Új privát üzeneted érkezett!

A barátnőm 17-re van kiírva de még semmi. várunk,ha beindul ,én viszem be a kórházba,

mó73
 
 


Mó az aztán izgalmas........ :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mó, azóta sincs még változás a barátnődnél? Izgulok!

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

 
 

Sziasztok!

Mo, ez valóban nagyon izgi!!! :) Könnyű szülést kívánunk Neki!!!! Reméljük nem lesz semmi komplikáció!!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


sziasztok,még mindig semmi,a Hartman dr.úr azt mondta,hogy hétfőn menjen ,mert ma volt ct-n.tehát,ha addig nem indul be,akkor hétfőn megmondják mi lesz.hát tényleg izgi,amúgy ez a 3.babája lesz,az első meg második időre jött.

mó73
 
 


Mó hát a 3. baba tul jól érzi magát oda be........ :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mó, nincs újság? Csak ezért ugrottam mos be... :oops: Szaladok tovább...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok,még nincs semmi.tényleg jól érzi magát bent ez a kisfiú. majd holnap megy ctg-re.Aztán jelentkezem.Addig is puszi.

mó73
 
 


Mó hát akkor tényleg nagyon jó lehet bent a kis pocaklakónak!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


:lol: Várjuk a híreket!

Pocakosaink, hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Mo Barátnőjének sok-sok pozitív energiát!!!! :) szorítunk holnap (is)

Most van egy kis energiám, időm írni :) Jól vagyunk, köszönjük :) gömbölyödik a pocak, holnap talán képet is tudok csinálni megint :) tegnap kerti partin voltunk, ami garázs-parti lett! :) :) :) régi barátokkal, főiskolaiakkal. Nagyon jól szórakoztunk, nagyon sokat nevettünk, bár néha a grill füstje kicsit beszorult a garázsba, aztán a végére már megfájdult a fejem tőle. Így nem voltunk túl sokáig :) de nagyon jó volt! :) Ma meg pihentünk egy nagyot, meg voltunk bútort nézni, csempét, padlólapot, parkettát, terveztünk, rajzoltunk, számoltunk. Úgy tűnik, kicsit hamarabbra jön előre a költözésünk Csepelre :) de még meglátjuk :) szóval ezen a fronton is beindul minden :) :)

Na megyek, én megint álmos vagyok :lol:

Jó éjszakát Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
etelka
 
 


Ó, Etelka, ez jól hangzik! Milyen fősulit végeztél? Az meg tök jó, ha gyorsan halad a lakásprojekt! :wink:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Igen, Dóri, nagyon jó volt :) olyan sokat nevettünk :) és jövő hét végén ismét lesz :) de még nem tudom, hogy arra is megyünk-e.

Mo, mi újság a barátnődnél? :) én már nagyon izgulok, hogy mikor lesz valami :D :D :D

Kép
Kép
etelka
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit babákat,mamákat pocaklakokat :P
lenne egy pár kérdésem...a kórházba miket kell bevinni és miket adnak?
Pellus, a bébinek ruci,nekem betét,ilyenekre lennék kiváncsi...
Meg ami eszetekbe jut, jó ha leirnátok a kórházzal kapcsolatban.. :P
köszönöm...

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Helló, Bim-bam! Magadnak mindent vigyél, csak a szüléshez kapsz kórházi hálóinget. Babának meg vigyel pelust vmennyit, mert napközben veled lesz a babó, akkor neked kell tisztába tenni. De ruházzák, textil pelust adnak, takarót adnak. :) Ha van konkrét kérdésed, igyekszem válaszolni. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


köszi Zdori :P
napközben velünk vannak a bébik és éjszakára viszik el ,vagy éjszaka is velünk vannak?
látogatási idő van?
Van egy majdnem 3 éves "nagyfiam" ő bejöhet a valameddig?Vagy nem?
Melszívó, ilyesmit is vinni kell?
És a köldök tisztitáshoz vinni kell a cucokat?alkohol,hintőpor ilyenekre gondoltam..

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Sziasztok.....majd csinálok én is pocak képet holnap....csak ne felejtsem el..... :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska, te voltál 3D vagy 4D uh-on? A többiek voltak??? mennyibe kerülnek ezek kb? és mikor lehet menni? csak úgy dokitól függetlenül, vagy dokinak azért illenék szólni?

Köszi :)

Kép
Kép
etelka
 
 


sziasztok,ma volt Éva barátnőm ctg-n,szerdáig kapott haladékot! érez valami gyenge fájást néha ,de a gép nem mutatta ki,tehát gyenge fájás,ha szerdáig semmi,akkor szerdán 24-én megindítják délelőtt a szülést.ha addig lesz valami jelentkezem.ha nem akkor szerdán jelentkezem a hírekkel. sziasztok

mó73
 
 


Etelka....sajna nem voltam még 3 vagy 4d-n....nincs rá pénzünk....általában mindenhol 10.000ft környékén van!!!!!!
nem kell külön az orvos véleménye....bejelentkezel ahova helyileg akarsz menni és elmész!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska, köszi :) de még nálunk is akkor odébb van, most ez a hónap kicsit necces a nagyvásárlások miatt... :) de majd reméljük :)

Kép
Kép
etelka
 
 


Sziasztok!

Én egy 14 hetes kismama vagyok,a Jáhn Ferenc kórházról szeretném megtudni a véleményeteket?!Dr. Horváth Zsoltról tud valaki valamit?Valószínű nála fogok szülni.
Előre is köszi!
[/quote]
zsu1983
 
 


Sziasztok!

Én vittem mellszívót is. És vittem textil pelust is.

Mi 3x voltunk 4d ultrahangon, dokitól függetlenül, nem olcsó. 11.000,-Ft volt azt hiszem 45 perc volt kb. Az elején mindent megmérnek megnézik a babát, utána jön a mozi része. Kapsz róla dvd-t és ajándék fotót is.
Vendég
 


Mellszívót (talán adnak kölcsön, meg ott is meg lehet venni vmelyik márkát, de) ha szeretnél használni, azt vigyél, Bim-bam! De nem kötelező vinni. Köldök ápolásához adnak mindent. Legalábbis úgy tudom. Bármit vihetsz, így textilpelust is, ha nem akarod a kórházit használni, csak azt írtam, amit nem muszáj mert adnak. Szóval a babához csak pelus kell, mert amit ajándékba kapsz, nem biztos, hogy elég. Magadnak mag mindent vigyél tányéron és ágyeműn kívül. Tehát pl. WC-papírt is! Gratulálok Prüntyihez!

Zsu1983! Gratulálok a babához! Nem ismerem ezt az orvost.

Nitácska, várjuk a fotót!

Na, megyek etetni!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri most bajba vagyok mert a telóm be krepált....fejel lefelé csinálja a képeket...... :shock: :x :x :x

szerintetek mikor érdemes összepakolnom a korházi cuccot?
már olyan rég volt a Máténál hogy nem emlékszem!!!!!!!!!gondolom még ráérek..... :?: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszönöm a válaszokat :P
Mellszivóm van még a fiamról :lol:
Ja és még azt akkartam kérdezni,hogy milyenek a csecsemős nővérek?Segítőkészek vagy csak olyanok...
Látogatás ilyesmi?

Etelka mi voltunk 4-d-n.A 26 héten mentünk el a Genesisbe.1 órát nézték a bébit nagyon jó volt sokkal alaposabb mint a 2-3 d.-s.mindent megnéztek szív,vese,máj,magzatviz...stb+ még az én "belső szerveimet" is.Csak nem olcsó 11 volt mindennel eggyütt.

Nitácska én menszi szerint úgye 31 hetes és 4 napos vagyok u.h szerint 2 héttel több :roll: de még nem vagyok összepakolva ..lassan itt lenne az ideje nállam.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


szia zsu én ismerem Horváth dr urat,rendes,de én nem nála szültem csak az sztk-ban voltam nála néha .

mó73
 
 


mi is a genesisbe voltunk, én is jó szívvel merem ajánlani, nem olcsó, de életre szóló élmény.

hu a csecsemősökről sajnos nincs jó véleményem :? lehet az volt a baj hogy hétvégén szültem. 2 kedves nő volt, bár tudnám a nevüketz, ők tényleg kedvesek voltak, de a többiek....

a kérdezett orvost sajnos nem ismerem.
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv Bim-Bam! A Te nicked rémlik nekem régebbről, azaz tavalyról, amikor még pocakos voltam, :)
Szerintem vidd a mellszívót is, jól jön az. És mindent Magadnak, ahogyan a lányok is tanácsolták.
A látogatásnál nem jöhetnek be a gyerekek, én úgy tudom.
Kint a csapóajtón túl találkozhattok.
Mint mindenhol, itt sem egyformák az emberek, az ott dolgozók. Van aki nagyon kedves és segítőkész, van, aki kevésbé. De kérdezni mindig érdemes tőlük. :)

Nitácska, nem korai a 25. héten még egy kicsit az a kórházi csomag? :o :D Bár, ha Téged megnyugtat...:)
Én úgy hiszem, zavartalan terhesség esetén úgy kb. a 35-36. környékén a legideálisabb összecumózni.

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Nitácska: Én a 36.héten pakoltam össze, telejsen úgy éreztem h előbb jön majd Dóri, de pontosan érkezett :)

Szia Bim-Bam, nekem is rémlik a neved, pocakosan sok más topicot is olvastam biztos onnan.

Zdori: hogy vannak a kisfiaid? mesélj róluk, szeretgeti a nagyobb a picit?

Anhel: nekünk egykorúak a babáink, nincs ma nyűgös napotok?lehet nálunk jön a 2. fogacska, vagy csak az eső miatt, de nem sír hanem egész nap nyöszörög. Komoly baja nem lehet, de rossz hallgatni és bármit csinálok vele, csak csinálja.

rohanok mosogatni, kifolyik a szennyes edény a mosogatóból. :?

szép estét nektek!
Vendég
 


Köszönöm a válaszokat :)

azért érdekelt,mert nekem sem ő volt a dokim,csak az enyémnél sajnos már nem lehet szülni,ezért kellett keresnem egy másikat.
zsu1983
 
 


köszi a csomagos válaszokat.... :lol:

a csecsemős nővérkékkel én se voltam megelégedve...illetve csak egyell...a többi az aranyos volt.....
volt egyx kedvencem is...picike idősebb növérke.még mesét és mondókákat is mondott a babóknak ha nem tudtuk megnyugtatni......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Üdv az újonnan bekapcsolódóknak. A cuccolásról: tisztálkodószerek, evőeszköz, WC papír, betét (nagy Tena a legjobb), bugyi legalább 4-5 (lehet kapni a gyógyszertárban eldobhatót), kényelmes hálóinget a vajúdáshoz (ne pizsamát), és a szoptatáshoz (elöl gombosat), fürdő és normál papucsot, innivalót (bármit, ami nem bubis), szőlőcukrot, apának is némi rágcsát, és természetesen az iratokat-leleteket! A kicsi kap mindent, néhány pelus tartalék kivételével nem kell semmit behozni neki.
A gyerkőcök reggel 7 és este 11 között vannak kint az édes jó anyukájuknál, napközben csak akkor viszik el őket, ha vmilyen vizsgálat esedékes náluk, illetve de. van az orvosi vizit nekik is. Ennek időtartama függ a létszámtól. Látogatás az osztályon nincs, se kicsinek, se nagynak (kivéve a fizetős alapítványi 1 ágyas kórtermet), viszont az előtérben bárki fogadhat látogatókat. A császárosokhoz csak a műtét napján lehet bemenni, másnap már ők is futják a 4x100-at.
A csecsemősökről: általában túlhajszoltak, (kevesen vannak ennyi munkához), de általában segítőkészek, csak nem fognak odamenni Hozzád, hogy kérsz-e vmit, menj oda hozzájuk Te, és kérj vmit. Segíteni fognak. Mosolyogj rájuk, gondolj bele, az orvosnak, a szülésznőnek megköszönöd a munkáját (nem a pénzre gondolok), a csecsemősök végzik a kulimunkát, és az elvárás nagy, a köszönet kicsi (megint nem a pénzre gondolok).

A gyerekorvosaink viszont szuperek, és ez nagyon fontos! A szakmai tudásuk kiváló, jó kézben vannak a pintyőkék. :wink: :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Köszönöm a kedves felszólítást, fiaim nagyon szeretik 1mást, ill. Samu Danót, puszilgatja, örömtáncot jár, ha látja. :)

Hát, én beéreztem a korai szülést, jókor készen volt a csomag... :roll:

Na, megyek etetni. :)

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


én azért a 30.hét fele össze készítem a korházi cuccot még ha nem is pakolom be...de így lesz nyugodt a lelki ismeretem.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bábaildi, hogy érted azt hogy kulimunka? Abban egyetértek, hogy nincsenek megfizetve, túlhajszoltak, de nekem elég rossz emlékeim vannak a szülés utánról, amikor a letelt 2 óra után az örzőben lementünk a gyerekágyra és odahozták a babát, és lerakták és rögtön ott is hagytak, soha nem fogtam pici babát nem szoptattam, semmit nem tudtam a gyakorlatban hiába olvastam utána. Olyan gyorsan eltűnt a kishölgy hogy utána se tudtam kiabálni frissen szülve nem sikerült utánarohannom hogy kérjek tőle segítséget. Amikor végre visszajött akkor meg számon lettem kérve hogy nem szoptatok jó flegmán: "mit gondol anyuka majd én szoptatom a gyereket???" stílusban. meg még sorolhatnám... jaj de inkább nem teszem, mert nem akarok sározni, meg veszekedni, Az én véleményem az hogy nem foghatunk mindent a pénzre és túlhajszoltságra. Engem is túlhajszoltak a munkahelyemen, nem fizettek meg sokáig rendesen, de ha egy ügyféllel ilyen stílust engedtem volna meg, kaptam volna kőkemény fejmosást, vagy ki is rúgtak volna :(

Nitácska: Én is emlékszem arra a csecsemősre. Idősebb alacsony, szőkés hajú, és mindig bejött körbejárt és megdícsérte a szépen alvó, jól szopizó babákat, és azt hiszem sokszor mondta hogy tüskeböki olyan kedvesen, nekem ő nagyon szimpatikus volt.
Vendég
 


Beagle igen az az a kis nővérke....remélem most is fogok találkozni vele!!!!!!
Meg volt egy másik jófej.ő késő este de volt hogy éjjel is elég hangosan halgatta a zenét...de nem zavart mindket mert olyan jó kedve volt...ő neki fekete haja volt!!!!!!!!

Akivel nem szeretnék találkozni az a katonásan viselkedő asszem Klárinak hívják!!!!!!!!az isten mentsen meg tőle......... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Igen tudom ki a Klári, de ő nem csecsemős. Ö is idősebb, ő csinálta a csaszisoknak a kötözést reggelente. jaj de féltek tőle.... mindig előre leszedték a gézlapot meg a tapaszt, mert féltek hogy letépi. Mindig nevetett a Klári, hogy a mi szobánkban minden csaszis már úgy várta őt hogy nem volt rajtuk a tapasz. Hála az égnek én hüvelyi úton szültem, nem volt ebben részem de sajnáltam a társaimat.
Vendég
 


sziasztok!

Köszi a sok infót :P nagyon rendesek vagytok :lol:

Igen, már olyan október környékén irtam ebbe a topikba,hogy dokit keresek a kórházba mert babát szeretnénk mert az elsőt az Istvánba szültem...és nem voltam se a dokival se a kórházzal megelégedve a gyecsemősőkről :twisted: nem is beszélve....

Beagle azonos véleményen vagyunk :wink:

Dóri most nézem ,hogy te neked van egy nagyon pici bébid is :P gratula mindkettőhöz.Jó baba?Előbb szültél?

Egy ágyaqsba biztosan nem szeretnék menni azt már tudom...

Itt tényleg úgy van,hogy a szülésznő csinál mindent?vág,varr meg ilyenek?A dokim pont szabin lesz igy biztosan csak a szülésznőm lesz bennt aki remélem nem lesz szabin igaz ha kihúzom addig (20-ika) akkor ő is szabim lesz :roll:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


zsu,szerintem a legjobb doki a Somogyi főorvos úr. az összecsomagolásról annyit,hogy én is már kb.a 25.héten összecsomagoltam,az a biztos.

mó73
 
 


Sziasztok!

Mo, még semmi a barátnődnél? :) de azért jól vannak, ugye?

Nitácska, szerintem akkor pakolj össze, amikor te megnyugtatónak tartod:) én is hamarabb fogok, mert tuti valamit kifelejtek épp akkor, és ezért ha még később eszembe jut, még berakhatom, nem a kórházban kell rájönnöm, hogy nincs ott... :) még ha listát írok is... nálam az sem mindig működik :D

Ti éreztetek olyat, mintha a hasatok csiklandozna??? :D tudom, ez így hülyén hangzik, de ez lehet a bébi mozgása???? Vagy csak ahogy nyúlik, növekszik a bőröm, hasam, az lehet?? Elég érdekes érzés :) sőt, inkább vicces :)

Szép napot!

Kép
Kép
etelka
 
 


holnap indítják a szülést,persze ha addig nem szül meg.

mó73
 
 


Etelka lehet a baby mozgása!!!!!
Beagle akkor csak Nővérke a Klári de én 3 éjszakán át találkoztam vele...de 2 éjszaka tuti.....nagyon keményen bánt a hüvelyi uton szűltekkel is...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Igen, Bim-bam, előbb, mert hamar ki kellett kapni Danót a hasamból. :( Súlyos praeeclampsya miatt. De jól van, bár ma nem eszik szinte semmit... :roll: Szeretik egymást tesóval, cukik. :)
A szülésznő vezethet le szülést a kórházban, de nekem volt/van választott orvosom, ebben az esetben ő vág, varr, stb. (Samu normál úton született, azért tudom. :) )

Mó, hajrá a barátnődnek!

Etelka, bár lehet a babó, de ez sztem még kicsit korai lenne. Első babánál a 14. héten sztem nem szokták érezni. De majd utólag elválik, ő volt-e, vaggy még csak a növekvő pocak okozta. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hogy mi a csudáért lett a kék kisautóból szivarozó citrom, igazán nem értem... :roll: A másik jelzőmet meg nem is tudom értelmezni... Az meg egy cuki pingvin volt...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Lányok!!!!!!!!!!!! Ma beindult a szülés,spontán.kisfiú:Lajos Tamás,3,25kg,51 centi.holnap teszek fotót.

mó73
 
 


Ma este 7-kor lett meg,mert 4-kor megvizsgálták.

mó73
 
 


Minda ketten jól vannak!

mó73
 
 


Mó gratulálunk nekik!!!!!!!!!!!!!!!

Dóri mindenhol és mindenkinek megváltozott a nagyon babás vonalzója......nem értjük miért..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Beagle, igen, tegnap nálunk is mindenért ment a hiszti, de én betudtam az időjárásnak. Egész nap esett, ki sem tudtunk mozdulni.
Újabban az esti fektetésnél vannak gondok: azaz, szépen, ahogyan szokott fél 8 körül elalszik, majd kb. egy óra múlva ordítva ébred. Anya vagy apa bemegy, simi, ha nem segít, ringatás, aztán visszaszundít. Majd újabb egy óra múlva ismét ugyanez. Ezt éjfélig megtette 3x. Durva volt, féltem, hogy éjszaka is ez lesz. Szerencsére akkor már nyugi volt. Már van kint foga Dóridnak?

Etelka, szerintem is a bőröd húzódik a pocidon, emlékszem erre a fura kis vicces érzésre. Én még a vége felé is éreztem sokszor, de akkor már inkább viszketés volt. Olyasmi eleinte, mintha egy tollal csikiznének. :) De ne aggódj, pár hét és a magzatmozgást is megérzed. :)

csecsemősök: Én késő éjjel, majdnem hajnalban szültem, pár óra múlva már hozták is ki a babákat, de az én Dórimat nem. Először az ötágyasban voltam, a másik négy lány ott babázott, az én gyerekem meg nem volt a kocsin. Hát rohantam (és tényleg, gátsebbel cakklipakli ahogyan kell :D) a csecsemőrészlegre, ahol kérdeztem, hol az enyém, mondták, sajnos nem tudták, melyik szobába vittek, de ott van, vihetem. Szóval először furcsa volt, de láttam/mondták a többiek, hogy kérdezzek, válaszolni fognak. Van egy szoptatási tanácsadó hölgy. Juj, első alkalommal még jól le is tolt, hogy lemaradtam az előadásról (pont akkor jött az egész család a város másik végéből, meg őszintén szólva, nem tudtam, hogy van ilyen), de másnap, némileg több tapasztalattal és kicsivel kipihentebben másképpen álltam hozzá, és láss csodát, nagyon kedves volt már. Mondtam, hogy elnézést, semmit nem tudok, legyen szíves segíteni ebben-abban. Megtette és még mosolygott is. De ugyanez igaz volt a többiekre is. Most Ildiről nem szólok, ő alapból tündér. :) Úgyhogy azt gondolom, minden csak viszonyulás kérdése. Ahogyan igazodunk, alkalmazkodunk életünk során rengeteg váratlan, ill. ismeretlen új helyzethez, ehhez is, és ezzel összefüggésben az ott dolgozókkal is próbáljuk megtalálni a közös hangot, azzal csak jól járunk.
Nem vagyok mindig kenyérre kenhető és bizony nekem is vannak hangulatingadozásaim (különösen szülés után :D), ezt el kell fogadjam másokkal kapcsolatban is.

Kép
anhel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?