Új privát üzeneted érkezett!

Süni
Úristen, te is már a célegyenesben vagy !! :D
Hogy álltok, babaszoba elkészült, kórházi csomag bepakolva ?

Trix
Örülök, hogy végül minden rendben van a babákkal ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!


Megjött a kombinált teszt eredménye: Negatív!!!!!

Trix!

Örülök, hogy minden oké veletek is. Azért a barnázás miatt pihengessél!!


Dita!

Neked is megjött az eredmény írj hogy milyen...!!!!!!

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Rilla, igen, a célegyenesbe fordultunk :D Jelentem babaszoba kész, kórházi csomag összepakolva. Tegnap voltam az első ctg-n. Minden oké volt. Zéti persze végig aludta volna, ha az egyik szülésznő nem folyamodik drasztikus lépéshez és nem rázza meg a hasamat :D

Áfonyácska, gratulálok a negatív eredményhez!

Mi lehet Vukival?????

KépKép
süni76
 
 

 
 

LELET
KOMBINÁLT-TESZT
A DOWN-KÓR KISZŰRÉSÉRE


A vizsgálatot az angol Wolfson Betegségmegelőzési Intézet Magzati Szűrővizsgálati Központja végezte.
Az angol nyelvű leletet a vizsgált személy kérésére kiadjuk.

A vérvétel napja: 2009. május 11.
A vérminta laborba érkezésének napja: 2009. május 11.
A kezelőorvos neve: Dr. Burik Zoltán


A vizsgált markerek eredménye:
PAPP-A szint:
1540.00
miu/L
1.04
MoM
Szabad ß-hCG szint:
209.00
Ng/ml
7.38
MoM
Tarkóredő vastagsága (NT):
1.60
mm
1.08
MoM

A szűrővizsgálat eredménye: negatív
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 310
Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000

Wayne Huttly

A leletet validálta:
Wayne Huttly
szűrőközpont vezetője


AFONYA
Elírták a születési dátumomat, felhívtam őket és mondta hogy a december helyett februárt írtak, és gyorsan beütöttem és láttam hogy nega!

Ma is voltam kukucson!
Mennyivel rosszabb ez az uhu itt falun!
Örülök, hogy pesten sikerült látnom Bogyit!
Bent volt a barátnőm és a kislánya is. A kiscsaj nagyon profi mondta hogy ott a feje, keze, orra! :wink: :lol: :lol:

Most sajnos egy hónap mire újra mehetek, a neméről azt mondta ő is hogy nem akar találgatni, majd talán egy hónap múlva.

Átnézek az előző oldara aztán jövök!

dita75
 
 


Javítok:
este olvasok vissza, mert apci hívott hogy készüljek, megyünk a tescoba mert szombaton kerti party lesz nálunk (szülinap) és holnap nem ér rá vásárolni menni mert megy a gyerekéért is Füzfőre. Úgyhogy ma kell megejteni. 8)

dita75
 
 


Dita!

jó hogy végül megtudtad nézni:)
azért nem semmi, hogy így elírnak dolgokat!!!!!

Az én számadataim amúgy tök másak

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Dita, Áfonyácska
Gratulálok a negatív eredményekhez !!! :D

Süni
Szerintem Vukinak már megszületett a babucija,biztos azért nem jelentkezik ! :D
VUKI, gyere, amint tudsz !! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Witch, Rilla, Swanny, Trix ..... mindenkinek köszönöm a gratulációt, aranyosak vagytok.

ÁFONYA
Gondolom egyformák nem lehetnek! A lényeg hogy negatív, bár én 100 %-ig biztos voltam hogy mindkettőnké az lesz, sztem az ilyet meg lehet érezni nem?
Én sok mindent megéreztem már. A lombikban is tuti voltam hogy sikerülni fog, és így is lett.

TRIX
Priviben már írtam neked. Örülök, hogy egyezik a véleményünk! :wink:

RILLA
Mákod volt hogy viszonylag hamar tudtad mi van a kicsikéd lábai között, remélem hogy nekem sem kell majd tovább várnom, de nagyon gondolkozom azon az intézményen aminek a linkjét Trix feltette, csak azt bánom hogy nem ezen a héten voltam, mert akkor apának holnap egy Bogyó-dvd lett volna a szülinapi ajándéka, hát erről most lecsúsztam, de lehet hogy majd utóajándék lesz. :roll:

GOMBAHÖLGY
Gratulálok a kisbabádhoz! További szép terhességed kívánok!
Szép nevet választottatok a kisfiúnak? A kistesónak már választottatok nevet?
Tudom hogy még nem tudjátok a nemét de biztos vannak már ötletek! :)

SWANNY
Nagyon kedves vagy hogy elláttál az allergiatanácsokkal, hatalmas segítség, mert tanácstalan voltam hogy mit kéne szednem hogy ne szenvedjek ezen a nyáron még ettől is.
Remélem nálam is beválnak a szerek.

SÜNI
Örülök, hogy minden oké így a finisben!
2700 gr. Tökéletes! :wink: :lol: CSodás, könnyű szülést kívánok neked!

Én elkezdek készülni a holnapi bulira, takarítás, előkészületek a kajákkal.
Nagyon nem hiányzik, de hát egy évben egyszer van apának szülinapja.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

dita75
 
 


Dita: már válaszoltam is a privire ismét... :lol: és attól még meglepheted Apcit egy későbbi időpontban is. Remélem jól sikerül majd a party holnap :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


TRIX
Már mondtam neki hogy lesz majd egy külön meglepi ami Bogyival kapcsolatos és azt hitte hogy az hogy bejelentem fiúnk lesz! :twisted: ( :lol: :lol: :lol: )

Majd kiderül! De ha tényleg az lesz örök életemre hallgathatom hogy Ő bizony megmondta! :evil:

A party jól sikerült, anyósomnak meg a párom keresztanyjának babacucc bemutatót tartottam. :wink: :D

Terülj-terülj asztalkám volt, két torta is (rengeteg maradt ha kér valaki fénypostázok: csoki és dobostorta van) Nagyon elfáradtam, pont akkor jelzett Bogyi is amikor már le akartam ülni hogy elég volt a munkából és pihi van.
Még szerencse hogy van mosogatógép nélküle nem rendeznék ilyen partykat, még emlékszem milyen rossz volt pár éve estig mosogattam.

Azért anyósomék kiakasztottak a babonájukkal, hogy semmit nem szabadott volna még venni. Igazság szerint sokmindent nem vettem, hanem kaptam, vagy kölcsön holmi, hisz az a rengeteg ruha mind a tesómtól van, meg most barátnőmtől is jött egy nagy szatyorral.
És néhány apróságon kívül mindent kaptam eddig ami van.
Utasítottam volna vissza, vagy mit gondoltak?

Na mindegy én úgy is tudom hogy Bogyival minden oké lesz, az idősek legyenek babonásak, ha nekik úgy tetszik, én meg úgyis azt csinálok amit akarok! Már csak azért is mert önfejű vagyok! :wink: :lol:

További kellemes hétvégét mindenkinek!

dita75
 
 


Sziasztok Lányok!
Kedves Gombahölgy!
Régebben én is irtam a fórumra, ma már egy 16 hónapos kisfiú anyukája vagyok W. dokinak köszönhetően.
Gombahölgytől szeretném kérdezni, hogy neki a második terhessége hogy jött össze, kellett-e újra eljárnia a BMC-be?
Nekünk inszemmel sikerült ugyanis, és újra mennénk, (mert nem bizunk magunkban eléggé?), állítólag nem volt különösebb oka, hogy miért nem jött össze természetes úton.
Szerintetek újra ki kell várni a sorunkat (megbeszélés, vizsgálatok, hsg, stb.)? W. doki elment, így nem tudunk csak úgy visszamenni, elakadunk már a recepciónál. Ott meg kérdezősködni fognak (?) Mit mondjuk, mióta próbálkozunk, hogy bevegyenek újra, gyorsan?
Én nem hiszek az őszi és téli időszakban, nekem mindig a tavasz hozta a megtapadást.

Köszönöm, ha irtok valami okosat

Mari
kalmanka
 
 


Szép jó reggelt Csajok!

Ditus: örülök, hogy jól sikerült a party! :) és kislány lesz :lol:
A babonásokkal meg ne is foglalkozz!
Bár még nekünk sincs semmink, amit a Babócáknak vettünk ill. kaptunk volna, de nem igazán babonából.
Mi leendő Anyukák, tudjuk minden rendben lesz ezúttal!!! :D :D :D

Már olyan izgatott vagyok, hogy mikor fogom megérezni Őket a Pocimban, állandóan azt figyelem!!! :? :D
Tudom, van még rá időm és nemsokára eljön az a nap, de egyszerűen már más sem jár a fejemben. :? :roll:
Idősebb kismamik: Ti mikor éreztétek meg először a Babók mozgását?
Védőnőm szerint a 16. héttől már várható... :)

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


TRIX
Én a terhesség mindenttudó nagykönyvében azt olvastam hogy a 14-20. hétig bármikor megérezheted de azt mondják első terhességnél később van, ugyanis nem ismered fel a jeleket. Olyasmit írnak hogy kis bugyborékoláshoz hasonló érzés és mintha egy kis tollpihével csikizne odabentről.
Én is nagyon várom. Már voltak hasolnló érzéseim de sztem az a gyomrom volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Amúgy nem csak anyósomék ilyenek. Érdekes mert amikor szuriztam magam a lombikra a nővéreméknél voltam 3 napig és kijött anya is egy napra.
Elmentünk a tescoba vásárolni meg kilövetni a camponába az uncsihúgom fülét és megláttam a kedvenc boltomat (C&A) Bementünk és anya vett Bogyinak egy tök édi kisfarmert. Pedig akkor még csak a szurik mentek.
Most meg egyfolytában ezt kérdezi amikor áradozok a látott babaholmikról, hogy de ugye nem vetted meg? :shock: Kész vagyok tőle!

Amúgy sem tudnám megvenni mert még mindig nem jött sem az apeh sem az oeptől pénzem. 3 hónapja vok tp-en és eddig csak egy törthavi tp-t kaptam.
De most már jövő héttől magam intézem, mert kiszámoltam, hogy a legutóbbi papíromon is másfél hónapig ült a munkahelyem. :twisted:
Az apehos csajra meg majdnem ráborítottam az asztalt mert vele csináltam a javítást másfél hónapja és még mindig nem stimmel valami.
Azt mondták felhívnak a kp-ból, két napig vártam nem hívtak, ezért holnap be fogok menni és kiverem a dilit. Fel fogom hívni az ügyvédemet is hogy mit lehet ilyenkor tenni mert nagyon jogtalanul járnak el velem.

dita75
 
 


Dita
Szerintem mostmár simám kibírod ezt a 3 hetet, aztán megtudod mi van vagy mi nincs a babád lába között ! :D :lol:

Trix
Én a 18. héten éreztem határozottam először a rugizásokat ! :D
De én nem éreztem sem buborékozást, sem rezgést, hanem rögtön box volt ! :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Dita: milyen érdekes is ez a táppénz téma. Az első két papíromat két heti részletben adtuk be a céghez, de szerencsére a márciusi tp-met már megkaptam és képzeld több volt a két átutalt részlet összege, mint a fizum :lol: úgyhogy én nagyon örültem. :)
Beszámították a külön juttatásaimat, is és úgy átlagoltak. Remélem, nem később derül ki, majd a kövi adóbevallásnál, hogy vissza kell fizetnem lóvét!!!! :roll: :evil:
Apeh-hal szerencsére ezidáig nem volt gond nálam, remélem a Te problémáid is mihamarabb megoldódnak!!!! Csapj szét közöttük!!! :wink:

Már én is nagyon szívesen vennék babacuccokat, de szerintem júniustól állunk neki a vásárlásnak.
A Kicsikéink leendő szobája egyelőre még egy olyan szoba, ahol mindenféle cuccaink vannak, azt ki fogjuk festeni és sokmindent ki kell dobálni onnan. Lesz vele meló rendesen. Mi egy kétszintes 75 m2-es sorházi lakásban lakunk, de csak ez az egy szobánk van a Kicsi jövevényeknek. Szerintem, amint visszamegyek majd dolgozni gyed után hónapokon belül valami nagyon ház után fogunk nézni, de ez még a jövő zenéje. Előbb babázni akarok! :lol:

Rilla: fantasztikus érzés lehetett, mikor először érezted a Babót! Én is akarom!!!! Nálam is boxmeccsek lesznek :lol: :lol: :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


RILLA
Nagyon jót nevettem hogy nálatok egyből box volt! :lol: :lol: :lol:

TRIX
Nálatok még nagyobb harcok lesznek, ismerek néhány ikres mamit. :)

Mi is sorházban lakunk de egy szintes és 85m2. Mégis olyan a beosztása hogy csak két hálószobánk van, azok sem valami nagyok. 9 és 12 m2. De végülis sztem a családok zöme a nappaliban meg a konyhában éli az életének nagy részét ami viszont nálunk pont jó.
Az étkezőt meg fogjuk szűntetni, és ott lesz leválasztva a párom fiának egy kisebb kuckó. Amúgy sem igazán ettünk ott mert a konyha és a nappali között is van egy négyszemélyes asztalunk. A falon és ajtónk kívül sajnos a fűtést is meg kell oldanunk, de úgy néz ki hogy annyi mindent kapunk innen-onnan hogy az átalakításra is maradni fog az adóvisszatérítésemből.
Ruhákat egyáltalán nem akarok venni, néhány kiegészítőn kívül, mint pl. sapika, zokni. Annyi cucc van itt épp ma rendezgettem, hogy még ezek közül is lesz jó néhány amit nem lesz alkalom hogy hordjon.

Valamelyik nap megláttam egy sapis-kesztyűs együttest, hát azt muszáj volt magamévá tennem ime:

Kép

teszek fel egy Bogyólak fotót is. Durva lesz ám! :lol: :lol: :lol:

Kép

dita75
 
 


Dita: szóval még párod kisfiának is lesz kuckója, ezt nevezem!

Nálunk az alsó szinten van egy amerikai konyhás nappali, mosókonyha és egy spájz. A felsőn egy hálószoba és a leendő babaszoba plusz még egy aránylag nagy fürdőszoba. Egyébként maga a lakás beosztása nagyon jó, ahhoz képest, hogy 75 m2-es.

Nagyon cuki a sapi meg a kesztyű, jó vastag, nagyon jó lesz télre Bogyinak! :lol: :lol: :lol:
A pocid is nagyon aranyos! :lol:
Megígérem, még a héten felteszek egy képet én is az enyémről. Egyébként hol vagy te 95 kiló, ha nem vagyok indiszkrét? Baromira nem látszik.....

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


TRIX
Már pedig annyi vagyok, ha talizunk te is láthatod.
Igaz amikor még tizenévesen modellkedtem majdnem csontsovány voltam, ehhez képest közel 60 kiló.

Amikor még nem szedtem semmilyen hormont 5-6 éve akkor voltam kb. 70 és az utcán nem tudtam úgy végig menni hogy ne dudáljon minden második kocsi, szóval valszeg nehéz a csontozatom vagy nem tudom, magas vagyok , de nem colos, olyan 174 cm.

A szoptatás után szeretnék visszamenni olyan 70 körülire. Remélem sikerülni fog.

Nálunk a legnagyobb hálószoba most a párom fiának a kuckója, de mivel ő nincs itt mindig nem tartom fent neki a legnagyobb és a legmelegebb szobát, mert ősztől Bogyó fog ott lakni. Amúgy is már elég nagy, neki nem kell annyi terület. Vagy alszik a szobában vagy a gép előtt ül, arra meg elég egy kisebb szoba is.
Sőt ha nem lenne itt nálunk barátja már nem is szívesen jönne már szerintem, mert piszkos módon tud unatkozni. Az anyja erőlteti hogy jöjjön minden hétvégén (szerintem). Legutóbb nem ért rá a kisfiú szombat du-tól egész vasárnap estig. Már minden baja volt a gyereknek, pedig elvittük autókiállításra is délelőtt, meg kiharcolt magának egy új számítógépes játékot.

Várom a pocifotódat. Gondolom közel nincs ekkora mint az enyém!

:oops:

dita75
 
 


Sziasztok!
Csak egy röpke bejelentkezés, aztán rohanok szopiztatni. Visszaolvasni, stb. nem tudom, mikor fogok tudni:

Anna lányunk május 12-én 10.03-kor 60 cm-rel (bár védőnő szerint nincs annyi, rosszul mérik a kórházban) és 3950 g-mal megszületett.
Végül császár lett, magától nem akart elindulni a szülés, és a nagy méreten kívül utólag még az is kiderült, hogy nem jól tartotta a fejét a kisasszony. Mindketten jól vagyunk, tegnap jöttünk haza a kórházból.
Kezdek regenerálódni, és próbálom megszokni az új helyzetet. Kicsit nyögvenyelős még a szoptatás, de remélem, beindul rendesen. Anna jó kislány, ha nem kelteném föl néha enni, nemcsak az éjszakát, de az egész napot is átaludná...
Mindenkinek további szép babavárást, a célegyenesben lévőknek könnyű szülést kívánok!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, de sokszor csak olvasó üzemmódban. Holnap leszünk 16 hetesek. Hát egy ideje nekem is csak rajta jár az eszem. Én is érzek néha 1-2 buborékszerűt, de még nem tudom Babó az vagy csak a beleim.
Nem bírtam ellenállni én sem 1-2 dolognak, így én egy téli overállt vettem, meg a párom unszolására a babakocsit, de csak holnap derül ki befér-e a liftbe. Ha igen, marad, ha nem sajnos eladás lesz belőle.Szemezek egy játszó-fejlesztő szőnyeggel is, de nem tudom, mi legyen vegyem-vagy ne. Nem babona miatt, csak valahogy még olyan messzinek tűnik november eleje...

Vuki gratulálok Annához, szép nevet választottatok. Majd kérünk beszámolót és persze képeket.

Ma voltam védőnőnél, most fél kilóval vagyok több, mint 4 hete. Sokat nem foglalkozott vele, fénymásolás, jól nézek ki, súlymérés, vérnyomás, ne egyek sok epret, mert az allergiát okozhat a babánál, és ennyi, már jöhettem is el. Ja és hogy ha erre jár bejönne környezettanulmányra.... na majd ha jónak látom :) A mi gyerekszobánk mint egy csatatér most, oda van beszórva minden, folyamatosan pakolok, de akkor is lassan fogy. A mi lakásunk csak 57 nm panel.

remény73
 
 


Remény!

Nekem annó május 5. én volt a beültim, és eper szezonban állandóan epret ettem, meg egész nyáron barit. Semmi baja a lányomnak :) A csecsemők nem ehetnek egy éves korukig ennyi :) 8)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Hatalmas gratulációm Anna babához. Szép paraméterekkel rendelkezik :D Születésnél valóban többet mérnek állítólag, mert nem nyújtják ki a babák lábait.

Én napok óta epret kívánok. Eszem is, bár azért módjával.

KépKép
süni76
 
 


Én is azt hallottam, mert a szomszéd kisfiútis 50 egynehány cm-vel engedték ki a védőnő meg 46-ot mért.
Igaz babacuccokra nem számíthatok onnan, de információra igen, mit vegyek, s mit nem.

remény73
 
 


VUKI

Kép

Szép méretek és milyen jó alvókája van! :lol:
Lesz egy kis időd várjuk a képeket Annácskáról!


REMÉNY

Én minden héten veszek vagy 2-3 doboz epret sőt mostantól már anyósoméknál is érik, holnapután jön apósom kerítést csinálni és ígérte hogy hoz egy jó nagy tállal. Biztos nem fogom kihagyni, sztem a védőnő kicsit túlreagálja a dolgokat, de ha téged megnyugtat és megvagy nélküle akkor tartsd be az utasítását.

dita75
 
 


VUKI
Szívből gratulálok a kis Annához !!!!!!!! :D
Milyen hosszú baba lehet....60 cm :D , ilyet még nem is hallottam ! :lol:
Majd ha lesz időd, tegyél fel róla képet !!

Dita
Szépen alakul a pocid ! :D

Remény
16 hét...az már jól hangzik ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!

Vuki: egy kicsit megkésve, de ezer gratula a kislányhoz!!! Remélem, minden rendben van veletek! Vigyázz magatokra! :D

Rilla: veled mizu? Magatokról nem sokmindent írtál... :roll:

Dita: Nálatok minden ok? :lol:
Képzeld, tegnap a Norbi anyukájánál ránk várt jó pár kisbabaruci :lol: és ez még nem minden. Később még kapni fogunk egy csomót. Bár még nem hoztuk el, de mind csak a mi Babáinkra vár. :wink: :lol: Annyira jó érzés volt ezeket a kis holmikat széthajtogatni és megnézni, már beleképzeltük a mi kis Picúrjainkat.... :lol: :lol:

Lányok: nem tudnátok megmondani, mivel kell kimosni a használt babaruhákat? Van valami speciális babamosópor, igaz?

Remény: mikor is mész az AFP-re? A héten, igaz? Én jövőhéten szerdán megyek. Jó lenne már túl lenni rajta

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


TRIX
Elhiszem én hetente legalább kétszer végignézegetem a kapott babaholmikat.
Én kimostam a rendes mosóporunkkal, aztán majd októberben kimosom mégegyszer babamosóporral. De állítólag nem kötelező azzal elég ha valamilyen sensitív mosóport veszel.

Amúgy kitől vannak a kisruhák? Rokontól?

Nálunk minden ok. Párom ma hajnalos volt azt mondta 1 körül hazajön, hát kiváncsi leszek hazaengedik-e.
Állítólag holnap kapok tp-t. Juhéjjjjj! Csekkeket már ki is készítettem! Adóval még semmi, január 30 óta! Már nem is idegeskedem rajta, mert szétrobbannék.
Hétvégén szerencsére kivételesen gyerekmentesek leszünk, anyjáékkal szervezett most programot. Viszont holnap apósom meg a párom unokatesója jön hozzánk egész napra, bezzeg párom nem lesz itthon nekem kell majd kiszolgálni őket amig csinálják egész nap a kerítést. Külön-külön is kibírhatatlanok hát még együtt. Remélem azért nem fog estig tartani. :roll: :roll:

A szuper 4D-re bejelentkeztem péntekre de mindenki lebeszélt róla :roll:
Ma lemondom és majd kérek egy későbbi időpontot amikor már sokkal formásabb Bogyi.

dita75
 
 


Ditus: köszi az infót!
A babaruhákat anyósom szerezte egy barátnőjétől, már kiszolgált ruhadarabok. Rengeteg body van benne általában 68 ill. 80-as méretűek, vegyesek. Vannak tescós, kengurus és C&A-s darabig is közöttük. Később majd kapunk még kisebbeket is, amint a jelenlegi gazdija kinövi. :lol:
Viszont téli cuccokat asszem be kell majd szereznünk, mert az nem hiszem, hogy sok lesz. Már nagyon kezd mehetnékem lenni, babacucc beszerző körútra... :lol: de hát mindennek eljön a maga ideje, nem? :lol:

Reméljük, tényleg jön a tp-d végre! Pároddal pedig lélegezzetek fel a fiúcska nélkül és ma ha korábban hazamegy, foglalkozzatok egymással!!!
Mi hétvégén elutazunk vidékre, édesanyámhoz Kalocsára, úgyhogy zajlik az élet nálunk is. Mindig megyünk valahová...

4D-ről meg annyit, hogy szerintem menj akkor, amikor a szíved úgy akarja!
Mi először valószínű 17-18. hét körül megyünk majd el. Már nincs is olyan messze...

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


darabig = darabok :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!!

De jó mennyi ismerös név?? Én is voltam már védőnőnél és megmért és inszem óta 8 kg fogytam és olyan lapos a hasam mint tornász koromban. De most már tudok enni rendesen végre. Apa minden nap csinál nekem vacsit. Kérdésem lenne,hogy a genetikai ultrahangon mit néznek??

Kép
Kép
colin
 
 


Üdv. itt Colin: nálam a genetikai UHU-n a kicsi tarkóredőjét, az orrcsont meglétét, hasfalat, koponyát, mellkast, végtagokat, méhlepény helyezkedését ill. magzatvíz mennyiségét nézték. Lemérték a kis tarkóredőjüket és a koponyájukat, persze a Babók hosszát is.
Nekem a vizsgálatot a János kórházban csinálták, de vérvétel nem volt a genetikához, csak teljes vérképet csináltak. Ditának volt külön teszt, ő erről tud neked felvilágosítást adni.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix
Én is imádom nézegetni a kis ruhácskákat, ki-be hajtogatni őket ! :D
Köszönöm, hogy érdeklődtél, velünk minden rendben, mostanában nincs semmi történés, majd 3 hét múlva lesz ultrahang, addig csak türelmesen várom, hogy teljen az idő ! Már csinálgatjuk a babaszobát és vásárolgatunk, hamarosan már minden meglesz, jövő héten veszzük meg a kiságyat és az alváshoz való összes kiegészítőt, már alig várom !!!

Kép
Kép
rilla_
 
 


RILLA
NAgyon ügyik vagytok hogy már majdnem mindenetek megvan, én úgy tervezem, hogy 26 hetes korra már én is szeretnék mindent beszerezni és berendezni a szobát, de sajnos a párom fia miatt nem biztos hogy mindez megvalósul pedig nagy pocakkal nem igen szeretnék a felújítás közepén állni. :roll:

Milyen ágyneműt vesztek?

COLIN
Te már itt tartasz??? :shock:
Mi Áfonyával elmentünk a Margit kórházba mert ott most a sejtbank támogatja a kombinált tesztet, így 25 ezer helyett tök ingyen csináltattuk meg.
Elvileg kérik a 12. heti uhu-t de nekem nem volt úgyhogy bepofátlankodtam, de amúgy kellett volna rá időpontot kérni. Ugyanazokat nézték nekem is mint Trixnek, aztán volt egy vérvétel, és pár nap múlva kaptam a telefonomra egy sms-t hogy a leletet hol lehet megnézni. Ki is lehet nyomtatni.

TRIX
Nekünk szerencsére vannak téli cuccok is, több gyerekről kerültek le úgyhogy vegyesen van fiús és lányos téli és nyári holmi.
Vannak overálok és bundazsák, hálózsák. Én csak apróságokat szeretnék még mint kiszokni meg legalább még egy téli sapi. Előke is annyi van azt mindenkitől kaptam régit és újat is.

Én is azt gondoltam hogy a 17. hét körül mennék 4D-re de csak akkor ha nem derül ki az afp-n a neme. Amúgy későbbre tervezem amikor már kis husisabb.

Párom már itthon, de egy órája elaludt, abba is kellett hagynom a takarítást hogy nyugodtan pihenhessen. :wink:

dita75
 
 


Dita
Annyira azért nem vagyunk ám ügyik....június közepén elmegyünk nyaralni 2 hétre (addig mindent beszerzünk, ami még hátravan), aztán július elejétől kezdődik a festés, nagytakarítás, bababútorok összeállítása...stb.(közben persze dolgozom, így csak a hétvégék szabadok erre) .Ha minden jól megy, akkor kereken 1 hónappal a szülés előtt leszünk kész mindennel....jajjj már annyira várom !! :D
Birka ágyneműt veszünk a Pindúrkának (nehogy allergiás legyen a tollpaplanra), a huzatokat rá pedig anyósom varrja ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!
Ma voltam AFP vérvételen, azaz négyes teszten, mert amikor 12 hetesen voltam, akkor igaz negatív lett, de minimális eltérés miatt javasolták a négyes tesztet, így ma megcsináltattam. Pénteken 12 után lesz eredmény.
Hát nehezen állom meg én is ne vegyek ezt-azt. Sajnos nekem eddig nem nagyon tolongtak sem ismerősök, sem más, hogy adnának dolgokat, így én veszek folyamatosan, amit kigondoltam, s megtetszik.
Unokanővéremék felajánlottak egy 20 éves kiságyat, ami 18 éve padláson áll, de azt gondoltam inkább veszek egyet, kókuszmatrac úgyis kéne bele, meg ki tudja 20 év alatt mi történt vele, mert még ők sem hozták le.
Eddig én is vettem egy overállt, egy paplant, rendeltem anyagot, s varrok majd ágyneműhuzatot, (sajnos az egyik anyagból nem kaptak, de majd kiderül később kapnak-e), vettem egy hosszú ujjú body-t, egy törölközőszettet, és megvettük párom kérésére a 3 kerekű babakocsit. Kinéztem már a forgót a kiságyra, és néhány dolgot, s beterveztem mit hol veszek meg folyamatosan. Én szeptember közepére be akarok fejezni mindennemű vásárlást, s max. 1-2 kisebb dolgot venni még.

remény73
 
 


Remény
Szépen haladtok a babadolgok beszerzésével, én hozzád képest sehol sem állok ! :lol:
Hol vettél anyagokat ??...én is jövő hétvégén tervezem ! Küldesz róla fotót ?

Kép
Kép
rilla_
 
 


Rilla!
Én a neten nézem, mert féláron megvan, igaz én elmegyek érte a Europarkhoz majd, de postán is kérhető. Megnéztem boltban 1200 felett vannak...
Én vettem egy flanel macikásat, beleszerettem, nem bírtam kihagyni.Vettem még kék kutyásat, de sajnos a gólyásom nem volt, így még nem hoztam el, várom a további mintákat.Itt megnézheted mik vannak:
http://www.teszvesz.hu/show_user_auctio ... id=7323630
vagy a zsibvásáron csigabi felhasználónévnél.
Ezeket vettem eddig:
Kép
Kép [/img]

remény73
 
 


Remény
Köszi, hogy küldtél képeket....nagyon tetszenek !!! :D
Alig várom a jövő szombatot, hogy én is vehessek valami szépet ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Lányok!

Látom mindenkinek jobb dolga volt a hétvégén, mint a számítógép előtt ülni. :lol: :lol:

Remény: nagyon édik az anyagok, ügyesen választottál! Barnázás elmúlt már? :wink: :?

Dita: mizu? Te is nagyon el vagy tűnve. Bogyesszel minden rendben? :lol:

Rilla: minden rendben van veletek is?

Szerdán megyek AFP-re, jövőhéten UH-ra. Velünk minden ok, már nagyon figyelem a rúgásokat, mozgásokat, de még mindig semmi :( :? sajnos...

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix, igen, már nem barnázok. Én pénteken voltam az AFP eredményéért, negatív, és utána UH-n, de nem mutatta meg a baba a nemét, így még bármilyen nemű lehet. Szerintem még ha nem érzel semmit sem gond, én id néha, ha nagyon koncentrálok a babára érzek valami nagyon finom mozgást, de azt is csak néha. Olyan, mintha a kezemhez finoman hozzányomódna valami 1-2 másodpercig.
Akinek még nem volt babája, az később érzi meg, de a 20. hétig ez általában megtörténik.

Köszi, ma megyek az anyagokért.

remény73
 
 


Rilla! Még ezt a kettőt választottam: sárga macis függönynek, kék macis ágyhuzatnak :)
Most megint van sokféle neki, de mivel a pici babának én úgy tudom, hogy 100% pamut kell, én olyanokat választottam.
Sajnos annyira nem vagyok tisztában az anyagok milyenségével, így majd ma kiderül a sárga macisnál, ami pamut-poliészter keverék, hogy milyen, mert a kevertekből sokkal több a gyerekmintás, és nagyon édesek. Kép Kép

remény73
 
 


Remény: nagyon aranyosak ezek az anyagok! :D
Mekkora volt a Babód múlt héten? Kíváncsi vagyok, a mieink kb. mekkorák lehetnek.

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix! Nem volt méret, csak a fej, has és még valami mérete volt amit leírtak.Így a méretei:
BDP:35mm, TAD:31mm, FL:22mm, és a szíve 140-es.

remény73
 
 


Szaisztok!!


Picike világosbarna folyadék folyik belölem. Szerintetek ez baj???
Idönként meg belenyilal a hasamba a fájdalom. Jaj nagyon meg vagyok ijedve.
Ja és még mindig tök lapos a hasam.

Kép
Kép
colin
 
 


Colin!
Ha van választott orvosod, hívd fel, s ő ha nincs gond megnyugtat. Ő biztos tudja mitől lehet, nekem anno mikor volt az utrós cuccban rózsaszínes, akkor mondta amíg gombostűfej méretű ne aggódjak. Mikor véreztem de nem fájt semmi is mondta nem biztos, hogy a babával van gond.
Ne aggódj a lapos has miatt, lesz az még nagy:)

remény73
 
 


TRIX
Nem volt kivel beszélgetni hisz csütörtök óta nem is volt hozzászólás!
De amúgy tényleg nem volt időm egész hétvégén kerítést csináltunk apával. Jól elfáradtam, ma is csináltuk este, meg még két napra való meló van vele.

Apeh bácsinál is voltam, és még mindig packáznak velem, legújabb variáció hgoy nem ikszeltem be hogy visszakérem az összeget, érdekes mondtam a csajnak, mert a másolaton meg be van, kiradírozták az övékét vagy mi? Ellopta a postán a cica az ikszet??? Nagyon mérges voltam, majdnem ráborítottam a csajra az asztalt amikor kijelentette hogy még 30 nap. Megszülök mire megjön a pénzem.

REMÉNY
Gratula az afp eredményhez.
Már engme is kérdezgettek, hogy érzek-e vmit, de én sem érzek még semmi bugyborékolást vagy csikizést.
Tök jók az anyagok mintái kiváncsi vagyok hogy a minősége is jó-e, mert én vettem már olyan anyagot sajnos nem is egyet ami az első mosásnál úgy nézett ki mint a mosogatórongy.

COLIN
Szeretnélek megnyugtatni, de végülis ennek a dolognak is két oldala van, hisz Remény babája is megmaradt a barnázás ellenére, de ismerek olyan lányt is aki két babát is elvesztett egymás után.
Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a dokiddal és nagyon remélem, hogy ő biztató választ fog neked adni.

RILLA
Én egy héten legalább két dolgot veszek Bogyikának.
Ma ha lett volna nálam elég pénz akkor megveszem a téli takaróját a téli hálózsákját és egy micimackós body-t.
Megjön végre az apehtől a visszatérítésem, nem menekülnek tőlem a bababoltok. :lol:

Azért épp ma nézegettem elég sok cucca van Bogyónak, bár igaz még vagy 200-ban benne lesz a többi ami még kell.

Én olyan nehezen viselem a meleget, ti hogy vagytok ezzel?
Tiszta pötty a cicim, a mellkasom meg a hátam végig. Olyan csúnya és idegesítő.

dita75
 
 


Dita: az apehnél gondolták, hogy ennyi pénzt nem akarsz visszakapni? :? :roll: Az eszem megáll. :twisted:
Hát, én is fogok visszakapni 26 ezret, mert a cégnél elbarmoltak valamit és ennyi visszajár. Mi szokásunkhoz híven, máj. 20-án adtuk fel a bevallást. Lehet még én is hamarabb megkapom, mint te. Sajnálom, hogy ennyit szívsz velük!!! :( De, ha megjön a lóvé, akkor Bogyi kap egy csomó mindent. 8) :lol:
Még mindig nem vettünk semmit a Babóknak. Szerintem kb. 2 hét és mi is nekiállunk vásárolni. :lol: :lol:
A meleget viszonylag jól bírom, csak a tűző napon megfájdul a fejem. Ezért húzódok most mindig árnyékba. 8) :wink:

Remény: én is örülök, hogy rendben lett az AFP. :) Én sok jóra nem számítok, ikreseknél rosszabb szokott lenni az eredmény.

Még nem is mondtam: nemsokára elutazunk még utoljára kettesben, ha a doki mindent rendben talál. Jún. közepétől 1 hétre Horvátországba. Remélem, minden ok lesz és elmehetünk!!! Már be vagyok sózva... :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix
Minden oké velünk, tegnap voltam szemésznél és megnyugtatott, hogy a rossz szemem ellenére (5 dioptria) szűlhetek természetesen !! :D
Ma pedig megyek a nődokimhoz, megbeszélem vele, hogy nála szeretnék szűlni, remélem nem lesz pont szabadságon....na meg a szülés árát is megkérdezem ! :roll:
Babamozgás : lehet, hogy még pár hetet türelemmel kell lenned ! :wink:
Mi 2,5 hét múlva megyünk Horvátorszégba ! :D Ti merre mentek ?

Remény
Nagyon édesek az anyagok, amiket választottál....majd az eredményt is muti ám meg, amiket varrsz belőlük !! :D
Én még mindig nem jártam sikerrel anyagvásárlásban, de szombaton megyünk Budapestre babadolgok beszerzése miatt, remélem végre az anyag is meglesz !!
Gratulálok az afp-hez !!

Colin
A barnázás miatt mindenképpen beszélj egy dokival !....de ne aggódj, ez elő szokott fordúlni !
Nekem még a 15. héten is tök lapos volt a hasam ! :wink:

Dita
Minimum 200 ezer forint sajnos tényleg kell, mire minden babakelengye meglesz ! :( Na de majd a kistesónál már nem kell mindent megvenni ! :D
Nekem is be szokott pöttyösödni a hasam a melegtől ! :?

Kép
Kép
rilla_
 
 


Süni
Hogy vagytok ???

Kép
Kép
rilla_
 
 


Colin!

Beszélj a dokival, menj el hozzá. Én nagyon véreztem, mégis itt a manókám :) Ja, és 20-22 hetesen is úgy néztem ki mint aki csak meghízott :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?