Új privát üzeneted érkezett!

Hean: Boldog születésnapot kívánok így utólag.

Annus: nem adna véletlenül a férjed kölcsön egy hétre? Gyorsan megoldódna itthon minden háztartásbeli gond... :lol:

Anika: ennyi idős babának "elvileg" kell mindennap széklet, a védőnőm szerint ez a legtöbbször nem jön be, babája válogatja. Nálunk már a kezdetektől csak napi egy vagy kétnaponta egy kaka van, (de volt már hogy csak 3. napon volt!!), és azt mondja a védőn. hogy ez így oké.
Mondjuk én úgy látom hoyg a gyereknek jobb lenne ha gyakrabban ürítene, mert akkor nem lenne ekkora szenvedés ezt a nagy adagot egyben kitolni, de nem jön gyakrabban. :(

Apropó, kérdés: nektek nem szokott olyan lenni, hoyg fejés után a mellbimbó úgy bedurran, hogy nem akar visszamenni eredeti állapotára, és irtóra fáj? Olyan mintha saját magát stimulálná, és egyre csak keményedik, olyan lesz mint a kő, és felfelé konyul. Mostanában nekem ez van, elég fájdalmas....túl sokat "nyösztetem" a fejővel?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Emese és Szofi! Blanka is uezt játszotta, hajnal 3-tól reggel 9-ig lényegében rajtam lógott: szopi, büfi és elölről. Nem lehet vmi front? :roll:
Teljesen kivagyok az alváshiánytól, pedig hozzá kell szoknom.
Akartam még valamit, de fogggalmam sincs, mi volt. :?

Megyek is aludni, amíg Cuki alszik.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Emese, Szofi!
Nekem is eljátszották, hogy evés után elégedett mosoly, lefekvés, 2 perc után kipattan a szemők, tátognak, cuppognak stb... na ezt tegnapig eljátszották, mostmár nem kapnak több cicit, függők lettek : )))

Anika!
Nekünk Milupa Milumil Ha Startot irtak fel, Immunofortis ebben is van. Megkóstoltam, nem rossz :) Néha használjuk.

Cumisüveg-cumizavar :?
Hát, sok dologban fordult a véleményem.. 20 éve nem tiltották a cumisüveget meg nem volt cumizavar most meg vki okos unatkozott és kitalálta! Kinlódtam pohárból és kanállal etetéssel is, fele mellé ment.. Akkor inkább a cumisüveg... Jah. SNS-t is jó drágán adják :evil: Mindennek csinálnak piacot... Nekem esznek cumisüvegből is meg ciciből is szerencsére. Igény szerinti szoptatásnak sosem voltam a hive, de mivel korababák lettek, hogy nőjenek, mindig etettem őket. Most eljutottam odáig, 2 hónap alatt, hogy WC-re sem tudok kimenni, mert félóránként ennének!!!! Szóval rendszer lesz, rajta vagyok az ügyön :)

Sirás
Hát, olyanról még nem hallottam, hogy a kortizol az agyban toxikus szintet érjen el és ezért legyen később vki depressziós, mert nem vették fel, ha sirt... Eddig felvettem őket... Na ugyanaz, mint fentebb irtam... Hogy csak a kezemben voltak hajlandók elaludni..
Tegnap este fél órás üvöltés után Luca HÉT órát aludt!!! (este 8-tól 3-ig) Persze simiztem, beszéltem hozzá, de képtelenség egész nap rázni a gyerek seggét és óránként etetni.

Fentiek magánvélemények és senkit sem itélek el azért, mert igény szerit szoptat, vagy nem hagyja vagy hagyja sirni a gyereket. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb :)

Panndi, 9-kor és 12-kor ettek ma ;)
Vendég
 

 
 

Annus
en irigyellek h igy tudsz porogoni allandoan :D

Edua
sztem nagyon ugyes vagy,es teljesen jol csinalod..!!
ebben biztos lehetsz
mennyit eszik cicibol meg ?
egyebkent amikor boro csak cicizett akkor 45ot hizott..
nem szivja ki magatol rendesen :(
a mai napig se sajnos.
olyan 60ml-tol csak nyammog rajta
aztan a tobbit cumisuvegbol kapja..
meg csomoszor csak jaccani akar vele,aztan uvolt ha megy vmi a szajaba :D
es ilyenkor inkabb rafekszik.....

Eszto, nem tanulsz ? :D

mukormoshoz en is elakarok jutni
remelem jovoheten sikerul
meg szoliba kene meg parszor
csak h ne egjek le a napon...ugy kifeheredtem a terhesseg alatt h nagyon :D

parom kozolte reggel h viszi borot magaval dolgozni..
majd ellesznek ok :D
biztos hamar megbanta volna..jot mosolyogtam :)

Netti
Kép
maumau
 
 


Megvan! Mindenki szokott fejni? Tartaléknak rakjátok el? Én nem fejek, kipróbáltam a kölcsönkapott gépet és nem jön be. Szóval minden a maga útján megy, szigorú kereslet-kínálat alapon. Persze pl. a ma hajnali kereslet kissé kipurcantotta a tejivó üzemeltetőjét. :(

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Olyan jó gyerek ez a Kolos, ma is már 3 órája alszik a teraszon, egész délelőtt nem is látom, csak ha szopik :-)

Meg mióta van redőnyünk, múlt hét, Maja alszik 8 - fél 9-ig. Igy én is tudok addig pihizni.
pumuklii
 
 


maumau még nem mértem mennyit szopizik, eddig ha a balból evett 2 órát bírt, a jobból 3-at, nem idő alapján szoptattam, így kérte :), amikor nem adtam neki egész nap játszócumit, akkor délután 3x-4x egymás után rajtam volt 3 órán belül, de nem cicimániás a csaj :)

most le fogom mérni mennyit eszik, bár így, hogy benyomott még 90-et nem tudom mikor lesz a köv. szopi :)

tisztán meg vagyok ijedve, hogy a sok túltelítődés miatt nagyon csökken a tej mennyisége :(, meg hogy néha túl sok idő telik el, míg rákerül a sor a cicire :(

petrus nekem is mindig ezt a cumizavart mondják, hogy ha együtt használom a kettőt, ki fog megint sebesíteni, de így meg olyan érzésem van, hogy éheztetem a gyereket, ha még szopi után ennyi lemegy :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


vki nekem fentebb írtak alapján muszály fejnem, ha már egy nap nem fejek szopik után éjszaka bedurran a cicim és folyik minden felé, és lányom úgy sem ürití ki, úgyhogy meló van vele, meg míg csak fejtem már akkor többletem volt, a végén már 950-eket fejtem egy nap, ő meg 500-akat evett

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


nalunk is boro rettentoen jol tud aludni a levegon
most is levegozik epp
sztem keltenem kene enni
mert igy magatol nem fog.. :D

Netti
Kép
maumau
 
 


maumau Lara max 10 perc alatt végez és végig nyel, szóval megy a szájába a tejcsi, csak nem hiszem el, hogy ennyi elég neki, nem lehet ilyen jó a technikája, hiszen még csak 1 hete szopik :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pingi nekem a fejéstől nincs semmi baja a cicinek, viszont a jobb mellemet mikor elkezdi szívni csillagokat látok, annyira erősen szív, aztán elmúlik, nem tudom ez a mellszívótól lett-e? :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua: lehet hogy a mellszívótól van, mégpedig abból gondolom, hogy most nekem volt kb egy hét, amikor szinte csak napi 1x tudtam/ akartam fejni, és inkább szopi volt meg tápszer, egyrészt hogy tudjak többet pihenni, másrészt hátha ő jobban kiszívja már mint a fejő. Na mind1. Lényeg a lényeg, hogy amikor nem fejtem rendszeresen, és mellre tettem a babát akkor nem fájt ahogy elkezdte szívni, vagy csak minimálisan, de mióta (ma óta :) ) újra fejek, megint fáj a cicilés. :(
Sőőőt.Azt vettem észre, hogy Nóri néha dörzsöli a nyelvével, és az is nagyon fáj egy idő után...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


panndi neked be szokott durrani a cicid, vagy egy-egy szopikor mindkét mellből szoptatsz?, reggel kiszívja Fruzsi ami felgyülemlett éjszaka?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pingi nekem meg lehet ott tartja az ínyével és azért fáj a bimbóudvar, de akkor miért csak a jobb fáj? :), nekem meg muszály mindkettőt csinálni, szopi után fejés, mert különben úgy járok mint tegnap, hogy éjszaka kelhetek fel fejni, mert sokáig alszik a drága :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!
Bocsi nem volt időm visszaolvasni.Most kicsit ki vagyok.
Egy kérdésem lenne.Vettem olyan homeos bogyót tejserkentésre a ch5-öt Hogy kell szedni?Mennyit egy nap,mikor és lehet e mellette enni,inni???,
Köszi,majd jövök amint lesz egy percem,meg nyugodtabb leszek.
Bocs hogy csak kérdezek állandóan. :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


annyira gáz, itt a környéken legközelebb Egerben, Ózdon, vagy Nyíregyházán van szopis tanácsadó, aki kimegy házhoz, na ezek olyan 70-80 km-re vannak tőlünk :(

pingi mikor tápszer ment, akkor nem szopi után adtad, vagy mindig méred mennyit eszik?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Anita
én napi 3*5 golyót szedtem. Előtte és utána 10-15 percig ne igyál, ne egyél és ne moss fogat.
pumuklii
 
 


anita 2x5 golyó a nyelv alá, és előtte utánna fél órával ne egyél igyál :), főleg ne moss fogat, kb ennyi

pingi a bal mellbimbómat nekem is szokta néha dörzsölni :(, az kisebb

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


mert tegnap dőlt a lé, tutira a sörtől is :), kicsim evett fél 10-kor aztán csak 3-kor és 7-kor én meg kelhettem fél 2-kor fejni :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ja!Amúgy le kell nyelni,vagy szopogatni???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Közben már írtatok is!Köszönöm,majd jövök!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


petrus: ügyesek vagytok, kitartás! :)

edua: nem durran be éjjel, mindig csak egy mellből szoptatok, és nem fejek. Nagyon kíváncsi vagyok, mennyit eszik egyszerre, este már tudni fogom.

Tényleg, mennyit kéne ennie? Ez súlyfüggő?
Vendég
 


anita nyelv alá beöntöd a kis kupakjával és elszopogatod :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


panndi elviekben 150 ml/kg, akkor nekem miért durran be? :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pingi: én is rendeltem a hétre kaját. Meg a jövőhétre is fogok, mert a férjem valami fogyókúrát kinézett magának :) Zsófi mellett anno időmilliomos voltam még ilyenkor, de most sajnálom elvenni tőle az időt. A múlt héten főztem, de állandóan rohantunk emiatt haza a játszótérről, meg ilyesmi, így most rendeltünk. Nem bántam meg picit sem :)

edua: Te fejsz?
Vendég
 


Akkor alkalmanként kb 100 ml-t kéne megennie... na kiváncsi vagyok...
Vendég
 


Akkor alkalmanként kb 100 ml-t kéne megennie... na kiváncsi vagyok...
Vendég
 


Én a tápszert szopi után adtam/adom, akkor ha látom hogy még éhes.
De amúgy olyan a kiscsaj, hogy nem lehet mellette állandóságot bevezetni kajálás terén, mert azt veszem észre hogy kb napi szinten változik hogy hogyan és mennyit enne. De olyan is volt, hogy csak tápszert kapott, akkor mikor a cicim olyan szottyadt üres volt, hogy nem akartam azzal kínlódni, hogy mondjuk éjjel a nyűgös gyerek cicivel a szájában ordítson vagy aludjon, éhesen. Mert ilyen is volt.
Tejem is össze vissza van, bár tény hogy több lett mióta szedem a homeos bogyeszt.
Már azt sem mérem mennyit szopizik, mert kezdtem begolyózni tőle...(bár az első héten a dokinő kérte hogy méregessem, mert pici baba volt és kellett hogy szedjen magára...). Most Nórit figyelem, azt kb már tudom hogy mikor éhes még, figyelem ha cicin van hogy nyel-e rendesen és jön-e a tejcsi, a tápszert ha kap azt ugye látom hogy mennyi de nem tudhatom hogy menynit evett ciciből előtte. Minden mennyiség nálunk körülbelülre megy, viszont heti legalább 2x mérjük este fürdés előtt pucéran, hogy tudjuk, gyarapszik vagy baj van.
Ezért írok néha szögegyenesen mást mint mondjuk pár nappal korábban, mert folyton változik hogy éppen hogyan zajlanak az etetések, azon kívül hogy kb 3 óránként történik, semmi rendszer nincs a formájában.
Például, most is már ébredezik, és idő van tehát eni kell, de látom/érzem, hogy az előző fejés óta nem telt meg a cicim. Meg az is bezavar, hogy ha kitapasztalunk egy módszert amivel jól eszik Nóri, az a módszer éjszakára tuti hogy nem válik be. Így nehéz állandóságot teremteni.

Jajj, bocsi, kicsit hosszú lett, csak inkább leírtam minthogy tök hülyének tűnjek hogy össze vissza irogatok. Bár lehet hogy télleg az vagyok. :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


én most úgy csinálom h 1szer fejek.Iza eszik este 7-8 között és alszik kb 3ig,na ekkor lefejem a másik cicit.Napközben kb 3 óránként eszik és akkor nem fejek,de szoktam adni a másik ciciből is neki ha nem elég 1.Egész jól beállt a dolog.Az éjjel lefejt tej meg pótlásnak van végszükség esetén ha délután nem lenne elég tejci,de a napokban elég volt így 24 óra alatt(2szeri hajnali fejésből)több mint 200 megy a fagyób!

annus11
 
 


Megyek kávét főzni :arrow:
Vendég
 


Panndi: apa is kinézett egy fogyi menüt, vagyis én néztem ki neki. Nagy adag kaja,de olyan összetételű, hogy heti - 1-4 kg-ot igérnek. És 1200-ért adnak ebéd, vacsi, reggelit. Ugyanis terhesség alatt együtt híztunk, csak miután szültünk, én fogyni kezdtem ő meg nem, és ez megviseli.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


annus na nekem meg ma már lejött egyszer 160, meg kétszer 100, és a gyerek meg ordít mellette, és megtömtem :(

én most megint visszatérek arra, hogy szopi után lefejem, aztán meg ha éhes maradt ott a másik, amiből nem evett és nem fejtem belőle :)

lehet tényleg nem kellene már tejserkentőket innom :( :)

panndi míg Lara cumisüvegezett egy nap max 2x, ha megitta a 100-at általában 80-90-et kajált, de volt hogy csak 60-at

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


annus kiváltottad már a bogyót? (azalia) mennyibe kerül?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pingi lapos mellhez: kifejtem belőle 120 ml-t 20 perc alatt, úgyhogy ha úgy néz ki, hogy lapos akkor is van benne tej, ja és előtte szopizott belőle, igaz a cici nem volt forgalomban hajnal fél 2 óta, legközelebb csak 10 után :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


pingi: ő valami algás menüt választott, 990 Ft a napi három kaja. Hétfőn kezdi :)

edua: de Lara hízik rendesen, nem?
Vendég
 


panndi míg üvegből evett, akkor hízott heti 200-at, szóval 5 hetesen volt 4110 g kórházból 2890-el jöttünk haza, de 1 hete szopizik és most csak 50-et hízott :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


panndi én ezért zavarodok teljesen össze, ha fejek és üvegből eszik, tök jól hízik, de sok a macera vele, ha szopik sokkal könnyebb, de nem hízik annyit és idegesebb vagyok néhanapján tőle, hogy bennmarad a ciciben, ő meg mintha éhes maradna, bár akkor csak nem bírna ki 2-3 órákat két kaja között :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Szofi, Anikó
reméljük csak front.. én persze rögtön elkezdtem parázni, h nincs elég tejem, azért csinálja ezt...

anikó,
nem tudom, mi igaz belőle, vagy mi nem, de nekem a védőnő ill. a gyerekdoki mondta, h kell másfél óra az anyatej megemésztéséhez, ha korábban lerül rá az utánpótlás, akkor elkezd a pocakban erjedni. Eleinte h sírt, rögtön raktam cicire, utána azért sírt, mert fájt a sok tejcsitől a pocakja stb... Most már megpróbálom elszórakoztatni addig, ált. 20 perc büfiztetés, utána hol repülőtartásban, hol a vállamon lóg, vagy leteszem az ágyra és simizem a pocit, beszélek hozzá, ölbeveszem, közben mindig beteszem az ágyába, ha már nyüglődik, kiveszem. Kb. 1-másfél óra múlva kap cumit, elnyafog egy fél órát, aztán elalszik... DE már nem bömböl, mint korábban!
Ált. minden második szopi után kell vele műsorozni, a többinél bealszik még büfi közben...

Petrus,
akkor ezek szerint Nálatok is megvolt a cicinlógás :)
3 óránként szeretnéd majd etetni Őket? Én is elvileg igény szerint adok neki enni, de azért ha hamar kér, megpróbálom min, a 2,5 órát kihúzni, vagy ha már alszik 4,5 órája, akkor ébreszgetem (egyszer 7 óra alvás után annyit zabált, hogy utána fájt a poci rendesen...)

Az Espumisan nekem jobban bejött, mint az Infacol, hiába ugyanaz a hatóanyag.. érdekes.. Bár a segédanyagok másmilyenek, leghet az is számít.. anyagilag kész csőd, mert 1 heti adag 1400 ft, de inkább, minthogy órákig szenvedjen szegénykém...

Fogamzásgátlás - hát, én gyógyszert szeretnék, de Maumau amit írtál, eléggé elbizonytalanított... mondjuk nekünk Bogi sem könnyen jött össze, kb. 6 hónap alatt (előtte kb. 9 hónap próbálkozás után lettem terhes, csak ott elment a baba).. Egy darabig biztos nem szeretnék kistesót, sőt, most azt érzem egyáltalán nem szeretnék, de ki tudja...
A gumit hagyjuk (azon kívül h méregdrága - múltkor néztem, egy 3 db-s csomag 700 Ftvolt!!), a spirál meg hát..

Pingi,
nekem a fejéstől érzékenyebb sokkal a mellbíimbóm, de én mindeig fejek kicsit szopi után (félek a gyulladásól, meg talán így több termelődik - amúgy egy nap alatt 20-30 ml jön csak le :(
Így eltenni sem tudok, de majd azért veszek medelás zacseszt és elteszem a fagyóba ezeket a kis mennyiségeket is, hátha kell majd...
A Medelás zacskóba, aki használja, jogy töltitek át a tejet?

Na eldugulok, mert asszem sok voltam...

emese1979
 
 


védőnő mondjuk bíztat mindig, hogy jól csinálok mindent, és ne idegesítsem magam a súlyán :), na majd 2 hónapos tanácsadáson elválik mit mond erre a gyerkdoki :), ma eldöntöttem adok még a kiscsajnak időt a szopira, csak ennyit tényleg nem sírt előtte, mint ez az 1 hét alatt :(, vagy most kezd hasfájós lenni? eddig én nem adtam neki semmit rá

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hű, de belemelegedtetek a témákba :). Nagyon megy itt az élet, alig győzöm követni.

Petrus, cumizavar-ügyben nagyon egyetértünk, nekem is gyanús, hogy tíz éve még soha senki sem volt cumizavaros, most meg minden csecsemő feje fölött ott lebeg a bárd... Amúgy meg ez is egy a töménytelen sok lehetséges probléma közül, tök fölösleges azon aggódni, hogy "de mi lesz, ha cumizavaros lesz?" - elég akkor megoldani egy problémát, mikor már van, nem kell előre agyalni rajta...

Kaja: én épp most tértem vissza a nagyjából igény szerinti etetésre. Két hét küzdelem után beláttam, hogy S egyáltalán nem vevő még egyelőre a rendszerre, viszont ha úgy etetem, ahogy szeretné, akkor sokkal jobban alszik utána. Csak győzzem kivárni a maratoni kaják (és sírások) végét :).
Egyébként J-bal is így volt, nagyjából 5-6 hetes volt, mikor teljesen zökkenőmentesen átálltunk a háromórázásra.
Ja, és ez az öt-perc-után-elalszik-majd-kezdjük-újra-az-egészet típusú kajálás nagy divat lehet most csecsemőkörökben, mert S is feszt így nyomja :).

S továbbra is bőg, sokkal többet és erősebben, mint anno J. Délután meg is kérdezem a doktornőt, hogy ez még belefér-e a normális kategóriába. Minden este a szokásos megvigasztalhatatlan, de általában délelőtt is nyom egy menetet. Nem könnyű...

Panndi, azt a privit nekem is átküldenéd, biztos, ami biztos :)?

A kajarendelés nem ciki, hanem a boldog első hat hét egyik titka :)!

Anita, mi a baj?? És melyik homeós bogyót vetted?
kalloni
 
 


Ja, meg még annyi, hogy a szoptatás csak bizonyos feltételek mellett "véd". Ne teljen el 6 óránál több két szoptatás között, a baba ne kapjon még más kaját, ööö, meg van még valami, ami most nem jut eszembe. De hát konkrétan ez sem százas, sőt.
kalloni
 
 


edua
sztem azert mert elfarad a szopizasban!
es lehet beeri kevesebbel is igy,
ezert lehet talan h kevesebbet hizik.
a szopizas azert kemeny munka a babaknak!
a cumisuvegbol meg csak ugy folyik a kaja
abban nem farad ki :)

panndi
ti pl honnan rendeltetek kajat??

Netti
Kép
maumau
 
 


A bogyó 6200 Ft volt ha jól emlékszem 3 hónapra.De a gumi se olcsó,bár ez attól is függ h milyen gyakran kell :lol: :lol: Havi 2 azért kibírható :wink: na de több...szóval költséges ma már a sex is 8) :lol:

Duracell nyuszi nem vagyok :lol: Apa meg nem adna semmi pénzért(remélem) :lol: Csak nem szeretek unatkozni :wink: :lol:

annus11
 
 


ezt a lll-en találtam, sztm jó! (egy dolog húzós, a napi 8-12 szoptatás - Bogi 6-szor eszik csak, ritkán 7-szer...)

ELEGENDŐ TEJET KAP-E CSECSEMŐJE?

Biztos lehet benne, hogy csecsemője elegendő tejet kap, ha:
Hat-nyolc nedves pelenkája vagy kettő-öt székletürítése van naponta. Idősebb csecsemők esetében a székletürítések száma emelkedhet, de előfordulhat az is, hogy csak három-négy naponként van. A vizeletes pelenkák száma jelzi, hogy elegendő-e a tejmennyiség.
A súlynövekedése átlagosan 100-120 gramm hetente vagy legalább 450 gramm havonta. A csecsemők átlagos heti gyarapodása 100-120 gramm, mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális.
A csecsemője első ellenőrzésekor gondoljon arra, hogy a szülés után az újszülöttek veszítenek a súlyukból. A súlygyarapodást a súlyesés mélypontjától kell számítani, nem pedig a születési súlytól. Néhány csecsemő csak két-három hetes korra nyeri vissza születési súlyát.
A csecsemő gyakran szopik, minden két-három órában vagy nyolc-tizenkét alkalommal egy 24 órás periódust tekintve. Ez az átlag. Néhány csecsemő ennél kevesebbszer, mások többször szophatnak. A ritkább szoptatás nem probléma addig, amíg a csecsemő megfelelően gyarapszik.
Egészségesnek látszik, a bőr színe és a bőr rugalmassága jó, hurkás, hossza növekszik, élénk, aktív és az izomtónusa jó.

emese1979
 
 


Maumau: sztem Panndiék Gastroyaltól rendelnek, legalábbis az algás menüből erre következtetek. (Panndi:bocsi hogy helyetted válaszolok, ráadásul nem is tuti :oops: ).

Na, most akkor kérem hogy van ez?
Utóbbi két etetés adatai:

11:00 fejés BAL:40ml, JOBB:30ml, öszz:70ml anyatej, ezt benyelte + éhes még 30ml tápszert is benyelt. ÖSSZ:100ml

14:00 fejés BAL:30ml, JOBB:20ml, össz:50ml anyetej
most fogom odaadni neki, csak még szindizik. Nem tudom mennyi pótlást fog kérni.

Én viszont azt a következtetést vonom le, hogy reggeltől estig folyamatosan csökken a tejem mennyisége, és két etetés közt nem termel vissza a cicim annyit.

Ez különben volt már jobb is, volt olyan hogy egy szopira elég volt egy cici...fene se érti, ezért írtam hogy nálam össze vissza van. Most ez az újítás hogy mindent kifejek mindkét ciciből, hogy gyarapodjon a tej, meg lássam is a mennyiségeket. Sosem hittem volna hogy ez ekkora káosz lesz...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi,
délutánra nekem is kevesebb a tejem már, sztm ez normális (remélem...)

Panndi,
húúú, algás menü :shock: majd írd meg, milyen volt :D :D

Na még a lll oldalon olvastam, h a nyugatatócumi is rossz hatással van a szopizásra... hát Bogi kapja a cumit, naponta kb. 2-3szor, mert máshogy nem nyugszik meg....

emese1979
 
 


Estére nekem is csökken,de állítólag táplálóbb is...fene se tudja!
Amúgy teljesen egyet értek Petrával.Régen egy csomó minden nem volt...mégis felnőttünk,mégis szoptattak a nők stb.Azt hiszem tudni kell hol a határ ebben az új dolgokban,eszmékben....Csomó példa van erre...pl megveszed egy adott márka pelenkáját...amitől pelenka kiütéses lesz a gyerek mert olyan cuccal van "illatosítva".Erre mit csinál az ember,megveszi ugyan annak a márkának a pelenkakiütésre való krémjét....és ki jár jól?....hát nem mi :roll: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

A fogamzásgátlási témához: Tablettából állítólag csak egy fajta van, amit lehet szedni a szoptatás alatt, de én egy hét alatt 5kg-ot híztam tőle, így abbahagytam. Utána jött a spirál, ami a védekezés szempontjából tényleg jó volt,viszont sok időbe telt,míg a szervezetem megszokta!
Az óvszer drága, ha minden alkalommal azt használ valaki!
Létezik egy PG53 nevű kis szerkezet,ami patikában kapható, és teljesen megbízható.
Csak nyálat, vagy hüvelyváladékot kell rákenni egy kis felületre,és megmutatja, hogy éppen fogamzóképes e az illető!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


kicsit megkésve, de idetaláltam az áprilisi topicból. Mormota20 kért meg, hogy írjam meg nektek, hogy tegnap este 9.53-kor megszületett Mara, 3500gr és 53 cm. Anya és lánya jól vannak :)

További jó babázást nektek!








(a délutáni tej nem baj, hogy kevesebb, zsírosabb, és táplálóbb, löttyedt ciciben gyakran több a tej, mint a keményben, és a szoptatás 80%-ban véd fogamzás ellen. Többeket ismerek, aki a 20%ba esett bele, éjszaka is 3 óránkénti szoptatás mellett... csak beleolvastam, hogy miről beszélgetnek a májusiak, pont arról, amiről mi egy hónapja :D )

kikocska
 
 


Még valami! Csepeli Anyukák! Tud valaki olyan olcsó, és jó kajalelőhelyet, ahonnan házhoz is hozzák a menüt?
Mert a suliba elő lehet fizetni, de menni kell érte, az meg bizonytalan a még kialakulatlan napirend miatt!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: