Új privát üzeneted érkezett!

Mozza,nyugi!nem jó neked és Lilinek sem ha sukkos vagy.Nálunk mióta Gréti van ez a helyzet,sajna nem tudsz ellene tenni.Mi is ezerszer mondtuk anyósnak mosson kezet,de soha semmi.Most sem mos,bár nem fogta még.Inkább sértődjön meg minthogy elkapjon a pici valamit.Az meg hogy fogják,én már olyankor inkább kimegyek vele sétálni,ha látom hogy fogdosni akarják.Nyugi nem kapott el semmit,védi az anyatej!!!Lehet melege volt.Nyugodj meg!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


en is mar most kivagyok
annyira nemerti meg senki h NEM akarom h kezrol kezre "maszkaljon"
es ha vki csak tusszog vagy ilyesmi akkor NE jojjon....
es mar most tudom h max 2 het mulva jon a nagy "latogatas" es az mindenkinek jo lesz csak nekem meg a babanak nem..

de megis h mondjam ezt szepen?
mar most akkora sertodesek vannak..
ja es persze felborul a napirend is.

Netti
Kép
maumau
 
 


Mozza, tényleg ne aggódj, vsz csak melege volt Lilinek. Amúgy meg ez a fogdosás nem sértődés kérdése, meg kell mondani, hogy Te nem akarod, hogy mindenki ölbe vegye, és kész. Te vagy az anyja, magyarázkodni se kell nagyon. Aztán gondolnak amit akarnak, tök mindegy. Majd megbékélnek :).

Maumau, ugyanez. Teljes joggal lehet mondani, hogy ekkor meg ekkor jöjjenek, és eddig meg eddig maradhatnak. Emlékszem J-nál volt egy család, akik este jöttek látogatni, J 2-3 hetes korában. J akkor már elég kivolt, L-val felváltva mászkáltunk vele, sírt, minden baja volt. Ők meg ültek a fotelban, mosolyogtak, hogy milyen nagy hangja van és valami issszonyat nehezen indultak el, mikor már mindketten hangosan kántáltuk, hogy "Húúúúú, itt a fürdésidő, de jó lesz, Jakab!" Ebből egy negyedóra múlva értettek...
S-nézőbe is bejelentkeztek ugyanők, na de most már okosabb vagyok, mondtam, hogy az első hat hétben az jön, akit én hívok. Ők nem :).
Szóval csak határozottan, Ti vagytok az anyák, ez NEM kínos, hanem alapvető!

Moncsi, nem tudok segíteni, nálunk a fiúk még kicsik ehhez a problémához, kívülről meg nem akarok okoskodni.

Dóri, ilyenkor azt szokták javasolni, hogy szoptatás előtt dolgozd meg magad egy kicsit a fejővel, hogy hamarabb beinduljon. Vagy meleg borogatás a mellekre, az is segíthet. Az okot nem tudom, de talán valamelyik használ!
kalloni
 
 

 
 

Csajok,
ismerős a helyzet... nekem a kezem totál szét van száradva a rengeteg kézmosástól... másnál meg nem természetes!!!
És mikor jönnek, a gyerek alszik büfi közben a vállamon és addig cseszegetik, míg fel nem érbred, majd persze hogy sírdogál. Aztán jön a vakus fényképezőgép bele az arcába! :evil: :evil:

emese1979
 
 


kalloni
koszi.tudom h hatarozottnak kell lennem es nyiltan kimondani..
de az ami megy utana.. hat lassan en erzem magam kellemetlenul :S
ket het mulva majd jol leugatnak mar elore latom h mitol feltem ennyire stb.. es mindenki jol megfog sertodni, de igyekszem majd kimondani erthetoen es szepen,h mit lehet es mit nem....
ezt a kezmosas dolgot en total nem ertem!
miert nem termeszetes ez??
raadasul mikor tudom h elotte a kutyaja nyalogatta a kezet.. es nyul a gyerekem fele utana... meg jo h raszolok!!!
aztan en vagyok a beszari.
mert megkaptam ezt is.
es h majd azert lesz beteg mert ennyire ovom.
hat konyorgom.. ha en kezet mosok akkor alapveto lenne mastol is..

Netti
Kép
maumau
 
 


:evil: :evil: :evil:
Na, jó, akkor nem csak nálunk van ez.
De akkor is tök hihetetlen, hogy ezek az alapvető dolgok nem természetesek!
Pláne nem értem, hogy egy idős, több gyereket már felnevelt dédinél miért nem az?áááááááááááá!
Na, jó...megbeszélem majd a férjemmel, hogy szabályozást vezetek be. Anyai jogomon! És kész!
Aki ezen megsértődik, az így járt....

Most aggódhatok azon, hogy a taknyos zsepi utáni gyerekfogdosásból mi sül ki.......
(mire odaértem már Lili átvándorolt a másik vállra...kérdezés nélkül!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: )
Kövi szopinál lázmérés!

Kép
mozza
 
 


Közben felraktam a blogra a rug. kendőről ezt-azt. Amatőr képeket pl. :).

Hát, ezt a fényképezgetést én se hagynám... ritkán tör ki belőlem az anyatigris, de akkor nagyon. És néha meg muszáj :twisted: .
kalloni
 
 


Jó téma!
Hozzánk még nem jött senki a szüleinken kívül, de ha így haladunk nem is fog. Nekem meg a gyereknek ez kész tortúra. :evil:

Még apukám feleségének is el kellett mondani, hogy alvó gyereket NEM veszünk fel, meg amúgy sem! Ez nem elég egyértelmű?

Tőlünk gyerekek eleve kitiltva (Marci még 1 védőoltást kapott és nem akarom, hogy a közösségbe járó gyerekektől ki tudja mit összeszedjen), az ismerőseink pedig viszonylag jó fejek, mert azt mondták, hogy szóljak majd én ha mehet a látogtás.
Na azt várhatják. :lol: Persze, majd jöhetnek, csak még nem most. A védőnő azt mondta, hogy ha nem extra sűrgős, ráérnek 2-3 hónapos korában. Hát nekünk nem sürgős.
És engem nem érdekel, megmondom, hogy el a kezekkel a gyerektől: nem felvenni, csak nézni. Szerencsére ebben van egy jó kis cinkostársam: a férjem, aki tutira hazavágja azt, aki a gyerekünket molesztálni akarja. :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Csajok
hát érdekes, hogy a vendégeknek nem alapvető a kézmosás, meg egyáltalán, hogy megkérdezzék, szabad e megfogni :shock:
hálistennek nálam ilyen gond nem volt eddig, még anyós is megkérdezi, kiveheti e a kocsiból. Páran voltak még, de senki meg sem fogta, max a kis lábát a rugin keresztül, és nem is kellett szólnom, hogy ne macerálják. Kézmosás nekem is naponta 100-szor, főleg mivel kutyánk is van.
Szerintem is nyugodtan mondjátok meg, hogy még ne taperolják a gyereket össze vissza, aki megsértődik vessen magára.

Kép
gaby25
 
 


kalloni

ide nem tennel fel par kepet a kendorol? :roll:
en most rendeltem de meg nem erkezett meg..

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok,
én még mindig nem túl jól. bár tegnap du már azt hittem, de mégsem...jó sokat fogytam a 3 nap alatt...
csak ezt az oldalt olvastam még. igyexem pótolni.

Mozza, Maumau
hát én kerek perec megmondtam, hogy ne cseszegessék a gyereket. és nem érdekel ha megsértődött vki. Majd ha már elég nagy lesz úgyis lehet tutujgatni meg játszani vele, de jelenleg még nem abban a korban vannak. A kézmosást nálunk hála a jó égnek nem soxor kellett mondani.
Határozottnak kell lenni.

Adri,
ezt nekem is el kellett mondanom, hogy az alvo gyereket nem piszkáljuk, nyünyörgetjük. hanem hagyjuk aludni, mert nekik még ez a dolguk, evés alvás, és ha felpiszkáljuk állandóan azt leginkább mi szívjuk meg, nyügös lesz a gyerek meg mi is...

Nálunk már sokan voltak, de azért szerencsére nem volt ebből nagyobb gond, hogy vki nem értette volna meg a dolgokat.

Emese,
a doki mit mondott?

Ma egy hónapos Álmos :) hihetetlen hogy szalad az idő :shock:

Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus,
hogy vált be a Gripe Water?

Esztó,
túl sok mindent nem, megnézte szondával, de nem vagyunk előrébb... a kötelező hasi meg koponya uh-n beutalójára ráírta, h nézzék meg azt is uh-val. persze a lóvét olyan gyorsan elpakolta, h csak na!! (de előtte még mondta, h hát biztos van helye a pénznek, de közben már tette is el...).
Ezen kiakadtam, mert vanyek ha nem adok, legközelebb vajon hogy áll a gyerekemhez?? :cry:

Álmos milyen nagy már!! Mekkora ökle van :)
próbáld majd a Normafloret, nekem eddig bevált (még a kutyának is azt adtam, mikor 2-3 napig hányt, és rendbejött tőle.)

emese1979
 
 


Kiváncsi leszek mit mondanak az uh-n.

Nekünk is azt mondta a doki múltkor ,hogy ááá nem tartozunk semmivel, ne vicceljünk (gondoltam de édes, nem fogadja el, és mivel épp a gyereket öltöztettem nem is láttam a jelenetet) . Kifelé mondom apának milyen rendes nem fogadja el, de aztán kiderült, hogy persze egyből el is rakta :)

Jaja, megprobálom majd a normaflore-t, azt is mondta a védőnő, az összes többit már végig próbáltam de nem nagyon hatottak.

Igen, nagy keze van Álminak és a lába is az :) bár lehet csak a rossz fényképezési szög a hibás, mert ahogy most ránéztem nem olyan nagy :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Lányok, gyorsan, mert Csani bömbizik...

Na, szóval vendég nálunk már rengeteg sokszáz volt, így alakult. semmi baj nem volt, mindenki mosott kezet (asszem), és a negyrészük nem foghatta meg a gyereket. Mondjuk ez fel se merült!!! Miért fogná bárki a szülein meg a két nagyanyján kívül a 3 hetes gyereket??? A lábikóját meg szabad simogatni, és ennyi!

Na puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A gyerektaperolásról,
én se szeretem, de az anyatej megvédi.Ettől függetlenül eddig csak én a párom meg anyukám vettük fel.Senki más nem akarta felvenni, mert mikor már a kezét fogdosták villámokat szórt a szemem. 8)

KépKép
harhaj
 
 


Én ezen kibuktam totál, h a gyerekorvosnak is ennyire kell adni :( meg főleg, h látszott rajta, hogy mennyire várja!!!!

Szofi,
most erről a bömbölről jutott eszembe - mikor alszik a gyerekem, alig várom, hogy ébredjen, mikor már 2 órája ébren van és nyünnyög, alig várom, hogy aludjon végre :shock: :lol:

(most épp várom, h ébredjen, azért lógok itt:)

Van egy nagyon kedves barátnőm Németo-ban, ő irta nekem képeslapra ezeket az idézeteket, szerintem aranyosak nagyon:
"Ugye tudjátok, honnan származnak a tündérek? Az úgy volt, hogy amikor az első gyerek a Földön elnevette magát, a kacagása ezer darabra tört szét és szanaszét gurult a Földön. Ezekből lettek aztán a tündérek" Hook c. film

"A legtöbb, amit a gyermekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak." Hodding Carter

emese1979
 
 


Maumau,
mi is kaptunk olyan Happy pelust ajándékba, még nem próbáltam, mert 4 kg-től van. Jó amúgy?

emese1979
 
 


Emese!
Még nem próbáltam a gripe watert.Úgy értettem ha elfogy az espumisan :oops: Szóval amjd köv héten vmikor!

Vendégek:mivel Iza folyton alszik,kivéve ha szopizik,így nem sok esélyük volt.Persze 1-1 fénykp erejéig megfogták,de olyan picike volt még akkor(ezért volt jó letudni az első 2 hétben)h nem nagyon merték megfogni!Mondjuk meg is kérdezték h megfoghatják?Megnézhetik a kis lábát?stb.

Eszter!Gyógyulgass!!!Álmi nagyon édes!És milyn nagynak tűnik!Vmi mécét kéne a babák mellé tenni h tudjuk ki mekkora!


Én meg tök hülye vagyok!Izus kinőtte az első ruháit.De én hülye még most is abba akarnám tuszkolni!Most már elcsmagolom,nehogy megint meglepődjek h nem ér össze neki 8) :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!
Tök cukik a babák!
Jajj annyira ez van nálunk is.Voltunk szülinapon és Dani keresztanyja ott fogdosta kézmosás nélkül.Én nem szóltam,Dani dolga a saját rokonságát regulázni.Mikor bíztatták, hogy mutassa meg hogy szopizza az ujját,na akkor beszóltam, hogy még csak az hiányozna,miután összefogdosták a kezét és a fejét.Én annyira pipa voltam.De most hogy szóljak.Itthon persze mondta már Dani nagy hanggal,hogy mossuk le a kezét és az arcát.Tiszta gáz.Ráadásul ahol voltunk macskák vannak.De nem kizárólag szobacicák,hanem amolyan hazajáró lelkek. Ha beteg lesz,én többé nem engedem őket a közelébe.
Ma megmértem Rikit és 4,99kg volt.Nagyon megnőtt a drága. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja még azt akartam rni,hogy cukik a babák nagyon!
Amúgy Riki nagyon aranyos volt.Ébren volt a vendégségben,de nem volt egy pityergés sem.Mondjuk még annyit leírok,hogy én nagyon kiakadtam,mikor Dani keresztje kérdezés nélkül kikapta az ölemből a picit.De most én szóljak rá?Vesszek össze a pereputtyal?Áááá,olyan gáz.De szerintem ez oltári bunkóság.Mondtam is Daninak.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jajj még egy kérdés?Babazenét honan lehet letölteni?Nekünk még nincs olyan. :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle,
sztem bátran szólj. Ha nem értik meg, az ő dolguk.
én is simán szólok, még akkor is ha nem az én rokonságom :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Itt találsz babazenét pl:

http://manoportal.gportal.hu/

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


vendegek:
hat lanyok koszonom a biztatast!
mostmar biztosan elore nyiltan kozlom mindenkivel mi a teny allas gyerek taperolas ugyben.
ha nem tetszik lehet majd magyarazni erte..

emese
nekem bejott a happy pelus :) extra kaki se jott ki nagyon belole
talan a combjanal kicsit "hosszabb" volt,bar nemtudom.
lenyeg h kenyelmes volt es nem jott ki belole a cucc.
sztem veszunk olyat legkozelebb is!

eszter
hat jobbulast mostmar aztan tenyleg! almi meg mindig nagyon helyes kispasi :)
ha jol emlekszem voltak csomok a melledben es kimasziroztak ugye?
vagy mar az en agyam ilyen selejtes ? :D
nekem meg mindig nem sikerult kimasziroznom :?

annus
hasonlokepp jartam en is boroval :D
ma epp ra akartam tuszkolni egy kis felsot...
ugy feszult a gyereken
hirtelen nem is ertettem miert?? azt hittem ugy akartam raadni h nincs kigmobolva..
persze kivolt :D
nonek mint a gombak!!

hany centit nonek atlagosan a babak 1honap alatt??
vagy nalatok mennyit sikeredett?

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti,
igen voltak csomók,és igen sok masszírozással múltak csak el.
Apa is keményen nyomta a masszázst :) de sokat segített.
Most már nincs egy csomó sem (mondjuk már lassan tejem se)

szóval nem selejtes az agyad :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszto

koszi :D remeltem h nem selejtes :D
hat nalunk is segit apa
csak o annyira finomkodik ..... :D
a bal igy meg alig termel
nem idegesitem magam rajta
csak zavarnak mar azok a franya csomok
hat akkor probalkozom tovabb..
sztem kisebbek mar
(apa szerint nem)
fo az egyetertes :D

vettunk ma ilyen aventes tejgyujtokagyloookat
hat csodalatos
jo tudom nem a szepseg a lenyege ennek
de azota kopogtatom a mellem :D
apa jokat rohog rajta..
a gyerek is lefejelte :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Masszázs elött mindíg rakj rá meleg borogatást, az lazítja utána meg hideget. (ezt a védőnő és a csecsemős ajánlotta, bejött) Enyém apa nem finomkodott :) és ez volt a jó, mert így hatásos volt. Az elején mindíg nagyon fájt, de utána sokkal jobb lett.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kiprobalom mindenkepp lehet meg ma ha erom engedi,eddig csak a melegvizes borogatast,forro zuhanyt probaltam es utana masszir.
remelem bejon a hideg vizutana,koszii :)

Netti
Kép
maumau
 
 


én mirelit zöldségeket raktam textilpelusba és azt raktam rá :)
remélem sikerül eltüntetni.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Csak annyit akartam még írni,hogy akinek van pelenkamalaca(én így hívom),lehet használni szemeteszsákkal is,csak tartsátok meg a bele való zsák műanyag tokját.Abba bele lehet a szélét tuszakolni,aztán megfordítani és tök jó.És picit olcsóbb,mint a 2000Ft-os guriga.
Na megyek aludni.
Köszönöm a zenés oldalt,holnap töltögetek kismanónak!
Jó éjt!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Esztó, nagyon édes a fiad! Jobbulást!

Meg általában nagyon helyesek a gyerekek! :)

Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!
Jó kis téma ez a gyerek fogdosás,rokonság.Hát én sem szóltam még az uram rokonaira,de azok nem is jönnek csak anyósék.Az meg felér jó pár rokonnal.Grétit ugye eleve mivel kora baba volt,úgy engedték kis hogy fertőtlenítőt kellett venni és azzal kezet mosnunk mielőtt fogjuk.Na ő még szappannal sem mosott,pedig mondtuk.Aztán ha férjem erélyesebben rászólt,na akkor megmosta,de köv alkalommal megint nem.Szóval ő ilyen,pedig munkából,boltból jön.Anyum pl.még ha otthonról jön is pólót is cserél,mert ugye ha felveszi a picit akkor érintkezik vele.Nálunk is csak anyum és hugom vehetik fel,rajtunk kívül,de ők mindenben segítenek a baba körül.
Nagyon szépek a babák.
Kutyafüle jó kis husis lehet Riki is!
Már nekünk is van kinőtt ruhánk!!!
Mennem kell,unatkozik Hanna

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jó reggelt!

Netti,
Neked a neved mindig szerepelt aláírásként, vagy csak én vagyok vakegér, és nem vettem észre eddig? :roll:

Remélem jobb éjszakátok volt, mókuska keltett 2-kor kajcsizni, csak megfájdul a pocija, fél4-ig simiztem meg masszírozgattam neki :( utána elmúlt, jött a hiszti, meg cicit akart, de érdekes módon a kiságyában 10 perc sírás után elaludt, és aludt 7-ig, szóval annyira mégsem voltunk ám éhesek...
A tegnapi nap kb. minden második kaja után megfájdult a hasa, az Espumisan nem ér mér semmit, remélem a Gripe Water beválik majd....

épp főzöm ki a mellszívót, fejek egy adagot, aztán alszom, ha kisaszsony engedi...

emese1979
 
 


Jó reggelt!
Hát én teljesen tanácstalan vagyok már mitől függ,hogy mikor ébred enni manó. Este úgy tűnt eleget evett volt tejem is rendesen,de mégis ébredt fél 4-kor.Előtte 2 nappal meg alig volt már este valami és reggel kelt csak 6 után. :roll:
Most meg nem tudom elmenjek-e hajat mosni,mert még nem ébredt fel.De ha elmegyek azidő alatt tuti ébred és éhes lesz.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


joreggelt

emese,figyelmes vagy :wink:
nem volt mert lusta voltam :oops:

esztoo,koszi a segitseget :)
sztem alakul a dolog eroteljesen :D

gripe waterrol van vkinek tapasztalata?

Netti
Kép
maumau
 
 


Maumau! Nekem is feltűnt a neved megjelenése! :) Meg mindenkinek tök jó a babás vonalzója! :) A fényképpel mind olyan egyedi. Én azzal kerültem szembe, hogy időnként azt hiszem 1-1 hsz-ról, hogy én írtam, mert az egyik vonalzómat látom, aztá csodálkozom, hogy én ilyet nem írtam, vagy nem emléksze. Aztán rájövök, hogy ez nem is én vagyok... :lol:

Jó reggelt, jó napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


na szörnyű éjszakám volt...eddig ez volt a legrosszabb :wink: Iza felkelt fél12kor,elkezdett nyöszörögni.Hetek óta nem kel ilyenkor...nézem,hát nem megint keresztbe állt! :roll: De nem tudott rendesen átfordulni,mert beleütközött a kiságy szélébe :lol: Hát már ebben se fér el???Mekkora ágyat vegyek neki?Na menetirányba tettem,cumi a szájába hátha visszaalszik.Erre elkezdett csuklani :roll: Végül fél4ig kihúztuk úgy h néha bealudt,aztán felriadt,cumi vissza...Hulla vagyok!Aztán aludt 7ig.
Nekem meg fáj a torkom...túl sok hideget ittam,ettem...most bekötöttem és iszom a meleg teát :wink: Ja és megint egyedül,az uram tegnap elment a haverjával pecázni!
Ma reggel lefotóztam(igaz csak telóval)hogyan tartja a kis buksiját hason fekve!Tök sokat fordítgatta jobbra balra is!Csak aztán elfárdat 8)

Ja és tegnap egész délután a mosható pelusokat böngésztem,egyre elszántabb vagyok!Már ott jártam h varrok itthon!De lehet h ez csak elméleti síkon marad meg! :wink:

Az espumisant kaja elött v után adjátok be?Mert mi először kipróbáltuk kaja után,de úgy nem volt jó.Kaja elött viszont jó!

annus11
 
 


Annus, kinézem belőled, hogy varrsz mosható pelust! :lol:

Nekünk is rettentő volt az éjjel, tegnap Danó végig csak nagyon pici adagokat evett, csak az éjfél körüli evések voltak hasonlóak a korábban megszokottakhoz, így le is tettem, mint máskor, gondoltam, ezek szerint elég volt neki ma így... Hát, 1 óra múlva indult a nyöszörgök-mert-éhes-vagyok szindróma. Na, kihoztam Samutól, nálunk nyöszörgött egészen n7ig, amikor megetettem. De nem akartam előbb etetni, nem hagytam sírni, mindig, mikor kezdődött a nyüszi, cumi a szájába, így elvolt 10-20 percig. Csak én nem aludtam semmit... De nem akartam etetni sem, mert azért annyira negyon nem volt éhes, és szerettem volna, ha a ma már olyan, mint a napok általában. Ha etetem, amikor nem szokott enni, akkor a cici sem érti, mi van, ő meg sztem folytatta volna a tegnapi furaságot. Na, majd napnyugtával elválik, jól döntöttem-e... :)

Megyek, mert vendégek jönnek, takarítani kell... :roll:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


dori
nalunk is hasonlo volt most a helyzet ejjel,sot tegnap is..
ugyhogy most elaludt a kisasszony persze nem evett 9kor mert elotte is allandoan eszegetett.. en meg hagytam..
de kll vmi rendszer ugyhogy most 12ig nincs kaja.remelem addig nem is ebred .. :)

annus
nem tul meloos a moshato pelus? :shock:
huu le a kalappal :D
en biztos nem birnam... de te nagyon elszantnak tunsz :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Esztoo
kiprobaltam
sztem jobb :)
a hideg eleg hatasosnak tunik :shock: :shock:

Netti
Kép
maumau
 
 


jó reggelt,

Netti,
örülök :) hajrá hajrá

nekünk király éjszakánk volt. fél12kor evett, aztán 4 után kelt fel, de apa átvállalta, nekem csak pelusoznom kellett, és utána fél10kor kelt csak :)

Annus,
nagyon bevállalós vagy :D

Dóri,
mikor raksz képet? olyan kiváncsi vagyok Samura és Danóra :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Hát eddig 1 db van,most feladtam Izusra,nagyon édi!Kiderül h mit bír!A blogomba teszek fel egy eszmefuttatást ezzel kapcsolatban!Amúgy szerintem kb napi 10perc plusz,de ha azt nézed h ha venned kell a pelust az is idő elmenni érte,meg kidobni a szemétbe.Ugyanennyi erővel dobhatod a mosógépbe is...de még nincs tapasztalatom,szóval majd utána nyilatkozom!Egyenlőre próbálkozom!

annus11
 
 


Eszto,koszi koszi :)
Almi nagyon jofiiiuu
nalunk is ilyen idokben szokott estetol reggelig enni
kiveve a mostanit :D
de remelem visszaall
ja es apa pentek szombat etet nalunk ejjel :D

Annus
nem teszel fel egy kepet Izusrol a pelusban? :)
biztos tunderii

Netti
Kép
maumau
 
 


Jó reggelt:D

Annus,
nekünk szinte minden éjszaka hasonlóan tellik.11kor evés aztán alszik 2-ig utána 5-ig nyüglődik, cicn akar lenne aztán fáj közben a hasa utána cumit adok mert azt talán könnyebb a nagy fájdalmak közt a szájában tartani, de abból meg nem jön neki tejcsi.Akkor meg az a baja, hogy az anyja szépen át akarja verni és azért sír, hogy őt senki ne vegye palira :lol:
Már csak 1 hónap és vége a hasfájásnak, engem ez vígasztal.Akkor aztán 3 napig aludni fogok egyvágtában 8)

Emese,
én is már összevásároltam mindenféle "csodaszert", kb 10.000-et költöttünk eddig ezekre és egyik se használt.Ami talán csillapítja az a Herbáriás tejserkentő tea, gondolom mert van benn egy kis édeskömény ami átmegy a tejcibe is.Szóval én már nem adok neki semmit.1 hónapot kibírok még.Meg nem akarom már mindenféle cuccal tömni szegénykémet.

Na lépek főzni!

KépKép
harhaj
 
 


Halihó!

Na, nekünk az este volt extra szar. Ilyen még nem volt, fürcsi-szopi-büfi-ringatás után felriadt és nem tudott elaludni (ugyen tegnap, ahogy írtam túlpörögte magát a 'vállról-vállra-ölböl-ölbe mókában'...)
Szegény nyuszikám, végül újabb 45!!!!perc vállon büfi-ringatás után sikerült átlendülnie és elaludt 11:15kor, majd kelt 4-kor, 7:30-kor és moat még alszik....Nem keltem fel (bár nálunk 3 óránként van a napirend szerinti kaja napközben), hagy aludjon szegénykém...reggel nyüszögött-sírdogált...fájt a pocija, meg frusztrált volt még.

Tanulság: Belassítok a tempón, nem engedem, hogy hirtelen túl sok impulzus érje. És mától fogva én diktálok anyai jogomon minden vendégnek/rokonnak! Vsz. nagy sértődések lesznek, de még egy a tegnapihoz hasonló napot én nem csinálok végig!!!!A gyereknek ártottak ezzel! :evil:

Na, most jól kiírtam magamból...azért jó olvasni, hogy nálatok sincs másként. :roll:

Esztó!
Hogy-hogy alig van tejed? Mitől apad? Pedig a fejéstől-masszázstól elvileg beindul.

Kutyafüle!
Riki 5 kiló?????Hű!!!!!!!!!Ezt nevezem! Mennyivel született? Jól belehúzott a kispasi!!!! :lol:

Kép
mozza
 
 


Persze,teszek képet!
Arról is hozok hogy emeli Izus a fejét(a kép telóval készült,nem a legjobb minőség)

Harhaj!
Ja nálunk semmi baja nem volt Izusnak!Nem fájt semmi,csak miután felébredt nem tudott rendesen visszaaludni...ennyi! :wink: Nekünk használnak ezek a szerek,hála az égnek!Legalább nem kapok idegbajt!!!

Na akkor képek!
Kép
Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Lányok, kitartást azoknak, akiknek fos volt az éjszakájuk...

Én 2 dolgot nem értek:
1. A gyerek éjjel 4-4,5 óránként eszik, de volt, amikor alig tudtam felrázni. Nappal viszont 2-2,5 óránként éhes, így elég nehéz bármilyen rendszert tartani...
2. Délelőtt sok tejem van, mégse eszik 70-80 g-nál többet... (Még ilyen kor lefejek 30-40 ml-t simán). Aztán este, amikor már csak 60-70 g-ok vannak a ciciben, akkor meg reklamál, és nagyon rövid idő után újra éhes. Szerintetek ez mitől van? És mit csináljak? Iktassak be plusz egy étkezést, amikor odaadom neki a délelőtti lefejt tejet? Vagy etessem nappal 2 óránként?? Szerintetek?

Szokott a Ti gyereketek olyt csinálni, hogy a cici a szájában van, és ahelyett, hogy nyugodtan szopna, nekiáll tekeregni meg forgolódni? (mintha a hasa fájna, van hogy pukizik is) - hát nem nagyon jó érzés...

Emese, én is így vagyok Csanival - alig várom, hogy ébredjen, aztán meg imádkozom, hogy csak aludjon el! :shock: :D

A doktornőnek én nem adtam pénzt! Fel se merült. Kijött mikor megszületett Csani, meg 2 hét múlva, de legközelebb mi megyünk. De szerintem ez a dolga! Vagy az újszülött gyereket nekem kellett volna bevinni??? Ugyanmár!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Iza nagyon ügyes!
lányok,kezd visszatérni a tejem.olyan jó!!!!!!!!!!!!!!!!!persze még nem termel úgy hogy 3 óránként adni tudjam neki,de már haladunk.még 1-2 nap és nem kell tápszer szerintem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szofi!
Éjjel az a dolga h aludjon!Én nem kelteném a helyedben,hiszen nem olyan pici már!!!
Amúgy 1 ciciből szoptatsz?Vagy mindkettőből?Amúgy nem kell neki minden étkezésnél pontosan ugyan annyit ennie!Nálam is volt olyan 1-2 szer h esténként 1,5-2 óránként enni kért!Pedig kb 3 óránként eszik,én adtam neki és kész:De ez elmúlt,lehet nálad is csak 1-2 napig tart!Talán a növekedési ugrás,lesznek ilyen zavaros napok még,ez normális,nyugi! :wink:
A plusz kaja beiktatása...passzolok.Izus mindig akkor kap ha kér!Nem hiszem h bármikor máskor tudnék bele tuszkolni akármennyit is,vagy ha igen akkor kijönne....

Tekergőzés:vedd ki a cicit a szájából,óvatosan!Lehet h a puki miatt csinálja,lehet h már nem éhes.Több oka is lehet!Néha Iza is úgy veszi el a száját hogy a cicit tépi :lol: mondtam neki ha így csinálja nem lesz több cici! :wink: Erre csak röhögött... :lol:

annus11
 
 


Anita!
Hurrá!!!Látod csak lesz itt tejci!!Vhol olvastam h menszinél pár napig nem kell a tej a gyereknek,állítólag megváltozik az íze...passz.De h utána újra megissza!Csak az alatt a pár nap alatt fejni kell és fenntartani a tejképződést!Nem tom h mennyi igazság van benne...

Izus köszöni szépen :wink:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: