Új privát üzeneted érkezett!

Ja, még akartam írni, hogy cukik a babák!

Netti!
Én is ilyen 3 fokozatba állítható-görgős/fékezhető-összezárható járókát néztem ki....aranyárban....de nagyon tutinak tűnik.
Ja, nekem azt mondták, hogy mindenképp négyszögletűt vegyek, mert abban majd meg tud kapaszkodni és fel tudja majd húzni magát... :lol: ....persze nem mostanság :roll:

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy nem dicsérem eleget ezt a 2 kis törpöt, dde most megteszem, áldott jó gyerekek. :) Danóval szinte annyit kell csak foglalkozni 1 nap, hogy amikor éhes, megetetem. Még tisztábatenni sem kell a boldogságához, de azért időnként megteszem, különben a ruhája bánja. :) Hasa szokott fájni, de akkor sem sír, hanem dolgozik nagyon, ehhez morog (roppant vicces, Malackának hívjuk... :) ), ha megoldódik a dolog, szépen elvan, vagy elalszik. Időnként van csa, hogy szól, hogy unatkozik, akkor kitalálunk vmit, énekelek neki, nézegetheti a csodás nyomtatványokat - köszi, Esztó!!! -, beszélünk hozzá, rászabadítjuk Samut (na mondjuk ezt inkább akkor, mikor kizökkenthetetlen nyugalomban van... :lol: ), nagyon keveset van csak kézben, nem is volna rá idő... Azért hiányzik, hogy érezzem a közelségét nem csak akkor, mikor szopizik, így időnként csak simán együtt vagyunk, de nem követeli ezt az állapotot, persze szereti. :) Samu meg nagyfiú, csomó mindent csinál, nagyon figyelek rá, hogy értelmesen részt vegyek az életében, hogy ne érezze magát kiszorítottnak. A szopizást leszámítva vele többet foglalkozom. De egy tündér. Az én szőke hercegem. :)

Danó is visszavett a nagy adag kajcsikból, kevesebbel is beéri egy ideje. Pár napig így nem is volt gyarapodás, de most van naponta 20 g.

Luca, Bence, Álmos, Hanna, Lili és Julcsi is nagyon szépek! Milyen sokat fejlődtek!

Minden rendben a 6 hetes kontrollt illetően, majd beszélünk a hogyantovábbról... :oops:

Ha sokat bukik/hány egy baba, biztos, hogy vmi baja van? Mert Danó nagyon sokat bukik... :roll: De ez már a kezdetek óta így van...

Kutyafüle, remélem, jobb már a helyzet... ?

Esztó, vizsgád??

Pusz.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ja, és azt akartam írni, hogy nagy elismerésem mindazoknak, akik a sírós babákkal küzdenek, és nagyon drukkolok, hogy alakuljanak a dolgok!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

 
 

sziasztok,

megjöttem :) vééééége a félévnek :D
sikerült a vizsgám.
akkorát buliztam hazafelé a kocsiban, hogy ihaj :lol:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó, GRATULÁLOK! Mit tudtál a kocsiban bulizni? Te is gyorshajtottál?

Remélem, tényleg nem lesz büntetés a gyorshajtásból!

Annus, akkor tök jó a pelus! Naponta hányat használsz? Mennyibe kerül?

No, megyek, kajaidő mindjárt... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri,
igen, picit, meg üvöltött a zene, énekeltem, vidámkodtam :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Egészségedre! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Off

Lányok, ha érdekel valakit egy bontatlan, 98 db-os Pampers Mini pelus (3-6 kg) jóval bolti ár alatt (3e HUF), dobjon egy privit!

On

Ma egész nap ment a bömbi, nem tudom, mi lehet a baj...
:cry: :cry: Ráadásul megint sikerült komoly 9 dkg hízást produkálni... :shock: :shock: :? :? Védőnéni nyugodt, szerinte korához képest jó, tápszerről még nem volt szó, meglátjuk dokinéni mit szól hozzá hétfőn (amikor egyébként 2 hós oltás lesz!!!)

Később igyekszem visszaolvasni!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Eszto

nagy gratula :)
le a kalappal!!
de tenyleg :shock:

mozza

en is neztem brendonban! mar nem emlekszem de 30-40kozott volt talan v afelett, vagy vmi olyasmi. (jaroka)
de persze minden szempontbol megfelelt amit elvarnek most egy jarokatol!

kendorol: haat igazabol azzal van a gond h amikor rajon ez a hiszti dolog akkor kifejezetten "olben" kivanja a dolgokat.. ha mar nagyon hisztis hiaba teszem bele a kendobe.
ha ugy teszem bele h nyugi van akkor elvan benne. sot be is alszik.
de ma nem sok olyan pillanata volt h nyugi lett volna
tehat sok esellyel nem indultam..
beprobalkoztam azert :)
de nagyobb hisztit csapott le :D
meg az a gond h udvaron meg nekem is melegem volt a kendoben
sot.. a gyereknek is.


igazabol tudom h nem szabadna annyit olben lennie.
es ezen is vagyok...
le a kalappal azok elott akik megtudjak allni hogy beken hagyjak akar felorakig is ilyenkor..
10perceket kibirok mar.
de tudom h ha felveszem mitnha elvagtak volna a sirast es minden rendben van,be is alszik
de nem aludhat egesznap rajtam v az olembe! :S
a fejet nalam mar szinte mindig elnyomja a textil pelus....

a fekete feher kepekkel mostmar 15percekre letudom kotni..

kengururol:

baby bjorn (ujszulott kortol hasznalhato) van nekem.
tudom eloszor azt irtam h elveszik benne agyerek es nem teszem bele megse 2honapos koraig!
hat megcafolom most magam. sztem mostmar van akkora h beletehetem. tok szepen mutat benne :D marmint eddig nyeklett ossze stb.. mostmar teljesen kiteliti.. es tenyleg tartja a gerincet es a hatat is! semmivel se jobb a hordozokendo.
ugyhogy tegnap en abba tettem bele es setaltunk kicsit. vegig aludta. amugy azert pakoltam at kenguruba mert nagyon izzadt a kendobe.. nem tetszik neki annyira ilyen melegben..
sztem megerte megiscsak! (nekem is sokkal egyszerubb es nem olyan meleg es sztem neki is jobb)
mikor eloszor beleprobaltam borot akkor rosszul is volt beallitva. 66centihez..... ugyhogy azert is eshetett benne ugy ossze :D

dori

dano mennyit bukik? mi szamit soknak? :O

Netti
Kép
maumau
 
 


na már 2szer elszállt az irományom...

na gyorsan akkor, nemsoká fürcsi, kisasszony épp hisztizik, sehol nem jó már neki, se ölbe, se babakocsiban, sehol, nyafizik, pedig nem fáj poci, evett 7kor, pelus sincs tele. Az ölemben is nyafog :(

Szofi,
megnéztem a Maci kv összetevőit, cukor cikória és maláta. Én úgy szoktam h csészébe forróvíz, bele 2 kávéskanál por, meg egy ici-pici tej.

Esztó,
gratula a vizsgához, ügyi vagy!!!

A babák kivétel nélkül mind szépek, én nagyon szeretem nézegetni őket :)

Petrus,
hihetetlen mennyit nőttek az ikrek! kis vasgyúrók már!

bukás,
bogi sztm minden második kaja után bizti bukik, igaz keveset csak... de én nem is gondoltam volna, h ez rossz is lehet, mert hízik rendesen (3 hét alatt 730 gr-ot), szerintem túleszi csak magát... (délután kiváncsiságból lemértem, bevágott 110-et).

Dóri,
tényleg áldott jó két kisfiad van!!!

emese1979
 
 


Sziasztok

Óriási kétórát aludtam. :lol: :cry:
Napközben meg többnyire csak olvasni volt időm, írni már nem maradt. :(

Mindenkien olyan csodaszép babája van, és azt szoktam nézni, hogy mennyire karakteresednek az arcocskák. Kész egyéniség már minden baba, jól felismerhető vonásokkal.

Olvasom itt hogy többen terveztetek be idénre is nyaralást. Mi nem terveztünk, mert azt hittük ilyen pici babóval nem lehet menni...vagy ha lehet is kezdő szülőkként nem merünk majd menni. De most azon agyalok, hogy ha mindent összepakolok amiket itthon is használok akkor olyan nagy baj nem lehet. Mikortól nem gáz elutazni, olyan 2 v 3 hónapos kortól? Mennék már a Balcsira. :oops:

Esztó: hattttalmas gratula, csak ismételni tudom múltkori mondandómat: tök büszke vagyok rád.

Babakocsi kontra ébrenlét: nálunk nagyon nagyot tud szundizni a babakocsiban Nóri, de én meg szoktam várni a sétával apát. Olyan marha macerás lehurcolkodni, és mivel legtöbbször olyan vagyok mint a mosott kaki (bocsi a kifejezésért), ezért el sem indulok. Arról már nem is beszélve, hogy hogy nézek ki a zsíros hajammal. :oops:

Pár oldallal előrébb írta valaki hogy teljesen vízszitesig dönthető pihenőszéke van (bocsi de a sok visszaolvasástól elfeledtem ki írta :oops: ), azt szeretném megkérdezni hogy az milyen márkájú? Nekem is be kell egyet szereznem, én is vészesen elkezdem mostmár gyűjteni a dolgokat amik leköthetik Nórit.

Van játszószőnyegünk is, még anno a kolegáktól kapott ajándékcsomagban volt, de csak 3db plüss figura lóg rajta, nem lehet arra venni még plusz feltépőzárazható figurákat? Nekem már az a rúd sem kellene...csak plusz lógók.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Jaaaaj, még ötletet felejtettem el adni.
Ha valakinek akinek nagyon sírós - kiságybanlenninemszeretős babaája van, és a baba szokott az oldalán aludni, akkor javaslom azt is nézzétek meg, hogy megfelel-e neki az adott oldal amin letesziketk, mert nekem volt hogy mindent kipróbáltam nem tudtam mi a baja, eszembe jutott és megfordítottam, egy percen belül aludt. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Juhééé csajok, apának leszállt az előbb a repülőgépe, én olyan boldog lettem. :lol:
Muszáj volt megosztanom veletek az örömömet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok,
még nem sikerült visszaolvasnom.

A babák fantasztikusak.Mekkorát nőtt mindenki.Nagyon szépen gyarapszanak.

Ma már nem volt semmi gond.Azt hiszem nálunk is az őszibaracklé tett be.

Málna, eper,
csak az eper puffaztotta.Málnát imádom, szóval ha gond lesz akkor megy a fagyasztóba :wink:

Ma voltam kontrol vizsgálaton, minden oké.Én Cerazette-t szedek.Hát borsos az ára.8000 volt a 3 havi adag, de ha bejön akkor marad ez.A szopizás idejére kibírom.Utána szeretnék normális tabit szedni.

Hasfájásra most új gyógyszertári cuccot kaptunk.Remélem bejön.

KépKép
harhaj
 
 


Pingi,
jó időtöltést Apával :)

Harhaj,
milyen cuccot kaptatok hasfájásra?
Én most amivel próbálkozom, hogy a Mecsek Baby teát iszom, 1 l vízbe 2 filtert, úgy veszem észre, h jobb most így egy fokkal.

emese1979
 
 


Helló

Esztó, gratulálok szeretettel!

Dóri, nagyon édik lehetnek a fiúkák!

Képzeljétek, a szülésdal klippjében az a doktorbácsi az, aki a relaxot tartotta nekünk! Nekem teszik a dal mondanivalója. sajnos sok kórház és orvos még most sem tudatosítja a nőkben, hogy a testük fogja tudni, hogy kell szülni, és arra hallgassanak.

Csani bömbizik egy ideje, megyek, felveszem... :roll:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Dóri!
Bukásról: ha sokat eszik és felesleges, akkor visszajön. Ha refluxa van, vagyis nem zár jól a gyomorszáj, akkor is visszajön. Sok kisbabának van refluxa, addig nem gond, ha más baj nincs mellette (pl. nem gyarapszik, félrenyel, fáj neki stb.) Ha súlyos, van rá gyógyszer. De volt olyan babónk, aki minden gyógyszerre rezisztens volt és a bukásoktól eltekintve köszönte szépen jól volt :)
Vendég
 


Sziasztok!
Rikit fél 6 körül megetettem.Evett rendesen,de korántsem a normál mennyiséget.De sebaj.És elég keveset bukott szerencsére. :lol: Aztán estére evett megint,de elég keveset,szal nem könnyű éjszakára készülök. :cry: Belém átmenetileg visszatért az élet hála anyunak,hogy hozott némi sütit.De már eléggé a végét járom.Most még lámpázom a csomóm.
De klassz,Ti nyaralást terveztek!Mi tutira nem megyünk pár évig.Én nem szeretek itthon menni sehova 2-3 napnál többre.A Balcsit sem szeretem,mert abban meg siklók vannak,és az a másik a hányás mellett,amitől rettegek.Én a tengert szeretem,de még Horváto is messze van kisbabával,meg most anyagilag is inkább meghúzzuk magunkat. Szal marad a park.Na lassan lejár,megyek.Jó éjt!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Petrus, KÖSZI! :) Akkor megnyugodtam, ennek a fiatalúrnak szemlátomást egyéb gondja a kajálással nemigen van... :)

Jó éjszakát! Remélem, mindenki békésen aluszik!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri!
Nagyonügyes 2 fiad van!!!Gratula hozzájuk!!!
Hát szemlátomást én ne alszom...kb negyed 2 óta....

Iza már egész jól,én viszont....most a jobb arcom fáj....pedig kezdtem azt hinni h javulok :( hétvégi program lemondva...pedig annyira vártam már!Kimozdulni emberek közé!Bográcsoltunk volna szombaton,vasárnap meg peca. :( A szivem azt mondja menjünk,de az eszem azt h ne....mert hétfőre tuti h rosszabb lenne nekem,és akkor megint egyedül vagyok itthon.Így a hétvégén csak jobban segít az uram is h itthon van!Annyira Izust gyógyítottam h magamról meg is feledkeztem :roll: Tejem is kevesebb picit,egyenlőre nem kell pótlás,de szedem a homeóst.Iza megissza az adagját,csak a dugult orral nem tud úgy szívni.....Szóval totál KO vagyok,lakás romokban,én romokban és akkor még az idő is szar lesz :evil:

Amúgy szép jó reggelt mindenkinek :lol:

Eszter!

Gratulálok a vizsgákhoz!!!!!

Kutyafüle!
Reméljük akkor nincs nagy gond Rikivel!

Mozza!
Hát az h nem tesy jót a gerincének h kézben van....najó,ha egész nap ott van az lehet nem a legjobb,de én még nem hallottam azt h ne vegyem fel a gyereket mert nem jó a gerincének....szegény ha meg csak a kiságyban fekszik nem lát semmit a világból....hogy fog úgy fejlődni?Nehéz megtalálni a középutat.....

Na megyek,visszaaludni szerintem esélyem sincs,de kel az uram,kicsit beszélek vele....

annus11
 
 


Annus, tényleg jobbulást neked! Sztem az is segít ilyenkor, ha pihensz többet, szóval elkergetünk a gép elől, uyge, lányok? Tessék feküdni, kúrálni magad! És jó, hogy otthon lesz férjurad, használd ki! :)

Kutyafüle, én is remélem, hogy Rikinek nincs nagyobb baja, fogalmam sincs, mi lehet vele. Most mi a helyzet? Orvost nem hívtátok végülis? Vagy csak ma, ha nem változik a helyzet?

Szép napot mindenkinek, Annus, itt most szép az idő, hátha így is marad! Vagy a hétvégéről beszéltél?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!
Annus,jobbulást!Vigyázz nagyon magadra!Szerintem is hagyd inkább ki a hétvégét,nehogy nagyobb bajod legyen!!Majd pótoljátok,hosszú még a nyár!!!
Dacára az alig evésnek átaludta az éjszakát,reggel 6-kor ébredt.Ha ez így beállna,nekem tökéletes lenne!!! :oops:
Köszönöm lányok az aggódást!!!Jól esett.Akkor hívok orvost,ha ma is ua lesz.Tegnap úgy tűnt az használ,ha nem tejet kap,ha sír (mert feladva minden elvem a nemevés miatti aggodalomból minden alkalommal mellre tettem,evett egy kicsit,majd 2 perc múlva kibukta), hanem vizet.Azt itta rendesen és megmaradt benne.Kaját pedig csak a szokásos 4 óra múlva fogadta el.Szóval szomjasnak tűnt.Remélem ennyi és nem több.
Reggel jól befürödtem a Pamperssel.Rikit még nem kellett csap alá vinni egészen eddig. Hát mostmár tudom,milyen ha nyakig kakis a baba. :D Ráadásul evés közben esett a dolog,szóval meg is mozgattam szegényt,hátul sárga volt elöl fehér.Jó kis párosítás! :lol: Dehát ajándék pelusnak ne nézd a gumírozását! :lol: Én tuti nem veszek ilyet.A favorit még mindig a Tescos!!!
Az előbb olyan ari volt!!!! :lol: Bent van velem,és kinyitottam az ablakot,hogy szellőzzön a szoba őt meg betakartam.De rúgja le magáról.Megyek oda hozzá visszatakarom,és mondom neki, hogy ilyet nem szabad,mert megfázik a baba és beteg lesz.Erre rám mosolygott olyan kis sunyin,és közben óvatosan tolta le a lábával magáról a takarót.Kész,én megzabálom!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


sziasztok!

megint magunkról bocsi: éjszakai evés szerintem lassan eltűnik az életünkből: este fél 7-kor kajált 95 ml-t aztán hajnali kettőkor kemény 60-at, aztán legközelebb fél 7-kor 80-at és egy óra múlva még 50-et, nem értem ezt a gyereket.

Már szájpenészre gyanakszok, de csak az ínyénél látok fehér egybefüggő dolgot, de lehet eddig is ilyen volt :), széklete még mindig folyós, és tele van túrós dolgokkal, pedignem zabálja halálra magát :( :)

Abba kellene már hagynom, hogy írom az evését :(, fejni meg éjszaka már egyszerűen nem tudok felkelni, főleg most nem akartam, hogy ilyen keveset evett, odavettem magunk mellé és aludtunk mint a bunda, de érdekes álmomban fejtem :)

Lányok azzal szerintetek nagyon csökken a tej mennyisége ha éjszaka 8 óránál többet kihagyok mindkét cicivel? lehet megpróbálom több napon keresztül, max kikötünk a tápszernél, bár a fagyó még egy db-ig ellátná a kicsit :)

Kedden mi is szurira megyünk, 2-őt kap a combijába :)

Éduának meg kell még egy szuri a bárányhimlőre, állítólag nemrég hozták be, hogy 1 nem elég, azt sem tudom már mikor oltattuk be :)

kutyafüle kitartást nektek, nehéz dolog ez a kajálás :) ti sokat esztek mi keveset :)

Én járókát még egyszer nem veszek, mi nem használtuk ki, pihiszék és kiságy bőven elég :)
Szerencsére ha álmos berakom a kiságyba néha kell a cumi, de van, hogy magától is simán elalszik kb fél óra nézelődés után, dehát ő már nagylány :)
Ha meg nyöszörög Édua szalad és benyomja a játszócumit a szájába :)

Mi tegnap is kendőztünk egy body meg pelus volt rajta és 2 órát szundizott, Édua meg játszóterezett és árnyékban voltunk :)

Vettünk üvegfestéket Édua így alkothat kedvére, bár még gyakorolnia kell, nagyihoz meg nem akar kimenni így ma valamit főznöm kellene :(

annus ház nekünk is szalad, mire valami rendben lenne, Édua tesz róla, hogy kupi legyen :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok.

Hú Annus, sajnálom hogy, már meg a másik oldal fáj hát kúráld inkább magad szerintem is legyél jol mihamarabb.

Kutyafüle szerintem ne aggódj ilyen nálunk is van ha túleszi magát, azt a gélt adod még neki?

Ildi, a ház nálunk is szalad mire kitakaritok kezdhetem előlről Jázmin segit benne :D .Ha nem fejsy akkor be al majd az a rend a tejcsiben ahogyan te azt alakitod, de ha ugyis alszik éjjel akkor nem is érdemes felkelni .

Petrus, annyira édesek az ikrek és milyen szép nagy babák már.

Hoztam képet Jázmin új hajáról bár nem vagyok meg elégedve a végét már nem akarta úlni igy nem lett olyan jó.
Este Ármin is fekúdt 10kor és majd csak éjjel 4kor kelt hamit kérni majd 7 kor kezd b álni nálunk is a rend, de viszont mindennap pontosan este 7 egész 9ig nyügi van de annyira hogy nem tudom már mit csináljak vele, kipróbálom a gripe watert én is.Nálatok hatásos volt?De csak este csinálja ezt és sehogy sem jó neki.

Kép
Kép
És Ármin baba is
Kép

Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


ági csini a lánykád :), a fiad meg nagyon édes :)

zsüci láttalak a júniusi topikban, néha visszamegyek nosztalgiázni a babavárás izgalmai miatt :)

Lányok szerintetek a hason altatás és a kevés evés között van összefüggés? Bár így meg többet alszik :)
Éjszaka is hason alszik.

Most megint itt találgatok, pedig nem akarok újra odakerülni, mint Éduával, hogy már mindennek kihozták persze egy vérvizsgálat sem mutatta ki, hogy allergiás lenne, de azért úgy kezelték, hogy gastros dokihoz kellett járnunk és 2 évig semmi nyugtom nem volt, már azzal ijesztgettek, hogy törpe lesz a gyerek :(, ha nem eszik és gyarapszik rendesen :(

A tejjel csak nem lehet gond, ha első 5 hétben több mint 1 kg-ot hízott, és most is ugyanúgy csinálok mindent, csak ő nem eszik annyit :(
Most a felét fogjuk meghízni talán :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jó reggelt :)

Jázmin nagyon szép kislány :)

Dóri: Ti sem akartok várni a következő babával?

Este 21:40-kor megetettem Fruzsit, és 6:15-kor kelt, ismét egy hang nélkül audt mindkét gyerek :lol:
Vendég
 


Fruzsi is össze vissza eszik, este 60 grammot evett, aludt vele reggelig, aztán reggel meg 200 grammot. Ki érti ezt :wink: Amint azt mondják a hízáséra, hogy rendben van, vissza is adom a mérleget.
Vendég
 


Tök jó Jázmin frizuja sztem. :) Ármin meg szép kislegény! :)

Panndi, nem, nem szeretnénk, csak vlsz vmennyit muszáj a komplikált terhesség miatt. De erről fogjuk kifaggatni Orvosunkat, hogy mik a feltételek és az esélyek... Mondjuk nem szeretném mindkettőnk életét veszélyeztetni... :roll:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Igen, ezt megértem. Mi is a doki véleményétől tesszük függővé a dolgot.

Szerintem apad a tejem :roll:
Vendég
 


Annus, nagyon sajnálom! Kíméld magad, minél hamarabb múljon el! Kamillával gőzölj!

Jázmin nagyon csini nagylány ezzel a frizurával!

Csanádka ma először aludta végig az éjszakát, 23:00-5:00-ig durmolt. Mondjuk Dóri taktikáját alapból véve, mi is váltottunk: 20:00 nayg szopi, utána ébren játék, utána fürdés, utána még játék, aztán nyűgösködés, aztán 22:30-kor még szopi, ami belefér. Mondjuk ez inkább így sikerült, semmint tudatosan, de mindegy.

Lányok, akartam kérdezni valamit, de próbáljatok nem kegyetlennek tartani... Én nem bírom ezt a nemalvást. És ma az volt, hogy már hajnal háromkor hallottam, hogy Csani forgolódik, meg cuppog, de aztán semmi. Ez megismétlődött párszor, de csak hajnal ötre vált olyanná a szitu (nyüszörgélt is), hogy megetettem. A kérdés: ha már háromkor éhes volt, akkor nem lesz baja attól, hogy ötig nem adtam enni? Nem kínzás ez? Mert én arra gondoltam, hogy ha nagyon éhes lesz, akkor úgyis fel fog sírni - mondjuk ezt se volt szívem kivárni...
??? Köszi

Ja, és nálunk minden nap van zöld kaki. Ez még mindig normális? Kb. egyszer zöld van, egyszer sárga...

Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Panndi, miből gondolod, hogy apad?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Nagyon sok idő alatt szívja ki, üresre, és most pl az egyikban 60 volt összesen :roll:
Vendég
 


De ez lehet átmeneti, néha velem is előfordul. Gyorsan dobj be egy alkoholmentest!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Na itt!Hajnali 5 körül ledőltem..aludni nem sokat tudtam.Szédültem is...már azon aggódtam h hogy fogom így Izust megfogni!!!!El ne ejtsem :roll: Aztán reggeli szopi után apcim mondta h sétáljunk picit amíg nincs meleg...így kimentem a Duna parthoz,a mekiben reggeliztem.Igaz csak fél oldalasan...mert a jobb felem annyira fáj h nem tudok ott rágni!!!Állapotom továbbra is katasztrófa....eddig bírtam ,bevettem egy fél fájdalom csillapítót...nincs is itthon több,hozatnom kell azt is!
Amúfy gőzölök,borogatok,iszom a kamillát...szóval mindent bevetek!Esetleg homeóst nem tudtok ajánlani???Mit lehet erre???Elég lenne vmi fájdalom csillapító féle.Amúgy nem érdekelne h fáj...de itt van Iza,muszáj magamnál lennem...

Apcim is délben végezne...erre csak 3 körül ér haza :roll: Mondtam h siessen!!!!Na ez van velem,megyek vissza pihizni!!!! :( Ami nem nagyon megy a fájdalomtól....
Majd jövök ha túléltem a mai napot
:wink: Kép

annus11
 
 


Na most hívott apum,és le is csekkoltam!
Megjött a családi pótlék 2 hónapra és az anyasági is!Hurrá!!!!Végre vmi jó ezen a szörnyű napon...azt hiszem jobban is vagyok :wink: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok

Annus: jobbulást neked ismét, sajnálom hogy átment a másik oldalra. Biztos nagyon jó lett volna a hétvégi program, de azért nagy felelősség, hogy van egy kisbabád, akiről gondoskodni kell és betegen ez nem olyan könnyű, úgyhogy gyógyítsad magad is, ne csak Izust.
Annyira reméltem hogy reggelre jobb lesz valamivel, mert minden betegség este meg éjjel a legpocsékabb...
Jó a kép amit betettél. :lol:

Agi: nekem nagyon bejön Jázmin haja, jól látom hogy hátul magasabbra van nyírva mint elől? Az olyan vagyány frizkó...

Panndi
: a szunya miatt irigy vagyok, olyan jól alszik Fruzsi. A tejcit viszont sajnálom,de reméljük nem apad hanem csak valami ideiglenes gáz van. Eszel /iszol rendesen?

Szofi: én nem tartalak kegyetlennek. Nálunk is volt ilyen, hogy reggel jelzett hogy éhes (pl ma is,ahoyg letelt a 3 óra), aztán apa kihozta a nagyok ágyára, mert ott imád lenni, néz hol jobbra hol barla (apára és anyára), aztán bealszik. Ilyenkkor később kap enni.

Evés: szerintem az idő és a frontok miatt esznek össze vissza a babók. Eddig nem hittem ebben a frontban,de mostmár kezdek....
Mire azt hiszem valamiféle rendszer beáll nálunk, akkor mindig megváltoztatja a kisasszony.
Eddig kb kijöttek a 3 óránkénti evések, és menetrendszerűen délelőtt nyügis, hisztis, déélután jó gyerek, este 11kor uccsó kaja, aztán reggel 4, majd onna 3 óránként kb.

Most meg: kaja 3ó, reggel 4ó, aztán 5.40, 9.45, 10.50, 11.20.!!!!!! Nem értem. És nem szomjas, mert amikor szomja másképp viselkedik, és vizet kap, és kapott is. És tegnap is fura volt hogy nem annyira nyűgös mint szokott, meg egyenlőre ma sem.

Megint jó hosszú lettem, úgyhogy csak egy gyors kérdés:
nálatok is mindenhol olyan marha meleg van? Kikészülök. Lakásban oxigén már alig van, ha kinyitok valamit akkor ömlik be a meleg, klíma nem mehet a gyerek miatt... :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Jaaaaj, valamit mindig elfelejtek.
Képezljétek kb 3 nappal ezelőtt eeste elfelejtettem adni GripeWater-t Nórinak, és aztán meg már reggel sem adtam hogy meglássam mi a helyzet. Na, azóta sem kap :lol: , vannak olyan nagy pukik mint amikor adtam neki, és magától van kaka a pelusban, nem kell segíteni neki kakilni. Nem sok ugyan, de van. Úgy örülök, de nem akarom azért elkiabálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


sziasztok

helyzet szornyu nalunk epp.
ejjel tokeletes volt ellenben!
11korul megetettem almaban :) edes volt.
4korul kelt majd 8korul..
most viszont fel orankent enni ker
de ha adok kibukja.. evett 9kor.. es fel orankent kert utana, pedig 9kor rendes adagjat bevagta! 12kor amikor tenyleges ennie kellett volna mar ott tartottunk h 4szer evett 30mlt.. vagy a felet mindig csak kicsi kellett de ki is bukta.. ugyhog mar akarhogy hisztizik nem adok neki inkabb.
sztem csak azt hiszi h ehes :roll:
en mar teljesen hiszek a frontban..
azota eszik osszevissza.
ma van segitsegem, anyum itt van. tokjoo
eddig nem nagyon volt napkozben segitseg, csak este apa.
igaz o a legnagyobb segitsegem...
raadasul mondanak kettosfrontot is meg jovoheten hidegfrontot is ??
remelem javul a dolog....

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Emese,
nem tudom milyen cucc ez, de egyenlőre nem akar használni.Majd meglátom bejön - e.Szerintem kérdezz rá az ottani gyógyszertárban hogy ők kevernek - e kivalami hasonlót.

A frontok minket is megtalálnak, napok óta összevissza eszik a pici és alig akar elaludni.Hulla vagyok, most apa altatja én meg hunyok egyet.

KépKép
harhaj
 
 


Maumau: :lol: :lol: én is pont ezeket írtam..kajálásról is meg frontról is. Amúgy adsz neki inni külön? (Úgy értem nem ciciből, hanem vizet mondjuk...), mert lehet hogy csak szomjas ebben a nagy melegben.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Tényleg valami front van, mert alig van vérnyomásom és fáj kicsit a fejem...

Annus, gyógyulj meg gyorsan! De legalább kaptál pénzt! :wink:
Ezt az alvás-kaja dolgot én sem értem. Tegnap Marci is gyakrabban kért enni... Vizet én még nem adtam, de lassan azt is kell. Itt csak 23 fok van a házban, klíma nélkül.

Én már nem adok semmi hasfájós szert, úgy látom, már megoldódik magától. Hihetetlen mennyit fejlődik az emésztőrendszerük is.

Ági, aranyosak a képek!

Nemtom miért de éjjel kifolyt vagy 1 dl tej :roll: -hason aludtam...

Kép

Kép
adraci
 
 


Hali!

Látom mindenki bajlódik ezzel-azzal.
Na, akkor leírom, hogy a mi szigorú dokinénink mit javasolt at ilyen meleg-szeles-frontos időre:
Ilyenkor ált. a babák ösze-vissza esznek.
1. szomjasak gyakrabban, ezért gyakran követelik a cicit. (viszont vannak kis mohók, akik ilyenkor is bezabbantanak és attól meg fáj a poci, meg buknak....) megoldás: 2 szopi között megkínálni egy kis szobahőm. forralt vízzel. Kanállal, vagy csőrös pohárból, vagy cumisüvegből-aki nem ellenzi ezt)
2. tajapadás- Panndi: melegben alapból kevesebb a tej, a doki szerint, a gyerek meg a meleg miatt fáribb/nyügibb, így a mélyebben lévő tejcsatornákból lassabban, vagy nehezebben tudja csak kiszívni....ált. mielőtt kiürítené be is alszik....
Aztán meg hamarabb éhes lesz....
Nekem azt mondta, hogy ilyenkor nyugodtan szoptassam 2 ciciből, próbálja mindig az egyiket majdnem kiüríteni, aztán jöhet a másik cici is. A kövi szopinál meg fordítva adjam a cicit, így a tej nem lesz kevesebb, fejni sem kell!!!!

Annus!
A gerinces dolgot vsz. direkt nekünk címezte, ugyanis, volt olyan az első napokban, hogy a gyerek eg. nap vállon aludt.....kb. 10 órákat.... :oops: :oops: :oops:
Na és ekkor szoktattuk ölbe Lilit...juhé.... :? :roll:

Kérdés:
Vettem egy új vizes cumit, sterilizálni akarom és vettem hozzá folyadékot....DE! Nekem tök furi, hogy miután beáztattam abba a kemikáliába, azután meg sima csapvízzel kell lemosni....na most akkor ez hol sterilizál???????
(egyszerűen ki kellene főznöm, de akkor meg olyan hülye 'párás matt' lesz a felülete.... :x )

Kutyafüle!
Riki hogy van?

Netti!
Próbáld ki Borónál a vizet, lehet hogy szomjas csak....
És persze nyügi....Lili is az....sírdogál-elalszik-felriad.....de látom rajta, hogy nagyon fári...csak nyüglődik....
A kövi szopiig muszáj pihiznie a kiságyban....aztán max. ölbebabázok d.u....
Ilyen időben nem viszem ki....megabrutál az UV sugárzás + szél = nyerő kombináció egy 6 hetesnek.... :?

Kép
mozza
 
 


Ja, Lili olyan mint egy 'kiskutyus'... :lol: ....megjelöli a területét....mindenhova odakakil....kb. minden 2. este a fürcsivizébe, 1 hete a mérlegre, pont esti pucos méréskor......lázméréskor a tenyerembe nyomta.......tegnap meg az autósülésébe(kifolyt a pelusból......hülye libero!!!! :x ) :lol: :lol: :lol: Kis kakimakim :lol: :lol:

Kép
mozza
 
 


Maumau!Nálunk ugyanez volt tegnap,ezért voltam megijedve.Próbálj neki vizet adni,hátha elfogadja és az a baj.Hiába mindják,hogy a tej eleje vizes,az akkor is inkább a levesnek felel meg,mint víznek.Ha szomjas vagy és inni szeretnél,nem bizti,hogy a leves jól esne.Tegnap nekünk bejött,ma meg még csak kicsi nyügi volt,de pont mentünk sétálni,így a sírás abbamaradt rögtön. :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


mozza, köszi :) Így csinálom, tegnap este óta két mellből eszik, végülis mégiscsak van talán tej az általa elfogyasztoptt mennyiségekből következtetve...

Na megyek, mert a nagyból fura szagok áradnak :roll:
Vendég
 


Na, még akaram írni:
Szofi!
Szerintem nem kegyetlenség, ha hagyod nyüszörögni éjszaka...lehet, hogy rosszat álmodott és felriadt álbából...és csak azért sír..cicivel a szájában a legkönnyebb megnyugodni. Én nézem az órát ilyenkor, hogy lássam vissza tud e aludni, ha nem, akkor kap csak enni.

Édua!
Én csodállak, hogy még mindig van erőd éjszaka is fejni.
De reálisan belegondolva neked annyi tarcsi tejed van már, hogy 4 hónapos koráig még pótlásnak is elég, ha kevesebb tejed lenne.
És szerintem nem baj, hogy most nem hízik olyan rohamtempóban...kislány....a lényeg, hogy a havi 600gr-os hízás meglegyen!

Kép
mozza
 
 


Viki!Köszi,jobban van már! Most épp alszik,az eddigi 2 evés rendben zajlott. Mi is vizezünk.Szerintem könnyebb a mikrós sterilizálót használni.Nektek nincs olyan?Nekem ez a folyadék pont emiatt nem tetszik,főzögetni meg én lusta vok. :wink: :oops:
Na megyek,írom a szakdolit,mert ma még nme haladtam vele semmit.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hű,de lassan fog menni ez a szakdoga.Ki kell javítanom 4 évnyi mérleget és eredménykimutatást+el kell készítenem a tavalyit.Pedig azt hittem már a 4 év letudható. :cry: :cry: :cry:
Remélem azért augusztus végéig kész lesz.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Mozza, mennyit vársz a visszaalvásra? És ha nem alszik vissza, de csöndben van?

Maumau, ugyanez volt Kutyafülééknél tegnap!

Az enyém is nyávog, ha ébren van, front...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


hat csajok, kap vizet boven! mar amiota hazajottunk korhazbol o mindig iszik kulon is!
elejen a sargasag miatt aztan azota is szokta kerni (nyujtogatja a nyelvet stb) ma is ivott boven!
en mindig megkinalom :roll:
ez a front kavar be nala tuti.... szegenykem ugy sajnalom.
bodyban van most es elaludt epp :oops:

azert megnyugtato h masnal is vannak hasonlo dolgok :oops:
remelem mihamarabb visszaallnak a dolgok.. :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: