Új privát üzeneted érkezett!

Boboka: kb én is így állok a kilókkal, mint Te.... :oops: :oops: :oops: Habár nem is... én már 12-nél tartok... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Bibi: már visszaszámlálást tartok... :D :D :D Még 7 napom van még + ez a nap... :D :D :D Pfffú most nagyon örülök ennek!

Dorka, Zsófi: ilyen emberek nekem is vannak a környezetemben.... de már meg sem hallgatom őket! Ja.. az egyik "nagyeszű" azt mondta, hogy ne igyak... és akkor nem fog dagadni a bokám... Annyira hülye.... arra nem gondol, hogy leáll a vesém, h a nem iszom?! :roll: :roll: :roll: :roll:
Tehát Zsófi tessék sokat inni, inni, inni!!!!!

Nekem a másik zavaró téma... az amikor az utcán leállítanak és elakarják mesélni a szülési-történetüket... :evil: :evil: :evil: :evil: ettől kész vagyok... és figyeljétek meg a szülésére még a 70 éves mami is emlékszik!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Ha valaki szeretne kiságyra biztonságosan tehető pelenkázót, érdemes ezt megnézni (szerintem kicsit alkuképes is az ár ! :)

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=345984

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Hgrita!

Csak nyugalom, nem lesz gond! És Andris is renbe jött, okos szép nagyfiú! Hesegesd el a negatív gondolatokat!!! :)

A hangulat el tudom képzelni milyen volt. Velem anno volt a szobában egy anyuka akinek beteg volt a babája, és szinte gyülölt bennünket, és nem tehetett róla, aztán át is kérte magát egy másik hasonló sorsú anyukához!

Sárgaságra vércsere, ez rosszul hangzik mi kék fény alatt voltunk ,de én azt sem szerettem!

Kép
babcika
 
 

 
 

Süti: Tényleg le kell tojni az ilyen embereket! Nekem minden barátnőm gond nélkül hordta ki a gyerekeket. Én már kezdem szokni, hogy ilyen alkat vagyok, nem úszom meg gond nélkül. Aki ezt elfogadja (szerencsére eddig majdnem mindenki), az eljön hozzánk, vagy alkalmazkodik ahhoz, hogy csak a közelbe tudok elmenni, és üldögélni sem tudok moziban órákat, már másfél óra után érzem a hasam. Én is szeretnék nagyon aktív lenni, jönni-menni, szervezkedni, de most nem megy és kész. Még jó, hogy itthonról sokmindennek utána lehet nézni, lehet majdnem mindent házhoz rendelni, így még a vásárlás, készülődés öröme is megmarad, ha elmenni nem is tudok. És tényleg, inkább pihenés, mint 37 hét előtti koraszülés. Sok kórház nem is vállal be 37 hét előtt, mert rizikós, így ha nagyon szeretnél a saját orvosodnál, ismerős kórházban szülni, akkor azért mindent meg kell tenni, akárki akármit is mond a környezetedben.

Kép

Kép
hgrita
 
 


A Sote-n gondolom azért nem foglalkoztak vele, mert volt nála sokkal súlyosabb eset is. A gond inkább az volt, hogy nem is szóltak, ezért ért minket sokkhatásként a hír. Utána persze egy szál pelusban feküdt éjjel-nappal a kékfény alatt 4 napig, egész nap aludt, így szopizni se volt ereje. Nekem begyulladt a cicim (otthon szenvedtünk a kimasszírozással, fejéssel), Andris alig akart szopizni, és hát ez lelkileg nem tett túl jót egy elsőgyerekes anyának.

Én is mindig azt mondogatom, hogy még szerencsésen megúsztuk, csak gyógytornásztatni kellett sokáig, kontrollokra hordani, de most már minden rendben.

Szerintem a koraszülött osztályokon szinte mindenki egy más lelkiállapotban van, hisz még annyire friss az élmény, pihenni sem nagyon tudsz, nincs veled a baba, azt se tudod mi van vele. És mindenkinek a saját tragédiája a legnagyobb. Haragszol mindenre és mindenkire. Ez szerintem természetes. Csak az nyugtat egy kicsit, mikor átszállítják a babát egy olyan helyre, ahol már nem elsősorban az életmentés a feladat. A PIC-en az. Ha azzal végeztek, stabil a helyzet, akkor már küldenek is máshova, ahol már olyan "másodlagos" dolgokban segítenek, mint a szopizás, kékfényezés, hízás.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Lányok!

Van már valakinek terheléses cukor eredmény?

Az enyém éhgyomor 5.3, erre azt mondták jó, és a terhelt pedig 6.9, erre meg azt mondta az aszisztens,hogy a felső határon van, és hogy majd 2 hét múlva ha megyek akkor eldönti a doki,hogy mi legyen, ismétlés, vagy diéta!!

Most betojtam, várom a tapasztalatokat!!! :(

Kép
babcika
 
 


[quote="babcika"]L írta:babcikaányok!

Van már valakinek terheléses cukor eredmény?

Az enyém éhgyomor 5.3, erre azt mondták jó, és a terhelt pedig 6.9, erre meg azt mondta az aszisztens,hogy a felső határon van, és hogy majd 2 hét múlva ha megyek akkor eldönti a doki,hogy mi legyen, ismétlés, vagy diéta!!

Most betojtam, várom a tapasztalatokat!!! :(


Ez teljesen jó érték!!!
Terhelés után a 7.8 alatti érték a normális!!!!
(a 75 g glukóz-os terhelésnél)


Méhszájat nekem se néz a doktor, de nem is akarom!
Vendég
 



Bobóka
Folsav kell a vérképzéshez!

Süti
Vigyázz magatokra! Lassíts!
Nem kell most neked intézned, csinálnod mindent!
Másokkal meg ne foglalkozz!

Viki
Vizesedés :evil:
(az oedema a szövetek víztartalmának a növekedése...)
Fehérjedús étkezés jó lehet!
Vizelet fehérjét nem néztek?

Rita
Pihenés!!!
Vendég
 


Köszi Imola!

Hát engem most azzal riogatott a védőnő és az aszisztens is,hogy 7-ig jó, és ugye nekem lett 6.9, hát nem tudom, de a sok depis nyűgöm mellé meg ez is, hát nagyon jó :(

Ja és tanácsadás 2 hét múlva, és azt mondták addig ne tegyek semmit, de most így akkor ..... na kész vagyok, hát remélem nem lesz gond, minden esetre a gyerek maradékait és csokiját stb nem eszem majd meg, és kenyeret sem sokat.

Kép
babcika
 
 


Sziasztok!
Én szept 21-re várom a kislányom, minden 3. hétben nézi a dokinénim a méhszájat. Szerinte ez nagyon fontos!
Nekem jovő héten lesz a terheléses cukor, minden infót megkaptam tőletek, amit kérdezni akartam:-) Köszi!
Nekem a kezem dagad, a párom szerint csak úgy érzem, a gyűrű sem szűk, mégis mintha nehéz még hajlítani is. :lol: Nade.. ennél nagyobb baja senkinek ne legyen :lol:
lili34
 
 


[quote="babcika"]K írta:babcikaöszi Imola!

Hát engem most azzal riogatott a védőnő és az aszisztens is,hogy 7-ig jó, és ugye nekem lett 6.9, hát nem tudom, de a sok depis nyűgöm mellé meg ez is, hát nagyon jó :(

Ja és tanácsadás 2 hét múlva, és azt mondták addig ne tegyek semmit, de most így akkor ..... na kész vagyok, hát remélem nem lesz gond, minden esetre a gyerek maradékait és csokiját stb nem eszem majd meg, és kenyeret sem sokat.


Megnéztem, minden szakirodalom a 7,8-at írja...
Vendég
 


Sziasztok :)

Háááát, kicsit lemaradtam, de visszaolvastam, és most már képben vagyok. :)

Manósziget:
Nem tudok gmail-es azonosítóról. :oops: Akkor Én is tehetnék fel képeket, mert ide nem szívesen rakok. Elég sok mindent lehet hallani a családi képekről. Én már csak ilyen parás vagyok. :)

Süti:
Én is barnáztam (egy kicsit nálam több is volt) kb 2 hétig folyamatosan. (majdnem kórház is lett belőle). Most viszont minden ok. Nálam is már csak akkor jelentkezik, ha kicsit meghajtom magam. Sajna néha nem figyelek és előfordul. :oops:

Boboka:
Szintén a Neo-ferro-folgammát szedem minden délben. Nem szedek külön folsavat,mert a dokim szerint ebben benne van. Este és reggel viszont magnerotot. Az erős keményedések miatt tértünk át rá,mert előtte én is magneb6-oztam. Sajna az nálam kevésnek bizonyult.

Vicger:
Én is lementettem a szörpi receptjét. Remélem sikerülni fog. Mire figyeljek a virág szedésekkor? Meddig szedhető? ( ez lesz az első! :roll: )

Brumi:
Akkor leírnád a lángos receptet? Már nagyon rá vagyok éhezve. Hétvégén vettem kefírt is. Vagy az nem ebbe a fajtába kell?

Vikiviktor:
Nekem is csak annyit mondanak, hogy zárt méhszáj. A méretek nekem is újak. :oops: Nálam az előző terhességnél sem mondtak ilyet. Majd megnézem az előző kiskönyvemet is.
Egyébként engem az előző terhesség alatt tudtak kiakasztani a 70 éves mamák. Mivel alacsony vagyok, a 30-ik héttől már elég nagynak tűnt a pocakom. Nem győztem hallgatni, hogy holnap már szülök. A jó tanácsokról nem is beszélve.

Kata:
Nekem a lábam kezd visszeres lenni. Viszont remélem most nem fog dagadni a nagy melegtől. Anno sajnos járni is alig bírtam. Kicsit félek is a nyártól. :evil:


Egyenlőre ennyi. Akit kihagytam, annak bocsi :oops: Hirtelen ennyi jutott eszembe!

spickey
 
 


Lili
Üdv itt!
Írj magatokról!

Akinek meg itt-ott, amott dagad, vizesedik, az rendszeresen mérje a vérnyomását, ellenőriztesse a vizeletét!!!!!

Én naponta 3-szor mérem a vérnyomásom, hetente legalább egyszer nézem a vizeletet...
(szerintem, ez fontosabb, mint a méhszáj ellenőrizgetése... )
Vendég
 


Mabe: Hetente néznek vizeletet... eddig minden ok volt... mérik a vérnyomásom is... + én is mérem otthon... :)

A terheléses cukorról azt mondta tegnap a dokim, hogy ha kb 6,7 felett van az érték akkor ne 5 szelet kenyeret egyek hanem 3-at... ennyi... :D :D :D

Lili üdv itt! :)
vikiviktor
 
 


Hazajöttünk a mozizós UH-ról (Praxis, Győrfi).
Éééééés: e szerint is egészséges KISLÁNYUNK lesz! :):)
Mindene megvan, mindene tökéletes, fejvégű fekvésben van. A kezét a pofija elé tette, és elfordult, így csak profilkép készülhetett róla, de nagyon cuki! És már majdnem 1 kg! (Adatok alapján a becsült súlya 970 g.)
(Azoknak, akik esetleg a jövőben a méretek miatt aggódnának, nálam az utolsó menzesz alapján eddig ezt mérték:
1. 8+4 naposan 7+4 (-7 nap)
2. 13+2 naposan 12+6 (-3 nap)
3. 18+4 naposan 17+4 (-7 nap)
4. 26+4 napos 27+1 (+4 nap)
Egyébként ténylegesen a fogantatás alapján a -3 nap lenne az igaz kb.)
A súlyán azért meglepődtem rendesen, bár biztos ennyinek kell lennie, de én 18 hetesen voltam utoljára, ott 200 g-nak becsülték, ahhoz képest ez a majd 1 kg meglepő volt.

Erről jut eszembe: próbálok értelmesen étkezni, és ugye a javasolt sok gyümölcs és zöldséget is tartani, de azért a mai árakon erősen ledöbbenek! Ez normális, hogy ennyire drága minden ilyesmi? Aztán csodálkozunk, ha a oviban és iskolában inkább tésztával etetik a gyereket...

Kata!

Nem tudom, létezik-e olyan, hogy csendben kinyílik. Nekem ahhoz némi görcs, méhösszehúzódás, vagy hasonló jel kellene, nem tudom, létezik-e olyan, hogy semmi nincs, és mégis nyílik. Én azért merek ebben "laza" lenni, mert ezzel egyik terhességemnél sem volt gond, sőt az utolsónál annyira zárt volt, hogy a szülés délelőttjén még az "épphogy" kategóriát sikerült eléri (állítólag túlhorva..) Ha minden úgy van, mint korábban (4 azért már minta talán), akkor tudom, milyen az a fájás, ami nyitja is a méhszájat nálam, nem csak jósolgat.

Itt a pofiképe Dórának (előtte a pici keze):
Kép

Astrid

Kép
astrid
 
 


Vércukorszint,előbb már írtam,de akkor még egyszer leírom,hogy nekem az éhgyomri csak úgy ment hogy miután felkelek megiszom a kávém 3 teáskanál cukorral és úgy is csak 3.8,tehát nem félek hogy a terheléses cukortól rosszabb lenne.Kiváncsi vagyok kávé és cukor nélkül mennyi lesz???

sutimano76
 
 


Jaj csajok!!

Imola, Viki!

Kösz, kösz, már kezdek megnyugodni, de megfogadtam,hogy NO édesség, és NO kenyér, vagyis lesz kenyér ,de mondjuk teljes kiörlésű. Viszont egyelőre a köretekről nem mondok le, csak mondjuk nem tészta lesz. Remélem ez így ok lesz.

Egyébként én szeretnék ismételni, mert senki nem mondta,hogy esete 8 után már ne egyek, én meg pont a cukorvizsg előtti eset a gyerekkel befagyiztam, bejégkrémeztem, be chip-eztem, szóval értitek!

Kép
babcika
 
 


Astrid, gratulálok! Szép súlya van kislányodnak!
Létezni létezik, én csak anyukámból indulok ki, aki úgy nyílt ki 4 ujjnyit hogy nem érzett semmit!

Szerintem ezt a méhszáj témát zárjuk le, mert kezd olyan érzésem lenni hogy egymást licitáljuk túl hogy kinek mi a fontos. :roll:

Kép
kata05
 
 


Nekem most a vércukor BI-BI-BI!!! :D

Méhszáj ma még eszembe sem jutott, csak egyébként szokott!! De mára csináltam nagyobb problámát. A francnak kell nekem telefonálgatni ráértem volna megtudni 2 hét múlva is :(

Csajok!

Nekem már köldök fölött néhány centivel rúgkapál a drágaságom. A legújabb beceneve, Blankusmankus!! Jó mi, kicsit hülye anya de majd kinövi :D

Kép
babcika
 
 


Babcika, mindig van valami! Cukor miatt nyugi!

És nekem is ott rúgdos már a lábával, tegnap doki bá elmondta mije hol van pillanatnyilag akkor! :D

Kép
kata05
 
 


Astrid!

Dóráról nagyon jó kép készült, édes arcocskája van!

Méhszáj: mindenki tegyen a saját lelkiismerete szerint, ilyen is olyan is előfordul, azért szerintem havonta minimum jó, ha megnézik. a belsőt uh-val is látja a doki.

Kata!

nekem lábon van visszerem, elég sokat olvasgattam a témában, de igazából reménykedjünk, hogy a szülés után elmúlik(vagy legalább enyhül).Én kompressziós harisnyát is váltottam ki, de *ar, úgy ahogy van. Hiába próbáltam több méretet, egyik sem passzol. Akkor meg inkább éárt, mint használ...

Tanácsok: Nem kell mindent mellre szívni, mindenki igyekszik osztani az észt ilyenkor és lehet, hogy nem is rossz szándékból, de akkor is...
Annyifélék vagyunk és majd meglátjátok, ha megszületnek a babák, hogy a gyerekek is sokfélék, és ami az egyiknek bejön, a másiknak nem biztos. Szóval szelektálni kell , ki mit mond. ha megsértődik valaki, tegye, de agyereked fontosabb, mint a barátnők.

Kép
arvaerika
 
 


Astrid: Gratula Dóra szuper eredményéhez! És csodaszép a kép!

Nekem is havonta nézi a doki a méhszájat, méhnyak hosszot. Nekem ez utóbbi fontos, mert Andrisnál is ez utalt arra, hogy koraszülés lehet. Persze olyanokat is olvastam, hogy 2 cm-es méhnyakkal is végig ki lehet hordani babát, de az esély sajnos benne van.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Erika, nem szívtam mellre, csak ötletként vetettem fel hogy váltsunk témát. :D

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Nekem is hiányoztok, és amióta nem tudok minden nap(örülök,ha hetente 1szer internet közelbe kerülök) netezni,úgy érzem ,hogy kilógok a sorból :cry:
És kezdem sokszor elveszteni a fonalat,hogy kivel mi van.
MOst is végigolvastam pár oldalt, de már a negyedére nem emlékszem......

terheléses vércukor: nekem hétfőn volt a 26.hetes, 5.7 lett az értéke.
A vérképemen a vörösvértest, a hemoglobin és hematokrit lett megcsillagozva ,mert kicsit alacsonyabb a kelleténél ( de nem aggódok, mert a belgyógyász szomszédom azt mondta, hogy nem kell készpénznek venni a rendszerben tárolt adatokat)
Na de majd kifaggatom a dokim hamarosan.


Keményedések: nekem pár napja gyakori.Az új dokim annyit mondott,hogy hagyjam abba a magne B6-ot, és ír fel nekem valami gyógyszertárban előállított bogyót.
100 db-os kiszerelésű megnézium pirulák ( úgy néznek ki,mint a gyöngyök.) ebből kell napi 3at bevenni.
ÁÉllítólag lazítja a méhet. Lehet van benne valami,.mert a hasam már nem keményedik annyira intenzíven, de most meg a lábaim görcsölnek be.

Ha egyszer lesz időm ,akkor igyekszem majd mindenkinek személyre szólóan írni, de most rohanok,mert anyuval főzünk .
(jönnek ma is a villanyszerelők, és etetni kell őket)


Addig is jó pihenést, babavárást mindenkinek!!!

KépKép
csikipetra
 
 


[quote="spickey"]S írta:spickeyziasztok :)

Háááát, kicsit lemaradtam, de visszaolvastam, és most már képben vagyok. :)

Manósziget:
Nem tudok gmail-es azonosítóról. :oops: Akkor Én is tehetnék fel képeket, mert ide nem szívesen rakok. Elég sok mindent lehet hallani a családi képekről. Én már csak ilyen parás vagyok. :)

Süti:
Én is barnáztam (egy kicsit nálam több is volt) kb 2 hétig folyamatosan. (majdnem kórház is lett belőle). Most viszont minden ok. Nálam is már csak akkor jelentkezik, ha kicsit meghajtom magam. Sajna néha nem figyelek és előfordul. :oops:

Boboka:
Szintén a Neo-ferro-folgammát szedem minden délben. Nem szedek külön folsavat,mert a dokim szerint ebben benne van. Este és reggel viszont magnerotot. Az erős keményedések miatt tértünk át rá,mert előtte én is magneb6-oztam. Sajna az nálam kevésnek bizonyult.

Vicger:
Én is lementettem a szörpi receptjét. Remélem sikerülni fog. Mire figyeljek a virág szedésekkor? Meddig szedhető? ( ez lesz az első! :roll: )

Brumi:
Akkor leírnád a lángos receptet? Már nagyon rá vagyok éhezve. Hétvégén vettem kefírt is. Vagy az nem ebbe a fajtába kell?

Vikiviktor:
Nekem is csak annyit mondanak, hogy zárt méhszáj. A méretek nekem is újak. :oops: Nálam az előző terhességnél sem mondtak ilyet. Majd megnézem az előző kiskönyvemet is.
Egyébként engem az előző terhesség alatt tudtak kiakasztani a 70 éves mamák. Mivel alacsony vagyok, a 30-ik héttől már elég nagynak tűnt a pocakom. Nem győztem hallgatni, hogy holnap már szülök. A jó tanácsokról nem is beszélve.

Kata:
Nekem a lábam kezd visszeres lenni. Viszont remélem most nem fog dagadni a nagy melegtől. Anno sajnos járni is alig bírtam. Kicsit félek is a nyártól. :evil:






Egyenlőre ennyi. Akit kihagytam, annak bocsi :oops: Hirtelen ennyi jutott eszembe!




KRUMPLISLÁNGOS receptet feltettem a Picasara :)

Jó étvágyat hozzá !!! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibiesbrumi 2009.05.20 14:58-kor.

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Végigfutottam gyorsan, próbálok írni mindenre!

Méhszáj nekem is utoljára 12 hetesen volt még a régi dokinál, júni 4. megyek, hogy megnézze az új doki, csak az én megnyugtatásomra. Izgalmas... vadiúj doki... még egy ember előtt vetkőzni... na mindegy, ezen is túl kell esni.

Nekem a Bogi tetszik, Erikánál pedig az összes, nem tudok dönteni :) talán a Jázmin, azt én is szerettem volna, ha csajszi.

Ja, megvan a fiúnevünk: Márk Ébano!
És még a M. Tudományos Akadémiától sem kell engedélyt kérni, mint kiderült, mert ha a papa külföldi, akkor engedély nélkül kötelesek anykönyvezni az apa országában elfogadott nevet!
Házasság viszont valszeg nem lesz, mert amilyen tortúra, fordítások, illetékek, pecsétek tömege és rengeteg pénz, nem vágunk most bele. De Apa hősiesen nyilatkozik majd!!

Van még valaki rajtam kívül, akinél nyilatkozat lesz csak?

Én is epret eszem, nyerő még az alma állandóan, illetve a meggyes rétes :D

Beadtam ma a főnökömnek, hogy nemsokára biztosan kíír a doki táppénzre, mert már a múltkor javasolta... szóval valszeg júni közepén lelépek, juhééééé Rendes volt a csaj. Mondta, hogy akkor keresünk valakit, és hogy nem próbálok-e maradni júni végéig, mert akkor a fizum szempontjából még egész hónap lenne, ami nekem jó. Kitalálom még, ha nem jön össze a Görögország, akkor talán, de lightosan. (persze neki ezt nem elmlettem ;) )

Képzeljétek, hason még egész jól alszom, felhúzott lábbal, de a felkelés nehéz, apa segít néha (mint amikor egy bálnát kiemelnek a vízből... :D ) és a lábujjamon a köröm vágása is vicces pózban történik (mintha írta volna valaki itt szintén). Valamelyik nap úgy rám álltak a parkolóban, hogy majdnem nem bírtam beszállni a kocsiba...

Astrid, fotó nagyon jó!!! :)

Manó, remélem jobb a kedved! 8)

Akit kifelejtettem, elnézést!!

floranan
 
 


Szia Lányok!

Nem volt egyszerű a belépésem, elfelejtettem a jelszavam és kérhettem újat. Így jár az, akinek ahány oldalon regisztrál annyi jelszava van :lol:

Cukorterhelés: én kihagyom, akár elítélitek, akár nem, szerintem a jeleit észre lehet venni,ha valami gond van, így meg 2 órát eltobzódok a kórházban :evil:

Méhszáj: ez is olyan, mint az ujjlenyomat, mindenkinél más és mindenkinél máshogy tágul :lol: :lol: Nem árt vele foglalkozni, de nem életfeltétel :lol:

Évvégi parák: Nos egy jó pap holtig tanul, és egy (alap) pedagógusnak is kell, ezért nekem 3 és 2 gyermek mellett még meg kell oldanom a fősulit is, szigorlat meg társai, de kitartok! Lehet nekem is sok bajom van, de mire foglalkoznék vele már elfelejtem :lol: Aztán jövőre államvizsga és folytatom tovább gyes mellett! 6 év alatt még lehetek újabb valami, csak melóhely is legyen még az országunkban addig :)

Utcai agyrém: terhes nők vonzzák a keresetlen "okosokat"! Én mindig megköszönöm a szavaikat, megmondom, hogy már 3 nagyobb gyerekem van és élnek, akkor biztos jól csináltam, amúgy ikrekre senki nem tud okosat mondani, mert nem gyakori, így csak simán lesajnálnak :lol: :lol:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Ami kimaradt talán: nekem visszerem nincs, de vigyázzatok magatokra, akiknek van!

A csontjaim fájdalma a láb között elmúlt szerencsére (kopkopkop), nagyon megkínzott...

Szia Spickey!

floranan
 
 


Na, a pedikür, az nálam is érdekes ... :) tegnap este lakkoztam a lábamon a körmeimet, hááááát megállapítottam, hogy ezt a mutatványt már nem sokáig fogom tudni csinálni ... na, majd Apa lakozz az utolsó 3 hóban .... szerencsére lábon nem kell olyan sűrűn :):):)

Képzeljétek, én meg rákkatantam a gyümölcscentrifugára ... Lilla mostanában elkezdte inni a gyümölcs leveket (kb 1 hónappal ezelőttig csak víz, és tej plusz a gyümölcsök egészben, nem léként) ... és hát, ami tényleg gyümilének tűnik, az baromi drága, meg nem is bízom benne, hogy az van benne, ami a cimkén .... szóval: almalevet csináltam, és nagyon fini lett :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Most én sem tudok mindenre írni :oops:

Kata, ha "ott" van visszered azt gondolom folyamatosan ellenőrizni fogja a dokid, mert nekünk az előadáson azt mondták, ha nagy a visszér "ott", akkor a természetes szülést nem szokták nagyon támogatni, nehogy szétpattanjon a visszér. Vagy valami ilyesmi. Tök laikus vagyok ebben a témában, csak azt írtam le amit hallottunk, nem riogatni akarok :) 8)

Viki, megnéztem a lábad, tényleg minél többet pihizzél.

Astrid, nagyon szíííííp a sztárfotó, gratula a méretekhez :wink:

Mabe, köszi a folsav infókat.

Floranan, remélem este nem ébresztettelek már fel a késői válasz sms-el, csak akkor olvastam el amit írtál
8)
Örülök, hogy okés a jövő hét :lol:
Vendég
 


[quote="csunyeszka"]S írta:csunyeszkazia Lányok!

Nem volt egyszerű a belépésem, elfelejtettem a jelszavam és kérhettem újat. Így jár az, akinek ahány oldalon regisztrál annyi jelszava van :lol:

Cukorterhelés: én kihagyom, akár elítélitek, akár nem, szerintem a jeleit észre lehet venni,ha valami gond van, így meg 2 órát eltobzódok a kórházban :evil:

Méhszáj: ez is olyan, mint az ujjlenyomat, mindenkinél más és mindenkinél máshogy tágul :lol: :lol: Nem árt vele foglalkozni, de nem életfeltétel :lol:

Évvégi parák: Nos egy jó pap holtig tanul, és egy (alap) pedagógusnak is kell, ezért nekem 3 és 2 gyermek mellett még meg kell oldanom a fősulit is, szigorlat meg társai, de kitartok! Lehet nekem is sok bajom van, de mire foglalkoznék vele már elfelejtem :lol: Aztán jövőre államvizsga és folytatom tovább gyes mellett! 6 év alatt még lehetek újabb valami, csak melóhely is legyen még az országunkban addig :)

Utcai agyrém: terhes nők vonzzák a keresetlen "okosokat"! Én mindig megköszönöm a szavaikat, megmondom, hogy már 3 nagyobb gyerekem van és élnek, akkor biztos jól csináltam, amúgy ikrekre senki nem tud okosat mondani, mert nem gyakori, így csak simán lesajnálnak :lol: :lol:


Csunyeszka :szerintem én is kihagyom a cukorterhelést ... :oops:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi, mi is szoktunk gyümilevet "gyártani" itthon, az almalé nekem is nagyon bejött :)

Meg anyum már kb. 1,5 hete csinálja nekünk a bodza szörpöt, imádjuk :lol:
Vendég
 


Kata!

nem is rád gondoltam ám, meg senkire itt közöttünk, inkább az ismerőseinkre, meg az idegenekre! :D

Floranan!

Nekünk is apasági lesz (immár harmadszor). Párom nem házasságpárti,én meg nem erőltetem.....tényleg nem fontos a papír, csak nekem olyan más érzés lenne kimondani, hogy a férjem, mint azt hogy párom/barátom/élettársam..stb.
De ezen nem veszünk össze, végülis 11.éve együtt vagyunk.
Majd talán egy nyugdíjaskirándulás keretében megejtünk egy lájtos ereszdelahajam bulit :wink:

Kép
arvaerika
 
 


Én voltam Floranan,aki a lábkörömvágásról írt.A köröklakk még tart,de ha pünkösdkor utazunk a balcsira,akkor már kikenem újra.

Erika az én férjem se akart házasodni,aztán egy évben belül kétszer is elvett,én nagyon akartam a fehér ruhát!!!! :wink:

Spickey küldöm az azonosítót.

sutimano76
 
 


Petra!

Én úgy tudom, ha a ezek alacsonyak, akkor kell a vaspótlás a terhesség alatt...

Rita!

És voltak görcseid is, aminek az eredménye a megrövidülés lett? És aztán egyszer csak megindult?

Méhszáj: persze mindenki úgyis másképp látja ezt, de szerintem a dokik is. Az enyém nemcsak engem nem vizsgál manuálisan... És ha ők nem tudnak állást foglalni, hogy kell-e, akkor nekünk tuti nem dolgunk.
Csak azt tudom, nekem rossz percek voltak korábban, amikor vizsgáltak, pedig mind a négynél ugyanahhoz jártam, szülésnél se vizsgált más, megszokhattam volna. Nem tudtam... Max. elfogadni, hogy ez ezzel jár (a férjem a vérvételektől van kiakadva, nem biztos, hogy lenne gyerekünk, ha neki kellene végigvizsgálatozni a terhességet :D:D (a múltkori 4 kémcső említésére kerekdett a szeme :D)) vagy mégse jár ezzel? :wink:
Na de Kata kérésére befejeztem. :)

Cukorterhelés: azt viszont csináltatok, egyszer nem árt. :D Bár eddig ezzel sem volt gond, de a súlyom azért indokolja (nem a gyarapodás, az alap :(:( ). Ja, és nem kórházban csináltatom, hanem helyben az SZTKban, a két vérvétel között elmegyek vásárolni, gyerekek nélkül!! Ez se hátrány! :D

Floranan!

Hason alszol??? Én már háton se nagyon tudok...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Floranan, én már kb. a 10. héttől nem tudok hason aludni :) Már akkor megindult valami növekedés, meg maga a tudat, hogy ott a pici, pedig tudom, hogy nem nyomnám össze :lol: :lol: De most meg aztán már pláne lecsúsztam róla 8) 8) 8)
Sebaj, majd legközelebb valamikor októberben lesz hason alvás :) Ez legyen a legnagyobb bajom, pedig jajjjjjj de szeretek hason aludni 8)

Körömvágás: már nekem sem nagyon megy. Én nem lakkozom.
Vendég
 


Erika, nekem sem fontos, de az érveim kb ugyanazok.. jó lenne mondani, hogy férjem :) Mondjuk nálunk ez csak idő kérdése, az első naptól kezdve tudjuk, hogy házasság lesz :D
Ha nem így lenne, az sem lenne baj, a legtöbb szempontból nincs sok jelentősége a papírnak.

Bodzát és is iszom!!!

Boboka, csak reggel vettem észre, mert le volt halkítva a teló, ne aggódj :wink:

floranan
 
 


Astrid: Az a legijesztőbb most is, hogy nem éreztem semmit. Semmi panaszom nem volt egyáltalán. Eléggé meglepett, amikor a doki mondta, hogy megrövidült. Utána már csak pisilni és zuhanyozni mentem ki, de sajnos 2 hét után elfolyt a magzatvíz. Természetes szülés lett, de elég nehéz volt, mivel nem volt teljesen felkészülve a szervezetem és Andris sem. Ezt szeretném most nagyon elkerülni.

A cukorterhelést én sem a kórházban csináltatom, hanem itt a közelünkben egy magánrendelőben. 1000 Ft-ért megcsinálják és nem kell sorbanállni. Hazasétálok, majd vissza.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Már én is tettem nagypárnát a kicsi alá,így lassan félig ülő helyzetben jó volt az alvás,de már úgy hiányzik a hasonfekvés.

Na például így napozni se tudok,mert ülve még a hátam barnul,na de a lábamat hogyan napoztassam????

Nekem is ígértek gyümicentit,kiváncsi vagyok áll-e még a dolog.

sutimano76
 
 


sziasztok!

Hát ez a mai nap, nem az én napom. Egész nap csak szédülgök + hányingerrel küzdök - komolyan, jobban , mint az elején. Remélem a frontok teszik, és hamar kitalálja az idő, hogy akkor most esik vagy nem...

Nekem sem volt még méhszájviszgálatom, pont a minap gondolkodtam rajta, hogy már sokan írtatok adatokat róla, de nekem még soha nem mondta a dokim.

A dokim azt mondta a vércukorterheléses vizsgálatra, hogy nem kell a szőlőcukros. Egyek egy zsömit 2 dl tejjel és utána 1 órával vérvétel. Ha az az érték jó, akkor nem kell a szőlőcukros vérvétel.

t-pk
 
 


Én még tudok hason, igen, nem is kényelmetlen... igaz, a lábam felhúzva, tehát nem 100% a hason van a súlyom... kihasználom, amíg bírom... bár egy ismerős végig tudott és végig aludt is!! Nem lett baja, de azt azért nem válalnám be.

floranan
 
 


Én Budaörsre megyek az sztk-ba a cukorra, és a löttyöt kell innom... már előre készítem magam rá.

floranan
 
 


Tényleg csajok, a cukorterhelésre a löttyöt ott adják vagy vinni kell? Ha vinni kell miből áll ez a lötyi? Sima cukros víz amibe tehetek citromlevet?

Nekem anno a zsömle tejes volt, az fini volt :lol:
Vendég
 


Nekem Andrisnál egy sűrű port adtak, ahhoz lehet vinni otthonról jól lehűtött citromos vizet. Ne tartsatok tőle, nem annyira vészes, mint állítják róla. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita!

Hát így nem csodállom, hogy aggódsz, sőt! És mit mondtak oknak?

Boboka!

Ja, de akkor meg a melltől nem megy... Nekem időnként még akkor is folyott éjszaka a tejem, ha oldalt feküdtem. (Nem túl kellemes átázott melltartóval ébredni. :wink: :D)
Cukros izét gyógyszertárban lehet venni. Sok helyen mondják, hogy be lehet keverni előtte, citromléval lehet ízesíteni, de érdemes megkérezni ott, ahol csináltatod a vérvételt, előttem a múltkor egy kismama épp azért "szívta meg", mert megcsinálta otthon, de ebben az SZTKban nem lehetett volna... :shock: :( De jó, hogy én is láttam ezt, mert tuti én is megcsinálom előre, és úgy járok, mint ő, hogy mehetett újra gyógyszertárba, aztán másnap a vérvételr...

Floranan!

Nekem a hason alvás csak akkor menne, ha valaki lyukat vágna a matracba. :D:D

Astrid

Kép
astrid
 
 


Kép

Most készítettem ,de a fele már hiányzik!!!

sutimano76
 
 


Nekem felírta receptre a doki a löttyöt.

floranan
 
 


Astrid: Ok: Nem tudják! Kaptunk persze antibiotikumot, hogy ha valami fertőzés lenne, de nem állapítottak meg semmit. Azért jobban örültem volna, ha mondtak volna valamit, mert akkor tudnám mit tehetnék most ellene. De így?

Süti: Nyami-nyami! Én most ettem epret, olyan édes volt, mintha jól megcukroztam volna. Barnázásod már elmúlt? Nekem ma még semmi, hála Istennek.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Halihó! :)

Babcika szerintem nem lesz gáz az vércukor mérés ismétlésénél, nyugi. Ha löttyöt ittál, ott 7.8 a határérték, ha zsemlét kaptál akkor kevesebb, de pontosan nem tudom, h mennyi. Ha lejjebb akarod vinni a cukrot bizti ami bizti, akkor javaslom a burgonyát, mint olyat egy időre iktasd ki az étrendből, mert nagyon nagy a ch tartalma, a rizsnek sem kicsi, legjobb köretnek a zöldség. Van olyan változó, hogy glikémiás index, ez azt mutatja, hogy mennyi idő alatt emeli a cukrot az adott étel. Pl a dinnye nagyon gyorsan felvágja, nagy a GI értéke. A banáné érdekes módon kevesebb.

A vércukor méréstől én is tartok egy kicsit, mert a nagy kezdő súly /nem a terhesség alatt felszedett/ is nagy rizikófaktor a terhességi diabéteszre. Hála az égnek én most 86 kiló vagyok, tehát a 23 hét alatt 1 kilót híztam /többet, csak ugye lement, mert nem eszem kenyeret, cukrot, stb/, remélem nem lesz gond a cukrommal.

Lili üdv nálunk! :)

Astrid, nagy gratula a kisasszonyhoz!!! Nagyon szépséges!!! :)

spickey, arra figyelj, hogy ne forgalmas út mellett szedd, nagyon meg kell nézni, h ne legyen rajta levéltetű /ugyanis a virágot nem lehet lemosni, mert akkor nem lehet belőle szörpöt gyártani, nem lesz íze/ huh.. hogy meddig lehet szedni? Míg nem barnulnak be a virágok. Szerintem a hétvége még belefér, ha ilyen vad meleg lesz a jövő hét lehet már nem...

Viki, nagyon sajnálom a lábadat, tényleg jobb lesz pihenni!

Süti, ne foglalkozz mással, csak magatokkal!!! :)

Kata, hála az égnek, nekem egyáltalán nincsen visszerem, de biztosan nagyon nagyon kellemetlen :?

Rita, biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi gond most!!! Figyeld meg, lehet h 40+x-dik napon fogsz szülni :)

Hízás, és szoptatás alatti fogyás... Ez egyénfüggő, de én a szoptatás alatt egy dekát sem fogytam, sőt.... Pedig nem zabáltam... Igaz az első 6 hét nagyon gáz volt, őrült módon kívántam a csokit /ezt olvastam más szoptatós anyukáknál is blogokon/ valszeg azért kívánja az ember a csokit ilyenkor, h édesebb legyen a tej, a babó nagyobb kedvvel falatozzon :D Jól ki van ez találva ám! :) Éppen ezért figyelek most nagyon nagyon oda, hogy mit eszem, nem akarok 100 kiló felett szülni :roll: Elég sok helyen olvastam itt a babaneten, hogy ha túlzott mértékű a hízása a kismaminak, akkor a dokija heti egy gyümölcsnapot írt elő... :shock: Ez valami új divat?

Jaj, nagyon remélem, h nem hagytam ki senkit, ha mégis, bocsánat!!! :oops:

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?