Új privát üzeneted érkezett!

Boboka,nekem a társaság fontosabb,mint az előadás. :oops: Bár a fájdalomcsillapítás érdekel.Néha olyan halálfélelem tör rám az ismeretlentől és a hozzá tartozó fájdalomtól,hogy percekig csak azt mondogatom magamnak,hogy annyi nő kibírta már,én is túlélem majd.De ez nem nagyon segít. :(

sutimano76
 
 


Andi!
A jószemű fotós a művészlélek Férjem. :D Köszönöm a dicséretet a nevében is, majd átadom Neki. :) És én is köszönöm a bókokat. :oops:

Várom már az összejövetelt, hogy találkozzunk megint!!! :)
Akkor ezek szerint még nincs is végső időpont?

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap, még nincs végső időpontunk.

Lányok, ti vesztek pl. gyapjú derékaljat a kiságyba?

Mert a babakocsiba tuti, hogy venni fogok majd, de a kiságyba nem tom, hogy "kell"-e.
Vendég
 

 
 

Boboka: Mi biztos nem veszünk. Szerintem bőven elég az a meleg, amennyire befűtöd hidegben a szobát. Sok baba nem is szereti a meleget, fiam is állandóan kitakaródzik. Ha meleg hálózsákban altatod, szerintem felesleges egy gyapjú alj.

Nekünk merev mózesünk van, abba sem veszek semmi extra dolgot. Ha overálban van, betakarom, esetleg alá is teszek 1 plédet, rá a lábzsák, akkor biztosan nem fázik a legnagyobb hidegben sem.

De ez csak az én véleményem. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Boboka én ilyenekbe nem gondoltam bele,de valószínűleg inkább maradok én is a plédeknél és a többrétegű öltözködésnél.No meg olyan dolgokat se veszek meg amik mostanába jöttek divatba,mi is felnőttünk nélkülük,a gyerekeim is fel fognak.De ez megint olyan hogy ahányan vagyunk,annyifélét gondolunk,na meg persze pénztárca függő is.

sutimano76
 
 


Én ilyen kiságyba valót 60x120-asat 6690-ért láttam a brendonban, ennél máshol tuti, hogy csak olcsóbban lehet kapni.
De végül is ha jobban belegondolok én sem szeretem a hálóban a nagy meleget, biztos a kicsit is idegesítené. Meg maximum vastagabb hálózsákban alszik, ha nagyon hideg van.
Úgyhogy ezt kilőttem:):)


A babakocsiba azért is szeretnék venni, mert csak kb. 175 fokban dönthető, és ezzel meg plédekkel egy kicsit ki lehet egyenesíteni talán, + nem utolsó sorban télen jó lesz majd egy kis meleg :)
Ezt 2890-ért láttam.
Vendég
 


Süti, feleslegeseket én sem szeretnék venni, annyira sajnos nincs sok pénzünk :cry: Bár így is tuti lesz egy csomó olyan holmi, amit most fontosnak gondolok, és max 2-szer fogjuk majd használni :lol: :lol:

Most így vagyok még a pelenka tartó vödörrel is.
Amiket néztem, abba marha drága a betét. Még drágább mint a vödör. Szóval ez tuti, hogy kizárva.

Ha sima kukába gyűjteném a k@kis pelusokat, és naponta levinném úgy még ki lehet bírni a szagokat nem
:?: :?:

Vagy ennek a pelus szemetesnek van értelme?

Bocs csajok, csak most írom össze, hogy mik azok, amik esetleg még kellhetnek, és mivel nincs sok tapasztalatom, néhány dolognál elbizonytalanodok :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Köszi előre is a tippeket, még tuti, hogy lesz egy pár kérdésem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


pelenka kuka,szerintem felesleges,a konyhába kell egy zárható tetejű,az sztem bent tartja a szagokat.Bár én könnyen beszélek,nekünk van a bejárati ajtó mellett egy nagyobb kukánk(nem annyira mint a kertes házi)odáig nem lesz gáz elsétálni.

Hát gondold át jól,ha nincs fölös pénzetek,de ha összeírod akkor a talin is kitárgyalhatjuk.Lassan nekem is be kéne szerezni pár dolgot,de sztem én ezt ,meghagyom a vásárlókedvű rokonoknak.A sódoromat alig bírom lebeszélni a ruhácskákról,legutóbb egy etetőszékről kellett,merthogy még vagy 1.5 évig tuti nem kell,addig hova rakom,stb.Anyósom is bizti fog költeni rendesen.szóval én még nyugiba vagyok.
A pénz most sem elég semmire,mert nem fogott a tp-nél a ceruza túl erősen,ráadásul mindkét kocsinkat most kéne vizsgáztatni+olajcsere+ez az amaz.Az apeh se siet visszautalni a pénzem.bár azt inkább a szülésre rakom félre.

Na szóval van baj elég.
Bocs ez inkább panaszkodásra sikerült.

sutimano76
 
 


Süti, én már kinéztem egy hintát, amit anyuéktól meg a déditől kérünk majd :lol: (40 000 shocked shocked shocked :):):)

+ mivel anyuék vidéken laknak, oda is kell majd egy occccsóbb kiságy ágybetéttel meg takaróval, elég lesz nekik az ilyeneket megvenni oda.
Kiskádja már van ott is :lol:

Egy kedves barátnőmmel :) megyünk a héten vásárolni, úgyhogy remélhetőleg a talira már mindenünk meglesz :lol:

Süti, panaszkodj nyugodtan, elhiszem, hogy az oep kikészít rendesen :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


[quote="s.vera"]v írta:s.veraalaki még régen rakott fel egy linket, ahol meg lehetett nézni a keresztnevek eredetét, meg mindent ami a nevekkel kapcsolatos! de most nem találom. nem emlékszik rá valaki?
Még mindig nem tudunk dönteni, és jó lenne nézelődni ott is, hátha rátalálunk az igazira! Előre is köszi!


Vera, mi innen néztük ki :):

http://www.babaszoba.hu/services/names

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Észrevettétek, hogy lassan becsúszunk a harmadik harmadba?

Imola, tőled szeretném megkérdezni, hogy ha most néztek vizeletet, akkor minek kell a védőnőnek a jövő héten megint? És ahányszor kontrollra megyek, igazán előtte mindig kéne menjek hozzá vizeletvizsgálatra? Két hetente kell mennem a kórházba a veszélyeztetettség miatt.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hát nem csak az oep,sajna párom csinált 2× 150000.-büntit a rendőrség javára,azok se engednek egy fillért se.Az egyiket már kifizettük,amásik még hátra van.Azért jó a rosszban hogy ebben a hónapban lejár a kocsitörlesztőm ami 40e volt,de a kövi havit meg a javításokra kell költeni. És az apeh is egy nagyobb összeggel jön,bár ott van részletfizus illetékem,remélem nem vonják le,hogy hamarabb törlesszek,mert valójában az én nevem fut,de a nővéremé!!

Hát én a múltkor végig olvastam listát,és egyenlőre a textilpelus,ami nagyon kell,a tisztasági csomagot a gyereknek és magamnak majd megveszem augusztusba,hátha addigra meggazdagszom.

Sajna próbálom a páromat terelgetni,hogy végezzen el egy tanfolyamot valamelyik hiányszakmában és váltson,de sajna ő nem az a nagyratörő,tele ész ember.Sajnos nem is olyan aki a jéghátán is megél.Így marad ami van,és remélem odafönntről majd jön a segítség.

sutimano76
 
 


[quote="aranynap"]M írta:aranynapinden névnaposnak boldog névnapot! :)

Nem voltam még, holnap mennék a terhelésesre, de most elment a kedvem, meg elbizonytalanodtam. De jó, hogy mindenhol másképp csinálják a terheléses cukrot. :? Akkor vigyem magammal a löttyöt, és ott ücsörögjek másfél órát??? Mert én haza is jöhetnék arra az időre...
Na jó, asszem' felhívom a labort.
És majd jövő héten megcsináljuk ezt a nyavaját. :D

A jelszót köszi, már fel is tettem a képeket. :) Aztán láttam, hogy freemail-re is megérkezett a jelszó. :D

Peppino!
Az 1000%-ról annyit, hogy most született egy ismerősnek fia. Az egész terhesség alatt 100000%-ra mondták, hogy lány, mert hogy "így terpeszt, meg úgy terpeszt, meg nem lehet eltéveszteni", aztán jól fiú született. :D Úgyhogy én már csak akkor hiszem el a nemét, ha kibújt. :D



Én is így vagyok a fiú-lány kérdéssel (a mi ismeretségi körünkben is volt hasonló eset tavaly ... ) ... nekem ma is lányt mondtak, minden rendben van, méhszáj C3000, baba 790 gr ... az átlagos súly ilyen idős korban 600 gr ... tehát kezdhetek felkészülni, hogy kb Lilla méretű lesz a kis drágám (4000 gr 58 cm ) :oops: :lol:

Megvannak a fix neveink: Lotti Éva vagy Hunor :lol: :lol: :lol:

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KÖSZÖNTÉST !!! :wink:

Cukros vizsgálat nekünk jövő héten lesz, 4Dre 2-3 hét múlva megyünk.

TALI IDŐPONT: nekünk tökéletes lenne a 26-a péntek ... mit szóltok hozzá?

Ki jönne ??? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapüti!

Igen, a 4. kerületi SZTK-ba megyek. Na figyu, akkor! Felhívtam az SZTK-t, hogy akkor hogyan is megy ez, és képzeld!!!! Mondta, hogy ők a glükózos terhelést (cukros víz) eleve úgy csinálják, hogy egyik nap leveszik éhgyomorra a vért, majd ha az 6,3 alatt van, akkor csinálják a terhelésest MÁSNAP a cukros vízzel!!!!!!
Szóval!!! Ha egy darab beutalót kaptál, és a nőgyógyászod nem feltétlenül glükózos terhelést kér, akkor ez az "egy zsömle + egy pohár tej" variácó lesz. Ami úgy néz ki, hogy odamegyünk, leveszik a vért éhgyomorra, majd megesszük a zsemlét a tejjel, és egy óra múlva fognak megint vért levenni.

Ehhez mit szólsz??? Még jó, hogy telefonáltam!!!!!


Nekem Lillával vérvétel előtt egy órával kellett megenni a zsemlét és meginni a tejet ... egy vérvétel volt, az evésre egy órára ... most még nem jártam utána, hogy hogy lesz, mert anno a kórházban volt ez, most meg itt a közelben egy alapítványi intézetben lesz ....

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Gratulálok Brumi!Látom azért van fiú név is a tarsolyban :D .

Én mindenképp mennék,de privibe küld el légyszi a címet,mert addig útvonaltervezőn meg térképen is megnézegetem hogy merre is menjek.Valószínűleg Gödöllőről megyek,mert így nem kell pályamatrica,és akkor nem a pólusnál,hanem az örsön venném fel aki szeretne kocsival jönni.

sutimano76
 
 


A 26-a szerintem nekem jó lenne :) Kb. hány órakor kezdődik?

Süti, szorítok, hogy anyagilag rendeződjenek a dolgok minél előbb
:!:
Vendég
 


Bibi, akkor most már lehet gratulálni a kiscsajhoz???? :lol: :lol:
Gratulaaaa :) :)
Szép nevet választottatok :wink:

Örülök, hogy minden rendben van :)
Vendég
 


Köszi Boboka,de nem hiszem hogy fognak,mióta együtt vagyunk sajna mindig én voltam a jobban kereső,így ő tudott spórolni,aztán a kis sporólt pénzünkből bebuktunk 2 üzletet is.De mindegy,amíg a szlákra van és van tető a fejünk felett,addig csak a picibabánk érdekel.vannak nálam sokkal rosszabb helyzetbe lévők,és most példálul azt is sajnálom hogy nekik nem tudok segíteni.

Pár éve a rákbeteg és a szívbeteg gyereket támogatjuk,illetve a cipősdoboz akcióban is benne voltunk,sajna tavaly meg sztem idén már nem fogjuk tudni segíteni őket.Pedig alig pár száz forintba került,amit a cipős dobozba tettem,egy-egy játék(külön fiú,lány)írólap,színescerka,zsírkréta,és persze csoki.De annak akinek adták szerintem ez hatalmas kincsnek számított.

sutimano76
 
 


Ja még valami amin teljesen ki vagyok akadva!!!!

A tv2 műsorsugárzásán,ma miért azt a sz... terminátort adják,miért nem a rúzs és ny-t?????már a feleségeket így is levették a műsorról.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ megörjítenek,mire megszokja az ember tuti megváltoztatják.

sutimano76
 
 


[quote="taranee"]S írta:taraneeziasztok!
Köszi a sok jó tanácsot a szoptatással kapcsolatban. Igyekszem én is pozitívan állni a dolgokhoz, hogy most másképpen lesz. A császár után / engem is altattak, mert nem tudták az érzéstelenítőt beadni, mivel összecsúsztak a csigolyáim a terhesség alatt / én se kaptam meg a babát csak másnap. Akkor kezdtük próbálni, és háromóránként hozták ki, majd mikor átmehettem a baba-mamás szobába akkor volt ott mellettem, de valahogy nem ment úgy ahogy kellett volna. itthon meg folyton görcsöltem, bizti az is befolyásolt. Igaz idegeskedésből most is kijut, de nagyon szeretném, ha most inkább anyatejet kapna minél tovább, mint tápszert.

Kávé: én reggel iszom egy nescafét sok tejjel meg három keksszel, utána már ritkán kávézom.

Névnaposoknak én is minden jót kívánok!

Örülök ,hogy van akinek tetszik a Marcell név, köszike!!! :lol: Bár erősen győzködnek az Ákossal, de valahogy leragadtam/tunk a Marcellnél. Azért buli lenne, ha a kromoszómavizsgálat ellenére kiderülne, hogy mégis lány. :lol: :lol:


Császár: hááááát, én nem tudom, milyen kórház az István .... engem altatva fél5kor megcsászároztak, fél11ig voltam egy őrzőnke kinevezett vizsgálóban, ahol ki be járkáltak mindenféle dokik, és a paraván mögött a magánbetegeket vizsgálták (miközben én éledeztem) ... babát kb fél-8 körül kaptam meg, apa hozta be, akkor még félkómás voltam, de rögtön mellre tettem és szopizott is ... fél11kor! talpra állított a nővérke: irány tusolni a szomszéd szobába, ahol közben már készítették az ágyamat ... az ebédet már oda kaptam, a babám onnantól VÉGIG velem volt a 4 nap alatt, éjjel-nappal ... aznap délután, amikor született, jöttek megmutatni, hogy kell pelenkázni, mellre tenni, onnantól NULLA segítség, már aznap sem, amikor műtöttek (a férjem aznap estig bent volt velem) ... másnap egész nap elfelejtettek fájdalomcsillapítót adni, reggel a vizitnél kb az ajtóból integettek: minden rendben van kismami? ... akkor jó ...

már másnap én pelenkáztam segítség nélkül, és mondom, végig velem volt, és nem segítettek mellre tenni sem ... pedig gondolhatjátok: a 20 cm-es sebbel a hasamon mennyire bírtam emelgetni a 4 kilós kis csomagomat ... de mindegy, a lényeg: szopott, mint egy kisangyal, és ez erőt adott, pedig a sebem iszonyatosan fájt, ha megmozdultam, vagy ha fel kellett kellenem az ágyból ...

Ha nem éltem volna át ezt az egészet így, ahogy leírtam, én el sem hinném ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="boboka"]A írta:bobokaranynap, még nincs végső időpontunk.

Lányok, ti vesztek pl. gyapjú derékaljat a kiságyba?

Mert a babakocsiba tuti, hogy venni fogok majd, de a kiságyba nem tom, hogy "kell"-e.



Sztem sem kell a kiságyba ilyesmi (vagy akkor tutira ne költs kókusmatracra, mert a gyapjún nem megy át a levegő ... :)

Én inkább rétegesen öltöztetek :)

Viszont babakocsiba én is veszek, talán báránybőrt :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="boboka"]S írta:bobokaüti, feleslegeseket én sem szeretnék venni, annyira sajnos nincs sok pénzünk :cry: Bár így is tuti lesz egy csomó olyan holmi, amit most fontosnak gondolok, és max 2-szer fogjuk majd használni :lol: :lol:

Most így vagyok még a pelenka tartó vödörrel is.
Amiket néztem, abba marha drága a betét. Még drágább mint a vödör. Szóval ez tuti, hogy kizárva.

Ha sima kukába gyűjteném a k@kis pelusokat, és naponta levinném úgy még ki lehet bírni a szagokat nem
:?: :?:

Vagy ennek a pelus szemetesnek van értelme?

Bocs csajok, csak most írom össze, hogy mik azok, amik esetleg még kellhetnek, és mivel nincs sok tapasztalatom, néhány dolognál elbizonytalanodok :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Köszi előre is a tippeket, még tuti, hogy lesz egy pár kérdésem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Kertes házban nem gáz, nem létszükséglet a pelusvödör, viszont mi Lilla első évében panelben laktunk, ott nagyon nagy hasznát vettem, amikor már elkezdtük a hozzátáplálást :) ...addig nem gáz, de onnantól olyan szagok vannak a pelustól hogy nem egyszer kell levinni naponta ... nekünk Angelcare van, abba a töltő kb egy hónapig elég ... ha sima kukába teszel szemeteszsákot, annak is van költsége, és nem zárja a szagokat )azzal sztem kb fele annyiból jössz ki) ...

Bár lehet, nekem van kényes orrom, de én nem bírtam a szarospelus szagot egész nap elviselni ... és a zacskóból kiéreztem

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="boboka"]B írta:bobokaibi, akkor most már lehet gratulálni a kiscsajhoz???? :lol: :lol:
Gratulaaaa :) :)
Szép nevet választottatok :wink:

Örülök, hogy minden rendben van :)



Boboka: köszi a gratulát, de szerintem kisfiú a szentem .... :oops: :oops: :oops:

Névválasztás nem volt egy egyszerű menet (különösen a fiúnevünkben nem tudtunk megegyezni ... :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, az István ebből a szempontból elég gáz. Engem is egyből letoltak rögtön a csaszi után a látogatókkal teli 3 ágyas császáros kórterembe (az egyik anyuka akkor készült haza, és a déditől a kisunokáig, férj, nagyi, papi mindenki becsődült, én meg azt sem tudtam fiú vagyok vagy lány....) Azt nagy ívben lesz@rta mindenki, hogy fél perce még varrtak össze....

A kettesen legalább odafigyelnek állítólag egy teljes napig a frissen műtött kismamikra.
Aztán majd meglátjuk, lehet akkor is kifogok valami frontot, és nem lesz hely az örzőben és akkor egyből a kórterem. Mindenre fel kell készülni.
Bár a kettesen a csecsemős nővérekről már írtak itt a babaneten mindenféle rosszat is.... inkább bele sem gondolok.
Úgy kell felfogni, hogy jó fej nővérek lesznek beosztva azokra a napokra :lol: :lol: :lol: :lol:

Más: megint egy kérdésem van:
Topcom termékekkel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata?


Párásítót néztem ebből a márkából (panelben lakunk -igaz újabb építésű, de gondolom a technológia ugyanaz volt ennél is- , ezt sem tudom, hogy erre mekkora szükségünk van. Állítólag panelben jó a párásító a gyerekszobában...)

meg fül és homlokhőmérőt.

Orrszívó porszívó:
kicsit morbidnak találom, talán azért mert sosem láttam ilyet működés közben: frankón a porszívóhoz csatlakoztatható a legjobb?
És hova kell a porszívóra csatlakoztatni? Ahova a gégecsövet is csatlakoztatjuk?

Mert láttam elektromost: ennek 0,4 bar a szívás erőssége (pesztonka 7990.-)
elemest (9990): szívás erőssége: kb. 55 kPA

meg láttam még kb. 1500-3000-ig porszívóra csatlakoztathatót, de azoknál nem volt szívás erősség megadva.

Mára ezekkel a kérdéseimmel eldugultam :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


[quote="boboka"]B írta:bobokaibi, az István ebből a szempontból elég gáz. Engem is egyből letoltak rögtön a csaszi után a látogatókkal teli 3 ágyas császáros kórterembe (az egyik anyuka akkor készült haza, és a déditől a kisunokáig, férj, nagyi, papi mindenki becsődült, én meg azt sem tudtam fiú vagyok vagy lány....) Azt nagy ívben lesz@rta mindenki, hogy fél perce még varrtak össze....

A kettesen legalább odafigyelnek állítólag egy teljes napig a frissen műtött kismamikra.
Aztán majd meglátjuk, lehet akkor is kifogok valami frontot, és nem lesz hely az örzőben és akkor egyből a kórterem. Mindenre fel kell készülni.
Bár a kettesen a csecsemős nővérekről már írtak itt a babaneten mindenféle rosszat is.... inkább bele sem gondolok.
Úgy kell felfogni, hogy jó fej nővérek lesznek beosztva azokra a napokra :lol: :lol: :lol: :lol:

Más: megint egy kérdésem van:
Topcom termékekkel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata?


Párásítót néztem ebből a márkából (panelben lakunk -igaz újabb építésű, de gondolom a technológia ugyanaz volt ennél is- , ezt sem tudom, hogy erre mekkora szükségünk van. Állítólag panelben jó a párásító a gyerekszobában...)

meg fül és homlokhőmérőt.

Orrszívó porszívó:
kicsit morbidnak találom, talán azért mert sosem láttam ilyet működés közben: frankón a porszívóhoz csatlakoztatható a legjobb?
És hova kell a porszívóra csatlakoztatni? Ahova a gégecsövet is csatlakoztatjuk?

Mert láttam elektromost: ennek 0,4 bar a szívás erőssége (pesztonka 7990.-)
elemest (9990): szívás erőssége: kb. 55 kPA

meg láttam még kb. 1500-3000-ig porszívóra csatlakoztathatót, de azoknál nem volt szívás erősség megadva.

Mára ezekkel a kérdéseimmel eldugultam :lol: :lol: :lol:


Én már semmin nem fogok meglepődni ,,, ilyen állapotokra készülök, de a dokim szuper, ezért ragaszkodom a távolság ellenére is a kórházhoz, vagyis a dokimhoz ... :) .... és igen, baromira gáz,, hogy noncs látogatási rend, és kontroll nélkül az jön be, és annyian, ahányan és amikor csak akarnak ... de erről már beszálgettünk is, most nem is füstölgök tovább :)

Orrszívó: nekem is morbidnak tűnt, DE egy pillanat az egész, és olyan megkönnyebbülést hoz egy náthás babónak, aki nem tud szopizni, aludni rendesen, hogy az a pár másodperc megéri !!! ... és fájni nem fájhat neki, én ki is próbáltam :) ... csak a porszívósat találtam hasznosnak, elektromos semmit nem ért nekünk ... a porszívócső végére kell tenni, és a porszívó szíváserősségét alakítja át ... milyet vegyél ???? ... képzeld el, hogy az adott szerkezet tele van félsűrű fikusz-kukisszal, és olyat vegyél, amin látszik, hogy viszonylag könnyű lesz kitisztítani belőle a taknyuszt (mármint, hogy olyan a formája :):):) ... nekünk van egy kisméretű cumimosó kefe, én azzal szokta, és időnként sterilizálom :oops: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, köszi a segítséget :)

Akkor azt hiszem az orrszívót is megtaláltam:

Kép

Ez kb. 1500 forint, és állítólag sterilizálható, meg a csöpi tisztítókefe is jó hozzá.
Vendég
 


Sziasztok!

Boboka: Szerintem is maradj a porszívós orrszívónál, a többi igazán beteg gyereknél semmit sem ér. Andris kicsinek nem bánta, aztán volt egy időszakunk 1,5-2 évesen, amikor hevesen tiltakozott ellene, most edig már szinte magának szívja. :wink: Barátnőmék használnak szájjal szívhatót, azt bármikor be lehet venni. Láttam használat közben, és egész hatékonynak tűnt.

Pelusvödrünk nem volt (én sokallom érte a pénzt), így hiperes nejlonba gyűjtöttem őket, és napi 2-3x vittem le. Én nem éreztem annyira zavarónak.

Párásítóval (Avair) nagyon megjártuk, mert 2x kellett visszavinni a boltba, mivel nem működött rendesen, aztán feladtuk, itthon állt csak. Arra figyelj, hogy legyen arányleg közel szervíz, ha vinni kellene, illetve szerintem minél bonyolultabb, annál több esély van a meghibásodásra. Én a Tefalt néztem, ha kell majd, szerintem olyat veszünk.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Boboka!

Nekem volt elemes orrszívóm, semmit nem ért, el is adtam (figyelmeztettem a vevőt, hogy milyen, de ő megvette). A porszívósra a párom azt mondta, olyan, mintha kiszívná az agyát :D:D, szóval biztos nem kellemes, de még mindig inkább ez, mint egy homloküreg-, arcüreg- vagy fülgyulladás (fülfelszúrássa)...

Kórház: nekem még az se biztos, hogy ott szülök, ahol most tervben van. Mellesleg azt a kórházat se ismerem. Ez egész biztos pont lesz: a férjem. :D És reményeim szerint az orvosom is (csak hát ugye egy orvos nem annyira biztos pont). Be kell valljam, gondolkoztam rajta, hogy mit csináljak, mert gondjaim voltak a hálapénzzel, mert adnék, de nem tudom, hogy épp akkor mennyit tudnánk (szokták a terhesgondozás 10-szeresét mondani, én eddig a magán rendelésen 7-12 e Ft között fizettem), viszont azt nem akartam, hogy úgy hívjak be egy orvost, hogy nem az ő megelégedésére van az ellenszolgáltatás, ezért már az ügyeletben szülésen is gondolkoztam. De a múltkori vizsgálaton beszélgettem erről az orvossal, és mondta, hogy ránk bízza az összeget, és ez így megnyugtató. Korábban egyébként én 3-at ugyanannál szültem, ő megmondta mennyit kér, a 4-et viszont ennél a dokinál, de ott ő csak beugró volt (nem mi hívtuk be, bent volt a szüléskor), és akkor annyit kapott, amennyi belefért.
Ti hogy vagytok ezzel? Mindenkinél belefér a keretbe? És tudjátok már, mennyit kell fizetni?

Az István is bababarát. Mondjuk én azt látom, a kismamáknak azért többször lenne szüksége segítségre ilyenkor is, mert az jó, ha a baba velünk van állandóan, de én a MÁVban is azt tapasztaltam, hogy ha segítség kellett, bizony menni kellett a csecsemős után is. És nem láttam különbséget a császáros és sima szülés között, a 2. napotól ugyanúgy el kellett látni a kicsit császárnál is, mint simánál. Pedig ugye nem ugyanolyan teljesítmény a kettő (ha az ember még oldalt fordulni sem tud csak úgy hipp-hopp).

Már vettem pelust a babának :):) (nem vagyok ennyire előrelátó, a baba még bent marad egy darabig, csak volt még 15%-os levásárolható kuponom a DM-ben, május 31-ig lehetett levásárolni, a nagyobbnak úgyis vettem pelust, így Dóra is kapott két newborn csomagot (Liberót, az volt a legolcsóbb)).

Kakis pelus: bizony van olyan, hogy mindenképpen azonnal ki kell vinni, sőt szellőztetni is kell. :D:D Nekünk nem gond, kertesházban lakunk... Mondjuk ez nem az első időszakra vonatkozik, ha anyatejes a baba (ha tápszert kap, akkor igen), mert az anyatejes kaki még nem olyan büdi.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok!

Zsófiéknak nagyon drukkolok én is!! Sajnos most nincs nagy kedvem visszaolvasgatni :(, csak sírni jövök, bocs!

Szóval!

Tegnap voltam dokinál. Kezdődött ott, hogy a rákszűrésem eredményében valami ASC-US hámsejtek vannak, ismételni kell, akár még méhnyakrákom is lehet, de majd csak szülés után lesz imétlés.

Mennem kell a 6.9-es cukor miatt a diabetológiára, időponttal, kaptam is, július 7-re, hát ezen kiakadtam, addig mit csinálja, de ez lehet holnap megoldódik, bemegyek aztán soron kívűl bepofátlankodok, nehogy már a 31. hétig várjak!

És jön a legjobb a mai reggel. Hazasétáltam a boltból ettem aztán elindultam a wc-re és lehúzom a bugyi, és friss vér, igaz a betét hátulján és a bugyimon, de majd elájultam. Aztán vizsgálódtam, és mivel még volt itthon tamponom hát raktam egyet, hogy megnézzem hogy hüvelyből jött e a vér, ( mert már akkor semmi), és hát a tampon teljesen fehér maradt, pedig ha hüvelyi eredetű lett volna akkor annak csak lenne a tamponon nyoma ugye?????

Volt már valaki így, lehet, hogy aranyér vagy mi fene. Szerintetek a tampon tiszta volt attól még menjek vissza a nődokihoz? Nem akarom feleslegesen a sok vizsgálatot, meghogy befektessenek ,mert itt a másik gyerkőcöm is :(

ÁÁÁÁÁÁÁÁ, kész vagyok :(

Bocs!

Kép
babcika
 
 


Astrid: Mi még nem beszéltünk a hálapénzről a dokival. Nekem az elég furcsa lenne, hogy az elején megmondták, hogy a terhesgondozás 10ezer és slussz (mást nem említettek) és akkor most azt mondanák, hogy a 10xesét köteles vagyok kifizetni. Annyit biztosan nem tudunk fizetni, így ha ez lenne a helyzet, ügyeletben szülnék.

Nálunk ugye 3 esélyes a dolog:
1. ha koraszülés, azaz 36 hét előbb jön, akkor nem szülhetek az Uzsokiban, és marad a Sote I, éppen ügyeletes orvos. Akkor esetleg adunk valamennyit, ha nagyon meg vagyunk elégedve. Andrisnál is adtunk, mert még az 5. napon is ő hozott mindig hírt Andrisról a PIC-ről, naponta 2x feljött megnézni.

2. ha szeptember előtt születik, azaz a 37-38.héten, akkor Uzsoki, saját dokival (ha behívjuk, ez ugye függ majd attól, mit mond a hálapénzre)

3. ha szeptemberben, akkor dokim előreláthatólag szabin van, így átad valakinek előtte. Ebben az esetben gondolkodtunk azon, hogy mivel úgy sem ismerem azt a dokit sem, így tulajdonképpen mindegy hogy nála vagy ügyeletben szülök. Még az is felmerült, hogy akkor át se autóznánk az Uzsokiba, hanem itt szülnék a Szent Imrében, ami 10 percre van gyalog.

Tényleg, azt nem tudja valamelyikötök, hogy ha a saját dokim Uzsokis, ide a kerületbe (XI) nem jelentkeztem be terhesgondozásra csak védőnőhöz, akkor ha kerületi lakos vagyok, kötelesek ellátni a Szent Imrében?

Védőnő (bár neki nem hiszek teljesen, nem volt túl meggyőző) szerint ellátnak, csak legyen nálam igazolás a dokimtól, hogy megfelelő számú vizsgálaton részt vettem. Nos?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Babcika: Én felhívnám a dokimat, biztos ami biztos. Aranyér simán lehet, főleg ha a tamponod fehér maradt. Nekem szinte folyamatosan van sajnos, nem függ össze a terhességeimmel. És mivel semmi sem hozdta rendbe, így valószínű rá kell majd szánjam magam egy műtétre. Van olyan, hogy élénk vörös vér jön, nem sok, de azért nem szép látvány. :cry:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Kösz Rita!

Nekem is volt már egyszer 20. hét körül, meg most! :(

Kép
babcika
 
 


Babci!

Voltál reggel WC-n? Mert ha aranyeres, akkor az eléggé tud vérezni egy-egy keményebb széklet után. (Nekem a szülések miatt van aranyerem....)
Szerintem ha a tampon tiszta, akkor nem a hüvelyből jött, mert ha a vérzés el is múlik, akkor is legalább barnás váladék lenne nem?
Diabetológiára mindenképp menj el hamarabb, hisz ha kell, akkor már most is kell, nem majd csak akkor.

Rita!

Nem vagyok benne biztos, de szerintem a szülés nem körzetes ellátás, bárkit bárhol el kell látni. (Mi van, ha valakire Debrecenben jön rá a szülés, pedig Szombathelyen lakik?)
A mentő visz a körzetes kórházba, ha nincs igazolás róla, hogy máshol szülsz...
És szerintem külön igazolás sem kellehetne, hogy voltál terhesgondozáson (különben minek a kiskönyv, ott benne van), hisz sok embernek nincs is magándokija, nagyon rossz esetben még terhesgondozára sem jár, de szülnie akkor is kell valahol.
Pl. én ha nem lenne dokim, a körzeti terhesgondozásra járnék, ami nem kórházban van, hanem egy szakrendelőben.
De persze érdemes konkrétan utánajárni, mert ez csak a véleményem volt.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Ja még egy, ami most jutott eszembe: én körzetileg nem is tudom, hova tartozom (talán a dél-pestihez), az előző orvosomat a 40. héten hagytam ott, és egy teljesen más kórházba mentem szülni, terveim szerint ügyeleteshez. Elláttak volna úgy is (más kérdés, hogy végól annál szültem, akivel pár nappal előtte beszéltem is, hogy jönnék, mert épp ott volt). Szóval nekem hivatalosan nem volt ott orvosom, nem az végezte a terhesgondozást, akinél szültem és nem is ahhoz a kórházhoz tartoztam. Ilyen körülmények között természetesen nem vittem semmiféle igazolást, csak a kiskönyvemben volt minden bejegyezve. Az anyaságival nem volt gondom így sem (volt 4 pecsétem), a kórház kiállította a megfelelő papírt hozzá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrid 2009.06.03 07:33-kor.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Astrid!

Pont akkor indultam volna wc-re( előtte csak pisilni voltam, akkor még semi) addig tartogattam, míg ettem, és ez a vérzés csak úgy spontán lett, de tuti, hogy aranyeres probléma lehet, mert még mindíg fáj és ég. :(

Rita!

Nekem egyik ismerősöm Bp-ről jött haza a szüleihez mert a doki azt mondta nem fog még szülni, és elfolyt a megzatvize, és így Mátészalkán szült, szerintem is ahol rádjön ott levezetik a szülést.

Kép
babcika
 
 


Ú, ez az aranyér dolog nagyon rosszul hangzik. Figyeld magad mindenképpen és ha nem vagy biztos hogy mi vérzik, hívd fel a dokidat.

Pelus - vödör: mi most vettünk légzésfigyelőt és adtak hozzá vödröt ajandékba. A veterán és teszveszen sokszor látok hozzá való zacskót olcsóban. Ahol én vettem, nem a brendonban, ott 2000 forint a hozzá való zacskó. (lehet csak utángyártott, de az mindegy.)

t-pk
 
 


Sziasztok!

Hű, már el is felejtettem, micsoda termés tud itt írásokból összejönni néhány óra alatt. :D

Babcika!
Szerintem is aranyér, viszont ha felhívod a dokidat, tuti berendel. Az én dokim legalábbis biztosan ezt tenné. Viszont ha tényleg aranyér, akkor nem fog bennt tartani, ellenben tud ajánlani krémet.
Ha meg netán mégsem aranyér, akkor meg jobb is, ha megnéz. De egyetértek azzal, ha hüvelyi vérzés lett volna, akkor nem áll csak úgy el egyik pillanatra a másikra, ráadásul utána nem a popsid sajog. Nekem is van aranyerem, nekem a keményebb székelésnél (elnézést :oops: ) szokott vérezgetni, szóval szülés után szerintem én is műtve leszek. :roll:

Boboka!
Párásítót mi is biztosan fogunk venni. Az tutibiztos, hogy kell, mert annyira száraz nálunk a levegő. A gyapjúbetét a kiságyba szerintem is felesleges, a panelokban állandóan 100 fok meleg van, és tegnap olvastam a Kismamában, hogy a babócáknak a 20-21 fok lenne az ideális. :)
És én is az orrszívó-porszívóval értek egyet, tényleg csak félelmetesnek tűnik, de a babának ez a legjobb. :wink:

Tud Málnáról és Matyiról valaki valamit? Egyébként mennyivel születtek?

KépKép
aranynap
 
 


Jó sokat termeltetek ma, győzzek olvasni!

Babcika!

Rákszűrés: ha rendszeresen mentél szűrésre, akkor a méhnyakrák csak úgy nem alakul ki, vannak előjelei. Amúgy hányas lett a P-d?
Az is lehet, hogy egy fertőzés okozza a sejtelváltozást, ilyenkor KLION kúrát szoktak előírni, aztán 3 hónap múlva kontroll.

Aranyér: Nem jó, de még mindig jobb, hogy nem a hüvelyből jött a vérzés. Terhesség alatt csak helyi kezelést szoktak, utána ha kell, jöhet a műtét.
Diabetológia: mindenképp menj el, nem fognak kidobni, nagyon fontos, hogy időben kezeljék, leggyakrabban a 24-28. hét körül jön elő és az utolsó hónapban helyre szokott állni.
Nekem is most lett durvább, már egyáltalán nem bűnözhetek, muszáj tartanom aszigorú diétát.

Hita!

A mozgás inkább leviszi a cukrot, mint fel. :wink:

Pelusvödör: jó dolog, ha van rá pénz. Szerintem drága, mi meg tudjuk oldani, hogy sűrűn kidobjuk a pelust. Amúgy ha jó technikával csomizod be, akkor aszagok sem érződnek annyira. Jól össze kell tekerni és a ragsztócsíkot is erősen ráragasztani(már ha nem folyt ki a kaki :D )

Többgyerekesek!

Milyen autótok van? Hogy oldjátok meg a gyerekülés dolgot? Nekünk Renault Lagunánk van és nem fér el hátul a 3 gyerekülés. (Pár cm. híján) Most vagy előre ültetem a picit(háttal), de az apát zavarja a vezetésben, hogy ha éppen nyivákol a baba. Ráadásul ezt csak kikapcsolt légzsákkal lehet. Vagy Balázst szabálytalanul nem magasítóra, csak pokrócra ültetem. Egyiket sem szeretném. Kinéztünk egy 4 éves Espace-t, bár most nagyon nem hiányozna egy autócsere, d eha muszáj....esetleg tippek, hogy ki hogy oldja meg....vagy esetleg eladó 7 személyes kocsija?

Bibi!

Nekem is Lotti a lánynév :D

Orrszívó: nekem mindkét fajta van. Elemes:halk, de cart se ér, porszívós:hangos, brutális, de kihozza, amit kell.

Csaszi: én megkérdezem a dokimat, mi a véleménye. Én már 3 sima szülés után nem ragaszkodom a normálhoz, ha császárral kisebb a kockázat, akkor legyen az. Így is van méhsüllyedésem, meg a hüvalyem sem olyan, mint tiniként :wink: , valószínű ez csak romlana a megerőltetéstől.

Hálapénz: mint, ahogy az elnevezése is mutatja, hálából adjuk, ha meg vagyunk elégedve. Na, most a doki, aki előre megmondja az összeget, honnan a bánatból tudja előre, hogy elégedett leszel vele?????? A gondozásért mindig megkapja a magáét, akkor????

Viszont, hogy a másik oldalt is védjem: azt sem lehet elvárni, hogy a doki állandó készenlétben legyen, esetleg a családjától szakítják el, vagy hogy éppen a magánrendelése idején van veled(ami nem kis pézkiesés). Viszont ha amúgy is ügyeletben van és te vagy az egyetlen, aki akkor szül, akkor én kevesebbet adnék.De ez az én véleményem(3 szülés tapasztalatával)

Kép
arvaerika
 
 


Ja, és a lázmérőkre is az vonatkozik: minél modernebb, annál megbízhatatlanabb. Pl. a fülhőmérőnél nagyon kell vigyázni, hogy milyen szögben méred, mennyira dugod be, mert eléggé fals értéket mér különben. Előnye a gyorsaság, de igényel némi rutint.
Legjobb a popóban normál hőmérő, elég brutális, de a legbiztosabb mégiscsak ez. :cry:

És a hűtőfürdő viszi le a legjobban a lázt (nem kell félni, hogy megfázik a baba) és előnye, hogy lehet kombinálni más módszerekkel is.

Na, nem okoskodok tovább (csak egyedül vagyok és most több időm van pihizni)

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Alíg bírtam jegyzetelni! 8)

Mabe, persze, akkor 100%, hogy kukacos v sem, ha kinn van a picurka... igyekszünk majd nem kékesre csinálni a kis sarkát (sajna no külön szoba...), amúgy sem szeretem annyira a kéket... olyan színű lesz, hogy egy kislány is nagyon jól érezze magát :D

Astrid, elvileg egyértelműen kukac volt, láttuk, de majd kiderül :wink:

Aranynap, nekem fura, hogy másnap csinálnák a cukrosat! És ugyanolyan értékű a tej+kifli verzió, mint a cukros?

Brumi, végülis úgy néz ki, hogy júli 1-től vagyok szabin ( pénz miatt :cry: ), szóval a júni 26. nem biztos, hogy jó... :( megpróbálok ellógni, ha aznap marad, de lehet, hogy csak 6 körül érnék oda. Addig eltart a buláj????

Süti, fájás: hát érdekes, én egyáltalán nem félek a szüléstől, pedig biztosan nagyon fáj és nem magas a fájdalomküszöböm, de valahogy nincs bennem félsz. Tegnap a fazongyanta közben azon agyaltam, ennél nem lehet rosszabb :D a kozmetikus szerint visszasírom a szülőágyon a gyantát :D :D
Az anyagi gondok is ismerősek sajna Süti, de nem panaszkodok, vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők is. Valahogy úgyis lesz. Kocsit kellene cserélni, mert beletettük a babakocsit a csomagtartóba, és az megszűnt :D Plusz 3 ajtós a lelkem.

Boboka, én ezekhez nem értek :D sztem derékaljat és szemetest nem veszek, mondjuk eléggé szagérzékeny vagyok, de majd gyakran visszük ki, a kuka közel van, és ha Apa kimegy füstölni a kertbe, mindig elsétálhat vele, legalább mozog is :D
Orrszivó biztosan lesz, párásítóról még fogalmam sincs.

Babcika, sztem nézesd meg a dokival mindenképp! nem hinném, hogy hüvelyi eredetű a vérzés, de zárja ki!
Megy a pozitív energia!! +++++++++++++++

Pénz: Először megyek holnap magánba a dokihoz, nem tudom pontosan, mennyibe kerül majd, a terhesrendelés ingyenes.
Még nem tudom, mennyit szánunk rá, állítólag nem mond fix összeget. Eleve kényes téma, mert a pároméknál ez nem létezik, és kellőképpen fel van háborodva, hogy egyáltalán "kell" fizetni, egyelőre hallani sem akar róla. De magammal sem szeretnék kiszúrni a későbbiekben, ha nem adunk. Szóval nem tudom, mi lesz. :shock:

Rita, a logikám alapján el kell, h lássanak bárhol, ha szülsz!! De ezt csak én gondolom.

floranan
 
 


Csajok, köszi az infókat :)

Bocs, hogy tegnap leterheltem mindenkit a kérdéseimmel :lol: :lol: :lol:

Erika, ez aranyos volt: "mi meg tudjuk oldani, hogy sűrűn kidobjuk a pelust"
Hirtelen elképzeltem, ahogy az emeletről hajítod ki a pelust az ablakon :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bibi, akkor a 26-át lefixáljuk? Ki tudna jönni, hány órára menjünk? Ki mit visz (fagyi, gyümölcsök stb.)
Vendég
 


Sziasztok!

Hűű de termeltetek! Most nem sok időm van , főzés idő, csak már leszakad a lábam, egy kicsit így lecsüccs, szóval nem mindenre fogok most reagálni, bocsi .
:oops:
Megjöttünk vissza Miskolciába... a gyerkőcök félelmetesen jól érezték magukat ismét az Anyuéknál, és aminek nagyon nagyon örülök, h Ati abszolut emlékszik az Anyuékra, és teljesen jól elvan vele, tehát nem lesz gond, amíg én kórházban leszek, valamint kicsit megindult a beszélőkéje hála a tyúkoknak, és egyéb állatoknak :) :) :) :)
/asszem családi házat szeretnék :oops: :oops: :oops: /

Erika nekünk Chrysler Voyager van, 7 személyes, imádom, isteni jól elférünk benne, full tele lehet pakolni, még a jövő hét is belefér, plusz babakocsi :D :D :D Simán lezavarjuk a 400 kilométereket havonta oda-vissza, s a gyerekek is teljesen kényelmesen elférnek
Egy fél éve van dvd is a kocsiban, frankón leköti őket egy egy mesefilm /A sofőrülés fejtámláján van a tv/ Bátran ajánlom! mármint a kocsit :D

vicger
 
 


Jah, orrszívó: kell szerintem, de állítólag fáj, legalábbis a párom mondta, hogy kinn állítólag elég brutálisak, úgy hallotta barátaitól, nem tudom, itthon más-e. Én emlékszem a saját fülszúrásomra kicsiként :( :( :evil: :evil: , inkább szívjanak!!!!!!

floranan
 
 


Viger!

Köszi!Utánanézek!

Bobóka!

Nem, nem az ablakon dubjuk le, mellettünk van a szemétledobó! :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Na lányok! (kopp-kopp) azóta semmi, így nem hívtam a dokit, nem vagyok felelőtlen, csak most busznom kellene 25 km-t és előtte 2 km séta. Lehet rosszabbat tenne :(

Ha holnap megyek diabetológiára és még lenne valami akkor bemegyek a dokihoz! De a tampon teszt meggyőzött.

Porszívós orszívó nálunk a gyerek barátja volt. Szóltam neki,hogy orrszívás, leült a lépcsőre és a 1.5 éves gyerek magának fogta be az orrába, mert tudta, hogy csak a hangja nagy, de jobb lesz utána.

Lázmérő. Hát én csináltam úgy,hogy digit és utána higanyos, popiba. A higanyos pont 5 tizeddel mutatott többet, én abban bíztam. És tényleg a hűtőfürdő a legjobb.

Erika! A rákszűrésem eredményén én is kerestem a P-t és nincs rajta,csak annyi hogy Atipusos hámsejtek, meg hogy zavaró mennyiségü vér volt a mintában. Egyébként évente járok rákszűrésre, most ez előtt 1.5 év telt el, de 17 éves korom óta minmdíg megyek, ez az egyetlen amit valahogy nem hanyagolok.

Nekem egyébként el kellene mennem ilyen bél tükrözésre is ,mert fokozottan hajlamos lehetek bél daganatokra is , apukámnak vastagbél daganata volt. :( Ezt viszont még nem mertem meglépni :(

Kép
babcika
 
 


Picasa:

Új képek képek szuperek!!!!!!

Aranynap, gratula még 1x, látszik, hogy milyen jól éreztétek magatokat!! Viharos kép tényleg nagyon jó!!!

Hétvégén igyekszem én is újakat felpakolni!

floranan
 
 


Babcika, én is remélem, hogy "csak" aranyeres vérzés volt. Drukk, hogy ne legyen ilyen para többet.

Erika, tudom én, csak vicceltem :lol:

Kriszti, gratula Ati beszélőkéjéhez :)

Aranynap, ha jól emlékszem Matyi 870 g-al, Málna pedig talán egy 100-al kevesebbel született. Kb. 1-3 oldallal vannak előrébb az adatok.

Valakinek van friss infója róluk?
Vendég
 


Floranan, szerintem júni 26-ra el kéne, hogy engedjenek a melóhelyről, végül is akkor már csak pár nap lenne hátra, meg ott a hétvége is.
Tök jó lenne, ha tudnál jönni.
Vendég
 


Erika!
Ugyanaz a hálapénzzel kapcsolatban a hozzáállásom, mint Neked!!! :)
Egyébként múltkor csak úgy, figyelmességből írattam Öcsémmel a Dokimnak egy salsa-cd-t, merthogy salsa-zik, az Öcsém meg versenytáncos, és tudja, mi a dörgés. Mi nyomtattuk hozzá a cd-borítót, szóval abszolút házi készítésű volt a dolog, és a Doki majd kiugrott a bőréből, fülig ért a szája, és mondta, hogy már alig várja, hogy betehesse az autóba a cd-lejátszóba. :D Szóval jó, mert Ő ilyen dolgokat is értékel. :)

Floranan!
www.timmermann.hu oldalon tudsz olvasni a terheléses vércukor vizsgálat két módjáról, mindkettő jó és elfogadott. Nekem azt mondta az Orvos, hogy szinte ahány kerület annyi szokás. A labor úgyis tudja.

Boboka!
Nekem jó a 26. :) Akkor mi megyünk együtt?

KépKép
aranynap
 
 


Boboka, pont azért nem tudom, h eljöhetek-e, mert pár nap lesz hátra... azon agyalok, hogy lehet, hogy júni 14. vasárnap v 20. szombat dolgoznom kellene vmi rendezvény miatt, és akkor beváltom a 26-ra........
Mondjuk nem kismami-bulit mondanék, ha elkéredzkedek, csak még nem tudom, mit. :)

floranan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?