Új privát üzeneted érkezett!

Panny!
Igen, megjelent egy nagyon-nagyon halvány 2. csík. Láttam már ilyet korábban is. Azok megerősödtek. Meglátjuk, most mi lesz.
Érdekes néhány napja még féltem, mi lesz, most már nem.
Június elejére már nálad is kiderül, hogy sikerült-e.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Panny, sajna a wc cucc is jött.... :oops:
Jó kis szag van, a fal még vizes, a fürdőben a szekrényekbe is befolyt, a biztosítóm fizetne, de így elvesztem a kárnélküli bóuszt, amitől megemelkedik a részletem.
A vétkesnek természetesen nincs biztosítása, így nem fizet :lol:
Szépen ki van ez találva!!!!

Nagyon sok meló lesz vele megint, és nem is tudom, hogy érdemes-e.

Boeske! Szívem szerint gratulálnék de nem szeretném, ha rosszul érintene. De azért gratulálok!!! (irigy szmájli)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!


:x :( :x :(

És nagyon megemelekednek a biztosítási díj?

De ha úgyis el akarjátok adni akkor csak a szükséges tiszatsági festést csináljátok,nem?

Boeske!

Nagyon izgi :wink: mikor tesztelsz megint?

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/6 ... 36800_.png

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Lányok,

Légyszi segítsetek. Kicsit aggódok. Barbika jövő hét szerdán kapja a 15 hónapos oltást ami a rózsahimlő, mumsz és a 3.-at nem tudom mi ellen. Ugye az egy legyengített vírus, lappangási idő 2-3 hét.Utána előjöhetnek a betegés jelei gyengébb kiadásban. Na most nekem pont akkor van a pé-em amikor kapja Barbi az oltást, és ha netán összejön, akkor nem fogja a pocaklakó elkapni???Mert a rózsahimlő fejlődési rendellenességeket okoz. :roll: :roll: :roll: Most ezen nagyon vacilálok. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Rózshimlő + mumpsz + kanyaró. 8-10 nap múlva lehet lázas. Ez már nem fertőző oltás, de kérdezd meg az orvost is.
Andris 2 napja kapta meg.
Egyébként voltál már rubeolás? Mert akkor védett vagy. Engem anno oltottak ellene.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Judy!

Nem úgy van hogy csak akkor veszélyes ha az anya nem volt még rubeolás és pont terhesen megkapja????Ha te már voltál/vagy be vagy oltva akkor a magzat is védett,nem?!Amúgy engem is oltottak már..asszem az 1976 után született lányokat oltották már.Én 8.-ban kaptam meg ezt az oltást(mai napig meg van az oltási kiskönyvem anyunál :wink: )
Szal te már voltál??

Boeske!

Mi van teszt ügyileg? :wink:

Képzeljétek ma már megjártuk a kórházat Olikával...úgy kezdődött hogy éjjel iszonyat lázas volt és nyüszögött,sírdogált...reggel szintén lázas volt(40 fok felett :shock: )úgyhogy irány az ügyelete,onnan meg elküldtek a kórházba...megvizsgálták és igazából 100%-ra nem tudták megmondani hogy mi a baja...zöld taknya van és lázas,piros a torka és duzzadt a mandulája,szal valszeg mandulagyuszi már megint(pont egy hónapja is az volt)..szal megint atom erős antibiotikum :( ..az a baj hogy a vérvétel által kimutatott nyálkahártya immunrendszer védekezőképessége olyan gyenge hogy havonta elkap egy ilyen komoly betegséget..igazából kapott már erősítő kúrákat de nem nagyon ér egyik sem sopkat..azt mondja a doktornő hogy ez a bronchitis velejárója és ki fogja a gyerek nőni pár év alatt...
A lényeg hogy már kap gyogyit és elindul a gyógyulás útján...remélem éjjel tud a drága aludni majd!
Sajna rá kell venni magam a doktornő által javasolt hörgőtükrözésre Törökbálinton,mert csak így derül fénya hogy milyen fokú is a hörgőszűkülete és pontosan milyen szteroid kell neki amikor épp befullad.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Szegény Olika. Remélem hamar rendbejön. Gyógypuszikat küldöm neki. :oops: :oops: Hőd?????????
Boeske,
Köszi szépen a választ.Teszt????????????? :lol: :lol: :lol:

Amúgy gőzöm sincs, anyu sem emlékszik, hogy voltam-e rózsahimlős, vagy hogy kaptam-e oltást. :oops: :oops:

De ezt találtam a neten.

MMR oltási reakció, oltási betegség
Az oltóanyag élő, gyengített kanyaró, rózsahimlő és mumpsz vírusokat tartalmaz. A természetes fertőzéshez hasonló módon hat a immunrendszerre. Az oltás utáni 7-21 nap között jelentkezhet oltási reakció lázzal. Amennyiben láz mellett kanyaró-, rubeolaszerű kiütés (morbilliform, rubeoliform) jelentkezik, esetleg kétoldali nyálmirigy duzzanat észlelhető, oltási betegségről beszélünk. Az oltási betegség nem fertőz, a tünetek enyhék, a folyamat rövid idő alatt ( 2-3 nap) elmúlik. Amennyiben az általános állapot romlása mellett indokolatlanul magas lázat (39-40 oC), kifejezettebb tüneteket tapasztalunk, orvosi vizsgálat szükséges. Minden esetben gondolni kell az oltási betegség idején jelentkező más kórokozó okozta fertőzésre, mely véletlen egybeesés, nem áll ok-okozati kapcsolatban az oltással.

Hát nem tudom, lehet azért rákérdezek. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

De pont kivastagítottad a lényeget hogy az oltási betegség nem fertőz!!Akkor mitől félsz még?? :wink:

Hőm visszaugrott 36,9-re.Ez jó?

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/6 ... 23200_.png

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 



Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Jó húzós hétvégénk volt, nem is tudtam netezni egy percet sem.

Panny, nagyon sajnálom Olikát, remélem már jobban van! Nagyon sz@r dololg a mandulagyuszi, nekünk is volt párszor.
A fiam volt ilyen kicsinek és tényleg kinőtte. Már legalább 10 éve, hogy nem volt neki. :wink:

Sajnos eléggé megemelkedne a díjam és nem tartom fairnek, hogy más hibája miatt én fizessek. :roll:
Maradunk a ház biztosításnál, ők nemsokára kijönnek. Persze, sok helyen beszáradt, de azért látszik a pusztítás. :cry:

El szeretném adni, de ha nem veszik meg idén, képtelen vagyok nézni, hogy így maradjon.
Ráadásul egyedi szín van a nappaliban, a festők keverték ki, nem maradt belőle semmi. :evil: :evil:

A fürdőszobában a szekrényem teljesen elázott, a benne lévő (dobozos) mosóporoknak annyi, és mivel pozdorja a szekrény alja szépen púposra szívta magát.....

ÁÁÁÁÁÁ, nem is sorolom, mert érzem megy a pumpám felfelé.... :evil: :evil:

Judy! Ne aggódj, a gyerek oltása neked nem fog okozni semmit.
Főleg, mire 4-eske elhelyezkedik és elkezd belőled táplálkozni, már nyoma sem lesz. :lol:

Még nem is kérdeztem (tudom költői kérdés), ti milyen nemű babát szeretnétek?
Pannyék tudom kislányt, Boeskéék feltételezem szintén kislányt, gondolom ti is az egyensúly miatt. :lol:

Nálunk most nagy a fiú láz, már nagyon beleéltem magam. A párom is folyton kérdezgeti, hogy mikor kell együtt lennünk a fiú érdekében :?:
Persze tele vagyunk klassz rózsaszín ruhácskákkal.
Még a hintánk is rózsaszín!! :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Panny!
Szépen alakul a hőd. Bíztató.

Nos, eredményt hirdetek: most csináltam egy szép kétcsíkos tesztet. (Tényleg szép, az egyik csík kék, a másik rózsaszín. Remélem ez isteni jel, és kislány lesz.)

A köv. 3 hét izgalmas lesz, eddig 40%-ban elvetéltem a 7. hétig. Ha ezen az időponton túlvagyok, akkor 66% esélyem van komoly vérzésekre, és hetekig tartó fekvésre.
Hááát, remélem csak javulni fog a statisztikám.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Jujj de izgi! Az első zebrácska, pedig nem is terveztétek! Gratulálok, és naaaagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Remélem Panny lesz a következő zebrácska és aztán Judy és én sem maradunk le!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Boeske!

Gratulálok!!!Nagyon szuper!!!Igazi szerelemgyerek :wink: :wink:

Remélem minden OK lesz!!Nem kéne Utrogestant használnod a bizti kedvéért?

Yusz!

Jól gondoltad,mi csajra gyúrunk :wink: ..ti meg fiúra?!Szuper!Akkor a pé körül éjjel-nappal akció ezerrel :oops: :wink: :oops: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boeske,

Ez óriási, nagy-nagy gratula négyeskéhez. Így kell ezt csinálni, nem görcsölni, csak szeretni. :lol: :lol: :lol:
Ne aggódj, minden rendben lesz. :lol: :lol: Képet nem akarsz tenni a zebrácskádról??Olyan jó lenne nézegetni. :lol: :lol:

Bocsi lányok, most nem igen tudok jönni, apácska itthon van, mert éjszakás ezen a héten, és hát igen elfoglaltak vagyunk. :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Panny,
Szuper görbéd. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Boeske!

Én is gratulálok és remélem minden rendben lesz!

Olyan jó nektek :D

Remélem ezután sorba gratulálhatok majd mindenkinek :lol:

Szép napot!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Köszönöm a jókívánságokat.
Majd lefényképezem a csíkokat.

Utro-t lehet szoptatás alatt is? Próbálom leállítani Andrist, de nem megy egyik napról a másikra. A nappali még csak-csak elhagyható, de éjjel nagyon igényli még.

Most azon gondolkodom, mikor menjek dokihoz. Lehet, hogy nyaralás után (ez jún. 18. ), és akkor kicsikarok tőle utro receptet. (Ő nem híve ennek, de engem most megnyugtatna.) Akkor kb. 7-8 hetes lennék.

No, csíkra fel! Drukkolok Nektek! Remek lenne, ha szép sorban mindenki kétcsíkos lenne!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szép estét!
Boeske, gratulálok! Ezekszerint mindegyik babánál véreztél? Én tujaldonképpen csak a második után, egyszer elvetéltem, és a következőnél, aki tulajdonképp a harmadik gyerek, de a negyedik terhesség, nála véreztem be, aztán feküdtem hetekig, de nem lett baj végül. És épp holnap lesz kétéves a drágám! Már olyan naaaaagy!!! Pedig még csak most született!
Vendég
 


Jó reggelt!

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/6 ... 96000_.png

Boeske!

Sajna nem tudom hogy lehet -e szopi mellett utrozni..de nézd meg a neten,sztem rajta van.


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Panny,
Nagyon ígéretes ez a görbe. Mikor tesztelsz????? :lol: :lol:
Boeske,
Kép?????????????? :lol: :lol: Hogy érzed magad???Valami tünet??? :lol: :lol:
Yusz,
Remélem rendbe tudjátok hozni a lakást. :oops: :oops:
Hányadik napon vagy???

Én ma kezdem az LH tesztelést. Remélem minél előbb pozi lesz. Hasam alja már kezd fájdogálni. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Vivi!
Én kettőt vesztettem el, és a két kisebbnél véreztem. De nagyon. :(

Judy!
Még nem csináltam képet.
Émelygés, derékfájás van, na meg alacsony vérnyomás.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Judy!
A 12. napon. Már nézegetem a mikroszkópon, de még semmi. Viszont a hasam nekem is kezd fájdogálni. Meg a derekam. Olyan jó lenne..... :wink: Holnaptól már talán esélyes a pé.

Néztétek vasárnap a naplóban azt az apát, aki halálra verte és rugdosta a 3 éves kisfiát? Teljesen ki vagyok akadva... :evil: :evil:
Nagyon remélem a börtönben megkapja ő is ugyanezt egy kopasz 2m-es hústoronytól, de sokkal lassabban....
Ma meg a másik, 3 hónapos csecsemőt kútvízzel itatott a degenerált anyja, és szegény baba belehalt. Mérgezett volt a víz. :cry:
Azt válaszolta, hogy spórolni akartak. :shock: Hát könyörgöm, mennyi vizet iszik egy kis csecsemő? Nem tudta volna megvenni az 50 Ft-os ásványvizet? Ha már csapviz nem volt?

Az ilyenek minek szülnek? :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judy!

Nem tudom mikor kéne tesztelnem....szted?Elvileg 31.-én jár le a 28. nap(az vasárnap)az előtt fölösleges,nem?vagy a 10-es érzékenységű előbb is kimutatná?

Hajrá pé nektek :wink: :oops: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Yusz,
A rugdoso apát nem hallottam, de szívesen megrugdalnám én is, a szemét disznó.(elnézést) :twisted: :twisted:
A csecsemőt hallottam tegnap este a híradóban, én is ki voltam akadva, hogy lehet valakinek ennyi esze. :twisted: :twisted: De állítom, hogy a bagót meg tudják venni. :twisted: :twisted:

Elég hülye kérdéseket teszek fel,hányadik napon vagy, amikor együtt megyünk ebben a ciklusban. :lol: :lol: :lol: Én is nagyon várom már, hogy becsíkozódjon az LH teszt. Úgy döntöttem, ha 2 csíkos lesz, akkor másnap reggel amikor apa hazajön akkor kapom el, addig pihi van. Pozi utáni 36 óra a tuti befutó, bár lehet így kisfiú lesz, de nem bánom. Szerintem Barbika lehet jobban eljátszana egy kisfiúval mint egy lánnyal. Lehet csak egymás haját tépnék később. :lol: :lol:

Na, meg az sem elhanyagolandó, hogy a fiúk nagyon anyásak, legalábbis az enyémek. Barbika is anyás, de ha hazajön apa, akkor le vagyok tojva. :cry: :cry:
Boeske,
Tulajdonképpen ti mikor voltatok együtt???És mikor volt pé-ed???Bocs, hogy kérdezek, de ha nektek szopi mellett így összejött akkor valamit nagyon tudtok. :wink: :wink: :wink: :wink:
Egyértelmű jelek....... :lol: :lol: :lol: Bár már én is érezném. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Panny,
Barbikát először a 12. dpo-n mutatta a 10-es teszt, de az is nagyon halovány volt. Úgy gondolom, hogy ha nem vagy egy tesztmániás, akkor a péntek ideális nap. Bár ez attól is függ, hogy mikor van a beágyazódás, mert valakinek nem a 7-10 napon, hanem esetleg a 13-14 napon, és akkor ugye később mutatja a teszt.
Annyira izgulok, alig várom a péntek reggelt, hogy lesz-e zebrád vagy nem. :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon drukkolok. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sztem kivárom a pénteket..annyira nem vok tesztmániás :wink: ..na meg spórolási okokból is :wink:

Én is izgulok...de nem nagyon élem bele magam..hisz ez csak az első ciklus..még gátolhat a fogigátló is..szal nem akarok nagyot koppani tudod :? :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Úr Isten miket hallok tőletek...még jó hogy nem néztem tegnap a híradót..annyira ki tudok készülni órákig az ilyen hírek hallattán...ilyen barom állatokat!!! :x :evil: :x :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Teszt: én 25-ös érzékenységűt csináltam. Az elsőt a 11. napon, az még nem volt egyértelmű. A másodikat 15. napon, na az már szép.

máj. 9-én nem védekeztünk, nem tudom, mikor volt a peteérés. ápr. végén láttam szép páfrányokat a mikroszkópomon, amik máj. elejére elmúltak. Azért is gondolam, hogy már nem kell védekezni. De ezek szerint elsőre nem szabadult ki a pete.
Nagyon tudunk? Hát igen, férjecském büszke is magára rendesen. :)

Sajnálom, hogy nem Nektek jött össze elsőre. Én még ráértem volna.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!

Egyátalán ne sajnáld..ennek így kellett lennie...ne aggódj,sorra kerülünk mi is hamarosan.....mostmár csak azért drukkolok nektek hogy kiscsajszi legyen :wink:

Akkor szted teszteljek előbb?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
Megnéztem a görbéd. Péntek előtt ne tesztelj. A tüszőrepedés után 11-12 napot legalább meg kell várni.
Az első nekem is korai volt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


oksa :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,
Szerintem se tesztelj előbb, hacsak fel nem akarod húzni magad. Én soha nem tudom megállni, van hogy már a 9. dpo-n tesztelek, persze szép negatívat, aztán meg tiszta ideg vagyok. :lol: :lol:
Boeske,
Na, én biztos vagyok benne, hogy ebből a váratlan együttlétből lesz kislányotok. :lol: :lol: Lehet is büszke apa magára, és egyáltalán ne sajnáld, hogy nektek jött össze először. Ennek így kellett lennie, legalább követendő példa leszel nekünk. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nekem is nagyon anyás volt a fiam. Aztán látnátok most! Sokszor megfordul a fejemben, hogy tud így megváltozni. :cry:
Persze sokmindent lehet magyarázni a kamaszkorral, de ha visszaemlékszem milyen édes bújós szöszke fiúcska volt....most meg? :roll:

Melinda lányom viszont a mai napig nagyon anyás. Elmúlt 12 éves, és még sokszor babusgatni kell. Folyton átölel puszilgat. Lehet, hogy egy kis féltékenység is van benne Gina iránt, bár még soha nem mondta.
Imádja a kicsit, rengeteget segít nekem. Sokszor felkapja este, elviszi fürdeni, elkészíti a tápszerét, vagy megeteti. Minap levitte sétálni babakocsistul.

Gina meg tiszta apás. Plussz férfipárti. Apja, a fiam és a nagyapák jöhetnek szóba. Mi nők csak a kiszolgáló személyzet vagyunk :lol:

Panny, nagyon megértem, hogy már tesztelnél. Én is nagyon kíváncsi voltam ilyenkor.
Az előző ciklusban is teszteltem még a barnázáskor, pedig sejtettem hogy negatív lesz. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 



Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, Dani fiam 4. helyezést ért el a matematika versenyen. Olyan büszke vagyok rá, főleg hogy az anyja soha nem volt jó matekos. :wink: :wink: :wink:

Most meg csokis muffint sütök, életemben először. Hát kiváncsi leszek 20 perc múlva mit veszek ki a sütőből. :lol: :lol: :lol:


Tegnap elkezdtem az LH-t, még negatív, szerintem hétvége lesz a befutó időpont. (olyan lassan mennek a napok) :lol: :lol:

Panny,
Én már annyira izgulok miattad, a hőd egyre szebb. Mikor lesz már péntek!!!! :lol: :lol: :lol:
Yusz,
Lehet, hogy később a fiúk átpártolnak az apjukhoz, de én nem sok esélyt látok rá. :lol: :lol:
Barbira kiváncsi leszek később kihez fog húzni, majd amikor szüksége lesz az anyjára, tanácsra a srácokkal kapcsolatban etc.... :lol: :lol:

LH-zol???Mutat már valamit???Nekem még nega :cry: :cry: Nagyon tükön ülök. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy!
Gratulálok a fiadnak!!! Nem semmi!! A matek nekem is fekete folt volt. :lol: :lol:
Tesztelek szorgalmasan, de még nekem is - . :cry: Nagyon hajtanám én is a napokat, legyen már valami.
Nekem még a pé sem biztos. A múlt hónapban nem volt, ki tudja, most lesz-e?
Valami készülődik mert fájdolgálgat a hasam, de legutóbb is volt fájás.
Nem tudom. És ez a bizonytalanság a legrosszabb.
Ha ebben a hónapban sem lesz pé.-m, akkor doki lesz belőle. Nézzen egy hormonszintet.

Nálunk Melinda lányom a muffin felelős. Isteni finomat süt. Annyira el szokta találni, hogy én be sem avatkozom. Igaz, mindíg csokisat süt, de azt legalább mindenki szereti.
Reszeltél bele csokidarabokat? Az megbolondítja.
Legutóbb tett mindegyik közepébe egy szem fagyasztott meggyet. Naaagyon finom volt. :wink:

A fiam mákosgubát szokott készíteni és kéthetente egyszer vacsira bundáskenyeret lilahagymával.
Aznap kimenőm van a konyhából.

Ginus még nem főz :cry: :cry: :lol:
Na, majd jövőre. Homokból :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Az Országgyűlés 199 igen, 164 nem szavazattal és 3 tartózkodás mellett elfogadta hétfőn a gyes, a gyed és a családi pótlék szabályainak módosításait.

A gyed-jogosultsághoz szükséges munkaviszony ideje 180 napról 365-re emelkedik, a gyes időtartama pedig háromról két évre csökken. A törvényjavaslat szerint a 2010. április 30-a után született gyermekek esetében lesznek érvényesek a gyes- és gyed-változások.

A két munkaviszonyhoz, illetve biztosítási időhöz kötött juttatás, azaz a terhességi-gyermekágyi segély (tgyás) és a gyermekgondozási díj (gyed) jogosultsági ideje 180 napról 365-re emelkedik. Ez azt jelenti, hogy a kismamának minimum 365 nap munkaviszonnyal kell rendelkeznie ahhoz, hogy kapjon tgyást, majd gyedet.

A terhességi-gyermekágyi segélynél változás még, hogy a jogszerző időbe nem számítható be a felsőoktatásban eltöltött idő egésze, hanem csak 180 napot lehet majd belekalkulálni. A szociális tárca számításai szerint a gyedre vonatkozó változások az igénybevevők alig 5 százalékát érintik majd. A gyed továbbra is a gyermek kétéves koráig jár majd.

UTÁNA MEG MIVEL NAGYCSALÁDOSOK VAGYUNK IGÉNYELHETJÜK A GYET-ET, AMI UGYANANNYI MINT A GYES. A LÉNYEG, HOGY A GYED 2 ÉVES KORIG JÁR. :lol: :lol: :lol: ÍGY MÁR NEM AGGÓDOK ANNYIRA, HA NEM JÖN ÖSSZE RÖGTÖN. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Judy!

Nekem is nagy kő esett le a szívemről...nincs az a nyomás hogy össze kell jönni 2 hónapon belül a babának a gyed miatt...és klassz hogy a gyet már a legkisebb gyerek 2 éves korától jár(eddig csak 3 éves kortól volt)így tenyleg el tudunk menni főállású anyának és az ugyanannyi mint a gyes.Szuper!!!

Én még mindig pesszimista vok..de a hőm eddig tényleg jól alakul..madj meglátjuk hétvégén.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Ezer ééve nem jártam erre. Olvastam Boeske-t amásikban, de itt is szeretnék neki gartulálni!

BOESKE!
HATALMAS GRATULA! Ügyik vagytok. :lol:

Rólunk.
Próbálok nem rákattani 4eskére. Szeretném, de az előzmények miatt tudom, hogy nem lesz egyszerű. MOst élvezem, hogy itthon vagyok, és igazából ennyi elég. AZtán ha kopogtat 4eske, akkor még jobb lesz.

Annak örülök, hogy a GYED marad 2 éves korig, mert ha nem ezt tették volna,a kkor nagyon sokan nem szülnének. Mert azért 2 éve skor előtt beadni egy gyerkőcöt a bölcsibe sztem angyon nehéz döntés. Nekem a 2 nagy járt, a szívem szakadt meg, pedig csak 2 évesen mentek. Most nagyon örülök, hogy Raminak nem kell mennie.

moni
 
 


Helló lányok! Nahát!!! Ezek jó hírek! Én valahogy úgy értelmeztem, hogy a Gyes 2 éves korig jár és akkor a Gyed meg csak 1... vagy nem tudom. Na mindegy. Így jobban hangzik, magyarul tulajdonképpen marad a mi esetünkben ugyanaz a felállás!
Én most vagyok a 10. ciklusnapon! Bele kell húzni :wink:
Sztetek kétnaponta biztos a siker? Vagy a termékeny napokon minden nap action?
Vendég
 


Ja, azt nem is mondtam, hogy nővéremék is próbálkoznak (nekik még csak egy baba van, 15 hós), és ha mindkettőnknek összejön, akkor a mensi szerint 1 héttel előbb lesz kiírva!!! Annyira jó lenne! És mivel Ő túlhordta az elsőt, én meg már a 4. babát szülném, hátha szülhetnénk egyszerre... mert a kórház az ugyanaz lesz! Milyen poén lenne?!?! :P
Vendég
 


Vivi!

Én is úgy hallottam és értelmeztem mint te ezt a gyed-gyes változást,de úgy látszik azon puhítottak.

Tényleg poén lenne együtt szülni a tesóval :wink:

Mi minden nap akcióztunk apával az első kettőnél és össze is jöttek elsőre :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom úgy lesz a változás, hogy most fél év helyett egy év munkaviszony kell a Gyed-hez és 1 éves kor után annyi ideig jár csak amennyi időt munkával töltesz. Szóval akkor jár a gyerek 2 éves koráig a Gyed ha szülés elött két évig volt munkaviszony.
Csak azt nem tudom, hogy aki szülés elött csak fél évet dolgozott és még a Gyes alatt szüli a következőt az munkaviszonynak számit e, vagy a kistesóval már nem is kapna akkor Gyedet? Mert nálunk ez lenne a helyzet ha születne még egy baba :roll: Lehet még nekünk is itt a kavarás elött össze kellene hoznunk a kistesót. :D
Dorián novemberbe lesz 1 éves, utána már jöhet. Áprilisig még lenne időnk.

Panny!

Drukkolok neked nagyon!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok!

Én is úgy értelmeztem, hogy akinek volt szülés előtt két év munkaviszonya, annak marad a két év Gyed. Viszont akkor nem jogosult a Gyes-re? Mivel összesen két évig járnak a juttatások? Kicsit zavaros.

Munkaviszonynak számít az az ellátás, amikor a járandóságból levonják a járulékokat. Vagyis a Gyed munkaviszonynak számít, mivel adót és tb is vonnak.
A Gyes nem. Hiába van munkahelye a kismamának, az az egy év akkor sem számít bele.

Legalábbis én így tudom, de javítsatok ki, ha tévedek.

Az nagyon tetszett, amikor egy szociológus ecsetelte, hogy ez az intézkedés meghozza a gyerekvállalási kedvet, mert a kismamák előbb vissza tudnak menni dolgozni. :evil:
Noooooooooooooormális :?: :?:
Eddig is visszamehetett előbb aki akart! Nem volt kötelező otthon lenni a 3 évig.
Most viszont mindenkinek vissza kell menni, aki akar, aki nem! :twisted:
Az ilyen minek nyilatkozik? Fizetik neki, hogy hülyeségeket összehordjon?
Agyrém.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Én is hallottam a rádióban tegnap egy ilyen nyilatkozatot hogy most több szülésre számítanak mert nagyobb kedvük lesz a kismamáknak szülni azért mert vissza mehetnek előbb dolgozni..akkora agyrém!!! :evil: Úgy látszik most direkt ezt kell mondani mindenféle fórumon hogy legyen aki talán be is veszi :shock: :shock: Én annyira elbeszélgetnék ezekkel a hülye szociologusokkal...az én ismeretségemben meg mindenki az ellenkezőjét mondja...sokkal nehezebben veszik már majd rá maguklat a gyerekválallásra..és ez a többség sajna :(

Én is így tudom hogy a GYED is biztosított időnek számít,szal olyan mint a munkaviszony(anyu könyvelő és megerősített ebben :wink: )úgyhogy nekünk eztzel már nincs gond.

A hőm még fennt van de elkezdtem barnázni szal ellszálltak 90%-ban az esélyeim..sztem nem is tesztelek holnap csak ha hétfőn nem jön meg rendesen(legalább megkímélem magam egy kudarctól és spórolok is egy tesztet :wink:) Végülis nem kesergek mert ez volt az első hónap.

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/6 ... 68800_.png

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok,

Chlarissa,
Így igaz, annak jár a 2 év GYED aki előtte legalább 65 napot munkával töltött. Én Dani után és Barbika előtt 5 évet dolgoztam, így nem lesz gond. :lol: :lol:
A másik kérdésedre sajna nem tudom a választ, de érdemes utána nézni. :lol: :lol: :lol:

Én még mindig negatív vagyok. :cry: :cry: Halvány a 2. csíkom. Remélem lesz pé-em ebben a hónapban. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Panny,
A barnázgatástól még simán lehet baba. Nem egy fórumon olvastam, sőt én Bazsival még véreztem is, rendes piros vér jött belőlem 1-2 napig.Szóval ne add fel.A hőd gyönyörű. :lol: :lol: :lol:

Most megyek, Danikát viszem a vasútra, 2 napos kirándulásra mennek. Most 2 gyerekes anyuka leszek. :lol: :lol:
Holnap meg Bazsiék mennek. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Panny!
Szerintem sem biztos, hogy nincs baba. A beágyazódásnál előfordul akár vérzés is.
Ha 3 napnál nem tart tovább, akkor tesztelj. :wink:

De az tényleg jó, hogy nem sürget az idő egyikünket sem!!
Én is annyira megnyugodtam, hogy megfogan a baba, amikor itt az ideje. Valószínű, hogy azért sem jött eddig össsze, mert görcsöltem, hogy mi lesz, ha nem? :roll:

És a napokban azon törtem a fejem, hogy azért jó lenne legalább két év a kicsik között.
Na, majd meglátjuk. :?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Hát, mégiscsak átadnám az elsőséget. Elkeztem vérezni. De még épp jókor, talán megúszom kórház nélkül.

Mindenesetre 2 tanulsága van az ügynek.
1. ciklus végén is védekezni kell
2. érdemes lene elmennem egy hormonvizsgálatra, mert 6 várandósságomból csak 1 volt kb. normális lefolyású, ehhez jött 3 vetélés, és 2 vérzős.

Na megy a drukk Nektek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske,
Ne máááááááá......, remélem kicsi vérzés után nem lesz baj és marad a babóca. :oops: :oops: :oops: Dokit nem akarsz hívni???

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?