mert nem tudott elég tejet kitermelni...
Petrus, igazad van... ordytani nem hagyom.. ehelyett cicin van, már megint volt egy nap, amikor 6,5 órán át cicizett szinte szünet nélkül.. már sírtam, a párom vette le rólam, és 45 perc séta a vállon után kidőlt szegényke... ezt mégegyszer nem csinálom az tuti....

Tej növelés:
Az egész azért van, hogy visszaállítsuk a tej menyiéségt, ami most olyan 150-200mililiterrel kevesebb napi szinten, mint mondjuk 2 hete volt. Az jó kérdés, hogy miért lett kevesebb.. sok tipp van rá... de azzal ámítanak, hogy vissza lehet állítani... már nem sok időt adok neki, 2 nap múlva kell felhívni a fődokit, és akkor kapok szabadkezet a tápszerezéshez, ha addig nem javul a helyzet. Most fejek is, és nem hagyok ki éjjel 3 óránál többet... íEgyébként mi van akkor, ha egyszerűen csak kevesebb lett és kész, és mostantól kezdve kevesebb lesz.... A guruk szerint ennek oka van, és orvosolható...
vanni
 
 


Petra :wink: :lol:

Vanni!
Jesszu :shock: 6,5 órán át cicin volt?És jó ez neki?Mármint így mennyit eszik?Hát én továbbra se értem ezt de mindegy....csak tudják a nagy guruk...de én ilyen módszert most hallok először.Mielött tápit adnál neki,nem akarsz esetleg mást kipróbálni?Mondjuk vmi olyat mint amit itt mindenki csinált amikor épp kevesebb teje volt.Mert sokan átmentünk ilyen tejcsökkenésen(én is vagy 2-3szor)De 1-2 nap alatt helyrejött!Pedig akkor nekem is kb harmad annyi tejem volt!!!!
Ja hát Iza alszik este 8tól hajnali 3ig,ilyenkor én kb 1 órát fenn vagyok,mert fejek is.Aztán kb 7ig alszunk!Szóval 8-10 óra simán megvan 1 megszakítással :wink: Napközben nem vagyok fáradt :wink: De a gép süt,én csak beledobálom a dolgokat és kész :wink:

Trixi!
Micsodatejgyüjtő poharaid vannak :wink: :lol:

annus11
 
 


sziasztok

Jó témákat hoztok fel szerintem is.

A kajaeltevést kérdezte valaki.Aventes edényekbe teszek el pépeket, hogy télen jó kis vitamindús kajcit kaphasson.Azért akarok most eltenni egy párat, mert van tejem is van a kertben friss zöldség gyümölcs és megcsinálgatok egy pár adagot neki.Télen csak előveszem és adhatom is egyből.Nem kell boltba menni aztán még főzöcskézni is.

Köszi a válaszokat!

Annus,
én csütörtök óta szedem a fogigátlót(Cerazette) és mintha kevesebb lenne a tejem.Remélem nincs összefüggés és csak megint ilyen átmeneti csökkenésről van szó, de ha nem múlik el akkor abbahagyom a szedését.

Nagyon jók a képek.Minden gyerek olyan aranyos.El se hiszem hogy egyszer megnőnek:)

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Csanika ma nagyon jó gyerek! Játsdzottunk kétszer fél órát, kicsit mostmár kezd kinyílni a szeme a tárgyakra, és kezd érdeklődni a környezete iránt.

Annus, én ezt nem értem... Képzeld, ma én se fejtem, csak reggel keléskor, és rengeteg tejem van! Próbálnék én két mellből szoptatni, de elég az egy neki, amiből 90-130-akat eszik... Furcsi...
Ez a szopi egy bazi hullámvasút! Nem fejsz, meg nem cicizteted, akkor kevés lesz, akkor para, fejsz meg cicizteted, akkor sok, akkor nem fejsz, stb...

Vanni, Te most sörözöl, homeobogyózol vagy teázol? Én tartom, hogy ha nem fogy a gyerek, és nem ordít az éhségtől, akkor ne adj neki pótlást. Ha éhes, akkor meg add oda a lefejt tejet. Még annyi, hogy tudom, hogy imádod Marcit, de Te is itt vagy, és neked is van életed, és neki is az a jó, ha Te nem vagy totál készen. Szóval én mellőzném a 6,5 órás cicizést, meg a sírást, jó? :wink:
Ilyenkor, mikor én is kétségbe voltam esve, akkor mindig arra gondoltam, hogy az én gyerekem is fel fog nőni, méghozzá szeretetben fog felnőni, a többi mind másodlagos!

Én Aventes poharakat tettem el kb. 10 db-ot. Nem túl praktikus, mert relatíve sok helyet foglal a zacsihoz képest. Viszont jól néz ki, és utána kompatibilis a többi aventes cuccommal. Ja, és mikrós sterilizálóban kisterilezem a poharat, mielőtt belefejek.

Annus, szerintem ha így haladsz, nem is kell Izának pótolni, csak ha nagyobb lesz, addigra meg fejlettebb lesz az immunrendszere. Aztán akkor meglátod, hogy mennyire lesz érzékeny. Ha nem elég steril neki a tej, akkor majd nem adod oda... Gyerekfüggő ez is! Én 10 hónapos koromban 2 marékkal ettem a kutyaszaros homokot a homokozóban! :lol: :lol: :lol:

Na jó, abbahagyom a regényírást, puszi mindenkinek!
Ja, még akartam írni, hogy tündériek a babácskák!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Pedig már most sokkal nagyobbak, mint mikor születtek, Harhaj! :)

Na, akkor elárulom, Annus, hogy én most, hogy elfogyott az Aventes poharam Auchan-os péksüteményes/zöldség-gyümölcsös zacsiban fagyasztom a tejet. És igen, a mosogatás-öblítést jó ötletnek tartom! :wink: Más tárolóizére nem futná... :lol: Ráadásul a tejet szinte mindig rögtön fagyasztom én is. A hűtőnk nagyon hút. A további felhasználása pedig ennek az adagnak: vagy főzelékhez - akkor úgyis fel lesz forralva - vagy Samu issza, ő meg már nagy. :wink: Természetesen, ha másnak adnék, akkor steril cuccba tenném. És a hivatalos tejadásnál meg lesznek szabályok, amiket be kell tartani... :)

Petrus! Kiskutya... :lol: :lol: Ikeroroszlánok?

Vanni, nem értem... De nagyon csodálom a kitartásod! Miért kell ezt a kislegényt éheztetni? Ha fejted azt a tejet, akkor az is a melled stimulálásával történt. Attól nem fog apadni a tejmennyiség, ha nem ő termeli! Lásd Édua-Ildi. :) Max. az kérdés, hogy ő lesz-e változatlanul lelkes szopizó baba abban az esetben, ha hozzájut tejhez más formában is, mint ciciből. Erre meg nálunk van példa, én minden nap végén, mielőtt szeretném, hogy hosszabban aludjon, adok a napközben lefejt tejből, amennyi csak belefér. De eszébe sem jut reklamálni, hogy ő nem szopizik... Elég kómásnak kell lennie, és nem is tudatosul benne, hogy más a helyzet... Illetbe éreznie kell 1 szabályt, ami majd később "érthető" is kell hogy legyen számára: addig nincs más kaja, amíg nem szopizott rendesen. Ezt meg Samuval műveltük: neki úgy kellett pótolnom, hogy előtte szopizott. 1 évig csináltuk így, és nem lett egy grammal sem kevesebb a tejem ettől. Bocsánat, nem vagyok szakértő, csak sajnálom a fiad (tudom, nálad nem sajnálja senki sem jobban...), meg téged... Hozzáteszem, hogy Danóval előfordult nem egyszer, hogy én sem adtam neki a lefejt tejből pótlást, amikor kevesebbet evett, mint kellett volna, azért, hogy ne szokjon hozzá, hogy könnyebben is lehet kajához jutni, akkor gyakoribb szopikkal kihúztuk a nagyobb alvásig, aztán minden visszakerült a régi kerékvágásba.

Na, asszem most felébresztem kisfiút, mert már rég ennie kellett volna...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szofi! Örülök a tej-gond megszűntének! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


a dokimrol meg par szot irnek,mert teljesen kiakasztott.
csak annyit ert el h az idegesegtol max csappani fog a tejem ..
szte a TEJet ugy novelhetem,ha nem teszem mellre a gyereket csak 4orankent.
kikerekedett a szemem,es ennel a pontnal vissza kerdeztem,hogy mi.. en ugy tudtam minnel tobbszor stb.
kozolte annak semmi ertelme stb.
most nemtudom eldonteni hcsak rossz kedve volt es azert volt ekkora "paraszt" velem,vagy amugy is ilyen lenne?!
es h csak akkor adjak neki potlast ha 100alatt eszik anyatejet,(elmondtam neki 10x h 100alatt) es utana is cask azzal jott,h akkor se ir tapszert,majd ha fogy a gyerek utana......
nem hiszem h az en 70es tejem eleg lenne neki,foleg h uvolt a kajaert utana,de kb 30ml-vel kell neki tobb.
hozzateszem szte 3x annyit hizott mint kellett volna (2het alatt 500at)
most osszeadogattam es 650-730ig eszik egy nap kb, a melegben kevesebbet....akkor a viz megy tobb..
borzasztoan felidegesitett azzal h "tuletetem"...
nemtudom felfogni miert kell vkit ennyire megvetni azert mert potlast ad a gyereknek,annyira negativan allt hozzam,ugy beszelt kb mint egy kutyaval...
most az orvos valtason gondolkodok..

egyebkent 1 honap alatt 7 centit notunk,hogy irjak vmi jot is!!! :)

Netti
Kép
maumau
 
 


ja es szte 6x 100at kene ennie, ha nagyon ehres max 120 :)

Netti
Kép
maumau
 
 


Petrus!De azért rákot nem kisbabáknál okoz igaz?Majd megemlítem a dokinőnek,ha 1 hét múlva viszem vissza.Vagy az már késő????Én azért nem voltam eddig komolyabban megijedve,mert én is rengeteget buktam kiskoromban anya szerint,meg nagyon mohón áll a kaja témához a manó. De feltétlenül rákérdezek.Köszi,hogy mondtad.Ja és mitől lehet ezt elkapni?
Nem vettem tejgyűjtőt,hanem gyógyis tégelyt.Le lehet zárni,mivel műanyag,lehet sterilizálni,és kifőzni.Én kényelmesen be lehet pakolni a hűtőbe.És csak 30Ft darabja.
Ez a teszteléses dolog nem csak az ár-érték dologra megy.Ez olyan bolondozás. :oops: Kíváncsi vagyok mi milyen.Már akkor kikötöttem volna a Neogranormonos popsitörlőnél,mert az nagyon tetszik,és nem is drága.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Netti, szerintem tény, hogy Boro rengeteget eszik. Ugyanakkor szerintem egy kisbabát nem lehet túletetni. Ha éhes, ordít a kajáért, ha meg már nem éhes, boldogan bealszik. Nekem még egyszer se sikerült Csaniba erőszakkal kaját tuszkolni.
Na mindegy, ezt nem tudom, de valamit igen: azonnal válts orvost! Ha már most negatívan állt hozzád, amiből kifolyólag mostmár Te is hozzá, akkor hogy fogsz így benne megbízni, ha Boró beteg lesz? Nyilván sehogy! Szerintem mindenképpen keress valakit, aki nem beszél veled flegmán. Mert lehet más a véleménye, sőt, de ezt is el lehet mondani kultúráltan, anélkül, hogy az anyát sértegetné meg kiakasztaná!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Netti!
szerintem ne is foglalkozz a dokival! Felesleges ilyenek miatt idegesíteni magad, és tényleg nehogy az legyen a vége, hogy az idegességtől apad a tejed. Biztosan nehéz, de engedd el a füled mellett! Hisz te csak a legjobbat akarod a gyerekednek, és biztosan nem erőlteted bele. Máté is kapott pótlást szopik után, szerintem táppal sem olyan könnyű túletetni. Ha meg ducibb, akkor majd ha elkezd mászni-menni, lemozogja. Csak nyugi!

Én is aventes poharakba tettem a tejet, most meg a sterilizált bébiételes üvegek a sorosak. Még jó, hogy van egy csomó, csak helyem legyen. Mondjuk a férjem csak nyaggat, hogy minek fejek ennyit (napi 3-4, egyáltalán nem sok), nem lesz elég a babónak (mert ugye nem termelődik újra ...)

Még mindig nagyon irigykedem a jóalvó babák miatt. Samu elalszik 9 körül, aztán éjfélkor, 3-kor, 6-kor van fent, de én hulla vagyok. A fél órás üldögélés, miközben majd leragadnak a szemeim ...

Szerintetek a laktoherb teától fájhat a pocija? Pár napig nem ittam, és most, hogy újra iszom, hajnalban tekereg szegénykém. Adjak neki gripe watert?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Moncsi, az én babámon is észre vettem a hasfájást a laktoherb teától.Én most a dm-es baba teát iszom és bevált nem fáj a pocija azóta bár lehet nincs ősszefűggésben de most igy jó.

Netti, ha nem bizol a dokiban akkor válts, bár szerintem se foglalkozz vele úgy csináld ahogyan te jónak látod.

Lili, nagyon szép baba.

Nálunk most is szakad az eső szóval a délutáni sétának is lőttek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Hali!

Na, nálunk ma nagy nyafi van.... :cry:

Mivel nem volt éjszakai kaja, Lili ma olyan mennyiségeket eszik meg 1szerre.... 120/szopi:shock:
Ilyen még nem nagyon volt....és minden szopinál min. ennyit követel....a kínálat meg mondanom sem kell nem bírja.... :(
Szóval, miután még a 150es szopi után is reklamál, én bizony (az orvosunk 1etértésével) adtam neki 30ml tápit is....
Simán bevágta....na, kiváncsi vagyok mi lesz most a kövi szopinál....azért megint bekészítem a tápit is....nem bírom követni ezt az étvágyat.... :( :(

Tényleg kabaré ez a tej-téma....miért ne lenne, olyan, hogy 1 idő után már nem bírja követni a tej mennyisége a keresletet????
Pláne, hogy sztem mindenki csak akkor nyúl a tápi után, ha már mindent megpróbált és mégsem áll be az ideális 1ensúly....

Netti!
Sztem tényleg gondolkozz el a doki váltáson. A legfontosabb, hogy hasonlóan vélekedjetek a fontos dolgokban...és a kaja ezek közé tartozik!

Na, megyek ö.kapom magam...meg a lakást. :roll:

Kép
mozza
 
 


hat lanyok, sztem is doki valtas lesz.. :?
csak az a szar h mar volt egyszer.
1hetes koraban
mert a korzeti doki egy het utan se jott ki miutan hazajottunk a korhazbol.
betelfonaltunk h mikor jon vegre..
azt a valaszt kaptuk h a beteg gyerekek a fontosak es nincs ideje,ha beteg az en gyerekem is akkor meg vigyuk be.
ugyhogy ezek utan valasztottunk mast....
de lehet h ez is felre sikeredett.
az elozo kajanal is megcsinaltam a tapit h legyen potlasnak,erre eleg volt neki 60 es elaludt..
nem is lehetne beletenni tobbet,ha akarnek se..
most is csak 90et evett :shock:

szofi
amugy kevesebbet eszik Boro mint kene neki a sulyahoz.. :?
kilobn pedig azert 4800 mert tok hosszu baba.

tok sok baba van itt akik tobbet esznek nala :shock:

panndi

te hogy birod Fruzsi eveseit ? :D
o azert kemenyen nyomja :D

mozza

Lilinek izlett a tap? :roll:
sztem irto budosek a tapszerek,nem ertem h birjak megenni :shock:
mindenesetre jol megjott az etvagya
extra nyugi ma az en lanyom is
olembe fekszik epp.. talan most bealudt,de tudom csak par percre...

ruhak:
jelentem a 62es rugiba nem fer bele hosszaba Boroo,
szelessegbe pedig siman.
a 68as meg hosszu es felul meg oldalt nagyon nagy meg..
csodasan nez ki benne :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziaszok!

Netti,
szerintem is gondolkodj el a dokiváltáson... tanácsot adhat meg segítséget felajánlhat, de elég érdekesen áll a dolgokhoz... heti 250 meg sztm nem vészes, Bogi kb. heti 300-at hízik, és örült a doki meg a védőnő is neki...

Moncsi, Ági
korábban már említettem, nekem a gyerekorvos mondta is, h a Laktoherbtől fájhat a pocijuk - 1 l-be tegyetek 1 filtert, és az nem terheli meg őket annyira.

Mozza,
ami nálam bejött, ölben ringatom a gyereket repülőtartásban, amikor bepilled tőle gyorsan be a babkocsiba, és a kocsit tologatom kb. 10 percig, h ne érezze meg a különbséget... (ha az ölem utána kiságyba megy, rögtön pattan ki a szeme). Aztán ált. szépen bealukál tőle. Ha látom, hogy nyitogatja a szemét, gyorsan tologatom még 1-2 percig. Nem mindig válik be, de sokszor sikerült már így elaltatni.

Panndi,
szépek a Lányok nagyon!!

Tejgyűjtő zacsi
http://babyfun.axiomarket.hu/item/anyat ... 20db-180ml
de szerintem lehet gyógyszertárban is kapni.

Annus,
hogy vagytok? Minden szopi előtt szívod Iza orrát?

Ma én is leszívtam, mert röfögött eléggé, hát nem semmi ami kijött...

Szopi
én szinte mindig ráteszem mindkét mellre, mert azon parázok, h nincs egyben elég tejcsi neki (főleg délután meg este...). mostanában 1 órát lóg rajta :shock:

Szofi,
Bogi is nagyon jól viselkedett ma, délelőtt fent volt 2 órát, meg most fent van fél5 óta, és nem ölben, hanem tök jól elszórakozgat a pihiszékben, megy neki a zene (öcsém bnőjétől kaptunk jó kis felhúzható zenélő holdat, sokáig zenél :) meg nézegeti Esztó belinkelt képeit, meg magyarázunk neki :) Én is azt veszem észre, hogy már egyre jobban nyílik nekik ki a világ :D :D
Így ma tudtam végre epilálni, pedikűrözni meg lakkozni, porszívózni meg vasalni is, a palacsinta már nem fért bele, de majd holnap :)

Mértem tegnap bogit, már 3790 gr. Mondjuk amilyen kis höri feje van :)

emese1979
 
 


Emese
a vedonom nalunk is tok orult h milyen szepen hizik es h mennyit nott :)
mindenki azon csodalkozik milyen hosszuu baba,tiszta edes a tappancsa.. :roll:

Annus
en mar csak napi 2x szivom Boro orrat!
mert mar nem jon sok,meg az is tok vilagos, meg nem hallom h szorcsogne :roll:
de este nagy szopi elott,h jol aludjon,meg ilyen reggel 10korul.
utana bekapcsolva hagyom neki a porszivot.. imadja :D
a porszivo lassan mar a szoba resze lett.
probalok nem atesni rajta.
sose lesz elteve ugy latom.
na jo remelem hamarosan....... :)

Netti
Kép
maumau
 
 


Na amin kiakadtam:lemértem most a legutóbbi szopit megint Rikinél,és csak 80g-ot evett,előtte meg 30g ugye a Nutriton.Szal összesen 110g.Az nem kevés?Holnap kíváncsiságból minden szopit lemérek. De elvileg szépen gyarapszik azért.Nem egész 1 hét alatt kb 300-at.Az nem rossz.Nekem azt mondta a védőnő, hogy heti 120-200g gyarapodás a kívánatos.Szóval min havi olyan 500g.Azt meg minden baba tartja itt. És az érdekes és félelmetes,hogy lehet,hogy ilyen kicsi evés mellett is bukik,akkor lehet baj van odabent. :roll: Na nem kombinálok,majd a doki mond valamit.Amúgy elvileg lehet jobban hasznosítja a kaját?MErt kaki csak kb 2x volt ma,viszont pisi rengeteg van.Az anyatejes babánál jó,nem?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


kutyafule!

Boro 110et max egyszer eszik meg egy nap :D
Riki hany kilo?
amugy nem hinnem h gond lenne..
neki eleg volt annyi!
hanyszor eszik egy nap?
bukas.. sztem kis mennyisegtol is ugyaugy bukhatnak.
legalabbis mi szoktunk :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Maumau!Riki 5,35kg.És 5x eszik egy nap.Nem tudom annyi bukás normális-e,hogy egy textilpelust totál eláztat.Igaz most ettől azért kevesebbet bukott jóval. Szal nem tom.Na megyek mert megy az esti műsor:ordítás rekedésig. :cry: Hogy ezt mikor növi ki??? :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Lányok! Elgondolkodtam itt ezen a tej-ügyön, hízáson. Blankát utoljára a kórházban mérték meg, legközelebb vleg a hathetes kontrollon fogják. Mivel nem mérek, nem idegeskedem, h eleget hízik-e. Azt látom, h szép kis tokája lett, kerekedik mindenhol. Este, ill. nyűgösebb napokon (pl.: ma) folyton cicin akar lógni. Na, ilyenkor beparáztam még múlt héten, h nem elég a tejcsi- bár a szájából mindig kicsordul, csak én már nem érzem, h bármi is lenne a mellemben. De! visszaáll minden utána a rendes kerékvágásba, szóval sztem csak cumizni kellek neki ilyenkor.
Dokinővel irattam fel tápszert, az nekem a biztonság, h tudom, van recept.
A lényeg: no mérés- no aggódás/para.
Viszont most kéri a cicit, úgyhogy megyek. Remélem, érthetően írtam le a dolgot...

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Netti, bocs, mindig elfelejtem, hogy Boro milyen szép nagylány! Mármint azt látom, hogy egy időben születtek az én Csanádkámmal, de azt elfelejtem, hogy ő majd egy kilóval nagyobb...

Emese, tök jó! Milyen a pihiszéketek? Mikortól lehet a gyereket belültetni? Én azt hittem nem lehet még... Én csk vízszintesbe mertem rakni. Ezek szerint lehetne már dönteni?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


szofi
hat mar a pociban jol megnott a dragam :)
Csanadka mennyit eszik ?

kutyafule
nekem azt mondtak, h a bukas akkor gaz ha nem gyarapszik mellette.. bar en is megijedtem multkor ugye.. akkorat bukott :shock:

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti: még bírom követni Fruzsi étvágyát, de leszippant a kiscsaj :lol: Nem baj, ez a dolga ;)

Voltam ma kozmetikusnál, meg kaptam kölcsön egy leg magicet, holnap nekiállok :lol: Böbi, Te elkezdted már?
Vendég
 


Szaladok, mert éhség van. De nálunk is érdekes a bukás, megyünk 2 hós oltásra csütörtökön, majd jól megkérdezgetem... Meg minden nap van másszínű kaki, van, hogy többször is... :roll:

Na, jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!
Netti,ne foglalkozz a dokival.Nekem detto ugyanezt mondták,hogy túletetem.Mert hogy Hanna 1 hó alatt 1000gr helyett 1550-et hízott.Hanna heti 20-40dkg között hízik,de míg simán anyatejes volt,addig is hízott heti 40dkg-ot.Sőt,azt mondta nekem a doki,hogy ha a napi 600ml-t megeszi,utána már tuti nem éhes,így ne is adjak neki.Simizzem a pociját helyette.Na most én vok az anyja és tudom mikor sír éhesen és mikor nem.Másnap voltunk másik dokinál,az azt mondta tökéletes a csajszink. :D Hidd el,ha nem éhes,nem is eszi meg akárhogy is tömnéd.
Mozza:Sajna,nálunk már több a tápszer mint a tej.Hanna napi 6-7 alakalommal eszik ebből 1-2 alkalom a tej.Egy evésre 80-150 ml között eszik,változó.Naponta 550ml-és 690ml között eszik.Ez is sok mindentől függ,a kedve,idő,meg hogy épp előző nap mennyit evett.
Mi is sokat buktunk a tápszertől,de aztán váltottunk és azóta szupi minden.Látszik hogy ez az új nem terheli a kis gyomrát.Mi a Milupa milumil ha starttal kezdtünk,most milupa milumil1-es van.Ez illatra is jobb,és finibb is.
Akik tápszereznek,ajánlom az aventes tápszeradagolót,mert babával a kézben könnyebb elkészíteni vele a tápszert.Míg alszik kimérem bele a port,és aztán csak a vízhez öntöm.Utazáskor,sétakor is szupi.
Valaki kérdezte a pihiszéket,a miénk is vízszintig fektethető.Hanna imádja,sokat van benne.Nincs márkája,majd dobok képet róla.
Ma meg kaptunk kölcsön egy FP babatornáztatót,a szőnyege nincs meg.Ilyen:http://www.teszvesz.hu/item667494406_fisher_price_babatornaztato.html
Meg egy nagy játszószőnyeget is,majd fotózok.Nagyon örültem neki.
Ruha,mi most kezdjük kinőni az 56-os bodykat,rugikat.
Pelus:eddig csak pampers volt,nekünk bevált,anno Grétivel rühelltem.Most akarok venni köv méretet belőle,3-6kg.Remélem ez is jólesz.
Na megyek,mert még fejnem kell.
Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni!
Szegény! Ezért hívom én az igény szerinti szoptatást igény szerinti szopatásnak... Mert ez NEM CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a gyerekről szól, ha kimerült a mama, neki sem jó... Nekem is voltak ilyen napjaim, ugye kettővel egyszerre, amikor egész nap a fotelben ültem... Hát akkor eldöntöttem, hogy nem! Ha nem esznek egyszerre annyit és fél-1 óra múlva megint éhesek, akkor igenis megtömöm, mert kikészülök! Azóta alszunk picit többet...

Kutyafüle!
Rákot csak felnőttekben okzHAT. A baci a gyomorban fokozza a savtermelést, ezáltal gyulladást válthat ki, ami ha sokáig fennáll, alapját képezi a rákos elfajulásnak. Sok időt vesz igénybe, hogy kialakuljon. De lehet kezelni, meg vannak jelei is. Felnőttekben a gyomorégés, savas felböfögés, maró érzés a nyelőcsőben, rossz szájíz, szájszag, esti köhögés, asztma (!), mellkasi szúró fájdalom, és még sok egyéb tünete lehet a gyulladásnak.

Ja, kaki, pisi, gyarapodás rendben ;)

Pótlás:
Vki igazad van! No mérleg, no para ;) Csak akkor adok, ha szopi (1 órán túli..) után még reklamálnak. Volt olyan, hogy próbaméréseket csinűltam, 80 után még reklaműltak este, másnap 40 után bealudtak...

150 g/testsúly...
na, náluk is van olyan, hogy 2x annyit esznek egyszerre, mint kéne, és nem jön vissza... vagy kevesebbet mint kéne és visszajön... szóval nem olvassák a szakkönyveket ;)
Ugye én olvastam őket egész sokáig (6 év kemény tanulás, meg eddig 2 év gyakorlat..) és nagyon sok mindenben változott a véleményem... nade hosszú lenne itt kifejteni :)

megyek is aludni
pápá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.22 21:08-kor.
Vendég
 


Köszi a Léna dicséreteket :wink: :D

Mozza!
Léna ruhái több helyről vannak. Mivel én egy rucimárkát szeretek nagyon, a next-et, így ezeket keresem neki. Teszveszen, turiban használtan, ebay-ről is használtan, vagy újonnan veszem, meg next boltban, de ott csak a leértékeléskor.
Találtam 1-2 anyukát, aki szintén next mániás, így tőlük veszem át a kinőtt rucikat kazalszámra....... :P
Nálam ez egy hobbi, imádom öltöztetni a fiúkat is, most meg Lénát még jobban, rengeteg ruhájuk van. :oops:
Lilinek olyan szép nagy szemei vannak :D

Netti!
Dokid nem tűnik túl kedvesnek, a heti 250 gr szerintem egyáltalán nem sok, Léna is pont 500 gr-ot hízott most 2 hét alatt :wink:
Ő 6x eszik egy nap és 120 alatt sose......

Tejgyűjtés: Én aventes poharakba gyűjtöm egyenlőre, azt később is fel lehet majd használni, azért ezt vettem és nem zacsit.
Mondjuk fejni nem fejek, de ez a tejgyűjtős kagyló nagyon bejött, múlt héten csütörtök este kezdtem el és már 4 180 milis pohár van a mélyhűtőben, már az 5.-et töltöm :D

Ja és 1, max. 1,5 napig tartom a hűtőben e tejet.

Adraci!
Nagyon köszönöm az ötletet a maláta itallal kapcsolatban, találtam itt nálunk a g-roby-ban. Krammalz asszem a márkája, van citromos meg sima, a citromosat iszom, sokkal jobb, mint a sör és még alkohol sincs benne :D
Tejem meg annyi lett, hogy van, hogy még 1 cicit se eszik ki Léna, este is elég neki 1 :D

Annus!
Milyen volt ez ebéd? Megvártad vele apát? :D
Azért olyan jó lehet, hogy már ilyen korán otthon van a párod, nálunk Apa 7 előtt ritkán ér haza :(
Mondjuk reggel ő viszi oviba a fiúkat, ritkán érnek be 9 előtt.....10-re megy csak melózni. de inkább járna korábban és jönne haza is emberi időben. :?

Ma extra jó napunk volt, egész nap aludtunk mind a ketten :P
Léna reggel 7 előtt kelt, de már 8-kor aludt megint, én 1/2 9-kor csatlakoztam hozzá és 1/2 12-ig aludtunk. Utána ő ment vissza alukálni 1 körül, én 2-ig olvasgattam, akkor elaludtam megint, 1/2 4-kor keltem, hogy úristen, menni kell a fiúkért az oviba. Léna meg volt sértődve, hogy fel kell kelni, szopi után vissza is dőlt, 1/2 6-kor kelt csak :D
Szóval ma semmit nem haladtam a háztartással.....de nem baj, olyan jól esett a semmittevés :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Ja még 1 dolog
Érdekes, hogy itt majdnem mindenki megkínálja a babát a másik cicivel is :) Nekem ezt nem lehet, mert a másikból ugyanakkor más eszik és jóllakik : ))) Elméletem szerint akkor 1 babának elég lenne 1 mell.... ha lecuppan, elégedetten mosolyog, akkor bizti elég volt 1 ;) na megyek aludni : )
Vendég
 


Netti!
Na, ma 545 volt a szopi és 105 a tápi... :shock: ...ennyit 1 nap még sosem evett! Szóval tényleg éhes volt, mert eddig kb. 530 volt a napi kajája, csak szopi!
A Milupa HA-t adtam neki. Tarcsiban még ott a Beba. Simán elfogadta...50et kb. 1 perc alatt 1 szusszra begurított...
Eddig 6 hét alatt 1 kilót hízott!(a visszafogyástól számítva)
Most vagyunk 3710! :lol:
Ja! Ma volt az első nap a járókában...nem is volt olyan rossz, mint, amilyenre készültem...estére kvázi megszokta. És legalább jobban fejlődik a mozgása is. Strapás, de tök jó lenne, ha bejönne és kevesebbet sírna a vállamért. :roll:
Szóval ma ha sírás volt, inkább játszottunk és csak aztán ugrott fel (jó)párszor a vállamra. :roll:

Kutyafüle!
Engem speciel megnyugtat, hogy mérem a kajcsikat. Legalább tudom, hogy pontosan mennyit evett és jogosan reklamál e több kajcsiért.
Lili pl. akkor is bukik, ha nagyon belejön a sírásba (mégha előtte keveset is evett). Rikinél nincs ö.függés ezzel????
Kérünk fotókat Rikiről! Kiváncsi vagyok a majdnem 6 kilós bébikédre! :D

Kép
mozza
 
 


Petrus!
Kemény vagy, 2 babóval mindezt! El sem tudom képzelni, hogy szoptatod őket 1 szerre! :shock:
Mennyit esznek a babáid? U.annyit?
Van olyan, hogy valaki reklamál még kajáért, a másiknak meg elég?

Kép
mozza
 
 


petrus

le a kalappal :)

mozza

nalunk is igy indult, aztan vhogy egy hetig nagyon magasra vitte az adagjait es mellem meg nem tudta kovetni :S
most rendeltem meg a more milk plust.....
nagy remenyekkel :roll:
nalunk nem volt ilyen jo nap.... egesznap a vallamert sirt :roll:
amikor letettem 10perc mulva kipattant a szeme.. huztam az idot porszivoval,epillaloval es hajszaritoval :D
igy volt egy kis nyugii..
aztan ha kikapcs akkor johetett a vallamra ujra elaludni..


jaj nem is ujsagoltam
ket hetig ilyen terpesz izet kaptunk
rugi nadrag.....
azt mondtak leheletnyit kotott a jobb .
de nem nagyon. ugyhogy amig nem megyunk csipszuresre hordja!
de nem lesz vele gond.
utalja persze,azert is visitott :x
jov honapban meg csiposzures halistennek..

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!!!!

Végre Net és Gép közelbe jutottam! Ezer meg ezer bocs hogy eddig nem jelentkeztem de nem tudtam!
Nadinka Május 8-án este 23:24 perckor látta meg a napvilágot 2520 g-al és 50 cm-el! Nagyon szépen fejlődik és nagyon gyorsan nő :) Tejcsi sajnos már nincs de 4 hétig csak azt kapott 1 hétig pedig tápszerrel felváltva de 2 hete már csak tápszert kap!

Utólag is Gratulálok Mindenkinek a Babákhoz!!!

Most már többször tudok jönni ha Nadinka engedi persze :D

Ja és kérlek nézzétek el nekem hogy nem tudok visszaolvasni de nagyon sok a lemaradásom :( Tényleg Röstellem!!!

Kérdés: Az én kis csöpp lányom csak 60-akata eszik és nem hajlandó többet pedig tejcsiből volt hogy 130-at is benyelt 2 hetesen de az átlagos mennyiség az 80-90 ml volt! Szerintetek mi lehet ennek az oka? És szerintetek ez baj???

Nem tudom mit tegyek kérlek adjatok nekem valami tanácsot!

Előre is köszönöm Nektek! Puszika Mindenkinek Jó éjt!

Teszek fel róla pár képet ha nem gond!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Kép itt fél naposan

Kép Útban Hazafelé! :D


Kép

Kép

Kép

Kép Kukucs :)

Kép

Kép

Kép

Kép Ennyire szeretek fürcsizni és ilyen erős vagyok! :D:D

Kép

Kép

Kép Apájával

Kép És ilyen szépen alszok :)




Bocsika ha túl sok képet raktam fel de sajnos elfelejtettem a blog nevét ahova a piciről tudok felrakni képeket a tiétekéről meg nézni meg a szülés történetek ahol el tudom olvasni és szívesen megosztanám az én élményeimet is veletek! Valaki megadná a címet! Köszi előre is!!!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Jó reggelt!

Fruzsinak már nem elég egy mell, tegnap összresen 790 grammot evett, öt étkezésre elosztva. Nekem ehhrez két mell kell :)
Vendég
 


Piciheni!!!

ja de örülök h idetaláltál!!!!!!Nagyon szép a pici lányod!!!!!Már aggódtunk miattad :wink: Remélem is h mostmár jössz újra!!!!Mindjárt írom a blogot.Meghívót kaptál már oda?Ha nem akkor dobj egy emailt és küldöm a belépéshez az engedélyt! :wink:


Na elkezdek írni,amíg Iza engedi!

Vanni!
Én is osztom Szofi és Petra véleméynét!!!Magaddal is foglalkozz!!!Pl tessék enni,inni,pihenni...ha ez nincs,hiába van mellen6 órát...tej nem lesz neki több!!!!!Én most a betegségnél jártam hasonló cipőben.Iza kis nátháját kezelgettem ezerrel...pedig tényleg nem volt egy nagy betegség...én meg arcüreg gyuszival befürödtem közben...olyan szarul voltam 1 napig h azt hittem itt a vég :lol: És akkor ki látja el a babaát?Ok a férjem megcsinálta a dolgokat,na de szoptatni csak én tudok :wink: Tehát szerintem próbálj vmi rendet kialakítani!!!!


Petra!
Hát igen...neked jócskán igénybe van véve mindkét cici! :lol: :lol: Igazság szerint én se azért teszem át a másikra mert 1 nem elég...de ha nem tenném át akkor hamarosan nem lenne elég 1 :wink: Huuu de bonya.....

Barbi!
Nem vártam meg a kajával,megettem elöbb :oops: :lol: Amúgy jó volt.neki is ízlett!Óriás menüt rendeltem neki és elég is volt,jóllakott,ízlett is neki.
Hát igen,tök jó h hamar itthon van!Pénteken csak 12ig melózik!Viszont minden nap 6kor kezd...szóval ezért kel 4kor...


Ja hétvégén megint egyedül leszek...... :roll:
Folyt köv mennem kell

annus11
 
 



sziasztok!

lányok lassan én is írhatnék egy könyvet, a nem sokat evő kisbabákról, és megnyugtathatnék sok kismamát :)

lányom legutóbbi alakítása: este fél 10-kor kemény 40-et legurított, előtte óránként 60-at megevett, aztán éjszaka semmi nyüszi hang nélkül aludt, persze én nem :), aztán negyed 6-kor legurított 60 ml-t, aztán elaludt és negyed 8-kor 20-at :), szóval nem megyünk a mennyiségre, csak a minőségre :)

lányom tegnap is 560-at evett :)

Sajnos temetésre kell mennem :(, véget ért nagymamám szenvedése :(

tejfagyasztás: én műanyag party poharakba rakom, befőzési fóliával letakarva és legumizva :) és a tetejére ráírom, mikor készült :)

heni nagyon édes kislányod van :)

szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!
Részvétem :(
Szerintem kezdj bele a könyvbe :wink:

Szofi!
Nem azért teszem el elsősorban h pótolni kell majd,hanem muszáj fejnem h ne durranjak szét,illletve ne legyen 8-10 órán át érintetlen a cici.És mivel nem kell pótolni,kiönteni meg nem fogom így marad a fagyó!Jó lesz az később :wink: De pl aventes dobozkákkal nem bírnám....én naponta kb 1,5 dlt teszek el...eddig még bírja a fagyó!Csak 1 fiókba pakolok :wink:

Kutyafüle!
És ezek milyen gyógyszertári dobozok?Lehet ilyet kapni csak úgy?Nagyon jó ötlet amúgy!!!A 30 Ftos ár meg kecsegtető!Nagyobb mennyiségben is lehet venni? :oops:

Moncsi!
Reméljük Samu is elhagy legalább 1 evést hamarosan......nem próbálod az egyik kaját eltolni neki?Vagy nem bír ki annyit?

Netti!
Hát a te dokid se semmi....Csak azt nem értem ha egészséges egy baba mért kell feleslegesen paráztatni.....Lepődjön meg h jaj de jó étvágya van és kész%Na meg ha te tápszert adsz neki akkor mér nem írja fel???Ez nem vmi méreg!!! :evil:

Anita!
Mi eddig is tudtuk h Hanna tökéletes :wink:


Képzeljétek!Iza ha ébredezik markolássza az arcát,illetve meg is marja...folyton a fejét fogja a kis kezeivel és úgy nyújtózkodik...mikor szopikázik akkor meg a másik kezével a szemébe nyúl....meg támasztja a kis fejét,mintha gondolkozna..rossz nézni ahogy marja magát...már a haját is megtalálta...belecsimpaszkodik abba is... :roll:

annus11
 
 


annus Lara is húzgálja a haját hátul :)

lányom tutira nem lesz kajamániás, most is felkelt de semmi jele, hogy éhes lenne, elvan az ágyon, nézelődik és örül valaminek és jár keze-lába :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!
Na ilyen nálunk is van...örül vminek,de hogy minek :shock: Meg kell zabálni ilyenkor!!
Iza kis zabagép...ha kaja közben büfiztetem elkezd visítani!!De szó szerint!!!!Olyanokat röhögünk rajta...mint egy kismalac!!Én meg mondom neki h visszakapja a cicit,nyugi! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!


Nagyon szép minden babus,és nagytesó!!! :D :D
Ma is ilyen sz*r idő lesz?! :(
Ti mentek sétálni ilyen rossz időben?
Hanna fél 7-kor evett,és már alszik.
Hétvégén voltunk vidéken a férjem szüleinél.Az utazást nagyon jól bírta a lánykám,azt hogy egész nap 5-6-an akarták dajkálni,és simizni kevésbé.Még tegnap is nyűgös volt emiatt.
Egyre többet van fent,nézelődik,és mosolyog. :D
Mi már használtunk Nivea-s és Johnson's-s törlőt is,jaés én neogr-ont vettem az elején.DE más fajtát is kaptunk már(nem néztem a márkáját,csak a tapintását),nálunk mind jó.

Hanna az esti 9-10-es evés után,kb.3-4-ig alszik.Bár ma éjjel olyan 1 körül volt egy kis fészkelődése,de amikor odamentem megnézni aludt.Gondolom,ha igazán éhes lett volna jelez... :roll: remélem
Mert,nappal is kiharcolja a kaját,gondolom éjjel sem hagyná ki.

Doki!Azt hiszem kérdeztem már.
Kinél volt többször?Nálunk egyszer jött,de néha idecsörög,és beígérkezik,de nem jön.Nem igazán értem mi értelme van...

Orrszívó:A pesztonkáét használtam az első időkben,de a porszívós tényleg jobban kiszedi.
Kell mindennap szívni??Vagy csak ha hallom,hogy szörcsög?

Anita!Mikortól lehet sima Milupát(abban is van 0-ás vagy ott az 1-es a kezdő?) adni nekik?
Én is azt adom.Azt hiszem iratok ilyet és olyat is.Honnét lehet tudni,ha a simát nem bírja?Dokitok ajánlotta,vagy csak magadtól próbáltad?Milyen az aventes adagoló?Utazásnál hogy melegíted?
Bocs a sok kérdésért! :oops:

Dóri!A kedvenc Rucid sajna nem eladó :( ,bízik benne,hogy még lesz Ő is 34-es méretű... :lol:

Hannám tegnap volt 4300gr. :lol: Kis husi,majd dobok képet is.
Pusza!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Jó reggelt!

Ildi! Sajnálom. Részvétem. :cry:

Hát én még mindig nem tudok hozzászólni ahhoz, hogy mennyit esznek a gyerekek. Én még sosem mértem meg. Ja, és csak 1 ciciből etetek. Sőt ha evés után 2 órán belül még cicizni szeretne, akkor ugyanarra rakom vissza. Így is hízik, nem is kicsit. Eszembe jutott már nekem is, hogy esetleg este már nem elég a tejcsi, de igazából még sosem panaszkodott, ezért nem aggódom. Békésen elalszik esténként.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Hajni!
Én csak azért szívom az orrát mert náthás.Amúgy nem szívtam neki elötte!
Mi nem voltunk kinn 2-3napja,mert nem volt esővédőm.Még mindig tesómnál van...így tegnap kiszaladtam és vettem egyet,szóval ma megyünk ki!!!!Ha éhes lenne éjjel akkor szólna,nyugi!Nem éhezik az bizti! :wink:

annus11
 
 


Jó reggelt!

Heni,
üdv itt újra, jó, hogy jöttél :) Nagyon szép a kislányotok!
Szerintem ha gyarapszik rendesen, nem baj, h kevesebbet eszik...
Boginak is nagyon hasonló fülbevalója van :)

Ildi,
részvétem nagymamádat illetően :cry:
Hogy bírod az óránkénti etetéseket?

Hát a mai éjszakaánk, evett 9-kor, elaludt rögtön, aztán kelt 3-kor enni, majd kb. 1 óra múlva felébredtem h fáj a pocija, simiztem meg tornáztattam, 5-kor ismét kaja, majd most fél 8-kor megint, de most sztm a felét vissza is bukta... remélem csak azért, mert fekve szoptattam, múltkor is a fekve szopinál jött vissza nagyon sok tejcsi.
Most meg csak ölben akarna lenni....Amilyen jó volt a tegnapi nap, úgy érzem a mai annál pocsékabb lesz, ráadásul melegfront is van.

emese1979
 
 


Kép sportosban Kép csajosban

A hajkoronáját lassan leveszíti,remélem jövő nyárra újra lesz!!! :lol:
Annus!Szinte Hannáról is írhattad volna ezeket a dolgokat,detto! :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Ildi!Részvétem!
Tudom,hogy közhely,de már nem szenved,és fentről vigyáz Rátok!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: