Új privát üzeneted érkezett!

Szofi,
biztos jól kapja be a melledet, nem azért sebesedik, mert rosszul van a kis szájában?
Nálunk is mindig marad a ciciben, én meg azért izgulok, hogy miért csak olyan kevés marad..
Ha a cumisüveget nem szeretnéd, próbáld meg pohárkából itatni, van kis csőrös pohár is, nagyon ügyesen isznak belőle!

A védőnő azt mondta, ha a ciciről úgy jön le, hogy vigyorog, akkor bztos elég volt neki a tejci és jól lakott!

Én meg jól kibőgtem magam, hagytuk szegénykémet sírni, míg el nem aludt mert már csak hiszti volt, utána meg bőgtem egy sort, hogy hagytam szegény kis csórikámat sírni :cry: :cry:

emese1979
 
 


Sziasztok

Itt vagyok egy kicsit, vissza is olvastam.
Szerintetek az lehet, hogy Nóri hozzászokik az Infacol-hoz? Anélkül sosem fog már rendesen emészteni? :?

Próbáljuk gyűrni ezt a szopi témát, és ma még csak szopizott Nóri. Csak nem tud eleget kiszívni szerintem, mert túl hamar újra éhes, meg olyan nehezen alszik el szopi után, mint aki félig meddig éhes marad...fene se érti.
Most az van, hogy szopi egyik aztán másik cici, és amiből először evett azt fejem le. Ez kb 20ml szokott lenni. Ez jó?
Azt nem tudom, hogy szopizni mennyit szokott, mert az idegbetegségem elkerülése érdekében nem méricskéljük szopi előtt meg után...

A taktika anyni, hogy amíg nem lesz nagyobb tejmennyiség, akkor az éjfél -1 óra közés eső etetésnél fog csak tápszert kapni, egyrészt azért hogy tuti eleget egyen, másrészt a langyos és elegendő tápszertől jobban alszik, és többet, és apával jelenleg mindketten ki vagyunk ütve az elmúlt nap(ok) és éjszaka miatt. Tudom ez elég önzőn hangzik, de most azt érzem muszáj.

Na már megy is a nyafogás...mennem kell. Nem sok a szabad időm, a fürdést is néha éjszaka közepén oldom meg. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Emese, tudom nem nekem írtad, de nekem azt mondta a védőnő, hogy a csőrös pohárból ne itassam a gyereket, mert ha bekapja az egész csőrt abból "dől a lé",aminem jó, inkább sima pohárból adjak neki. Kipróbáltam, nem ment jól, túl nagyokat löttyintettem a szájába és kiköpte az én cseppenként kiszenvedett tejcsimet. A szivem szakadt meg.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 

 
 

Sziasztok,

nem nagyon tudtam olvasni ma :(

Tegnap este óta Álmos kihányja az összes anyatejet, két órája sugárban jött ki belőle. A doki azt mondta lehet azért mert hogy vérzek (császár után két napig véreztem, azóta semmi, csak tegnap elég intenzíven), de még este beszélünk. Addig csak tápszert adhatok neki, és ha nem javul, holnap kórház, megultrahangozza a gyomrát, mert az is lehet hogy szűk a gyomor kijárata. (de eddig nem volt ilyen probléma)

borzasztó látni szegényt :( nagyon megijedtem...
drukkoljatok, hogy javuljon szegény.

Szofi,
kitartás, én is így szenvedek a szopi-mell témával...

jó éjt

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok Anyukák! :lol:

Ígértem,néha bejelentkezek Hozzátok! :lol:
Gratulálok minden kisbabához,nagyon tündériek! :lol: :lol: :lol:
Párom ma csinált rólam egy képet,felrakom,ha nem bánjátok!
Lassan félidősek leszünk.Voltunk már 4D-n,és kiderült,hogy kiskukisunk lesz! :lol: :lol: :lol: Martin lesz a neve! :lol: :lol: :wink:

Kép 18 hetesen :-) :-) :-)

Na,megyek!Bocsi,hogy betolakodtam!
Mindenkinek kellemes babázást! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Pingi,
akkor úgy látszik ez sem egységes :(
Az Infacolon én is gondolkodtam, mennyire szokik hozzá a babuk szervezete...

Esztó,
reméljük csak a vérzés miatt van, és semmi baja Álminak! Drukk +++++

Sziszkó,
gratula Martinhoz! Nagyon szépen kerekedik a pocakod :lol: :lol:

Csajok,
Ti mivel mostok hajat a babunak? Meg milyen sűrűn? Nekem a Gabit mondták, de annak a dobozásra rá van írva, h 3 hónapos kórtól.

emese1979
 
 


Sziszkó, cuki poci! :lol:

Jaj, Esztó, sajnálom! Remélem, hogy hamar rendbejön a dolog!!! Nem tudok okosat mondani, csak hogy godolok rátok...

Pingi, nem szoknak hozzá a babák, nyugi!!! Azért jó a szer, mert segít. És nem kell parázni miatta! :wink:

Na, hívlak, Szofi.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Emese: hát ahány ház annyi szokás, és ez igaz az orvosokra védőnőkre is. :?
Mi úgy mosunk hajat, hogy a gyógyszertári fürdető van a vízben feloldva, és azzal átöblögetem a fejecskét, nem dörzsölöm vagy ilyesmi. Jaaa, és minden második fürdésnél mosom csak meg.
Amúgy úgy oldjuk fel teljesen a fürdetőkrémet, hogy egy ásványvizes palackba forró vizet teszünk, abba nyomjuk a krémet és apa jól összerázza. Teljesen eloldódik!!!! (Csak gondoltam megírom ezt is hátha valaki másnak is van az oldódással gondja)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


:) Az oldódásra mi azt dolgoztuk ki, hogy forralunk vizet, és befőttes üvegbe tesszük a krémet, rá a forró víz, és KÉSZ! :)

A hajukat minden nap mossuk, Danóét időnként koszmó elleni samponnal is.

Az itatásról: nekünk a kórházban is csőrös pohárból ittak Samuék. Így itthonra is vmi hasonlóval próbálkoztunk az első időkben, és nagyon bevált. Szóval sztem jó! Próbáljátok!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szofi, remélem megoldódik a szopi-ügy!
Esztó, remélem nálatok is ez a hányás gyorsan elmúlik!

Anika, nagyon édesek a lányok! De tényleg honnan tudjátok, hogy melyik kicsoda? Vagy kezdettől fogva lehet tudni? Mert gondolom azért a kórházban lényeges, hogy melyik hány kiló, ki kapott már oltást, meg ilyenek. Vagy ez hülyeség?! :roll:

Emese, mi is a gyógyszertári fürdetővel mossuk a haját, amit előzőleg forró vízzel folyékony szappan állagúra hígítottunk és beleöntöttünk egy pumpás foly. szappanos dobozba, így már csak nyomkodni kell és jön a kész cucc. :lol: Én még nem merném a bőrére kenni ezeket az illatosított cuccokat.

Jót röhögtem ezeken a kakis sztorikon, erre ma Marci is csinált egy olyat, ami kifolyt a rugijára... Megyek is mindjárt áztatni...

Most ezek miatt a szopi nehézségek miatt, meg hogy eszik-e eleget kicsit kétségbe estem, mert Marci még egyszer sem volt megmérve. Úgy gondoltam nem fontos, ha látom rajta, hogy növekszik...

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
adraci
 
 


Köszi a hajmosós tippeket! Mi még mióta itthon avgyunk, egyszer sem mostunk hajat, pedig van mit :shock: :shock: na majd holnap!

Megmértük fürcsi előtt, 3 kiló a kisasszony :) 2800-al jöttünk haza, mondjuk máés mérleg stb., de hízott valamennyit biztosan. :)

Adraci,
mi sem mérjük, ma mértem először. Majd 2-3 naponta csak.
Ne izgulj, ha kiegyensúlyozott, meg nem sír óránként kajcsiért, biztos szépen növöget!!

emese1979
 
 


Szofi,
sajnálom hogy ilyen rosszul alakulnak a dolgok sajnos én se tudok tanácsot adni,de biztos vagyok benne hogy a több gyerekes anyukák tudnak majd valami okosat mondani.

Eszter,
reméljük a legjobbakat.Ha elfogadja a tápszert akkor ideiglenesen az a legjobb megoldás.

Mi se használunk külön sampont.Szerintem még felesleges is neki.Ha majd kezd lejönni a buksijáról a koszmó majd akkor, hogy hamarabb megszabaduljon tőle.

Megyek alszok egyet, jó éjt!

KépKép
harhaj
 
 


Eszter,remeljuk nem lesz semmi gond,gondolok ratok!

De jo egyeseknek,hogy hajmosason kell gondolkodni :D
nekunk nincs mit egyelore nagyon megmosni.. csak egesz kicsi :)
de azert a gyogyszertari furdetovel atsimizem a buksijat :)

Egyebkent sztem minden vedono es minden doki mast mondd nekem mindenrol... nehez eligazodni,de en probalok a sajat megerzeseimre is hagyatkozni.

es sztetek igaz h a babokat nem zavarja a csuklas??
az en lanyomat biztosan,pedig allitjak h nem zavarja.
sik ideg lesz tole.. es olyan morcos fejet tud vagni :oops: :oops:

Netti
Kép
maumau
 
 


Milyen vita volt itt a fórumon? Nem tudok most visszaolvasni.

Eszter
Szorítok nektek nagyon!

Szofi
Keresem a hozzászólásodat! Igyekszem segíteni.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Szofi

A sebesedés állítólag a rossz mellre helyezéstől van. A bimbóvédő valamit segíthet, de nem ez a fő megoldás. Állítólag gyógyít, ha az anyatejjel bekened a bimbót, vagy a Sudocrem is jó rá például.
A helyzetet ismerem. Az én babáim sem szopnak egyszerre sokat és hamar újra éhesek lesznek, elfáradnak és elalszanak. Én is arra gondoltam kevés a tejem, de nem tudom. A lényeg ne add fel, próbálkozzatok. Apor 3 hetes korában tanult meg igazán ciciből enni, addig cumis üvegeztünk.
Szerintem azon ne idegeskedj, hogy mennyit szív ki a cicidből, mérjed le hetente és ha hízik 10-15 dekát akkor elég neki. tej és tej között van különbség.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Hahó!

Maumau, az én fiaim is mindkettő kiborul(t) a csuklástól... :lol: Én azt csinálom vele - megkérdeztem védőnénit, hogy nem brutál-e, azt mondta, nagyon jó ötlet, hogy van Cebion-csepp, ami C-vitamin tul.képpen, de picit savanyú - aszkorbinsav ugyebár, és azt adok neki 6 cseppnyit kiskanálban. Ettől nagyon vicces arcot vág, nyeleget, de elmúlik a csuklás. :wink:

Na, megint ordítolás van, szóval megyek. :)

Talán ma már nem jövök, hát jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ja, és ma 5 hetes Danó, megmértük, 4050 g. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


hahó
2 oldalt sikerült visszaolvsni... 2 napja nem alszom...

Anika!
Szerencsére van elég tejci mindkét babónak! Az elején nekünk is kellett tápszer, mert nagyon keveset szopiztak, 5-10-20 g-t. Én elég rugalmasan kezeltem a helyzetet, mert míg a kórházban mindig kaptak pótlást, itthon csak akkor adtam nekik, ha szopi után még ordítottak. De szépen nőnek, kb. 200 g/hét ;) És nagyon kevés tápszer fogyott szerencsére, 3 dobozzal váltottunk ki a korából, annak a fele fogyott el, és annak a felét is csak elpocsékoltuk, mert ha mentünk vhova, biztonság kedvéért vittünk, de hazaértünk, mire éhesek lettek :) Most is van tarcsiban, de remélem nem kell :)
Nagyon cuki a kép a lányokról! És nagyon hasonlítanak!, szerrintem ;)

Szofi!
Nyugi! Ha fáj és sebes a cicid, sztem kíméld picit, inkább fejd le, minthogy fájjon meg ideges is legyél miatta. Nekem is néha annyira nyüstölik, hogy már nem bírom... olyankor 1 etetést kihagyok ciciből, lefejem és megkapják. Jobb, mintha ordítanék a fájdalomtól... Azért nem szívja ki az összes tejet a melledből, mert neki épp annyi elég. Mi sem eszünk meg minden kaját, amit elénk raknak ;)
Remélem rendeződik a helyzet!!!! Jah, és tök jó a fodrászod ;)

Eszter!
Remélem Álmosnak nem lesz semmi baja! Ez a sugárban hányás utalhat un. pylorus stenosira, ami fiú babáknál ilyenkor szokott megnyilvánulni. Nem akarlak paráztatni, azért sem írom kis betűvel, mert ha bárki ilyet észlel a babójánál, sztem ne késlekedjen, menjen kórházba. Szóval nem bukásról, hanem SUGÁRHÁNYÁSRÓL beszélek!

Szar idő, 3 napja nem tudunk sétálni :(
Vendég
 


Jó reggelt Csajok!

Anika,Csadra!Édesek a képek,babák!!!! :D

Szpoival mi továbbra is sehogy sem állunk,egyszerűen nincs türelme szopizni,tolja le a cicit. :( Szinte már feladtam,napi 60-70 ön le,és Hanna kb.napi 500-at eszik.Nem is értem,hogyan lenne elég hogy sokszor több termelődjön.?
A csuklástól Ő sem tud elaludni,reggel is visszaébredt tőle.
Amúgy az éjszakák kb.éjfél-1 körül,utána 5 körül kajcsizunk.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Jó reggelt!

Semmit nem aludtam, nem vált be az éjszakára tervezett taktika. (Tápszer= hoszabb alvás). Két óránként kelt Nóri ugyanúgy, és mire megetettem meg elláttam alig maradt alvásidő. Akkor ezek szerint mostmár egy darabig ez lesz....

Ami miatt meg tök ideg vagyok, hogy a köldökcsonk nem alakulgat. A gond az, hogy a köldök pereme elég magasan van, és a csonknak a teteje az már száraz, de ami mélyen bent van a gödörben az nem akar kiszáradni. Hiába törlöm ki ott alkohollal, amit amúgy mostmár tisztára utál, és hiába hintőporozom is, ott bent is, nem szárad ki. :( A dokinő azt mondta hogy ha nem alakul vigyük be a kórházba (de zet még a hét elején mondta, hogy szerdán vigyük be), na de egyrészt én még korainak találtam, hisz a gyerkőc 1,5 hetes volt akkor, nem érzetem bajnak hogy van még csonk, másrészt meg egy ilyen pici babával nem szivesen mennék olyan helyre (kórház), ahol sok ember van, és betegek is.
Nem tudom mi legyen, mert a dokinő jön kedden. Komolyan mondom úgy félek tőle mint a mumustól..... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Hali!

Hát, Pingi, ha ezt mondta a Drnőtök, akkor azért én a helyedben biztos bevinném kh-ba legalább holnap, ha nem látok javulást. Szerencsére a kh-ak ünnepnapon is nyitva vannak... Ráadásul kevesebb talán az ember is. Vagy tévedek?
Amúgy én azt nem tudom, hogy ilyen pici babát hova kellene vinni? Gyerekkórházba? Vagy vissza oda, ahol született?

Áldott pünkösdöt mindenkinek, és szép napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dori: nekünk beírta a védőnő a babakönyvbe, hogy hova kell és mikor lehet orvoshoz vinni, hová kell kórházba vinni, és hol van a gyermekügyelet. Nektek nincsen ez beírva?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Kellemes ünnepeket mindenkinek!És minden gyerkőcnek boldog gyereknapot!!!


Hajmosás:nekünk azért van bőven hajunk...apukája előszeretettel mossa folyton,vagyis mosná ha engedném.Amúgy hátul szinte mindig vizes lesz....Szóval mi is kb 3-4 naponta mossuk,szintén a vízzel amiben fürdik,abba meg csak a gyógyszertári fürdető van.Mi a vizes kezünkre nyomjuk és úgy mossuk bele a vízbe. :lol:

Arcocskáját én is kamillával törölgettem,szintén tettem a vizébe is de csak picit javult.Ma kentem rá sudocremet,30 perc múlva már láttam is javulást.Amúgy a bal oldalon rosszabb a helyzet,mindig azon alszik...bizti oda folyik egy kis tej,böfi,nyál....pedig törölgetem neki.... :roll:

annus11
 
 


Hajna! Mi is küzdöttünk Samuval, amikor ennyire türelmetlen volt a cicivel, akkor mindig előbb kapott egy kevés tápszert, hogy már ne legyen farkas éhes, aztán szopizott - előtte+utána mértem, hogy tudjam, még mennyit kell pótolni -, és kapta a még szükséges tápszert. Így egy kicsit lenyugodott, mire szopi jött, és bele is jött a szopizásba. Egy idő után már tudtuk a szopival kezdeni a kajálást. De az is segít ám, ha nem akkor kezded etetni, amikor már farkas éhes... Nem tudom, neked írtam-e ezt már, vkinek már leírtam... Bocs, ha ismétlem magam, és már mindezt próbáltátok, mégsem megy... Azt meg tényleg hidd el (és ezt is leírtam a bizonyos illetőnek), hogyha 60-70 g-ot kap anyatejet 1 nap, az is kincs. Nekem azt mondták annak idején, hogy már 30 g-ért is érdemes folytatni a küzdelmet, mert az a tápszerrel kiegészítve szinte tökéletesen biztosítja azt a védelmet, amit a csak anyatejjel táplált csemcsemők élveznek. Amiről te beszélsz, az meg pont a duplája! :wink: Ne add fel, rendületlenül fejjél az etetések után, próbálj ki különböző tejserkentőket, pl. már többször leírtam, nagyon drága, de szerintem nagyon hatékony (legalábbis nekem úgy tűnt) a More Milk Plus. Úgy voltam vele, hogy 1 életem, 1 halálom, kipróbálom - most, Danóval, amikor úgy láttam, hogy nem elég neki a tej, nem is volt elég, már Samunál is nagyon gondolkoztam, hogy veszek 1 dobozzal, de aztán Danóval azért vettem meg, mert úgy gondoltam, hogy egy koraszülött babával még ezt is megreszkírozom, hogy megkaphassa a neki legjobb táplálást. És nem tudom, hogyan fejsz, de nekem nagyon bevált az Avent elektromos mellszívó, mióta elfogyott a méregdrága bogyóm, azóta minden szopi után (majdnem) jó sokat fejek (időben), még akkor is, ha nem jön semmi. Hadd érezze a cici, hogy kéne még tej, dolgozzon csak. A lehető legjobban "helyettesíti" ez a szerkentyű a babát, "szopizik" helyette. És ha netán meghozza a nagyon várt eredményt, akkor Hanna is szivesebben szopizik majd! :wink: De hidd el, az sem tragédia, ha nem jön össze! Samum is boldog és egészséges kisgyerek lett! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ja igen.Nekünk is be van írva a kiskönyvébe hova tartozunk!Az első alkalommal beírta a védőnő.

Dóri!
Na mi 5 hetesen 4040g voltunk,csak Dani sokkal kisebb sülyal született!!!Szóval nagyon szépen hízik!!!!

Eszter!!

Remélem semmi komoly!!!!Álmosnak sok puszit küldök!!

Szofi!

Tudod!relax!!!Remélem Dóri elátott pár jó tanáccsal!!!Majd gyere és mesélj jobb e a helyzet!!!

Petra!
Mi se voltunk kinn tegnap....lehet ma se jutunk ki....

annus11
 
 


Sziasztok!

Pingi,
nekünk még mindíg megvan a köldökcsonkja.Igazából nekem is azt mondta múlt kedden a dokinő hogy a múlt héten vigyük be.Én viszont megvártam ezt a hétvégét hogy hátha, mert egyre jobban lehet mozgatni.De nem esett le szóval kedden megyünk vissza a kórházba.Azt hiszem a gyermek ambullancián látják el sürgősségi esetként így várni sem kell nagyon.Főleg hogy babával vagy még előre is vesznek ha szerencséd van.Én egy telefont azért megejtek hogy biztos oda kell e vinni és hogy tényleg azonnal ellátják e, mert nincs kedvem ott tölteni az egész napot.

Megint megpróbáltam a tápszert és most tisztán kapta.Az esti etetést pótoltam vele és szépen megette a 80 ml-t.Úgy látszik az volt a baj a múltkor hogy vegyesen kapta az anyatejjel.Reméelm nem lesz szükség a tápszerre,de most már legalább tudom hogy bírja.

Az éjszaka nyugisan telt.2-kor kelt csak fel enni utána meg 6-ig aludt.Úgy látszik lassan kezd leszokni az éjszakai evésről.
A nózijával még küzdünk, tele van szegénykémnek és én a gonosz Anyu kaptam a feladatot hogy szippancsam a nóziját.Aztán meg a hős Apa vígasztalja a manót.Na mondom már most tudom hogy kinek fog folyton hízelegni.Bár azt mondják a fiúk anyásabbak.Kíváncsi leszek :wink:

KépKép
harhaj
 
 


Szofi
remélem Dóri tudott segíteni!

Én nem értem 2-3 hetesen miért baj, ha még megvan a köldökcsonk. Ennél van akinek sokkal tovább ott van (ahogy olvasgattam).

Ma megint remek éjszakánk volt. Kolos 4 óránként kelt, Maja fél 9-ig aludt, mi is majdnem addig :-)
pumuklii
 
 


Dóri!Nagyon köszönöm,hogy segítessz!
Igazából már ezeket kipróbáltam.A héten még homeozok,mert egyszerre szedtem a laktoherbbel,de azt mondta a dokinő,hogy együtt nem jó,próbáljak egy hétig homeot,utána meg csak a teát.Meglátjuk.Igen,már így is próbáltam,hogy kevés tápszer,és utána cici,de igazából ha már nem is éhes,akkor is csak 'játszik' a cicivel.Nagyra nyitja a kis száját,és s fejét nemlegesen rázza,így a pici szája belső két oldalához oda ütögetti a cicit.Bocs :oops: ,ha hülyén írtam le,de ez van.Ma reggel pl.már tök jóllakva is sírdogált,nem akart aludni,összebújtunk,hogy akkor még szopi,de csak a szája szélére ért a cici,és erre elégedetten elaludt.
Olyan,mintha csak a fizikai közelséget pótolná a cicivel.
Éjjelente fejek,és azt adom neki reggel.Utána délelőtt,csak cseppek jönnek le,és délután jobb a helyzet.Az elektromosom pesztonka,de az Avent kézi jött be nekem.Kézzel fejni,abszolutt analfabéta vagyok.Ja,és még soha nem szopizott annyit,hogy mérni lehessen.Csak a lefejt mennyiséget tudom követni.

Vessetek meg érte,de én úgy gondolom,hogy inkább kapjon vegyesen,és nyugodt kiegyensúlyozott baba legyen,és kapjon egy mosolygós anyukát,minthogy Ő is minden etetéskor vörösre sírja magát,és ez rögzüljön,hogy az evés az a sírással párosuljon nála.
Annyira érzékenyek,ha azon görcsölnék mind etetéskor,hogy tud -e eleget enni,akkor azt Ő is mgérezné.
Azért próbálkozunk... :?

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Még nem sikerült Szofival beszélnem, drukkoljatok, hogy ma de. összejöjjön, és legyen is vmi értelme... :roll: Tegnap olyankor hívtam, amikor neki nem volt jó, aztán írt, hogy ma hív.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Pumuklii: irigy irigy vagyok az alvás miatt!! :) :oops:
Én sem értem amúgy miért baj a dokimbnak hogy megvan a köldökcsonk, de ő a tapasztalt, lehet hogy előre lát valamit amit én nem, vagy lehet hogy nem nem néz ki túl szépen...
Fabri: nekem is ezt csinálta Nóri az elején, tátott száj, és bimbó a száj két oldalához ütve. Addig-addig hergelte magát, míg végül esély sem volt hogy jól bekapja a cicit. De aztán ez javult.
Gyakorlatilag most is így indul a szopi akkor ha már nagyon éhes, de ha összenyomom a bimbóudvar felett kb egy cm-re a cicimet és úgy kínálom neki akkor előbb utóbb bekapja. Attól függ mennyire éhes és kapkodós éppen. De mostmár mindig sikerül.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


még mindig egyben :?

kréééém???? mi örökre így maradunk???? :shock: :roll:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!
Nem nagyon tudtam visszaolvasni.
Szofi,kitartás,,remélem hamar rendbejön a szopi téma.Sajna ötletem sincs,soha nem volt sebes bimbóm,mindig bimbóvédővel szopizunk.
Hajat én mindennap mosok neki.,Csak áttörlöm.Én a pancsiba Gabi fürdetőt rakok.Ha az elfogy akkor Johnson's mert az van még itthon.Popsikrém is Gabi van,de már nem sok.Viszont a kórházban kaptam a csecsemőstől Babe popsikrémet,így az lesz.Biztos jó.Csak pislogtam hogy ilyen drága ajándékot ad,mert nem szokásuk.
Ma nagyon fáj a jobb kezem,nem tom miért.Olyan mintha megerőltettem volna.Na de mive?
Apa ma szabad.De nagyon hideg van,szél is fúj.De már 3 napja benn vagyunk,nyafisak is a csajok.Hannust jól beöltöztetem ,betakarom és lehet kimegyünk,mert a mózesban úgy sem éri semmi.Szerintetek kivigyem?

Boldog gyereknapot minden pici babának,nagy tesónak,és szülőknek is persze!!!Na meg a topik 2 kis pocaklakójának!!!

Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Jó ronda idő van itt is, és mi az erkélyen hagytuk a száradó ruhákat... :?

Én meg azt vettem észre, hogy Marci egyre erősebben szív szopcsi közben, az elején pár másodpercig majdnem fáj. Ilyenkor úgy nyel, mintha éhezne. :)

Este 11-kor evett, majd 2-kor, aztán 6. Ha sír és letesszük az ágyába, rövidesen abbahagyja. Mostmár csak ott alszik, nap közben és éjszaka is.

Boldog gyereknapot a gyerkőcöknek!

Én már rosszul vagyok ezektől a gyógyteáktól... :?

Kép

Kép
adraci
 
 


Jaj, tényleg, BOLDOG GYEREKNAPOT MINDENKINEK!!!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hajna! Én semmiképp nem vetlek meg! Te se vesd meg magad! Tudd, hogy a babádnak az a legjobb, ha az édesanyja számára boldogság őt ellátni, szeretettel veszi körül, és nem kudarcként éli meg a vele kapcsolatos dolgokat. Talán akkor 1 ideig jó lenne, ha (még talán számodra lehetetlenül gyakorinak tűnően is) pl. óránként, de min. 2 óránként min. 20 percet próbálnál fejni, hátha beindul a tej, és ami lejön, azt odaadod neki, de ne add oda a cicit, majd, mondjuk 1 hét múlva, újra megpróbáljátok a cicizést. Addigra Hanna is erősebb, ügyesebb lesz. Ha nem lesz jobb a tej-helyzet, attól a cicizés helyzet nem lesz rosszabb, de hidd el, alegtöbbet azzal tehetsz a tej szaporításáért, hogy "tornáztatod" a tejmirigyeket. És így legalább nem kell folyton kudarcként megélned, hogy nem megy a szopi. Samu is csak 1 idő után volt ügyes benne, hagyj időt a lányodnak! És én is volt, hogy nem szoptattam 1 db-ig, mert szétnyílt a mellbimbóm, mint Szofinak, nem lehetett. Csak fejni. Biztos nem túl sok, ami használ, de azrt írtam le szinte mindent, hogy hátha akad 1 vmi, ami nektek is bejön. Drukkolok, puszi.
A vegyes táplálás pedig nem gonosz dolog! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Aki tápszert ad a gyereknek az nehogy azt higgye h magyarázkodásra szorul!Vmivel csak etetni kell a gyereket!!! :wink: Szóval nyugi!!!!
Jelenleg Izus csak tejcit kap,na de ki tudja meddig és mennyit!Ezt nem mi döntjük el,vagyis nem teljes mértékben :lol: Lehet h pár hét és nekem is tápit kell majd adnom,akkor azt fog kapni.Ennyi!
És nem lesz rossz érzésem,nektek se legyen!Hiszen tényleg az a fontos h ott van egy pici élet és ti gondoskodtok róla! :wink:
A lényeg h minden csepp anyatej nagyon fontos,mert abban nagyon fontos dolgok vannak a babának!Ha csak napi 30mlt kap,már az megéri!És tényleg no para!Sok kaja,pia és pihenés! :lol:

Nekünk is 3 hetes volt Izus amikor leesett a köldökcsonk.Ha nem csúnya akkor nem hiszem h bármi beavatkozás kéne,mármint orvosi!Jól be kell kotorni a hintőport a csonk alá.Sőt,vhol azt hallottam h hajszárítóval szárították ha vizes lett...gondolom nem a legnagyobb fokkozattal :wink:


Niki!
Mikor mész legközelebb dokihoz?Mondtak már vmit ha túlhordod akkor mi lesz a menet?Be kell feküdnöd?Vagy meddig várnak?Megindítják?

Krém lehet már babázik,vagyis reméljük! :wink: :lol:

annus11
 
 


Csajok,
este egész jó volt, de mert csak cicin aludhatott el... Ma már megint nem akar pihenni, fent van reggel 9 óta, eszik, utána hiszti... a cicin 5 perc alatt bealszik, de ahogy leteszem, már fel is kel...
Egyszerűen ötletem nincsen, mivel lehetne még elaltatni...

Hajna,
sztm nincs abban semmi rossz, ha tápszert is kap a tejcsi mellé. A lényeg, h Te meg Ő is boldogok legyetek :)

emese1979
 
 


sziasztok,
megjártuk a kórházat, hajnalban a tápszer is viszajött...

Petrus,
azt nézték uh-val amit írtál,de az uh-s csaj nem írt méreteket így a doki nem meri 100%-osan kizárni.azt mondta ha ez van akkor egy kis műtét kell...

egyébként nncs kiszáradva, de egy nap alatt 200gr-ot fogyott.

30ml -ket tudunk csak adni neki és örülünk ha ez nem jön vissza...azt javasolta a doki h probáljuk teáztatni is, ha nem javul akkor vissza...

teáztatásra ez a mecsek baby jo?

jaj nagyon nem jo nézni szegényt...

köszi a drukkokat. remélem most már rendbe fog jönni.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter!

Mást nem nézett? Hát, ha minden visszajön és ennyit fogyott egy nap alatt... nem engedtelek volna haza titeket... de UH-n látszódik, meg tapintani is lehetne... Nem értem, hogy miért javasolta, hogy itasd meg teáztasd is, ha minden visszajön???

Pingi-Harhaj
A köldökcsonk le nem esése NEM SÜRGŐSSIGI ELLÁTÁST IGÉNYLŐ dolog. Ezzel hétvégén ne menjetek be, ha még 1 napot ott van, nem lesz tőle semmi baja ;) És 7végén és ünnepnapon és karácsonykor 5x annyian járnak a sürgősségi ambulancián, mint 7köznap... És ilyen pici babát odavinni a fertőbe :? szóval NE menjetek ügyeletre, ráér még 1-2 napot!!!
Vendég
 


Petrus,
megnyomkodta a hasát, megnézte a torkát, a kutacsát és leküldött az uh-ra.
ott mondták h nincs szervi eltérés. teljesen alaposan megvizsgálta uh-val a nő. A dokinak az volt a baja hogy nem írt méreteket, mert hogy abból lehet következtetni arra amit Te is irtál.

de én nem értem akkor mi a franc van.

ha nem javul akkor visszaviszem.

most a reggeli 30 ml-t és a mostani 30ml -t még nem küldte vissza, úgyhogy reménykedek...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter!
Reméljük h nem is fogja!!!Ha alaposan megnézték akkor csak nem lehet nagy baj!!!Továbbra is mennek a drukkok!!!

annus11
 
 


Eszter remélem nincs baj!Drukkolok nagyon!
Annusnak igaza van,tápszer téren.Attól még senki sem rosszabb anya ha tápszert ad.Pont beszéltük férjemmel,mikor kevesebb tejem volt,hogy ez egy testi adottság mindenkinél.És hiába teszel meg mindent,fejés,tea,homeo bogyó,max növelni tudod a menyiséget,de ha elakar menni a tejed úgyis el fog.Persze még senki nem jár ott,ne is járjon egy darabig.Na bocs ha bolondságot írtam.
Petrus,olyan jó hogy vagy nekünk!!Engem már sokszor nyugtattál meg!Jól vagytok?Ma kitudtok menni?Nem hozol képeket a picikről?? :oops:
Mi most sem hiszem hogy kimegyünk,készülődik a vihar.Apa sincs itthon,beltérit szerel.Hanna ma már 5x kajált,meg teázott is.Nagyon félek a kontrolltól.De olyan szépen szopik,hízik rendesen.Meg egyáltalán nem aluszékony.Sokat van fenn,gőgicsél,meg nézelődik.Olyankor keze lába jár.Meg szopi közben nyammog,dünnyög és akkor is mozog össze vissza.
Az előbb meg pelenka cserekor ,mikor a tiszta pelust akartam alá rakni,belekakilt a tenyerembe. :D
Vasalni kéne,de olyan lusta vok. :oops:
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó! Nagyon drukkolok!... És sajnálom...

Sajnálom, akkor kicsit másképp képzeltem a gyerekek ellátását... Naív vagyok... Azt hittem, velük vhogy másként van a sürgősségi... :roll:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

BOLDOG GYERMEKNAPOT MINDEN BABÓCÁNAK ÉS SZÜLEIKNEK!!!

Esztó, jobbulást Álminak! Nekünk 6 hónaposan volt ez, de akkor már evett gyümit, az nem jött vissza belőle, csak a tápszer.

Annus, köszi még egyszer, már a helyén van a kép! :wink:

Fabri, első gyereknél én is vacakul éreztem magam a tápszer miatt, most 4 napja bevetettem, mivel minden erőlködésem ellenére sem jön több 30-40 ml tejnél 1 alkalommal. Nem kínzom, még akkor is, ha tudom, hogy kétesélyes a dolog, akár el is apadhat a tej, de továbbra is 2 óránként fejek, így inkább reménykedem, hogy több lesz. Sem a homeó, sem a lakto, sem a sör nem használt, most megrendeltem a Dóri által is írt more milket, még annak adok egy esélyt, de ha nem javul, akkor kap annyit, amennyit tudok adni.

Szofi, Tinu is ezzel küzdött, de nagyon, tőle is kaphatsz tanácsot. Nekem a védőnő mondta amikor már sebes volt, hogy használjam a védőt, amíg helyre nem jön. Mire helyrejött addig elfelejtett szopni........ Már csak védővel szopizik, pedig napi kétszer mindig levettem a védőt.
Vendég
 


Sziasztok!

Na, kicsit jobb minden. Egyrészt tegnap este rájöttem, hogy MAJDNEM jól volt mellre helyezve Csani, de nem teljesen, korrigáltam, és tényleg nem fáj, szóval ez remélhetőleg működni fog. Viszont amíg oda eljutunk, hogy helyesen ráharapjon, addigra a seb felhasad újra.
Sikerült beszélnem Dórival - nagyon hálás vagyok neki - és abban maradtunk, hogy éppen ezért a bibiket először gyorsan be kell gyógyítani. Szóval most kipróbálom hogy egyszer cumi, egyszer pohár, egyszer cici, és akkor talán begyógyulnak a sebek, és a babus se szokik rá más táplálási módra... Aztán ha begyógyul, Dóri szerint kb. 1 hét, akkor szerintem fog menni sebesülés nélkül az új mellrehelyezési technikával.
Bocsi a regényért, és köszi, hogy ennyien próbáltatok segíteni!!!

Annus, hogyan kell képet feltenni a blogba? Tennék egy-kettőt Csaniról.

Köldökcsonkra a mi orvosunk azt mondta, hogy 10-18 nap alatt kell leesnie, szóval Pingi még ne aggódj, kedden úgyis megnézi az orvos!
A mienk leesett a 8. napon, viszont még mindig váladékozik a sebecske, ami utána maradt. Ez mennyi idő, amíg begyógyul teljesen szerintetek?

És még egy... Más gyereke is csinálja azt, hogy este nyolctól hajnal kettőíg sír, a napokat meg egyszerűen átalussza? Éjjel 2 óránként éhes, nappal meg 4 óránként is ébresztgetni kell???? Mostmár tök össze-vissza etetem, csak arra figyelek, hogy a napi 7 meglegyen... ???

Na jó, sok puszi mindenkinek, és végül de nem utolsó sorban:

GRATULÁLOK AZ ÖSSZES BABÁNAK ÉS MAMÁNAK? AKIK UTÁNUNK JÖTTEK! SZERETETTEL KÖSZÖNTELEK BENNETEKET!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


SZofi
Kolosnak még hamarabb leesett, de neki nem váladékozott, csak piros volt felette a bőr. Vagyis valami azért jött belőle, mert odaszáradt cuccokat letörölgettem. Dokinak megmutattam, mert megijedtem a pirosságtól, betadinnal kellett kennem alkohol helyett. Pár nap alatt rendbejött.
Jól törölgesd ki fülpiszkálóval, hamar rendbe fog jönni.
pumuklii
 
 


Szofi!
Pont azért jöttem mert most jutott eszembe h nem válaszoltam!
Szóval amikro a bejegyzést írod akkor ott vannak ilyen kis ábrák,és az egyik a kpfeltöltés!Szerintem meg fogod találni,csak csinálj úgy mintha bejegyzést akarnál írni,és ott keresd ezt a jelet jobbra fenn!

Örülök h megoldódik a szopi nálatok!!!Tényleg a sebet kell elöbb meggyógyítani,és utána minden oké lesz!!!

Hát ez már a te döntésed h mikor eteted.Vki igény szerint szoptat,amikor a baba kér ad neki.Van aki meg ébreszti,és meghatározott időközönként 3-4 óránként eteti.Ahogy neked kényelmesebb!
Mi éjjel alszunk,meg nappal is :lol: bár ma délelött szokatlanul sokat volt fenn,meg 2,5 óránként evett.Vagy növekedésiugrás vagy az eső miatt,de most alszik!

Anita!
Tuti h minden oké nálatok is! :wink:

Köldök:na nekünk nem váladékozott soha...gondolom azért mert szép lassan száradt le....mire leesett nem is volt minek váladékoznia :lol: :lol: Amúgy szép köldöke lett :wink:

annus11
 
 


Esztó!
az jó hír, hogy most benne maradt! Remélem nem lesz gond! a UH-n nem látta, akkor szupi! (nem értem, milyen méreteket vár a doki, nekünk csak azt szokták ráírni, hogy van-e vagy nincs... :roll: )

Szofi!
örülök, hogy alakulnak a dolgok!

Dóri!
Természetesen a pici babák mindig előnyt élveznek, node van valódi sürgősségi eset és nem sürgősségi eset. Köldökcsonk le nem esése nem az... Váladékozó, bűzös, véres köldökcsonk, esetleg lázzal, elesettséggel párosulva ellenben az! És sajnos rengetegen vannak, akik azért mennek hétvégén, mert nem rendel a háziorvos, nincs háziorvos, nem szeretik a háziorvost, csak 1 óra múlva ér rá a háziorvos, nem bíznak a háziorvosban, csak most érnek rá (hiába beteg a gyerek 1 hete :evil: :evil: ) szóval igazán kevés a valódi sürgősségi eset, és sajnos nincs elég ember, hogy ellássa őket, ergo sokat kell várni... (1 ügyeletes van az ambulanciánkon, akár 100 betegre... 3-4 óra várakozás, dühödt tömeg, akinek a 3/4-e indokolatlanul jön) Ezt ne értsétek félre, én amellett vagyok, hogyha valaki úgy nyugszik meg, ha látja a gyerekét orvos, vigye be. De aki csak azért megy be, mert neki úgy kényelmesebb, azon ki tudok akadni.

Anita!
Nem tudunk kimenni : (((((((((( bízom a holnapban... tegnap bepakoltuk a babakocsit, elindultunk rokonokhoz, hogy majd sétáltatjuk őket a levegőn, be nem akartunk menni, mert ott gyerekek vannak, és onnan bármit össze lehet szedni... de nem tudtunk sétálni.. éhesek voltak a gyerkők, de rokonék megsértődtek, hogy az autóban láthatták csak őket, (kb. hozzánkvágták az ajándék pelsut..) be kellett vinni 10 percre, gyerkők meg ordítottak, mert éhesek voltak :evil: :evil: úúúgy ki voltam akadva, hogy miért kell ilyen erőszakosnak lenni, én meg miért nem tudom jobban védeni őket??? :cry:
:(
Vendég
 


Petrus,
köszi a megnyugtatást.Igazából nem érzem hogy szaglana nem is váladékozik szóval szerintem csak túl nagyra hagyták vagy valami ilyesmi.Most már egy hónapos és azt mondta a gyerekorvosunk hogy a kórházban látják el, szóval muszáj bemennünk mert csak ott tudják ellátni.
De a gyerekorvosról annyit hogy nem mondott semmit hogy viszakéne menni cvalamilyen kontrollra vele.Szóval átrágtam a zárójelentését és ott bennt van egy UH amire be kell vinni, de nem tudom hogy azt mennyi idősen kéne megejteni meg hogy kell e beutaló.

K-vitamint akartam kérdezni, hogy ti hogyan adtátok be neki azt a nagy ampullányit?Kiskanál anyatejjel?Én a D-vitamint azzal adom be neki, de az csak egy csepp nem egy egész ampullányi.

Emese,
szerintem ez a változékony idő mindenkiből a legrosszabbat hozza ki.Babákból mamikból egyaránt.Én például türelmetlenebb vagyok meg fáradékonyabb pedig most sokat alszok az elmúlt 3 héthez képest.Az éjszaka csak egyszer kelt fel a fiam szóval 8 órát aludtam egy vágtába 30 perc szopi szünettel.Napközben nyüszörög meg sokat kell felvenni dajkálni.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Ma hazajöttük! Kicsit szeretnék visszaolvasni, remélem sikerül. Mindkét gyerek alszik. Jól vagyunk, bár én még nehezen ülök, megyek, óriás varratom van és elmozdult a farok csontom. De legalább nem tört el. Jövök ahogy tudok, bár Aminám nagyon féltékeny, nem lesz könnyű.

Kép
Kép
g_reny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: