Új privát üzeneted érkezett!

Till, nekem vannak már olyan helyek a hasamon, ami szabályosan fáj érintésre, mert egész nap ott tornázik a kisasszony!

skrisz72
 
 


Skrisz!
Nekem az ikrekkel akkora terhelés volt az alhasamon, hogy a bőröm még két hónappal szülés után is fájt...
vovanda
 
 


Én sem gondolnám, hogy most hirtelen kibújna belőlem a paragép, mondjuk úgy, hogy az ismeretlentől tartok kissé, de inkább csak kíváncsi vagyok :roll:

Skrisz!
Igen azért is tettem fel a szembeképet, hogy megmutassam , hogy nekem más formájú (bár nem tudom, hogy ezen látszik e), szóval hogy nem teljesen oldalról "nőtt ki", hanem "beljebb" kezdődik :) Tényleg olyan mintha rám ragasztottak volna egy medicin labdát :roll:

Kis*!:)
Köszönöm, hogy leírtad te is a tapasztalataidat, drága vagy!

Angel!
1300 gr, hűűű, szép nagyok vagytok, milyen ügyes ez a kicsi lány!! :D Jujj, és nemsokára már tologathatod is, boldogságos hírek!! :D Ha így haladtok kb. mikor érhetitek el?? 4-6 hét??

Viktu!
Köszönöm, igenis pakolok, én is úgy érzem, hogy szalad az idő...legalább legyen a cuccom nagyjából kész. A te listádat tanulmányozom hozzá :wink:

Till!
Hát ha Tiedapa tényleg a prérire akar költözni, akkor le kell törni :roll: Napi 2 óránál (2*1 órára értem) többet utazgatni önkínzás, meg a gyerekekkel is kicseszés :?
Szuper hogy ilyen kis virgonc kisLencse, enyímé Kölöknek igencsak fogy a helye, mert előszeretettel rugdal mindig ugyanott :?

Tegnap voltam vásárolni, megint hosszasan elméláztam a lázmérők és a bébiőrzők között. Nektek mi vált be?? :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

 
 

lázmérő: nekem füles van 5 éve és teljesen bevált
bébiőr: nekünk légzésfigyelős volt

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois!
Sima digitális lázmérőnk van, a füles a sógorom szerint nem ér semmit (a kórházban próbálgatták, tökéletesen pontatlannak és megbízhatatlannak bizonyult).
Egy idő után meg már "kézrátétellel" meg tudod majd állapítani, lázas -e a törpe. Balut pl. 2-3 tizedes pontossággal megmondom. 8)

KókuszDió: nem tudom, hogy Pesten hogy megy, én törpéimnek 24 órában ment az infúzió, amíg meg nem ettek stabilan 3 óránként 35 milit. És amikor lekerült az infúzió, megint stagnált pár napig a súlyuk, illetve Réka kicsit vissza is esett, nehezen indult meg utána. Szóval még várható Angeléknél is megtorpanás a gyarapodásban, de ez már természetes, normélis dolog.
vovanda
 
 


Nem írom le, ami először eszembe jutott erről:
http://index.hu/belfold/2009/05/22/somo ... _az_allam/

Hogy képzeli??? Milliárdos üzletember és orvosnak képzeli magát??? :twisted:
vovanda
 
 


Vovanda, nagyon szép a három babád együtt! Tündériek az ikrek! Az egyiknek sokkal nagyobb haja van mint a másiknak:)

Hannah, a te babád is csodaszép, neki is mennyi haja van!!!:)

Nekem ma szenvedés ebben a melegben dolgozni! És a hasam sem nagyon bírja az ülést, állandóan keményedik, feszül, kellemetlen.
Vendég
 


Vanda, én már kidühöngtem magam a másik kaális topikban. :evil: Nem normális ez a fickó.

A cumis hőmérő az nem jó?

Twist, mi csak a patikába szaladtunk ki nekem gyógyszerért, de tökre legyengültem, mire hazaértünk. Van egy pici hőemelkedésem is. Most nagyon nem kívánom a meleget. Hazafelé nekem is keményedett egyet a pocim. A legjobbkor, mielőtt rámentünk a legrosszabb útszakaszra, ami tele van gödrökkel. :?

Lois, igen, a fiús pocakok ilyenek. :lol:

skrisz72
 
 


Skrisz!
Miért parázik itt mindenki a popóban lázméréstől? :wink: Amúgy a cumis még pontatlanabb. 8)
vovanda
 
 


sziasztok!

köszönjük, aranyosak vagytok mind!! :)

Dióka ma meglepett, 1360gr :shock: valszeg kakilás előtt mérték :wink:
ha nagyobbat ugrik súlyban (mondjuk 30-at) utána stagnál, kevesebbeket hízik, átlag 10-20-akat naponta. de nőjön csak, szerencsére eddig minden nap szedett fel valamennyit, végülis "hízlaldában" vagyunk!
kb június közepére meglesz szt az a 2 kiló!

infúziónk épp 4hetes kora óta nincs, aznap fel is tehettük az inkubátor tetejére az infúzió helyére az ajándék malackát :D

lázmérő: már vettünk neki, fenékben mérőset.
vízhőmérőnek meg apa beleszeretett az aventes virág formájú úszósba :lol:
angel37
 
 


lois :) Nagyon szívesen!
Lázmérő , ahogy vanda írja én is paráztam a popsiban való méréstől, pedig nincs is benne semmi ördöngősség és a mi védőnénink is azt ajánlotta, mert a füli meg a cumis semmit sem ér (ezt ő mondta), így hát maradtunk a popósnál és tényleg nincs vele semmi probléma. Bébiőr akkor van rá szükség ha nagy a lakásotok vagy mondjuk emeleten van a pici, te meg lent. Amúgy meg tényleg, Én is megvettem eddig 2-szer ha használtam... :?

Dobok Én is egy képet ha nem bánjátok. :)
Kép

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Én azért nem mértem sosem fenékben, mert akkor pl. éjjel fel kell ébreszteni hozzá a gyereket.

nekem gyerekmentős bnőm dicsérte, gyerekorvosunk is azt használja, és nekem is bevált, ezért szoktam ajánlani a fülest.
Tudni kell vele mérni - van egy technikája - de akkor teljesen pontos.

cumis: pl. aki nem veszi be a cumit, annak semmire sem jó :D
nem beszélve arról, hogy sok gyerek sokáig kényes a cumira. Tehát csak egy típus jó neki, és a cumis nem biztos, hogy pont olyan.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vanda, én nem félek a popsistól, mert ugye tök hülye vagyok hozzá. :lol: Egyenlőre csak érdeklődöm a lehetőségek után.

Kiscsillag, Kincső egy tünemény! :D

skrisz72
 
 


Kiscsillag: nagyon jó kép! Tüneményes Kincső!

Lányok, némi tanácsot, vagy megnyugtatást szeretnék kérni. :oops: Lehet, hogy csak én parázom túl a dolgot. Szóval tegnap este óta olyan fura a hasam, mintha egy kő lenne benne. Olyan tompán fáj vagy nem is tudom. Nem görcsöl, nem szúr, olyan fura. Ez lenne a keményedés? Vagy csak nő a méhem és húzodik bent minden? Nem tudom, hogy mit higgyek. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi :D
keményedés tuti nem - azt jó esetben csak a 25-30. hét után érzi az ember -
csak nő a méhed, és azt érzed.
a tompa fájdalom nekem mindkét terhességnél a 20-22.hétig megvolt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vanda!
Húú, elolvastam a cikket, ki is akasztott rendesen :shock: Inkább nem kommentelném ide, mert semmi kedves nem sülne ki belőle... :x

Skrisz!
Cumis hőmérő tényleg lutri, na meg az a gyerek "kedvére" van bízva, hogy meg tudod e mérni, vagy sem... :)
Én is a macera miatt vennék inkább füleset, a tesóm gyerekeinek mikor mértem fel sem ébredtek rá + a vetkőztetés és egyebek... :oops:

Orsi!

Én is szettben vettem volna Angelcare-t, de kaptam most egy Baby Sense-t, és ehhez nincs bébiőr :? Azért keresek hozzá csak azt külön...de lehet a végén jobban járok, ha mégis megveszem azt a szettet :)

Kis*!
Igen eléggé messzire el tudok pályázni a gyerekszobától, pl kimegyek a kertbe, ott már tuti nem fogom hallani, de elég ha csak kimegyek a teraszra :?
Kincső csodaszép!! :D

Timi!
Fogsz még ennél furábbakat érezni :wink: Amíg nincs nagyon erős görcs és/vagy vérzés, addig minden amit érzel normális :)

Én ma lecsapoltattam egy kübli vért magamból, csapolós néni szokás szerint szétszadizott :? Aztán vásárolni voltam, vettem pelust, popsitörlőt, + megvettem az Aventes kezdőcuccot, szerintetek volt értelme??

Annak, aki még ruházkodás előtt áll:
Voltam ma egy boltban, ahol ilyen cuccokat árultak:

http://www.astikids.com/index.php?pg=market&cid=6

Eszméletlen olcsó rucik, én gyakorlatilag mindent jóval drágábban vettem, nagyon helyesek, és tök jónak tűntek. Magyar termék. Én már nem vettem semmit, 56-62-esből szerintem nem kell több, mint amennyit már beszereztem, nagyobbat meg még nem akarok :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Icsilya, Lois: akkor megnyugszom! Bocsi a hülye kérdésekért, még biztos lesznek, mert kegyetlenül tudok félni, ha elkap a gépszíj! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok,valamikor majd visszaolvasok,most csak pár szóban...

Mi megvagyunk,apa gyógyulgat...tegnap este kicsit megijedtem,mert a hűvelynél olyan nyilalló fájdalom volt,nem tudom ez normális-e. :roll:
Vendég
 


Sziasztok! :D

Nyulaszkám,
túl sok stressz ért mostanság! :oops: Próbálj pihengetni!!!

Timi,
fekvés segít! :wink:

Somodys cikk:
hatalmasat dühöngtem :twisted: - néhány kommenten is!!! :?

Angel,
ez már hatalmas méret!!! :D Csak így tovább!!!! :D

Szép hétvégét, Lányok!!! :D
(én ma 5-kor keltem...sajna Apa irdatlanul horkol, és most máshol alszunk, nem hoztam füldugót :? :P )

tillidian
 
 


Nyulasz, fene sem tudja. Ilyenkor minden időnként nyilall, szúr, feszít, fájogat. Csak a pihenés segít rajta. Nekem olyan szokott lenni, hogy szabályosan bedagad a szeméremajak. Mint mikor egész éjjel szexeltél, és duzzadt, vérbő lesz. :oops:

Lois, szerintem igen. Én is tervezem, hogy megyek kezdőszettet vásárolni. Katerina is vett.

skrisz72
 
 


A Cirises indítványról szóló riport a híradó21-ben a hírtv-n 12 percnél kezdődik.
Meg lehet még nézni. Feltűnik benne az egyik dokink is.
http://www.hirtv.hu/view/videoview/hirado

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

skrisz72
 
 


Krisz, jól vagy?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babim, igen, javulok. Napközben már nem fáj a torkom, csak este és reggel. Szopogatom a Boni által javasolt Homeogene 9 bogyót. Úgy látszik hat. :lol: Köszönd meg neki a nevemben. :D

skrisz72
 
 


oks.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz!
Nagyon örülök hogy jobban vagy :) Nagyon édes az új avatarod...vagy én veszem észre csak most?? :roll:

Nyulasz, Skrisz!

Nekem a szeméremtájéki fájogatásra azt mondták, hogy valszeg visszér (nekem amúgy nem ez volt, nem ott fájt, hanem inkább benn a combtőben) És hogy úgy is viselkedik mint az ember lábában, időnként jobban bedagad, máskor visszahúzódik, terhelésnél a legrosszabb. Szülés után elmúlik, ha ettől fáj.

Jó hétvégét Lányok..nekem tanulnom kell, egyszerűen úúúúúúúútálom!! :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, megnéztem tükörben, nincs visszerem. Csak néha jön elő ez a kellemetlenség. :oops: Avatarom ma két napos, úgyhogy hamar észrevetted. :lol: Jó magolást!

skrisz72
 
 


Én már tegn.este észrevettem, csak elfelejtettem mondani. :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz!
Akkor annyira mégsem voltam vaksi :roll:
Vizuálisan nem tudom hogy néz ki, nem biztos, hogy maga a visszér látható, gondolom attól függ mennyire mélyen van.

Végeztem összehasonlító tanulmányt Tesco és Brendon árai között, pelus newborn (Pampers és Libero), popsitörlő (Pampers Sensitive dupla pack és Neogranormon), meg cumisüveg (Avent kezdő szett) témakörben, csak a pampers popsitörlő volt valamivel olcsóbb, amúgy minden gyakorlatilag egy árban van.
Mármint ha valakit érdekel... :roll:

És amúgy meg hol van mindenki?? Csak én senyvedek itthon?? :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Boldog Eszter napot Nektek!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


szerintem ár érték arányban a DM sajátmárkás popsitörlője a legjobb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois, köszöni Eszter a köszöntést. Jól oldalbarúgott örömében. :lol: Mi vendégeket várunk, azért nem írogatok. Egyébként neked nincs egészségpénztári tagságod? A gyermekápolási cikkek nagy részét meg lehet venni kártyára vagy számlára.

skrisz72
 
 


sziasztok!

sok boldog névnapot!
Meresztnek és Krisz Eszter babájának! :) :)
és ha van még hasonnevű topicolónk, akkor neki is!

Lois,
én ugyan nem kezdőszettet vettem, de tökre kihasználom az aventes cucokat: szívó, adaptor, poharak stb, külön vettem sterilizálót (elektromosat), a cumik is jól fognak jönni előbb utóbb! :wink:

mi ma 1400 :D
angel37
 
 


Orsi :P
A fülhőmérőd nem csipog? Mert az szerintem jobban felébreszti a gyereket :wink: Meg aztán ha éjszaka lázas a gyerek, arra felébred szegény. Én mondjuk szerencsés vagyok, mert csak az oltások után lázasodtak be, de az egyértelmű volt. Nyüszögés, nyöszörgés és forró gyerek. Valójában a lázmérés is felesleges volt... az 1-2. alkalommal. Utána már lefekvés előtt preventive adtam a Germicidet és ennyivel meg is úsztuk 8)
Egyébként engem a Brendonban beszéltek le a fülhőmérőről :shock:

Angyal :P
De jó hírek!!!!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra :D
csipog, de meg se moccannak :) és ha éjjel lázasak, alszanak, mint a bunda, 39.5nél is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nade akkor honnan tudod, hogy lázas? :shock:
Na mindegy, tudom, hogy mázlim van a 2 makkegészséges gyerekemmel, végülis sose tudjam meg :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Angel, Eszter üdvözöl titeket! :lol: Szép nagy már Diu. Hízzon csak!

skrisz72
 
 


Szandra :D
enyémek is makk egészségesek, de azért 4.5 év alatt 1-2 betegségen átestünk már. (először amúgy 1.5 évesen voltak betegek, Lili meg 1 év 9 hónaposan)
szóval éjjel nem szoktak belázasodni - mármint hogy akkor indul a betegség -, ált. van annak előjele este vagy délután. ilyenkor éjjelre órát húzok és mérem a lázukat

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Angel
de jól beindult a kisasszony! :P Mikor mutatod meg? Sztem már szépek ilyenkor. :wink:
Kengurúzhattok gyakran?-és lassan szopizhat is nem? Léna 1800 volt mikor az egyik kengurúnál úgy döntött keres ...és talált. :lol:

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok csajszik, csak egy gyors bejelentkezés, itt vagyok, csak általában csak olvasni tudok, kommenttelni nem, csatolok egy képet a hercegnőről.....mindenkinek pussz

Kép

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok!
Bocsi,a hétvégén rokonok voltak,most megyünk fogorvoshoz,meg házidokihoz,de majd igyekszem valamikor visszaolvasni.

Jól vagyunk,apának valószínű mellhártyagyuszija van.
Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Nyulasz, szegény apa! Már csak ez hiányzott neki. Gyere majd bővebben. Puszillak

Leo, kishercegnő nagyon szépen fejlődik. Hű, lassan már két hónapos. Kis tündér! Jól vagytok egyébként? Éjszakák?

skrisz72
 
 


Sziasztok! :P

Eszterek!!! kissé megkésve, de Boldog névnapot kívánok! :P

Leo,
gyönyörű Lea baba! :D Mekkora haja van már!!! :D

Angel,
aztaaa, de nőttök! :D +++++++++++++++++++++++++++++++++

Lois, Angel,
mi az a "kezdő szett" :roll:

Nyulasz,
Apának gyógyulást!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++

Till ma védőnéninél volt :P gyorsan dobogó kis szivecskét hallgattunk és "lemázsáltak", idáig +7, ezt tartom a múlt hét óta :lol:

tillidian
 
 


sziasztok!

Dióka ma ciciből evett! :D most először próbáltuk, 20ml-t sikerült neki, aztán kidőlt! :lol:

Katica,
megint beletaláltál! :wink:

mostanában kevesebb kenguru van (pár napja monduk kértem), inkább ruhácskában van kézben.

Tilli,
gratu a félidőhöz!
Avent kezdő szett: mellszívó, 2 125ml-s cumisüveg, 1 mikrós sterilizáló, 2 db 260-as cumisüveg, 40 eldobható melltartóbetét.
én nem vettem meg ilyen formában, külön-külön kaptam-vettem :)

Nyulasz,
apának javulást!
angel37
 
 


Én ma megyek a kezdő szettért a patikába. Veszek bimbóvédő krémet is.

Angel, ez aztán a valami! Gondolom jól elfáradt a kisasszony. De nem baj, ezzel is erősödik!

skrisz72
 
 


Krisz,
:)

ja, krémet is vettem külön (nem aventes), de nem használom, vagyis a számra használtam, azt írták oda is jó! :)

most nézem, mikor jössz a Péterfybe legközelebb, szerintem még ott leszünk...
angel37
 
 


Angel!
Szupi ügyes a kicsi lány!!! Mennyire engednek be hozzá? Nyíregyen én gyakorlatilag bármikor mehettem, de azt látom, hogy ebben is nagyon eltérő a kórházak gyakorlata.
vovanda
 
 


Vanda,
:)
anyukák tul.képp bármikor mehetnek, főleg ha már rendszeresen etetnek (mi ugye még nem, napi 1 v. 2 alkalmat kivéve szonda), apukák fél9-fél10 és du. 3- fél7, kivéve az etetési időt, ha vmelyik anyuka épp "pucérkodik" :) én is egyelőre eszerint járok.

épp ma kédezték, hogy be akarok-e majd költözni mamaszobába, ha megy a rendszeres ciciből evés, de még nem tudom :oops:


Bunkó szomszéd (megint) elkezdte a dumm-dumm zenét :roll: mindját átmegyek és leütöm :evil:
angel37
 
 


Angel, a Péterfy-be szerintem csak nst-re megyek legközelebb, az meg a június 29-i héten lesz, ha jól számoltam.
Mi az a mamaszoba?

skrisz72
 
 


Angel :D
Bár a fájós torkommal nyûglödök, de erre muszáj reagálnom!
Éljen a kis drága Dió, hogy ilyen ügyes kislány! Gondolom fantasztikus érzés lehetett :D

Kép
lona1
 
 


Hello csajok!

Angel:
Nekem ez a kezdő szett:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Amit te leírtál, olyan összeállítást nem is találtam :roll:
Hűűűű, irtó ügyesek vagytok, gratula a szopizáshoz!!!! :D

Skrisz!
Nem van egészségpénztári tagságom :roll:

Nyulasz!
Sajnálom a mellhártyagyulladást :(

Leo!
Lea baba nagyon édes, cuki kép :D

Most önző módon többet rólam :oops:
Ma két vizsgát letudtam, jippijájjé, na eddig a nap jó része.
Este dokinál is voltam, nagggyon tré volt, ennyire nem volt gáz még egy vizsgálat sem, keneteket vett, megsértett a méhszájsebet (kiderült, hogy ilyenem is lett :? ), elkezdtem vérezni, emiatt le kellett ecsetelni, ami újabb remek élmény volt... :? Nemtom hogy fogok gyereket szülni, már ezt is végignyavalyogtam, aztán a végén azzal a tágítóval még be is csípett bennem valamit, akkor meg már legszívesebben fejbe vágtam volna..........pedig amúgy kedvelem :oops:
Ja és a külső méhszájam elkezdett kinyílni, ami állítólag belefér ennyi idősen, tehát újra bejátszanak a korábbi tilalmak (na nem mintha túl nagy motivációm lenne hozzá mostanában :roll: ), meg persze pihi, és megdumáltuk, hogy még 3 hétig így egyben maradunk, utána meg már kijöhet Zé :)

Ja és holnap Uh, a dokim szerint farfekvés-gyanús a helyzet, legalább ez is kiderül :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: