Új privát üzeneted érkezett!

Hoztam pár képet.Grétiről is egyet,remélem Hannának is lesz ekkora szempillája.Az arca koszos,mert sárral főzött. :lol: De nem szokott mindig ilyen lenni.Csak anyuék játszott.Lett róla egy jó videó is,mikor 2 cicával játszik.Majd apa felteszi a videára és belinkelem.
Bocs ha sok. :oops:
Kép Mai kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Blanka nagyon szép!
Meg, anita, Emese, a ti lányaitok is!

Nem olvasok, előző oldal kimaradt, majd pótlom. Egész nap lázcsillapító ellenére 39 fokos lázam volt... :cry: Megyek orvos-nagyimhoz. Vlsz. mandulagyulladás... De hogy mitől??? :?:

Na, mentem. Majd beszámolok. Bocs, hogy csak magamról...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Tényleg szép hosszú a szempillája Grétinek!
Mekkora nagy az a cumi Hanna kis fejéhez képest.
pumuklii
 
 

 
 

Jaj Hanna is nagyon tündéri!!!

Izusnak is most kezd nőni a szempillája,kíváncsian várom mekkora lesz!

Dóri :(

Na én nem lette szaros...de a kendő és a gyerek ruhái igen...gondolkoztam h így ahogy van dugjam e a csap alá...aztán csak levettem a ruhát és a pelust és csak úgy tettem oda :lol:

annus11
 
 


Annus
a napfény tök jól kiszivja a kakát a ruhából. Ha mosástól nem jön ki.
pumuklii
 
 


Sziasztok!!

Anita,
Boldog szülinapot párodnak!
Mi Humana Startot vettünk.Múltkor adtam neki szopi után próbaképp, meg is ivott 30 ml-t a 40 ml tejcsi mellé, de 5 perc múlva kihányta.Utána nyafogott hogy éhes, evett és semmi baja nem volt.Szóval vagy az volt a baj hogy vegyesen adtam vagy nem bírja a tápszert.Most már csak akkor próbálkozok ha ne adj isten elapadna a tejem.

Papírok,
mi a héten, kedden adtuk fel ajánlva az összes cuccot, családi, gyes, anyasági és ma reggel már megkaptam az anyaságit.A többit gondolom most már csak 10-én utalják.

Emese,
hát én se alszok mióta megjöttünk a kórházból.Napi 4-5 órákat.Az a baj hogy elvileg akkor kéne aludni mikor a gyerek is, de akkor hogyan végzi el aza ember a napi teendőit?Szóval én most kitaláltam hogy hetente tartok egy pihenő napot amikor tényleg csak etetni kelek fel.Ez azért lett így mert ma reggelre feladta a szervezetem.Rázott a hideg, görcsölt a vádlim és minden tagom le akart szakadni.Tisztára mintha beteg lennék, de mondtam páromnak hogy ma nincs munka, hanem én alszok, etetek és ő gondoskodik a gyerekről egész nap.Most már nagyon jól vagyok, szóval ez bevált.

Annus,
Gábris is örökmozgó, de ő nem csak a pelenkázásnál.Ha eszik jár keze lába annyira izgatott a cicitől.Összekarmolja a mellemet teljesen.Ha fáj a hasa és felveszem akkor boxol, karmol, alig lehet megfogni.

Azt hiszem vissza is fekszek aludni amíg picúrka alszik.

KépKép
harhaj
 
 


Harhaj!

ja persze,Izus is ilyen!Nem csak pelenkázáskor!De az kevésbé érdekel ha összekarmol szopi közben :lol: Mint az h nem tom ráadni a pelust csak 10 perc szenvedés után...
Te meg pihenj!Nálunk minden nap van ilyen h apuka foglakozik a gyerekkel.Délutánonként ü van vele,Izus szerintem igénylli is,mert csak az apjával van el,ilyenkor vele alszik,fogja a kezét stb

Pumukli!
Én ilyenkor mindig melegvíz és egy kis DMes folttisztító szappan.Átdörzsölöm és mehet a gépbe!Eddig kijött minden,még a fehérből is!

annus11
 
 


Kakis ruhákhoz,
nálunk még nem volt szerencsém kakis ruhákhoz.Viszont szinte naponta úgy bepisil hogy átázik a pelus és elázik mindene.Persze nem zavarja, de én ugrok egyből nehogy megfázzon.Most vagy nem tud cálozni rendesen vagy annyit pisil hogy mág a libero se bírja.Most csekkolom minden evés előtt, de nem tudom megakadályozni a dolgot.

KépKép
harhaj
 
 


Dóri,
jobbulást Neked, bízzunk benne, hogy hamar rendbejössz!

Anita,
szépek nagyon a lányok, jó nagy szempillája van tényleg Grétinek! biztos lesz Hannának is ekkora!

Harhaj,
próbálj pihenni napközben! Szerencsére nálunk anyum sokat segít, megfőz, meg a párom mosogat meg takarít.

Előre félek az éjszakától, Bogi egész nap aludt... Kb. 3 óránként kelt enni, utána vágta is be a szunyát. Attól félek, éjszaka megint extra éber lesz :?

emese1979
 
 


Harhaj: Nóri is kihányta a legelső adag tápszert, amit még a kórházban kapott. Valószínűleg nem ismerte a gyomra ezt a fajta anyagot. Nem tudom, így nem okoskodok, de tény hogy ez volt, aztán többször nem volt vele gond.

Nóri délután 1 óra óta gyakorlatilag összesítve fél órát aludt, egyébként ha kézben van elvan egy darabig, azon kívl meg üvölt. :( Adtam neki az Infacol-t is, de nem segít. Azt hiszem naív voltam amikor borsólevest ettem, és azt hittem nem lesz hatással a babára. :? :( Jól össze is karmolta az arcocskáját, úgy sajnálom szegénykét.

Jaaaj, olyan lúzer vagyok, hogy sose tudom mi az ami nem jó a babapocaknak. A K betűs zöldségeket tudom, de azon kívül... :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


sziasztok!

Anita
napi 100 130 ml vizet iszik. elosegiti a tisztulast,tobb pisi es urul a bilirubin.. megivott 200ml-t is de doki szerint 100ml korul eleg neki egy nap tobb nem kell. mi 24 oras kekfenyt kaptunk meg plusz 24 orat ilyen hordozosba. 231 volt a bilirubin mikor hazaengedtek,de felment elotte nap 316ra.
egyebkent nekem azt mondtak ha elindul lefele akkor nem fordul mar vissza :|
ugyhogy bizakodok.
de mar nem aluszekony. sot.... :)
a szeme meg sarga azert!
de remelem mostmar vege lesz ennek :roll: :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Maumau,
biztos minden oks lesz már, főleg, ha nem is aluszékony!

Pingi,
nekem a gyerekdoki azt mondta, K betűsök, hüvelyesek nem, paradicsomra, paprikára, aprómagvasokra (eper, málna) alergiás lehet, gyümik közül barack, dinnye jöhet, alma, körte kompót formában, banán inkább ne.. Cseresznye, spenót, sóska is ok. Szóval most kompótozok, alma -dinnye-körte- barack, anyum csinálta.
A védőnéni azt mondta, h a tuti husi krumplival/tésztával/rizzsel. Az első időkben nem is kísérletezgetek inkább :?
Nálunk ami úgy ahogy bevált, ha nyűgös, beleteszem a mózesba, egyik kezemmel cumi a szájába és tartom, mert kipotyog könnyen, másik kézzel hassimi az óramutató járásával egyező irányba. Tegnap éjjel másfél óráig csináltam, h kihúzzuk a következő kajcsiig...

emese1979
 
 


Dóri jobbulást!
Maumau!Nekünk 255 volt abilirubin,másnap miután kékfényt kapott,meg gyógyszert lement 188-ra.Harmadnap 153-ra,így engedtek haza.Kékfényt 2 napig kapott.Meg még itthon 4 napig gyógyszert.Most meg az érték 158 volt.Akkor nem értem miért emelkedett. :? :roll:
Ma adtam neki teát,és fehérebb a baba!Akkor kap holnap is,meg vizet.Te hogy adod neki?Pohárból?Mikor szoktad?
Görcsölget a pocim,remélem nincs baj.Végülis 6 hétig lehet nem?Meg a folyásom is eddig már barna volt,most megint rózsaszínes.Ugye nem gond?Bocs hogy ilyen részletesen.
Na megyek alszom.
Szép álmokat,minden maminak és babának!Pocakosoknak kitartás...

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Csajok, SOS segítségre van szükségem.
Az előbb begépeltem a sztorit, de elszállt. :( Így most rövidítek.
Mennyire normális szülés után két héttel erősen vérezni (frissnek tűnő piros vér), azok után hogy pl egy hete már alig barnázgattam?

Az előbb kijött egy fél tenyérnyi alvadt vérdarab, azóta erősen folyik a vérem, a kádba is beálltam és csak folyt meg folyt.
Felhívtuk a dokit, aki azt mondta, hogy szoptassam meg a babát, mert az méhösszehúzó hatású és attól el kell hogy álljon, de ha nem akkor menjünk kórházba. Na de eddig is ha szoptattam nemhogy elállt hanem jobban véreztem. Fene se érti.

Én meg parázok hogy elvérzek. Bocsi ha hülyeséget beszélek, csak ez a sok vér nagyon sokkoló. Kérlek ha tudtok valamit hozzászólni akár pü-ben is érdekelne, mert tisztára aggódok. Apa is azzal jött rögtön hogy nehogy elvérezzek. :cry: Ha ez a vérzés normális, ne nevessetek ki kérlek, én egyszerűen csak kétségbe estem. :oops: Lehet hogy komolyan kéne vennem és rohanni a kórházba, de lehet hoyg ez normális és feleslegesen mennék be, ráadásul nem akarom hogy ottartsanak pusztán rutin-megfigyelésre, hsa nem kell, mert ittvan a babám.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi,
nekem azt mondták a kórházban ha nagyobb darabok jönnének akkor azonnal kórház, mert valószínű a méhlepény néhány darabja maradt bennt.Nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól emlékszek akkor ilyenkor szoktak betapintást csinálni.

Anita,
Ne izgulj nekem is még elég erős a vérzésem, és ha szpoiztatatok akkor érzem hogy ürül még mindíg.Kíváncsi leszek mikor fog elállni.Egyáltalán meddig normális ez a vérezgetés?

Emese,
szerintem mi még akkor jó helyzetben vagyunk, mert van segítségünk.Anyuka, meg hasonlók.De gondolom vannak köztünk akik egésznap egyedül bírkóznak meg mindennel.Háztartás,gyerek.Nekem is sokat segít anyukám.Ha már nagyon unom a bömbölését odaadom anyunak én meg lefekszek.Ezt nem mindenki teheti meg.Az vígasztal hogy 3 hónap után már könnyebb lesz.

jó éjt!

KépKép
harhaj
 
 


GYümölcsök

Tudtommal csak a citrusféléket nem szabad enni és az apró magvasakat. Én még nem hallottam alma vagy körte allergiáról. Hiszen ezeket a gyümölcsöket ehetik először fél éves kor után a babák.


Régen voltam. Remélem mindenki jól van. Szoptatás hogy megy? Mindenki szoptat? Nekünk elég a tej egyelőre, remélem így is marad.
A 8. napon érték el a születési súlyukat. Nem tudom, hogy ez most jó e vagy rossz. Annyira változóan esznek, hol jól, hol nem.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Harhaj

Tudtommal 6 hétig. De ez attól is függ, hogy volt e a szülés után tisztítás. Nálunk volt és én eléggé gyengén vérzek.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Harhaj

Most olvasom, amit Pinginek írtál. Na nálunk ilyen pont ezért nem fordulhat elő.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Pingi

Sajnos nem tudom. Ha erős, akkor jobb, ha lát orvos szerintem, nehogy baj legyen. Nem elvérzésre gondolok. Lázad nincsen? Volt nálatok tisztítás a szülés után?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Nekem nem volt tisztítás. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Anita

Emese is sárga. Te sok sok folyadékot adsz? Az anyatejen kívül is? Nekem annyit mondtak sűrűn szoptassam, de néha annyira alszik, hogy békén hagyom. Azért 4 óránál több nem szokott eltelni, de tudom 3 óránként azért ennie kellene. Hízni híznak. Széklet, pisi van bőven.

Elég nyugodt babáim vannak, szinte esznek és alszanak.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Reny Ancsi GRATULÁLOK!!!!

Dóri
Jobbulást, és mielőbb béküljetek Apával!!

Annus
Tegnap voltam bennt a kórházban találkozni a szülésznőmmel, Tóth Panni nem ismered véletlenűl?
Neked volt fogadott végül?
Nem tudod hogy mennyit szoktak adni ott a fogadottnak? (pénz nem került szóba)

K.
krém
 
 


Krém

Nálunk 20-30 ezer. De ez sok mindentől függ. Mennyit törődik veled, milyen hosszú a szülés stb.

Pingi
Sajnálom, akkor nem tudom mitévő legyél. Nálunk a biztonság kedvéért van, hogy ne legyen semmi gond utána. Persze az nem törvényszerű, hogy a másik esetben van, de gondolom az erősebb vérzés ennek tudható be nálad. Most is erős?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Dóri

Jobbulást!

Maumau

Akkor én is úgy teszek, ahogy írtad. Mi kék fényt nem kaptunk, nem kellett. Piros nem igen van a pelenkájában. Nálatok igen?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Nem tudok mindent elolvasni sajnos.

Petra
Köszi, én is itatom holnap sokszor.

Fabri
Asszem te írtad, hogy mennyit hízott egy hét alatt a baba. Az szép. Én a jövő hét szerdára leszek kíváncsi, mert azóta mérem én az itthoni mérlegen. A kórházi számításokat már nem figyelem.

Mozza, sírás, Kutyafüle
Ha ébren van és nyugodt, akkor nem foglalkozom vele egyelőre, majd ha nagyobbak lesznek. :) A sírásra viszont azonnal reagálok. Szeretném bennük kialakítani a bizalmat, sohasem hagyom őket.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Wordpad-ban írok, így a fejecskék elmaradnak, ha nem baj:)

Mi jól vagyunk, Léna azért tud hisztizni is rendesen, főleg este megy a balhé, meg az elalvás megy nehezen.....
Ha már elaludt, sokat alszik, csak addig rögös az út. Cicin szeretne, de nekem ált. ömlik a tejem és ha nem éhes, bedühödik, ha elkezd jönni, így nem tudja álomba cicizni magát. Cumit messzire köpi, amit nem is bánok...
Mondjuk tegnap este elaludt magától kis nyafizás után, igaz 1 óráig tartott....9-10-ig nézelődött, néha sírdogált, de nem volt vészes. Ha tele a poci, akkor elvan.

Ma egész nap ügyintéztük apával, voltunk a MÁK-nál, melóhelyen, önkormányzatnál, minden papír le van adva végre. A XI. ker. önk. ad egy egyszeri születési támogatást, valami 85E forint körüli összeget, úgy örülök neki:))

Vitában nem szeretnék beleszólni, nem ismerek még itt annyira senkit.

Tinu!
Szerintem is gondold át, hogy maradsz-e, szerintem attól szép a világ, hogy ennyiféle ember van benn, persze, hogy mindenki máshogy látja a gyereknevelést, de ez nem baj! Az meg főleg jó, hogy leírod a véleményedet.

Pumukli!
Hú, de jól néz ki ez a kenyér, hogy csinálod? Dobsz egy receptet?

Reny!
Szívből gratulálok a sima szüléshez, nagyon ügyes vagy!

Annus!

Annyira jó, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá a dolgokhoz, mindig olyan jó olvasni az írásaidat!
Én is iszonyú boldog vagyok a kiscsajommal, még a sírás se tud kiakasztani....pedig a fiúkkal azért nem így volt, pontosabban Noelllal.

Tábliba az adatok
Anyuka: Barbi
Kor: 32
Lakhely: Bp, XI. ker.
Tesvér: Noel 5, Leon 3,5
Kiírt idő: 2009.05.27
Születési adatok: 3900 gr, 57 cm
Kórház: Szt. Imre
Születési idő: 2009.05.21 8:54 (cs)
Baba neve: Léna

Köszi szépen!

Zsüci!
Léna is ezt csinálta két napig, mikor is rájöttem, hogy kevés neki a kajcsi. Úgy szopott, hogy beájult a cicin, tökre azt hittem, hogy jólllakott, de 10 perc múlva ment a műsor. Lemértem és 90 körül evett, de neki ez kevés. Ha megeszi a 120-at, akkor béke van. Szóval most többször visszarakom a cicire, kicsit hosszadalmasabb egy etetés, de utána nincs ordítás.
Jaj, most olvasom, hogy a kólika lehet a hibás:(((


Reggel én is egy tejeskávéval indítom a napot, néha még délután is iszom egyet:)

Ancsi!
Gratulálok ehhez a hatalmas fiúhoz, sok boldogságot nektek!

Esztó!
Nagyon formás baba Álmos, olyan kis husi:)

Dóri!
Jobbulást, remélem már javult a helyzet!

Anikó!
Gartulálok, nagyon szép baba Blanka!

Emese!
Hú, enm hangzik jól ez a kis lyuk, de drukkolok, hogy semmi komoly ne legyen!
Én nem adok pénzt a dokinak, nem fogadja el....
Látom Boginak is van fülbevalója, mi is kifúrattuk Léna fülét:)

Ildi!
Léna is csak hason alszik, szerintem jobban alszik így. Mondjuk ő a szopis párnában is szeret aludni, de a hordozóban is belaszik simán. Éjszaka viszont csak hason.

Na azt hiszem befejezem a kisregényt és megyek aludni, amíg lehet:)

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

pingi: nekem is ez volt pár hete, már szinte elmúlt a vérzés, aztán hirtelen beindult, nagyobb darabok távoztak, én is megijedtem. Én többet pihentem két napig, és a darabosság megszűnt. Igaz még mindig vérzek, de Zsófival is hat hétig véreztem :roll:

Fruzsi nagyon ügyes volt éjjel, már két napja végre a saját kiságyában alszik, most az etsi szoptatás után letettem aludni, és csak fél hatkor kelt :lol: Végrevégrevégre! :)
Vendég
 


Jó reggelt!
Hanna már nem 3x eszik éjjel hanem 2x.Rájött mi az este. :lol:
Anika,én eddig csak szoptattam.De tegnap a védőnőm is javasolta hogy igyon sokat,meg Maumau és Petrus is.Maumau-nál már segített.Mindent megakarok tenni,hogy ne kelljen visszamenni.
Örülök hogy a lányok jól híznak.Bizti édesek.
Panndi nagyon jó baba akkor Fruzsi.
Pingi nekem is volt hasonló,de nekem darabok nem jöttek,csak felerősödött a vérzésem nagyon.Most ugyanígy jártam a folyással.
Ma látogatóink önnek.Addig rendet kéne tenni,hajat mosni.Apa délig dolgozik.Aztán legalább picit levesz a vállamról.
Harhaj,Mesi!Használjátok ki míg van segítségetek.Nálunk én addig tudtam néha pihenni míg Apa itthon volt.Azóta mióta dolizik nappal egy percet sem tudok feküdni sajna.Ha néha eljön Anya akkor örülök hogy jobban haladok a dolgaimmal míg ő unokázik.Ez van.
Most is megyek,mert nem leszek készen.
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Na szép jó reggelt!

Izus is szépen aludt,talán elment ez a front meg szél...talán :roll:
Este 7 után fürdés volt majd kaja.És csak 3kor kelt!Aztán meg 7kor :lol: Nekem ez így jó is lenne! :wink: Ugye apukája korán kel,szóval az a cél h addig kihúzza! :wink:

Meg is mértem,4040g!!!5 hetesen :wink: 250g ot híztunk 1 hét alatt!!


sárgaság:fogalmam nincs nekünk milyen értékünk volt.....de már elmúlt neki hála az égnek.szerintem nem lehetett annyira sárga,mert sokkal kevesebbet volt kékfény alatt mint nektek.

vérzés:nekem a 2.héten teljesen elmúlt...de tényleg jobb az óvatosság!inkább feleslegesen a dokihoz ,mint h egyszer baj legyen mert nem ment az ember!!!

Anika!

Szupi h van tejed 2 babának is!!!Az meg teljesen jó ha a 8.napra visszanyerték a súlyukat!És mázlista is vagy hogy jó babák :wink: :lol: :lol:

Krém!
Nekem nem volt fogadott.Emesének hívták,ennyit tudok róla.Nem is adtam neki semmit...bár lehet kellett volna...talán ha végigmegy a szülés normál úton akkor adok neki kb 20-30 körül.

Barbapapa!
teszlek a tábliba!!!!

Ancsi!
Te nem szeretnél a tábliba kerülni?Szólj és teszlek is!!!Köldökke mizujs?Látta doki végül?

Én egyedül csinálok mindent,de ehhez kell Izusom is :wink: Na meg az apja 3kor ér haza,csak addig kell kihúznom :wink: Most mondjuk megint nincs ugye pár napig....De holnap,gyereknapon,jó lenne meglátogatni....csak legye jó idő :roll: :wink:

annus11
 
 


Lehetne már jó idő.Tegnap ki sem tudtunk menni.Remélem ma azért sikerül.Ezer a dolgom,Hannát meg fogni kell.Néha van ilyen hogy sehol sem jó neki.Ilyenkor jó lenne valaki aki fogná.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Talán itt mellettem a pihiszékben elalszik.Közben Grétó reggelizik.
Ma reggelre Hanna szeme világosabb kék lett.Olyan szép.
Tegnap postán kaptunk az egyik rokonunktól 4 bodyt.Nagyon szépek.
Már bánom hogy nem rezgős ez a vacak.Most nekem kell mozgatnom.
Aludhatna,mert jönnek a látogatók....csak Gréti meg piszkálja...
Na nem untatlak tovább titeket!
szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!
Most Izus is csak velem van el...túl sokat evet reggel...most megint mérjem... :roll: Csomó jött neki vissza...na de úgy szopizik,nincs szivem elvenni tőle...pedig muszáj :( Ha nem sír akkor nem fogom neki visszaadni a cicit...ilyenkor csak nyűglődik,mert jön ugye vissza a felesleg,ráadásul fogni kell....fekve nem jó neki :roll:


Azt hiszem eldugom a fényképezőt!!!Lassan több kép van róla mint rólam egész eddigi életemben 8) :lol:

annus11
 
 


Akkor babázunk mindketten.Olyan jó.Most Hanna elaludt,de az asztalon,ahol Gréti eléri,de az ágyra raknám is elérné,így messze nem egyek tőle.Ne hogy leboruljon véletlen.
Grétiről és Hannusról is rengeteg kép van,pedig csak két komoly telónk van.Mi lenne ha fényképező gépünk is lenne. :D :roll:
Most épp egy blogot próbálok csinálni a csajokról....csak kicsit béna vok....

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!
Annyit írtatok,nem győztem visszaolvasni. :roll:
Annus! Riki is nagyon aktív pelusozás közben,mozog össze-vissza,kalimpál.A múltkor a fültisztítós dobozt elhajította a kiságyába.Csak ehhez ő még bömböl is.Pedig beszélgetnék vele közben,ha hagyná.
Pingi! Én sem tudok túl sok mindent kezdeni vele még.Örülök,hogy ebben sem vagyok egyedül. Mesélek neki,meg simizem,meg táncolok vele.MEg éneklek,de azt nem sokáig fogja elviselni szerintem,mert iszonyat bár hangom van. :lol:
Edua!Nektek is van rezgős pihiszéketek?Milyen van?Anyuéktól kapott egyet előrehozott gyereknapi ajándékként.17ezer volt,de megfizethetetlen.Abban nagyon elvan.Csak nem tarthatom benne sokáig még,mert nem lehet vízszintesig dönteni.Így csak fél órákra teszem bele.
Panndi! Ez a sztori nagyon tetszett.Mondjuk engem az öregek mindig kiakasztanak.Sokat mondom is Daninak,ha ilyen zsémbes vénasszony leszek,hajítson ki a harmadikról. :lol:
Kalloni!Hát igen,pont így zajlik,de én nagyon élvezem.Amúgy is állandóan puszilgatom.Kiélvezem,míg hagyja,mert pár év és közli velem:Na ne már anyu,ez annyira ciki!! De szerintem nagyon nem lehet rossz neki,mert akkor sírna.
Dóri,jobbulást,vigyázz magadra!!!
Hát én is egyedül vagyok jobbára.Anya max felmosni jön,ha Dani edzésen van.Én ugye nem igazán szeretek anyával lenni hosszasan.Rikit meg 10 percnél tovább még nem vagyok hajlandó másra bízni. Tudom ez önzés,de ez van.Így egyedül vagyok a házimunkára.Szóval,ha Riki alszik,én is alszok,amikor meg fent van,végzem a munkám(meg itt írogatok :oops: ).Emiatt sem tehetem meg,hogy ha hiszti van,akkor karban legyen.Ilyenkor játszom a cirkuszi bohócot.Hagyom kicsit sírni,közben dolgozok,aztán felveszem,megnyugtatom.És így tovább,akár 3 órán át a következő szopiig.Lehet kegyetlenül hangzik,de nem vagyok hajlandó magamra szoktatni.Sem karban,sem kendőben.És ismerősök,akiknek szintén nagyon sírós a babájuk is mindenki azt tanácsolta,sajna hagyni kell,meg kell szoknia az önmegnyugtatást. Tudom sokaknak más a módszere,de ahány ember annyi féle. :wink: Másrészt,én nem tudom Ti hogy vagytok,vagy én vagyok gyengusz,én bizony nem tudom 5 percnél tovább cipelni a valagát.Nagyon nehéz!!!!Hátha még izeg-mozog is közben.
Bocsánat,nagyon hosszú vagyok,de muszáj mesélnem.Irtó nagy sztori volt számomra tegnap.Kajálás előtt gondoltam tisztába teszem,mert éreztem a szagot.Leveszem a pelust,hallom,hogy közben durrantgat,na mondom óvatosan,ebből kaki lesz.Jött is,sikerült lefognom,nagy boldogan elkezdtem tisztogatni a popót.Erre egyszercsak sugárban zúdult rám a felemelt popsiból a kaka.De én még ilyet nem láttam.Fel is sikírtottam hirtelen meglepetésemben.Aztán pár másodpercig ott toporogtam a kakiban,hogy most mihez nyúljak.Kakis volt a gyerek,a pelenkázó,a szekrény oldala,én(melltartó,bugyi,has,láb és folyt a papucsomba) és a föld.Végül a kakis ruhadarabokat ledobtam,és meztelenül,a kaki fölött terpeszben állva igyekeztem előbb a gyereket,aztán az összes többit kimosni a trutyiból.Hát nem volt semmi.Aztán próbaképp vettem sorsjegyet,mondom,ha most nem nyerek,hát soha.Ezek szerint szegények maradunk.Olyannyira,hogy tegnap vissza kellett vinnem Stellát pajzsmirigy vizsgálatra,és lazán otthagytam erre meg a féreghajtóa 9500Ft-ot. :cry: :?
Meg még valami.Tegnap este bepánikoltunk.A karján Dani felfedezett a válla alatt egy pidos duzzanatot.Tisztára megijedtünk,fel is hívtuk a dokit. :oops: Ő felvilágosított,hogy ez a BCG oltása,és bizony egy idő után elkezd rá reagálni a baba szervezete,és ez most az.Ezt a kórházban miért nem tudták elmondani,hogy ilyen lesz?Tudtuk,hogy megkapta a kiskönyvből,de ott még a tű helye sem látszott.Akkor nem ijedtünk volna meg és nem csinálunk magunkból hülyét a doki előtt. :oops: Nálatok volt ilyen???Anya szerint nekem 3 hónaposan volt.Akkor ez nem korai?Bár a doki tuti mondta volna ha az.
És végül tegnap voltunk ugye egy hónaposak.Hoztam képet a nagyfiúról.Tényleg nagy,1 hónaposan 4170g volt!!!! :lol: Kép Kép
Mégegyszer bocsi a litániáért!!! :oops: :oops: :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jór eggelt

Köszi a vérzéshez a hozzászólásokat, úgy tűnik megmaradok, meg meg is nyugodtam kicsit.

Ma nem lesz sok időm, átállunk a védőnő által javasolt módszerre.
Szopi egyikből másikból amíg csak jön belőle és szívja a baba, aztán lefejni amelyikből kezdett, és szunya. Csakhogy, mire ez kkész van, főleg a peluscserével együtt, mire készen vagyunk, újra éhes. :? De muszáj most ezt tenni, és hátha rendbejön a dolog, mert úgy látom mostmár ügyesen szopizik, de még gyakorolni kell. Itt a hosszú hétvége, apa is itthon, tud segíteni,így ez alatt a 3 nap alatt be akarjuk ezt a módszert állítani, hogy ne kelljen egyáltalán tápszert adni. Remélem sikerül.
Így kb 1,5 - 2 óránként éhes Nóri, gondolom ennyi időre elég amit ki tud szopizni, de remélem ez az idő nőni fog, mert jelenleg ha ébred akkor a nyöszörgés már ki is marad, rögtön üvöltéssel kel. :shock:
Ha tudok jövök délután is.
Még1x köszi mindenkinek.

Jaaaa, és NO mérlegelés szopik előtt és után. :) Nehogy bekattanjak.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Kutyafüle nagyon édi Riki!!!!
Kakis sztory,nem semmi. :lol:
Ma nem kell főznöm,mert Mamától kapunk egy 5 személyes Ász tálat.Az egyik kajálda tálja.Sok fini husi van rajta!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Barbapapa
Itt a recept:
http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2007 ... r-ezt.html
Naaagyon finom.

Vérzés
nekem 1 hét után elmúlt. 1 hétig semmi, most megint. De darabok nincsenek, meg nem is sok.

Kutyafüle
Riki szépen megnőtt! Vagány a rugija. BCG oltást mi is kaptunk ált suliban. Nem emlékszel? Akinek nem pirosodott be, kapott újat a vállába (én is kaptam, lehet ezért emlékszem). Sokaknak jó bepirosodott, meg váladékozott, most ugyanerre lehet számítani a piciknél. Majának épphogy piros lett.
Én nem tudnám a 3 órákat tartani, most hogy már rövidebbeket alszik. Kezdünk 2-2 és fél órára átállni.

Annus
tegnap beszereztem Infacolt, hátha kell. Azt majd minden szopi előtt adni kell? Éjszaka is?

Mi sajnos feleannyit nem fényképezünk, mint Majánál. Szegény 2. gyerekeknek ez a sorsuk. Megpróbálok azért odafigyelni.

Ma olyan jót aludtunk. Maja végre nem ébredt éjszaka. Pedig Kolos mindig jó hangosan ébresztett. És fél 8-ig aludt. Ilyen sok egyhuzamban rég volt Majának és Apának. Én Koloshoz keltem 2x, de így is szuper volt.
pumuklii
 
 


Pingi,sikerülni fog!!Majd gondolok rátok!
Bcg:Örülj hogy kifakad.Grétinek nem fakadt ki,6 hósan újra kapta.És nagyon sokáig csúnya volt.
Na tényleg lépek.
Még valami!Annus,nem tudod,ha a blogra oldalra kiakarom tenni a vonalzókat azt hogy csináljam???Nekem csak a bemásolt izét jeleníti meg,de nem vonalzóként.Na ezt jól leírtam :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kutyafüle!

Micsoda vörös haja van ennek nagy fiúnak!Amúgy szerintem hasonlít rád :wink:
Kakis sztory jó!Ilyen már nekem is volt h miközben bontottam ki még jött egy adag...de eddig a pelus még felfogta :wink:
Én se bírom sokáig tartani Izust!Ilyenkor leülök vele és próbálok alátámasztani ahol tudok....járkálni nem szoktam vele,hála az égnek ezt ritkán igényli.De büfinél csak fogni kell... :wink:

annus11
 
 


Anita!
Huuu,passz!Lehet vmi másik kódot kell bemásolni...még sose csináltam,szóval nem tudom.

Pumukli!
Infacol minden kaja elött,én éjjel is adom neki!Persze lehet kísérletezni h ha nem kap akkor mi a pálya :wink:

Kaki:amúgy Izusnak mostanában 1szer van egy extra kakis pelusa..az felér 3al is,meg mellé még 1-2 picit kakis :wink: Az extra kakis sokszor kifolyik...

annus11
 
 


Pumukli: fényképezés ismerős.. ráadásul ha elő is veszem a fényképezőt, tuti csinál valamit Zsófi, amit le kell fotózni, így szegény Fruzsiról tényleg kevesebb kép van :oops: Én is igyekszem fotózgatni pedug :roll:

Riki nagyon édes, egy hónapos már, tök jó :) Olyan fura, hogy már ilyen nagyok :)

Mi már voltunk a Sparban, csupa jó élmény ért: Zsófi elesett, egy pasi rögtön ugrott és felsegítette. A pénztárnál előre engedtek minket, aztán egy néni adott nekünk az unokájával együtt két törpöt, hogy a gyerekek biztos örülnek neki, szívesen odaadják :)
Vendég
 


Mi most váltottunk espumisanra, aztán jövőhéten meg gripe water lesz, akkor lesz egy hónapos. Infacol már nem sokat ért Fruzsinál.
Vendég
 


Nekünk még használ az infacol.A gripe watert hogy kell neki adni?Ha elfogy az infacol lehet én is kipróbálom!Nekem vmi olyan kéne ami meg is oldja a bajt...és többet nem kéne adni semmit...na jó,ideje felébrednem :roll: :wink:

annus11
 
 


Hát igen, alvó babát nem olyan érdekes fotózni. Én is előveszem, kattintok egyet Kolosról, meg hármat Majáról :-)

Én azért gondoltam kipróbálni az Infacolt, mert csomó levegőt nyel ahogy eszik (úgy hallom). Utána meg ha belealszik nem büfizik, felébred 1 órára rá, pukizik vagy büfizik egy hatalmasat, ha szerencsém van utána még visszaalszik. Erre jó lesz?

Panndi
akkor vannak még rendes emberek.

Pont irtam, hogy nem bírunk 3órát, erre most aludt be 1 óra alvás+1 óra ébrenlét miatt újra.
pumuklii
 
 


Pumukli!
Biztos!Nálunk ugye volt hasfájás,mohón evett,nyelt csomó levegőt és nem jött büfi meg puki...most jön! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Na hasonló éjszakánk volt, mint 2 napja, esti cuclizás után fél1-ig aludt, utána kajcsi, hajnal fél3ig szórakoztattam, majd kb. fél4-kor raktam le aludni (igaz 4-től kb. fél óráig nyünnyögött, de nem sírt, csak hallottam h erőlködik, sztm kaksizott...), keltett 8 körül, most még alszik.

Pumukli,
nálunk is az a baj, mint Nálatok, sokszor bealszik a cicin, nagyokat nyel és nem büfizik, aztán van h felkel, és nem tud visszaaludni - akkor jön a másfél órás hassimi meg cumi, mert enne, viszont várok másfél órát, mert annyi kell, h megemésssze a tejet, különben attól is fájhat a poci állítólag.
Szóval sztm bogi is kb. olyan, mint Kolos, én 2 napja adom neki az Infacolt, úgy látom jobb egy kicsit a helyzet, próbáljátok ki Ti is, hátha...

Annus,
az Infacolt hogy méred ki? Le van írva, de nekem elég hülyén.. Kétszer felszívod, kifolyatod a csepegtetőből, és utána egy teljes szívásnyit kell nekik beadni?
Iza utána könnyen bekapja a cicit? Mert Boginak utána mindig ilyen trutyis a kis szája, és csúszik tőle a cici, ő meg spannolja magát :)

Kutyafüle,
milyen szép nagy már Riki!
Én sem szoktam felvenni (meg ő nem is nyugszik meg tőle, igazán e, igazából csak cicin...), inkább simizem a pociját... Te mivel szoktad még szórakoztatni?
Az a kaksis jelenet nem lehetett semmi! :lol:

Barbi,
biztos Léna is nagyon kis csinos a fülbevalóban! Én el is siettem mikor a csecsemősök csinálták, de állítólag nem sírt közben...

Krém,
mi 30-at adtunk neki, de sztm maximálisan megérdemelte, és nagyon sokat segített, szülés után is!Minden nap bejött hozzánk, pl. azt is Ő mutatta meg, hogy tegyem mellre a picit, stb...

Asszem kevés a tejem, mert eszik egy mellből, bealszik, de utána még a másikból is adok neki, és úgy alszik csak be (jó esetben :lol: )... Ráadásul a szopi utáni fejéseknél 20 ml jön le egy nap alatt... Most megpróbálom a homeós bogyeszt, hátha!
Vagy Ti hogy szíporítotok? (tudom, már volt róla jó sokszor szó, csak lusta vagyok visszaolvasni :oops: )

emese1979
 
 


Mesi,alkoholmentes sör!Rém rossz,de hatásos!!!Meg Laktoherb teát iszom.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Emese
most is beájult a szopi alatt, de utána 2 hatalmasat büfizet. Változó nálunk, kiváncsi vagyok, most mennyit alszik.
Az infacol adagolást én se nagyon vágom a leírás alapján.

Anita
nem olyan rossz az! Nekem van itthon Holsten alma meg lemon ízesítésű is. Lehet variálni. Még terhesen ittam egy helyen paulaner búzasört, alkeszmentest, az is tök jó volt, mintha igazit ittam volna. Persze sehol se tudok olyat venni...
pumuklii
 
 


Emese!
Infacol:jól felrázod,ugye ez ilyen szirup szerű,ami leülepszik azt fel kell rázni.Aztán 2szer felszívod és visszaengeded,majd 3.ra amikor felszívod akkor jól lehúzod az oldaláról ami rátapadt és így fecskendezed a szájába,próbáld jól a szájába tenni,ne kifelé jöjjön,hanem nyelje le szépen.Ha picit olyan a szája akkor töröld meg.na meg én megvárom amíg tényleg lenyeli szépen és utána adoma cicit,bár eddig nem volt gond h emiatt ne kapta volna be :wink:
Ja és egyet nyomok a szippantón,gondolom az az 1 adag :lol:

Egyél,igyál sokat!!!És alkohol mentes sör!!!Tényleg jó!
Én napközben pedig perecet szoktam rágcsálni!Az itt van elöttem,meg éjjel is az ágy mellett és be-be kapok belőle :wink:

annus11
 
 


Lányok, nekem két napja úgy görcsöl a hasam, mintha meg akarna jönni. De még el sem múlt :shock: Ez normális?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: