Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!!
Anika,biztos minden helyreáll és sokáig tudod szoptatni a lányokat!
Dóri,örülök hogy Danó szemének semmi baja!
Az éjszakánk nagyon jól telt.Hanna evett 1-kor,meg 5-kor.Csak a második szopira úgy bedurrant a mellem.Tele lett görcsökkel,a kezem is alig bírtam mozdítani.Hanna jól kiszívta,de egy görcs maradt,de szegény picikémbe már nem fért több hami,így is nem győzött büfizni.Tele van nagyon. :D Most épp fejem,eddig 30ml jött le,már nincs görcs benne.Rakom a fagyóba,ma még gyüjtök hozzá,mert nekem még nincs elrakva.Eddig mindig kiürítette.Mikor meg sokat fejtem még a kórházban voltunk.
Mennem kéne a boltba is,bár Hanna alszik.Itt hajnal óta esik megint,ilyenkor olyan nem jó 2 picivel kimozdulni.De egyedül vok és a kaja meg kell.
Majd benézek még.Szép napot mindenkinek.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, tudok-e napközben jönni, de mindenkinek szép napot kívánok, szép időt, bár nem úgy néz ki, hogy ebből napsütés lesz... :roll:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Na én is csak beköszönök!

Itt süt a nap,igaz éjjel szakadt az eső!3kor esküvő,legalább akkor bírja ki!

Izus jól viselte az éjszakát,nem tűnt fel neki h nem otthon vagyunk. :lol:
Tejem nekem is normalizálódni látszik,tegnap már nem kellett neki pótlás.Pedig vittem mindenhova a lefejt tejet!

És olyan jó vot h mindenhol úgy örültek nekünk,vagyis Izusnak :lol: :lol: El voltak ragadtatva h milyen nyugis baba!Az volt a baj h aludt,és nem lehetett pesztrálni!Bár ennek ellenére kézről kézre járt néha :wink: Na megyek!Már kivasaltam,még fürdés és akkor mehetünk!!!Alig várom!!!

pusz mindenkinek!és kellemes hétvégét! :lol:

annus11
 
 

 
 

sziasztok!

jelentem itt is szakadt az eső éjszaka :)

játszócumi ügy: este kb 3 mp-re kellett neki, most meg visszaalváshoz, igaz először szopi alatt bealudt, dehát aztán csak felébredt, hogy nem büfizett, szerencsére ő mindig büfizik kaja után, de van, hogy a 2. 3.-kat csak miután leraktam és eszébe jut, hogy még kellett volna felveszem és akkor jön ki :)
nem kell hozzá 20 perc :)

éjszaka én is mindig fejek szopi után, mert még kijön 90-100 ml, amelyikből evett :), nappal olyan 30-40 jön ki, csak ilyenkor többett van cicin, úgyhogy elhagyagolom kicsit, de nem is durran be úgy mint éjszaka :)

én most 2 napig homeos bogyót szedtem, ma már lehet teázok, úgy is rossz az idő :)

annus, jó hogy Izus ilyen jó baba :), mi mondjuk 3 hónapos volt Édua mikor esküvőn voltunk, de nekem annyira nagy feszültséggel járt, jobb itthon :)

megyek elolvasom anika szüléstörténetét :)

az-az érdekes, hogy házimunkára nincs időm, de netezni van :)

köszi lányok, Édua haját fodrász vágta le, de parázott, mert Édua mindig mozgatta a fejét :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Szép jó reggelt!

Olvasok,csak mostanában annyi minden összejött.
Papírokat intéztük,látogatások,stb.

Tegnap kilyukasztottuk Hanna fülét.
Kozmetikus ismerősünk,most 6 hétig a steril,
utána már a saját fülbevaló lesz a fülébe.
Nagyon hősiesen tűrte,kicsit sírt csak a kis Drágám,utána hamar megnyugodott. :D
Olyan igazi kis csajos lett! :D
Este volt egy kisebb hiszti,de éjjel jó aludtunk(fél 2,utána fél5)
Pingi! :lol: Ilyen kaki témánk nekünk már kétszer volt,csak az egyik éppen evés közben,a kezembe éreztem én is.
Szofi!Ügyi vagy,hogy tudsz szoptatni,örülök,hogy megnyugodtál!

Néztem a képeket,és tényleg mindn baba gyönyörű.
:D Apropó!Van még kismamánk?
Krém!Hatalmas gratula Nektek is!!
Emese!Éde lehet Bogi az újj szopival.
Hanna 'csak' az öklét szopizza,ha nagyon éhesen ébred. :lol:
Ildi!Lara nagyon édi,kis husis!
Kutyafüle!Nálunk ez a téma(nem vesz levegőt),két napja nincs,de előtte kajcsi közben a mohósága miatt napi rendszerességgel volt.A védőnő mondta,hogy picit fújjak az arcába ha ilyet produkál.
Anika!Nekem azt mondta a védőnő,hogy a kettő együtt,lakto-bogyók,ütik egymást.Így próbáltam egy hérig a bogyót,és most tértem át a teára.
Tápszer:mi is a Milupát kaptuk,utána próbáltuk a Bebát,de attól fájt a poci,visszatértünk a Milupára.
Majd dobok új képet én is4
Szép napsütéses napot Mindenkienek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


na elolvastam a blogban a szüléstörténeteket, szuper szülések voltak el is sírtam magam rajta, azért nincs még olyan távol Lara születése sem :)

a sírásról való írás is tök jó, én is pont ezeket csinálom mikor sír :), aztán valami csak bejön, legtöbbször tényleg a gázok, a büfi hiánya és a fáradtság a ludas :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Annus
büszkék is lehettek Izusra :-)

Nekünk megvolt az első szar éjszakánk Kolos miatt. Azért volt, mert tegnap egész délután aludt és hajnali 4-től már csak másfél órákra aludt vissza. Pedig Maja aludt fél 9-ig, ki tudtuk volna pihenni magunkat... Most meg mint a mosott sz*r.

Anita
én ilyenkor hétvégén mindig kitalálom a jövő heti menüt és Maja+Apa elmennek bevásárolni. Igy hétköznap nem kell semmiért menni, max péksütiért.
pumuklii
 
 


Anika
a ti szüléseteket még nem találtam meg, olyan kiváncsi vagyok. Szólnál, ha feltetted?
pumuklii
 
 


pumuklii apor blogjában van, anika szüléstörténete, tömör de lényegretörő :), a mi blogunkból elérheted :)

nekünk jó éjszakánk volt, de nem emlékszem rá, hogy 9 után éjfélkor volt-e szopi vagy csak negyed 3-kor? :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Pumukli,hát igen valahogy mi is így csináljuk,de kenyérért,meg ilyenek menni kell.
Mau,mau azt hiszem veled beszéltük hogy adsz a picinek sárgaság miatt teát.Ugye?Mivel adod neki?Én pohárból is próbáltam meg kiskanállal,de annyira sok levegőt nyel,hogy 20 ml-nél kiakad.Így annál többet nem tud egy alkalommal inni.De nincs annyiszor fenn,hogy ilyen kevésből összejöjjön a napi 100ml.Szerintetek ha cumisüvegből kapná.leszokna a ciciről??csak addig akarom adni míg nem leszünk túl a kontrollon.Amúgy sárga még a baba???
megyek lerakom,végre elaludt....

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Helló Csajok!

Csanádka estétől fél egyig őrjönött, aztán mikor már minden volt, (cumi, ringatás, büfi, pelenkacsere, szopi), és én teljesen kiborultam, az apja átvitte a másik szobába, ahol nyefegett 10 percig, aztán puff, elaludt... Olyan jó lenn érteni a gyerekem működését! :shock:

Na most a büfi, az nálunk se működik. Én szorgosan büfizetetem néhány percig, de általában semmi... Aztán meg fáj a hasa. ÁÁÁÁ

Maumau, ez nekem nagyon metál, amennyit a kisbabád eszik!!!! Dokinak mondtad? Csanád ilyen 60-80 gr-ot eszik hétszer. Vagy most én éheztetem???

Annus, gratulálok Izushoz! Ahhoz képest, hogy arra készültél, hogy hiperaktív lesz! :D

Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Anita, mi is adtunk cumisüvegből teát a kicsinek sárgaság ellen, és azzal nem volt semmi gond! Szerintem tök világos volt neki, hogy tea=cumisüveg, tej=cici azaz sajnos azért melózni kell! 8)

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Hogy kell elérni bárki blogját? Anika, Ildi, hogy kell oda bemenni? Már nagyon kíváncsi vagyok az ikrek születésére!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szia mindenki!

Anika, nekem is ez van a tejjel, tegnapelőtt volt, tegnap du-ra meg már tápszerrel kellett pótolni megint. Most újból homeózok, hátha.

A bal cicim szinte totál leállt, csak a jobb termel normálisan, valakinek volt ilyen?

Annus, érezd magad nagyon jól otthon!!! (ilyenkor úúúúgy irigykedem, nekem nincs otthon, csak új családom van.... na de nem siránkozunk, 2 gyönyörű lányom van)

Pingi, Kalloni, Kutyafüle, láttam a jelöléseket, de közben lefagyott az iwiw, de vissza foglak jelölni benneteket! Azóta sem enged belépni!

Anita, én csak egy hete cumisüvegezek, de már most lusta szopni!!!! Avent 1-es tűnik a legjobbnak, abból jön a legnehezebben, mégis könnyebb és gyorsabb, mint a cici.

Dóri, nincs is rá szavam! :twisted: Csak nem a Blahán voltál? Nekem ugyanez volt tavaly nyáron, júliusban megint vinnem kell kontrollra Gyöngyöt! :twisted:

Ja, és a Mecsektea nekünk nem vált be, nagyon sokat pukizik és kínlódik.
Vendég
 


Szofi köszi,hát félek ettől a cumisüvegtől.Anyum szerint akkor majd nem szopik.
Anika és a többiek blogját a közös blogunkról eltudod érni.Tényleg én is felrakom a miénk linkjét.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Böbi,ettől félek,de nagyon.Akkor marad a kiskanál.Ó ez a sárgaság,már kiborít.
Nekem is nagyon ingadozó a tejcsi.Van hogy bekeményedik,mint reggl,de van hogy 2 cici után is éhes még picit.Eddig még nem pótoltuk,de félek hogy nem fog sokáig szopni.Majd látjuk,iszok,eszek ezerrel.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Igyekszem a szüléstörténetemet felrakni.

Böbi
Nekem is az egyik sokkal kevesebbet termel. nem is egyforma. :(

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Feltettem a blogra. Képek is lesznek.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita!
Tudom, hogy sokfelől hallja az ember, hogy ha elkezd cumisüvegezni a baba, akkor előbb-utóbb nem fog szopizni.
Nem vagyunk egyformák, biztosan van olyan, akire ez igaz. De nem mindenkire. Máté pl. 1 hós korától kapott tápszert cumisüvegből, és mellette szopott is. (először mindig szopizott). A cumisüveg fokozatosan elmaradt, a szopi azonban maradt egészen 26 és fél hós koráig.
Ahány ember, annyi félék vagyunk. Ezt csak kitapasztalni tudod szerintem.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Na lanyom ismet aludt 1-tol 5ig, utána meg 9ig kb :) persze este meg ma delelott ment a musor :)

Anika,
bejeloltelek iwiwen!

Akiknek 6 hetes elmult mar a babajuk, tenyleg javul a helyzet 6 het utan? Vagy csak a mamikat etetik ezzel? :)

A Gripe Watert valaki probalta mar?
Nekünk az Infacol meg az Espumisan sem valt be igazan (bar ki tudja, mi lenne a helyzet anelkul), babuka sokat huzigatja a labijat meg iszonyatosan befeszul a kis pocija akkor :(

emese1979
 
 


sziasztok!

anita
en mar egyaltalan nem adok neki napok ota vizet (teat nem kapott csak vizet)
amugy cumisuvegbol adtam, mar a korhazban is azzal kapta, de nalunk egyaltalan nem zavart be!
csak csuklik utana,de kb ennyi.
kanallal eselytelen volt mert annyira moho a dragam :)
a teste nem volt sarga soha,csak a szeme! de az mar egyaltalan nem az egy hete kb. dokino szerint is kiment mar belole teljesen.
azota pedig elhagytam a vizecsket ,igy nem kell szenvednem vele. nehezen tudtuk osszeegyeztetni az iszogatast az eszegetessel..
eltelitette a pocijat a viz azert, bar nem sok idore!
nalatok hanna szeme kitisztult mar?
elvileg az tisztul utoljara :roll:

szofi
tudja a vedono es a doki is h ennyit eszik!
gratulaltak hozza, hogy milyen jo kis etvagya van.
kerdeztek bukik e esetleg, mondtam h szinte soha. megtudnam szamolni egy kezemen hanyszor bukott.
azt is viztol max :)
ha ilyen 90et eszik akkor fel ora mulva reklamal meg kajaert!
mondtak h ha nem bukik akkor nem sok neki :)
egyebkent allitolag en is 120 miliket cupppoltam mar az 3naptol kezdve! anyumnak annyi teje volt h mar a korhazaban osztogatta..

kar h en ezzel nem buszkelkedhetek :D

Netti
Kép
maumau
 
 


sziasztok
csatlakoznék, ha nem baj :P kisfiam Máté május 17-én született, 4150 gramm, 54 cm, szép nagy baba :P nehéz szülés is volt :? 1244293904.9762.doc

Emese
mi espumisant használunk, és gondolom ettől könyebben pukizik, mert durrogtat rendesen :wink: meg szoktam neki segíteni, felhúzom a kis lábát, és úgy nyomja
én maszatom most átment éjjeli bagolyba, remélem javul hamarosan :?

Moncsi
nekem nem indult el rögtön a tejcsi, és még elején kevés volt adtam tápszert is párszor, de az elmaradt, és rendesen szopizik ciciből, úgy látszik a Máté babák didimániásak :P

farkas
bal cicbe nekem is kevesebb van,. eleinte csak 20-30 grammot tudott szopizni belőle, és oda kellett adni jobb cicit is, de javult, már 50-60 grammot eszik abból is általában. Éjjeli evéseket én nem mérem, doki mondta, hetente kell mérni, és 12-15 dekát kell híznia, és ez rendben is van, szépen gyarapszik :)

szofi
Máté se sokat büfizik, van hogy semmit, pukizik inkább :lol: viszont nem is bukik vissza semmit :D a 60-80 gramm az jó, én manóm is 60-90-et eszik, az sem jó ha túl sokat eszik, mert akkor bukik is, és jobban fájhat a pocija

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Híreim vannak:

2009. 06. 05. napján 04:04 órakor megszületett Marczali Lilien 3850 gramm és 51 cm!! (Mniki kislánya)

Mindenkit puszil a húgom, nagyon jól van, és nagyon gyors szülése volt (2 óra össz-vissz)!!

Csatolok képet: Kép Lilien 1 napos Kép Anyával (ügyesen szopizik)

KépKép
ancsika80
 
 


Hali!

Anika, Böbi!
Nekem is gondjaim vannak a tejjel. A balban alapból kevesebb tej termelődik, mint a jobb mellemben....
Ráadásul egyik nap több, másik nap kevesebb....
És absz. semmi összefüggés, nincs benne.....
1 hétig fejtem minden szopi után....akkor kevesebb tejem volt....aztán leálltam vele 2 napra, akkor meg több...absz. nem értem....elvileg a fejéstől több termelődik.....és betartottam mindent, azt a mellemet fejtem, amiből szopizott, kb. 20-25 percig is.....alig jött belőle (kb. 10ml).
Én napi 1-2 szopis teát iszom + olyan 4-5 liter folyadékot....
Még épp, hogy elég Lilinek, de lehet, hogy lassan pótolni kell.
(addig ameddig az előírt minimumot megeszi és nem reklamál, hogy éhes, addig nem pótlok, úgy döntöttem )

Szofi!
Büfihez idő kell. Lili sem tudott büfizni, de megtanultunk. A doki néni elmagyarázta, mi meg begyakoroltuk. :lol:
Szóval büfiztetni nappal min. 20 percig kell! Közben a hátát simizni, és finoman paskolni, ha érzed, hogy 'nyekereg', de a büfi nem akar kijönni. Nekem bejött még a helyben futás...így kicsit rázkódik a vállon és a pockójából a vállad kipréseli jobb esetben azt a büfit. :lol: (nem mellékesen még a mami fittségének is jót tesz ez a módszer :wink: )
Ja, még a síráshoz akartam írni:
Ha nehezen , vagy keveset alszanak napközben, vagy pl. nem tudnak büfizni kaja után és fáj a pocijuk és ettől nem tudnak aludni, akkor du-estére néha úgy 'felpörgetik' magukat a kismanók, hogy már attól nem tudnak aludni. Ha a nyugtatgatás-szeretgetés megvolt, de semmi nem használ és üvölt, akkor a legjobb, ha beteszed a kiságyba és hagyod....el fog aludni ha kifárad! (persze ez akkor működik, ha tutira nem éhes, tiszta a pelus és jól van, nincs semmi baja) Szóval no para!!!!!!

Lili pl. délutánonként anyahiányba esik....és üvöltve követel :lol: ....tegnap kicsit várnia kellett (kb. 10 percet) .....arra nyitottam be a szobájába, hogy a kiságyban keresztben fekszik a Törpibandita és a tappancsaival rúgdossa az állatkáit a rácsvédőn. :lol: :lol: :lol:
Szakadtam a röhögéstől.....olyan kis cuki volt....akaratos Manó...imádom! :D

Kép
mozza
 
 


Mnikinek nagy gratula Lilienhez! Szep nagy baba lett!

Gaby,
udv itt :)
Majd kerunk kepet Materol!!

Mozza,
hogy birod a ferjed nelkul? Mikor jon haza?
Bufinel Te teljesen 'atlendíted' a valladon? Tehat a pocija a valladon figyel? Bogi is nehezen bufizik, van, h gyorsan kijon egy hatalmas, de van h semmi :(

emese1979
 
 


Mozza,
a helyben futat kiprobalom en is :) jo otlet :))

emese1979
 
 


emese: mi gripe watert használunk, plusz semmi tejterméket nem fogyasztok (csokit se, semmit se, amiben akár csak tejpor van), azóta nem fáj a hasa.
Vendég
 


Helló Csajok!

ÉÉÉÉÉS BEFUTOTT AZ UTOLSÓ TOPICBABA!!!! GRATULA MNIKI!!! Hát, hősiesen küzdöttünk Emesével az utolsó helyért, de veszíteni tudni kell...

Mozza, hát, köszi a megnyugtatást, nálunk abszolút ez szokott lenni, mindent ellenőrzök, mégis bömböl tovább, én már tök idegbeteg vagyok, aztán egyszercsak kikapcsolják a bőgőmasináját. Akkor szerintem ez van, az idegbeteg részt akár ki is hagyhatom...

Gaby, köszi szépen az infót! Kicsit megnyugodtam, hogy elég a tejcsi egyelőre. Aztán majd látjuk.

Akik használtok Espumisant/Infacolt, nektek mennyit fáj a gyerek pocija? Mert nekünk sokszor csak minden második/harmadik nap, max. 1-2 órát. Én erre még nem adtam... De nem tudom, hogy mikortól kellene...? Mi a határ, amikor már kínzás, ha nem adsz?

Anika,m szorítok, hogy jöjjön a tejcsi!

Böbi, olyan szép család vagytok tényleg! Ne szomorkodj!

Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Gaby,üdv itt!!Tényleg hozz majd képet!
MNiki gratulálok,nagyon szép Lili!!!Neked is jó gyors szülésed volt!
Mamumau,köszi.Már adtam neki teát üvegből,hát nem igazán tudott vele mit kezdeni.De aztán rájött.Még olyan a kis szeme,de én a bőrét is annak látom picit.Még 1 hetünk van kontrollig,remélem jó eredmény lesz.Bár azt mondták anno,hogy a bilirubinnak 200 alatt kell lennie.Nekünk 158 és mégis visszahívott,gondolom azért mert előtte 6 nappal meg 153 volt.Mindegy,de sík ideg vok.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ja, Mozza, figyi a 2 perc alatt végig sétálsz vele, meg helybenfutsz? :shock: Én nem vagyok ám ilyen fitness lady mint Te! :lol:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Anita, relax, az én gyerekem is még sárga! De nem is nézték a bilirubinját, csak kivonult a védőnő meg a doki, és közölték, hogy majd elmúlik...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Komolyan mondom,én emiatt a sárgaság miatti rettegésből kifolyólag még igazán nem tom élvezni a babázást. :oops: Állandóan nézem és tiszta sukk vagyok.Félek hogy befekszünk,úgy ahogy Grétivel kellett,akkor el is ment a tejem.Olyan jó itthon,már úgy megszoktuk és van napirendünk is.
Na jó abbahagyom mert mindjárt bőgök. :( :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Büfi közben én forgatom,tehát van hogy magamnak háttal fogom,vagy fordítva,így hamar büfizik.
Panndi,akkor mit eszel?Meghalnék pudingok,csokik nélkül.Na meg a Medve sajtot sem hagynám.Persze Hannáért és Grétiért igen. :D Most is már a 2-ik Milli mia Piruetet eszem. :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Mozza, Böbi
Hát igen furcsa ez a tej dolog. Én sem látok már semmi összefüggést semmivel. :) Azt hiszem többet kellene pihennem és ennem. Inni iszom eleget.
Pótolni én sem akarok, inkább gyakrabban szoptatok. De akkor meg olyan érzésem van, hogy egész nap csak szoptatok. Inkább, mint a tápszer. Most alszanak néhány órája. Remélem felgyülemlett némi tej.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kicsit sok vagyok,de olvasok vissza.Még annyi...
Szofi köszi,relax,hát próbálom.Amúgy senkinek nem nézik nem értem minket miért piszkálnak mindig.
Na dugulok,meg rendet kell tenni,mert holnap jönnek látogatók.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita

Az én babám is sárga, Emese. Mit tudsz erről? Mikorra kell elmúlnia?
Miét ment el a tejed?
Én mindkét gyerekkel megyek, vagy egyikkel sem. Az anyatej kell nekik.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Én is gratulálok az új babához. Nagyon édesek a képek!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika úgy tom hogy 6 hétre kell kitisztulnia,elvileg.Bár a védőnőm azt mondta van olyan baba akinél ez lassú folyamat.
A tejem azért ment el,mert benn ideges voltam a kórházban.Ha elaludt Grétike ébresztették,hajnal 5kor már takarítottak,meg ilyenek.Állandóan mérnem kellett.Ráadásul pont hányás hasmenéses beteg gyerekekkel volt tele minden.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita
Máté is besárgult, 1 nappal tovább voltunk kórházban, mert kékfényezték, bilirubinja kétszeri fényezés után is magas volt, sőt sajnos emelkedett, aztán a harmadik után 280-ról ment le 250-re, és evett már rendesen, és hazaengedték. A lényeg, hogy csökkenjen, és a sok folyadékbevitel gyorsítja, azaz jó esetben sok tejcsi. Védőnő már múlthéten nem látta sárgának, de már a szeme fehérje is fehér :) ráadásul szegénykém még infúziót is kapott, mert sűrűsödött a vére :( na akkor én is pityeregtem

szofi
hát én többször is adok egy nap, az van ráírva etetés előtt vagy után

mozza
20 percig kell büfiztetni? :shock: hát annyit nem szoktam, főleg éjjel :?

képek Máté babáról
Kép Kép

Kép
gaby25
 
 


Szofi, Emese!
Büfiztetni, főleg, amikor még nem, vagy csak nehezen tudnak tényleg 20 percig kell. Mondjuk éjszaka max. 10 percig csinálom, gyerek is alszik...én is szeretnék :oops:

Szóval, büfi: Lili így tanult meg: Ciciről leveszem, és egy visz. hirtelen mozgulattal 'rácsapom' a vállamra. Ilyenkor kijön ált. az első büfi, aztán 'lelógatva' büfiztetem kb. 10percig, majd kicsit lentebb eresztem a popóját, hogy a vállamon legyen kb. a feje és ne lógjon annyira és így is büfizünk 1-2t. Közben hátsimi, ha jön a nyekergés-akkor kicsi hát paskolás, majd megint simi. Ha ezen túlvagyunk, akkor kicsit rázkódunk (vagy helyben futok, vagy kitöréseket csinálok- habár tornázni még nem szabad....én nem bírok magammal-legalább ennyit megengedtem magamnak)
Na, az esetek többségében, a torna közben a kiscsaj elalszik, aztán ugrás az ágyba.
Ha nem álmos, akkor ezután még játszunk picit, vagy én szoktam vele táncolni is. :lol: Nagyon élvezi! :lol:
(Hú, a KFT Afrikájára akkorát roptunk délben :lol: )

Na, de Szofi nyugi, vannak sírósabb babák. Tök jó, hogy pl. Annusnak mázlija van és nyugis Iza. :D
Lilim pl. nem ilyen, ő szokott sírdogálni, nyafizni stb.
Ha tényleg semmi baja nincs, amitől okkal sírhat (evett,büfizett, nem fáj semmi) és már 'játszottunk, megszeretgettem, elaltattam stb., de amint a kiságyba kerül, rá 5 percre sír, akkor bizony én hagyom sírdogálni....előbb vagy utóbb megnyugszik. (persze rá-ránézek, betakargatom, megsimizem, de nem veszem ki)

Hordozó:
Baby Björnt elvileg újszülött kortól is lehet használni....legalábbis ez van ráírva.....
De nem értem, ha a kendőben ülve van, akkor az kvázi u.olyan, nem?
A gerincét kb. mind2 u.úgy megtámasztja, a kengurunál meg legalább van fejtámasz.
Nem tudom mit vegyek....tanácstalan vagyok.....
Ti mit használtok??????????????

Kép
mozza
 
 


Panndi,
koszi!
Megprobalom en is akkor a tejmentes etkezest, hatha... egy probat meger, aztan majd 2 het mulva a gripe watert is.

Mozza,
koszi Neked is a bufizos tippet! Vacsi utan megprobaljuk :)
Esti kajaknak nalunk sincs nagy bufiztetes...

hordozot en premaxxot vateraztam, meg nem probaltam, majd sztm ha mar betolti az egy honapot Bogi, addigra kicsit jobban osszeszokunk mar, meg erosodik o is :) Nem tudom, mennyire fog bavalni...
Uncsitesom neje hasznalta, o nagyon meg volt elegedve, az egyeves babat is siman hordozza meg benne.
http://www.fotexnet.hu/bababirodalom_on ... guru_tango

Anita,
nyugi, biztos nem lesz baj Hannaval!! Ha eszik rendesen, akkor semmi gond nem lesz, meglatod!!

Szofi,
tegnap este Bogi is sztm fel10-fel12ig nyekergett... Sirdogalt nehany percet, aztan abbahagyta... en meg bealudtam a kanapen, faradt voltam :cry:

emese1979
 
 


Anita

Köszönöm. És igen sajnos a tej elapadhat ilyen stresszhelyzetekben. :(

A böfögtetés nekünk sem megy könnyen. Ha nem böfögnek, utána buknak és csuklanak.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Itt tök jó idő volt ma. Melegítőben napoztam kint a kertben. :lol:
Marci reggel 6-kor úgy gondolta, hogy valami történjen már! Apa kivitte és én aludtam 10-ig. Nagggyon jóó volt!

Mnikinek gratulálok a kiscsajhoz!

Látjátok, előbb-utóbb alakul itt minden: szopizás, büfizés... :D

Nekünk nemrég volt egy jó kis sírás (nem tudtam az okát), s mivel hamarosan kajaidő következett, betömtem a száját egy cicivel. Azóta alszik. :shock:

Kép

Kép
adraci
 
 


anita!

ne stresszeld magat feleslegesen,
bnom babaja 2 honaposan tisztult ki!
neki se kellett befekudni..
egyebkent nem is volt sztem magas a bilirubin ..
nalunk akiket kekfenyeztek es egy nappal maradtunk tovabb mindenkinek 200felett volt meg mikor hazajottunk is :)
fogalmam sincsh most mennyi lehet,de mivel feher a baba es a szeme is nem hiszem h sok.
viszont a dokinak eszebe se jutott a kontroll. meg akkor se amikor sargasnak latta o!
biztos h nem kell befekudnotok ha eszik rendesen a kismano!
idovel akkor ugyis kitisztul..
raadasul a sargasag elettani dolog..
sztem ne aggodj ennyire!

mozza!
mi vettunk baby bjornt! mert nekem sokkal egyszerubbnek tunt mint a kendo stb..
de beletettem a babot.. es annyira esetlen.
nem tartja egyaltalan semmi :?
elore bukik a feje benne.. meg ugy osszecsuklik!
pedig 58 centi a lelkem es tobb mint 4 kilo mar.....
ugyhogy most veszek itthonra rugalmas kendot!
mert hat szeret olben lenni a dragam.. de olyan nehez :oops:
sztem kengurut 2-3 honapos kora elott nem szabad hasznalni..
elviekben lehet ugyan par fajtat de akkorsem ajanlott :|

Netti
Kép
maumau
 
 


K,öszi Maumau, akkor én sem aggódom.

Adraci
Örülök, hogy jól vagytok.

A férjem egész nap Aporral törődik. A mai aranyköpése:

"Hogy egy gyereket milyen nehéz karbantartani, ha szoptatnom is kellene, öngyilkos lennék." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
anika78
 
 


anika
assszem ezzel az en parom is igy van :D
sot uj tervet vezettem be tegnaptol itthon :D
megbeszeltem mgammal h jo lesz ez igy nekem..
pentek szombat ejjel o altatja a borot!
felkel odaadja,megszoptatom es szolok neki utana h viheti
igy van eselyem kialudni a heti faradalmaimat :)))
tegnap volt az elso ilyen nap..
ma teljesen kivolt
aludt 10tol h felkeltem..
de en olyan jokat aludtam!
mar megerte :)
allitolag tegnap alig aludt vissza.. mint ket alkalommal 1-2 orajaba telt.. :)

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!
Maumau,köszi.Bízom benne hogy ki tisztulunk mi is.Eszik rendesen,sőt!!Hízni heti 26-40dkg között szokott.Kaki is van minden pelusba,pisi meg rengeteg.Ezért nem értem miért ürül ilyen lassan.De ugye nálunk születésétől van.anno Grétike nem volt sárga,majd kb 6-7 hetesen láttuk sárgának és úgy kerültünk be 8 hetesen.Akkor vizelet fertőzés okozta.Elvileg,de a dokik szinte soha nem mondtak semmit.
Amúgy nálunk mikor elérte a hazaengedős súlyt,akkor arra vártunk hogy csökkenjen a bilirubin szint,pedig már akkor 200 alatt volt,mert 188 volt neki.Most vagy ennyire óvatosak,vagy nem tom.
Délután tökre beparáztam,alig van tejem,két cicit kopp kiszívta és ordított mert éhes volt,de aztán csurrant még valamennyi.Pedig eszem,iszom.Ha nem javul,holnap veszek tápszert.Inkább pótolom,csak ne éhezzen. :(
Panndi hogy jöttél rá hogy Fruzsi pocija a tejterméktől fáj??
Bocs ha sok voltam.Megyek zuhanyzom.
Szép álmokat Anyukák!!!!!Már mindenki az!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!Nem voltam ma,mert shoppingoltunk szinte egész nap. :lol: A lelkemnek nagyon jót tett,a tárcánkat viszont megviselte.Vetünk mancsinak gyerekülést.Nagyon tetszik!!!9-25kg-ig jó.Igaz még nagy neki,de ezt kapta a nagyiktól gyereknapra.Meg megkapta élete első labdáját.Dani szerint ezt nem lehet elég korán kezdeni. :lol: :lol:
Na megyek,mert lassan kaja.
Szép éjszakát mindenkinek!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


anita

Még ne add fel. Nekem most kezd helyreállni. Én azt csináltam mikor úgy éreztem éhesek maradtak, hogy pici időhúzás és újra szoptatás.
Nekünk a kórházban az immunerősítő Milupát írták fel. Még eddig nem kellett. Nem igazán hiszek a tápszer immunerősítésében.
Nagyon szépen hízik a baba. :)
Mi is nagyokat hízunk. Ma elérték a 3 és fél kilót és kezdik kinőni az 50-es ruhákat.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita

Éppen a blogodat nézem. :)

Tettem fel szülőszobai képeket is.

Én is mentem, jó éjt nektek!

KépKép

KépKép
anika78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: