Új privát üzeneted érkezett!

Zsó!Hát sajna más választás nem igen van, mint magunkat szurkálni.Az 1 deca-t én is úgy adattam be de több injekcióval más-más időpontba kihez fussunk. :oops: Azért az se semmi 5 évig kapni az injekciót!Megha még most is látszik a helye..... :( Én meg téged becsüllek nagyon,hogy amin keresztül mentél és van benned kitartás, erő, hit, akarat ezt az egész babaügyet végcsinálni!Le a kalappal más szerintem már rég összezuhant volna!Minden elismerésem és remélem hamarosan nektek is összejön a baba!Szívból kívánom! :wink:

Meg mindenkinek,mert itt aztán tényleg megérdemli mindenki! Hajrá csajok!!! :)
horváth beáta
 
 


Bea,
köszönöm,nagyon aranyos vagy! :wink: Itt tényleg mindenki megérdemli,mindenki története egy kálvária...

Én is nagyon szurkolok mindnyájunknak!
Vendég
 


Zsó, elhűlve olvaslak, hogy miket csináltál már végig: én ilyen vastagságú injekcióstűről azt sem tudtam, hogy a világon van... Jó látni, hogy nagyobb problémák is vannak / voltak is mindig a világban, mint ami aktuálisan a miénk. Ehhez képest az, hogy pillanatnyilag nem jön össze a babánk, igazán mellékes - csak az számít, hogy most egészséges vagy!

És Ti mindnyájan, akik naponta lövitek/lőttétek magatokat, most megkaptátok tőlem a Hősi Érdemrendet! Tök jó, hogy az ember nagy célok érdekében milyen sok mindenre képes!

Tegnap vagy tegnapelőtt megint hallottam egy szörnyű történetet, egy ismerős lány lett özvegy nem egészen harminc évesen, a párját hirtelen szívhalál vitte el. Újra rájöttem, hogy mindegy, hogy születik a gyerekünk, nekem csak az a fontos, hogy A-val maradhassak.

Az utóbbi időben (ahogy már gimis koromban is egyszer-kétszer) egyébként is rettenetesen foglalkoztat az örökbefogadás, úgyhogy néha úgy érzem, annyira vonz, hogy már ez is akadálya lehet a spontán babának:) Úgyhogy most arról tárgyalunk, hogy akkor is örökbe is fogadunk, ha összejön természetes úton a saját baba. A vérszerinti gyerek két nagy "előnyét" én abban látom, hogy 1. annak nagyon tudnék örülni, ha A-ra hasonlítana, 2. lehetnék terhes:) Ezekre vágyom, az anyaság minden más dimenziója (szeretgetés, gondozás, nevelés, felelősségvállalás, családi közösségi örömök stb.) szerintem örökbefogadott baba esetében is teljesen megvalósul (állítólag még akár szoptatni is lehet).

Ti egyébként tervezitek, hogy jelentkeztek örökbefogadni? Kiváncsi vagyok, hogy ki hogy áll ezzel a kérdéssel (mi még nem jelentkeztünk, jelenleg arról tárgyalunk, hogy mikor tegyük meg - én évekig nem húznám.)

Üdv
Ilyenis
ilyenisvagyok
 
 

 
 

Zsó hát tényleg nem semmi amin keresztül mentél. És szegényem még a babáért is meg kell harcolnod. Annyira drukkolok Neked. Mensivel mi újság, megjött már?

Bea, kitartást a szurkáláshoz, nemsoká meg lesz az eredménye is. :wink:

Ilyenis, szépeket írtál az örökbefogadásról. Én is megtenném, de a páromtól elég messze áll ez a téma sajnos. Bár lehet, hogy rá tudnám venni, mert a gyerekeket viszont imádja és jól is tud bánni velük. Mondjuk, ha nem jönne össze semmiképp a gyerek, akkor nem lenne más választása. :roll:

De lehet, hogy akkor is megtenném ezt a lépést, ha a második baba valamiért nem jöhetne össze, mivel én kettőt szeretnék. Viszont ha tényleg rászánjátok magatokat, és pici babát akartok, akkor ne húzzátok az időt, mert állítólag nagyon hosszú procedúra, mire végre a kezetekbe fogjátok.

Képzeljétek nekem még most is vannak alhasi fájdalmaim a mensi miatt. :cry: Jobb is, hogyha még várat magára a baba, mert azt mondják 2-3 hónap mire regenerálódik a szervezet. Remélem tényleg a műtéti heg miatt fáj még, és nem marad ez így örökre. :cry: :cry:
vayacon
 
 


Vayacon,
milyenek a fájdalmak?Más,mint egy sima mensis görcs?Biztosan helyrejössz,de gondold el,ott matattak,vágtak,varrtak,erre most vérzik meg minden...

Még nem jött meg,de már fájdogál a hasam.

Ilyenis,
annyira klassz,amit az örökbefogadásról gondolsz!Kamaszkoromtól fogva nagyon intenzíven készülök az anyaságra(talán túlságosan is vágytam rá mindig),de erre valahogy nem érzek magamban késztetést,bátorságot.Valószínűleg,ha a férjem kicsit is erőltetné,ez meg tudna változni,de az a helyzet,hogy nála ez szóba sem jöhet,ezt nagyon határozottan kijelentette többször.Úgyhogy remélem,megadatik a saját gyermek.Mindenkit nagyon tisztelek,aki örökbefogad egy gyermeket!Fantasztikus nyitottságra és szívjóságra vall.A munkahelyemen van egy házaspár,végigcsinálták az 5 lombikot és most örökbefogadásra várnak 2,5 éve.Kb.3 évre kell számítani.Újszülöttet szeretnének,Drukkolok nekik.
Egy másik párt is ismerek,örökbefogadtak egymás után 2 gyereket,aztán maguk sem tudják,hogyan,született egy saját gyerkőc,majd negyediknek újra örökbefogadtak.Nagyon szép család,becsülöm őket!

A szuriról:nehogy azt higgyétek,hogy minden nap kellett!28 naponta!Nem az volt a borzasztó,hanem,hogy kinyírták a nőségemet 5 évre és nagyon izgultam,visszaáll-e majd.Hát igen,én is azt hittem,hogy miután bátran végigcsináltam a rákkal járó viszontagságokat,és a páromra is sokat vártam,"jutalomból" könnyen lesz babánk.De nem így lett :roll: mindegy,most a mensire,a HSG-re és a klinikai bejelentkezésre koncentrálok.
Vendég
 


Sziasztok!
Örökbefogadásról: 35 éves koromig nem vágunk bele, addig a saját babáért küzdünk. Utána jöhet.

Zsó!
Hát igazságtalan az élet. De előbb utóbb biztos kárpótolni fog a sok rosszért. És mivel te egy egész életre való rosszat végig éltél, így most már életed végéig csak jó fog jönni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Vayacon!
Ne aggódj. Az endót kiszedték, ha fájsz is, nem amiatt.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Zsó, nem sajnos nem sima mensis görcs, hanem a jobb petefészkemnél (ahol az endó volt) olyan mintha húzódna valami, szúrós égetős fájdalom - nehéz igazából meghatározni milyen. De ugyanígy fájt a műtét előtt is, azért elkeserítő. De már jobb kicsit, addig szokott fájni, amíg jobban megvan. Hát tényleg remélem hogy a lapar miatt fáj még, és néhány hónap múlva már semmit nem érzek. Mindenesetre mondom majd Fülöp dokinak a konzin.
vayacon
 
 


Vayacon!Remélem elmúlnak majd a fájdalmaid!

Mi is beszélgettünk már régebben apival az örökbefogadásról ( akkor még nem is tudtuk,hogy ilyen gondok lesznek nálunk ), de api mindig azt mondta ő aztán örökbe nem fogadna.Szomorúan hallottam mert nagyon-nagyon szereti a gyerekeket,jól elvan velük a tesója gyerekei is mindig rajtunk lógnak. :) És én simán örökbefogadnék.Főleg ha újszülött lenne azt is ugyanugy tudnám szeretni ,mintha a sajátom volna.Bele se merek gondolni mi lenne ha mégse jönne össze lombikkal a babánk.Nem szeretnék odáig jutni hogy azon keljen "vitáznunk",hogy örökbefogadjunk vagy ne. :( Nem lehet ilyen igazságtalan az élet, hogy valamelyiküknél is itt ne jönne össze!Sikerülnie kell! :wink: De mi majd annál jobban megbecsüljük majd a gyermekünket,mert nagyon megszenvedünk érte!
horváth beáta
 
 


Jut eszembe Bnandi????Mi ujság vele?Remélem jó úton halad náluk az örökbefogadás!!! :wink:
horváth beáta
 
 


Nekem is eszembe jutott Bnandi.Ha olvasol minket,jelentkezz,hogy hogy vagytok! :wink:

Képzeljétek,még mindig semmi.Többször fájdogált a hasam,de nem jön meg.Délután teszteltem megint,negatív.Olyan szemétség,legalább a hsg lehetne meg!Mennyire kell hozzá elmúlnia?Nekem a 7.-8.napon már tök fehér a bugyim,de ha pisilés után megtörlöm,akkor még maszatos a papír.Az baj,vagy még belefér?
Nagyon mérges vagyok,2 éve minden hónapban a peteérés jelei alapján kiszámolok 2 napot,most pl.hétfő-kedd.Eddig MINDEN alkalommal pontosan akkor megjött.Miért pont most nem?Jó,tudom,nem vagyunk gépek,de most tétje is van. :(
Vendég
 


Szegény Zsó, megértelek. Nekem is tök pontos volt mindig a ciklusom, de a HSG-t kétszer kellett elhalasztani amiatt, hogy egyszer később, egyszer meg korábban jött meg... Remélem, Te nem jársz így... Szorítok, hogy még ma belehúzzon az a szemét M:(
ilyenisvagyok
 
 


Sziasztok!
igazából nincs idöm visszaolvasni. így aztán kérdezek:

Zsó, Vayacon mi újság van ebben a hónapban?

Bea,
hányadik szurinál tartasz és mikorra várható a leszívás?

Ilyenis,

szia! :D te mi járatban itt? vmi gond van apinál nálatok is?
dina34
 
 


Még annyi, hogy találkoztatok már a HelloBaby magazinnal? újdonság, én az andrologus várotermében leltem rá, de kapható simán az újságárusnál is. Babát tervezök magazinja! nekem nagyon tetszik... :D :D :D
dina34
 
 


Hali lányok!

Zsó,
bennem mégis motoszkál a kisördög. Na jó, nem ragozom [size=7](csak még szorítok picit)[/size] De persze az is lehet, hogy mindez csak pszichés és azért késik, mert kicsit most jobban foglalkoztat ez az egész.

...az örökbefogadás. Nálunk a férjem nagyon elzárkózik. Én világ életemben egyértelműként kezeltem, hogy bármikor bárkit örökbefogadnék. Nagyon furi viszont, mióta kiderült, hogy jó lett Api eredménye, valahogy én is kevésbé érzem a kedvet. Biztosan azét, mert nagyon bízom a sajátban :?

Különös, de én amikor szúrni kellett nem éreztem, hogy ez nehéz dolog. Talán az első pár szúrásnál. Szerintem az a legjobb, ha az ember az elején elfogadja, hogy ez ezzel jár. :roll: Utána már megy a maga útján.

Bea,
mikor is lesz a punkció? :D Hány tüszőnél jársz már?


Igenis babánk lesz itt mindannyiunknak! Hiszem, hogy így lesz! :wink:
tapedli
 
 


Tapedli,
a próféta szóljon belőled!Az a baj,hogy úgy tudom,a nagytöbbségnél ilyenkor már kimutatja a teszt,ezért nem merek bízni.Pedig még a mellem is érzékeny,nem tudok hason aludni,pedig úgy szeretek.

Dina,amint látod,azon lamentálok,hogy késik a mensim,pedig nem szokott,2 negatív tesztem van és ha holnap se jön meg,le kell mondanom a HSG-t. :(
Vendég
 


Zsó!
Nem tudhatod, hogy mikor volt péd, szóval ki tudja...

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
2 hete vasárnap volt középfájdalom,előtte levő napokban tojásfehérjenyák,így az eddigi számításaimnak megfelelően hétfő-keddre saccoltam a mensit.Eddig mindig bejött.Hát,nem tudom,mondjuk ez még csak egy napos késés,inkább azért idegesít,mert ilyen még nem volt és hát a hsg...
Vendég
 


Zsó!
Persze, lehet sejteni mikor volt, de simán benne van 1-2 nappal későbbi pé. Nem győzködni akarlak, meg valszeg tényleg mutatná már a teszt, de én még 1-2 napig bíznék.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok,

dina, nálunk a mozgékonysággal van baj: van elég hímivarsejt, de alig van köztük gyors progresszív, így kicsi az esély. Nálatok?

Bea, Bumi, Vayacon, tök jó, hogy alapvetően Ti is belevágnátok az örökbefogadásra. (Mi sem holnapra tervezzük egyébként.) Úgy tűnik a visszajelzéseitekből, hogy általában a nők nyitottabbak erre a dologra. (Nyilván Api egyetértése nem sok teteje van, de akkor most ahhoz szorítunk, hogy ne legyen rá szükség, hogy meggondolja magát. Bár én úgy veszem észre magunkon, hogy ezek a dolgok "kényszer" nélkül is folyamatosan változnak, alakulnak bennünk. Nálunk is A. volt a szkeptikusabb, bár ő soha nem zárkózott el teljesen. Ma már -egy csomó olvasmány hatására is- azon meccselünk, hogy hány éves legyen max, lehessen-e más bőrszínű stb.:)

Zsó, figyi, szerintem ha Te ennyire erősen saját babára vágysz, és ilyen régóta, annak az a jelentése, hogy Neked ez az utad, ez az álmod fog beteljesülni, Neked ez fog sikerülni. És ez nagyon jó! Én egészen 1-2 évvel ezelőttig nem vágytam nagyon babára (mindig úgy gondoltam, hogy lesz, de ez mindig a jövőre vonatkozott, nem volt konkrét), és még most is néha úgy gondolom, hogy nem vágyom rá "eléggé", ezért nem sikerül. Szoktunk is arról beszélgetni A-val, hogy vajon ki mit érez, mire vágyik, amikor azt mondja, hogy gyereket szeretne.

Érdekelne a Ti véleményetek is erről. Hogy ki-miért szeretne gyereket.

Józan pillanataimban azt gondolom egyébként, hogy ezekre a kérdésekre nincs jó és rossz válasz, a sokféle motivációban a sokféleség szép. Én pl. bevallom őszintén, nem érzek semmi extrát: csak azt, hogy szeretném, ha A-ra hasonlítana, ha lehetnék terhes, ha szoptathatnék, ha szeretgethetném a gyerekünket, esetleg ha bölcs, békés és kiegyensúlyozott emberré tudnám nevelni, aki szebbé teszi a világot maga körül. ((És nem tudom, mit kéne még éreznem ezek mellet, hogy azt mondhassam, én tényleg vágyom gyerekre. Ilyenkor aztán félek, azt gondolom, hogy mindenki többet érez ennél, és ezt a félelmet enyhítendő, el szoktam magyarázni magamnak, hogy MINDENNEMŰ hasonlítgatás szar és árt.))

Mindannyian hősök vagyunk és mindannyian másként, másért. Tima Renáta "Gyermekáldásra várva" című könyvében olvastam egy tök jó mondatot (ebben örökbefogadó párokkal vannak riportok.) Sajnos nem tudom szó szerint idézni, de az egyik pár írta, hogy sokan mondták nekik, hogy hősnek tartják őket azért, mert örökbefogadtak, hogy őnekik ehhez nem lett volna erejük stb.

Mire azt válaszolták, hogy "Dehogynem. Csak nem volt alkalmatok kipróbálni."

Szerintem ez így van valahogy: amit elénk ad az élet, amit át kell vészelnünk (mindegy, hogy betegség, beteljesületlen gyermekvágy, egy műtét, egy nehéz anyós vagy egy HSG), azt valahogy megoldjuk, átvészeljük, kibírjuk, túléljük. A többiről pedig azért mondjuk, hogy nekünk nem menne, mert (hála Isten) "nincs alkalmunk kipróbálni".

Na csá. Abbahagyom az önelemzést mára. Tök jó, hogy 5 nap alatt minden félelmet és titkos tervemet rátok borítottam, nem tudom, ezután miről fogok írni:)

Vagyis de: ha mind kifogyunk ezekből a témákból, az tuti a pozitív tesztek miatt lesz, az meg sok új témát fog megnyitni. Itt fogunk együtt nyekeregni a hányingerünkről, és mélységesen fogjuk sajnálni magunkat:)

Üdv
Ilyenis
ilyenisvagyok
 
 


Ilyenis!
Mi a férjemmel azt érezzük, hogy nem teljes az életünk. Szeretjük egymást, van fedél a fejünk felett, élveztük már kettesben az életet(szerintem ez is nagyon fontos), de most már itt van az állandó hiányérzet, hogy gyerekünk legyen, és ő/ők töltsék be az életünket.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ilyenis,

szerintem nagyon érdekes gondolatokat vetettél fel. Ráadásul nagyon jól megfogalmaztad azokat az érzéseket, amelyek bevallva vagy bevallatlanul mindenkiben előjönnek időnként. :)
Már ez a kérdés is nagyon érdekes...miért szeretnék gyereket? Bakker, én ezt eddig sosem tettem fel magamnak :shock:

Megpróbálom megválaszolni... :? Azt hiszem nagyon szeretném én is ha hasonlítana a férjemre. Mindenben :D Kívül és belül is. Magamból szelídséget és nyitottságot szeretnék adni Neki(k) :D A terhesség gondolatát kevésbé érzem kihagyhatatlannak, de azt, hogy lássam majd ahogyan a személyisége az egész lénye "kibomlik", arra nagyon vágyom. A nővérem gyerekein is imádom látni ahogy nyílik az elméjük, ahogy épülnek-szépülnek.
Persze a testi kapcsolatot is nagyon várom már, hogy érezzem a babaillatot, a hihetetlenül selymes kis bőrét és a kakis pelust :lol:
Nem is tudom, talán része ennek az érzésnek az, hogy nemcsak adni fogok de kapni is és ez olyan csudi :) Nem is olyan egyszerű ezt jól megfogalmazni :roll:

...ja és nyugodtan feszegess ilyen témákat :wink:
tapedli
 
 


Zsó,

szerintem sem tudhatok, hogy mikor volt pé-d! jaj de jó lenne, ha sikerülne most neked! :)

Ilyenis,

nekünk kevés volt nagyon, az már jobb lett sokkal. a mozgékonyság az szintén nem jó, na és morfologiailag se jok. szóval minden, ami létezik. az andrologus azt mondta, hogy természetes úton szerinte nem sikerülhet a baba.
dina34
 
 


Jó reggelt!

Jelentem,hajnali 4-kor megjött!Nagyon örültem,mert sejtettem,hogy nem vagyok terhes,de így nem kell halasztani a HSG-t!Túlleszek rajta mához 1 hétre!Azért köszönöm mindenkinek a drukkokat!

Hogy miért akarok gyereket?Az öcsém születése volt az első nagy inger 6 éves koromban.Izgalmas volt érezni a rúgásait,meg énekszóval elaltatni(első személyes élményem vele).Csudajó volt,hogy mentem haza az oviból és ott volt egy édes kisbaba.
Aztán sokat vigyáztam gyerekekre tizenévesen is,nagyon élveztem.
Szabadon választottam a szakmámat és nagyon szeretem,de mindig úgy gondoltam,a gyerekeim mellet szeretnék dolgozni és nem munka mellett szeretnék gyereket.Nagyon kíváncsi vagyok a terhességre,a szülésre,és arra,hogy milyen,amikor elindítasz egy emberkét az életbe.Sorraveszed,hogy ez a gyerekem ilyen,emez meg olyan,nézed,hogy együtt játszanak,veszekszenek...

De ezt nálam sokkal szebben megfogalmazta valaki,bemásolom nektek!
Fekete István:Hajnal Badányban című könyvének utolsó mondatai:
"Nézte Panni a vizet s a vízben önmagát.Magához szorította kislányát.A víz zöld tükrében arcuk összeért,és csodálatosan hasonlítottak egymáshoz.Szemük egyforma kék volt,csodálkozó,és Panni ekkor megérezte,hogy hiába jár az idő,s az időtlen patak hiába hoz új hullámokat,az ő arcuk mindig visszanéz,és a lányok,az anyák,a családok élete el nem múlik soha.
Ez a legigazibb és a legnagyobb csoda,a jóság és szeretet csodája,mert a halál csak elmúlni tud,de születni,szeretni,teremni csak a végtelen Élet!"
Vendég
 


Tapedli, Bumi,

köszönöm a válaszokat. Nagyon jó olvasni a Ti érzéseiteket. Más-más oldalról, de mind a ketten tök jól körülírtátok, hogy mire vágytok, és mivel mind a ketten jól meg tudtátok fogalmazni a dolgokat, úgy éreztem, ez engem is, mindnyájunkat előrevisz a gondolkodásban.

Egy csomó mindenben magamra ismertem (hiányérzet, testi kapcsolat a babával stb.), egy csomó mindenre meg rácsodálkozom, hogy milyen jó motiváció (pl. egy gyermek személyiségét fejlődni látni - ez nagyon megfogott, nagyon szépnek érzem, hogy van, aki erre vágyik.) Belőlem ez szerintem hiányzik (mondjuk lehet hogy azért is, mert szinte egyáltalán nem látok közelről gyerekeket, akiken ezt megtapasztaltam volna....) Ugye ettől még lehetek jó anya? :)

Zsó,
a pé megállapításához a középidős fájdalom és a nyáktünet is igazából kevés, ahhoz, hogy biztosan tudd, hogy volt peteérés, kell a megemelkedett hőmérséklet is. Ha csak termékeny típusú nyák volt, akkor lehet, hogy elkezdett megrepedni a tüsző, de ez elhúzódott és csak x nap múlva szabadult ki a petesejt teljesen - ergó a termékeny időszak is néhány nappal később(ig) volt. Ha viszont volt megemelkedett hőmérséklet, akkor szinte biztos, hogy előtte valóban megtörtént az ovuláció.

Dina,
hát Ti tényleg nem vagytok szerencsések a gondok halmozásával. De azért az nagyon jó, hogy a szám már javul. Több sejtből több a gyors és a jó morfológiájú, a sikerhez meg ugye egyetlen alkalmas példány elég:)
Kicsit meg is ijedtem egyébként, mert eddig én a leletünkön a morfológiai adatoknak (a fejhiba számít ide pl., ugye?) nem is igazán tulajdonítottam jelentőséget (a doki sem említette, hogy ezen múlna), pedig rossz morfológiájú nálunk is volt szép számmal... Ha hazamegyek, lecsekkolom, mennyi. Ti egyébként próbálkoztatok már a proxeed-del? Nekünk nagyon azt ajánlották, úgyhogy most nyögjük (iszonyú drága).

Bea,
írj, majd, ha már tudod, hogy pontosan melyik napokon mihez kell szorítani.

Üdv
Ilyenis
ilyenisvagyok
 
 


Hurrá, Zsó, akkor egy hónappal kevesebb izgulás és stressz a HSG miatt. Ez király!
ilyenisvagyok
 
 


Tudom,Ilyenis,de én lusta vagyok hőmérőzni,olyan macerás...csináltam pár hónapig,aztán abbahagytam.
Vendég
 


Szerintem ne agyalj,hogy jó anya leszel-e,mert biztosan az leszel!
Biztosan vannak olyan "részei" ennek a dolognak,amelyek most nem jutnak eszedbe,de akkor majd észreveszed és élvezni fogod.

Egyszer azt mondta nekem valaki:"gyerekkel együtt születik az anya".
Vendég
 


Zsó!Most kivételesen örülök,hogy megjött neked.Legalább így tuti lesz a HSG!Nagyon szorítok,bárcsak túl lennél már rajt! :)

Dina,Tapedli,Ilyenis:Még ma van 2 szurim meg holnap 1.( amit eddig felirtak ) De reggel megyek Tapolcára majd ugyis jövök utána és megirom mit mondtak.Remélem rendben talál mindent.Legutóbb azt mondta hétfő vagy kedd lesz a leszívás.

Csajok már nem fájdogál a hasam az jót vagy rosszat jelent? :oops:

Lilla!Képzeld mondja az anyósom,hogy ( tudod akit meséltem munkatársát hogy sikerült a lombikja Tapolcán ) vettek tőle magzatvíz mintát vagy mit. :?: Azt szoktak mindenkitől vagy valami lehet nála? :(
horváth beáta
 
 


Sziasztok Csajok!
Itt vagyok ám, és olvasgatlak titeket minden nap. Mindenki jó anya lesz közületek, hisz ti fogjátok tudni értékelni, mi is egy gyermek. Nem csak úgy becsúszik, aztán ba...nak rá. Én hiszem, hogy egyszer mindegyikőtöknek sikerül, csak hosszú, a gyermekhez való út. Az örökbefogadás már nekem is megfordult a fejemben, de úgy gondoltuk, hogy amíg van egy pici esély arra, hogy saját babánk legyen, addig próbálkozunk. Szép dolog felnevelni egy öribabát, de azért a terhességet, szülést, szoptatást is szeretné szerintem a legtöbb nő átélni.

Bea
Drukk neked holnapra. Nem baj, ha nem fájdogál a pocid. A végére már nekem sem fájt annyira, úgy emlékszem. Mindegyik oldalra adhatod a szurikat. Mi a decát az egyik felébe, a gonalt a másikba böktük. Másnap cseréltünk. :lol:
Magzatvíz mintát általában 35 év fölöttieknél vesznek. Ott már nagyobb a rendellenességek lehetősége. De nem kötelező akkor sem, hiszen vetéléssel járhat. Vagy azoknál vesznek még, ahol valami problémát tapasztalnak uh-n, vagy rossz lett az AFP-je. De gondolom kérni is lehet. Mi nem csináltattuk meg.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!Akkor biztos azért vettek mert ő is 35 fölött van már!
Úgy megijedtem csajok délután pisilés után barnás folyásom volt.Olyan mint mielött megszokott jönni.:(Nem baj szerintetek?Vagy valami rosszat jelez?Már félek is a holnapi naptól!:(
horváth beáta
 
 


Sziasztok,

Bea,
megy a drukk, hogy sok szépséges tüszőcskéd legyen :D Márcsak pár szúrás! :wink:

Ilyenis,
én is élem már át hasonló "krízist" amikor nem tudtam eldönteni, hogy elég felkészült vagyok-e mindenhez ami előttem áll. Egy kolléganőm mondott egy nagyon klasszat :wink: Azt mondta, mivel már előre ennyire foglalkoztat engem az anyaság és mindent megteszek, hogy testileg-lelkileg alkalmassá váljak rá, biztosan nagyon jó anyuka leszek. Lényegében amit Lilla írt is ezt jelenti számomra :) Gondolj erre és hidd csak el, hogy csodás anyuka leszel. Egyébként pedig, szerintem a 9 hónap mindenre "megtanít" :D

Lilla,
hogy vagy? Nagy már a pocid? Esetleg fotó? :wink:

Zsó,
hajrá HSG! :wink:

Dina,
ezt a HelloBaby magazint beszerzem valahol :D Felkeltetted az érdeklődésem :D
tapedli
 
 


Bea én úgy tudom a barnás folyás lehet a beágyazódástól is.
vayacon
 
 


vagy bocs neked még nem volt meg a beültid ugye? ne haragudj most nem vagyok teljesen képben. akkor nem tudom mitől lehet de biztos nem fog megjönni
vayacon
 
 


Bea,
remélem,megnyugtatnak Tapolcán és minden rendben lesz!Várunk a hírekkel!
Vendég
 


Sziasztok!
Kicsit most el vagyok havazva, sok határidős melóm van..

Bea!
Termékeny nyák esetén is előfordul egy kis elszíneződés, szóval nincs semmi gond.

Zsó!
Sajnálom a menzit, de legalább mehet a hsg.

Tapi!
te most hogy állsz ciklusilag?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Csajok!Nagyon aranyosak vagytok!
Ma annyian voltak Tapolcán,hogy az eszméletlen!Eddig is, de ma ..... Ráadásul Török dokinak el kellett utaznia ugyhogy csak a Csongrády doki volt ma egyedül. :( Érezhető, hogy nincs várólista mindenki lombikos.De annak ellenére, hogy a vérvételen kígyózó sor volt olyan hamar behívtak UH-ra,hogy meg is lepődtem! :) Nem mondta hál isten, hogy valami gond lenne.Sok-sok tüszőm van pontosan nem tudtam számolni mennyi mert csak diktálta sorba melyik mekkora mind a két felén.Azt mondta: hát ezek igen megnőttek.Volt egy az 30 mm volt.( :?: ) Most meg attól félek nem ám túl vagyok stimulálva??? Hétfőn lesz a leszívás reggel fél 8ra kell mennünk.Ma 2 gonal helyett már csak 1-et kell adnom,meg irt fel 1 db cetrotid-ot meg 2 db ovitrelle-t. Ez utóbbit majd holnap este 6-kor kell beadni.Ma megint fáj a hasam. :( Most már kezdek nagyon izgulni a hétfő miatt!
horváth beáta
 
 


Bea,hű,de reméltem,hogy írsz mielőtt munkába kell indulnom!

Nyugi,biztos minden rendben lesz!Pihengess a hétvégén és hipp-hopp itt lesz hétfő reggel!Csuda izgalmas,most rajtad a topic szeme! :wink:

Vasárnap keresztelőre megyünk!Unokatesómék 2.gyermeke lesz lelocsolva.Az elsőnek én vagyok a keresztanyja :wink:
Vendég
 


Zsó!Az tök jó! :)
Képzeljétek volt ott 1 nő hát nálam idősebb volt tesztre jött elöttem ment be.Sikerült neki pozitív lett,de angyalom úgy sírt az örömtől hogy csak na!Olyan megható volt még nekem is majdnem kijöttek a könnyeim!Olyan csodálatos érzés lehet! :)

Lilla!Majd adsz infót hogy van a leszívás?Mit kell vinni?Kösz!
horváth beáta
 
 


Bea!
A túlstimu nem azt jelenti, hogy sok nagy tüsződ nő. Úgyhogy ne aggódj! Igyál nagyon sok vizet, és akkor nem fog annyira fájni a petefészked. Ja és sok fehérjét is. Ezek pont azért kellenek, hogy a túlstimut elkerüld. Az viszont bizti, hogy az ilyen nagy tüszők már kiestek a játékból, mert túlértek. De emiatt ne aggódj a kisebbek pont hétfőre lesznek tutik!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea
Ezek szuper hírek. Mondjuk a 30 mm-es szerintem is túlméretes, de elvileg nem repedhet meg idő előtt, mert kapod a szurikat, majd csak a tüszőrepesztő után kb. 36 órával. A certoid nem tudom mire jó, az ovitrelle a tüszőrepesztő. Én is 2-t kaptam. A leszívástól ne félj, én is nagyon féltem, de nem volt vészes. Aludni fogsz, semmi fájdalmat nem érzel. Én az altatástól féltem, de kb. 5 perces volt az egész. Egyből magamhoz tértem, mikor bevittek a szobába. Nem is voltam rosszul. Egy hálóinget vigyél, papucsot, meg szerintem köntöst is, hátha sokan lesztek, és kipaterolnak a szobából egy külső szobába. Akkor meg nem jó a többi ember előtt hálóingbe flangálni.
Mikor mindenkivel végeztek, bejöhettek a férjek is, és végig ottlehettek, amíg feküdni kellett.
Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz.
Igyál sok szénsavmentes vizet, és egyél sok fehérjében gazdag kaját. Ez a lényeg, és akkor nem leszel túlstimus. Nekem is volt 23 petesejtem, mégsem lettem az.

Tapedli
Köszi a kérdésed, jól vagyok. Pocim növöget, délután teszek fel nektek képet, amit szerdán csináltunk a betöltött 25. héten. Kedden megyünk dokihoz uh-ra, akkor már többet tudunk.

Nagyon drukkolok mindenkinek csajok! Kívánom, hogy mielőbb kismamák legyetek!

Kép
p__lilla
 
 


SZIASZTOK!

Zsó,
most volt idöm elolvasni az idézetet, amit írtál. nagyon tetszik nekem is, szépen meg van fogalmazva az Élet értelme. mert hát gyerek nélkül lehet élni, de nem nagyon érdemes.

Ilyenis,
apinak az andrologus az FER14-et ajánlotta. el is kezdte szedni, 3 hónapos kúra...és utána kontrollvizsgálat. remélem használni fog!!!!! egyébként ez sem olcsó.

Tapedli,
www.hellobaby.hu

Bea,
hétfön leszívás! jaj de jó! biztos minden rendben lesz, olvastam, Lilla már elmondta, hogy mi a menet. szóval ne izgulj!!!! sok-sok tüszöt kívánok neked hétföre!

Bumi,
veled most mi a helyzet? spontán vagy újabb lombik?

MINDENKINEK KELLEMES HÉTVÉGÉT






:lol:
dina34
 
 


Kösz Lilla!A certoid az azt hiszem ami megakadályozza hogy megrepedjenek idő előtt.Hát már nem sok van hétfőig kibírom valahogy! Annyira nem vészes. :) A beülti az 3 napra rá van ugye?Oda is mind a kettőnknek kell majd menni?Azért kérdem ám mert apinak ugye új munkahelye van lent dolgozik a Balatonon.De valószínű a héten Pestre kell menniük dolgozni.De még nem biztos.Nem is tudom,hogy lesz akkor a beülti! :(
horváth beáta
 
 


Ja különben mekkora tüszők a jók ilyenkor? :oops: Csak legyen 2 vagy 3 ami jó lesz!
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Bea!
Ne izgulj, minden okés lesz. Csak ezek a nagyok lesznek már túlérettek, a többi okés lesz, és legalább mindnek lesz ideje megérni.
Nekem hiába szívtak le 12-t, ha abból 5 éretlen volt. Szóval csak az érettek számítanak.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


szia Bea,
szerintem, ha 2-3 tüszöd lesz csak, akkor a beülti a 3.napon lesz mindenképp. ha több, akkor van, hogy 5.nap helyezik be a pociba az embriokat. persze, gondolom elötte kikérik a véleményedet, hogy ezt akarod-e.
Szerintem is nagy a 30mm inkább a 20 mm az okés. de Lilla ezt jobban tudja, majd biztos meg is írja.

DRUKK neked! szia
dina34
 
 


Dina!
Mi most szünetet tartunk. Szeptemberben folytatjuk a lombikot.
Addig meg pihi van.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A 20 mm-es is nagy már, az is túlérik hétfőre. A 16-18 mm köröliek a jók, szerintem.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

én nem tudom mi tévö legyek. egy inszemet még szerintem megpróbálunk a nyár folyamán. ha nem sikerül, akkor összel mi is lombikozunk. veletek együtt :D legalább nem leszek egyedül. bár tudom, hogy vagyunk még páron....sajna
tudod, az inszemet azért, mert a kiskatonák száma pont a határon van egy inszemre. szóval hátha... meg aztán most javulni kellene nekik!
dina34
 
 


Bumi!És van olyan hogy túlérik mind?Vagy olyankor mi van?Mert 19mm alattit nem mondott a doki pénteken! :( Hát most ez megint félelmet keltett bennem! :cry:
horváth beáta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: