Új privát üzeneted érkezett!

Sárgaság
Az élettani sárgaság 1 héten belül elmúlik. Sok oka van, ami miatt elhúzódhat, kizárás alapján az anyatejes táplálás is szóbajön. Mmint hogy ha mást nem találnak, akkor az anyatejben lévő ösztrogénre lehet fogni. Mivel az epefesték, ami okozza, széklettel ürül, gyakori etetéssel, sok kakilással megszűnhet a sárgaság.
Blogra teszek fel irományt a sárgaságról!

jó éjt
Vendég
 


Jó reggelt!

Lányok, totál nem vagyok képben, nem tudok visszaolvasni, így reagálni sem :( Igyekszem visszakapcsolódni, de nem sok esélyt látok rá :oops:

Remélem mindenki jól van!
Vendég
 


Jó reggelt!


Anikó,Blanka!Hatalmas gratula Nektek!
Kismamáinknak kitartást,már nincs sok hátra!!! :)

Nekünk Apa tegnap elintézte a Taj-t.Bement,a születésivel,és Hanna lakcímkártyájával,és két perc múlva készen is volt.
Adókártyát az apeh-tól kell igényelni,függetlenül attól,hogy hová van bejelentve?

Annus! A babakötvényt ugye csak úgy tudják utalni,hogy ha nyitsz egy számlát vmelyik banknál,és arra küldik.(Nekem legalábbis zet mondták a kórházban+védőnő),ehhez viszont először kell az adókártya.Jól tudom?
Akkor nektek ez már meg van?Vagy félre értettem vmit? :oops:
A Tgyás-hoz nekem kell vmi foglalkoztatói igazolást csináltatnom a mhelyemen,mert nem tb kifizető,utána tudom igényelni.
Jövő héten beszaladok.Az egyszerihez is csak a taj és születési kell?Akkor azt is tudjuk már intézni,a táppénzt meg egyszer majd csak küldik.

Csajok!Tényleg nem kötelező a hasi és koponya UH?Képzeljétek,nekünk mindenféle egyezetetés nélkül írt beutalót a gyerekorvos a Madarászba.
Felhívtam őket(persze időpontot kell kérni),erre közölték,hogy náluk ez 7000 forintba kerül.
1.Van a gyereknek Taj kártyája
2.Beutalóval ennyi??!Akkor mennyi lenne,ha nem lenne kártyánk,és beutalónk?
Rá fogok kérdezni a dokinőre,hogy miért is írt beutalót,és miért nem mondott semmit amikor itt volt?Lát-e vmit Hannán,amiért indokoltnak tartja?Emiatt is aggódhatok.
Ne értsétek félre,természetesen,nyugodtabb vagyok,ha kivizsgálják,de ha nincs semmi baja,akkor egyrészt minek paráztat,másrész mi jogon ránt ki a zsebünkből ennyi pénzt?
Vkinek vmi hasonló?
Petrus!Esetleg van vmi ötelted?

Lépek reggelizni,meg fejni. :D

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 

 
 

Fabri!
A babakötvénynél nem kötelező bankban számlát nyitni.Nekünk még az adókáryta nincs meg,de az adószám az már megvan!Az automatikusan elkészül,majd bizti nektek is kiküldik 1-2 hét múlva.Szóval ez az össze a 42 ezer az az államkincstárban meglesz ígyis-úgyis.És ide is tudsz befizetni évente csak itt nem a banki kamatot kapod meg rá.Amúgy maximalizálva van h mennyit lehet évente befizetni és ehhez az állam is ad évente ha van befizetés,amúgy kb vmi 120 ezer Ftot lehet ha jól emlékszem.Tehát azt kell megnézi h az egyes bankok mennyi kamatot adnak,mennyi a banki ktg stb.Azért 18 évről van szó,mert addig nem lehet hozzájutni....Mi most pont azon gondolkozunk h lehet h az államnál kellene tartani....csak nem csődöl be...egy bank meg lehet becsődöl 18 év alatt...passz!!!!Szóval most még gyüjtjük az infókat!De mivel kamatadó stb mentes a dolog így szerintem érdemes azt a kis pénzt betenni a gyereknek!Jó lesz az neki18 évesen :wink:
Amúgy: http://www.babakotveny.info/

annus11
 
 


Jó reggelt!
Petrus köszi,elolvastam.Jó sok minden okozhatja.
Reny drukkolok!!!
Megjött anya vigyázni a kicsikre én meg lépek a boltba!
Majd jövök.
puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mozza: tegnapi (15:47-es) hozzászólásodnál mintha a szívemből szóltál volna szopi témában. Kezd kialakulni a fejemben, hogy hogyan is csináljam, hogy ne készljek ki sem én sem a baba idegileg, a tejcsi is szaporodjon, és később a szopizást is újra kezdhessük.
Esztó, semmi baj! Te mindent megteszel, és ez a lényeg. Az a lényeg hogy a baba ne éhezzen és amennyi tejcsit csak tudsz adni neki azt megkapja! Küldök mellgyógyító energiát. Bár valamennyit meg is tartok belőle, mert nekem is irtóra fáj a cicim. A szopi is fáj, de mostmár a fejés is!!
Zsüci: én személy szerint mérem mennyit eszik Nóri (megmérem a szopi előtt és után is a babát), de mivel gyakran fejnem kellett és üvegből kapta ott meg láttam mennyi tejcsi van. DE!! Ha ez nem lenne, akkor is tudnám hogy kevés a tejcsi, mert bizony ha Nóri nem kap annyit amennyi az igénye akkor nem nyugszik meg, és addig üvölt míg nem kap enni még.
Petrus, ti az AEK-ba mentek 6 hetes kontrollra? Én kaptam egy papírt a zárójelentésemmel, hogy ki szűrte Nórit csípőficamra, és rá van írva hogy hozzá kell menni, csak nem tudom be kell-e jelentkezni...Nem tudod?

Csajok, én nem tudom mi van a dokinénivel mega védőnővel. Összeszokott páros, meg minden, együtt járják a babás házakat, stb... Erre amiért a dokinő engem lecsesz, vagy esetleg mást javasol, azért a védőnő meg megdícsér. Akkor most mi van?

Azt akartam tőletek kérdezni, hogy eg yekkora babának mennyi a napi ébrenléte? Csak mert Nóri tegnap 2,5 órát volt ébren, azaz kb egy teljes alvásidőt, hol nyöszörgött, hol csendben elvolt magába, nézelődőtt, hol pedig igényelte azt hogy ott legyek vele és beszéljek hozzá. De nem korai ez még egy kicsit?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Fabri, ne parázz! Nem lát vlsz. semmit a doktornő, mert azt csak belül lehet látni, azért kell az UH. :wink: Szokás megcsinálni ezt a vizsgálatot, de ha te nem akarod, akkor ezek szerint nem kötelező. Nálunk is alapvetően pénzbe kerül, ha más helyre megyek, mint a kórházba. Oda lehet menni ingyen, ahol született a baba. Legalábbis nekem. Sztem kérdezz rá a kórházban.

Paanndi, csak gyere, nem kell reagálnod, és mesélj a csajokról! :wink: Kíváncsi vagyok a napjaitokra... :)

Petrus, igen, tök gyorsan megy az idő... Nagyon szépen gyaradpodtok! :)

Mindnekinek jó reggelt, szép napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Pingi!
nekem is van h nem alszik 2 etetés között!!!Szerintem normális!Tőlem a védőnő kérdezet is h ugye nézelődik is néha.Mondtam h igen :lol:

Zsüci!
Ugyan így vannak nekünk is kiütéseink!!!Én most kamillával törlöm át,hátha jobb lesz...picit szárítja neki vagy vmi.
Amúgy én nem mérem(igaz ha a férjem büfizteti akkor ő folyton méregeti,nagyon lelkes)Szóval én azt vettem észre h szopizott,de nem annyiideig ameddig szokott,tök leeresztett a mellem és sírt h még éhes...aztán elkezdtem mérni h mennyit eszik,ako kiderült h keveset....de most megint helyre állt a rend.Elég neki 1 cici is,szerintem néha sok is.Fogalmam nincs mennyit ehet...én pótlásnak meg a lefejt tejből adtam neki.

Tej:honnan tudom ha megromlik a tej???Olyan mint a tehéntej amkro megsavanyodik?Vagy miből veszem észre?Mondjuk én is 1 napig szoktam a hűtőben hagyni,aztán fagyó.Én zacsiba öntöm.Ha 30 akkor annyi,ha 120 akkor meg annyit :wink:

Én minden nap iszom tehéntejet 1 bögrével.Eddig nem vettem észre semmit....szerintem amúgy jót tesz a tejtermelésnek is...

jaj hívnak!Pill!

annus11
 
 


Vucuska, Petrus, Hajna, még tőletek akartam kérdezni, hogy a XIII kerületben merreflé laktok? Bocsánat ha túl tolakodó a kérdés :oops: , csak úgy nagyjából kérdezem, ha esetleg majd nemsoká viszem Nórit sétálni, akkor meresztgessem-e a szemem vagy mesze vagytok tőlem....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sárgaség:nekünk is kb a 3.héten tűnt el.És igen,az arcáról és utána a szeméről tűnt el utoljára.Pedig mi csak 1 napig,pontosabban fél napig voltunk kék fény alatt!

annus11
 
 


Jaj, pont tegnap tudtam meg, hogy Danó is volt sárga. Gyanús volt nekem a szeme, de nem mondta senki. Csak azt, hogy figyelni kell, hogy eleget egyen, rendszeresen kell eteni, akár ébreszteni is kell. Tegnap tüzetesen végigolvastam a zárójelentését, és abban van 1 félmondat erről. :roll: :lol: De ő nem volt kékfényben. Azt hittem mindezt a koraszülöttségére való tekintettel kell csak művelni. Úgy vettem amúgy észre, hogy mostmár teljesen normális a helyzet. Talán a szeme még 1 picit...

És ő is szokott sokat fent lenni. Ez az esti időszakra esik, ami a fenttartós módszerünket tekintetbe véve pont jól jön ki... :lol: De jó, hogy ilyenkor van sokat fent, mert ilyenkor már van segítségem. :) De napközben is szokott kicsiket fent lenni azért.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!
Pingi!Azt nem tudom,hogy normális-e,de nekem Riki gyakran 6 órán keresztül ébren volt,és hozzá még üvöltött is.Az szerintem nem normális.A 2,5 óra nem tűnik annyira soknak.A könyvek szerint úgy 45 percet kellene ébren tölteniük két etetés között.Hát ez egy átlag.Ettől minden baba eltér vagy erre vagy arra.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


sziasztok!

Nem tudok eligazodni a saját gyerekemen :)

Lehet tényleg nem kellene írnom, hogy mikor mennyit eszik, mert így nem jövök sokszor rá, hogy éhes, hiszen nézem a papírt, hogy most evett 1 órája és akkor tutira nem lehet az, ezt ma reggel megint megcáfolta: Evett fél 8-kor 70-et aztán most 3 részletben ( azért, mert nem hittem, hogy ennyit megenne így 3 részletben melegítettem) 90-et 1,5 óra elteltével, és sokszor a játszócumi is bekavar :(

Tegnap este alig bírtunk elaludni, nem is bírtam felkelni fejni :(

Férjem is kiakaszt: tegnapi kérdése: meddig fog sírni a gyerek? 2 éves koráig? mondom ha gondja van mindig :)

Esztó sajnálom, hogy nálatok is küzdelem van a tejcsiért :(

krém bármi lehet, ne add fel :)

kutyafüle én már nem olvasok ilyen könyveket, de van, hogy 2-3 órát is fenn van, van hogy fél órát :)
és ez egyre csak növekedni fog :)

sárgaság: érdekes nekem egyik lány sem sárgult be :)

Szép napot!

megyek alszom egyet

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jók ezek a könyvek, még szerencse, hogy én nem olvastam egyet sem. :lol: Már azon fennakadtam, hogy napi 2 órát "kéne" sírnia a gyereknek. Nálunk egyik sem sírt napi 5 percnél többet, az tuti. :wink: A fentlétet sem néztem sose, mármint az órát közben. Van, mikor szopi után visszaalszik, akkor semennyit nincs fenn. Van, mikor másfél órát simán fentvan. Persze aztán mindenből lehet problémát gyártani, ha az ember akar. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Dóri
Kolos sem volt kék fény alatt, ő is besárgult, de nem vészesen. Pl a szeme fehérje nem is volt sárga. Már múlóban van.

Mi hagytuk Maja pénzét az Államkincstárba. Az állami támogatás az évi befizetésem 10%-a max 6.000 Ft. Kiemelt kamatot adnak (otp-nél jegybanki alapkamat mínusz 1%), meg díjmentes a számlavezetés, meg kamatadómentes. Ha 5eft-ot befizetek havonta, akkor lenne neki 1,5 millája 18 évesen. Ez azért nem hangzik olyan rosszul.

Esztó!
Jobbulást!

Fabri!
Nekünk Majával még ingyen volt a hasi-koponya-csípő UH. Kérdeztem a dokit, hogy kell-e arra is mennem. Azt mondta, hogy csak, ha akarok, mert már kikerült a TB által finanszírozott vizsgálatok közül és fizetni kellene érte. AMúgy se akartam volna, nézték a kórházban, nézik az újszülött ortopédián majd 2x is.... Szerintem felesleges, ha csak nem tartja a doki indokoltnak.
pumuklii
 
 


pingi: nekünk Pék Gáborhoz kell viszamennünk, jövő csütörtökön viszem Fruzsit reggel kilencre, neten kértem időpontot.
Vendég
 


Köszi az infokat uh-val,és babakötvénnyel kapcs.is! :D
Pingi!Már én is akartam tőled ezt kérdezni,hátha sétáltatunk majd együtt. :wink: Már írom is. :D
Hurrrááááá,elértük,hogy a kajcsi nagyobb része már tejcsi.Igaz,hogy egy része fejve,de még így is jó.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Dóri, köszi :) Csak azért szeretnék képben lenni Veletek, szóval igyekszem :)

ÁEK-ben szültek: ki volrt a szülésznőtök?
Vendég
 


Edua!

Az oké h írod,de szerintem inkább próbáld figyelni h mit akar a gyerek!!!Gondolok itt arra ha sír akkor tudd h mért sír!Én meg tudom már különböztetni ha azért sír mert éhes!És bár ilyenkor ránézek az órára,de attól függetlenül adok neki!Tehát figyelni a babát és rögtön tudod majd h mi a baj!

Nálunk most az állt be h reggelente sűrűbben szopizik,pedig most éjjel is 4 óránként kel,tehát nem vlt 5-6 óra.Igaz én lassan arra se emlékszem h szoptatok éjjel :lol: :lol: Ma éjjel is,leteszem és akkor elalszik,picit szokott néha nyüszögni,vagy krákogni :lol: ilyenkor megnézem h nem e büfizett stb.Egyik ilyen ellenőrzéskor mondom magamban h már milyen régóta fenn van a gyerek,mé nem alszik....erre nézem az órát,és eltelt 4 óra :oops: közben meg persze aludtunk :oops: Csak annyira összefolyt az egész :lol: Ezt reggel is eljátszottam fél7kor...mondom mért sír,most evett...erre óra csekk,és megint eltelt 4 óra :oops: persze alvással :oops: 8) Kezdek holdkóros lenni :wink: :lol:

Pumukli!
akkor szerinted is jobb az államkicstárban hagyni?És oda fizetni?

annus11
 
 


Fabri!
Hurrá!!!Ügyik vagytok!!!Hamarosan már nem is kell a tápi!De ha mégis,akkor is nagyobb részt anyatejet kap! :wink:

Én már Ancsit várnám h mehessünk sétálni....vagy legalább összefussunk...itt lakik egy sarokra és még nem is taliztunk :lol: Remélem h már megvan náluk is a baba és hamarosan jelentkezik!!!!

annus11
 
 


Fabri
hasi-koponya nem kotelezo, ezert fizetos... DE ha trukkozik a hazoirvos ess nem szuresre kuld uh-ra hanem pl. hasfajas hatterenek tisztazasara, akkor ingyenes!! koponyszures sztem felessleges paraztatas, hat, a hasit megcsinaltattam volna, ha a PIC-ennemneztek volna meg oket, de ha nincs baja, sztem azt sem muszaj..

Pingi
Heim Palba megyunk, ott dolgoztam, ott van ismeros.. amugy mi is az AEK-be kaptunk beutalot.. de atszerveztem ;) a Ligetbe szoktunk menni setalni, 10 perc tolounk. ti merre? még pici Nóri, vsz. azert alszik sokat. barcsak nekem aludnanak vegre kicsit este :lol:
Vendég
 


Ezek a könyvek több ezer gyerek megfigyelése után íródtak, nem pedig egyetlen gyerek alapján.HOZZÁÉRTŐK írták,és természetesen egy átlagot mutatnak.Ezért írtam,hogy mennyit "kéne" sírnia anno idézőjelben,és azért tettem most is hozzá, hogy átlagban ennyit "kéne" fent lennie,de természetesen egyéni a dolog.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Annus
ez a miert sir most evett nalam is igy van... elalszunk kozben es hopp, 3 ora eltelt :)

tejci: olvastam, hogy hutoben max 72 ora, de ha fagyasztani akarod, akkor max 24 orat allhat
mondjuk 2 napnal tovabb nem alltatnam sima hutoben
es az izen sztem erezni, megsavanyodik

kinottek a hazahozos rucijukat, amibe 2x belefertek akkor....

mara voltam kiirva

kezemben a fiam,nem talalom az ekezeteket :)
Vendég
 


Petra!
:lol: :lol: :lol: :lol: Azt hittem csak én vagyok ilyen álomkóros!De eddig nem tapasztaltam még ezt,de ez a ma éjszaka....Kezdtem azt hinni h megbolondultam :lol: :lol:
na megyek,főzök pár adag kaját....

annus11
 
 


ANnus
nemtom. Kincstárba is lehet befizetni? Ha akarsz befizetni, akkor nyitni kéne szerintem számlát. Csak mi úgy gondoltuk, hogy nem fizetünk havonta. Plusz évi 6000 ft-ért, meg kicsit kedvezőbb számlavezetési feltételek miatt...
pumuklii
 
 


Kutyafüle: ki mondta, hogy nem HOZZÁÉRTŐK írták a könyveket? Más kérdés, hogy mire használod a könyvet... Ha arra, hogy azt figyelgesd, hogy a tied miben tér el a "normálistól" és miért kéne másképp viselkednie, akkor sokkal jobban jársz, ha kidobod a kukába a hiperszuper könyvedet és egyszerűen csak odafigyelsz arra, hogy a te babád milyen és mik az igényei.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,én most nem értem mi a problémád.Pingi kérdezte, hogy mennyi egy kb.2 hetes baba napi ébrenléte.Nyilván az átlagra kérdezett, rá,mert szerintem ő is tudja, hogy nagyon egyéni a dolog.Az átlagot pedig se az én,se a Te gyereked alapján nem lehet megmondani,de egy könyv alapján igen.Ennyi.Erre válaszoltam,amit Te rögtön igyekeztél megcáfolni.Erre leírtam, hogy mi alapján mondok bármit is.Nem értem miért kell ebből gondot csinálni.És lehet, hogy pont az a gond, hogy egyetlen ilyen könyvet se olvastál még. :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk ma és a postaládában volt Marci TAJ kártyája... :lol: Éjjen!

Hát nemtom, én még sose mértem, hogy mennyit eszik grammra vagy milire, mert úgy látom, hogy szépen növekszik (növi ki a ruhákat), szóval feleslegesnek tartom.

Az meg hogy mennyit van fenn? Amennyit akar. Van, hogy belealszik az etetésbe, de tegnap du. 3 órán át társalogtunk...
És szerintem is jó az este kicsit ébrentartós módszer. :lol:

Ja és én is ismerem az éjszakai "miért mocorog már megint"-dolgot... :lol: Ja, mert eltelt az utolsó kaja óta 4 óra... Bealudtunk mind2en...

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok:D
Én a Reni barátnője vagyok, és hoztam a híreket:)

MIRA LARINA ma délelőtt 9 óra 16 perckor 3690 grammal és 57 cm-el TERMÉSZETES úton megszületett.

Jól vannak, tök jó kedve van a Reninek is.
A ballontól szépen kitágult reggelre, burokrepesztés után kezdett nagyon fájni neki, de onnan már nem volt sok hátra. Majdnem vákum lett a vége, ezért jó nagy gátmetszést kapott, de vákum nélkül, ügyesen megszült. Már szopiztak is, állítólag ügyes a kiscsajszi:)
magenta
 
 


Lányok! Egyrészt: a könyvek arra jók, hogyha az ember bizonytalan magában, nem tudja mi a teendő vmivel kapcsolatban, akkor legalább van vmi a kézügyében, amihez nyúlhat segítséget keresve. Másrészt: nyilván nem lehet a könyvhöz igazítani a babákat, mert minden baba, de minden család is más. De a másságunk beleszámít az átlagba, amikről a könyvek szólnak! :wink: És nem azért olvasunk vagy nem olvasunk ilyen könyve(ke)t, mert rosszat akarunk a saját csemeténknek... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hozok még híreket, ha tudok, délután megyünk hozzá, remélem lesznek fotók is.
Mindenkinek jó babázást kívánok:)
magenta
 
 


Reny
HATALMAS Gratula! Nagyon ügyes vagy, hogy sikerült!!!!!! Dokid is jó fej volt :-) (jó kórház ez az István :-))
pumuklii
 
 


Köszönjük a tudósítást!!!Nagyon ügyes volt Reny!
Én is megkaptam az smst,azért bemásolom nektek!

Üdvözöllek életem első sms-ével.2009.május28-án születtem 57cm-el és 3690g-al.Míg saját számom nem lesz,anyukám mobilján tudtok elérni.Puszi: Bodnár Mira Larina

Szívből gratulálunk!!!

annus11
 
 


Reny! Na látod, én végig tudtam. Nem hiszed el talán, de így van. :wink: Isten áldjon benneteket!
Köszönjuk a tudósítást, nagyon várjuk a további híreket, és Renyt haza!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zdori 2009.05.28 10:24-kor.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


[color=red]g_reny gratulálok nagyon ügyesek voltatok :)[/color]Nem mondanám, hogy aludtam volna, még fáradtabb vagyok, és mivel mellette feküdtem, minden nyöszörgésére felébredtem :)

Nekem nem tudom mi lehet, de nekem minden sírása egyforma nyöszörgős, igazi ordítása még egy volt talán, a kaja után meg ma sem követelőzött igazán a 3x-i etetés úgy volt, hogy még szívta volna az üvegből de már kifogyott, ezért melegítettem mindig újabb adagot :)

Ha meg megyünk, intézönk valamit, mindig elterelődik a figyelme a kajáról szóval akkor sem követelőzik :), meg a játszócumi is elveszi az étvágyát szerintem, bár hízik rendesen :)

Nekünk most 6 óra volt éjszaka a két kaja között, igaz ebből sok elment altatással, nyöszörgéssel cumiszájbaadogatással :)

Megyek fejni, most bezzeg már nyugton alszik, lehet én zavarom a közelségemmel, érzi rajtam a tejszagot :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


[color=darkred]Anikó gratulálok Blankához!

Reny! Gratulálok! Látod, sikerült természetesen! Ügyesek voltatok a lányoddal!
[/color]


Szerintem a legtöbb gyerek normálisan, egészségesen fejlődik, de hatalmas különbségek lehetnek közöttük, hogy ki mennyit alszik, eszik, sír, stb. Ezen teljesen felesleges parázni! Az én két gyerekem szinte ég és föld egyelőre és szerintem mindkettő normális.

tejivás: Állítólag napi 1 bögrét simán lehet inni, még tejszaporító is lehet. Ennyit először még akkor is engedélyeztek nekem, amikor azt hitték Alíz tejallergiás.

Kép

Kép
hean
 
 


Edua!
na nekem azért tud sírni Izus ha éhes!Hiába sietek én!!!De van h pl úgy ébred h sír mert éhes :wink: Ha valami fáj akkor torka szakadtából visít mint egy malac :lol: És vannak a nyüszögései,azok semmik igazából,úgy vettem észre az csak vmi figyelemfelkeltés nála,vagy nem is tudom...Ja és van még egy sírása pl ha kiesik a cumi,de akkor azonnal elhallgat ha csak látja h közelít felé!
Amúgy a cumival nem tudom megnyugtatni ha éhes...akkor fintorogva köpi ki...Ritkán kell csak neki.

Reny írt
még egy smst.Abban megírta h simán szült,majd belehalt :lol: de megérte,és h már szopizott is a baba!na meg h csodaszép,de ezt eddig is tudtuk! :wink:

annus11
 
 


Van valaki aki pesti és már megkapta postán a TAJ-kártyát?
Csak nem tudom, hogy érdemes-e még bemenni érte személyesen, vagy várni...
pumuklii
 
 


Kép
Kép
Kép


És akkor már csak Krém és Niki van hátra!Hát kíváncsi vagyok ki zárja majd a sort!!! :wink:

Krém!
Nem biztos h júniusig várnod kell!!!!Addig még van bő 3 nap!Sose lehet tudni!A nagytakarításhoz meg sok sikert!!!Én pár nappal a szülés elött még festettem is!Igaz csak kis területen,de az elég is volt :lol: Hozzáteszem h mire hazaértem a kórházból a konyhában a fal amit megcsináltam megint tiszta pecsét volt...az uram mindig fólia nélkül klopfolja a húst :evil: :lol:

annus11
 
 


Természetesen mindig kimarad vmi :oops:

Az eltűntek is bejelentkezhetnének!Csak h megnyugodjon a lelkünk :lol:

Pl Piciheni,Gyöngyöm,Ancsi stb

annus11
 
 


Lusta vagyok kiszámolni, hogy hogy áll a CS-N arány... na majd, ha Maja alszik.
pumuklii
 
 


Panndi: nekem Dr. Kéry Lajoshoz kell menni, gyermekorvosi beutalóval, a Podmaniczky utcába. Akkor nem ua. :(
A szülésznőm nevét nem tudom, de egy tündér volt. Csak fényképem van róla, sajnos a nevét nem jegyeztem meg. Megpróbáltam a képen leolvasni a névtábláját, de ha van is neki olyan, apa kitakarja a kezével.

Petrus, Hajna, mi a József Attila térnél lakunk.
A liget innen mesze van sajnos, mármint gyalog. Bár vettem egy FittMama újságot, lehet előbb utóbb turbó mami leszek, ha lopok belőle ötleteket, hogyan legyek csúcsformában. Komolyan mondom , hihetetlenek ezek az újságok. Kinek van annyi pénze hogy azt egye amit írnak? Vagy nem is tudom kinek van anyni ideje, hogy...na, mindegy.

Tinu én sem értem miért kötsz bele mindenbe amit írunk :?: , én elhiszem hogy te nagyon tapasztalt vagy meg jól is csinálod a dolgokat, de lassan már nem merek még kérdezni sem, mert félek hogy egyből leteremtesz engem, és másokat is akik válaszolnak rá... Olyan fellengzős "hangnemben tudsz írni,és olyan érzésem van mintha komplett hülyének néznél.De hát nem tudhatok mindent, ez tény...És hidd el, nem könyvekből nevelem és gondozom a kislányomat, de vannak dolgok amik a napi rutin során felmerülnek, és akkor kíváncsivá leszek. Nah mind1.
Bocsi. (Nem csak tőled bocsi, hanem a többiektől is hogy ezt kell olvasniuk, de nem bírtam tovább én sem...)
Csak azt gondolom semmi értelme itt a kötekedésnek, ez a fórum nem azért van. Én szeretek „ide járni”, és ahányan vagyunk annyi félék, de azért nem kell elítélni a másikat.

Ááááá, Reny, gratulálok!! Sok tejcsit és boldogságot, és egészséget kívánok!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi!
Azt hiszem megint félreértitek egymást!!!Remélem nem megyünk ebbe bele!Az írott szó sajna máshogy hangzik mint ha szóban mondaná az ember! :wink:
Amúgy pont arról van szó h minden babának mamának más az igénye és ezt nem lehet egyféleképpen jól csinálni!
Mindenki leírja h ő mit hogy merre,aztán ennyi!
Sajnálom ha vkinek így jönnek le egyesek hozzászólásai!Szerintem senki nem akarja kioktatni a másikat,ennyi!!!!!!
Kép



Én lassan elkezdem a tábliban levő dolgokat összesíteni!Hány fiú,hány lány stb.Majd jövök a statisztikai adatokkal hamarosan!Csak megvárom a sor végét is :wink:

annus11
 
 


Sziasztok,

Hatalmas gratula itt is Reniéknek !!! én is be akartam írni az smsét de megelőztetek :)

Végre javulok :) most le tudtam fejni 80 ml-t, miután apa jól megmasszírozta most is (és este is) és jött egy csomó genny is (bocsi) . úgyhogy hatalmas megkönnyebbülés. annyira jó :) már csak a sebeknek kéne begyógyulnia.
ezt most eljátszuk két óránként, borogatás, masszázs, fejés, és remélem estére már semmi gyulladás nem lesz.

Iratok: apa elintézett mindent másnap ahogy hazajöttünk, megvan minden kártyája Álmosnak (taj, lakcim, szül.a.kivonat)

Pingi,
köszi az energiákat :)

Krém,
hajrá hajrá :) örülök hogy előkerültél végre!

szép napot

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Pax, csajok, pax! :mrgreen:

Reny, nagyon-nagyon gratulálok, hát ez a lehető legjobban végződött!!!!!

Pingi, hehe, ezekben a heti menüajánlatokban engem is mindig ez akasztott ki. Először is minden napra külön kaja van, reggelire, ebédre, vacsorára... ki győzi ezt :)? És a minimum, hogy legyen otthon több kiló édeskömény, rák, mangó, szójakészítmény és mifene. Jah, majd az anyaságiból jól kijön :) :).

Sírás: hát J-nál én hetekig gyötrődtem rajta, hogy fogalmam nem volt mikor miért sír... S valahogy differenciáltabb, nála mintha okosabb lennék, vagy nem is tudom.

Tegnap kőkemény nap volt, két órás periódusokban a következő menet: negyed óra evés, háromnegyed óra sírás-nyüszögés-hasfájás, egy óra alvás, majd az egész kezdődött elölről. Este, hogy még rátegyünk egy lapáttal, J belenyalintott S köldökkezelő alkoholjába... Én nem tekertem rá rendesen a kupakot, L meg nem figyelt oda egy pillanatra. Nem nyelt belőle, csak a szája lett olyan, L itatott vele két gigapohár szörpöt, de ennél a pontnál már feladtam a türelmes-békés anyuka státuszt. Kemény volt, na. De lekopogom, az éjszakák mindig békésebbek, és eddig a mai nap is sokkal-sokkal jobb. Néha kellenek ilyen durvább napok is, hogy utána tudjuk értékelni a jókat és elmondhassuk magunkról, hogy na, kibírtuk.

S egyébiránt hííííííízik. Alig hittem a szememnek, de közlöm veletek is a puszta tényeket:
3500 gr-mal született
3490 gr-mal hoztuk haza (már ez is elég komoly Smile)
ma, épp két hetesen 4240 gr... No komment, kőkemény a srác... Hát ezért fáj a hasa... pig
Továbbra is igyekszem beállítani a három órára, tegnap ez tökéletesen lehetetlen volt, de nem adom fel. Aki ennyit hízik, az nem fog elfogyni egykönnyen :).

Petrus, szívből gratulálok a 6 héthez!!! Majd légyszíves számolj be róla, hogy a 6 hét utáni megkönnyebbülés Nálatok bejött-e :)!

Ja, és volt ma a védőnő. Azon kívül, hogy mutatott egy hasmasszírozási technikát nem sokat beszéltünk :). Jól vagyunk, S hízik, köldökcsonk még fent, egyéb semmi :).
kalloni
 
 


Esztó: te jó ég, a genny az a tejcsatornából jött? Olyan is tud onnan jönni? Örülök hogy végre jobban vagy amúgy, és tejcsi ie lett!! :lol:

Annus: lehet hogy félreértettem valamit, de nekem elsősorban a stílussal volt gondom,de direkt bocsánatot kértem a irományomban, mert én nem akarok senkit megbántani, csak úgy érzetm ahogy ott le van írva. (És már nem most először éreztem ezt a kioktató stílust...)
Részemről téma lezárva, ha én értettem félre akkor még 1x BOCSÁNAT!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi!
Oké!!!Csak azért írtam mert én már találkoztam Tinuval élőben,meg itt többen is és nem oktatott ki senkit,ahogy én tudom :lol: :lol: Csak nagy a szája mint nekem,és ami a szivén azt le is írja!Persze ezzel nem szándékozik bárkit is megbántani! :wink: :lol: Csak ironikusan írta,legalábbis én mosolyogtam rajta....

na mennem kell ,Izus mekeg :lol: :lol:

Eszter!
Genny :shock: :shock: jesszu,ezt én se gondoltam volna!!!Akkor azt a tejet meg se kaphatja Álmos,ugye?

Kalloni!
Te hogy szültél?Normál úton?Lemaradt a tábliból :lol:

Amúgy normál szülés vezet...igaz nem sokkal...ha jól számoltam 23-16 az arány,és van 1-2 ember akiről még nem tudni h hogy szült!Amúgy a tábliban 47 baba van,azaz 44 anyuka :wink:

Na de több statisztikát még nem árulok el 8) :lol: :lol:

annus11
 
 


Kalloni!
Azta, szép hízás! Bár mi is ilyen ütemben híznánk!
Mi tegnap (2hét 3 naposan) voltunk 3120gr. 3000-rel született és 2700-tel hoztuk haza.
Remélem, hogy ez nem túl lassú gyarapodás....szerintetek???????????
(ma jön dokinéni és rákérdezek)

Reny!
Hatalmas gratula! Látod! Megcsináltad!!!!!!!!!! :D

Visszaolvasni nem nagyon tudtam ma.
Kicsit húzós napunk van.
Tegnap este nehezen tudott elaludni Lili, így az esti fürcsi-kaja után 2 órával még szopizott egyet (napközben átaludt 1 etetést, így bepótolta), és 22:30-tól 03:15ig szundizott, majd reggel 09-ig megint.
Sajna, most kicsit nyafizós, nehezen tudott elauldni, pedig szépen evett, de fájt a pocija szegénykének.
Ez egy ilyen nap lesz sztem, időjárás is bekavarhat.
Tejem még mindig nem túl sok. De a napi 'előírt' adagokat azért tartjuk kb. (nem mérem mindig)

Írtátok tegnap, hogy mennyire fejlődnek a manók.
Én is pont tegnap révedeztem el, hogy milyen kis ügyes lány már, fordítja a fejét, már tartja is magának, ha a vállamon van, kúszik-mászik az ágyban, a szemével már leköveti a dolgokat (és nem kancsít már :lol: ).
Szóval fantasztikus érzés, látni, ahogy nagyról napra ügyesedik.
:D
Teszek is egy friss képet....már huncutkodik a törpim. :lol: Kép

Kép
mozza
 
 


Először is legnagyobb bánatom: férjem megitta tegnap az egyik doboz sörömet :)

Lányomnak tényleg azért nincsenek sírásai mert mindig az 1m-es közelségemben van, azt hiszi gondolatolvasó vagyok.

Na de ahogy átjöttem az előbb fejni utána egy hangja nem volt és végre sírással ébredt és hiába adtam a cumit a szájába mindig kiköpte, szóval tényleg éhes volt, és most meg is itta a 100-at, igaz a végét elnyalogatta :), most is visszaraktam a kiságyba és kijöttem, hallom, hogy nyöszörög, dolgozik valamin :)

pingi, tinu ilyen, nem akar senkinek sem rosszat, csak próbál mindenkit rávezetni, hogy az ösztöneire hallgasson, és ne a könyvek szerint nevelje a gyerekét mert a megfelelnivágyásba belebolondul az ember :)

Esztó hűha, még jó, hogy férjed ennyire segítőkész, én hiába mondanám neki, hogy masszírozza a cicit :(

Nagyon bejött nekünk most ez a 7-7, 5-5, 3-3- 1-1 perces fejési rend tök gyorsan lejön a tejcsi, többször van a tejleadó reflex is, és több a mennyiség is és ráálltam a 3 óránkénti fejésre :), ma már 3x-i fejéssel lejött 580 ml :)

annus, jó hogy a statisztikát is megcsinálod, nagyon érdekes az egész :)

észrevettétek, hogy napról napra nő a szempillájuk a babáknak? születés után szinte nem is volt :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


mozza nagyon édes :)

Lara is 3000g-mal született 2 hetesen 3220 g volt, a kórházból 2890-el hoztuk haza

jajj lányok még egy, most fedeztem fel, hogy ami van, ilyen mellbimbóvédő tejfelfogókagylóm, tök jól elfér a melltartómban és végre nem deformálódik a mellbimbóm fejés után és nem lesz érzékeny tiszta dili vagyok kellett 5 hét hozzá, és a sebesedéskor is jó lett volna :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: