Új privát üzeneted érkezett!

Viktu!
Jaj de lüke vagyok, a blogon nem is néztem, de már pótoltam, gyönyörűűűűűűűűű :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Viktu, gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűű!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok! :P

Viktu :D
Csodaszép Fiúcska! :D

Mereszt!!! :D
De jó, hogy benéztél! :D Gyönyörű a Nagylányod! :wink:

Lois,
naon szép babaszoba! :D Látod, hogy belejöttél a vásárlásba! :wink: (az elején meg lelkifuriztál, hogy a Manónak még nem vettél semmit :lol: )

Kat,
tényleg, mi nyomaszt? :roll:

Az én cukrom sincs rendben, Hajdu Drnő is rámparancsolt: szigorú diéta, mert sok a magzatvíz :oops:
(de ma nem diétázok, holnap leszek 35, megünneplem csokival :wink:)

Puszi Mindenkinek!

tillidian
 
 

 
 

Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok!:) 4 SOTE-s inszemi után átmentem a Kaáliba és ott az első lombik sikeres volt:) Kováts Tímea doktornőhöz járok. Holnap lesz az első UH-unk, nagyon izgulok!

Elszöktem az 5. hét + 4. napon egy soron kívüli UH-ra, mert nagyon kíváncsi voltam, hányan laknak odabent. Egy szép nagy petezsák látszott. Szerintetek ezen a héten (6. hét + 4 nap) már látszani fog a benne lakó "albérlőm" is?
Vendég
 


Twist, igen, és szívhangot is fogsz hallani!!! Miért nem írod a blogod? Rossz kislány! Ja, visszavonom. Most látom, hogy írtál. :wink:

Tilli, együttérzek veled. Én is egy kis szénhidrát diétát tartok. Meg is dícsért a doktorbácsim, hogy ügyi voltam. Táblában javítottam a korodat. Holnapra azért sok örömet és csokit kívánok! :wink:

skrisz72
 
 


Szia Krisz! Olvasod a blogom, nagyon ari vagy! Piros pont!!!!! :wink:
Ma nem történt semmi különös, azért nem írtam. De majd a holnapi délután izgi lesz!:) Viszem apcit is, szeretném, ha látná ő is:)

A másik fórumon egy lánynak a 6. hét + 2. napon szikhólyag látszott, pulzálás még nem volt és az is jó. Tehát nem fogok én sem kétségbeesni, ha így járok. A Kaáliban különben bekapcsolják a szívhangot?
Vendég
 


Sziasztok!

Hát, azt hiszem aktuális már nagyon, hogy átjöjjek ide hozzátok. Eddíg (nem is régóta) a páros fórumon voltam. 2 inszem, 5 lombikos stimu és 4 beültetés eredményei nőnek a pocakomban. Szmatona volt a dokim a Kaáliban.

Twist: fogod látni (hallani nem) ahogy dobog a pici szíve a babónak. Hatalmas élmény lesz! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lois!
Én így jártam... :oops: Meg ahogy kivettem a gyereket, beleakadtunk... Ez még Baluval volt, most semmi nincs a kiságyon 8baldachin, forgó, sőt fejvédő sem, hogy ne legyen mit lecibálni...)

Twist!
Jó eséllyel lesz szívhang!
Gratula neked és Timinek, jó babavárást!

Till!
Hajrá csoki! Boldog szülinapot!

Viktu!
Cukibaba!
vovanda
 
 


Twist, asszem nem kapcsolták be a hangot. Nem is tudom, van-e nekik hangjuk... :roll: Csak néztük a pulzálást. :lol:

Szia Timi! Végre! Lassan minden kismamink áttalál ide. :wink:

Till, nagyon boldog szülinapot!

Kép

skrisz72
 
 


Boldog szülinapot Till!!!!:)))

Kép

Timi, de jó, hogy te is átjöttél ide!:))

Köszönjük szépen a kedves üdvözlést!:)
Vendég
 


Hello Kismamik!
Én is üdv minden új Maminak, örömteli hónapokat kívánok :D

Tillim!
Nagyon boldog szülinapot kívánok!!! Tényleg mi lett a költözés-projekttel??

Vanda!
Hát ezt is figyelembe véve meggondolandó...lehet veszek csak valami zenélő kütyüt, amit lehet huzogatni, és kész :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hahó! :)

Mindenkinek naon köszönöm!!! :lol:

Twist, Timi,
de jó, hogy jöttetek!!! :D Végre gyarapszunk létszámban! :D
éééés annyira várjuk már a Többieket is "odaátról".......:)


Lois,
költözés ügylet lóg a levegőben :roll: Még nincs közös nevező, addig nem tudunk lépni :oops:

Mentem dolgozni :) Pusz Mindenkinek!

tillidian
 
 


Hoztam pár képet:

Ébredés után:

[törölt kép]

Hát te meg ki vagy?

[törölt kép]

Dani bömböl... mit is kéne csinálni?

[törölt kép]

Nesze tesó, egyed a kezed!

[törölt kép]

Ha nem hallgatsz el, meghúzom a füled!

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda, tündériek hármasban! :lol:

skrisz72
 
 


Vovanda: de nagyon jó képek! Gyönyörű gyerkőcök! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamiknak!

Twist! Nem lehet kommentelni a blogodban. :(

Till! Boldog szülinapot!

Kép

Vanda! Nagyon szépek vagytok!!!!

Lois! A felhúzhatós izét legalább 2 méteres zsinórral kérjed. :)

Kiscsillag! Megkésve, de boldog félévet Kincsőnek!

Remélem, mindenki jól van, ebben a bolond melegben!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Dobok képeket:

Hurrá játszunk! :)
Kép

Vajon mit is csibészkedjek?
Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Bocsi, Hannah, én még közzé sem akartam tenni a blogomat, nehezen oldódom fel:) Így is már nagyon lépés, hogy közzétettem:)))))

Ma megnyugodhattam, a nagy kő leesett a szívemről:)) Sőt most már madarat lehet velem fogatni!:)
Megvan a babó, már 7 mm-es és szépen pulzált a szivecskéje! Annyira szép, megható látvány volt:) A párom is láthatta, ő is ottvolt. Íme az első sztárfotó:

Kép
Vendég
 


Twist! Nagy gratula! Boldog babavárást!!!!!
(Lelkesen olvaslak, már vártam, hogy valahol végre hagy gratuláljak!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


De ari vagy, köszönöm szépen Hannah!:))))
Most már kezdek kicsit felóldódni, túlvagyunk az első nagy lépésen. Persze még a 12. hét messze van. De már haladunk:)

Neked nagyon nagy gratula Olivér babához és boldog 4 hónapos "szülinapot" kívánok neki!:)
A babázás milyen? Mennyire foglal le, mennyire fárasztó? Jönnek a rokonok gyakran látogatni?
Szuper lehet!!!
Vendég
 


Twist, na végre!Szupi!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist: gratulálok a szivecskéhez! Ezentúl minden uh ilyen érzés lesz, ha nem még jobb! :wink: :D

Hanna: Olivér tényleg kis csibész a képen. Imádnivaló! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Twist, gratulálok, és boldog babavárást kívánok! :lol:

skrisz72
 
 


asztok!
Csak egy kis életjel,apa itthon,már sokkal jobban,de a háta még mindig rettenetesen fáj,csináltak tegnap megint röntgent,de nem látszik semmi...doki szerint lehet bordarepedés,mert a gerinc mellett futó (sin?)izom miatt nem lehet látni a röntgenen.Most már sokmindent tud bal kézzel,jobb keze fel van kötve,válla nem mozdult el,így nem kell műtét.

:oops: nem olvastam vissza,de igérem pótolom majd...

Mindenkinek szép napot,pocisimiket,buksisimiket küldök,sajna ma sem nagyon leszek,tegnap is kórház,kontroll röntgen,védőnő és fogorvos,ma is brfk(a baleset miatt),kórház(most anyuval),aztán ha már a városban vagyunk le kell mérnem a kiságyat a boltban,mármint a külső méreteket,mert az alapján kell a pelenkázót megrendelni...
Vendég
 


Till!
Na hogy telt a nagy nap?? Volt nagy szülinapi csokizás?? :wink: Remélem költözésben kitaláltok valami mindenkinek megfelelő megoldást, azért rengeteg féle szempontot kell figyelembe venni...Bp.-n helyileg merrefelé dolgoztok??

Vanda!

Nagyon jól eltalált édes képek!! :lol:

Hanna!
Olivértől meg annyira kész vagyok, eszméletlen a Pasi!! :D Okés okvetlenül ragaszkodni fogok a min. 2 méteres zsinórhoz :wink:

Twist!
Gratulálok a szívecskéhez, emlékszem még, az egy nagyon megható pillanat :D

Nyulaszka!

Örülök, hogy Drágád otthon van, de sajnálom, hogy továbbra is futhatod a köröket :? Azért tudod, pihi is legyen!!! :)

Rólam:
Tegnap védőnőztem, becsekkoltam egy "rooming-in"-es, meg egy "apásszüléses" előadásra nemsokára. Ha haszontalan lesz, úgy kell nekem :roll: Híznom továbbra sem sikerült valami nagyot, 4 hét alatt 1.5 kg, most már a védőnénim is konstatálta, hogy a 10 kilót sem fogom elérni a végére :roll: Vérnyomásom továbbra is a béka segge alatt. Kaptam rengeteg beutalót, most ezekkel járok egy kis Canossát, mert itt iszonyú bürokratikus minden :x Ja és javallta, hogy lassan pakoljam össze a kórházi motyómat.... :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ja és hátha valamelyikőtök "hozzáértőbb" nálam:

Egy barátnőm múlt héten szült meg. 41+0-án befektették, és megindították neki. Létezik olyan, hogy az oxitocintól szinte rögtön 3 perces fájásai lesznek valakinek, rosszul reagált rá, vagy eleve rossz volt az adagolás, túl magas a cseppszám, vagy hasonló?? :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Előfordulhat, hogy valaki a szokottnál nagyobb intenzitással reagál az oxitocinra. Ha viszonylag nagy dózisban nyomták neki, akkor előfordulhat.
De lehet, hogy egyszerűen ilyen típus. Nekem Baluval oxitocin nélkül indításként rögtön 10 perces fájásaim voltak, mire egy óra múlva felértünk a szülőszobára ötpercesek, az ikrekkel meg olyan 7 percesek. Tehát lehet, hogy ha a barátnődnek magától megindul a szülés, akkor ő is viszonylag sűrű fájásokkal startolt volna...
vovanda
 
 


Lois :D
létezik ilyen, az van amit Vovanda is leírt.
Eleve feltehetőleg nem 30 perces észlelhető fájásokkal indult volna a vajúdása.
Nekem Lilivel 15 perces majd 5 perces volt a normál mérhető fájásütem, és 2 óra után már 1 perceseknél tarottunk. A fiúkkal 5 percesekkel kerültem kórházba, semmi előzmény nem volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Twist! A világ legjobb dolga édesanyának lenni.

Timi! Köszi szépen!

Nyulasz! Azért néha pihi!!!

Lois! Nemsokára neked is ilyen kis csibészed lesz.
Drukk a sok vizsgálathoz.
A fájásokhoz nem tudok hozzászólni.
Nekem egy sem volt (szerencsére, mert akkor O. nem lenne).

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nyulaszkám, hát ez elég rumlis nap lesz neked! Örülök, hogy apa már jobban van.

Lois, már csomagolni kell?? :shock: Én még át sem néztem mi kell... :oops:

Tegnap felhívtam a szülésznőt, megbeszéltük, hogy a 35. héten hívom, és az nst-n találkozunk. Egyébként meg kapar a torkom, apa már két napja itthon van, mert megfázott, vagy bekapott valami vírust. Nagyon örülök.... :?

skrisz72
 
 


Hát Csajok, nem árt csomagolni.
Lassan idő van. 5-6 hét és jönnek a babák.
Jajjjjjj de várom már. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda, Orsi!
Köszi a reagálást...valahogy azt gondoltam, hogy gyárilag (mármint a természetes folyamatokat követve) sokkal fokozatosabb minden, de ezek szerint mégsem... :roll:

Hanna!
Jujj, ne is mondj ilyet, emlékszem, hogy szorult össze a gyomrom, mikor a szüléstörténetedet olvastam... :cry:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


És jöttem leróni az ígért tartozásomat a "pucérpocakosat".... :oops: :oops: :oops:

Reality oldalról, a kisbojler :roll: :
Kép

Azért szemből még mindig kis trükkös, nem olyan óóóriási:
Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois! Gyönyörű Zé lakja! Nagyon csinos vagy!!!!!
(nincs para, nem olvasunk paratörténeteket)
A világ legcsodálatosabb dolga a szülés, amikor anyává válunk. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Na most látom, hogy pár hsz-t átugrottam a nagy pironkodás miatt:

Skrisz!
Én is csodálkoztam, hogy kissé korai lenne még, de okulva az egyszeri terhes-kórházasdiból jobb ha egyben van igazából, mert ha a drágámra lenne bízva, akkor megint hordaná be nekem a cca. mellem aljáig érő pólókat... :D
Toroknyüvet sajnálom, nekem is volt nemrég, a Glycosept elég jól bevált, a homeós cuccok meg nagyon nem... :? Én is kinéztem magamnak a szülésznénimet, hétfőn derül ki, hogy neki is okés -e, utána egyeztetjük le a részleteket.

Hanna!
Köszönöm, drága vagy.. én is csininek látok rengeteg kismamát, de innen felülről nézve, sokkal amorfabbnak tűnik minden :roll:

De most mégis hogy bírtam volna ki, hogy a te szülésed ne olvassam el???? :roll:
De amúgy mindenki második okos kérdése, hogy "És nem félsz????" De én valahogy (lehet hogy csak még....), de tényleg nem.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Szép poci!
Félelem: ahogy közeledik a szülés, már csak azt fogod várni, hogy kibújjon a kis "albérlő". Egyrészt végre ott lesz, tényleg, kézzel foghatóan, másrészt addigra már minden kínod lesz. Aludni már sehogy sem kényelmes igazán, nehéz a pocak stb.

Szülés: én egy dologtól paráztam kicsit az ikreknél. Ha szülhettem volna spontán, akkor ment volna végig az oxitocin (ikerhez ez "jár"). És ha az első szülésemnél tapasztalt gigafájásokat még fel is turbózzák, tuti leszedem a vakolatot... :P
vovanda
 
 


Lois, olyan a pocid, mint egy kis medicin labda. Olyan szép! Nagyon csinos vagy.

skrisz72
 
 


Lois! Csatlakozom Vandához.
Nem lesz félelem. A nagy találkozásra fogsz koncentrálni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


loislane írta:Vanda, Orsi!
Köszi a reagálást...valahogy azt gondoltam, hogy gyárilag (mármint a természetes folyamatokat követve) sokkal fokozatosabb minden, de ezek szerint mégsem... :roll:

mikor így mikor úgy :)
van aki 18-20 óra alatt szüli meg a gyereket más meg 2-3 óra alatt akár, nagyon egyéni, és az első gyereknél meg különösen nem lehet tudni, hogy mi lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois
Nekem az ikreknél úgy indították meg a szülést és sajnos rögtön olyan fájásaim lettek, hogy csak na. És igen rögtön 3-5 percesek voltak és onnan meg hamar meg is születtek sajnos. :cry: :cry: :cry: Az elsőnél gyorsan jött az adag, a másodiknál lejebb vették és akkor a fájások is ritkábbak lettek, tehát valószínű van köze az adagolásnak hozzá.
Tényleg nagyon szép a pocakod és jól teszed, hogy nem félsz, nincs mitől!! :) Hamarosan megérted miről beszélünk. :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


sziasztok!

jöttem egy kicsit!
ma szép napunk van! :D
kicsiDiókánk elérte az 1300grammot, és ma először (legalábbis én még nem láttam) cumiból szoppantott, egyből 30-at (amúgy 27mili az adagja) :D valamint ma átfordult hátról hasára (vagy fordítva? :oops: nem láttam sajna, csak mesélték)... és úgy tűnik, most már végre talán elhagyja legjobb barátja, az oxigéncső! :wink:
ma kap egy kis vért, kicsit vérszegényke, már bekészítve a fejecskéjébe a branül, azt is ügyesen tűrte. milyen élénk lesz ez a kiscsaj, ha meglesz vér? :shock:
időközben 2hósak lettünk, azaz 34. héten járnánk, ezen néha elhülök, hogy még mindig kora lenne...

Hanna, Viktu,
nagyon szépek a kisfiaitok!!

Vanda,
te kis triód is nagyon szép!

Lois,
csini kis bojler! :wink:

Krisz, Lois,
bár most nem látom, de ti vagytok tábla a tetején, ugye?

Orsi,
nagyon köszi itt is a cuccost! :)
ma éjjel lesz hosszmérés, kívánics vagyok...

Nyulasz,
ami apával történt, és az egész kórházasdi :( :?
azért remélem jól vagytok/vannak ők ketten odabent!

Katerina,
sajnos amin aggódsz, ahhoz a problémakörhöz nem értek... de remélem rendeződni tud!

Tillikém,
kicsit megkésve, de nagyon boldog szülinapot! :)
(mi is költözni fogunk!)

Timi, Twist,
természetesen üdv az újdönsült kismamáknak is!

ha valakinek nem írtam, ne utáljon nagyon :oops: nem direkt!

ó, és tegnap hazahoztuk a babakocsit, tele van vele a konyha :roll: :) , és nehezebb, mint vártam... :?
angel37
 
 


Angel! Nagyon örülök, hogy ilyen szépen növöget Dia baba.
Ez a nap híre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Angel!
Szuper hírek! Meglátod, nem lesz semmi baj! Én nagyon bízom Kókuszban! (bocs, nekem már Kókusz marad...)
vovanda
 
 


Angel, nagyon örülök a jó híreknek és érzem az örömet benne. Remélem, hamarosan hazaengedik!2 kg-t kell elérnie?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hanna,
köszönjük, aranyos vagy! :)

Vanda,
:)
akkor kiegyezhetünk KókuszDióban? :wink:
angel37
 
 


Baba,
kösziii, drága!
igen, 2 kilóval elvileg kiadják, de állapottól is függ. meg még meg kellene tudnom, hogy fogadja-e a gyerekorvos 2500gr alatt, mert nem mindegyik... (előtte még lakcímileg is ide kéne jelenteni)

majd valamikor próbálok beleolvasni a másik topicba, hogy mi van veled, vagy ha van kedved, írj egy privit!

na most kb ennyi voltam, fejni köll... :roll: :wink:
angel37
 
 


Sziasztok!

Angel!Olyan jó olvasni, hogy jól vagytok!Ügyes ez a Kicsilány! :) Puszillak Benneteket!
Vanda!Nagyon cukik a gyerkőceid!A fülhuzigálós a kedvencem!
Lois! Csodaszép a pocakod!És nagyon csini vagy!!!ééés igen, lassan pakolj össze (Krisz is! :wink: ) Mostantól már nagyon gyorsan mennek a hetek...
...mindenkinek azt kívánom, hogy olyan ripsz-ropsz szép szülése legyen, mint nekem, akkor nem gondoltam volna, de most olyan jó visszagondolni rá :)

Till! Boldog szülinapot!-utólag-

Cupp Mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Angel!
Kiegyezhetünk! :wink: De jó, hogy már viccelődsz! 8)
vovanda
 
 


Angel, örülök, hogy jól van a kis csöpped! Drukkolok, hogy minél hamarabb elérje a kívánt súlyt!
Éééés igen! Lois-szal mi vezetjük a slágerlistát. :lol:

skrisz72
 
 


Sziasztok! :)

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek!!!:)
Nem volt ünneplés, (koccintani ugye kicsit bizarr ásványvízzel), úgyhogy melóval telt a nap...de majd a hétvégén! :)

Lois,
mindketten a belvárosban dolgozunk, tehát elvileg Pest környéki faluból be lehtene járni - gondolom. Csakhogy Apa nem "környékit" akar :(
A másik gondom: nincs ott senkink!!! Ha 2 év múlva ismét dolgoznom kell, még a bölcsődei zárásig sem érek haza...

Más:
csomagolni máááár???????
(Én a 40. héten kezdtem hozzá, manó 40+4-en jött ...)

Nyulaszkám,
gyógyulást Apának!!!!!

vovanda írta:Angel!
Szuper hírek! Meglátod, nem lesz semmi baj! Én nagyon bízom Kókuszban! (bocs, nekem már Kókusz marad...)

Vovanda,
akkor KókuszDió! :lol:

Angel, Drága,
úgy örülök, hogy ilyen szépen alakultok!!!!! :D

Nálunk: Lencse annyit mozog, úszik faltól-falig, hogy még! :lol:
Az biztos, hogy egyenlőre vízszintesen helyezkedik el, de hogy melyik vége melyik? :roll: :lol: Mindkettő rúg, így nem jövök rá :lol:

tillidian
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: