Új privát üzeneted érkezett!

Mozza,
helyes, diktálj Te. Vagy megértik vagy nem, de ez már nem a te problémád. Az a lényeg, hogy Lili nyugodt legyen.

Nem tudom mitől apad. Ma veszünk alkeszmentes sört, hátha :)

Szofi,
azt mondták reggel, délelött azért van sok tejci mert ugye az ember pihen, fekszik éjjel és az segíti a tejtermelést. estére gondolom azért kevesebb mert ugye kevesebbet is pihen az ember nappal. Sztem ha kevés Csaninak este, akkor nyugodtan add oda neki amit délelött lefejtél.

Annus,
Iza is milyen nagy már :) nagyon édes.
Láttam a videót, nagyon ügyes, ahogy megfordult, még ha véletlen volt akkor is :)

Mi is már átléptük a 4,5 kg-t :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Anita,
tök jó hogy jön vissza a tejed!
mit csináltál?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus
hat nagyon cuki Izuson :) es milyen ugyesen tartja a fejet!!
kivancsi vagyok bejon e majd neked a pelus!!

Anita
hajra,csak igy tovabb!!

Netti
Kép
maumau
 
 

 
 

Anita,
ügyes vagy a tejcsivel!!! biztos inden okés lesz :wink:

Harhaj,
próbáltam a gyereknek adni mecsek baby teát, abban is sok édeskömény van, de kiköpte... nem lehet ám holmi teákkal átverni :) most megiszom amit lefőztem neki, meg akkor próbálkozom ismét a Laktoherbbel, bár nekem 2 hete nem nagyon bírta a gyomrom :?

Szofi,
Bogi dettó tekereg sokszor .... ilyenkor mindig megbüfiztetem, ált. jön is. amúgy most szopi közben is büfiztetem 2szer, meg pluszban a végén ugye. Közben is mindig jön ki 1-2 büfi/alkalom, ami a végén nem bizti, h kijönne!
Amúgy reggelre nekem is több van, délutánra kevesebb. A reggeli szopinál még elég 1 mellem, utána adom neki mindkettőt.
Bogi is nappal kb. 3 óránként eszik, éjjel 4-5 óránkánt (jó esetben :lol: ).

iza nagyon édes, ahogy tartja a buksiját.

Barbi,
kipróbáltam a Prémaxot most itthon - nekem elég furi, ahogy ott görnxedve fekszik, de boginak nagyon tetszik, üvöltésből kb. 2 perc alatt bealudt :) persze ahogy betettem a kiságyába hordozóstól, már ébredt :) :)

emese1979
 
 


Esztó,homeós bogyó,rostos,sör,meg fejés.Meg persze szoptattam,kisebb nagyobb sikerrel.Persze kell még pótlás,de eddig ha fejtem,olyan lassan jött,hogy 2 ciciből 50ml sokszor 2 órámba tellett.Most 20 perc alatt 1 ciciből,60-80ml jött le,meg előtte jóllakott Hannus belőle.Igaz,ez a mennyiség 6 óra alatt termelődött,de volt olyan hogy 12 óra termelődés után se jött semmi a cicimből,akármit is csináltam.Fejéssel is max 1-2 csepp jött,pedig ugye 3 óránként próbáltam,de semmi sem volt benne.
Annus,amúgy igaz amit írsz,mert aznap reggel mikor megjött,nem fogadta el sem ciciből,sem üvegből a tejem.Tegnap már kellett neki.De gondolom ez is mindenkinél más.Ja én is néztem a videót,még anyunak is mutattam hogy Iza milyen ügyi!Meg olyan szép.
Álmi is jó nagy már.Híznak a babáink rendesen.El sem hiszem hogy Hanna is már majdnem 4 kg.
Amúgy ma reggelre mintha ki hyppóztam volna. :D Tiszta fehér mindene,még picit a szeme olyan,de az sem vészes.Csak jó legyen a véredménye is.
Na megyek pakolok,míg alszik,mert aztán végre 4-en sétálunk!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Csajok!
Aki Espumisant használ, segítsetek! Asszem nagyon béna vagyok, mert én minden kaja előtt 25 cseppet adok neki, nekem a leírás szerint így volt egyértelmű. Viszont most ezt találtam a neten:
Kérdés:
Babánk tegnap volt 5 hetes és kb. 3 hete elég komoly hasfájással küszködünk. A doktornő Espumisan Emulsiót javasolt. Az adagolását a dobozon lévő tájékoztatóra bízta. A kérdés: a pici 3 óránként eszik. Ebben az esetben minden szoptatás után 25 cseppet kell adnunk? Vagy elosztva minden szoptatás után 3 cseppet, vagy napi 1* 25 cseppet?!

Válasz:
"A gyógyszerhez mellékelt használati utasítás ajánlata: csecsemőkorban 25 csepp. Ez az adagolási utasítás tovább olvasva a szülőknek bizony nem egyértelmű, gondot okoz. Főleg a csak anyatejet fogyasztó babák esetében, akik egyebet ne isznak, cumisüveget nem használnak. A szülő a napi adagot nem szívesen adja be egyszerre. Ez ugyan lehetséges, de tapasztalataink alapján nem célszerű. Általában azt ajánljuk, hogy a napi adagot a babának legalább 4 részre osztva adják be. De meg lehet próbálni úgy is elosztani a teljes adagot, hogy a pici minden szoptatás előtt, vagy után kapjon kb 4 cseppet. Figyeljék meg hogy hatékonyabb és aszerint osszák el a napi adagot.

Dr. Gömöri Ágnes"

mert ha napi 25 csepp, akkor én durván túladagoltam....

emese1979
 
 


sziasztok!

Nekünk tegnap nappal volt kavarodás, nem sokat aludt a kicsi és nem is sokat evett, aztán estére behozta a lemaradást és fél 10-kor evett aztán hajnal fél 5-kor és aztán csak fél 9-kor, mondtam is a férjemnek, ezt a szokását igazán megtarthatná :)

Anita jó, hogy jön vissza a tejcsi, én tegnap rekordot döntöttem 1015 ml jött le 5 fejéssel :), de vagy 200 ml-t tutira kiöntöttem a mosdóba, mert nem itta meg a kicsi :), ha már egyszer felmelegítettem nem adom oda neki mégegyszer

Tegnap megvolt a nagy áttörés, volt apára is időm :), Édua nagyizik :)

annus várom a fejleményeket mosható pelus ügyben, van ismerős, aki imádja :)

Nekünk szerencsére nincs hasfájás, csak ha nem tud kakilni előtte van vonyítás ezerrel, hogy a dobhártyám sem bírja :)

Én leálltam a laktoherbbel, attól nyugtalanabb volt, sokat pukizott tőle :(

szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Mi van??? Én egyszerre adok 25 cseppet, kaja előtt akkor, ha előtte volt hasfájás. De hát világosan le van írva atájékoztatóba, hogy: 25 csepp minden etetéskor. Vagy előtte vagy utána, az mindegy. Ezt csak egyféleképpen lehet értelmezni, nem?! :roll:
Ja és sztem mind1, hogy Infacol vagy Espumisan, egyik se ér semmit. Sztem az ember a saját maga megnyugtatására adja, hátha tud segíteni a gyereknek. Én úgy látom egyre fejlettebb az emésztőrendszerük, ezért egyre kevesebb szerre van szükség.

Iza nagyon aranyos és mekkora haja van!
Álmi is mekkora! Az már a 0-3-as tescos rugi rajta?

Anita, látod, a tej kérdés is megoldódott!

Nekünk szuper éjszakánk volt, evett este fél 10-kor, aztán fél 3, majd reggel felé, amikor általában nem akar visszaaludni, mert azt hiszi már reggel van. Valóban, már akkor kezd világos lenni, ezért fullra besötételünk a szobájában, visszarakjuk a kiságyba, sír még kicsit, de ilxenkor rájön, hogy sötét van=aludni kell, és szépen visszaalszik ma is tegnap is fél 9-ig. Akkor felhúzzuk a redőnyöket, világos van=nappal van, lehet szórkozni, nézelődni. Éjszaka viszont nem beszélünk hozzá. Valószínűleg tudja mi a helyzet, mert éjjel akár 5-6 órákat alszik, míg nappal max. 3-at. Ja és nappal nem hagyom sírni, egyből megy hozzá valaki, éjjel viszont magától kell elaludnia.

Kép

Kép
adraci
 
 


sziasztok!

Nekünk tegnap nappal volt kavarodás, nem sokat aludt a kicsi és nem is sokat evett, aztán estére behozta a lemaradást és fél 10-kor evett aztán hajnal fél 5-kor és aztán csak fél 9-kor, mondtam is a férjemnek, ezt a szokását igazán megtarthatná :)

Anita jó, hogy jön vissza a tejcsi, én tegnap rekordot döntöttem 1015 ml jött le 5 fejéssel :), de vagy 200 ml-t tutira kiöntöttem a mosdóba, mert nem itta meg a kicsi :), ha már egyszer felmelegítettem nem adom oda neki mégegyszer

Tegnap megvolt a nagy áttörés, volt apára is időm :), Édua nagyizik :)

annus várom a fejleményeket mosható pelus ügyben, van ismerős, aki imádja :)

Nekünk szerencsére nincs hasfájás, csak ha nem tud kakilni előtte van vonyítás ezerrel, hogy a dobhártyám sem bírja :)

Én leálltam a laktoherbbel, attól nyugtalanabb volt, sokat pukizott tőle :(

szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


ez jó, mentem a visszavonásra és az előzőt rakta be :(, a másik elszállt :(

megyek inkább fejek :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Anita!
Neked megjött már a mensid?????
Tényleg elvileg mikor kell megjönnie szopi alatt?
(bár én a kontrollon feliratok gyogyót...gondolom, akkor a szokásos menetben fog megjönni, nem?!?)

Most, hogy írtátok, lehet, hogy a Laktoherbet nem bírja a gyomrom nekem sem. Leállok vele egy kicsit és meglátjuk hogy alakul...csak nehogy apadjon a tejem. :?

Szofi!
Ilyen nekem is volt (cicitépés), megkérdeztem a dokinktól miért csinálja (leírtam már, de most gyorsan összegezve)
1. Lassú tejadó reflex a szopi végefelé- megoldás: kicsit ráfejni, majd amikor megindul, be a baba szájába
2. Nem éhes már, csak játszik- megoldás: ciciről levenni
3. Nincs már tej benne- megoldás: pótolni

Na, majd jövök még, ha hagy Lili. :D

Ja, Annus!
Iza nagyon ügyi!!!!Hasról hátra is megy már neki??????

Kép
mozza
 
 


Adri,
asszem az 56-os csomagot vettem neki. de majd megnézem.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Mozza,igen meg,pont az nap mikor a 6 hetet töltöttük.Elvileg olyankor szokott elöször,csak van akinek nem jön meg míg szoptat.Hát úgy látszik én nem az a tipus vok. :(
Tényleg,a homeós bogyót meddig kell szedni.Úgy értem ha visszaállt a rend,akkor térjek vissza a laktoherbre?Vagy hogy?

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok

Te jó ég, több napja nem tudtam jönni, nem tudom vissza tudok-e valaha mindent olvasni.Nem volt internet. Azt hittem bezsongok, nem gondolom hogy függő lennék, de azért pici baba mellett sokat jelent hogy van net. Na mindegy, mostmár megjavult.
Ami történt velem: mivel nem volt net fogtam magam egyik nap és egyedül egy nap alatt átrendeztem az egész nappalit. Egy bútor sem maradt a helyén. :lol: Olyan szupi lett, hogy azóta még valahogy a pakoláshoz is jobban füllik a kedvem... :lol:

Tejcsi alakul, de kell pótolni, most arra próbálok ráállni hogy a lefejt tejből elég legyen a pótlás...

Ezen kívül lassan beindulnak a látogatók, csak nem akarok egy napra több embert fogadni, így valamelyik nap anyukám már teljesen kiakadt hogy miért jön más és miért nem jöhet ő. Amúgy naponta megkérdezi mikor jöhet úja...ebbe beleőrülök. Én már előre félek attól, amikor majd Nóri nagyobb lesz, és akkor még majd kifogásom se lehet a vendégözön ellen, mint pl hogy még túl kicsi a gyerek...

Nah, nem panaszkodni jöttem, úgyhogy be is fejezem, megyek most fejni, aztán majd igyekszem visszarázódni. Remélem azért még nem feledtetek el teljesen... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Espumisan!
Minden kaja elött v után 25 csepp!!!Nem adagoltad túl,nyugi!!!!!!

Mozza!
Ha szedsz gyógyszert attól nem fog megjönni!!!Ezt folyamatosan kell szedni!Nem olyan mint a hagyományos fogigátló!Hasról fordult hátra a videón!Egyszer majdnem hasra is fordult,annyira az oldalára forduét h azt hittem átlendül,de mégsem.

Anita!
Ha belövellt a tej akkor le kell állni a homeóssal.Teát nem tudom,én nem iszok!


Edua!
Hihetetlen mennyi tejed van!!!!!Mondjuk lehet nekünk is lenne ennyi,csak te jobban látod így hogy fejsz :wink: Szupi vagy!


Mosható pelus!
Első bevetés megvolt,nem ázott át!Igaz kaki nem volt csak pisi!(tegnap hajnal óta nem volt kakink...ilyen se volt még :roll: )

Kérdés:van vki aki postán igényelte az anyaságit és a családi pótlékot?Mikor kapta az első utalást???Illetve van aki már megkapta a tgyást?

annus11
 
 


Annus,én postán igényeltem mindent.Rá 1 hétre,vagy 2-re kijött a határozat,de az anyaságihoz még vissza kellett küldenem 1 papírt,mert rosszat küldtünk.Aztán rá köv héten jött a papír hogy megkapom,és rá pár napra hozta a postás a pénzt.
ez jó értelmetlen lett.Szóval én 7-én kaptam most mindent. :)
Pingi de hogy felejtettünk el!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


A homeossal le kell állni ha belövell a tej?
Nekem egy picit több lett a tejcsi, de konkrétan olyan nagy belövellés nem volt. Nem is tudom az milyen... :oops: Inkább csak olyan hogy folyamatosan növekszik apránként a tej mennyisége, akkor én honnan tudjam hogy mikor álljak le? Már a második fiolát kezdtem el szedni tegnap.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi!
Passsz!Ezt nem tudom....lehet ha leállnál vele akkor meglenne az igazi belövelés is!De ez csak tipp!

Anita!
köszi szépen!...hát én még nem kaptam semmit!De mondjuk Szolnokra postáznak szerintem...rákérdek apumra nem jött e levelem.....

annus11
 
 


Iza aranyos, mint egy kis kőkorszaki baba.A Flinstones(remélem jól írom, már régen láttam) család jut eszembe róla.Amikor a Frédiék kislánya mászik ilyen kis pelusban. :lol:

Megtaláltam a tejfelfogó kagylócskáimat.Juhéééj
Már égen földön kerestem őket, hasznos kis jószágok :wink:

Megyek mert végre elaludt az uraság és nekiállhatok a takarításnak :cry: Sose unatkozok az biztos.

KépKép
harhaj
 
 


Jaaaa, házimunkáról jut eszembe: nálunk olyan magas a vasalnivaló kupac, hogy arra gondoltam lefotózom az utókornak, mert már lassan látványossággá növi ki magát és belépőt szedek a szomszédoktól és cserébe megnézhetik, mert ilyet nem láttak még.
Na ezt a mondatot jól összefabriáltam...mindegy, a lényege érthető: lusta disznó vagyok. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!
Tegnap este:
nálunk horror volt az este, 6 órán át cicizett Marci, 10 perces szünetekkel.. egyszerűen úgy kereste, és ette a kezét,mértem óránként, de a végén belekeveredtem, így nem tudom mennyit evett, mert a mérleg szerint 40 grammot... de tuti elszámoltam valamit, vagy a fáradtságtól összekevertem, mikor cseréltem pelust... :roll:

szopis dilemmák: hosszú leszek, vigyázzatok:) akit nem érint, ugoja át:)
fejés: nem tudom, de a szopitanácsadó azt mondta, hogy ne fejjek,merthogy valamennyit pihenjek is, (azt a fél-1 órát az etetések között) inkább 2 óránként legyen cicin Marci, és be fog állni a kereslet-kínálat... Felhívtam teganp este kétségbeesésembe este fél 10-kor azzal, hogy 6 órája cicizik, és éhezik a babám, és nem tudom mi tévő legyek. A tápszer recept itt van, 10 perc alatt beszerezzük, ha kell, itt mindíg ügyeletes a gyógyszertár. ő továbbra is tartotta magát, hogy be fog állni... erre én, és azok, akik pótolnak, nem lehet, hogy mégiscsak nekem is azt kellene tennem?
Erre ő:hogy ne engedjek a rokonság nyomásának. Errre én: egyes orvosok nyomása a legnehezebb. Erre ő higgyek neki,és hogy akkor összemérhetik az orvosi pecsétjeiket- (ő is orvos, aneszteziológus, csak a nemzetközi szopivizsgával rendelkezik... ) Szóval továbbra is szopitábor van, csak nem bírom sokáig már-... ja, és
lefejt tej sorsa: tegnap du. 20gramm után lecsatlakozott Marci baba, és nem volt hajlandó folytatni.. (gondolom a végkimerültség határán van. (persze ezt is megcáfolta a szopiguru, azzal, hogy a csecsemő egy olyan egyed, aki alvás közben is tud enni, ne aggódjak... akár 18 órát is... ) SZóval akkor lefejtem a ciciket, és 55gr jött le, amit a következő etetés végén, miután abbahagyta a szopit, odaadtam neki. és persze bevágta... és ez állítólag hiba volt, mert amit odaadok pótlásnak, azzal kevesebbet fog ő megtermelni... és hogy tegyem be a fagyasztóba, és tényleg csak végszükség esetén adjam oda. (pl mikor több órája cicizik, és nincs elég tej.
Ja, és állítólag a csecsemők 2 hónapos koruk körül jeletkezik az, hogy este egyszeűen nem lehet levenni őket a ciciről, azaz le lehet, de azon lógnának szivesen, szóval, ő summa summárum, ki merte jelenteni, hogy az én babám nem éhezik. Ok, de a mérleg valami mást mutatott, csak mondom belekeveredtem, potosan nem tudom mit is...
Szóval még adok 2 napot, aztán pótolok, ha az átlagnál kevesebbet gyarapodott a héten... akkor lesz 1 hete, hogy kevesebbet eszik...m(és azért, mert szerintem kevesebb a tejem. A szopis nő szerint azért kevesebb, mert ennyi elég neki--- ördögi kör... de lassan vége, csak mert nem biztos, hogy lesz még másik babánk, gondoltam ezt az 5 napot rászánom, hogy ne ezen múljon, hogy nem tudom kizárólagosan szopiztatni legalább 6 hónapos koráig.. meglátjuk... bocsi, hogy hosszú lettem, de úgyis akit érint elolvassa...

Anita, nagyon örülök, hogy szaporább a tejed!

Annus. tényleg tündéri Iza!

Laktoherb tea. lányok, én a szülés óta ittam mint az eszelős, és most 3 napja leálltam, vele, homeózok helyette, és sokkal kevesebbet fáj Marci pocija... lehet, hogy van összefüggés.. eddig eósezgény mindíg sírva és tekeregve aludt el, még rajtunk is...
vanni
 
 


Pocsék éjszakánk volt... 10-20 perceket bóbiskoltam. :cry:

Tegnap Szentendrére kirándultunk, utána Corába is beugrottunk- Blanka egész nap remekül elvolt, jókat aludt... na, az iccaka megbosszulta magát. Bár sztem a hülye szél a ludas, mert most is nyűgi.

Szofi, esti gyakori szoptatás normális! Köv. linken írnak róla:

http://www.kismanok.hu/news.php?extend.41.36

Ja, vettem Medelás kézi mellszívót, tök jó! Tegnap kipróbáltam, elsőre 60 ml lejött szopi után, max 10 perc volt. Szóval teccik. :)

Most aludni próbálok kicsit.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!

Anita, örülök a tejednek!

Esztó, te hogy állsz tejjel? Van már több? A betegség nem csökkentette még jobban?

Nekem a szokásos sz.r éjszaka volt, én már csak akkor fogok beszámolni, ha egyszer jó éjszaka lesz! :-)

Babalátogatók: Rám még most is meg van sértődve a férjem 2 rokona, mert Gyöngyöt rángatték és rájuk szóltam. Most nem is jöttek....

Mozza, mérted Lili lázát? Remélem, hogy csak melege volt. 3 hónapos korig nem nagyon soktak lázasak lenni.

A mi családunk lázgörcsös ( hiába mondják, hogy nem örökölhető - hülyeség, mert igen), így nekem mindig van itthon lázcsillapító kúp, én is állandóan mérem, de eddig lekopogom, Gyöngyvirág nem örökölte, Iringónál még nem tudni.
Vendég
 


Vanni, kiváncsi lennék, hogy egy 2. vagy 3. babás anyának ezt hogy sütné el a tanácsadó? :-) A többi gyereket is dugjam be magamhoz az ágyba? :-) Én drukkolok Neked, hogy ne kelljen pótolnod, de ha mégis, egy percig se lelkizz miatta, Te megtettél mindent, még annál is többet!

Találtam egy jó oldalt, gyermekdal.com, innen veszem az ötleteket, hogy mit énekeljek a babóknak, mert alig jut eszembe dalocska

Nézem a blogot, már régen jártam arra.
Vendég
 


Jelentem épp most fejeztem be 2 mosásnyi ruha és pelus vasalást....elegem is lett belőle!

Vanni!
Hát nem semmi!
Én nem nagyon értem ezt a szoptatási módot...de csak a guru tudja!Kíváncsi vagyok mi lesz a végkifejlet!Mennyi idő múlva kéne beállni a a keresletnek?Szedsz esetleg vmi homeóst?vagy egyéb tejserkentő???Nekem ebben az nem stimmel,hogy mi van ha Marci mondjuk nem 2 óra múlva éhes,vagy nem akkora adagra.És mért nem kaphatja meg a lefejt tejet??Nem vagy semmi hogy ezt így végig csinálod!!!!Tuti nem bírnék ilyen gyakran szoptatni! :oops: :lol:

Harhaj :lol: :lol:

annus11
 
 


Petrus, az oroszlánidomáros kép nagyon tuttti.

Reny, elsírtam magam a szüléseden, pedig asszem eddig csak Anitáén sírtam, ott is Grétike miatt. :-)

Annus, ez olyan anyag, amit ki lehet főzni? Hű, nekem tuti nem lenne rá energiám. nem is értem anyáinkat, taxtilpelus, ráadásul mosógép sem volt, ha igen, max tárcsás. Hogy bírták? :roll:
Vendég
 


Aki aventes kézivel szív, nem szokott kiugrani a membrán?
Vendég
 


Böbi!
Milyen membrán??? :oops: Olyan is van benne?Amúgy nem,bármi is legyen az :lol:
Ezt nem kell kifőzni!Mosógépbe beteszed,max 60fokra.Ennyi! :wink:

annus11
 
 


Böbi,
nem nincs több. lehet, hogy a betegség miatt is csökkent annyira, ez eszembe se jutott.
Most ittam egy alkoholmentes sört, hátha :)

a homeós sms-ed véletlenül kitöröltem, leírod megint? köszke:)

Hú Vanni, ez a 6 órás szoptatás azért elég durván hangzik :shock:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Tettem a blogra 1 hónapos kiscsaládos képet :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Negvannak a hordozók!!!! :lol:

Nagyon tetszik mind a 2.
Tapasztalatok:
Rugalmas hordozókendő: Viszonylag könnyű megkötni és mivel rugalmas, ezért visz. kényelmes, csak a babát is kicsit lengén kell alá felöltöztetni, mert lelege lehet. Lilinek tetszik és jól tartja a hátát-fejét.

Mei-tai: Nem rossz, de nekem a rugalmas hordozókendő még jobb, ameddig Lili még picike. (3600gr).

Esztó!
Mi is kinőttük lassan a Tesco new Bornt! :D Lili hosszban nem fér bele, mel van ami már kicsit passzos a pociján! :lol:
Tök kis cuki. Én mostanában napozót adok rá napközben, olyan cukik! (Az Auchanban , meg az H&M-ben nagyon édik vannak!!!!!)


Farkas!
Megmértük, nem volt semmi, csak melege volt. Cuki volt, bekakilt közben! :lol:

Na, megyek, lánykám is nyügi! Nyöszörög. Kendőzünk egyet. :D

Kép
mozza
 
 


Vanni,
kitartás!
biztos hülyeség, de nem lehet, hogy csak cicin akart lógni Marci? bogi is volt, h több mint másfél órát volt mellen, mert amikor levettem, az öklét ötmködte me sírt. A végén hagytam, és 10 perc után eleludt. Gondolom sokkal könnyebb neki is még a pl. 55 ml-t legurítani a cumisüvegből, minthogy megdolgozzon érte a ciciből!

A laktoherbnél nekem a gyerekorvos mondta, h ne 2 dl/filter hígitásban igyam, pont azért, mert megfájdulhat a baba pocija, hanem 1 l-be tegyek 1 filtert.

Homeopátia: még az Agnus Castus-ról olvastam, h nagyon jó tejszaporító, meg a Riciunus communis is az, de én egyiket sem próbáltam.

Böbi,
nekem sem ugrott még ki egyelőre. Nincs hozzá meg a pót membránod, ami dobozban még volt?

emese1979
 
 


Esztó,
nagyon szépek vagytok a képen!!

Vanni,
vmit még elfelejtettem - a hízás üteme sem azonos hetente, van, hogy többet, van hogy kevesebbet híznak.

emese1979
 
 


Esztó, szuper a kép! Azért kérdeztem a rugit, mert AndrisMarcinak is van, most jelenleg 0-0-s (ez asszem a newborn), amit lassan ki fog nőni, és mi is vettünk olyat, ami Álminak is van, de csak 0-3-as volt a Tescoban, ami vagy 10cm-rel hosszabb, mint a 0-0-s, de ezek szerint ezek között még van egy 56-os méret? :roll:

Emese, én eleve kb. 8-10 dl vízbe tettem 1 filter Laktoherbet és szerintem jó. Ha másért nem, hát mert finom. :lol:

Most lemaradtam: Vanninak miért kell ilyen gyakran szoptatnia? :roll:

Annus, neked kényelmesebb, hogy postán igényeltél mindent? Amúgy a MÁK épp Szolnokról küldte nekem a határozatot csp és anyasági ügyben...

Kép

Kép
adraci
 
 


Mozza, örülök,hogy tetszik Lilinek a kendő:) mi elmentünk tegnap a brendonba, és valami ortopéd orvos ajénlásával árulnak egy szuper hiper hordozót, (kengurut), csak egy a böki vele, hogy nincs testkontaktus egyáltalán. amikor rajtad van. gyakorlatilag egy keméyn pólya, amit magadra erősítesz. Cybex vagy hogy hívják, Beletettük Marcit, és jól elkezdett sírni.... A kendő tényleg jól tartja? Melyik az pontosan?

Emese,
hízás: tudom, csak én most mérem keményen, hogy mennyit eszik ezzel a módszerrel, mert ok, türlmes vagyok, és csinálom, de egyet nem engedek, hogy a minimumnál kevesebbet gyarapodjon... eddig minden héten több, mint 300 grammot gyarapodott... a minimum a 120gramm, a doki szerint. Ha ez alatt lesz, azonnal pótolok, nem szórakozon tovább. íha nincs elég tej, akkor nincs.

Női tej:
(Női tejet lehet igényelni, ez senkinek nem fordult meg a fejében? én felhívtam őket, és azt mondták, hogy igaz napi 400ml.t szoktak felírni, de annyi soha nem lenne, napi 100-200ml tudnak biztosítani, a baba 8 hónapos koráig. Szóval ígyse úgyse lenne elég pótlásnak, akkor nem teszem ki annak a veszélynek, hogy valamilyen rrejtett betegséget elkapjon. Inkább tápszer.
egyébként mondja már meg nekem valaki, hogy miért vannak a tápszer ellen sokan? :roll:

Esztó, örülök, hogy jobban vagy!

Annus, tényleg nem vagy semmi a pelusozással... lehet, tényleg kevésbé szennyezi is a környezetet a omosható, ha sokat mosol egyszerre... de rengeteg meló....

Szofi, neked most mekkora a manód? Írtad, hogy 60 grammokat eszik, 2 óránként... az enyém is... néha 70-80-at, de az ritka... és 4500gramm...
vanni
 
 


Adriaci,
Azért, mert nem eszi meg a napi 150ml-t a 3-4 óránkénti etetésekkel pedig eddig megette. Úgy érzem, kevés a tejem, evés után keres, és ciczés közben rángatja, amikor kiürült.. fejéssel pedig szopi után nem jött semmi, csak 5-10ml...
vanni
 
 


Vanni,
szopi után nekem is max 5-10 mili szokott lejönni kaja után, van h a két mellemből együtt, mert 2 ciciből is eszik az esetek 90%-ában.
Nem lehet, hogy kiszívja teljesen a ciciket, utána meg csak cicizni akar? 2 hónaposan elvileg már nem kicsik, és nagyon kis okoskák, szerintem lehet, hogy csak arra van szüksége, h cici a szájában legyen, azzal nyugtatja magát.
Nekünk kezdetekben volt, hogy egész éjjel a mellemen volt, mert ahogy levettem, szemek kipattantak, és ment a hiszti.. most is sok esetben úgy érzem, csak az kell, h cicin lógjon, és ha leteszem rövid ideig sír, de abbahagyja (ehhet kellett, hogy 2-3 esetben hagytuk sírni elég sokáig, a végén már bőgtem persze én is...).
Én azt is észrevettem, hogyha fáj a hasa, akkor nem tudja még, hogy mi a baj, és akkor is sok esetben cicit akar, mikor tekereg össze-vissza, mert csak azt érzi, h valami nem stimmel a pocijával, csak nem tudja mi az.
Na nem akarok itt okoskodni, csak leírtam, nekünk mik a tapasztalataink :) :)

Szerintem meg ha úgy érzed, akkor nyugodtan adjál neki tápszert, legalább megpróbáljátok azt is, hogy hogy fogadja, akkor kajcsi után hogy viselkedik stb. 2 hónapos már, nem 2 hetes, ráadásul gondolom tejet is kap majd mellé, szóval ne parázz emiatt!!! :D

emese1979
 
 


Emese,
nagyon köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat! Hú, és te még fejsz akkor is, ha ilyen"kevés" jön le? Azt hittem akkor nincs értelme.. persze nem lehet tudni előre, hogy mennyi jön le, de mondjuk nekem 2 napig ez volt a helyzet, akkor éreztem azt, hogy nincs értelme.
Tudom, a tápszer mellett kapna tejcit is, de miből? Adhatom egy szpotanítos kütyüből, vagy cumisüvegből. A szoptanítos nem rossz, de izsonyú macera a sterilizálása, 20 percig kell főzni 4l vízben, a mikrót nem bírja,... attól nem lenne cumizavaros, de ha üvegből adom,És épp ő is cumizavaros lesz, és ellustul? És akkor egyre kevesebbet szopizik hatékonyan, és így lesz kevesebb tej, és el is apad, nem? Vagy ezek az én fantazmagóriáim? Az tuti, hogy ha pótolok, már attól is kevesebb lesz a tej, a szopi guru elmondása szerint, de nem szeretném, hogy elapadjon...
vanni
 
 


Hú Adri az a baj, hogy nem emlékszem már pontosan,de azt hiszem nem a newborn ez már. Lehet hogy 0-0 hós de azon belül sztem van számozás.
de lehet hogy hülyeséget beszélek :) majd legközelebb megnézem.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


tápszer-emésztés:
Nem tudom mi a baj a tápszerrel, de az biztos, hogy nehezebben lehet megemészteni, és egy dokink szerint, aki csecsemőorvos a koraszülöttosztályon, 2 hét, mire visszaáll a baba bélflórája, ha egyszer is tápszert kap. Marci pedig eleve nehezen volt etethető az elején a kórházban, nem túl jó az emésztése... sőt.. még mindíg megyünk hasi UH-ra, a jövő héten is.-.....
vanni
 
 


Vanni! Nekem is hasonlót művelt Danó tegnap egész nap, és keveseket is evett, pedig nagyon sokat volt cicin. De folyton elaludt közben. De én időnként fejtem, és kiderült, hogy tej van, nem azért nem megy a szopi... Ma jobb volt a helyzet. Remélem, nálatok is alakul, de ha kevés a tej, nem lesz akkora baj, ha pótolni kell! Szopiguru csak azt nem tudja, hogy tényleg van olyan, hogy az ember mindent megpróbál, de mégsem lesz elég a tej, van, akinek a szervezete vmiért úgy dönt, nem produkál elég tejet. Ha mindent megtettél, ne nyugtalankodj, bátran pótolj. Én, ha tudtam volna Samuva, hogy lehet kapnmi női tejet, sztem igénylem. Most meg, ha nem kéri senki az esetleges maradék tejemet, akkor tuti le fogom adni, mert az én kicsi fiam is kapott a kórházban női tejet, és megnyugtató volt a számomra, hogy amíg én nem adhattam neki tejet, már kapott. Te Marcid is kapott, és tápszert is kapott, gondolom. Szóval nyugalom! :wink:

Iza ügyes! :) És nagyon aranyos!

Espumisan 25 csepp/evés.

Látom, sokaknak nem volt könnyű az éj!

Esztó, drukkolok, hogy sikerüljön tejet szaporítani picit!

Anita, örülök, hogy sikerült!

Voltak vendégek - keresztszülei Samunak Dáviddal - nagyon jó volt, együtt szopiztattunk. :)

Megyek, kajcsiidő. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok, hát nekünk is rossz volt az éjjel. Valami van a levegőben. Másfél két óránként ébredt, fájt a pocija, pukizott aztán cicizett és alvás újra. Viszont mivel alig aludtam, ma kevesebb a tejcsim :? jobb ciciből eddig megevett 80-100-at, most meg utolsó két evésnél két ciciből evett 50-60 at :( aztán még fejtem egy kicsit a két szopi után, és azt az 50 ml-t is odaadtam most, de következő etetésnél már nem tudok több tejcsit adni mint ami cicben marad.

Jól gondolom, hogy az alvás mennyisége befolyásolja? Mivel azt olvastam éjjel termelődik a legtöbb tej, mert a prolaktin akkor emelkedik.

Kép
gaby25
 
 


Gabi,
igen, elvileg éjjel termelődik sok tejci mert akkor pihen az ember.
Nem hiába mondják az ifjú anyukáknak hogy pihenjen sokat és ne csináljon semmit :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!
Egy gyors kérdés,ha nem baj.Hogy tudok a mesefalváról babazenét letölteni?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Na én egyre rosszabbul...kellet nekem hideget innom...

Csak az anyaságit és a csp-t igényeltem postán,leküldtem Szolnokra,oda vagyok bejelentve amúgy is.A tgyást a könyvelő intézte személyesen.Na mindegy,csak jön majd egyszer vmi...

pelus:amúgy egyáltalán nem nagy munka elindítani egy mosást :wink: Tényleg ezt hiszi mindenki,de aki használja még senki nem panaszkodott erre!Mivel csak 1 db van nekem,így nem akarok előre nyilatkozni :lol: :lol:

Iza van amiből már a 3-6 hónapos rugit hordja!A tescos bodykból meg sián a 0-3hósat,de lassan az is rövid lesz neki..Elég hosszú ez a lányzó...nem tom honnan örökölte.....Vékonyka de hosszú,nem tudom mekkora most mert nem mérjük,majd ha megyünk az oltásra lemérik! :wink:

annus11
 
 


Kutyafüle,
a zenéknél rákattintasz az A-B-ig re, ott van a bababazene.
arra is ráklikk.
és ott kiadja azt a rapidshare oldalt, ahonnan le tudod tölteni.
a free user-re kattints.
ha nem megy, szólj letöltöm és elküldöm mailon.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok, újra itthon :)

Látom volt téma bőven :wink:

Rokonk, gyerekfogdosás: hááát, vannak tapintatlan emberek.. nekem már anyu is és anyósom is mindent megkérdez :D

Fruzsi Zsófi 68-as ruháit hordja :shock: Zsófi 4-6 hónaposan hordta ezeket :D

A képen adamo hintában ülnek: www.adamo.hu Zsófi kapta 3 hónaposan, nagyon szerette, most mindketten használják :) Van pihenőszékünk is, azt is mindketten használják :lol:

Hétvége jó volt, lányok jól aludtak, kipihentek vagyunk :)
Vendég
 


Örülök, Panndi! :) Üdv "itthon"!

Akartam még írni, Szofi, nekünk is van ilyen tekergés, de legtöbbször annak az a vége, hogy elalszik Danó, és nem eszik eleget... :roll: Pedig tej volna, fejéssel ellenőriztem... :?

Pingi, dehogy felejtettünk el! :) Helló ismét!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Panndi,üdv újra itt!Örüök hogy pihentetek!
Böbi,aranyos vagy,hogy Grétu miatt sírtál.
Vanni,nálunk ugyanez volt a szitu,mikor rájöttem hogy kevés a tej Hannának.Nem is hízott úgy.Most ugye több lett a tejem,de még így sem annyi mint kéne.Ráadásul elmentünk sétálni,épp odafele aludt,tök zavaros lett a napirendünk ma.Az evések is,így most pont úgy jött ki hogy mire lenne valamennyi a cicikben addigra Hanna alszik,reggelig meg nem hagyhatom úgy őket.Most mindjárt fejek és kapja üvegből.
Szerintem próbáld ki,hogy adol neki szopi után mikor keres még,tápszert és ha békésen alszik utána,akkor az a gond hogy még éhes.De ez csak tanács,te tudod.
Fáradt vok.Mindjárt kedd,remélem nem lesz gond a dokinál.
Ja,Grétin most jön elő a féltékenység.Néha ha azt hiszi nem látjuk,csipkedné,harapná Hannát.Mit csináljak vele???
Szép álmokat.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni!

Ismét a partvonal jelentkezik.

Van egy orvos (Lawrence a neve), szoptatott babákat vizsgált. És arra jutott rengeteg baba vizsgálata után, hogy 3 hónapos, egészséges, jól fejlődő babák anyatejfogyasztása között bizony nagy különbségek vannak. Az átlag 770g/nap, de a szélsőértékek 500-1200g között vannak. Tehát az átlag azt jelenti, hogy attól minden irányban vannak akár jelentős eltérések is. Így van ez a 150ml/testsúlykg/nap fogyasztással is. Ettől is vannak eltérések minden irányba. Tudod, tankönyvi baba csak a tankönyvekben van! Ráadásul ez az érték az ajánlásokban az idő előrehaladtával csökken. És mindezek mellé a babád emberből van. Azaz nem egy kis gép, aki mindig ugyanúgy működik. Te sem mindig ugyanannyit és ugyanúgy eszel. Van, hogy hetekeig nincs olyan étvágya, majd megint ismét elkezd nagyon enni. Ezt nagyobb gyerek is csinálja, szóval edzzél rá! A nagy gyarapodás meg nem maradhat, mert pár hét és fogyókúrára fognának titeket. Anyatejes babákra egyébként is jellemző, hogy először brutális gyarapodásokat képesek produkálni a táblázatokhoz képest, utána meg szépen befékeznek, és jóval kisebb tempóban híznak tovább.

Szerintem próbálj meg egy kicsit csak magatokra figyelni. A mérleget pedig jó messzire dugd el, de legalábbis annyira, hogy csak egy héten egyszer juss hozzá. Erre a célra megfelel a védőnői tanácsadás is. És próbálj meg bízni magadban és a babádban. Magadban azért, mert eddig is tudott elég tejet termelni a szervezeted, és mivel ok nélkül nem apad el a tej, így eztán is fog tudni. A babádban meg azért, mert egészséges csecsemő önként magát éhen nem halasztja, ráadásul remekül tudja, hogy mikor és mennyi tejre van szüksége. Szóval bízz benne! Próbálj meg csak az ő jelzéseire figyelni, levetve magadról a grammok feletti stresszelést. A stressz az egyik leghatékonyabb tejapasztó szer. Ugyanis gátolja az oxitocin termelést, ami a szoptatáshoz elengedhetetlen.

Én nagyon szurkolok nektek, mint ahogy Szofinak is szurkoltam/szurkolok. Ezért kérlek, próbálj egy kicsit lazítani!!!

Üdv:

Zita

Egy bébinapló részlete, mely a témára rímel:

"Hihetetlen, hogy a harmadik gyerekkel mennyivel magabiztosabban és nyugodtabban éljük meg az első heteket. Persze a nyugalom nem a háromgyerekességre vonatkozik, nem, abban a tekintetben továbbra is egy eleven dél-olasz családhoz hasonlítunk; sokkal inkább arra, ahogy Palkóhoz viszonyulunk. Ahogy gondozzuk, ahogy hozzányúlunk, ahogy szeretgetjük, és hagyjuk mások által szeretgetni.


Harmadik gyereknek lenni sok szempontból nehéz lehet, de nagy előnye a legidősebb testvérével szemben, hogy nem kell kísérleti nyúlként átvészelnie az első heteket egy folyamatosan aggódó, bizonytalan kismamával, aki mindent tökéletesen szeretne csinálni a gyerek körül, de legalábbis annyira jól, hogy az ne szenvedjen maradandó károsodást. Erre a megállapításra a hétvégi szekrényrámolásnál jutottam, amikor egy gyűrött kis kék cetli hullott a kezembe egy régi babaholmis dobozból a következő üzenettel: Ne is próbáld!

Nagyot vigyorogtam, aztán megmutattam a férjemnek is, aki persze igazi férfi létére nem emlékezett a cetli eredetére, pedig ez a három szó oldotta meg anno a legnagyobb kismamás parámat. Ő írta azt saját kezűleg négy éve egy bőgésekkel és aggodalmakkal teli kritikus estén. Lackó volt a szenvedő alany, én játszottam a könnyes arcú nőt, aki még anyának sem jó, a mérleg volt a főgonosz, a férjem pedig a problémamegoldó ember. Történt ugyanis, hogy mint gondos anya, szülés után beszereztem egy mérleget. És minden áldott evés előtt majd után méregettem szegény kölköt. Éjjel háromkor sem volt kegyelem, akkor aludtam csak jól, ha tudtam, hogy –szerintem, meg a védőnő előírása szerint – eleget evett. Hiába szundított el szegénykém kajálás közben, az ágyacskája helyett a mérlegre raktam, ott általában fel is ébredt, mérgesen ordított, én meg vacakoltam, hogy legalább egy pillanatra maradjon nyugton, ne ugráljon a mérleg számlálója és beírhassam a füzetembe az eredményt. Méregetési mániámat az első hetekben még mindenki megértette - kivéve az orvosomat, aki már a hathetes kontrollon elküldött melegebb éghajlatra, szerinte ettől több tejem nem lesz, rosszabb esetben neurotikussá válhatok. Éreztem, hogy igaza van, mégsem tudtam abbahagyni a méregetést.

Aztán jöttek a bajok. Csipetnyi stressz, nemalvás, nemevés, utazás, szóval egy kis változás elég volt ahhoz, hogy a tejmennyiség időnként megcsappanjon. Hol csak egy szoptatás nem sikerült, hol egy fél napra tűnt el a tej, a gyerek ordított, a mérleg meg csak mutatta gonoszan a számokat. Mert ilyenkor persze PLÁNE muszáj megmérni, hogy mégis lássam, evett-e EGYÁLTALÁN. Aztán ha bebizonyosodott, hogy a gyerek azért ordít, mert nem tudott eleget enni, akkor pánikba estem, mert valami különös szerencsétlenség folytán Lackó nem volt hajlandó – de később Mici sem – megenni a lefejt tejet sem cumisüvegből, sem pohárból, sem kiskanállal, és inkább éhségtől ordítva ment aludni, semhogy egy korty tápszert lenyelt volna. Ezek után nem csoda, hogy teljesen komolyan vizionáltam az orrom előtt éhen haló Lackóról. Szerencsére aztán egy jó nagy alvás meg némi pizza helyrehozta a tejtermelést, de csak ideig-óráig. Az én idegeim pedig minden egyes esettel tovább vékonyodtak, míg végül odáig jutottam, hogy ha egyszer egy nap kevesebbet mértem a szokott mennyiségnél, máris ezerrel beindult a tejpara.

Rövidre fogva nem tudom, mi lett volna a vége a sztorinak, lehet, hogy még ma is méregetném a kölköket, vagy diliházban kötöttem volna, ki, esetleg elmentem volna védőnőnek, szóval már sosem tudom meg, mert egyik hajnalban arra nem ébredtem, hogy hiába nyomom a mérleget, meg se nyikkan. Szabotázs! Férjem megunván a hisztit, egyszerűen kivette a mérlegből az elemet, és csak az ominózus cetlit hagyta a tetején.

Nagy volt az elképedés, aztán a düh, végül a könyörgés, de hiába, aznap nem tudtam megmérni a Lackót. És másnap sem. Gonosz mérleg kivégeztetett, csak havonta egyszer támadt fel egy röpke szereplés erejéig, és lám, a tejparáim hamar elmúltak.

Persze a mérleg előkerült aztán a Micinél is, és most is itt van, tőlem egy karnyújtásnyira, de már nem hagyom magam terrorizálni tőle. Palkót hetente egyszer rácsapjuk, örvendezünk, hogy milyen szépen növekszik, de nem, többé nem számolgatom a grammokat, nem hasonlítgatok görbékhez, és nem csinálok statisztikákat sem. Mert éppen elég nekem látni az elégedetten szunyókáló kis Palkóarcot ahhoz, hogy a mérleg írásos igazolása nélkül is tudjam, eleget evett a kis krambó, és elégedett a mamájával. Akinél pedig a méregetés miatt tejpara jelentkezik, vegyen egy nagy levegőt, fogja meg az elemet és hajítsa el jó messzire!"
pzita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: