Új privát üzeneted érkezett!

Yadine!
Mennek a drukkok ezerrel!

Egyébként egy másik fórumról szedtem a kövi statisztikát:

1. A meddőségi központban járóknál első bejelentkezéstől számítva milyen gyorsan sikerült a terhesség
valamilyen módon, lombik, vagy inszem, vagy terminált együttlét, vagy spontán.

28 % fél éven belül,
34 % fél-1 év között,
20 % legalább 1 év,
18 % legalább 2 év kellett a sikeres beavatkozáshoz

Összességében elmondható, hogy 62 % 1 éven belül sikerrel járt.

2. Az éltkor függvényében hogyan alakult ugyanez a felmérés:

25 éves kor alattiaknál 1 éven belül,
26-30 év között, 2/3-nak 1 éven belül,
36-40 év között több mint fele 1 éven belül, de ebben a korosztályban minden 3. nőnek csak 2 év múlva jött össze a sikeres terhesség.

3. Ugyanez a felmérés kivetítve arra, hogy milyen eredetű a meddőség:

Ismeretlen eredetű meddőség esetében 3/4- nél 1 éven belül
férfi eredetű meddőségnél 2/3-nak 0,5 - 2 év közötti időre volt szükség,
Míg női eredetű meddőségnél 45%-nak legalább 1 év kellet, 30 %-nak 2 év vagy több évre volt szükség a sikeres beavatkozáshoz.

A meddőségi központba járók 72 % - nak lombikkal sikerült teherbe esnie.
4. A lombikosok vizsgálata: kinek hányadik beültetés sikerül?

45 % -nak első beültetés
28 % - nak második beültetés
11% -nak harmadik beültetés
10 % -nak minimum negyedik beültetés sikerült.

5. Ugyanez a felmérés az életkor függvényében:

30 év alatti 90% -nak az első két beavatkozás sikeres volt
30-35 év a nagy átlag szintén az első két beavatkozás sikerült
35 felett 75 % -nak legalább három beavatkozásra volt szükség, de 30 % -nak csak 5. vagy 6. beültetés sikerült.

6. Lombikosok felmérése a meddőség eredete függvényében:

Ismeretlen erdetű: 75 % elsőre
de maximum 3 beavatkozásra mindenikinek sikerült.
Férfi eredetű: 2/3 -nak első két beavatkozásra sikerült
Női eredetű: 57 % első kettő beavatkozás, míg 20 % -nak csak 5. 6. vagy ennél több beültetésre volt szüksége hogy teherbe essen.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Linácska, emlékszem, hogy kislányt szerettél volna. De egy vegyespáros nagyon szuper ám! Egy kisfiad és egy kislányod van, ez a legszuperebb!!

Dituli, szóval, ilyen pocsék poénokat nyomatnak a munkahelyen? Lenyeltél egy lufit? Hát nem valami vicces. :cry:

Bumi ezek szerint ugyanabban a városban dolgozol, ahol laksz? Jól értem? Az tök jó! Én reggel és este is 1,5-2 órákat utazom Pestre. De annyi örömöm van ebben a sok szívásban, hogy kertes házban lazíthatok, valamit valamiért:-)

Dy, ti hogy vagytok? A hányingeres időszak után a kívánósság következik? Az biztos jobb lehet.

Bikfy, gondoltam rád!!! Vizsgád sikerült, ugye???? Hízással hogy állsz?

Monic, csatlakozom a megállapításodhoz: az endo nekem sem befolyásolta a beültetés sikerét!:) Olvastam is Dévai fórumán, hogy sem az IR, sem az endo nem zavarja a lombikot. Ezek szerint csak lehet ebben valami…Hát, képzeld, hogy nekem sem fáj a fejem, amióta terhes vagyok. Pedig eddig nagyon fájt, migrénes voltam! Azóta semmi sincs.

Vicky, nagy gratula az inszemihez! És most aztán dolgozzatok rá ezerrel!:)))) Nagyon sok sikert kívánok nektek! Zebrát kívánok neked!

Vius, mikor aktuális a down kór szűrés? Ugye, először vérvétel és UH van és csak akkor van a szúrás, ha az gondot mutat?
Vendég
 


twist: Gratulálok a szívhanghoz. A rádolgozást Zeke doki holnapra javasolta, hátha még megreped az a tüsző, ami még ma nem repedt meg.



vicky79
 
 

 
 

Twist
Sajna vagy hál istennek a hányinger+hányás még mindig megvan....
Kívánósság? Ma még csak dinnyét ettem meg savanyú ubit....

Yadine
a mosoly a jó híreknek szólt,nem a fejfájásnak!!! Remélem,hogy nem értetted félre.... :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Vicky
Akkor ezek szerint te leszel Twist zebrapárja.... :lol: :lol: :lol: :lol: +++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Yadine, szuper, laptetőn vagy!:)))+++++++ Így nekikezdeni a lombiknak garantált siker!!

Bumika, köszi szépen a gratulát! Én is olvastam ezt a statisztikát még beülti előtt, az életkor alapján jó soká kellett volna nekem sikerülnie (100 éven felüliek kategóriája):))))
Vendég
 


Dy: ÁMEN!!!! (ÚGY LEGYEN!!!!!!!!) :wink:
Vendég
 


dy: Én is benne vagyok!!! :wink:



vicky79
 
 


Szarakszik a net, úgyhogy gyorsan csak Twistnek!

Gyönyörű a kis Babszemkéd, és gratula a szívdobihoz, sejtettem hogy lesz.
7 mm ??? Enyém csak 4,5 volt akkor, bár te kicsit később vagy! Szép méretek!
:lol:

Ja és Vicky +++++++++++++++++++++++++++++++

Puszi mindenkinek!

dita75
 
 


Twist,
gratula Manócskához!!! Nekem 7+2-n (de tudjuk, hogy csak 7+0) volt Levi 7 mm, szóval már most szép méretekkel rendelkezik pici Manócska

Vius,
nálunk Kecskeméten mindenkinek ingyen csinálják alapból a Down kór szűrést, a kombinált tesztet. 12. heti UH után rögtön veszik is a vért. De ha valaki akarja vissza lehet azért utasítani :lol: Szerintem nem sokan szokták.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszönöm a dícséretet Manócska nevében is.) Végre láthattam azt, aki a pozitív tesztet okozta!:-) Biztos kosaras lesz, azért olyan nagy:!)))))

Én megyek, ledőlök a tévé előtt, már másra nincs erőm. Puszi nektek!
Vendég
 


sziasztok twist 12.héten aktuális avérvétel és az uh nekem is meg volt az most ingyenes ez a down szürés de most van valami amit majd később vennének le vért ez 15-ezer lehet nem jol irtam ez is valami rendellenességet szür mire megyek 16. heti vérvételre addig kell eldőnteni akarjuk vagy sem... ez az amit kérdeznék hogy ti megcsináltatjátok vagy csináltattátok?...twist gratula a sztárfotohoz yadine ,vicki++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Köszi a drukkokat, megszolgálom remélem.

dita: Ha terhes maradok (és hát így lesz), akkor érdekelne az a margit kórházos teszt. Pontosan mi volt, kell-e beutaló ilyesmi. Én hivatalosan oda tartozom. Azon az oldalon, amit mondtatok, én nem találtam ilyet, hogy ingyenes szűrés.



vicky79
 
 


Vius,
az szerintem az integrált teszt. Az is a Downt szűri meg talán Edwards kórt. Én azt nem csináltattam meg, mert a kombinált Lilinél is, most is tökéletes volt. A 18-20. heti UH-n meg nagyon sok dolgot tudnak magából az UH képből is szűrni. Velőcső záródási rendellenességeket, nyúlszáj, farkastorok, rekesz zártsága, szív fejlődése, vesetágulat, szóval nagyon sokmindent.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Itt vagyok!

Bumi,

nagyon köszi a statisztikát, kedvezőbb mint vártam!

Köszönöm mindenkinek a drukkolást, kicsit meg is hatódtam ám...

Szuper a laptető is!

Dy,
persze, hogy nem értettem félre! Elmúlt a fejfájás, de kértem is a gyógypuszikat a páromtól kb. percenként! :lol:
Mindenkinek tudom ajánlani, no persze mindenki a sajátjától kérje. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
yadine81
 
 


Kép pihenős lagzis pocak .......gomboc.. igen linácska arra gondoltam köszi

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Twist,

gratulálok Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Twist gondoltam ma rád, nekünk ma van a házassági évfordulónk. Nagyon gratulálok Manócskához, csak igy tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,
boldog házassági évfordulót nektek!!! Nekünk pont egy hét múlva lesz. Én itthon, apa Opatijaban :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Zsuzska,

utólag is nagyon boldog házassági évfordulót nektek!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Gyors köszönés kukucska mert mindjárt jön a fönököm. Visszaolvasni most nem tudok.

Zsuzska
Boldog házassági évfordulót.

Twist
Gratula

Vicky
+++++++++++++

Rólam: jövő héten szerde átjárhatósági, tegnap kaptam merional szurit.

Nem bunkó vagyok, ha valakit kihagytam, csak nem tudok visszaolvasni, amit olvastam nagyjából ezen az oldalon arra regáltam nagyjából. Ahogy tudok visszaolvasok.

timejka
 
 


Timejka,

nem vagy bunkó egyáltalán!
Mpst kapsz először szurikat ugye? Remélem meghozza az eredményt :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Na asszem sikerült visszaolvasnom.

Monic
Most kapok először szurikat és akkor most babás is leszek az átjárhatósági után. (mindig ezt mondom, hogy most és még sem. :( )

Linácksa
Bencével mi is így kezdtük a leszoktatást. Otthon nem volt pelus, mindig figyeltem, kérdeztem. Előfordultak balesetek, de valahogy el kell kezdeni. Nekünk a böli befejezése után lett teljesen szobatiszta, bölibe állandóan ráadták a pelust, mondván, hogy nem megy a szobatisztaság. Könyörgöm, azért vannak, nem? Persze ha mentünk valahova, akkor adtam pelust, ha nem, akkor meg vittem mindig ruhát. Fog menni.
Hazajön apa azt megünneplitek az évfordulótokat.

Vius
Jobbulást neked.

Yadine
Mennek a durkkok neked is.

Dita
Nem szoktad még a sok bunkó embert? Mindennek van határa.

Barátnőm 26 hetes terhes és tök parázik, mert elkapott hasmenéses-hányásos vírust. Még az innivaló is kijött belőle. Jó az internet, csak néha olyan ijesztő dolgokat lehet olvasni és a barátnőm is olvasott ilyeneket a terhesség alatti hányásról, persze bíztattam, hogy nem lesz semmi baja a babának. Miért lenne?

timejka
 
 


Timejka,

a hasmenés és a hányás azért veszélyes mert nyitogathatja a méhszájat.
Én 35 hét 2 naposan kaptam el a hányás hasmenést lázzal együtt és 36 hét 6 naposan megszületett Danika. Én úgy érzem, hogy ez is közrejátszott abban, hogy hamarabb jött a kislegény.
A barátnőd pihenjen nagyon sokat és mindeképp menjen háziorvoshoz és a nőgyógyászhoz is.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Yadine,

mi újság? Voltatok a Kaáliban?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Zsuzska
Boldog házassági évfordulót!!

Ma voltunk egy kis kukucskáláson,mert menni kellett az afp-s papírt lepecsételtetnem,de benéztem az uh-s barátnémhez is.... :oops: :oops: Manócska szépen fejlődik,már jó nagy, és kb. 123 g.... :D
ja,és úgy néz ki,hogy kislány!!!! :lol: :lol: :lol:
de van ám rossz hír is egy kicsi:szigorú fekvésre vagyok ítélve,mert Manócska egy kicsit lejjebb fekszik,mint ahogy kellene... :?
A hematológián viszont minden rendben volt,egyelőre marad az 1 szuri,de még nincs kész a vv eredménye,arra 2 hetet kell várni,majd akkor derül ki,hogy mi lesz...

Most ,megyek lefeküdni,mert szid az uram, később jövök,és hozok képet is! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


dy: Vigyázz nagyon a kiscsajra. Sok pihi.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Bocs, ha most nem reagálok senkinek, de hirtelen két határidős melóm is lett, és nem van időm. :(
Még olvasni sem. :(
De gondolok rátok!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Dy,
hogy érted, hogy lentebb fekszik Manócska kiscsaj???
Nem a méhlepény tapad lentebb? Mert az azért annyira nem gáz, még elmehet jó helyre. Nekem Lilivel a 31. hétre vándorolt el.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Dy,

pihenj sokat, én úgy tudom, ahogy a méh növekszik, úgy feljebb kerülhet a méhlepény is,ugyhogy azért nyugi! Eddig sok fiú volt, most elkezdik a kiscsajok a sort!

Vicky,
minden oké?

Bumi,
jó munkát!

Monic,
megjártuk! Lefénymásolták az összes papírunkat, a nővérke felvette az anamnézist, aztán bevezetett a doktornőhöz.
Nagyon kedves volt, hitelesen beszélt a dolgokról, bizalomgerjesztőnek tünt nagyon. Azt mondta, hogy a biológus srác világszinvonalú. 9.-én megyünk vissza vizsgálatokra, addig itthon is vár ránk néhány vizsgálat, de hisz tudod..


Zsuzska,
utólag is boldog házassági évfordulót!

Linácska,
Opatija annyira gyönyörűűű

KépKép
yadine81
 
 


Nem a lepénnyel van gond,mert az jó helyen tapad,maga a gyerek van rossz helyen,mert lejjebb csúszott,és azért kell most feküdni,hogy ne menjen lejjebb,hanem visszamenjen a helyére,mert ebből akár baj is lehet.... :?

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy,
én még ilyenről nem is hallottam, de ez nem jelent semmit! :wink:
Vigyázzatok magatokra!

Várjuk a képet!

És remélem jó lesz a vv eredményed!

KépKép
yadine81
 
 


Yadine
én sem szeretném,hogy baj legyen,így inkább fekszem itthon,mint a kórházban.... mert már a kórházzal is fenyegettek...... :?

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok,

Dy,

gratulálok a kislányhoz! Sajnálom, hogy feküdnöd kell. :cry: Ilyesmit még én sem hallottam, de mindig tud meg újat az ember. Nagyon vigyázz magatokra.

Yadine,

rengeteg vizsgálatot kell csináltatni. Ezek a Kaáliban fizetősek. Én a nőgyógyászommal írattam ki őket, a páromnak a Hepatitis és HIV vérvételre pedig a háziorvosa adta a beutalót, így azok is ingyenesek voltak.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic
Köszi,igyekszem...

És íme a mi Manócskánk:
Kép

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy,
tündéri a picúr!

Monic,

kaptunk beutalót a kaáliban az ÁNTSZ-be, HIV+hepára, azt mondták, így ingyen van.
Háziorvostól kell beutaló Belgyógyra, vérkép, vércsoprtra.
9.-én, pedig leveszik a kaáliban a hüvelyváladékot, rákszűrést, clamydia, trichomonas szűrést , és a páromnak spermiogram és tenyésztés, és clam.+trich. szűrést csinálnak. ez 18 ezer HUF. :shock:

KépKép
yadine81
 
 


yadine: Minden ok! Néha érzem a hasam és a cicijeim eléggé fájnak, de szerintem ez csak az utro. Bááár...remélem a baba. :) Itthon vagyok, pihizgetek sokat. Persze a tv-nk mér megint szórakozik, úgyhogy holnap jöhetnek a szerelők. Még jó, hogy itthon vagyok.

dy: Kicsit sápadtka, de azért cuki :D



vicky79
 
 


Dy,
milyen szépen látszik már így 2D-ben is az arcocskája Manócskának!!!
Dokihoz mikor mész? Engem most annyira foglalkoztat az, amit írtál, még a neten is rákerestem, de nem találtam ilyet, hogy a baba van lentebb... na de nem tudhatunk mindent. Pihenj sokat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska
én pont nemrég olvastam erről,de már nem tudom,hogy melyik újságban. Egyébként én is rákerestem a neten,és találtam semmit....

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


valami vírust kapott a gépem vagy nem tudom de hülyét kapok.

DY
Nagyon édes a kiscsaj, és irigymirigy vagyok hogy ti már megtudtátok a nemét, és pláne hogy nunusa van! :lol: :lol: :lol: Énisénis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vigyi magadra, sztem nem lesz semmi baj!

TIMEJKA
Hajrá szurik!!!!!!!!!!!!!!
Remélem az új módszerrel sikeresek lesztek végre! +++++++++++++

VIUS
Ne tűnj el. Mindig jelents hogy nálatok mizu, nem szeretném szem elől veszíteni a zebrapáromat! :wink:

SUSKA
Utólag is boldog héf-t!

VICKY
Fel kell őket hívni és elmodják hogy ha még mindig ingyenes. Ha az akkor kérjél az uhura időpontot, a vérvételre nem kell, oda csak annyi hogy bedobod a kiskönyvet és leveszik a vért. Pár nap múlva meg már lehet látni a neten az eredményt.

BUMI
Jó munkát, azért ne vidd túlzásba!

YADINE
Mindig a zsemed előtt legyen a statisztika 75%-ot te csak erősíteni fogod! :)

Eddig bírtam, kidobom a netet. :twisted:

dita75
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?

Dita,
remélem a neted befejezte a bojkottot és nem dobtad ki! :wink:

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mivel az uhukra vonattal fogok járni, van-e útiköltség térítés, és ha van, akkor hogyan kell elintézni?

A másik nagy gondom, hogy már csak 10 nap szabim van, a fizetésnélkülit pedig nem engedhetjük meg magunknak. Nincs erre valami megoldás? Mert már ég a pofám a háziorvosnál, hogy könyörögjek az egy napos táppénzekért.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

KépKép
yadine81
 
 


Yadine,

van útikültéség térítés a kaáliban, a recepción kérdezz rá. Én sajnos utólag tudtam meg. Megkérdezhetem, hogy hova valósi vagy? Akár priviben is.
A szabik miatt ne aggódj mert a törvény szerint a reprodukciós eljárással kapcsolatos vizsgálatokra a munkáltató köteles elengedni, havonta akár 20 munkanapot is. És ez dolgozásnak számít. Persze én ezt is utólag tudtam meg, úgyhogy nekem rengeteg szabim elment. Sőt, a lombikon kívül másért nem is voltam szabin...
Azt hiszem DIta pontosabban tudja ezeket a dolgokat, ő volt, hogy a főnökei orra alá dugta a törvényt, biztos tud nekem is segíteni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Köszi Monic, ment a privi.

KépKép
yadine81
 
 


Még egy dolog amin kiakadtam.
Azt mondta tegnap a doktornő, hogy a belgyógyászati vizsgálatot azért kell megcsinálni még a lombik program előtt, mert ha mondjuk már elkezdődne most a stimuláció, akkor az OEP csak az egyiket támogatja.. Ki kellene fizetnem a belgyógyászatot. Vagy ha a kezelés alatt eltöröm a lábam akkor a lábtörés ellátását is ki kell fizetnem.
Ez azért gáz, mert várólistán vagyok egy arcüregMR-re. Hogy mik vannak...

KépKép
yadine81
 
 


Yadine,
úgy van, ahogy Monic mondja, hogy akár 20 napra is el kell, hogy engedjenek a munkahelyedről, dolgozásnak számít, ez is igaz. DEEE, nem jár aznapra fizetés. Ezt nem nagyon hangoztatják. Anno én nagyon utánanéztem ezeknek, mert nekem a felmondásom miatt nem volt mindegy. Vagyis bejelented, hogy nem mész, nem szólhatnak semmit, de nem is kell aznapra fizetést fizetniük. Én táppénzen voltam, és mindig 3 napot. Azt mondta a doki, hogy egyre nem ír ki, de 3-ra igen :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska,
rendes a dokid! Valszeg engem is kiírna, de utálom az egész szitut, ahogy magyarázom, hogy táppénz kéne... Lógni tudnék, de az is rizikós, mert tutkó akkor keresne a főnök. :)

KépKép
yadine81
 
 


Yadine
sztem használd ki a táppénzt! Arra legalább fizetnek is,és igazoltan vagy távol! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dita
annyira azért ne légy irigy,mert még csak "úgy néz ki"!!!! :lol:
De én kívánom neked,hogy szíved vágya teljesüljön!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy,
igazad van, legfeljebb azt mondja, nem ír ki..

Ezt most találtam:

http://index.hu/belfold/2009/05/22/somo ... _az_allam/

Azt üzenem Somody úrnak, hogy ...... inkább nem mondom, mert be leszek perelve.. :evil:

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Dy!
Gratula a kislányhoz, és tuti nem lesz gond a helyével sem!

Yadine!
Úgy van, ahogy Linácska mondja, nem kapsz arra a napra pénzt.
Miért nem csináltatod meg máshol a vv-klet, meg a spermiogrmot? Én anno a Klinikán megcsináltattam a rákszűrést, Clamydiát, alaphormont tök ingyen, és a férjemnek is volt 1 éven belüli spermiogramja. Így nem kell semmit sem fizetni, csak az 1. konzultáció díját.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: