Új privát üzeneted érkezett!

Sziszkó: Köszi! :D :oops: :D :oops: :D
Én nem merek semmit sem mondani a pezsegőtablettáidra, azért nem írtam rá semmit... :oops: :?
bobóbaba
 
 


Sziszkó
Köszönöm!! :)

Én sem igazán merek semmit írni... Nem hiszem hogy bajod lenne tőle amúgy... :?

Lili

Kép
édi16
 
 


Szisz szerintem inkább ne idd meg..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Bobóbaba! Szenzációs a fiatalember! Valamit magyarázott éppen, ha jól látom! :D

Sziszkó, sztem nem gáz a pezsgőtabletta. Végül is nem sok minden romolhat meg benne, legfeljebb a hatása csökken. Nekem a körzeti orvos komoly gyógyszerekre is mondta, hogy a szavatosságot mindenféle szabványok miatt írják rá, de attól függetlenül jó az még utána is.

Kép
szilveeaa
 
 


Lányok, koszi a tippeket ruhaugyben!
Hát a régi cuccaim kozul semmi sem jon rám :oops: ,
úgyhogy holnap asszem korbenézek itt a városban.....úgyis kell mennem terhesgondozásra, így utána benézek pár uzletbe! Valami nyári ruhára gondoltam, de nem kihívó színure és inkább egyszinure,mint szinesre.......nehogymár ezért ne legyek szimpatikus a vizsgabizottságnak :lol:

Habár a vásárlás helyett inkább tanulnom kellene :roll: , mert nagyon szarul állok a tételekkel..... :x
napkozben 2x elalszom a tanulnivaló felett, egyszer délelott és egyszer délután :oops: :oops:
ez van......
és agyilag már teljesen zokni vagyok...

csak a Jóistenben bízom és a szerencsében, hogy meglesz ez az államvizsga!!!!!

Szilveeaa, a Mango az egyik kedvencem, de várandósan be sem mertem tenni oda a lábamat,mert azt gondoltam, úgysem jonne rám semmi. A H&M-be és C&A-ba szoktam járni, mert ott vannak kismama cuccok is! :wink:

Sziszkó, ha nem lennél várnadós, azt mondanám, idd meg azt a pezsgotabit, de így.....hát nem tudom......azelott én sem ugyeltem annyira a szavatossági idore, de amióta lakik bennem valaki, azóta szigorúan betartom a szavatossági idoket, jobb az óvatosság! Viszont én is azt gondolom,hogy nem lehet kulonosebb bajod tole!
ginuska
 
 


Ginuska, nyugodtan tedd be a lábad a Mangóba - rengeteg mindent lehet venni, mivel az idei trend maximálisan nekünk kedvez (maximum egy számmal nagyobbat veszel, mint szoktál)... Nekem csak alsókból van kismamis, a gumis derék miatt, de felsőket kizárólag normál üzletekben vettem.

Kép
szilveeaa
 
 


Ginuska nekem már a 12.héten se jöttek rám a régi ruháim..... :)
ma viszont megdicsért a szülésznőm hogy jól nézek ki!!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziszkó!
Inkább ne idd meg!

Bobó! Tündéri a kisfiad. Azt hiszem lassan mi is bejelentkezünk 4D-re, mert a te fényképedből látom, hogy már nagyon szépen látszik a pici.

Ruha:
Igen, nagyon nagy szerencsénk van az idei divattal. Én még nem is voltam kismamaboltban. Tacco, vagy szupi térdgatyákat a Kínai áruházban :) :oops: :D
Igen, ott vannak gumis derekúak és jól is néznek ki.
A többi rucim pedig a turiból van. Mostanában nagyon sokan járnak Angol turiba, legalábbis itt Győrben. És nagyon jók vannak.
Vmelyik nem is használt, rajta van a cimke.
Bár remélem újabb esküvőre nem kell mennem, mert már tényleg nem lenne mit felvennem. Úgyhogy Ginus meg tudlak érteni.

Most "leszakad a derekam és a hasam. Itt-ott szúr. Na erre mondom, hogy nő a Törpe :)

Megyek is, ledőlök a Tv elé. Hamarosan úgyis jelez a "nagyobbik gyerekem" (német juhász kutya) hogy rettenetesen éhes.

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Pezsgőtabli: szerintem nem megromlik, hanem lebomlanak és átalakulnak a benne lévő vitaminok, ásványi anyagok. Főleg ha már egy éve lejárt a szavatossága. Kb. semmire sem lesz így jó. Jobban jársz, ha újat veszel...

Lina! Én is dunaújvárosi vagyok, egy éve költöztem Szigethalomra. És külön részvétem az ottani kórház és nőgyógyászok miatt. :( A kedvesemnek ott van még boltja és az egyik vevője felajánlotta, hogy ingyen elmehetünk 4D-s UH-ra. A Barát doki csinálta, hát volt egyfajta stílusa. :roll: Ha nem költöztem volna ide, biztos, hogy magándokihoz mentem volna. Talán Kulcsra.

Terheléses vércukor: hát én a tejet meg sem iszom... juj... inkább a cukros lötyi sok citromlével. :D

Pocikörfogat: hát én pont tegnap este néztem meg (a védőnéni nem kíváncsi ilyenekre, csak mondja a sok sületlenséget) és 98 centi volt. Nekem ez is éppen elég. Amúgy csak két kilót szedtem fel az utóbbi három hónapban. 8) És a pocim nő, de fogy róla a háj. Bárcsak a popsimról is fogyna.... :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Jut eszembe!

Én már kétszer voltam kismamajógán. Nekem tetszett, sok jó trükköt is mutattak, hogy lehet a problémákat orvosolni. És nem horkol senki sem a meditáció alatt. :lol:

szerintem még ez a legjobb, mert egyesíti a kismamatorna és a gáttorna előnyeit, de csak egy foglalkozásra kell eljárni. :)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Köszönjük a dicsiket!!! :oops: :D
Sztercsi: Szerintem nyugodtan bejelentkezhetsz. Én is tartottam tőle, hogy még nem látszik rendesen meg nagyon vékonyka lesz, de nem! És óriási élmény... Többször elpityeredtem...
Dobok még képeket:
Kép Cumizik... :D
Kép
Kép
bobóbaba
 
 


SZiasztok!

Csinaltam pocifotot, felraktam a gmailre! :wink:
Vendég
 


Terheleses cukor: Itt a 26.heten van.

Bobo
Nagyon szepek vagytok! :wink:

Andi
"Charlotte biztosan jol erezte magat a jatszon"
igen,kb nyakig saros volt. :roll:

Ginuska
Nekem is fontos, hogy megnezzem,azert sem dontunk meg 100%san,majd ha ott leszunk. :wink:

"napkozben 2x elalszom a tanulnivalo felett, egyszer delelott es egyszer delutan"
szegenykem. :( nem csodalom.. :roll:


Jovana
pisilos sztori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lesz ennel rosszabb is hidd el. :roll: :lol:

Hajnalocska
Anyos pajti de jo fej. :evil: :evil:

Betty
Sajnos en nem bizom benne, hogy 5-6 eves kora elott elmulik. :roll: Utana meg jon a nemtommilyen korszak, aztan meg a kamaszkor....ennek sosincs vege. :roll: De azert imadjuk oket! :wink:

Sztercsi
Akkor orulok,hogy nektek is tetszik! Nekem nagyon szimpi, hogy a karfat at lehet tolni a masik iranyba, illetve eleg strapabiro is, megse olyan nehez, az ara se olyan veszes.

Sziszko
Pezsitabit en se innam mar meg! (mondjuk am se. :oops: )

Tilli
rosszullet :( :(
de ari a lombikostarsad! :wink: es nagyo edii a ruggiii!! Micimacit deszeretem! :oops: :lol: :lol: :lol:

Szilveeaa
En nem jarok meg semmire,idom sincs ra. :roll:
De irigyellek USA miatt. :roll: Rengeteg helyen jartam mar a vilagon, de az amerikai kontonensen meg nem. :roll: Pedig az az almom...most fuzom Apat,hogy a kovi lakoallomas Amerika legyen! :oops:

Poci: gyerekek nekem hatalmas!!!! :oops: :shock: :shock: marmint Charlottetal nem volt akkora...nezzetek meg a kepet!

Edi
Ari poci! :wink:

(na nekem ennel kb 4x ekkora :shock: )

Bobo
Nagyon edes a babod! :wink:
Vendég
 


Bobóbaba,
édes a Piciri! :lol:

Édi,
tényleg helyes pocak! :D (az enyém most már olyan, mintha szülni mennék :shock: )

Sztercsi,
itt is nagy divat (Pesten) az angol turizás :lol: (én ugyan még nem voltam, mert sosincs időm....talán majd most!)

Vcsibe,
kit érdekel most egy kis többlet zsírocska? :lol: Sztem a babák "építkeznek", biztosítják, hogy majd tejcsi is legyen! :wink:

Tudjátok mit? Majd szoptatás után együtt diétázunk, oksa? :wink:

tillidian
 
 


Tilli
"az enyem most mar olyan, mintha szulni mennek"

enyem detto :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is voltunk ma 4D-n, tényleg nagy élmény, bár nálunk a babuka nem nagyon akarta mutogatni magát.
Inkább csak a hátát és az arca előtt is ott volt a keze mikor nagy nehezen megfordult.. Majd hozok képet.

Sziszkó :)

gyógyszeriparban "utazom" munkailag; általában ennél komolyabb szerek is kapnak/kaphatnak meghosszabított lejáratot csak papírmunka kérdése ...
de azért az 1 év az sok!
Szerintem hagyjad inkább, nem ér az egész annyit.
Én nem innám meg..

Bobóbaba :)

gratula a szuper fotókhoz, nagyon jól sikerültek, baba édes :):)

R

Kép
zsrit
 
 


Zsrit
Megnezted a gmailt?
Vendég
 


Köszönjük a gratulációkat meg a dicséreteket! :oops:
Monica:Szerintem nem túl nagy a pocid.Legalábbis így nem látszik óriásnak. Persze te tudod meg érzed! De gratula! :D
Zsrit: Akkor ő szégyenlős. Várjuk a képeket!!! :D
Till: Engem a diéta nem érint, de én majd szurkolok nektek! :)
bobóbaba
 
 


Szép estét Csajok!

NA, ma sikerült kibírni a cukorterheléses szurikat. :lol:
Az eredményeim megvannak.
Úgy nagyjából rákérdeztem a csajtól aki kiadta a papírt, hogy milyenek az eredményeim.

A fehérje egy kicsit több a véremben, de az szinte minden kismamának. Az éhgyomori vc. 4,8 60 percnél 10,0 majd a 120 percnél 6,3 azt mondta a középső kicsit magas. Viszont ami aggaszt, az a TSH, mert nekem ugye PCO-m van és emiatt az endokrinológus kérte, hogy nézzünk pajzsmirigyes hormonokat is. Ami a max. 4,2-es érték helyett 6,7 lett. Ill. a T4 lett alacsonyabb a kelleténél. Nem tudja valaki a pajzsmirigy mennyire befolyásolja a baba fejlődését? Én bízom benne, hogy közvetlen nem. :roll:

Itt a védőnő a 26. hétre mondta a vérvételt, ill. a terhelést, de a nőgyógyász a 24-re én meg inkább rá hallgattam.

Engem is eddig csak UH-oztak, nem néztek máshogyan. Azt majd júli. elején.

Fúúú, ma a vérvételnél elkapta a jobb karomat a görcs és azt hittem beszarok. :wink:
Mondták, hogy egyek magnéziumot, vagy kalciumot. Én vettem Kalcium Sandos-t, de nem tudom, hogy orvos véleménye nélkül szedhetek, ill. ihatok-e ilyeneket.
Vélemények?

Nem tudjátok az egyszeri anyasági amit lehet majd igényelni ahhoz 4x kell terhesgondozásra menni, de ez nem kell, hogy mind egy dokinál legyen ugye? Ill. a doki pecsétje(i) elég az igényléshez?

Nálunk már apa behisztizett, hogy őt már "nem érdekli", ne is szóljak, ha rúg a Panti, mert majd ő össze-vissza simogatja, puszilgatja, ha megszületik, mert így ő nem érzi és csak felidegesíti, hogy nem... Elhiszem, hogy rossz lehet, de a nővére mondta, hogy nála sem érezte, a kisöcsit, úgyhogy azóta nem fejlődött látom.:D

Tök ari volt... :D

A gmail-es dolgokat elmondanátok?

Anyukámék meg egyfolytában csesztetnek, hogy ha nem mozgok eleget, akkor nehezebb lesz a szülés. Valakinek valami tapasztalat?

Jó éjt és szép estét.
hajnalocska
 
 


Monica :)

meg ... és köszi :wink:
- bár én nem látom annyira nagynak, de Te biztos jobban érzed magadon :)

Till :)

én csatlakozom majd a diétéba .. haha :D az tuti
de Te vmi negyvenvalahány kilót írtál mint indítósúly :shock:
úgyhogy sztem Nálad nem lesz gáz ...

én min 7 kg-nál tartok és mindenkinek letagadok belőle :D :D
nem beszélek a megjelent kedves "haveromról" a narancsbőrről + "henteskar" szindrómáról :D ...
Hát ez van. Hülye hiú majom vagyok és zavar ...
De próbálom pozitívan felfogni :)
sajna én ilyen hízós alkat vagyok, aztán remélem le is dolgozom ... Fiúkkal is úgy nyomtam hogy 53kg - kb. 83 kg aztán rá egy évre már 55. És ezt tartottam mostanáig.

Na hagyom a kilókat nem idegesítelek Titeket - tudom, többségében azt gondolja mindenki hogy terhesség alatt ez nem fontos ... Csak én valahogy nehezen élem meg :(

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Először is jelzem,hogy garázdálkodtam iwiwen és jelöltem akit csak találtam!!! :lol:

Bobó!Nagyon jók a képek,édes a babucid!

Monica! Tök aranyos a pocid :) :wink:

Szisz!Én se innám meg.

Hajnalocska!Nekem pajzsmirigy alulműködésem van és fontos hogy jól legyek beállítva. Ilyenkor a babára már nem annyira hat,de holnap első telefonod a doki legyen!!! Mert extrán hízhatsz tőle...én sajnos anno ettől híztam meg és a dokik szerint ne is álmodjak arról,hogy valaha is normál alkat leszek.Szerintük lehet hogy majd a terhesség segít ezen.Eddig mondjuk én fogytam is 8kg-t és az értékeim is javultak,de fontos az orosi kontroll!!!!


Most lefekszem,mert keményedek és babunak se teccik ez a sok ülés...

Jóéjt!
Vendég
 


Hajnalocska :)

..."Várandós, vagy szoptató anyák szedhetnek kalciumpótlás céljából Calcium-Sandoz pezsgőtablettát. Általánosságban a várandós, vagy gyermeküket szoptató édesanyák megfelelő napi kalcium bevitele (beleszámítva az élelmiszereket és az élelmiszer kiegészítőket) 1000-1300 mg. A várandósság és szoptatás időszakában a napi kalcium bevitel ne haladja meg az 1500 mg-ot.
- Bár a kalcium kiválasztódik az anyatejbe, ennek az újszülöttre nincs káros hatása .... "
- de persze a beszélje meg kezelőorvosával szöveg ott van :wink:

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot! :lol: :lol: :lol: :lol: Párommal végül is úgy döntöttünk,hogy majd ő megissza őket én meg veszek újat magamnak. :lol:
Biztos,ami biztos! :)

Hajnalocska!
Nekem a terhesség elején derült ki,hogy van egy pici pajzsmirigy túltengésem.Mennem is kellett nyaki uh-ra,de nem találtak semmit.Viszont amíg terhes vagyok,szednem kell rá gyógyszert.Nekem azt mondták,hogy a kismamáknak jobban kell erre figyelni. :roll: Szerintem is kérdezd meg a nőgyógyászodat! :)

Még Pattogobolha csinált egy gmail-es címet,amit Monica kezel.Elküldöm Neked priviben,a jelszót és ha belépsz,a dokumentumoknál megtalálod a táblázatunkat.ott vagy Te is,de ugye hiányzik Nálad is egy-két adat,azt ott Te is tudod pótolni! :lol: :lol:

Én párom se érzékeli még a baba mocorgásait.És ő is dettó el van keseredve,mint a Te párod! :cry: Mondtam neki,hogy ne legyen türelmetlen! :wink:

Én még arról nem hallottam,hogy ha nem mozogsz eleget,akkor nehezebb szülésed lenne! :roll: :shock: :shock:

Monica!
Megnéztem! :wink: Szép poci! :lol: :lol: :lol: De én se mondanám "olyan" nagynak!Persze ezt Te látod igazán magadon! :wink: :lol:

Zsrit!
Az én babóm is nagyon szégyenlős! :lol:
De azért majd rakj képet róla! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bobóbaba!
Nagyon édi a babókád! :lol: :lol: :lol:
Tényleg jól sikerültek a képek! :wink:

V.csibe,Kkia!
Én Titeket már régebben bejelöltelek az iwiw-en! :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Monica: nincs is nagy pocakod! :D Épp akkora amekkora kell ebben az időben. Nekem is kb. ekkora.

Hajnalocska: nyugodtan szedheted a Ca Sandozt én is szedem, ha görcsöl néha a lábam. A dokimmal is egyeztettem ezügyben, tehát szakmailag is alá van támasztva a döntés. :lol: :lol:

Bobó: jók a képek. :)

Zsrit: ne aggódj én is letagadom mindenkinek a kilók egy részét. Rajtam a babát keresik, hogy hova dugtam, mert egyesek szerint ahhoz képest, hogy mennyi idős várandós vagyok alig van pocakom. Imádom az ilyen okoskákat. 8)

Till: rosszul lettél a löttytől? :shock: Én jól behűtöttem előző este finom limonádénak megcsinálva és még jól is esett amikor legurítottam. 11 körül már én is szédelegtem, de az már az egész délelőttös éhségtől volt. Pénteken a belgyógyászaton megmondják az eredményt.

Kérdés: csajok jár valaki kismama masszázsra? Én nagyon szeretnék menni, de kicsit tartok tőle, nehogy valami hozzá nem értő kezébe kerüljek és esetleg olyan pontokat nyomkodjon meg rajtam, ami elindítja a koraszülést. Vagy hülyeség ezen aggódni?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Tündér!
Szerintem nem hülyeség a kételkedésed! :roll: Van egy kozmetikus barinőm,aki tanult masszázst is és mondta,hogy vannak olyan pontok,amiket egy kismamán nem lehet masszírozni,mert tényleg gondokat okozhat! :shock: :roll:
De egy tuti masszőr,aki tapasztalt és masszírozott már kismamát,szerintem nem csinál "bajt"! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tündér :)

én járok heti egyszer ... De ez a lány amelett hogy masszőr, dúla is és évek óta csak kismamákat masszíroz, szóval 100%-ig megbízom benne.
Én speciálisan kismama masszázsra kerestem az interneten és így találtam őt. De akármilyen masszőrhöz szerintem ne menj, tényleg nagyon sok dologra kell figyelni amit nem lehet ilyenkor.

na az okosságokat a pocakról én is szeretem 8) mindenki nagyon "hozzáértő" 8)

R

Kép
zsrit
 
 


Jó reggelt!

Vcsibe: örülök,hogy valaki átlátja a rám váró helyzetet.:)Mondjuk én a Baráth dokihoz járok,személy szerint meg vagyok elégedve vele,ráadásul valamikor mamaámmal együtt dolgozott. :)

Bocsi a tegnapi kép mellőzéséért.Készült kép,csak a feltöltésig még nem jutottunk el.Megpróbálom ma pótolni.
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!! :wink:

Először is üdv az újaknak, és szép babavárást kívánok!! :D

Bobóbaba!
Tüneményes a picike. :wink:

Édi, Monica!
Szép albérletet növesztettetek. :D
Majd teszek fel én is pocifotókat a gmail-re ha lesz egy kis időm. :roll:

Ginuska!
Remélem találsz ma valami megfelelő rucit. A tanulást, vagyis a vizsgaidőszakot sajálom, de kitartás....... mindjárt vége!! :wink:

Tündér!
Én is nagyon vágyom egy jó kis hátmasszázsra. Augusztusban megyünk Bükfürdőre nyaralni és remélem lesz majd ott egy hozzá értő szakember.. :roll: :roll: Ha nem, akkor marad a nyak- és váll masszázs. :wink: (ez is több mint a semmi)

Till!
Tündéri ruhácskát kapott Lencsibaba. :wink:
A mult héten már én sem bírtam ellenálni a babaruha vásárlásnak. :oops: :lol: :lol: így vettem párat. :wink:

Zsrit!
Teljesen átérzem a kilós problémáidat. Bár ahogy kivettem nálad "csak" terhesség alatt jelentkezik. Nálam sajna nem. :( A második bébi pont egy fogyókúrázos hónapban jött össze. Már lassan 1 éve próbálkoztunk a tesóval, mire eldöntöttem hogy nem várok többet, elkezdek fogyózni. hát csak 1 hónapig kellett mert dupla csíkos lett a tesztem. Így utólag visszagondolva lehet ez segített a fogamzásban.... Tehát most bevallom hogy a terhességet 94 és fél kilóval kezdtem. :oops: :oops: (joggal mondhatom hogy én benne vagyok a szoptatás utáni diétázásban :wink: ) Az utolsó mázsáláson vagyis a 18. héten 1 kilóval kevesebb voltam mint a kezdetnél, dehát van miből "táplálkoznia" a picinek. :roll:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


Sziasztok!

Hajnalocska!Eddíg nálunk is ez volt, hogy ő még nem érzi. Aztán szombaton végre megérzete, bár eléggé lightosan. Ma reggel szóltam neki, hogy focimeccs vagy balettóra van a hasamban. Nézett is nagyokat, mekkorát rúg. Mondtam neki bizti azért, mert megjött az apukája és azért örül nagyon.
Egyre nagyobbak a picik, mi lányok? A hasunk lassan hordó, tegnap én is alig bírtam el :)
Trixi! Aha, gondoltam, hogy a fórumról lehet vki, aki bejelölt, de egyből vissza is jelöltelek!:)
Mozgásra tapasztalat nincs, csak annyi, hogy a testednek tényleg jó! Ha nem mozogsz kötöttek lesznek az izmaid. Nekem a sétát mondja mindenki!!! Az ingyen van! De jöv héten doki megvizsgál és ha továbbra is zárt a méhszáj, akkor jóga. Terhestornáról még mindíg semmi, sem az oktatásról, majd jeleznek nekem, ha elkezdődik. És ezek a kikapcsolódás miatt is jók.

Kilók ! Tömöm magam. De semmi. Tartom a súlyom. Nem értem, mindíg is hajlamos voltam a hízásra. Védőnő szerint a hormonok miatt nincs étvágyam.

Pocak:Hozzáértő??? Kisfiad lesz, hiszen csak a hasad van, ja, mert egy deka nincs rajtam. :)

Szép napot!Indulok friss borsófőzit főzni!

Puszi!

Eszter(Sztercsi)
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem mindenki a maga hasát látja kb. a legnagyobbnak. Én is így vagyok vele... Sokan mondják pedig, hogy szinte nem is látszik, alig van hasam, stb, én mégis óriásinak látom már most. Persze magamhoz képest. Soha nem voltam valami hatalmas darab.
Hízás-narancsbőr... Én is nagyon hiú vagyok, zavar. Ez van. :? De majd utána!! :D Lelki szemeim előtt már tornázni, futni járok...!!! :)

Mozgások: Nálunk párom érzi már pár hete, és félelmetesnek titulálta. Merthogy milyen már hogy engem belülről rugdos...!! :D Úgyhogy úgy voltam vele, hogy ha ő ezt nem éli meg annyira jónak, akkor nem is mondogatom neki. Erre tegnap... Nem emlékszem már hogy került szóba, de lényeg hogy mondtam hogy egész délután randalírozott odabennt. Erre ő: És nem szóóólsz??????? :x Mindig azt hiszem hogy alszik...!!
Aranyos volt, jót mosolyogtam rajta!! :D

Lili

Kép
édi16
 
 


most írtam kb. 1 km üzenetet erre elszállt. Az agyam is :shock:

Kép
screen
 
 


Sziasztok lányok!!!

Hú, beletelt vagy negyed órába míg visszaolvastalak benneteket...pedig megint olyan kevés az időm!!!!
Sztercsi: ma is iszonyatos meleg van itt, akkor Te tudod milyen melegek vannak-a tenger egy kicsit messzebb van tőlünk, kb.4-6 km-re (a sziget szívében van a kis falu) , de azért estére le tud egy picit hülni a levegő...bár megvallom őszintén csak valamikor hajnalban éreztem egy kis levegőmozgást. (felkeltem pisilni vagy kétszer).Nem nagyon bírom a meleget, pedig nem híztam eddig a terhesség alatt-mégis úgy érzem, mintha nem kapnék levegőt sokszor. Ti melyik részén voltatok itt Korfun? Gondolom délen, vagy Sidariban. Ez a két üdülőhely a legnépszerűbb itt.
a hisztire nem sok hatásos módszer van. Már sokmindennnel próbálkoztam-a büntetés talán ér valamit, de rengeteg energiát és türelmet igényel. Abból meg most nem sok van, de azért próbálkozom.
szisz: köszi a bókokat a kicsi fiam nevében is-valóban szépre sikeredett :D :D ,de igazi maffiózó.(csak nem olasz, hanem görög)
biztosítás: hát igen, ha nem lenne, rengeteg pénzbe kerülnének a gyógyszerek. Később a gyerekorvost és az oltásokat is támogatja, ami nagyon nagy segítség. Itt egy oltás kb.70 euróba is belekerülhet. Iliasz legközelebb októberben (két és fél évesen) kap oltást. De olyan hősiesen viseli, utána meg azt mondja az orvosnak: "bravo doktor bácsi!!! "Ennivaló!!!! :D :D :D
szisz, a pezsitabit nem ajánlanám ha már lejárt!!!! Én is félek most mindentől aminek esetleg lejárt a szavatossága. Most nagyon oda kell figyelnünk ilyesmire. Vigyázz magatokra!!!
bobóbaba: nagyon szuperek a 4d-s képek!!! olyan szépen kivehetőek-gyönyörű a babucid, megértem, hogy meghatódtál, én a 2d-s képeken is pityergek akárhányszor is élem át!!!
Édi: szép a pocid-én még csak a 20-dik hét végén járok, de már biztosan van ekkora az enyém is. Hogy hány cm, azt nem tudom, itt nem mérik. Védőnő sincsen, mindent a nőgyógyászom csinál. Vérnyomás, súly,ultrahang, vitaminok.
Monica: tudom is én mikor ér véget a dackorszak de tény, hogy állandóan lesz miért aggódnunk. Kezdődik a pozitív teszttel és soha de soha nem ér véget az aggódásunk....Ez az anyák sorsa :D :D de valóban imádjuk őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lányok, írtátok, hogy nem mindíg érzik az apukák a picit. Nálunk is kb. 1 hete érzi apa amikor nagyot rug a kicsi. Iliásznál már átélte, de most is nagyon élvezi. Egyébként normális, ha nem rug akkorákat akkor lehet, hogy nem érezi más kívülről,de később már látszódik a hullámzás, sőt lehet érezni hogy éppen mi van kijebb: fenék, lábacska?? szuper élmény!!!!
most megyek mert lassan megetetem a kisfiamat!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Betty,

milyen vicces: Iliasz 2 év,2hónap, 2hét, 2 napos :lol:
itt van védőnő, de minek. Folyton családlátogatásra akar jönni, ellenben hasznosat még nem hallottam tőle.

Édi,
tök szép a pocid!

Zsrit,
a henteskaron sikítva röhögtem. :P :lol: Komolyan mondom, én utálom, ha fénykép készül rólam. Valószínűleg énkép zavarral küzdök, de nem hiszem magamat akkora bálnának, mint ami a képekről visszaköszön. Most itt nem a hasra, hanem az egyéb járulékos dolgokra gondolok.. :roll: + a bőröm is tropa, terhesség előtt is voltak már a derekamon csíkok, akkor most sejtem, h a hasammal mi fog történni, annak ellenére, hogy méregdrága olajjal böcsületesen kenegetem.
No, de én is elhatároztam, h szoptatás után irány az akupunktúra és jaj a kilóknak.

Tilli, éééééééédes. Mennyire kedves kis ajándék :lol:

Tegnap voltam dokinál, minden OK. Nálunk sincs vizsgálat, csak UH. Annak van vmi tünete, ha kinyílik a méhszáj??? :?:

Hű, képzeljétek, a barinőmet most császározzák. Farfekvéses + az előző is császár volt :shock: Jujj, de izgi!

Kismama masszírra hova jártok?

Jógára én is járok szorgalmasan, ma is megyek. Remélem nem horkolok be. :)

Gnemoni, Téged egy nagyon vékony csajnak képzeltelek :lol:

Terheléses cukor: 2 hét múlva kell mennem. A lapomra egy zsemle+2dl tejet írt, de a múltkor a kórházban szorgalmasan vedelték a kismamák a cukros taknyot :lol: meglátjuk.

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Pocakméret: totál relatív. Monica, én pl. a tiedet nem látom nagynak, de az enyémet igen - holott kb. ugyanakkora lehet. :D
Amúgy USA, legalábbis NYC - merthogy ott voltam csak - nagyon bejött. Én sem voltam még, úgyhogy úgy éreztem ezt még mindenképpen nyélbe kell ütnöm, utána nemigen megyek egy ideig messzebbre gondolom... Szóval látni kell - csodás!

Kinézetre visszatérve: én is elég megszállot vagyok - megboldogult szinglikoromban nagyjából ez töltöte ki időm nagy részét... Most meg csak bepárásodott szemmel állok a tükör előtt reggelente tangában. De én sem tudok gyönyörködni a narancsligetekben, ami a combomra felkúszott... Úgyhogy Zsrit, lsz vegyél fel a diéta listára! :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok kismamik!

Alig győztelek visszaolvasni benneteket. Sok minden történt mindenkivel, ahogy láttam...sajna nem volt időm mostanában jönni, a munkahelyemen is őrület volt (második féléves tervezés), a férjem vállalkozásában is kellett segítenem adminisztrációban, estére pedig olyan vagyok, mint a mosott sz.r, főleg amikor ilyen össze-vissza jönnek a frontok is...

Ráadásul tegnap felhívott az orvosom asszisztense, hogy a doktor úr beteg, előreláthatólag 1 hónapig nem lesz! Tudom, hogy volt már infarktusa, remélem, hogy most nem ennyire komoly a helyzet. Engem egy doktornőre bízott, akihez 29-én kell mennem, és egyben megcsinálják a terheléses cukorvizsgálatot is. Megnéztem a doktornőt a klinika honlapján, egy fekete - talán afrikai - csajszi. Még sose voltam nő-nőgyógyásznál...Remélem, hogy a dokim hamarosan meggyógyul, nem szeretnék másnál szülni :(

Mi 4 kg hízásnál tartunk, poci szép hegyes :-) Tegnap mondta az egyik kolléganőm, aki nem lát túl gyakran, hogy hátulról nem is látszik...(na jó, kedves akart lenni :wink: Étvággyal nincs gond, sósra édes, majd megint sós...és egy kis gyümölcs...

Tegnap este Kristóf minden idők legnagyobb bukfenceit hajtotta végre a pocakban, apa meghatottan vigyorgott a hasam hullámzásán, én sikongattam, amikor egy-egy testrész megjelent a hasam valamelyik részén és közben potyogtam a könnyeim az örömtől...a kutyánk meg hülyén nézett, hogy most mi történik :D

Szóval elvagyunk...

Ma megjött a szopi-párnám, amit a neten rendeltem, ma azzal fogok aludni. Nem mintha alvási gondjaim lennének :roll:

Sziszkó, visszajelöltelek, vagy nem??

Kép
kkia
 
 


Hello csajok, pörög a topik úgy látom :lol: Üdv Lina tőlem is 8)

A Balcsi szuper, most két napra vissza kellett jönnöm Pestre, de a kisfiam élvezi nagyon :D

Till, nem tettél citromot a cukros löttybe? Én egy hete voltam terheléses cukorvizsgán és ami érdekes, hogy az éhgyomri vércukor magasabb lett mint utána 2 h múlva :shock: . Vettek megint toxoplazma mintát, tegnap jól rám is ijesztett a védőnő, aki nem tudta az eredményt értékelni, és pozitívnak látta (előtte negatív volt :x )

Gina, én is drukkolok, tudom milyen ez a vizsgaidőszak, csak nekem már jópár éve a hátam mögött van :D Figyi, nem segítene pl a szőlőcukor tabletta? Az jó a koncentrálásra 8) Remélem találtál csini ruhát 8)

Paris, neked is gratulálok, ügyi vagy! És biztos csini voltál a fehér felsőben :lol:

Betty, próbáltad már hogy olyankor mikor hiszti van, nem szólsz semmit, csak átöleled? És megpuszilgatod? Nálam sokszor bejött, hogy teljesen máshogy kezeltem le, mint ahogy elvárja, ő lepődött meg a legjobban. A másik az elterelő hadművelet, ilyenkor valami másra rá kell terelni a figyelmét. A józan eszére apellálni ilyenkor nem érdemes, meg se hallják, amit mondunk nekik.. :wink:

Sztercsi, én is nézegettem ma kiságyat és komódot, valóban húzós árak vannak :roll: de valszínűleg a legdrágább helyen kezdtem a nézelődést :? Ja, és én is vettem már rendkívül olcsó halásznacit a kínaiaktól - gumis derékkal simán rámjön egyel nagyobb méretben, és nem is néz ki rosszul :lol:

Móni, nagyon csini a pocid :D Szóval Amerika 8) Nem rossz uticél :D

Zsrit, a kilók szerintem nem számítanak. Fő hogy apának tetszel, más véleménye meg nem fontos. Sőt az én páromnak most jobban tetszem, mint előtte. Mondja bárki is, hogy a manöken alkatú nőket találják izgatónak a pasik :lol: :lol: A masszázson mit maszíroznak, milyen poziban vagy? Hason feküdni gondolom nem lehet..

Hajnalocska, én sem hinném, hogy ha nem mozogsz, akkor nehezebben fogsz szülni, az nem attól függ. Viszont van pár hasznos dolog, amit mindenkinek ajánlok elsajátítani, mégpedig a helyes légzéstechnika. Énn azzal szívtam előzőleg, hogy arra nem volt lehetőségem megtanulni, és nagyon hamar elfáradtam, remegtem, nem volt elég levegőm. Meg a hasam helyett a derekam akart leszakadni :cry: . Ezeket kellene most erősítenem..

EDA: nekem nem volt rá lehetőségem legutóbb, ott nem végezték rutinszerűen, csak ha véletlenül volt bent anaszteziológus..De azt hiszem nem is hiányzott :)

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Hahó! :)

Zsrit,
igen, 48 kg-ról indultam, most tartok ööööö....58-nál :shock:

Őzike,
tettem bele citromot, de így is undormány volt :oops:
Még ha hűtőve tettem is volna, reggel fél 7-kor ezzel indítani :shock:
(ráadásul valszeg meg kell ismételni 2 hét múlva, mert IR-es vagyok és mégsem csináltak éhgyomrit, csak egyből a terhelésest :evil: )

Screen,
drukk a barátnődnek!!!!+++++++++++++++++++++++++++++++

Megyek takarítni :?

tillidian
 
 


Meghülyült a babanet,még egyszer nem írom le,mert leragad a szemem....majd holnap.Bocs,most csak ennyi voltam................

Kép
Kép
zanikó
 
 


tillidian írta:Zsrit,
igen, 48 kg-ról indultam, most tartok ööööö....58-nál :shock:


Till :) te vagy a vígaszom :D

jól van akkor akinek aktuális utána nyomhatjuk a fogyi klubbot addig meg elteszem a mérleget :)

én ma szétpörögtem magam,
tanultam utána voltam tornázni aztán főztem egy jó kis paprikás krumpli a családnak és kibírtam hogy épp csak megkóstoltam, aztán kitakarítottam, rendet raktam és most ismét jöhet a tanulás ...

ja és képzeljétek olyan szinten szívok a fiúkkal, hogy az hihetetlen.
elkezdtek tavaly úszni és elkapták ezt a frankó uszodaszemölcsöt.
terjed mint a veszedelem, már többször leszedték róluk és mindíg visszajön ... annyira el vagyok keseredve!!!!
pedig hősiesen tűrik mindíg a leszedést, DE ez nem mehet így.
tök tanácstalan vagyok :(

masszőrt többen kérdeztétek, hát az úgy van hogy fekszem háton is meg oldalt is meg ülök is vegyesen attól függően hogy mit masszíroz, de van egy csomó szopis párnája amivel mindíg itt ott megtámaszt így tényleg kényelmes ... nem olyan mint egy sportmasszás sokkal kevésbé erőteljes, nyilvén értelem szerűen.
főleg arra megy rá, hogy a vizet kimozgassa belőlem valamint a derekam és a hátam izmait is speckósan de megmasszírozza.
szóval sztem jó.

összességében pedig kicsit depisnek mondanám magam ... fene se érti, hogy miért.
A hangulatingadozást nem az első trimeszterre mondják?
Ti hogy álltok ezzel?

R

Kép
zsrit
 
 


Vcsibe nekem a 22+6.héten volt a pocim 104 cm...kivi leszek mekkorát nőtt azóta......30-án megyek védőnőhöz!!!!

Hajnalocska engem is ezzel riogattak ha nem mozgok eleget nehéz szülésem lesz....hát oltári nagy hülyeség....majdnem végig feküdtem a 9.hónapot...lusta voltam mozogni...és 4 és fél óra alatt megszűltem a 4000gr-os és 51 cm-es fiamat!!!!!!!!!!!
:lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Zsrit
:lol: akkor én vezetek! :wink: (a védőnő is így nézett: :shock: és rámparancsolt, hogy fogjam vissza magam :oops: :P
Az a vicces, hogy nem eszem többet :roll: ha nasizok, akkor pl almát vagy gyümit szoktam...jó, védőnő vigasztalt, hogy valszeg több víz is felhalmozódott a szövetekben - de nem tudtam, hogy a puputeve is rokon :lol: )

Futószemölcs Vackornak is volt, nekünk sikerült leecsetelni :roll:

Hangulatingadozás ismerős :?

tillidian
 
 


Till,

az a futó volt ami a kezén lábán van csak, vagy az ami össze vissza? - kar, has kuki stb :shock:
nekünk utóbbi van .. :(
mivel ecseteltetek?

- ja és sztem a gyümi lehet hibás, fogjuk arra, :wink: én is csak abból zabálok másból nem. mondjuk abból régen semmit most meg rengeteget, főleg eper meggy cseresznye nyamm :)

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Megkaptam ma a beutalót én is a terheléses vércukorszintmérésre :roll:

Sikerult beszereznem pár ruhadarabot, és képzeljétek,egyik sem kismamaboltból való :lol:

Mangóban, H&M-ben stb. nem jártam,mert itt nincs nálunk, csak Gyorben vagy Pozsonyban....és ma csak itt néztem korul a kis városunkban :wink:

Monica,
egyik barátnomnek mutattam az ABC design babakocsit és nagyon tetszett neki, dicsérte, hogy minden funkció megvan rajta,ami fontos és kell és ha most kellene babakocsit választania,biztos ezt vennék meg! Van egy 17 hónapos kisfia, úgyhogy frissen tapasztalt a dolgokban :D

Hízás:
Az elso 19 hétben nagyon buszke voltam magamra, mert alig híztam, de azóta csak úgy szaladnak fel a kilók! :oops:
Most tartok 6 kg-nál, de volt rajtam eredetileg 2-3 kg plussz, úgyhogy azt is belekalkulálva én is csatlakozom majd szulés, szoptatás után a fogyiklubba :roll:
Sosem volt tokéletes alakom, de 55 kg-al érzem jól magam a 166 cm magasságomhoz! Ha felfutott 1-2 kg, akkor azt általában elobb vagy utóbb leadtam, mert nem éreztem vele jól magam!
Amúgy étvágyam az szuper jó és sajnos szeretek és tudok is fozni és sutni is, úgyhogy általában ez sem jelent akadályt a falánkságomnak.....amit megkivánok, azt meg is fozom magamnak :D
De végulis nem akarok túl sokat foglalkozni a súlyommal, így várandósság alatt, de azért nem szeretnék extrémbe menni és 20-30 kilogramokat felszedni

Haskorfogat: megmértem kiváncsiságból.......nemtom pontosan hol kell mérni, de asszem 95 cm

ma nem tanultam szinte semmit :oops: :oops: :oops:
elment a nap a dokival,meg a csavargással, meg fozéssel......
de valahogy nincs lelkiismeretfurdallásom emiatt...........majd lesz, ha nem adják meg a vizsgát :evil:

jó éjt!
ginuska
 
 


Sziasztok!

Ginuska!
Tényleg ne is leygen lelkiismeretfurdalásod a tegnapi nap miatt! :) Úgyis sikerülni fog az államvizsgád!Ügyes vagy! :lol: :lol: :wink:

Zsrit!
"én ma szétpörögtem magam, "
De jó Neked! :lol: Én meg teljesen le voltam tegnap lassulva! :oops: Este 8-kor meg,majd leragadt a szemem! :oops: :lol:

Tillidian!
Hagyd a francba azt a 10kg-t! :lol: Még ha lennél 90-100 kg,azt mondanám,vigyázz a kilókkal,de így???? :roll: :roll: :roll:
Fogadjunk,hogy szülés után nem lesz több rajtad 1-2 kg-nál! :lol: :wink:

Őzike!
További jó Balcsizást! 8) 8) 8) 8) :lol: :lol:

Kkia!
Nekem azt írja ki,hogy ismerősnek jelöltelek,de nem igazoltál vissza! :roll: :shock: Egy ideje megváltozott ez a visszajelölés,lehet ott kavarodtál meg! :lol: :lol: :wink:
Én például nő nőgyogyihoz járok.Én annó mikor még csak a szokásos éves rákszűrésre jártam,már akkor úgy választottam dokit,hogy ha lehet,akkor nő legyen az illető.Sokan nem értik miért.Életem első nőgyógyásza 18 évesen pasi volt,és Ő rossz élményként maradt meg bennem.Valószínű ezért döntöttem így.De én teljes mértékben meg vagyok a nődokimmal elégedve. :lol:
Azért remélem hamar meggyógyul a doki bácsid! :lol: :lol: :lol:
"én sikongattam, amikor egy-egy testrész megjelent a hasam valamelyik részén és közben potyogtam a könnyeim az örömtől..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tök jó érzés lehetett!

Betty!
Vigyázok magunkra! :lol: Köszi,ari vagy! :lol:
És amit írt Neked Őzike a hiszti ellen,szerintem is próbáld ki,hatásos lehet! :lol: Ha majd én is ott tartok,akkor eszembe fognak jutni Őzike szavai. :lol: :wink:

A ma éjszakám nem volt túl fényes. :? Egy rohadt szúnyog bejött a lakásba és vagy négy helyen megcsípett! :twisted: Útálom őket!És nagyon jó vérem lehet,mert engem a nyáron mindíg megtalálnak!!!!!! :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Ma megyek egy baba-mama és kismama talira.Itt lesz Gyöngyös mellett.Nem leszünk sokan,azt hiszem 5-en plusz a gyerekek! :lol:
Ha készül jó fénykép,majd felrakom! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Betty! Moraitikán voltunk mind a 2X. Az sem rossz, de mindíg mentünk a túlpartra a homokosra és Paleokasztricára. Robogóval döngettünk egész nyaralás alatt. Csalódtam én már Horváto-ban, Olaszo.ban, de Korfuban nem. Visszahúz a szívem. Én is tudnék ott élni. Kitartás a melegben! És a kis Iliászhoz is!

Szilveeaa!A Naranyligeten hullámzott a hasam a nevetéstől. Aztán este zuhanyzás előtt az én narancsligetemet is megnéztem. Mosolyogtam is. A francba, eltűnhetnétek. De ezek sajna mostanában voltak, vannak, lesznek. :)

Sziszkó!Győr mostanában a szúnyogok lakhelye lett(na persze ugye a folyók városa vagyunk,van miért elterjedniük), invázió. De már 1-2 hete elvétve találok szúnyogot.

Kkia!Hol rendelted a szopi párnát? Korábban vki feltett egy nagyon jó oldalt és azt most nem találom.

Őzike! Irigyellek! További jó Balicsizást!

Kitartás mindenkinek a kánikulában, pihi, sok folyadék!

Puszi!
Vendég
 


Sztercsi!

SZopipárna: http://www.szopiparna.hu/ :wink:

Mindenkinek szép hétvégét kívánok (bár esőt mondanak :( )!!!!
Hétfőn jövök. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


sziasztok...... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Ez rövid beköszönés volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mizu Veletek?Matesz jól van? :wink: :lol: :lol: Olyan ritkán írsz magatokról! :roll: :cry: :lol: :lol: [/b]

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!


Nem tudtam még a héten írni, mert volt egy külön munkám (ami miatt meg a rendes meló most itt tornyosul :shock: :shock: :roll: :evil: ), de próbáltam folyamatosan olvasni.

Most is csak gyorsan jöttem. :oops:

Üdv az újaknak! :D

Már nem tudom, ki írta a táppénzről, de én is úgy tudom, hogy csak annak lesz 60 %, aki július 31. után kezdi meg.
Ezért én is előre fogom hozni, júl. 31-re, vagy 30-ra, hogy mégse az utolsó nap legyen. :wink:

Voltunk tegnap doki bácsinál, Kismackó szépen nő, 63 mm a buksija. :D
A méhszájra meg azt mondta a doki, hogy bár olyan, mint a beton :lol: :lol: :lol: , de azért szedjem a magneb6-ot, napi 2x (eddig csak alkalomszerűen kapkodtam be, ha szükségét éreztem), mert kicsit keménynek érzi a pocakomat, és jobb félni...

Muszáj folytatnom a robotot... :evil:
Mindenkinek szép hétvégét! :D
Vendég
 


sziasztok!

Narancsbőr utálat ellen: javaslom a tükörbe nézés mérséklését. :lol: :lol: Nehogy elrontsa ilyen hülyeség a kedveteket. Majd elmúlik....

Most értem haza a belgyógyászatról, azt sem kérdezte, hogy minek mentem. Meghallgatott, megnyomkodott és bepecsételt a könyvembe. A várakozáson kívül semmi izgi nem történt a rendelőben. :? MI értelme ennek? Azt bezzeg gyorsan aláíratták velem, hogy mennyibe kerültem én a tb-nek ezzel a vizsgálattal... :twisted:

Kép
Kép
tündér09
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: