Új privát üzeneted érkezett!

Igyekszem ám nagyon!!

És nem híztam :cry: :cry: Hiába.

Nócika!
Még akartam kérdezni tőled, hogy vasat sem szedsz??

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Úgy mennék strandra. Mégha fürödni nem is, de víz közelébe.

Egyik este is sétáltunk a népkertbe, olyan jó este már a levegő, és ott az a szökőkút.
Én aki mindíg strandra jártam... hiányzik.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!

Én nem igazán szeretm az egri strandot. Nekem túl zsúfolt.
Bár én szinte egyelen mesterséges strandot sem kedvelek. A természetes vizek híve vagyok.
Velencei tó, Balaton, Horvát tengrpart...
Amikor még Egerben laktam, akkor pedig a Tisza tó.

Szerencsére innen egy óra alatt a Balatonnál vagyunk. Bármelyik strand pesten ugyanennyi idő lenne. Talán csak a Külker park nem, de egy felnőtt jegy 2800 Ft egy gyerekjegy pedig 1800 Ft. :shock:
A Balcsi pedig ingyenes. Legalábbis Szárszón, ahova mi szoktunk járni.
Vendég
 

 
 

Az egri strandot én sem szeretem.
Tiszára járunk, ott van a peca hely is. Illetve a tesóm csónakja.
Én jászapátit szeretem strandot, az olyan tiszta és családias, kevesen vannak.
Balcsi tőlünk messze van. S nem szeretem igazán.
Velencei tó nagy kedvenc. Voltam ott párszor Sárkányhajó kupán. 8)

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Gabi!
Nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóó ez a babakocsi :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Hány kg a váz :?: :?: :?: :?: Nem nagyon nehéz :?: :?: :?: :?: :?:
Milyen aranyos volt anyudtól, hogy kipótolta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Asiye!
Azért phenj is :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Nem vagy semmi :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Cat!
Sajnálom, hogy nem jött össze Szeged :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bagett nyami nyami :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


húú csajok amióta 100 kg vagyok nem igazán voltam strandon :):):):) valahogy nem is igénylem :D

Gergő ma egyedűl aludt el lefektettem aztán kiküldött a szobából már második napja :) 10 percen belűl elaludt :)

ki mit főz főzött ma? én rántot sajtot csinálok rizzsel tartárral :)

nika70
Salgótarján
 
 


Én tegnap előtt csináltam egy nagy tál meggylevest és rakott karfiolt .... szerintem még holnap is azt esszük 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

És holnap meg fodrász :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nika!
Nagyon ügyes Gege!
Milyen szépen nevelgeted.

Én majd túrós csuszát.. csak anyós bevágódott a konyhába. És még nem férek oda.
Addig ebédem kakaó, és fonott kalács.

Zsu!
Az én fejemet is elvihetnéd a fodrászhoz!

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Újabb sztori!
Van egy hajláktalan bácsi, aki szokott nekünk dolgozni, a nehéz, és olyan munkákat.
Most épp kapál, és szedi össze a kertből a gazt.
Mondom majd adok neki enni.
Maradt meg a vasránapról, comb, és fasírozott.
Ahhoz készítettem neki egy kis pürét, és jól átforrósítottam, hogy vigye majd haza és egye meg.
((nem romlott, csak régi amit mi nem eszünk meg))
Erre az anyósom lenyúlta tőle, és megette.
Nem szemét az ilyen???? :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ehet amennyit akar.. és elveszi a szegény embertől.
Sírtam amikor megláttam.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


De nem baj!! Vettem neki friss fehér kenyeret, és adtam neki jó kis házi kolbászt, amit apukám készített.
És azt nem tudja lenyúlni tőle.
Mert leültettem enni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


pici anyós nem semmi irigy perszóna
jól tetted hogy megetetted a bácsit :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!!!

MEGY VAGYOK NYUGODVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Méretek, adatok: Gravid uterusban egy élő magzat látható. Kpf. placenta a hátsó falon tapad, ép. Átlagosnál kissé több magzatvíz.
BPD:80mm, FL:56mm, AC:249mm. A biometriai paraméterek összeségükben 30 hetes terhességnek felelnek meg. Becsült magzati súly:1461g. Az érvényben lévő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető.
Tegnap többen megkérdezték ismik meg stb., hogy nem vagyok vízes?? Mondom ÉN??? ÁÁÁÁ! Csak hirből halottam róla! De épp most, hogy leültem ránéztem a bokámra és mit látok??? Olyan a lábam mint az elefánté!!! Erre a lökött tesom beszol! Aszongya: És a Peti meg kiveszi a gaytoja zsebeit lógatva meg a fütyiét én izé meg bigyó és akkor totális elefánt forma leszek!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Meg látszik kamionos és ráér menet közben gondolkodni!!! HÜLE!!!

Na ne bassz!! Most kapcsolok! Ma vagyok 31 hetes kismami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pici! Sajna vasat nem szedhetek, mert azzal az a baj, hogy fog! Nos épp mondtam a védőnőnek, hogy rám azért ragad annyi súly, mer ttudom, hogy nagyon gáz, de szinte abszolut nem tudok wczni! Szal kb 2 hetente jó ha 1x sdikerül! Nos így amit megeszek nem jön ki csak rám ragad!
Még jó, hogy iriogyelsz a lábam miatt! Te is pont tegnap kérdezted! Erre nesze!!! Erre csak a fekvés pocolt lábakkal a jó??? Nincs erre már gyogyir???

Cat! Husit rengeteget eszem, mert abban nincs ch és attól legalább jól lakom! Gyümi is megyezerrel! Na jó csak azzal ovatosan a gyümi cukor miatt! Zöldséget pedig eszem hisz magunknak termeljük! Van csecse folia sátrunk! Reggeli lecsó vacsi lecsó! Ebéd meg husi és gyümi! Sok zöldség levest eszem! Felvááágottak közül is igyekszem nem szojásat enni hisz az se cukrosoknak való!!! Csak inkább csirke sonkát eszem! Pedig már kezd a fülemen kijönni!!!
:lol: :lol: :lol:

Nemlajos! Hát igen! Olyan hülye fütyi a dokim, hogy az már totál gáz! Baromira unom! De többet nem látom az is szent! És ösazintén?? Nem is vagyok kiváncsi a buzi fejére! Engem ez ugy utált, hogy csak na! Mással a járolapról kezdve mindent megtárgyalt tőlem meg azt se kérdezte, hogy hogy vagyok! Na erről ennyit!!
És amugy pont anyukámmal beszéltem, hogy vajon mért nincs szept 15.-ig?? Ennyi szabija bizti nincs! Bizti besokalt a felesége, hogy 6 helyett volt mikor 10-ig rendelt mert mindenkivel aki persze szimpi neki azzal tök jól eldumált! Meg 1 óráig telefonált ha ugy akadt kedve!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Pici! Anyosod meg már bocsi, de egy irigy asszony!!! nem hogy örülne, hogy nem Ő van kizavarva a kertbe ehelyett van dolgos ember keze az udvaron és nesze neki megeszi azt a kis ételt elöle! Remélem az Ő helkyére ültetted az embert az asztalnál??? És anyospajtás látta ahogy eszik??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Már annyira vártalak.
Örülök, hogy minden rendben van veletek! Ez a lényeg.
A súlybecsléssel sem kell foglalkozni, nekem Debrecenben nagyobbnak ítélték a koránál, Bp n kisebbnek.
Szóval, ahány doki, és uh gép, annyi eredmény.

Én eszem kefírt vagy activia-t, és nincs gond a vastól.
De nem tesz jót a babának, ha vérszegény vagy.
Vegyél akkor hipp natalt, azt folyadék, és nem olyan kemény mint az elevit.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Sajnálom a vizesedést.
Gyógyirt sajna nem tudok.
Nekem semmi nem vált be.
Most már nem ismerek a lábaimra.
És fájnak is.

Anyós, egy irigy tehén...
:evil:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Egy kis tipp kellene lányok. barátnőmnél ma derült ki, hogy a babája le van maradva három héttel kb. a kelleténél. És nem fekszik, hanem ül. Jövő héten kell mennie magzatvízvizsgálatra. szerintetek mi lehet, lehet baj??? Mit lehet tenni, vagy mire lehet számítani??

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzsu! Bárcsak tudnék valami okopsat! De mint tudod a mi kis tippadonk és eszünk az Cat!!!!!! :D :D :D :D Majd Ő bizti tud valamit!!! Mint mindenre!!!

Pici! Hát igen! Most már épp ma mondtam apának, hogy bevettem a le@arom kapszulát és elég az idegből! Nem halgatok én méretekre, mert csak szét vág tőlük az ideg! Már nincs sok hátra!! :lol: :lol: :lol: Relative, de tényleg és már tudom, hogy nem lesz semmi baj! Ugyhogy had fejlödjön a kis manom a maga kis tempojában eszek iszok eleget és pihenek mikor csak ugy érzem, hogy kell! meg mikor rám parancsolnak apáék!!!
A kefirrel probálkoztam, de nem birom az izét! Szoktam enni danon könnyü és finom joghurtot abból is a citromosat! Na azt szeretem! DE most a sok zöldség ugy látszik behozza az elmaradást, mert tegnmap is meg ma is tudtam rendesen wc-re menni ami nálam írtó nagy szó! Ugy hogy hajrá zöldségre fel!!!!!!!! Épp most voltam vacsira leszedni a foliából paradicsopmot paprikát meg retket! Az lesz a mai vacsi májkrémes kenyérrel, hogy azért tényleg ne csak lecsóból álljon az életem! Majd reggelire jöhet megint a lecsó!!!
Egyébként nbem tudok róla, hogy vérszegény lennék!! Ja és pont tegnap mondta a védőnéni, hogy mikor juli 7.-én megyek hozzá akkor ad beutalot nagy vérképre! Szal akkor majd megtudok mindet! Sőt meg kértewm, hogy írja össze a homeops bogyokat, mert a 35. héttől kell szedni őket!!! Én meg szedni akarom!!! Mert segiteni akarok a kicsikémnek!!!
A vízesedés vicces! Nálam legalábbis! Még sosem voltam! Épp most mutattam anyumnak! De még ilyet soha az életben nem tapasztaltam! Furi és nevetségesnek tartom magamon! De azért remélem nem fogok ugy járni mint te, hogy fájjon is! Na attól félek kicsit!!!
És az tetszett, hogy mit írtál a kedves mamárol!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én amilyen kötekedös vagyok tuti már rég hajba kaptunk volna!!!! De ez nem vicc! sajna!!! 8)

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Zsu!
Én is csak annyit tudok, hogy volt egy lány a kórházban.
Neki négy héttel volt lemaradva a baba. De ő nem evet, és vitamint sem szedett. Valamint nem engedte az aminot sem.
Infúziót kapott sok sok héten, talán 5 héten keresztül, valami szteroditot.
De sajna nem lett jó vége a dolgonak.
Ne haragudj, de ez nem jelenti azt hogy mindenkinél ez lehet.
Ő nem tett semmit a kicsiért.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Boka: ( de csak erős idegzetűeknek)
Kép volt


Kép most ilyen

Durva nagyon :shock: :cry: :cry:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nócika.
Megértelek, igazad van nagyon.
Vérvétel nekem iszonyú sok volt, de én kicsi koromban is vérzsegény voltam, és küldött állandóan a házidoki.. aki túl aggodalmas.
Olyan rossz, hogy mindenkit megijesztenek. És félünk amig meg nem látjuk a picikénket.
Finomat vacsizol.
én is megkívántam..
megyek is és hozok, :D

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nika.
Fini lett az ebéd??
Jókat főzöl mindíg.
Olyan ügyi vagy.
Gege?? Tud pihenni éjjel a nagy melegekben?

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici! Menj és hozz! Jó étvágyat!
Igen szép a bokád! Nekem is most kb hasonlóan néz ki! Szal ne idegeskedj! Csak mondjuk annyi külömbséggel, hogy nekem nem ilyen szép vékony a lábam! De hasonlatnak jó!!!
Nekem a vérvétel nekem is sok! Mert ugye heti szinten napi kettő plussz itthon lövöm magam 3x és közben napi 4x nézem itthon a cukrom! Ugy hogyí szurkából nekem is kijut rendesen! Ugyhogy most bizti brutálul hangzik majd, de miután kibujt a manom dokira nézni se akarok majd egy jó darabig az tuti!!!!
Na eszel már???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika.
igen igen
teli a szám :lol:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nekem nem csak a bokám vizes. Már mindenhol többé kevésbé.
De neked hátha segítenek Cat tippjei.
Petrezselyem, és pihenés. Só mentes ételek.

A dokikal én is így vagyok..

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


húúú pici ez tényleg nagon be van dagadva de pár nap már csak és minden ea múlté lesz még két nap és minden további nélkül szülhetsz ha akarsz :):):)

köszike a lakásban nincs nagyon meleg földszinti lakás és egész nap csak a másik oldalról süt a nap ahol alszunk végig árnyékban van :):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Csak gyorsan bekukkantok....kár volt hazajönni :cry:

Beázott a konyhám,a fürdő és a gyerekszoba.. :twisted:
A gyerekem deguja meg haldoklik,gyerekem sir nagyon :cry:

Szóval röviden ennyi..amúgy jó volt anyumnál pihentünk sokat..

Bocsi majd holnap jövök és visszaolvasok.

Puszi

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!

Nagyon sajnálom!
Van biztosításotok legalább?

Nócika!

Örülök, hogy minden rendben Reginával!
Az a baj, hogy ezek átlagméretek csak. Mint ahogy az emberek nem egyformák, így a babák sem. Legelábbis már ilyen idősen. És az Uh-os orvostól is függ, hogy mekkorát mér. Egy kattintás kicsit arrébb, és a gép már azt jelzi, hogy abab kicsi vagy nagy...

Zsu!

Mennyi idős terhes az ismerősöd?
12 hetes UH szerint mit mondanak a baba korának?
Biztosan tudja mikor volt a fogantatás?
Csak egyhelyen nézték kiebbnek, vagy máshol is?
Tudsz pontos méreteket?

Nika!

Gege nagyon ügyes ezzel az elalvással.
Mostanában este már Beni is egyedül alszik el.
Csak Apa bemegy hozzá később. De azt mondja, ha kap egy Apababát és egy Anyababát, akkor nem fog majd félni, és alszik velük. (Ötlet az Anna és Petiből)
Vendég
 


Pici!

Anyósod tipikusan a pitiáner kategória.
Mást nem akarok hozzáfűzni.
Vendég
 


cat ez délutáni alvás :):) de ez is szupi este az ölemben aludt el már két napja mert fürdés után még kcsit tv-zünk és közben alszik el :) de legalább nem kel altatni :)olyan nagy fiú már :D most már csak a bilizést kéne meg hát a duma bár a duma már egyre több és egyre többet ismétel úgy dobálja a szia meg a köszi szavakat hogy csak na és tudja mikor kell mondani nem keveri stb szerintem a nyár végére megered a nyelve :):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Kapcsoljátok ki a tévét egy hétre! Elkezd majd beszélni Gege.
Ha állandóan szól a tévé, akkor nincs rá ingere és ideje sem.
Vendég
 


Jó reggelt.

Törpiri.

Sajnálom, a beázást. Nagy lett a károtok?
Remélem nem.
Szegény takaríthatsz és idegeskedsz most.
Sajnálom Ádi állatkáját is

Nika.

Nagyon ügyes Gege. Jó ha nincs meleg nálatok sem.
Édes lehet ahogy beszélget

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nekem most jobb éjszakám volt.
Nem kellett járkálnom pis..
Kipihent is vagyok.

Hallottátok holnap milyen meleg lesz?
Mi pedig holnap megyünk ctg :shock:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Jó reggelt

Ma takaritás,főzés,mosás..ja és legelőször irány a biztosító!!!

CAt van biztositásom.... :wink:
Édesek a fiúk,Marci is nő mint akit húznak :lol: :lol:

Pici "szép" a lábad..de nemsokára jobb lesz ráadásul kezedben lesz Dalmi :lol:
Anyósod "no komment" :roll:

Nika nagyon ügyi GEge...az én fiam is nagyon sokára beszélt...én megértettem mit gagyarászik,de más nem nagyon :lol:

Zsuzska szép lett a fürdi...vigyázz magadra,pihenj...

Nócika a frászt hoztad rám...de örülök,hogy minden rendben,pihenj te is sokat.. :wink: :lol:

Afra örülök,hogy jól vagy,édes a kis porontyod :wink: :lol:

Akit kihagytam hirtelen attól elnézést kérek :oops:

Ja,Asiye...nem birsz magaddal??????


És a én királylányom :wink: :oops:

Kép

Kép

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!
Nagyon édes Lilike.
Uh.. az ucsó kis szerkójában nagyon tetszik.
Az a kis sapi.
Meg kell zabálni.
Sok sikert a biztosítónál.
Ja és gyere még ma!!!!!!!!!!!!!

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Törpiri!

Édes kis királylány! :D
Ahogy nézegetem a csajszis képket egyre biztosabb vagyok benne, hogy akarok harmadikat. Még akkor is,ha az is fiú lesz esetleg. Csak Apa hajthatatlan, hogy ennyi elég.
De majd egy év múlva visszatérünk rá. Addig nem zaklatom vele.

És úgy vagyok vele, hogy ha jönni akar a baba, akkor védekezhetek bárhogy... Ha pedig nem, akkor bevethetek minden praktikát...
Úgyhogy én rábízom most, hogy mi lesz.

Pici!

Milyen idő lesz holnap?
És hétvégén?
Vendég
 


Köszi :lol:

Holnapra meleget mond délelött,de du.hidegfront és egész hétvégén esőt mond és 20-22 fokot :cry:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Jaj Sissikémet kihagytam...nagyon cukor falatka Atti és örülök,hogy van tejcsi..igy hamar meghizik és jöhetnek haza :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Cat!
Megértelek teljesen a kislánnyal kapcsolatban.
Engem most lehet el fogtok ítélni. De mi pár évre zároljuk a bébi projektet.
Aztán majd meglátjuk.

Nagyon meleget mond, 34 fok is lehet.
majd hideg front..

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Miért itélnénk el ezért... :?:

Amikor a fiam megszületett,azt mondtam nekem nem kell több gyerek,mert nem fogom tudni szeretni..megosztani a szeretetem..de most már tudom,hogy ez akkora hülyeség.

Aztán majd egyszer úgy fogod érezn,hogy kell egy másik...ha meg nem akkor nem..ez mindenkinek a saját döntése :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Szívem mélyén majd szeretnék még egy kisfiút.
De 4-5 év múlva. Akkor leszek 34 körül.
De majd elválik mit hoz a jövő.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Pici!

Amikor Beni megszületett nagyon akartam még egy gyereket. Csak azt nem tudtam mikor, mert én is úgy éreztem, mint Törpiri, hogy akkor őt nem tudnám annyira szeretni és annyit foglalkozni vele, amennyit szeretnék. Amikor 2 év körüli volt, akkor éreztem, hogy már mindketten alkalmasak vagyunk a kistesóra.

De sokáig éreztem a közben eltelt időben, hogy nekem elég egy gyerek, tökéletesen kielégíti az igényeimet.
Csak azt is tudtam, hogy jó, ha az embernek van testvére...

De teljesen meghértem, hogy azok után amin most átmentetek, egy ideig nem akarsz még egyet.
Vendég
 


Beni itt ül és Marci fejét simogatja, mert nem engedtem, hogy megfogja.
Vendég
 


Tegnap pedig azt mondta, hogy "ha Marci elkezd járni, akkor megtapsolja az eseményt". :D
Vendég
 


Cat!
Igen, jó az ha van testvére az embernek. Én is tudom, hisz hárman vagyunk. És imádjuk egymást. Mégha régen öcsémmel verekedtünk is.
És meg kellett osztani mindent. Gazdagok soha nem voltak a szüleim, de dolgoztak, munkára neveltek minket.
És boldog gyerek korunk volt.

Ha a szervezetem bírja majd, és apa is áldását adja, akkor majd pár év múlva visszatérünk a témára.
Addig úgyis lediplomázom, szülésből, és nőgyógyászatból :lol:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Édesek lehetnek nagyon!!!!!!!!!

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Dalma úgy döntött, hogy kibújik ma. Csak az irányt téveztette el. mert a torkom irányba indult el :shock: :lol:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Tényleg eső lesz hétvégén?
Azért jön minden nagyszülő, hogy segítsenek Apának a kertet csinálni.
(És hogy engem kikészítsenek. :roll: :wink: )
Vendég
 


Pici!

A szívbajt hoztad rám! :evil:
Vendég
 


Marci bealudt a karomban... :o
Vendég
 


Cat!
Bocsi. :oops: :oops: :oops: :oops:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?