Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk is mindegy, hogy szerda vagy csütörtök.

TündérKép ennél rosszabb gyanúsítás sohase érjen!Kép

NelliKép úgy megsajnáltam szegényt lekötözött DomcsitKép

ToffiKép a mi telkünk 600 nm, azaz kb. 160 nöl, de néha az is sok. Viszont vagy medence, vagy gyerekörjöngő, így nincs medence (mármint stabil). Nálatok lesz?? Nem önzetlen a kérdésKép

BeuKép írtam mélt.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Ha csütörtök (ugye az június 10?), akkor mi is felvonulhatunk családilag, mert úgyis megyek dokihoz, akkor már az Állatkert is beleférKép

Zsuzsi,
és ha bejelentem a negyediket, te is rákapcsolsz?Kép (Azért ez még objektív okok miatt nem fenyeget, ne izguljKép)

Toffi,
nekünk 400 nöl van, botrányosan sok tud lenni, de ha csak fűvel lesz tele, akkor is szerezzetek be egy strapabíró benzines fűnyírótKép

Nelli,
szegény lánykádKép Miért kellett neki az izotópos vizsgálat? Zsebinek veleszületett vesemedence tágulata van, de mi nem engedtük az izotópot, mert semmi problémát nem okozott a gyereknek ez a fejlődési rendellenesség. Egyéves korában meg egészségesnek nyilváníttatott, igaz, még mindíg a felső megengedett mérethatárral.

Most rohanok

Momo


Momo
momo
 
 


Mano2,
Bocs, de nem tudom megallni: teljesen normalis, amit Dorka csinal, nem rosszalkodasnak neveznem, hanem gyermeki kivancsisagnak! Nagyon helytelennek tartom, hogy ezert megverted! Nem az o hibaja, hogy olyan helyen tartod a viragokat, ahol o is hozzafer. Ha nem akarod, hogy hozzanyuljon, amit megertek, akkor tedd el onnan!
Amiket leirtal az mind a tanulasi folyamat resze. A gyerek utanzassal tanul. Neki miert nem szabad telefonalni, szekrenyben turkalni, fotoalbumot nezegetni, ha nektek felnotteknek meg igen? Mit varsz tole? Uljon csendesen egy sarokban tatott szajjal?
Hogy beleesett a sarba, arrol meg igazan nem tehet! Ha ezert nalunk veres jarna, akkor minden nap kapnanak mind a harman! En ilyenkor a fenykepezot szoktam elovenni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

 
 

Momo,
Kép Ha 2 even belul bejelented, akkor en is fontolora veszem! De csak ha a negyedik is lany! Kép Mert nekunk ugy nez ki csak fiu sikeredik! Kép
Kép Kép Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo! Neki is veleszületett tágulata van, és én bízok a dokinkban, jó orvos. Én meg ugye nem vagyok az. És sajnos ott a kórházban hallottam olyat, hogy 1 évig nem volt semmi, utána kezdődtek a problémák (nem elrémisztés). És nála vesemedence gyulladást okozott már 4 hónaposan, így derült ki a rendellenesség.

Köszi lányok, hogy így aggódtok a kislányomért. Tényleg jó túllenni rajta.

Manó2! Én se tudok mit kezdeni a veréssel, mert az 5 év alatt jó ha 3-4-szer egy kicsit megpaskoltam a nagylányom fenekét, de megverni nem tudom, pedig ő aztán nagyon eleven. De tzudom, mennyire kiakasztó tud lenni egy gyerek. Próbáld meg inkább elmagyarázni neki, mit miért nem szabad, és ahogy Zsuzsi írta, a nem odavaló dolgokat magasabbra tenni. De tényleg nem szeretnék beleszólni.
Nelli
hnelli
 
 


Zsuzsi,
mindig megírod, amit akartamKép.

Manó2,
engem az segít át a nehézségeken sokszor, hogy megpróbálom a gyerekeim szemszögéből nézni a dolgokat. Csupa kihívás az életükKép. És tudom, hogy sokan úgy vannak vele, hogy alkalmazkodjon a beste kölök, de szerintem irreális elvárás egy másfél éves gyerekkel szemben, hogy ne kotorásszon elszántan mindenhol. Persze vannak nagyontilos cuccok, nem túl sok, mert akkor egy idő után értelmét veszítené a dolog, de én inkább azt tartom helyesnek, ha az első időkben mi, szülők alkalmazkodunk egy picit. (lakásunk pl. elég vicces, a komódok dugig vannak növényekkel, miegymással, és bár állati hülyén néz ki, teljesen gyerekbarát és idegkímélőKép.) Dizájn akkor lesz, ha felnőttek a büdöskölkekKép. Sár engem nem igazán tud érdekelni, jómagam is a fényképezőért induló típusba tartozomKép. Váltóruha, cipő mindig van nálam, két gyerekre lebontva ez kisebb tevekaraván látszatát kelti, de így nincs idegbaj, hogy mi lesz, ha összevizezi/keni/kakálja/stb. magát valamelyik.

Este még jövökKép, pusszancs

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Lányok!

Alvás nukuKép
Helyette lakásrámolás ezerrelKép

Ilang cumiját odaadtam a hatalmas plüsscsörikének! Azt látnotok kellett volnaKép

A tekintetében ez volt: "mit képzelsz Anya, az az enyém!"
Azt hittem megzabálomKép
Na megyek mert Édesapa is hazaért és pizzát csinálunk vacsiraKép

Puszi
Tündér+ Ilang gézengúzKép

Jajjjaj, tépkedi a lábujjam!!!!!Kép
tündér
 
 


Gyerekdolgok:
részemröl a gyerek pakolhat. Van is mit, mivel nem egyszerü a lakásunk. Nem sok polc, meg szekrény van, helyette hatalmas télikert csobogóval és telis-tele növényekkel. Na ez volt az elsö amit elkerítettünk, na meg persze a lépcsö lejáró ami életveszély. A kukától kezdve mindent megtalál, nálunk a favorit a vezeték, távirányító, telefon, számítógép. (teszem hozzá kábelből van elég, mint ahogy elektronyos cuccból is bőven. Lévén egy villamosmérnökkel élek, vagy miKép)A játékok uncsik, jöhet minden ami a felnött világból való.Kép
Vallom én is, hogy így tanul, nem tudom felforgatni a világot, söt szerintem nem is kell.
Van, hogy idegzsábát kapok a matatásától, de gondolok egyet és elcsalom egy kis mondókás tapsikolós játékra, amire mindig vevö.
Jót nevetünk és kezdödik minden elölrölKép

Na mostmár eldugulok ténlegKép

Puszka

Tündér és a konyhában Apájának segítö Ilang-baba
tündér
 
 


Megint énKép

Beu,
látod, nem is bonyolítás, sőt, lehet, hogy nyerünk egy Momót isKép

Tehát eddig:
Zsuzsó SZ, CS
Gombóc
Toffi SZ, CS
Urszila SZ, CS
PIldi
Tündér SZ, CS
Beu CS
Momo CS
meg mi. SZ, CS

Eddig a csütörtök a nyerő, Zsuzsó mit szólsz egy kompromisszumos f11-hez?Kép

...Ééééés, hadd dicsekedjem! Tegnap a Dévény kezelés alatt kezdte, este még megtett pár métert, és ma is többször így közlekedett:
Kép

Kép Kép
Még vegyesen használja a kúszást-mászást, de legalább mindkettőt csináljaKép Úúúúúgy örvendekKép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Megint énKép

Beu,
látod, nem is bonyolítás, sőt, lehet, hogy nyerünk egy Momót isKép

Tehát eddig:
Zsuzsó SZ, CS
Gombóc
Toffi SZ, CS
Urszila SZ, CS
PIldi
Tündér SZ, CS
Beu CS
Momo CS
meg mi. SZ, CS

Eddig a csütörtök a nyerő, Zsuzsó mit szólsz egy kompromisszumos f11-hez?Kép

...Ééééés, hadd dicsekedjem! Tegnap a Dévény kezelés alatt kezdte, este még megtett pár métert, és ma is többször így közlekedett:



Még vegyesen használja a kúszást-mászást, de legalább mindkettőt csináljaKép Úúúúúgy örvendekKép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Megint énKép

Beu,
látod, nem is bonyolítás, sőt, lehet, hogy nyerünk egy Momót isKép

Tehát eddig:
Zsuzsó SZ, CS
Gombóc
Toffi SZ, CS
Urszila SZ, CS
PIldi
Tündér SZ, CS
Beu CS
Momo CS
meg mi. SZ, CS

Eddig a csütörtök a nyerő, Zsuzsó mit szólsz egy kompromisszumos f11-hez?Kép

...Ééééés, hadd dicsekedjem! Tegnap a Dévény kezelés alatt kezdte, este még megtett pár métert, és ma is többször így közlekedett:
Kép
Még vegyesen használja a kúszást-mászást, de legalább mindkettőt csináljaKép Úúúúúgy örvendekKép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Zulu,
a mi lakásunk se különb, pedig méret az vónaKép A
cipők a ruhafogas fölötti kalaptartón, a ruhák a könyvespolc tetején és az állónövények már több, mint fél éve járókában ülnekKép Ami nem a gyerek kezébe való, azt inkább elteszem jó magasra, úgyis hiába magyarázok a bestének. Timi tegnap így is annyi borsot tört az orrom alá, hogy több napra is be tudnám osztani: a legszebb az volt, amikor a szobába érvén könyékig érő fehér kesztyűben találtam a gyereket(?)...mire rájöttem, hogy az összes Sudocremet magára kente a tégelybőlKépKépKép No persze jutott a szekrényre padlóra és a székekre is egy vékony sor. Próbáltátok ti már ezt a popsivédő víztaszító förmedvényt csak úgy iziben lemosni??? Nem kívánom senkinekKép Ugyan én is felemeltem a hangom kissé, de ez volt a maximum, így egyikünknek sem kellett lelkifurkát érezni utána.
És a lényeg persze az, hogy az ember jót tudjon röhögni magánKép

Zsuzsi,
azért az a 2 éven belül már erős mazochista hajlamot takarnaKép
Szivemből szóltál a gyerek tanulási folyamatát illetőenKép Igaz, az embernek erősen alacsony vérnyomással kell rendelkeznie ezekben a nehéz időkbenKépKépKép

Na megyek mielőtt újabb meglepit kapokKép

Momo


Momo
momo
 
 


hm...öö...izé...bocsiKép
E.
ellimami
 
 


Elli,
gratula a kisfickó új tudományáhozKép


Momo


Momo
momo
 
 


Zsuzsi,
de jó, hogy mindig a szükséges pillanatokban megjelensz a neten. Pont ezt írtam volna én is, ha a két kis beste közül az állandóan pakoló nem pakolna állandóan. Nálunk szemét beköltözött a spájzba, WC kefe az ablakba és épp most tépte ki a cumit Abigél szájából - de majd küzd az apája Kép
Az a baj, hogy nekem mindig csak a hűlt helyet sikerül lefényképeznem.

Elli,
gratula kisfickónak Kép
f11 részemről OK.

Mennem kell, üvöltőgép üvölt, fürdővíz folyik.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Nálunk is egyelőre egyformán jónak néz ki szerda és csüt is. Van valakinek ismeretsége időjárás igazitásban?Kép

Nálunk is a bababarátlakás verzió működött anno a most már nagy 3-nál. Ancsinál köztes állapot van, részben átrámoltam a lakást, de már nem lehet teljesen (a nagyok cuccát nem győzöm -nem lehet elpakolni védett helyre). Mondjuk ő többnyire olyan, hogy nélkülem sehova, szóval szem előtt van.
Viszotn erről eszembe jutott szomszéd kisfiú (21 hós), sokat van nagymamával. Kisfiú elkönyvelten rossz gyerek, sosem fogad szót, sőt. Bár egyesek szerint amúgy is ilyen lenne, nem tudom. Nagymama meglehetősen "szigorúra" fogja, ne szaladjtól kezdve minden van, nincs egy perc, hogy ne szólna rá valamiért. Szülők mondjuk ennyire nem, de sokat van a nagymamával a kicsi, tuti nem tesz túl jót a lelkivilágának-fejlődésének.

Ma rájöttem, hogy Ancsit már 13 fogúnak kell titulálni, a 3 növésben levő rágóhoz csatlakozott egy hármas is fölül és hamarosan a párja is fog. Ne is csodálkozzak, ha éjjel olykor dáridó van, 5 fogat növeszteni egyszerre... Tül estünk egy hasmenésen, szerencsére csak egy napig ment a hasa.
Ja, azt meséltem már, hogy utál fürdeni? Mostmár jó egy hónapja, ha csak fenékmosni viszem, akkor is üvölt, az esti fürdés már csak egyperces gyors tusolás, végig üvöltve. Ahhoz képest, hogy tavaly nyáron a strandmedencébe is bevittem, annyira imádta a vizet... mondjuk a slag tetszik neki, remélem, hogy kint majd ha lehet pancsolni, visszaszokik a vizhez. (Úszni már rég nem járunk, annyira sokat hiányoztunk, hogy mindent elfelejtett, előlről kellett volna kezdeni, meg a végén mikor igy egyszer voltunk, félt is -akkor még a kádban itthon nem, meg még utána egy darabig sem)

Elli, nagy gratula Kevinnek a mászáshoz!

Sziazstok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


SZiasztok!

Állatkertes talira lehet, hogy mi is benevezünk, de még nem 100%. Nekem egyelőre mindegy, hogy szerda vagy csütörtök.

Elli
gratula a mászáshoz, látod, nem kell parázni Kép

Nelli
Domcsinak is gratulálok a forgáshoz. Szegénykének rossz lehetett az izotóp vizsgálat alatti egyhelyben fekvés Kép
A "fejek" csak a nézetben jelennek majd meg, amikor írod még nem, próbáld csak ki, tutira sikerülni fog Kép

PIldi
húúú, 5 fog egyszerre, nem semmi

HOlnap du. megyünk tanácsadásra, már előre görcsbe rándul a gyomrom, félek, hogy megint lealacsonyozza a doki...

Apósom ma beállított egy kg eperrel Kép megyek is, elpusztítom Kép

Andi

ui: ja , már annyiszor akartam kérdezni, szerintetek ha egyszer idén mégis nagyon meleg lesz, akkor a babák lábára mehet zokni nélkül a szandi, vagy kidörzsölné még az érzékeny bőrt?
psandi
 
 


Nálunk is nagy kupi van, amit lehet, menekítek felfele. Csakhogy már mind fennebb ér JulkaKép És persze nálunk sem teljesen bababarát a lakás a nagyok miatt. Tehát Julka állandóan szem előtt. Viszont van olyan tiltás, amit egy gyereknek valamikor el kell fogadnia tekintélyelv alapján, anélkül, hogy megértené. Pl. azt, hogy az áramhoz nem nyúlunk. A 10 éves fiam kezdi megérteni azt, hogy mi az az áram, kisebb korukban el kellett hinniük, hogy van árammanó, amelyik utálja a gyerekeket, kiugrik és harap és forró!Kép
Az én szerencsém, hogy I. sz. gyerekem volt a legszófogadóbb, Julka a leghuncutabb, de már edzésben vagyokKép

ElliKép gratula a mászáshozKép látod-látod, működik a gyerek!Kép

AndiKép valszeg babafüggő, I-II sz. bírta zokni nélkül is, III. sz-nál még nem volt alkalmam kipróbálni. Kérlek, írj magánban egy-két hasznos tudnivalót Pag szigetéről. Mit érdemes megnézni pl, hol van a legjobb kajálda stb.

IldiKép ennyi fog!Kép Julka még 6 és félnél tart. Elképzeltem Ancsi estifürdetést slaggalKép

MomoKép nálunk anno popsikenőccsel volt uez. Felárat kért a szőnyegtisztítóKép

Megörököltem az Octaviát Apától (vettünk egy Renault Scénicet, eddig nem fért a 3 kölyök hátul). Szomszéd: nem vonom kétségbe a vezetési tudományodat, de nem túl nagy kocsi az egy nőnek? Kérdém: milyen szerinte a női kocsi? Szomszéd: mint az enyém (Fiat Punto). Kérdés részemről: akkor miért jársz női kocsival?Kép Felelet:=0 Kép

Urszila
urszila
 
 


Jó reggelt! Szép kis nap. Ömlik az esőKép

Ki is próbálom rögtön az "arcokat", remélem, sikerülKép

Tegnap nyűgös lányom 1/2 8-tól 1/4 8-ig aludt. Nem semmi! Remélem, végre kialudta magát. Bár ez az idő a babákra is hatKép

Nelli
hnelli
 
 


Jaj de jó, sikerültKép

Köszi Nektek.

Olyan fura, hogy csak 18 üzenetem volt eddig, közben más névvel már haladó voltam.

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

A hétvégén ámulva olvastam az archívokat, annyi született 1 nap alatt Kép. Láttam engem is 'meggyanúsítottatok', de én most biztos nem leszek pocakos Kép. Ugyanis mensiproblémára fogamzásgátlót kaptam, eddig bevált. A tervezett baba előtt 3-4 hónappal abbahagyom majd.

Momo!
Levi a múltkor bekente a haját és a fülét gyógyszertári popsikrémmel (meg nem mondom melyikkel), az is elég víztaszító volt Kép. Szóval megértelek Sudocrem ügyben...Kép

Nálunk is elég viccesen néz ki a nappali: ahol eddig könyvek voltak ott most mindenféle plüssállat (csak hogy ne legyen üres, mert az még hülyébben néz ki), és hát ugye minden leragasztva, dobozba rejtve ami elektromos, telefon a monitoron (azt még nem éri el), növények csak és kizárólag felső polcokon. Pedig olyan szép cserepest kaptam kb. 2 hónapja, olyan jól mutatna az asztalon, de hát az még kb. 2 év... Aztán jön a következő gyerkőc, tehát az a 2 év még több is lehet Kép. Sebaj, kibírjuk!
Manó2!
Szerintem is jobban jársz, ha idegeskedés helyett inkább átrendezed kicsit a lakást Kép. Nem biztos, hogy túl esztétikus lesz, de legalább bababarát Kép. Növények felső polcokra (már csak azért is mert nagyon sok szobanövény mérgező is!) Én egyébként nem idegeskedem a morzsák, homok stb. miatt sem napközben, ami nagyon vészes azt gyorsan felsöpröm és csak azután mosok fel miután a kisördög lefeküdt, porszívózást pedig szintén estefelé csinálom, amikor tudom,hogy már nem lesz több dolog a földön. Így nem takarítom a szőnyeget, padlót egész nap (pedig lehetne Kép) hanem 'csak' naponta egyszer. És nem idegeskedem egész nap azon, hogy már megint mi van a földön stb. Remélem nem érzed kioktatásnak amit írtam Kép! Szerintem így könnyebb.

Ma be akartam menni a munkahelyemre BKVval, de esik az eső. Most akkor el merjek indulni vagy ne?!?
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok

Fenefene, ma megyünk a barátnőmhöz babázni, kertes házba, de kuksolhatunk benn...Kép
A liftet persze NEM tegnap festették, ahogy ki volt írva, valszeg ma fogják. Én meg egész nap mászkálok, tök buli lesz az esőben a babakocsival a tetőn, jó sokszor! Hurrá.Kép

Állatkert pedig:
Zsuzsó SZ, CS
Gombóc
Toffi SZ, CS
Urszila SZ, CS
PIldi SZ, CS
Tündér SZ, CS
Beu CS
Momo CS
Andi SZ, CS
meg mi. SZ, CS

Sztem most már maradjunk a csütörtökben, f11, bejárat előtt. Vagy inkább odabent a szembepadon? Ha süt a nap elég gáz ott száradni a placcon, bent meg azért árnyasabb...

Ja, és autósok vigyázzatok, hol parkoltok. Műcsarnok oldalában TAXI megálló van felfestve. A múltkori Állatkertezésnél nem vettem észre. 5-6 hely van felfestve, csak egy volt szabad, nem is figyeltem. (Persze NEM taxik álltakKép)
Hatezer.

Az eső ellenére szép napot nektek is, én szaladok pakolni.
pusza
Elli Kép

Ja, mászásgratulákat köszi, igazából azóta vagyok nyugodt, mióta feláll, most már elhiszem, hogy nem hasoncsúszva fog ballagni a gimibőlKépKép
ellimami
 
 


Helló Csajok!

A korai kelést ma mi is megnyertükKép
6:10-kor bömbölés ezerrel.

MOndjuk ez az idö azt hiszem semminek nem kedvez. Na mindegy pozitív leszek/vagyok!Kép

Képzeljétek tegnap este pizzát sütöttünk. Ilang ott sertepertélt a konyhában a lábam alatt. Kitettem a szürét, majd egyszercsak óriási ordítás. A kincsem a hátam mögött, még most sem értem hogy, rátenyerelt a sütöreKép Persze a zárt ajtajára, de az is olyan forró volt, hogy nagyon. Szerencsére nem lett komoly baj, de úgy sírt szegénykém, hogy nagyon. MIndehhez jön, hogy vacsi közben már két falat között is elaludt, szóval szinte fürdés nélkül perceken belül elaludt.
LÁnyok, úgy vigyázok, hogy ne legyen baj most akkor gondatlan vagyok?
Igyekszünk távoltartani a konyhától (föleg mikor fözünk), de nem lehet a gyerekszobába bezárni...

Na a lényeg az, hogy nem égett megKép

Ellike!
A csütörtök negyed 11 okés, a parkolási infót meg köszi! Akkor van valahol hely ahol lehet legalice parkolni? Nagyon régen nem jártam arra. Ja és akkor még nem volt autómKép
Hasoncsúszós ballagásKép

Nelli!
Régen nem volt kötelezö regisztrálni, akkor jó sokat írtam. Persze az nem számít bele a regisztrált irományokba.
Végülis mindegy, hogy halado vagy kezdö nem?Kép
Jók lettek a smile-ikKép

Urszila!
Gratula az új járgányhoz!Kép
SzomszédKép okos férfiKép

Ildi!
Ancsi 5 fog növesztése, nem semmi! SzegénykeKép Nem baj legalább hamarabb letudjaKép

Zsuzso!
WC kefe az ablakban!Kép Ezen nagyon jót röhögtem, de tényleg így van, mindent amit lehet el kell pakolni. Ilang tegnap óta megtalálta, az alacsonyan levö villanykapcsolótKép
Azzal mit lehet tenni????

Na lépek lassan, aztán majd még jövök.

Szóljon valaki az illetékesnek, hogy nyár van!!!!!!!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Elli,
gratula a mászáshoz.Kép

Nagyon nem tudtam visszaolvasni.Kép Nóri megint beteg.Kép Fosi, hányás, magas láz. Mondjuk már tegnap gyógyultnak nyilvánítottam. Remélem a pici nem kapta el. Holnap lesz a bölcsiben a ballagás. Remélem a doktornéni megengedi, hogy csak délután bevigyük a ballagásra a Nórit. Szegény mindenről lemarad. Mindig akkor beteg ha valami történés van a bölcsiben.
Tegnap voltunk a Cher koncerten. Annyira jó volt kimozdulni. Igaz végig azon izgultam mi van a picicvel. Fél 10-kor mindig szopizik a koncert 9 után kezdőtött. Anyu volt itthon vele. Mikor sírni kezdett adott neki teát és aludt tovább. Én is kipróbáltam éjjel a teát de tőlem nem kellett csak a cici.

Pakolás: nekünk az egész lakás egy nagy kupihalmaz. Egyszerűen képtelen vagyok rendet tartani mert a 2 gyerek mindig szétpakol. Ha jön valaki hozzánk Nóri egyből mutatja neki a "kupikát". Ég a pofám. Mindenhol játék. Ez másnál is így van???

Az állatkertbe lehet, hogy mi is megyünk. A 75 troli ott megáll? Valaki tudja, hogy babakocsival fel lehet szálni a trolira?

Kriszta
tkriszta
 
 


Kriszta! Nálunk is minden szanaszét van a lakásban, pedig még csak az egyik rámol szét, a másik játékai a saját a szőnyegén (na meg persze körülötte és a nagy szobájában) vannak. Mikor oviban van, elrámolok, de délután újból előkerül minden. A szobájáról ne is beszéljek. Mintha egy világháborús tank ment volna keresztül rajta.
De kezd nem érdekelni. Ha gyerekes szülők jönnek hozzánk, azok megértik a kupit, ha meg nem, az majd rájön.

Elli! Gratula a mászáshozKép Hidd el, járni fog a gyerek, és utána meg se lehet állítani. Az én lányom 15 hónaposan kezdett el járni, mert nagyon szeretett mászni. Azóza érdd utol, ha tudod!

Ildi! Szegény, szenvedhet az 5 fog egyszerre növésétől, de legalább egyszerre letud egy jó csomó kellemetlenséget.

Nelli:H
hnelli
 
 


SziasztokKép

Nem is vagyok ilyen vidám, Zsombi betegKép. Tegnap délután hőemelkedés, mire indultam angolra, enyhe láz, mire hazaértem, 39,5 Kép. Megint 38,5, várjuk a dokit, ilyen időben nem szívesen viszem ki. Persze megy a nyűglődés, nem akar enni (most viszont befért egy nagy alma fele), orra folyik egyfolytában...

Tündér
Pont ezért nem vállalom a füvetKép. Gondozza a gazdájaKép. Ha nagyon nem megy, csinálunk egy bazi nagy homokozótKép
Milyen növényeid vannak? Ámbár lehet, hogy én idén még nem nagyon tudok ültetgetni...
Anyós: egy dolgot csinált meg normálisan életében...
SütőfogásKép, szerencse, hogy nem lett nagy baj. Zsombi még nem fogta meg, próbálunk vigyázni, de kismanóknak most már aásodperc tört része is elég...

Urszila
Enyém Apa is megjegyezte, amikor erre a telekre esett a választás, hogy legalább lesz hely a medencének, azóta kb. 5 ismerős mondta eztKép. Egyébként nem terveztünk medencét, de ha már befér Kép... ott se kell majd füvet nyírniKép
ÁrammanóKép
Gratula a kocsidhozKép Szomszéd lerázásKépKép

Momo
Köszi a tippet fűnyíró-ügyileg, már két hete nézegeti, melyik legyen, hol vegye. Egyébként miért benzines? Az erősebb?
Fehér kesztyűKépKép még most is röhögökKép Nekem Szandi kente annak idején a neogranormont...anyós ágyáraKép. Zsombi ehhez képest nagyon jó gyerek, nagyon extra dolgok elrakva, virág a szekrényen, így ültetés csak vendégségben játszik... persze, a pakolás-felmászás-belenyúlás-turkálás megy ezerrel egész nap. Mindenhová mehet, csak a wc-be nem.

Elli
Gratula Kevin új tudományáhozKép
HatezerKép

Ildi
13 fog??? GratulaKép És 5 egyszerre...Zsombinak még mindig csak 6 az összes.
Fürdés-utálatKép, hátha nyáron tényleg megjön Ancsi kedve megint.

Andi
Hülye dokiKép

Kriszta
Koncert jó volt? De jó NekedKép
Troli: hátsó ajtónál nincs korlát, én két hete troliztam Zsombival.

Megyek, nem tudom, mit csinálok... megpróbálok altatni, ha elalszik, tuti 5 percen belül jön a doki.
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Toffi: köszönöm szépen a köszöntést, igazán jólesett, hogy gondoltál rám.Kedves vagyKép.



Anita
anita77
 
 


Anyósom ma jött, hogy dolgozhassak, erre szakad az eső, gyerkőcök itt nyűglődnek a szobában Kép pedig munkát ma be kéne fejezni. Szép kihívás mindannyiunknak.
Ti sokan nagyon rendik vaytok, minket a homok megzabál idebent, én nem porszívózok naponta Kép

Képzeljétek Abigél elkezdett nyúlkálni, annyira édi Kép
Tündér,
villanykapcsolót le lehet ragasztani - mondjuk akkor ti se nagyon tudjátok használni Kép

Andi,
doki miatt ne parázz. Úgy jó a gyerek, ahogy van.

REmélem, állatkertre jó idő lesz, bár tudjátok, Medárd napi eső negyven napig esik Kép

Megyek dógozni...
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Toffikám!

Egy-két képet rakok fel a kertünkröl. Igaz ezek pont egy évvel ezelötti fotók a növények azóta csak nagyobbak lettek, de azt hiszem bármilyen növénnyel szolgálhatokKép

KépKépKép
és végül de nem utolsó sorban egy kép Sába kutyánkról a tópartonKép (úgy belejöttem) Kép

Kép

Jobbulást Zosmbinak!!!!

Anita!
Íg utólag is boldog névnapot!Kép bocsi

Na azt hiszem ma többet jövök mert egyfolytában szakad, tehát nem mozdulunk ma ki sehovaKép


Bocs, a sok képért!
Ja ha valakinek van kedve, jobb idöben szívesen látom egy kis ötyézésre a kertünkbenKép(korlátozott létszámban, nehogy Apacuka elájuljon az óvoda feelingtöl) csak vicceltemKép

Részleteket mailben ha kérhetem!Kép

Tündér
tündér
 
 


Húúú bocsi, ezt nagyon bénán tette fel!Kép
tündér
 
 


Teszek kísérletet, hogy normálisabb legyen:

Kép

és a kanyargós út pergolával amit azóta elkezdett a csipkerózsa bokor benöniKép

Kép

és az út kezdete....

Kép

na remélem most jobb leszKép

Na befejeztem....
tündér
 
 


Szép napot! Esőmenteset!

Toffi, én ellenezném a medencét. Hihetetlen macera, hihettlen veszélyes. Bár sajnos a lurkók szeretik, ki érti ezt?
Benzines fűnyírónak nincs zsinórja! Én folyton attól rettegtem, hogy egyszer elvágom a villanyosét. Kép vagy Kép

Tündér, akkor ha lehetne, azt a virágzó rózsabokrot csomagold össze nekem! Miért nem akar az enyém virágzani?

Anita, boldog névnapot! Persze utólag, na de én az itthoniakat sem mindig tudom követni. Csak itthon az illetékesek mindig előre értesítenek.


És a lényeg, Elli, hát akkor egy nagy dilemmával kevesebb. Már csak az érettségi utáni ajándékot kellene megtervezni!!! Éljen Kevin! A mászó.


És hadd dicsekedjek. Voltam színházbna. (Presser, Dalok a színházból). És MiApánk felügyelt és mire hazaértem minden gyerek aludt. Hát néha még én is nélkülözhető vagyok, vagy mi.

Most viszont mennem kell, minden jót.

s
sofka
 
 


Anita
Nincs mitKép

Nadine
Boldog szülinapot ZsankánakKépKépKép

Tündér
Ez a kert nagyon klasszKép Mikor lesz a miénk ilyen? Mindenki azt mondja, években kell gondolkodni...
Zsombi alszik, én pedig reménykedek, hogy nem rendelés előtt (12-ig), hanem csak rendelés után (14) jön a doki. Igaz, ha addig felébred Zsombi és folytatja a nyüszítést, lehet, hogy du. 2-ig én is begolyózok...

Toffi
toffifee
 
 


Elli,
Boldog névnapot Kevinnek!

Fú, Tündér,
Egy egész kertész brigádot alkalmaztok?
Zs
zsuzso
 
 


Helló LÁnyok!

Zsuszo!
Kertészbrigád=párom+jómagamKép
Sokat dolgozunk vele és néha elfeljtjük élvezni.
Tavaly a nagy poci miatt nem sok kert banzáj volt de idén, ha az idö is rájön, hogy nyár van pótoljuk!!!Kép

Toffi!
Hát a kert kb 4 év alatt lett ilyen, igaza volt annak aki ezt mondta nekedKép
Bár lehet, nagy növényeket venni, bokrokat fákat, cserjéket, virágokat, de az nem olyan. Meghát nem is ocsó. Bár kétségkívül a leggyorsabb megoldásKép

Sofka!
Megy virtuális rózsabokor, csak neked!Kép Van egy 2x akkora csipkerózsabokrunk, kb,. ezer virág van rajta. Egyszerüen gyönyörü!!Kép Az is megy bónuszkéntKép
A színházért irigyKép

Fünyíró: amekkora a kertünk, nekünk van benzines és villanyos fünyirónk is. A zsinórt nem tudod elvágni, azért azt látni lehetKép Meg az ember többnyire fogja is a fünyíróhoz közeli részét.
A benyás fünyíró egyébként van vagy 30 kiló, ha rajta van a fügyüjtö (persze teleKép ) elérheti a 40 kilót is. Nem véletlenül vagyok ilyen zizmosKép

Na dugulok elfele...Kép

Tündér
tündér
 
 


Sofka
Én is parázok a medencétől, de nem most lenne az KépKép legalábbis idén tuti nem (talán idén nekikezdünk a háznak, pedig Szandi a medencének jobban örülne). Szerintem akkor lesz, ha már utál Apa füvet nyírni, de ha megmutatom neki Tündérék kertjét... akkor tuti nem leszKép
Azt tudom, hogy nincs zsinórja, de a villanyos meg halkabb, legfeljebb vigyázunk a zsinórraKép

Elli
Ma van Kevin-nap? Akkor boldog névnapot KevinnekKépKép

Toffi
toffifee
 
 


A villanyos tényleg halkabbKép
Medence: mi is szeretnénk, de olyan magasfalu-félét. Hely vanKép

Persze nem gyerekbarát az egész téma, de hát a gyerköcöt egyenlöre úgysem engedjük egyedül a kertbe...
Ja és nekünk ott vana kerti tó is...

Boldog névnapot Kevin-boy-nak és Nadin Zsanijának boldog szülinapot!

Lányok, honnan tudjátok, hoyg kinek mikor van a szülinapja?
Van valami táblicsku?
Ha igen szeretnénk mi is belekerülni.Lehet?

Tündér
tündér
 
 


Toffi,
jobbulást!
Nagyon jó volt a koncert! Főleg az tetszett, hogy kettesben lehettem a férjemmel és senki nem nyagatott.Kép


Tündér,
nagyon-nagyon szép a kertetek!!!Kép

Kriszta
tkriszta
 
 


Tündér
Csucsukának kell elküldeni az adatokat e-mailbe, akkor bekerülszKép
Mindjárt megírom...

Kriszta
Hát igen, ez sem hátrány egy koncertenKépKép

Toffi
toffifee
 
 


Kriszta!
Húú Cher koncert, nem semmi!Kép

Toffi!
Várom...

Menek megtömöm a mosómasát
tündér
 
 


Tündér
Ment...
Én most bányásztam ki a mosógépből 9,5 m anyagot, ami egy része az ágytakarónak. Holnap folyt. köv, mivel nem tudok hova teregetniKép

Toffi
toffifee
 
 


Tündér,
a kertetek fantasztikusKép Nagyon iríííígy. Nálunk a nyamvadt alföldi homokon alig esővel nem sok növény marad megKép No és a hülye kutyát még nem is említettem, aki egész nap rohangál és a csapásvonalon kipusztít mindent.
TűzhelyKép Nálunk is állandó fenyegetettséget jelent, ez ellen szerintem csak a mai dizájnos konyhákban magasabbra rakott sütő a megoldásKép
Nekem Zsebi állandóan nyitogatja, sőt bele is akar mászni...a hajam elhullik tőle.

Toffi,
egyrészt zsinórtalan, általában nagyobb a kapacitása, de a lényeg: próbáltál te már a kert végi prérin konnektort keresni?KépKépKép Mert ugye a villanyosnak oda is delej kell, vagyis rengeteg hosszabítóba kerül a játékKép
Az is igaz persze, hogy a benzines nehezebb dög, de nekem már kész felüdülés a boszikkal zsúfolt testvérbabakocsi utánKép
Medence még tényleg ráérKép
Zsombinak jobbulástKép

Zsuzsó,
én esténként homokos tengerparton érzem magam, amikor a tévé előtti ágyra heveredekKép Szóval ne érezz lelkifurkátKép

Sofka,
színházért irígyKép

Elli,
Kevinnek boldog névnapotKép
Az Állatkert környékén már mi is fizettünk szabálytalan parkolásértKép

Képzeljétek, új védőnőt kaptam, fiatal és lelkes. No azért gyorsan elmagyaráztam neki, hogy sok újat már nem várok tőle, ha lehet, csak diskurálási célzattal zavarjon. Viszont nekem az is csak most derült ki, hogy nagyon átejtettek eddig, mert a terhesgondozást is el tudja háznál intézni a védőnéni, nekem meg eddig be kellett caplatnom, miközben a férjem itthon lógott a munkából, hogy Timire vigyázzon (morcosfej). Úgyhogy most már az új védőnővel fullextrás kiszolgálást kapokKép

Mennem kell, mert vita van...

Momo


Momo
momo
 
 


Momo
Én még soha nem nyírtam füvet (gondolom, ami késik, nem múlik), de Apa viccesen megjegyezte, hogy kell egy 100 m-es hosszabbító. Én erre csak azt mondtam, elég lesz 75 is Kép. Amúgy meg Apa olyan fűnyírót vesz, amilyet akar.
Homokos tengerpartKép
Fullextrás kiszolgálás, már Rád fér, nem?Kép

Most ébredt Zsombi, megint lázasKép, de még jó a kedve. Megpróbálok valami ebédfélét belediktálni...

Valahogyan beletuszkolom a jobbulást kívánságaitokat is csak hasson gyorsan-gyorsanKép

Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Zsombi modja, hogy "szia", igaz, úgy hallatszik, hogy "hija"KépKép

Toffi
toffifee
 
 


Hija Zsombi!!!Kép

Gyógyulj meg!
CUUUUUUUUUUUUPPPP!

gyógypusziKép
tündér
 
 


Sziasztok!

Ömlik az eső, fél 4re megyünk dokihoz, nincs esővédőm a babakocsira, de asszem nem is viszek babakocsit, csak a karomba kapom a gyereket és rohanunk. Szerencsére nincs messze!

Anita
boldog névnapot KépKép

Nadine
Zsankának boldog szülinapot Kép

Elli
Kevinnek boldog névnapot Kép
az én naptáromban nincs is beírva, csak a Klotild Kép

Toffi
Zsombinak mielőbbi jobbulást +++++++++++++++++++
hija Kép

Urszila
összeszedem a gondolataimat és írok mailt Pagról, talán ma este
szomszéd KépKép

Tündér
gyönyörű a kertetek Kép jó sok meló lehet vele
sütő Kép nálunk is volt már, hogy hozzáért Dani a már kikapcsolt de még meleg sütőhöz. Rögtön hideg csap alá küldtem a kezét, nem lett szerencsére nálunk sem baj. SAjnos előfordul az ilyesmi, bármennyire is figyelünk.

Tina
Nórinak jobbulást
Cher-ért irigy, biztos nagyon jó volt Kép

Zsuzsó
nyúlkáló Abigél Kép

Sofka
színház jó lehetett Kép és Tiapátok is milyen jól helyt állt otthon Kép

Momo
új védőnő Kép

Apa ma este jön haza Németországból, kéne rittyentenem valami finom vacsit abból, amit itthon találok, mert vhogy nincs hangulatom vásárolni menni ilyen időben.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk.
Ez a fránya idő észhez térhetne már, hogy itt van junius és ilyen szar idő van. A gyerek teljessen oda van, hogy nem mehet ki az udvarra.
Kép

Toffi: Gyerköcnek jobbulást.KépKépKépKép

Andi: Ne idegeskedj a doki miatt teljessen normális Dani.

Momo: Biztos jó lesz a védőnéni.KépKépKépKép

Elli: Nagyon sok Boldog Névnapot Kevinnek
Kép

Na most lépek
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Toffi,
nem akartam én beleszólni a választásba, csak nálunk a párom meg én is baromi lusták vagyunk egy 100 méteres kígyó bűvöléséhez, főleg, amikor az ember haladni is szeretne a nyírássalKép

Andi,
eső itt is vanKép Jó szaladást a súlyzóddalKép

Nadine,
Zsankának Nagyon Boldog Első Szülinapot kívánunk a csajokkalKép
Remélem, a tesóhátráltató gubancon mielőbb túl leszelKép

Zsebi ma olyan zizi ettől az időtől, vagy nekem kisebb az ingerküszöböm?Kép

Megyek én is főzni
Momo


Momo
momo
 
 


Momo! Jó, hogy elégedett vagy az új védőnővelKép

Elli! Boldog névnapot Kevinnek!

Zsuzsi! Nyulkálú AbigélKép

Tündér! A kertetek meseszépKép Mintha festmény lenne! Gratula hozzá! A mi panell lakásunk ehhez képest putri.
SütőKép A hidegvíz tényleg jó rá.

Toffi! BetegségKép Jobbulást kis Zsombinak!

Anita! Boldog névnapot!

Andi! Itt már nem esik, lehet, hogy szerencsétek volt, és nem áztatok meg. Mit mondtak a védőnőnél?

Mi a nagylányommal most voltunk hasi UH-n. Nem találtak semmi kórosat. De egyszerűen katasztrófa volt. Hisztizett, üvöltött, mint a sakáll. Nem is engedtek engem be hozzá. Végig üvöltötte az egészet, én meg kinn sírtam. Sajnáltam őt, a másik oldalon pedig égett a képen. De legalább nincs baj. Még a kakaminta mutassa ki, hogy nincs gond, és jó lesz.

Én is szeretnék bekerülni a születési táblicskunba, ha lehet. Köszi.

Nelli
hnelli
 
 


Momo
Ziziség: szerintem 50-50
Fűnyíró jó téma, csak azért zártam le, mert nem én fogok választani. Ámbár mostanában értelmes érveléssel sok mindenre rá tudom venni enyém Apát - csak még egy gyerkőcre nem sikerül...Kép

Andi
Dokinál minden biztosan okés leszKép
Mit főzöl?

Andy
Zsombi is menne, nagyon megszokta, hogy szinte egész nap lent vagyunk, főleg, hogy már elengedem a játszótéren felfedezniKép (azért egy kertesben nyugodtabb lennék)

Jobbulásokat még mindig töltöm Zsombiba, de most 38,4Kép. Nurofent simán megisszák a gyerkőcök a fecskendőből? Fel kellene bontanom, de félek, hogy Zsének nem fog tetszeni...

Toffi
toffifee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?