Új privát üzeneted érkezett!

Szia Aranynap!

Örülök, hogy jobban vagytok:)

Persze, mindenképp szólok, ha lesz időpont.

Most úgy tűnik, hogy júni elején Brumihoz megyünk fagyizni :lol: :lol: , majd akkor megyünk együtt, ok? Apa elvisz minket, már megbeszéltem vele tegnap, vagy én leszek a sofőr, majd meglátjuk, a lényeg, hogy tudunk menni, ha itthon leszünk.

Szorítok, hogy minél hamarabb ok legyen a gépetek és gyere többet :)
Vendég
 


Szia!

Jól hangzik, benne vagyok. :)
Szuper! :)

Na, ellépdelek haza. Puszi

KépKép
aranynap
 
 


Szia, pihizzetek sokat, és nagyon jó nászutat:)

Melyik nap mentek?
Vendég
 

 
 

Aranynap!

Jó utat! :):)

Aki meg már kint szeretné látni a babát: olvasgassatok bele a 2009. májusiakba, az hűen tükrözi, hogy milyen az első időszak... Felkészülhetetlen. Pontosabban egyre kell szerintem felkészülni: csak a baba, másra nincs idő. Pontosabban lehet, hogy van valamennyi, de kiszámíthatatlan. (És a legborzasztóbb, hogy gyermekágyas időszakban vannak, amikor pihenni kellene, babázni, de ahogy látom, a legtöbbjüknek nincs segítsége, főleg a szopi és az altatás zűrös.)
Úgyhogy mi még élvezzük egy darabig a pocisságot! :):) Majd utána jön a gyerekezés.
(Amit én ma nagyon nem élvezek, mert épp a "hogyan bosszantsuk egymást" című játékot játszák reggel óta, az én idegeimre menve...)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Zsófiról olvastam híreket egy másik topicban(bemásolom):

"Szia! Egész éjjel hánytam, reggel bejöttünk a kórházba, sajna a hányástól tovább nyíltam, 2111. Kapok visszatartó infúziót és tüdőérlelőt. Írd meg légyszi. Uram próbál szerezni netet. Szorítsatok, hogy még pár hétig bírjuk. Puszi"

Nagyon drukkolok nektek!! Kitartást!

Kép
kata05
 
 


Drukkolok, hogy még jó pár hétig egyben maradjanak!!!! ++++++++++++++++++++++++++

Hány hetes most Zsófi? :shock:

vicger
 
 


26+2

Kép
kata05
 
 


huhhhh......... azért a 26 hét, az már valami. Szorítok, hogy még legalább 6 hét, vagy még több legyen egyben!!!!!

vicger
 
 


Zsófi, nagyon szorítunk nektek +++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Kata, köszi az infót
Vendég
 


Zsófiért izguljunk, mert még korai lenne a szülés!!

Én bízom benne, hogy nem lesz baj, az a méhszáj még bírhat akár 10 hetet is, csak tényleg fekve, mert 2 baba súlya kiteszi az egy baba súlyát a kb. 7-8 hónaposnak megfelelően. Zsófink meg olyan kis törékeny alkat, nem csoda ha szegénynek "nehezek".

Zsófi! Nagyon szorítunk, jelentkezz ha tudsz és ha nem titok add meg a telószámod, ha Zegen járok beugrok hozzátok, addig is telik az idő!!!!Ha nem jelentkezel, akkor megpróbálom a védőnőtől megkapni !

A mai front sem kedvez nekünk, pocakosoknak :evil:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Hát, én is érzem a frontot, egyik helyről a másikra ültem/feküdtem ma. Csak az alap háztartási tennivalókat csináltam meg.

Remélem Zsófinak hamarosan lesz net és tud jelentkezni. Addig is a drukkok nagyon mennek+++++++++++
Vendég
 


Biztos minden rendben lesz Zsófival és kivárják legalább 34 hetet.
Szorítok!!

Egyébként volt nála valami előjel? Vagy tudta, hogy nyítva van egy kicsit a méhszáj?

Na mindjárt visszaolvasok...

t-pk
 
 


Passzolom a kérdést...
Nagy kár, hogy a méhszáj nyílását nem érzi az ember..... Én legalábbis 3 várandósságból egynél sem éreztem.
Biztosan rendben lesz minden, ha fekszik nem lesz gond! Mennek a drukkok!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!:

vicger
 
 


halihó!

Sajna én nem mentem dunavarsányba,mert közbe jött valami.

éÉtem én Erika,,de sajnos én nem a mostani anyagi színvonalamhoz voltam szokva,egyenlőre ott tartok hogy meg kell tanulnom megnézni mi mennyibe kerül.Régen nem kellett.Hát innen adódnak az aggályaim,meg persze régen nem volt 100ezres háztörlesztés.Ha az nem lenne már nem is gondolkodnék,hogy hány gyerek.És ami legelkeserítőbb hogy az oep megint nem utal egy ideje,és akár hogy is ,de a vasat amit felírt a doki 1 héttel később tudtam csak megvenni.Nekem ez baromira új helyzet.És mindez azért mert nem tudok 100%-osan dolgozni,meg az állam nem siet fizetni.
Márkás cuccok,játékok,SOHA,12-14 éves lehettem mikor nagyon vágytam egy márkás edzőcipőre,de a nővérem nem tudta megvenni,meg amúgysem adott volna ki olyan sok pénzt egy cipőre,így ez volt az első nagy dolog amire vágytam és nem kaptam meg.Több ilyen nem nagyon volt,mert rájöttem nem kell nekem azért valamiért 10ezerrel többet kifizetni,mert márkás,annyi pénzből a kinainál 3 váltás ruhát veszek.

Brumi ,jó utat és kellemes pihenést a szüleidnél.Nagyon boldog szülinapot Lillának!!!!!

Lili ,nálunk is apának megnyugszik!!

Aranynap szuper hogy minden oké.Gyönyörű nászutat kívánok!!!

jajjj de rossz hír Kata!!!!SZORÍTUNK ZSÓFI!!!!!!
Igen volt előjel, hisz nem rég emiatt már feküdt bennt.és otthon is fekvésre volt ítélve.

sutimano76
 
 


Boboka ,kérlek az előadást nézd meg,mert bár szívesen talizok veletek csak ugy a'la natur,de ha érdekel be is ülök!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok,

szegény Zsófi.... De bízzunk a legjobbakban és hogy a fekvés és a pihi használni fog neki. Nála nem lehet kivitelezni, hogy összevarrják? Szokták némely esetben ezt alkalmazni. 26 hét azért még nagyon kevéske. :?
T-pk... 2100 volt Zsófinak eddig...

Nekünk egész jól telt a mai napunk. Délelőtt Manó Múzeumban voltunk (a megyei múzeumban tartanak énekes, bábos foglalkozást), majd elmentünk anyuékhoz kicsit napozni, levegőzni. Bár iszonyat fülledt meleg volt a levegő, mégis jó volt kicsit nem csinálni semmit.
Itt asszem lesz egy jó kis vihar, már fél órája dörög rendesen.

Bocs, hogy most másra nem reagálok, de vár a fini fürdővízecske. :P

Kép Kép
manósziget
 
 


Zsófi: Én is nagyon drukkolok értetek!!!

Vicger: Gratulálok a szuper UH-hoz! Bíztam benne, hogy most is minden rendben lesz veletek!

Ma délután itt voltak nálunk Andris keresztszülei a 3,5 hónapos csodaszép kislányukkal! Andris annyira aranyos volt, mutogatta neki a zenélő plüssállatait és még egy puszit is nyomott a feje búbjára. :lol: Nagyon nyugis, csöndes kis baba. És olyan furcsa volt ilyen pici babát látni, már régen nem volt szerencsénk ilyen örömhöz. El is felejtettem már milyen kicsik a babák így eleinte.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Jaaaa, és LILINEK NAGYON BOLDOG 2. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Bibi: Én is kívánok lánykádnak nagyon boldog születésnapot!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Éééééés, RITÁNAK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó, aranyos vagy, köszi! :lol:

Férjem meglepett egy nagy csokor rózsaszín rózsával. Most abban gyönyörködöm...

Kép

Kép
hgrita
 
 


Boldog névnapot Rita! :) :) :) köszi :)
A Júliáknak is, ha esetleg a zugban ott van néhány ;)

Manó, szuper lehetett a bábos foglalkozás! :)
Szerintem az összevarrás csak a külső méhszáj nyílásnál műkszik... bár abszolut hal vagyok ebben, csak tippelek.... Remélhetőleg lelkiismeretes az orvosa s maximálisan figyel rájuk!!!!

Süti, van néha rosszabb periódus az ember életében, reméljük hamar elmúlik! ;)

vicger
 
 


Boldog Névnapot Kívánok Rita!!!Kép

sutimano76
 
 


Remélem, minden rendben van Zsófiékkal...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Brumi, Bódóttágot KisLánykádnak!!

És Rita Neked is MINDEN SZIPISZUPIT!!



Zsóófi, Pihi Nektek!!!és Kitartást!! Matyi és Málna tudja, h ott kell még kicsit hancizni.. érzem, h jófejek és szót fogadnak!!!

Holnap Zegen vagyok, úgyh jóóó közelről küldöm az energiát Nektek!!!!

Aranynap, gyönyörűséges helyen gyönyörűséges nászútatok lesz..
jövő pénteken megyek én is oda... de megígérem nem csatlakozok hozzátok :wink:

Jelentem ma bevágtam egy egész pizzát... s valószínűleg nem erre vágyott a szervzetem, mert még mindig farkaséhes vagyok :shock: :shock: (de nem kísérletezek tovább)

Télleg Vicger, végül milyen "diétának" álltál neki?

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka 90 naposozok, víznap nélkül. Ezen belül no kenyér, és cukor /max kéthetente egy kocka csoki, vagy mézes tallér szénhidrát napon, egyébként az sem, pedig lehetne. Teljesen jól működik, hála az égnek :) Most ott tartok, hogy elmondhatom nem híztam semmit az első mérés óta :lol: / főleg, ha kimegy belőlem a tócsni :twisted: :twisted: / már bocsi :oops: :roll: Alattomos dög a krumpli :roll:

vicger
 
 


Én ha véletlenül többet eszem, mint kéne, olyan testi kínok és halálfélelem gyötör, hogy el sem lehet mondani - úgyhogy rettenetesen odafigyelek arra, hogy ne egyek sokat :roll: . Nem merek :( . Az az egy előnye van, hogy most tuti nem fogok elhízni. De nagyon remélem, hogy közületek senki sem sorstársam ebben a dologban.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, miért van halálfélelmed? :shock: Nekem csak max lelkiismeret furdalásom van, na meg iszonyú dühös vagyok magamra, s max nem vacsizom aznap.
Ha már kajáról beszélünk, ma zöldségnapom volt, megmutizom mit ettem:

Kép

vadrizs, kukorica, újkrumpli sütőben sütve, rajta egy kis reszelt sajt, petrezselyem és metélőhagyma/snidling/ , fejes sali hagymával, minimális dióolajjal megbolondítva. Nyammmm :)
Nagyon ott van :)

vicger
 
 


Kriszti, nagyon jól néz ki a kajcsid :) :) :) Most be tudnék nyomni egy ilyet:)

A nagy kavarodásban el is felejtettem gratulálni, hogy minden ok, nagy gratula:)
Doki néninél kellett fizetni a sote-n? Mi is megyünk jövő héten, és nem tudom hogy készüljünk anyagilag. Az se gáz, ha kell fizetni, csak jó lenne előre tudni, hogy mennyit. :)
Mennyit kellett várakoznotok?
Mi is időpontra megyünk elvileg, de azt már a magán dokimból kiindulva sejtem, hogy pár órás várakozás tuti, hogy lesz. Apának akkor készítek két heti hidegélelmet :lol: :lol: :lol:

Rita, nagyon boldog névnapot kívánok neked :)

Süti, az lesz végül is, amit tegnap írtam, az újszülött első napjai.
Floranan, Móka, ha mégis rosszul értettem volna javítsatok ki légyszi. De 99 %-ra mondom, hogy az lesz :)

Ja, azt el is felejtettem mondani, hogy mostanában azon kívül, hogy elájulnak a poci méreten, a legjobb kérdése az ismerősöknek, hogy "És mit csinálsz egész nap othoooon, nem unatkozoool??????"
És ilyenkor úgy érzi az ember, mintha be kellene számolnia az egész hetéről, nehogy azt higgyék, hogy nem csinálok semmit egész nap. Mintha magyarázkodnék, pedig tudom, hogy nem kéne.
Vendég
 


Boboka, nem kellett fizetni semmit sem, beutalóval mentünk, nem is vártunk sokat, talán egy fél órát... teljesen olajozottan megy minden, nagyon szimpatikus hely. A büfé ráadásul azon a folyosón van, ahol Hajdú drnő rendel, az alagsorban, ill mélyföldszinten. :) Ti miért mentek, ugye nincsen semmi gond? :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicger 2009.05.22 21:41-kor.

vicger
 
 


A mit csinálsz otthon kérdésre több választ is tudnék:
1. színes üvegcserepekkel vakargatom a talpam :D /ezt az Anyukám szokta mindig mondani a mit csinálsz, nagyon értelmes kérdéseimre :D /
2. növesztem a hasamat, mit gondolsz, magától ilyen szép formás??
3. Vudu babákat gyártok, jó hogy találkoztunk. Mutasd csak, milyen formája van a fejednek? :lol:

vicger
 
 


Rita!


Boldog névnapot!


Zsófi!

Drukkolunk, hogy minden rendben menjen és a babák minél tovább bent maradjanak!

Vicger!

Nagyon ügyes vagy, hogy ennyire bírod tartani a diétát! Én annyira éhes vagyok, hogy hiába a diéta, azért fehérjével bepótolom. Sajna 6 kiló plusznál járok, le is lettem szúrva rendesen. Muszáj lenne önmérsékletet tartanom, de nehezen megy. Mondjuk, tavaly ilyenkor babapoci nálkül 1 kilóval több voltam, mint most. Ősszel fogytam le, remélem 1-2 éven belül sikerül majd megint.

Kép
arvaerika
 
 


Lillának boldog 2. szüli napot!

Rita Neked Boldog névnapot!

Zsófinak és a babáknak megy a drukk!!!! Nagyon szorítok, hogy még bírják ki odabent!

Kicsit kómás vagyok még... nem rég ébredtem... asszem megyek csinálok valamit... :)
vikiviktor
 
 


Jó reggelt!

Már érzem, hogy nagyon hülye leszek ma :evil: kezdődött azzal, hogy 8kor elkezdték nyírni a füvet az udvaron. Mikor máskor, mint szombaton, mikor végre nincs suli, nem kell korán kelni, ráadásul Ati is alszik, ergó én is tudnék végre!!!!!!!!! Azt hittem, hogy lerúgom a fejüket :evil: :evil:
Aztán kaptam egy agylövést, hogy mekkora bálna vagyok, és a párom már biztosan visszasírja a 60 kilós időket és tutira undorodik tőlem. Szóval kösssz, jól vagyok.

vicger
 
 


Sziasztok!

Kriszti, nem, hál Istennek nincsen semmi gond, egyik ismerősünknek ismerőse a doktornő, és már év elején elhatároztuk, hogy ha valamikor tud fogadni, akkor elmegyünk hozzá.
Most inkább megnézetjük Nikit duplán / triplán.
Csak akkor még nem tudtam, hogy ő a Hajdu Júlia doktornő, csak azt, hogy nagyon jó és alapos ultrahangos.


Tök jó, hogy még a büfé is ott van, bár gondolom horror árakon, de legalább nem kell apa hideg élelmével bajlódnom :lol: :lol: :lol:

A mit csinálsz otthonra nagyon jók a válaszok :lol: :lol: :lol: A vudu babás különösen tetszett :lol: :lol: :lol: :lol:

A ma reggeli "szép" beszólást kitől kaptad? :twisted: :evil: :x :shock:

Erika, a hat kiló az szerintem teljesen jó hat hónapos pocisan.
Vendég
 


Boboka, örülök, hogy minden okés! :) Az orvosom szerint az ország egyik legjobb ultrahangosa Ő :) Szerintem is nagyon profi :)

Nem szólt be senki, én jutottam ilyen gondolatokra. De hogy hogyan és miért, az nem tudom... :roll:

Erika, a 6 kiló annyira nem gáz, miért szúrtak le? Igyál sok vizet evés közben is és evések között is, hátha az kicsit segít.

vicger
 
 


Na, tegnap voltunk moziban, és vettem három csomag győri édes jóreggeltes kekszet. Végül is nem ettük meg, gondoltam majd ma reggel benyomom: A háromból két darab 2009.04.30-án járt le :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ide kellene a vudu bábu most :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kriszti, az más :)
Magamtól nekem is vannak ilyen gondolataim :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Győri keksz... na szép, mondhatom. Nagyon kell figyelni a szavatossági időt, simán átverik különben az embert.... Hű én mostanában olyan tudatos vásárló lettem, hogy csak na! :D De muszáj. De jó lehetett mozizni :) :) Mit néztetek? Atya gatya, nem is tudom mikor voltam utoljára moziban.... Ati még pocakban volt... Sajnos most nem tudunk kettesben elmenni sehova, mert Atit nem tudom lepasszolni csak anyunak, ő pedig az ország másik végében van. Anyóssal meg nem marad el...

Gondolatok: úgy látszik ez női sajátosság. Remélem azért a férfiak is önostorozzák magukat, s nem annyira magabiztosak, mint ahogy az látszik. :twisted:

vicger
 
 


Egy természetfilmet néztünk meg (A föld volt a címe, klímaváltozás hatásait mutatta be), nagyon jó volt (bár én vigyázok a környezetemre, amennyire csak tehetem, de moziban még sosem néztem ilyen filmet eddig :) ), és egy művész moziban volt, ahol nemigen lehetett pattogatott kukoricát meg társait venni, és a közeli kis közértben gondoltam beszerzek egy kis rágcsálni valót. Ez lett a győri édes. De még jó, hogy nem került sorra. :lol:
Vendég
 


Múlt héten meg az angyalok és démonokat néztük meg. Nagyon nagyon jó film, csak elég hosszú volt, de szerencsére még valahogy végig bírtam ülni.

Kriszti, tuti, hogy a pasiknak is vannak ilyen gondolataik magukkal szemben :lol: :lol: :lol: A magabiztosság az csak egy dolog.

És egy a lényeg, uracskád úgy szeret, ahogy vagy, meg szerintem itt mindannyiunkat, nem most leszünk csinibabák
:lol: :lol: :lol: Majd annak is eljön az ideje, ha jól számolom olyan 2011 körül :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lassan megyek, a hétvégén nem tudom, hogy leszek net közelben.

Nagyon jó hétvégét nektek
Vendég
 


Jó hétvégét Nektek is :) Én közben ablakot pucolok :D vagyis inkább erkélyajtókat :)

vicger
 
 


Zsófi
Drukk!!!!
Vendég
 


Vicger!

Nálam akkor jön elő a falánkság, ha túlterhelt vagyok és ez az utóbbi időre nagyon jellemző. Az összes családtagom dolgait fejben kell tartanom, különben összeomlik a rendszer és mostanra úgy érzem betelt a fejem, több infót nem bír tárolni. Olyan hülyeségeket csinálok,pl. apaságit akartam elintézni,erre otthon hagyom a személyit, stb. Boltban elfelejtem, mit akartam venni, totyogok a konyhában, mint a kotlós tyúk, de nem tudom, mihez kéne nekiállni.
Most pl. gyümölcstortát sütök, és car érzés, hogy én nem ehetek belőle. Na jó, egy falatot talán, de akkor már inkább neki sem kezdek, mert annál rosszabb abbahagyni...

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
arvaerika
 
 


6 kg hízás az tök jó. (szerintem).
Én 8-9 kg járok, igaz ketten vannak a drágák és ebből már 4-5 kg feljött az első 3, 4 hónapban.
Na de mindegy, majd utána lehet gondolkodni rajta, most csak az a lényeg, hogy szép nagyok legyenek a kis drága pocaklakók.

t-pk
 
 


Erika teljesen átérzem a gyümölcstortás kínokat.... nálunk is ez van. S nem csak gyümölcstortával, de néha pl húsokkal is. Valóban kegyetlen...

T-pk, bár nem rólam van szó, de Erikánál ha jól tudom diétát írtak elő, ezért szúrták le a 6 kiló miatt. :( Ettől függetlenül a 6 kiló hízás egyáltalán nem vészes, igaz a java az utolsó trimeszterben ugrik fel. Állítólag összesen kb 12 kiló az ideális súlytöbblet. Bár ezt is tutira valami pasi találta ki szerintem :evil:

vicger
 
 


Az a gond, hogy a java az utóbbi két hónap alatt jött fel, addig inkább fogytam. Nem a súly miatt aggódok, csak ne legyen gond a babával. Vizeletet kéthetente néznek, azzal minden oké. Magzatvíz is rendben, most lesz olyan vérvételem, ami az elmúlt 3 hónap átlagcukrát mutatja ki. Eddig jó volt, remélem most is.
Eddigi tapasztalat: Balázsnál irtó szigorú diétát tartottam, 4 kg jött fel. Nem lett semmi baja, de elég soványka lett (3 kg). Viszont én a kínok kínját éltem át, állandóan éheztem, sokszor volt aceton a vizeletemben, ami nem jó. Fanninál lazábbra vettem, ő 3,5 kiló lett, ott is ellenőriztek rendesen, rendben volt minden. Most elvileg 3 óránként kéne ennem, de nem bírom tartani. nem is az éhség miatt, hanem állandóan úton vagyok és cipelem a kajákat magammal, de előfordul, hogy a gyerekek pont az én szendómra kattannak rá, és kinézik a számból...
Ha egyedül kéme csinálnom ezt az egészet, nem lenne ennyi baj vele, de így, hogy 4 embert kell kiszolgálnom kajával, marha nehéz. Pláne, ha meghagynak egy-egy falatot, régen rutinból bekaptam, na ilyet sem lehet(ne).
Na, nem nyafogok tovább, ez legyen a legnagyobb baj, ki fogom bírni!!!!!
Tud valaki Zsófiról? Remélem bírják a babák odabent....

Kép
arvaerika
 
 


Boboka ez érdekelne,mikor kéne menni???

sutimano76
 
 


áááááááá elszállt az egész a fenébe, írhatom újra :evil:

Szóval szép jó estét!
Ma letekertünk bicajjal kb 12 km-t :) Jó volt, kellemesen elfáradtam, elszoktam már tőle egy kicsit...

Erika a 3 kilós baba egyáltalán nem soványka :)
elhiszem, hogy baromi nehéz ezt így csinálni, pláne az éhezés, az durva valóban. Viszont a 3 óránkénti evést csak jó lenne megtartani.. esetleg, ha több szendót csinálnál pl? Így jut is, marad is.
Elhiszem, hogy nagyon nehéz úgy betartani a dolgokat, hogy mellette még 4 emberre főzöl.. talán, ha ők is azt ennék amit Te? Nálunk most ez megy nagyjából, így mindenki jól jár. ehetnek az enyémből nyugodtan, és én sem maradok napi betevő nélkül.

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?