Új privát üzeneted érkezett!

NyMalac, Veronika...többiek aki hozzászólt a fogas kérdéseimhez:
köszönöm szépen a tanácsokat, nektek lesz igazatok.
Norbikának az ínye fájhat! :( szegénykém most éjjel is felsírt 2x is.
Még soha nem adtam neki fájdalomcsillapítót(ill. egyszer kúpot amit még az orvos írt fel a 3hós oltásnál.)
Így nincs itthon, azt hiszem most délután el is megyek a patikába veszek valami szuszpenziót neki. :D
Este a vacsija után adjam neki?????Vagy csak ha éjjel felébred és sír? :roll: Hat ez olyan gyorsan?

Zsuzsu....nagyon édesek a hintás képek! :D
Pont most tanácsolta a védőnő hogy már lehet hintáztatni Norbit ilyen bébihintában ami Konstinak is van.
Legközelebb szeretnék is venni neki ha olyan helyen járok.

NyMalac....köszi előre is!
Megyek meglesem az új talis fotókat! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Végignéztem a képeket, hát csudi jó fotók lettek!
Külön büszke vagyok Gergő repülőjére, mert annyi gyerek játszott vele (harapta). :D

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Konkrétan összevesztek rajta... :lol: Nekem az tetszett, amikor Lotti és Sanyiak együtt rágták. Semmi veszekedés, hanem megoldották közösen... :lol:

marek
 
 

 
 


Kép

Kép
borkaby
 
 


[quote="lovaszkata"][ írta:lovaszkatab]NyMalac, Veronika...többiek aki hozzászólt a fogas kérdéseimhez:
köszönöm szépen a tanácsokat, nektek lesz igazatok.
Norbikának az ínye fájhat! :( szegénykém most éjjel is felsírt 2x is.
Még soha nem adtam neki fájdalomcsillapítót(ill. egyszer kúpot amit még az orvos írt fel a 3hós oltásnál.)
Így nincs itthon, azt hiszem most délután el is megyek a patikába veszek valami szuszpenziót neki. :D
Este a vacsija után adjam neki?????Vagy csak ha éjjel felébred és sír? :roll: Hat ez olyan gyorsan?



a szuszpenzió fél óra után hat! Én ezzel tenném le aludni.
8 órán át nem lehet újra adni, de a panadolt és a nurofent 4óránként váltva lehet adni, mert más a 6óanyaguk. 3 napig szabad csak adni ezeket! én csak éjszakára adnék, ha az segít ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: kérlek szépen írd meg nekem pü-ben, hogy milyen listák vannak, a döntések terén :)

Nagyon érdekelne, hogy én pl. miért nem fértem bele ;)

Előre is köszönöm ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[quote="marek"]S írta:marekziasztok!

Akkor lesz itt buliiiii! Szóval eddig Betty, Tücsök, Ildi, Szöszke, Nyugtonmalac és Sensi... Többiek? Pestről másfél, Szegedről egy, Kecskemétről fél óra.

Sensi
Nem vagyunk messze... Szerintem másfél óra alatt itt vagytok!!! És megéri, mert nagyon jó lesz, főleg, ha sokan eljönnek!!!

Nyugtonmalac
Szerncsére én nem nézek tévét, úgyhogy nemtom miről beszélsz, és most nem is akarok utánanézni asszem... :roll:

Tegnap Bori hátiBori volt. Asszem még szoknunk kell. Álmos volt, de nem akart elaludni. Ráadásul be kellett mennem a DM-be, és vennem kellett egy sminktükröt, mert nagyon zavart, hogy nem látom, mit csinál... :lol: Ja, hát ezt is a talin tanultam... :lol: Végül már annyira fáradt volt, hogy elkezdett üvölteni, úgyhogy egy járókelő mentett meg minket. A megszokott helyén rögtön megnyugodott... :lol: Ma is kipróbáljuk, mert anyának tetszik a hátihurci... Mondjuk jó lenne, ha ilyen esetekben le tudnám venni a hátamról egyedül... :roll:


Buli: hurrrrááááá!

Sensi: igen igen, gyere te is Lillus is :)

HátiBori: gratula! és :D Majd belejöttök ;)

A cumi nem segít ha sírás van? Nekünk nagy barát ilyenkor. Rácsatolom a polóm nyakára hátúl, így mindig megtalálom ;) és nem hagyjuk el. Ha Bori nyügi, akkor meghúzom a zsinort, és odanyújtom a cumit neki, elveszi, bekapja rögtön csönd van :)
Hamar alvással ;)

HátiBorinak hatalmas cuppancsot küldünk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Marek!
Igen, szezonban hétvégén is dolgozik, de olyankor beosztják egymást a titkárnővel, meg a főraktárossal, h mindig legyen vk, aki felügyeli a dolgokat...és mivel apukám a főnök, majd úgy osztja be magát, h ráérjen. :) Remélem tényleg eljutunk!

Borkaby!
Hehe, ez jó, h eszedbe jutottam! :D Asszem a Marihuana March-ra gondolsz...én is akartam menni Lillával, de már nem is tudom miért nem mentünk végül. Asszem mert hónap vége volt, és nekünk 15e ft egy ilyen út alap hangon, és már nem volt rá....

Veronika!
Én is ezt tudom a fognövesztésről...

LKata!
Vm homeopátiás cuccot nem találtál erre?

Szöszke!
Na én is ezen borultam, ahogy nézegettem a képeket, h arra a repcsire az összes gyerek rá volt izgulva...mostmár azt is tudom, h a tiétek volt. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Elfelejtettem írni, de Norbikának is nagy pusszancsot küldünk, hogy ne fájjon az innye!

És szerintem ezért fukarkodott a szép mosolyával is a bulin, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,

marha pocsék éjszakánk volt, Lotti szinte egész éjjel forgolódott, mocorgott, 3-tól már köztünk volt az ágyban, de ott is ezt csinálta, fél 6-tól már fent volt. Szerintem a foga, az 5. Most elkezdtük a homeós bogyót újra szedni :roll:

LKata - Norbika hogy van? Szegénykék, úgy megszenvednek ezekkel a fránya fogakkal :evil:

Szöszke - a tiétek volt a repcsi? :lol: Jól szétrágták amúgy? :lol:

Sensi - nagyon jó lenne, ha jönnétek a következő talira!!! Sokszor eszembe jutottatok, hogy kár, hogy nem vagytok itt (mármint Tatán)! :?

Ma megpróbálom megcsinálni a salátafőzeléket, úgy, ahogy anno Kata leírta, le is mentettem, remélem Lottinak bejön!!!

Liliputis cipő - nekem nagyon tetszenek, de sokallom érte a 4 ezer akárhányszáz forintot :? Sajna elég szutyi az anyagi helyzetünk mostanság :roll:

Borkaby - 10 hós korukig kell elkezdeni mászni? Na szuper, Lotti meg 8 hónaposan felállt :roll:

Zsuzsu - hintás kép tündéri!!! Szuper, hogy jöttök a következő talira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mennem kell, még kávézok, mert amúgy alig élek, ez az éjszaka nagyon kemény volt :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu - Tök arik a srácok a hintában! Marek asszem összefoglalta a lényeget. :wink:

Sensi - Nem muszáj dobálni ahoz, hogy hátrakösd. Én Linhtől tanultam a fejen átemelős mutataványt, úgy sima ügy. Majd megmutatom.

Marek - Én úgy szoktam levenni Szabit, hogy leülök vele egy padra, megül, amíg lecsatolok, megfordulok, felveszem.

Kata - A túrós is isteni!!!

Ébredés van, majd jövök még

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok,

aki még nem látta, én ide tettem fel a fotókat, amiket csináltam a talin:

http://picasaweb.google.hu/lindamamaja/ ... 009juni13#

Nymalac - a képeket én úgy gondolom originál méretben le lehet tölteni a picasaról.

szépek a liliputis mei tai -ok :shock: , de van egy Kozym már ugye, segítség, nem akarok annyira rákattanni hogy vegyek mellé még bármi mást is. A kendők is tök szépek, de nekem elég bonyi egyenlőre a mei tai. A hátrakötéstanítást köszi, egyenlőre egyedül még nem megy, de gyakorolni fogom. Attól félek hogy Linda benyüszög és nem tudom levenni pl ha épp az utcán megyünk.

Nem tudsz valakit, aki akar venni egy új Kozy-t? tudok még egy eladót, bontatlan csomagolásban.

Sensi - jó néha bulizni egy kicsit és kikapcsolódni :D

Lkata - próbáltad már a DENTINOX -ot fogfájásra? (patika, vény nélküli) nekünk NAGYON! bevált. Lidokainos és az ínyére kell kenni. Sztem jobb mint fájdalomcsillapítót adni
rossz álomból felriadás: ilyen durván nekünk még nem volt, de ha Linda hirtelen felsír (megijed, beüti magát) és nehezen hagyja abba, én magamhoz ölelem és kimegyünk az erkélyre növényeket nézegetni

Timi - szupik a dunai képek! azt hiszem a Te fiadról készült a nagyon közeli portré (vagy nem?) láttad? ld fenti link

HOL VAN A TÖBBI FOTÓ (hova töltögetitek fel)?

Marek - hol lenne a tali és mikor? :D

Zsuzsu - jók a hintás fotók - !

Szöszke - a repcsin Linda is harapdált párat :mrgreen:

meddig lehet a baba a 0+ -os gyerekülésben. én már nagyon nézegetem a következő autósülést. 9-18 kg Nektek van már? korai? rohadt drágák jaj

vettem etetőszéket: Chicco happy snack 18.9 ezer uff.

szép napot mindenkinek

:)

A.

Kép
ancsa123
 
 


Újabb alvás van.

Sensi - Azt akartam még mondani, hogy a fiamat ismerve még akár hetek sőt hónapok is eltelhetnek mire mászni fog. :wink:

Borkaby - igen, köszi! A káposztalevél csodákra képes! Örülök, hogy megnyugtatott a gyógytornász.

Ancsa - itt vannak a képek: http://picasaweb.google.com/Indexesbabak/Tata#
NAgyon édik a képeid! A Linda-Szabi ugrálóvárasak különösen, meeg a közeliek, meg a mikor Áron majdnem rámászik Balázsra meg mindegyik. :lol:

Van még egy játékunk, aminek nincs gazdája! Fetépőzárazható zsiráf, rajta még 3 kisebb állatkafej. Nem hiányzik valakinek?Hadd nem kelljen már lefényképeznem. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Fenébe elszállt elöbb amit írtam :evil:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat, vettem Nourofen szuszpenziót, de csak este vagy ha nagyon sír akkor adok neki!
Éjjel is 2x keltünk, nem evett csak nagyon sírt,ivott kicsit, fél óráig nyűglödtünk, aztán elaludt.
Hűtöm neki a rágókáit, az egy kicsit segít.

Igen lehet már hétvégén is ezért volt nyűgösebb. :?

Sensi...a homeos bogyi nem hat, azért köszi! :)
Ancsa...Dentinox van itthon, kenem azzal is az ínyét, de nem elég, neked is köszi. :)

Hol lesz buli??? :D Marekéknál? Kicsit elvesztettem a fonalat :oops:
Húúú, de az nekünk elég messze van :roll:
mikor lenne ha lesz???


Azt szeretném még kérdezni hogy ismeritek a mángold nevű salátaféle növényt????
egy ismerősöm hozott egy táska ilyet, én nem hallottam még róla, azt mondta főzzem meg a kicsinek főzeléknek :roll:
Na de hogy, mi ez???? Úgy kell főzni mint a salátafőzeléket???
S.O.S csajok, mi ez a MÁNGOLD????


Kicsim ma 8 hónapos!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettyna...Szabi már tök jól van????
Remélem már minden ok! :D
A férjednek megköszönted a helytállást! 8) :D :oops:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi...olvasom ti is kínlódtok! :( Hát akkor úgy néz ki hogy fogzás lesz nálatok is. :roll:
Unokatesóm kislánya 10 nappal fiatalabb Norbitól, és még egy foga sincs, ilyenkor irigylem kicsit.

Lilliputis cipők nekem si nagyon tetszenek de én is úgy vagyok ezzel hogy nincs rá keret. :(
Itt a nyár remélhetőleg jó idő lesz Norbika tök jól elvan zokniban! :wink: Lehet cikisen hangzik, de amég nem áll fel és nem kezd el totyogni nem veszek neki cipőt, még puhatalpút sem. :? Pedig tényleg nagyon édesek!
Tegnap vettünk 2 csomag pelenkát, egy doboz tápszert, egy-két üveges gyümit még az is húzós mostanság. :roll:

Jaj, Ildi vettem Norbinak babapudingot, vaniliást.
8 hónapos kortól(Nestlé)Lottika milyet is evett?
Majd ma adom oda uzsira. Az van ráírva hogy teljes tejből készült, az akkor tehén tejet jelenthet??? :roll:
Szerinted odaadhatom egyszerre a 100 grammot?

Ancsa...itt vannak a képek a taliról:
http://picasaweb.google.hu/Indexesbabak/Tata#

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


CSak gyorsan...

Betty
A játék a miénk... :lol: Majd egyszer visszaadod...mondjuk a következő talin...

Aki kérdezte..
A következő tali nálunk lenne Soltvadkerten. Pesttől 130 km, van egy tó, ott szeretnék szerezni egy nyaralót. Már többen jelezték, hogy benne vannak. Az időpontot még nem tudom, de szombatot szeretnék valamikor júliusban.

marek
 
 


Megtaláltam(már akit érdekel) :D
Mángold

A répafélékhez tartozó növény a mángold. Levéllemezéért vagy levélnyeléért termesztik. Két típusa ismert, az egyiknek levéllemeze, a másiknak levélnyele fejlődik ki erőteljesen.
A húsos levélnyél 20-30 cm hosszúra is megnő, és a spárgához hasonlóan készíthető el. A levél lemeze salátának vagy főzeléknek alkalmas.
Április közepén kell vetni, sekélyen, 40 cm sortávolságra. Nagy a fény- és tápanyagigénye. Júniustól késő őszig szedjük.
Világos pincében, homokon ültetve - egyes fajták szabadban is - egész télen szedhető. A levéllemez és - nyél értékes savakat, sok A- és C-vitamint tartalmaz.



Marek...köszi az infót! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata - Lotti az egész pudingot bevágja, amikor adok neki!!! A talin is uzsira azt adtam neki, megette az egészet :lol: Amúgy nagyon finom, amit mi vettünk, az vanília-gríz. Hogy milyen tej van benne? Fene se tudja, babatej, de hogy az milyen tej :shock:
Képzeld, megcsináltam a salátafőzeléket, amit te írtál itt anno és hát először megkóstoltam és elég semmilyen íze volt, de mondom, megkóstoltatom vele is... hát bevágta az egészet :shock: :lol: Aztán rájöttem, hogy talán azért találtam ízetlennek, mert előtte a majonézes kukoricasalátát ettem, amit ma csináltam és kissé elsóztam :oops: :lol:
Tuti a fog jön, már látni is a szélét, mindjárt kint van!
Adom neki a homeós bogyót, már 5X kapott ma, remélem hatni fog!
Nem hangzik cikisen amit írtál, én pont ugyanígy vagyok vele, addig nem adok cipőt Lottira, amíg nem tud járni, bár ugye ő már nagyon sokszor feláll, de azért az messze van a járástól, amúgy is azt olvastam, hogy lehetőleg minél többször legyen a baba mezitláb, mert az dolgoztatja a talpizmait.
Jaaaaaaaaa, éS BOLDOG HÓFORDULÓT NORBIKÁNAK!!!

Anikó - hol vetted az etetőszéket? Pont olyat akarok és megrendeltem a neten, de már 3-a óta várok és nem jeleznek vissza, és pont ennyiért van ott is. Amúgy máshol van 25 e-ért is, az elég sok. Melyik fajtát vetted? Mármint színben?
Autósülést még nem néztünk újat, mert ahhoz a 9 kilót el kéne érnie Lottikának és ő még 8 sincs. Amúgy sajna tényleg nagyon drágák, én a Maxi Cosi-val szemezek, mert most is az van nekünk és nagyon bevált, csak hát 40-50 e ft-nál kezdődnek :cry:

Marek - tök jó, hogy csinálsz talit, én már most mennék :lol: Persze azért júliusig ki fogjuk bírni :wink:

Voltunk lent sétálni és annyit aludt, hogy a végén muszáj volt feljönnünk, mert megittam fél liter vizet lent és majdnem bepisiltem :?

Megyek kávézni, mert nagyon fáradt vagyok, ez a rossz éjszaka, na meg állandóan Lotti után megyek, figyelem, ide teszem, oda teszem, megy mint az őrült, áll fel mindenhol, totál jó fogyókúra, nem csoda, hogy már 56 kilóra fogytam :shock:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


LKata!
A mángold a spenóthoz hasonlít és úgyis kell elkészíteni,az íze is olyan!
azt olvastam,hogy a leveléből spenótszerűen készíthetők dolgok,pl. spenótfőzi
a nyeléből és a levél főeréből pedig spárgaként kell bánni.
rengeteg vitamin van benne és akkor terem állítólag,mikor a spenót nem :)
de én úgy tudom,hogy csak 10 hó környékén adható

Kép

Kép
borkaby
 
 


a spenótfőzi után kellene egy vessző...

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok,

köszönöm a linkinfót, megnéztem a képeket és néhány feliraton nagyon röhögtem :D . áttenném az általam készítetteket oda, hogyan?

Ildi - én itt http://www.bababolt.echt.hu/ vettem az etetőszéket "Froggy" színben (főleg zöld, részben piros). Az újabb színek picivel többek, ez a Froggy ymég egy régebbi szín, amúgy nincs különbség, csak a huzat (mondta az eladó csaj). Nekem nagyon tetszik, szuper könnyen lapracsukható, az váltotta ki azt hogy azonnal megvegyem. Amúgy használtan is gondolkodtam, pont ezen: (még lehet rá licitálni) http://www.vatera.hu/chicco_happy_snack ... 19601.html

kocsiülésből én römert veszek, ez a brendonban 60 ezer körül van, de egy német webboltban fogom megvenni,úgy 48 ezer lesz küldéssel együtt (ausztriába küldik) esetleg ha megvan milyet szeretnél.érdemes körülnézni a neten.

jó éjt mindenkinek, vagymár jó reggelt 8)
A.

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!!

Köszönjük mindenkinek a dicsiket!!!!!! :lol:

Marek!
Bence nem szereti a "tömegrendezvényeket"... Még a borfesztiválra sem tudtam elcsalni anno, amikor még csak vártuk Ábelt.
Ábelt sem akarom hozni a talira, mert nem szeretnék kétfelé rohangászni. Így Ők kettesben csavarognának....

Sírás???? olyan képet nem igazán láttam....azt hittem annyira elfoglalta Őket a sok újdonság, h elfelejtettek sírni..... :)

Ahogy néztem a képeket, Konstim tutira keresztül mászott volna mindenkin és a habtapik sem álltak volna ilyen szépen.... :shock: :)

Borkaby!
Mi is sokat hintázunk a játszón, de itt nincs babahinta. Lenne hely feltenni egyet, de EU-s szabványra hivatkozik a hivatal és nem engedik. Így a játszón csak Ábel tud hintázni.

Óvóda: nekünk szerencsénk??? van, mert mivel Ábival gond van, így fel kell venniük....

L.Kata!
Tényleg hasznos egy hinta, fejleszt, de ez a fajta nem igazán biztonságos. Én rettegek, h kifejel belőle Konsti. Megnéztem a képeinket, Ábelt annó körbepárnáztam, így most Konstit is. Így kicsivel stabilabb. Kéne bele valami ideiglenes biztonsági öv...

Ancsa123
Nálunk Ábel ülését örökli meg a tesó......Egyenlőre még hordozó, de lassan belepróbáljuk az ülésbe.....
nekünk egyszerű ülésünk van, nem autózunk naponta, így spóroltunk. A fontos, h biztonságos legyen, nem vagyok márkafüggő.

kiscipő:
Én is megvárom, amíg lépeget önállóan, akkor szandált kap, ami tartja a bokáját, de itthon mezítláb. Ábel korán elindult és ó lába lett kissé. Elvittük dokihoz, de megnyugtatott, h nincs baja. Viccesen mondta, h "majd nem hord miniszoknyát"... :D Most már inkább x lába van a kölöknek...

Nálunk a gyerekorvos javasolja, h ha már stabilan jár, mutassuk meg egy szakembernek (gyereksebész, ortopéd szakorvos) . Így teszünk majd most is.

fejlődés:Kicsi fiam 3 hét alatt nagyon beindult. Feláll, lépeget,felül, gyönyörűen, egyenes háttal ül és mászik....Számomra is döbbenet....

hisztis: tegnap adott egy kis ízelítőt Konsti. Este apa áztatta a lábát, Konsti szabadon mászkált. A pancsi lehetőségére odarongyolt a lavórhoz. Amikor elvettem feszítette magát, dobálta és persze bőgött.....
Örültem, h Ábel kifelé megy a dackorszakból, erre Konsti most kezdi.....

ma megyek dokihoz a vérképemmel, kíváncsi leszek mit mond....

fogzás: akiknek már kint vannak a felsők, mennyivel az alsók után bújtak elő?????????(nekünk 6 hete alsók, azóta semmi, de tegnap egész nap öltöztettem, mert ömlik a nyála...na meg éjjel is sokat sír)

Nekünk is van bébitaxis képünk :D

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Borkaby...köszönöm az infót, akkor lefagyasztom addig a mángoldot és majd 1-2 hónap mulva főzöm meg. :D
A leve úgy tudom úgy sem adtható, én a spenót, sóska levéről is azt hallottam hogy nagyon erős a kisbabának! :roll:

Zsuzsu...hát igen, de én nem láttam nagyon másféle hintát. :roll:

Hiszti...az volt már hasonló nálunk is :?
Felső fogak...nekünk majdnem 7 hét telt el a alsó és a felső fogak között. :wink: Ja, és párosával jöttek. :shock:
De, ez a felső nagyon sokáig bújt már régóta fehér, duzzadt volt és nagyon fáj még most is szerintem. :(

Nagyon ari a taxis kép, Norbika felpakolja a lábait a "motorháztatőre" és várja hogy toljam. :lol:

Ja és legújabb szokásai:
-Ha felállítóm a combomon, egyből rugózik :lol:
-Olyan pofákat vár mint Popey, mert csikorgatja össze az alsó és felső fogait! :roll: Nagyon muris :D
-ja, és egy undorító szokás, hogy odahány valahová és beletapicskol :shock: :roll: :( élvezi hogy fröcsög! :roll:

Tegnap már jobb kedve volt, szerintem nem fájt annyira az ínye, nem is kellett nurofen. :D
Játszottam vele, úgy kacagott, le is videoztam, majd felrakom! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 



Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Borkaby...lehet mángoldot adni 6 hónapos kortól a neten olvastam!
:D
Itt egy recept ha valaki estleg találkozna Mángolddal:
Mángold főzelék

A dietetikus véleménye:
A mángold érdekes és hasznos, bár kevesek által ismert zöldségféle. Igen gazdag fehérjében, foszforban, káliumban, kalciumban, magnéziumban. Vitamintartalma a salátafélék között magasnak mondható, így található benne B1, B2 és C-vitamin is. Magas oxálsavtartalma miatt azonban túl sokat nem szabad adni belőle a kisgyermekeknek, főleg ha a családban már többször is előfordult vesekő.
Idő: 20 perc
Nehézség: könnyű

Hozzávalók:
100 g mángoldlevél (szár nélkül)
100 g burgonya
50 g csirkemell
1 mokkáskanál olivaolaj

Elkészítés:
A burgonyát kockákra vágva felteszem főni a csirkemellel, annyi vízben, ami épp ellepi. Amikor már majdnem megpuhult, hozzáteszem az előzőleg blansírozott mángoldlevelet, és együtt készre főzöm.
A főzőlével összeturmixolom és hozzáadom az olivaolajat. Szerintem finomabb, mint a spenót.

Életkor: 6 hónapos kortól

Diétás javaslat: Normál étrend

Tápanyagtartalom egy adagban

Energia: 98 kcal (410 kJ)
Fehérje: 8,5 g
Zsír: 2,5 g
Szénhidrát: 10,22 g
Koleszterin: 15 mg
Rost: 2,17 g
C-vitamin: 27 mg
B12-vitamin: 0,09 ug
Kalcium: 71,3 mg
Vas: 2,3 mg
Nátrium: 33,45 mg

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


[quote="ancsa123"][ írta:ancsa123b]Nymalac - a képeket én úgy gondolom originál méretben le lehet tölteni a picasaról.

szépek a liliputis mei tai -ok :shock: , de van egy Kozym már ugye, segítség, nem akarok annyira rákattanni hogy vegyek mellé még bármi mást is. A kendők is tök szépek, de nekem elég bonyi egyenlőre a mei tai. A hátrakötéstanítást köszi, egyenlőre egyedül még nem megy, de gyakorolni fogom. Attól félek hogy Linda benyüszög és nem tudom levenni pl ha épp az utcán megyünk.

Nem tudsz valakit, aki akar venni egy új Kozy-t? tudok még egy eladót, bontatlan csomagolásban.



Nekem csak kis méretben sikerült a képeket leszedni, mert szerintem kicsiben vannak fönt... :D

Kozy eladásban mindig tudok segíteni, csak kell kép a színéről, és hogy mennyiért szeretnétek eladni :)
Az állapota gondolom tökéletes a csomagban ;)
Ált. meg kell indokolni, hogy miért adod el... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: Norbinak boldog 8.-at :) Ez nagyon jó hóforduló :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata,
ne aggódj, ezt Pálmi is csinálja :) Bukik, majd a praclijával szétcsiszatolja :) Még esélyem sincs, hogy odaérjek a pelussal feltörölni még akkor se mikor látom hogy éppen jön ki a száján, mert azonnal beletapicskol :) Biztos érdekes az állaga meg jól szét lehet kenni :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


LK: a pelus árakról az jutott eszembe, hogy nekem eddig semmibe nem került Bori pelusozása, pedig oriási készleteim szoktak lenni... :)

Viszont köszönhetően a mosható pelusoknak és a hordozásnak, kialakult egy kis itthoni meló nekem, amiből néha csurran cseppen valami ;) És még élvezem is ezeket a pelusokat, és a becomat is...

Bár nem hiszitek el, de eladom ezt a beco-t is, már meg is van a következő tulaj, én meg veszek egy olyan színűt, amire már régóta vágyom.... Nekem ez volt a 2. beco-m :)

Nagyon bejött ;) Amennyiért vettem, annyiért adom tovább. Az új becom az drágább lesz, de nagyon tetszik, azt már nem kell lecseréljem jobbra, mert olyan nem létezik :D

Esetleg majd a butterfly III. de az még nem létezik ;)

na mindegy... nem akartam belemenni... csak most elkalandozott a gondolatom.

És ma mi érkezik hozzánk? Na mi?

Végre vettünk egy egyszerű nappali szekrényt!!!!

Remélem eltűnnek a 4 éve itt porosodó doozaink :)
Mondjuk Bori tesz róla, mert eszi a dobozt! Azt hittük egerünk van, de nem. Borink van, aki imádja a dzsuvás dobozt megenni! És a homokot is :shock:

Na megyek helyet csinálni a szekrénynek :D Arréb tolom a rumlit :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok

elöször is köszönjük a dicséretet.:lol:

köszi a jelszót, én is feltöltöttem a képeket normál méretben.

marek: elég messze laktok, oda már nem nagyon merném bevállalni az egyedül utat /szerintem Sanyi nem is engedne/ de majd megpróbálom öt rászedni, hogy vigyen el minket 8) :wink:

nyugtonmalac
: nagyon ügyes vagy ügyintézésben. :wink: .ha gondolod én elküldöm cd-n a képeket, de én nem formátoztam átt, szóval elvileg normál méretben vannak fent./majd megnézem,és megirom, hogy melyikeket töltöttem én/
Boldog hófordulót Borinak

sensi: örülök, hogy te is kikapcsolódtál és én is sajnállom, hogy nem voltatok. nagyon jó buli volt :lol: :lol: :lol:

zsuzsu: nagyon cuki ez a babahinta

szöszke: szóval a tiétek volt a menö, fincsi repülö :lol: 8)

ancsa: igen, az én fiam van a közelin. nagyon cuki lett, le is mentettem :lol: :wink: a 0+ gyereküléssek 13kg ig vannak kb 1 éves korig nem?

l.kata: én még életemben nem hallottam erröl a mángoldról :shock: . Boldog hófordulót Norbinak

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi, köszi és köszi :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok,

fotóim a taliról aki még nem látta:
http://picasaweb.google.hu/lindamamaja/ ... 009juni13#
én nagy felbontásban töltöttem fel, úgyhogy úgy is kéne lejönniük :)

Linda mostanában azt csinálja hogy beveszi a felkínált kaját majd szép komótosan kiköpi és ott gyűlik az álla alatt minden. Ma reggel ottfelejtettem a poharat, benne a körtepüré, az egészet magára borította ... :shock: készen voltam. iszonyat nyűgös mostanában csak tejet akar és aludni. front?

Norbividót megnéztem - nagyon drága. Valahogy bejön az ilyen piciknek hogy az arcuk előtt lengetnek valamit. Linda múltkor egy kis tuján röhögött be, ahogy megráztam. :D

Köszi az üléses válaszokat . asszem még várunk a vétellel, mert most nincs rá keret, végülis még belefér a másikba.

Nyugtonmalac- én hírdetem a Kozy-t a mamamin, de nincs jelentkező (illetve egy érdeklődő, akinek elviszem a szombati budaörsi klubba megmutatni.) Az van hogy kaptam egyet ajándékba, egy Zuni színűt, ami annyira nem tetszett, mert egy színesebbet akartam és azt el is adtam. Közben rendeltem egyet a neten és rádumáltam a sógornőmet (gyakorlatilag egyidősek az unokatesók :) ), hogy ő is rendeljen egyet velem együtt , de mire megérkezett már viszakozott, mondván hogy úgysem használja ki, úgyhogy most az övét árulom.
Te szoktál menni a budaörsi klubba? Én még sohasem voltam és bevallom a mamamit sem olyan régóta ismerem.
Ez a beco is nagyon tetszik. Nem szeretnék "halmozó" lenni, de érdekelne hol lehet kapni és mennyi (és milyen az a tökéletes 8) ?
fotó? Nekem nagyon tetszett az amit a talira hoztál! Még jó hogy már eladtad.. :wink:


Anikó

Kép
ancsa123
 
 


A tökéletes beco:
Kép

Az enyémre inkább azt mondom, hogy találtam rá potenciális vevőt :) De még nem 100%, csak ha elvitte, kifizette :) De ez csak akkor lesz, ha megérkezik az új beco-m :) Addig nem lehet, mert nem élhetek 1 napot sem beco nélkül...

Virágos pelus külső nélkül is csak pár napot tudok élni, igaz Marek? ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ja, még nem vltam a nagy mamami klubban, csak kisebb mamaminiken... Sosem tudok eljutni, mert budaörsön van, nekem meg nincs autóm, csak két gyerekem...

Most lesz szombaton megint, ha jól tudom, de én meg szentendrén leszek vendégségben a családommal...

De egyszer rászánom magam, bevágódok a taxiba, és megyek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudom ez nem egy hirdetős oldal, csak hátha érdekel valakit vagy esetleg tudtok valakit akit érdekelhet.



ELADÓ ÚJPEST KERTVÁROSI részén nagyon jó közlekedéssel rendelkező 53 nm-es két szobás+gardróbos, klímás, új bejárati ajtós (natúr fenyő), védőrácsos (a lakás előtti folyosó rész van leválasztva ráccsal, bicikli, babakocsi tárolására alkalmas), erkélyes, vízórás, nagy ablakos világos konyhás, kertes házas részre néző jó állapotú panellakás. A szobák külön bejáratúak, de akár össze is nyithatóak.

A lakás DK-i fekvésű, TEHERMENTES. A közelben található a STOP-SHOP, buszmegálló, óvoda, patika, közért.


Egy kis ízelítő a kilátásból.

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Merre van mindenki???? Pedig ma túl meleg volt a sétához... :roll:

Képzeljétek, mi átváltottunk az együttalvásra... :roll: Pedig annyira ragaszkodtam hozzá, hogy külön ágy, külön szoba, és eddig működött is, de egyre sűrűbben keresett Bori éjszaka, a végén már óránként kellett mennem hozzá, és dög fáradt voltam. Erre amikor befektetem magunk közé az ágyba, akkor cici nélkül azonnal elalszik... :roll: Egyértelműen anyahiány... :roll: Most azt csinálom, hogy saját ágyban alszik el, az első etetést még bevállalom, és reménykedem, hogy nem lesz több, de a harmadik-negyedik után feladom, és átviszem a mi ágyunkba... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Tényleg jól eltűnt mindenki. MI ma egész nap ügyeket intéztünk. CSak hét körül értem haza.

Marek!

Nem próbáltad még, hogy ilyenkor mikor átviszed magatokhoz inkább beteszed neki a hálóingedet vagy a pólódat amiben egész nap voltál és anya szaga van?! Nagyon sok embernek bevált, persze nem biztos, hogy nektek is befog, de próba cseresznye.

KÉpzeljétek a kisfiam megtanulta a Bori féle térdepelést, csak átformázta egy kicsit, mégpedig úgy, hogy az egyik lába hátrafelé behajlítva a másik előre kinyújtva. Le akartam fényképezni, erre ide jött hozzám és felállt. Hát nem hiába a fényképezőgép az fontos az életében.

Ma kipróbálom milyen egy gyerekes fiús anyukának lenni, ugyanis a kislányom a mamáéknál alszik. Hiányzik a kis büdös, de örülök,hogy szeret ott lenni.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Marek: Borinak anya hiánya van... uff de azért :D is...
Jóaz egy anyának, ha a pici lánya hozzá akar bújni :)

Nagyon nagyon nagyon ritkán mi is beengedjük Lilit az ágyunkba. Főleg, ha hajnali 4kor kitalálja, hogy kész az alvás :shock:
Nekünk nincs még kész, így jobb ha velünk van, mintha egyedül a nappaliban kitudjamit csinál... :)

Ált. alszik is ilyenkor velünk tovább :twisted:

Borinak üzenjük, hogy úton van a virágos bugyi két belsővel...

;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsök, akkor ezért nem jöttél felénk? :(

Nincs még veszve semmi, holnap is erre járhatsz ;)

Áronnak hatalmas puszi, hogy ilyen ügyes :) Bori is szokta a lábait előlre tenni, de ez ritka nálunk... Egyszer az ágyban spárgát csücsült a rácsra kenődve.... kapaszkodott mint a fene és üvöltött :)

Megmentettem végül ;)

Dorikának jó mamázást kívánunk! Lili is szokott ;) Nagy dolog ez.

Lili legutóbb lefekvésnél zokogva hívott fel engem, hogy haza szeretne jönni, este 10 kor!!!! Dunakesziről... Meghallottam a hangját, és mondtam neki elszorult szívvel, hogy megyek érte, ne sírjon. Taxiba ültem, és hazahoztam. Egész úton az ölemben volt, és bújt. Itthon befektettem az ágyába, megpuszilgattam, és már aludt is. :) Édes kiscicám... Nem tudom mi ütött belé, sokszor aludt már a mamánál...

Na megyek aludni :)

Van még munka dögivel... Jut holnapra is. (egésznap a nappalit pakoljuk, mert vettünk egy szobabútort végre)


jó8

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


én itt vagyok már,dédiztünk ma,de teljesen kiidegelt,szerinte már mennie kellene Tominak,mert úgy emlékszik,apukám mert ment ilyenkor... na meg beszélt :)
én meg gondoltam,hogy persze,meg írt és olvasott :D
40 év távlatából lehet,hogy én is így fogok majd emlékezni. :D

LKata!
Nagyon meglepett a mángold híred :D
én tényleg,teljesen biztos voltam benne,hogy 10 hónapos kortól lehet csak adni... sőt, a kisokosomban is ez van.
ez a babaszobás dietetikus? mert ott sok minden hamarabb van,és nagyon jó recepteket szoktak feltenni ;)
Majd várom a híreket,milyen lett a főzelék és ízlett-e Norbinak!


Nyugtonmalac!

Tényleg nagyon szép ez a beco!
És biztos még szebb,ha lehet szebb :D a nappali szekrénysor.

Ancsa!

Melyik boltból rendelsz és mikor? nem lehet esetleg betársulni hozzád römer ügyileg? még nekünk sem most aktuális,sztm kb. nyár vége,ősz eleje körül.

Zsuzsu!

Nekünk még nincsenek kint,csak az alsó fogacskák.
Tényleg így van,hogy ha valami gond van,akkor könnyen felvesznek az oviba.

Balcsin van telkünk és biztos sokat leszünk lent nyáron. 2 dolgon gondolkodtam:
szerintetek csónakban bele lehet-e vinni a vízbe Tomit ill. tóparton játszhat-e már (esetleg a vízbe) + mibe legyen felöltöztetve?
találtam egy ilyen rucit:
http://www.konfidence.co.uk/acatalog/Ba ... onths.html

de nem tudom,hogy jó-e,érdemes-e és hogyan lehet rendelni.

vagy elég a napozókrém + póló?

mit gondoltok?

(persze nem a kritikus kánikulai időben mennénk ki a partra)


tényleg,mentek nyaralni?


Marek!
Elkezdődhetett a szeparációs szorongás is,amiatt is rossz lehet most egyedül aludnia. Nálunk sokszor kel pár napja Tomi,semmi másra nincs szüksége,csak hogy megölelgessem,megnézze,hogy megvagyok-e. és amit ezelőtt sosem csinált (ill. ilyen hangon még nem csinált): sírva felriad. ahogy meglát abbahagyja a sírást és megnyugszik,de visszaaludni csak az ölemben tud.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Várom nagyon!!! Aztán jöhet a békás pelus... :lol: Nekem meg a virágos... :lol: Hurráhurrá!!!

Borinak annyira anyahiánya van, hogy a már azt se nagyon akarja hagyni, hogy elmenjek dolgozni... :roll: A hasamon mégse lehet egész óra alatt.. :roll: Jó érzés ez, meg minden, de közben meg marha rossz úgy elmenni, hogy tudom, hogy lehet, hogy üvölt. Eddig a bébiszitter volt a sztár, most meg anya a sztár... :lol: :lol: :lol:

Megyek aludni, bár úgyis lassan ébresztés van.. :roll:

marek
 
 


Sziasztok - csak gyors, mert rohadt álmos vagyok:

borkaby - én itt találtam a legolcsóbban a széket:
http://www.babyland-online.com/autositz ... index.html

rákérdeztem, és írták hogy 6 euró ausztriába a küldés, onnan haza tudom hozatni. Persze, társulj! Hazahozatom a Tiéteket is ha úgy döntötök ez az út megfelel. Nekünk is csak nyár vége felé lesz aktuális.

sztori:
A keresés során, hogy hol a legolcsóbb (amúgy egy angol webboltban, ott 130 euro, de onnan nem tudom hazaszállíttatni) ráakadtam egy német vatera/ebay szerű lapra, ahol egy fazon 150 euróért kínálta a römer king plus 2009-es modellt. Kérdeztem mennyi lenne a posta bécsig, írta 15 euro. kérdeztem más szín van -e, de erre (akkor még)nem volt válasz, csak hogy gyorsan döntsek mert gyorsan el kell adnia. mondom hogy 150+15 sok, tudok olcsóbbat, erre írta hogy ok akkor pk-t ő állja, bár nem érti, mindenhol 200Euro. Írtam hogy de nekem nem teljesen szürke kéne, erre írja, más színt is tud... Erre nem írtam semmit. ma meg írt mégegyszer hogy akkor 140 euro. de már rég nem merem megvenni, túlságosan nyomul, ezért az árért már régen csak tőle vásárolnának. túlságosan zugeladó. mi van ha ráhúz valami kínai szar*a egy römerhuzatot? aztán nem teljesít jól ha neadjisten próbára kerül. :shock:

hopp hosszabb lett mint gondoltam. jó éjt

Kép
ancsa123
 
 


Nyugtonmalac - gyönyörű a beco!

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!

Ma reggel én is nagylány lettem :roll: Remélem Lotti nem fogja megérezni! Reggel még jól evett!

Anikó, ez az etetőszék nagyon jó, én onnan rendeltem, de már 3.-a óta áll a megrendelésem. Te helyileg hol vetted? Már nekünk is nagyon kéne az etetőszék, mert Lotti már stabilan ül, viszont ölben most már nem egyszerű, mert csomószor én eszem le őt, ahogy adom neki a kanállal a kaját :?

Marek, nálunk most már hetek óta van ez, Lotti hajnalban nem alszik vissza az ágyában és átteszem a miénkbe és ott tök jól elvan :roll: Ami jó is, mert tök jó érzés, hogy ott van mellettem, viszont félek, hogy nehogy rászokjon.
Napközben sajna az van, hogy beteszem az ágyba és hiába rakom a hátára, azonnal megfordul, majd felül, feláll és néz és kiabál. Ezerszer visszateszem, ugyanúgy megfordul. Amikor megunom, lefekszem vele a mi ágyunkra és úgy elalszik azonnal :shock: Ilyenkor ha fáradt vagyok, alszom vele, vagy ha dolgom van, becsempészem az ágyába :roll:

Borkaby, az a ruci nagyon poén, de a nagy melegben vajon hogy viseli el egy baba ezt magán? :shock: Szerintem nem baj, ha Tomi vízparton van/lesz, ha nem a tűző napon és jól be van kenve és kap megfelelő mennyiségű folyadékot, akkor szerintem élvezni fogja. Szerintem csónakkal simán bevihetitek, hisz vigyáztok rá, nem ő fog egyedül evezni :wink: Ha nekünk lenne telkünk a Balcsin, szerintem le is költöznénk. Mi is megyünk Zamárdiba majd, én beviszem Lottit majd a vízbe simán.

Nymalac, ez a beko nagyon szép. Mennyiért adod el a régit? Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyibe kerülnek. Nekem is nagyon bejön, csak mi szerintem nem igazán tudnánk kihasználni.

LKata, a kacagós videó nagyon tündér, milyen édesen nevet Norbika! Kár, hogy ezt személyesen nem láttuk, de majd a következő talin, igaz? :lol:

Zsuzsu, nálunk úgy jöttek a fogak, hogy az alsó jött először, rá 5 napra rögtön mellette a másik alsó, aztán rá 2 hónapra jött ki a felső jobb 2-es, majd 10 napra rá a bal 2-es és most jön az 5., a 4. után egy hónappal. Nagyon cuki a kép!!!

Ma iszonyat meleg lesz. Csak estefelé megyünk majd le hármasban.
Tegnap képzeljétek, megvolt Lotti első hintázása. Van a játszón ilyen babahinta, ami körbekeríti a kis testét, nagyon élvezte, nagyon cuki volt, én meg végre elénekelhettem, hogy hinta palinta hintázik a Lottika :lol:

Hétvégére bezzeg elromlik, de most nem bánom, hogy megjött :roll:

Amúgy megint jó sokat eltüntek, hol vagytok???? Tercsi, Bicebóca, Andi, Kincs, Adri, Bkriszta...

Na megyek én is, Lotti nem bír magával, mászik egyfolytában rám, az asztalra, a fotelra...................................

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ja, és még mielőtt elfelejtem, már többször is akartam kérdezni:

ki milyen naptejet vett a babájának?

Mert annyi féle márka van, akinek már van és használta és bevált, írja már meg légyszi, hogy mik a tapasztalatok, jól kenhető-e, nem ragadós, jó illatú vagy épp nincs illata... köszi!!!

Na megyek kávézni, durva fejfájásom van, azóta Lotti is elaludt hála, én meg kúrálom magam :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

L.Kata - Igen, megköszöntem. Természetben. :wink: Boldog hófordulót Norbinak!

Marek - ok, játék megőrizve a köv taliig. Kimossam? :lol: Anyafüggőség - egyik szemed sír a másik meg nevet, igaz.

Zsuzsu - Konsti nagyon cuki! És milyen ügyes! Szabinak februárban jöttek ki az alsók és májusban a felsők.

Ny.malac - Gartula az új szekrényhez és a Becohoz. Te kis fanatikus! :lol:

Tücsök - Gratula Áronnak! Nagyon ügyi!

Ildi - Üdv a nagylányok körében!

Borkaby - jópofa a ruha, de szerintem is fölösleges.

Csajok, kezdek attól félni, hogy Szabi esetleg nam fog rendesen mászni. Csak a felállás érdekli, azt gyakorolja. Természetesen rajtam. Néha elvan a habtapin, amíg nem lát (valaki más ül mellette), ha valami nagyon izgi, akkor elkúszik érte, de a négykézlábazás mintha nem érdekelné. Véletlenül egysze-egyszer felnyomja magát, de ennyi. mit gondoltok? Fölöslegesen parázok megint? :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna, ne izgulj, ráér még Szabi, 10 hónapos koráig, nézd meg ezt:

http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlode ... szas-mikor

Nem mindegyik baba ilyen kapkodós, mint Lotti! Amúgy megfigyeltem, hogy a mi topikbabáink körében is főleg azok másznak, akiknél van tesó!!! Mert ügyesen ellesték! :lol: Mi meg ellestük az 1 éves kisfiútól, amikor 2X is Dunakeszin jártunk.

Szóval szerintem ne aggódj!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


tegnap napközben alig evett a fiam /nekem meg majd széttdurantak a cicijeim/, de ezt éjjel bepótolta, mert 3x ébredt enni a szokásos 1 helyett.
aludni se tudott du. csak fél órát és elég nyügös volt. biztos ez a meleg tett be neki.
pedig a lakásban nagyon jó. kellemes hüvös van /söt, néha már fázom is :roll:

ildi: én Garnier Kids-et vettem 50-es faktor számmal

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Ildi - Köszi! Sajnos az ültetés nálunk akár mennyire szerettem volna elkerülni, lehetetlen. Volt, hogy sehogy sem volt jó, csak, ha ülhetett. Most meg már felül magától, ha nagyon akar. Sőt fel is áll, ha belém kapaszkodhat. Igyekszem minél többet fektetni, de leerőszakolni nem tudom. Meg igazából nem amiatt aggódom, hogy későn fog mászni, hanem, hogy nehogy teljesen kimaradjon. Hiszen az agyi fejlődés szempontjából nagyon fontos ugye a váltott kéz-láb használat.

Timi - biztos a meleg, meg a frontok miatt van. Vagy még a foga lehet, talán.

Már belinkeltem egyszer, de itt van még egyszer egy kis olvasnivaló, aki ráér. Szerintem nagyon haszonos lehet, vannak benne olyan témák, amik majd bennünket is érintenek (játszótér, kistesó stb) http://tehogyan.hu/ Nem utolsó sorban én is irogatok bele. :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?