Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: CSonginál egyértelmű, ha cicit akar, mert olyan lelkesen keresi, és tömi a kezét, hogy csak na. :lol: Meg akkor is szoptatom, ha csuklik, ezt is elég gyakran csinálja. És akkor is, ha látom, hogy álmos, de nem tud egyedül elaludni. Érdekes, ringatással sem lehet nagyon elaltatni. Szóval sokat cicizik, de azért van, hogy elnézelődik az ágyikójában. Ha elalszik Lara, akkor annyira tényleg nem volt éhes. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Én se fejek!Én kb az első 1-2 napban fejtem amikor hazajöttünk,azóta nem!

Kolos milyen picike!!! :shock: Most meg is néztem,nem is volt 3 kiló a születéskor!!!
És Maja továbbra is csodaszép!!!nagyon szép kislány...de tényleg!

Tegnap feküdtünk az ágyban 3an.Köztünk volt Izus.Néztük a TVt és nem akartam folyton felugrálni,bár amint közénk került elaludt...na a lényeg h néztük milyen cukipofa ahogy alszik,és megállapítottam h tök fiús...ha nem tudnám h lány simán mondanám h fiú :lol: A férjem szerint persze nem...de mivel annyira az apjára hasonlít,így lehet h nekem azért tűnik fiúsnak az arcocskája :wink: :lol:

Tinu!
Hát kitartás...esetleg email???Vagy esély sincs rá h arra válaszolnak???

Barbi!
Meg se merem kérdezni mi volt a múltkor a baj az érzéstelenítésnél...

annus11
 
 


Annus
vicces volt. Férjem azt mondta látatlanban, hogy nem lesz 3 kg én azt hogy lesz. Erre a mérleg először 3000 g-ot mutatott és visszament 2990-re :-)
pumuklii
 
 

 
 

Annus: e-mail cím nincsen megadva az OEP honlapján! :x

Kép
Kép
tinu
 
 


Szép napot mindenkinek!

Édesek a babák!
Annus, az a legcukibb, ahogy Iza kis tappancsai kilógnak a hordozóból!
Pumukli, jól néztek ki, nem látszik rajtad semmi nyoma a terhességnek! Maja is kis szépség!
Kamilla tündéri! És már Normafán is járt!

Szofinak továbbra is drukk!!!!

Barbi, üdv itt! Én se rég "képeztem át" magam zugolvasóból fórumozóvá. Azóta nem lehet lelőni!!! :oops:

Rakjatok még képeket!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Tinu, egyenesben tudsz emailt írni az OEP honlapról:

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

Ált. bejön- nekem APEH nem reagált hónapokig a levelemre, emailre egyből. Telón persze nem elérhetőek.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


tinu néha Lara is tömködi az öklét, ha meg rajtam van keresi a cicit, de ezek ritkán vannak:), meg ő akkor is nyöszörög mikor pukizik :)

Most hagyta abba: evett abalból büfi nuku, aztán leraktam sírt és evett a jobból, most sem büfizett, viszont alszik a kezemben :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


ez lemaradt: majd 26-án kiderül mit alakítottunk, mérlegelés lesz :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én nem fejek, Zsófinál sem fejtem soha, mindig beállt a tejtermelés a megfelelő szintre.

Fruzsi talpig rózsaszínben volt vasárnap velünk a templomban, ketten is megkérdezték, hogy ugye kisfiú? :shock: :roll: :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Először is gratula minden kismaminak a babucikhoz, tényleg nagyon szép topic bébik születtek!

Mi holnap vonulunk kórházba. Emesével tartjuk a kapcsolatot, valószínűleg Ő lesz a hírhozó :)

Reny,
nyugi, nekem is pont ilyen nyilaló, combba kisugárzó fájásaim vannak már kb. 2 hete.

Mindenkinek nagyon szorítok, aki még előtte áll a dolgoknak, az anyukáknak pedig kitartást az éjszakázásokhoz!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
novygirl
 
 


Kamilla, és a Pumuklii-család is nagyon szép!

No, rohanok, mert éhség van! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Írt Csorna!!!!

A mai napon 9:10kor megszületett a kislányunk.3,25 kg , 51 cm császárral!


Szívből gratulálok neki a 4.babához!!!!

annus11
 
 


Csorna, gratulálok a kislányhoz!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Most néztem a tábliban: Csorna is ráhúzott egy hetet.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Novygirl!
lehet h lemaradtam...de mért is mész a kórházba??? :shock:

Pumukli!
Ez jó!!
Nálunk is volt kavarodás picit...mert mikor megszületett Iza akkor lemérték ott rögtön,aztán amikor átvitték az apjához a szülőszobába ott is mérték.És nálam 3270 volt,aztán kinn 3250.Illetve nekem 19:11et mondtak,a férjemnek meg 19:15 -t a születési időre! :lol: Így mikor telefonon kérdezték tőle akkor össze vissza beszélt szegénykém :lol: Azt mondjuk nem láttam h ez digitális mérleg volt vagy hagyományos.
A gyerekágyon a régi mérleg volt,és mire beállt kb ra...hát aki arról pontos értéket leolvasott.... :lol: :lol:

annus11
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Köszi csajok a sok választ.
Tinu!
Azért jutott eszembe az a rettenet gondolat, hogy tápszert is adnék éjjel, mert nincs annyi tejem, hogy az óránkénti etetést bírjam.
Van hogy bedurran a cicim, de totál megzabizza mindet, és nem tudok 1 óra alatt megint akkora mennyiséget előállítani. Volt olyan, hogy 110gr-ot zabizott meg 1szerre!!!!!
Próbálok trükközni, ha hagy benne egy kicsit és egy 30 perc múlva megint éhes, akkor u.azt a cicit kapja vissza, a másikat tarcsizom...persze ezzel nem mindig lehet átverni a kis éhenkórászt...azt szereti ha folyik. (már a sírásra, vagy a víz hangjára is elindul iilyenkor és folyik....)
Lehet, hogy fejnem kellene???????????????!!!!!!!!!???????????

Panndi!
Te sem fejsz? Beállt már a mennyiség? Szedsz valamit, hogy több tejed legyen?

Petrus!
2 manóval u.ezt játszani....hú...kemény vagy!

Férjeitek hogy bírják????????????
Az enyém szabin van a héten, de inkább minden nap elküldöm egy kicsit dolgozni-ügyeket intézni....
Így legalább ő nem kattan be. :) :oops:

Kutyafüle!
Van már vm. trükköd Riki sírására. Annyi tejed van, hogy csuda, Lilimet totál be lehetne vele kábítani, nem sírna mindig kajáért.
A kórházban egy szobában voltam egy csajjal, akinek a babája hasonló sírást produkált. Neki azt mondta a szopi tanácsadó nő, hogy a gyerek gyomra nem bírja még a nagy adag kajcsikat, szoptasson gyakrabban, kevesebbet...nem tudom.....
Ő sem hasfájós sírást produkált.....de talán bejön......
Férjed kezd kikészülni? :? Szegénykém, kitartás!

Kép
mozza
 
 


Annus,
sajnos a körülmények úgy alakultak, hogy programozott császárom lesz.

KépKép
novygirl
 
 


Ja értem....akkor drukkolok és várom a híreket!!!!


Mozza!
Esetleg próbálj fejni akkor!Lehet h neked se kell csak pár napig,aztán beáll a dolog!!!

annus11
 
 


Csorna! Nagyon gratulálok! :)

Én nem tudom, lányok, van-e, akinek ez bármi infóval szolgál, de azért leírom. Samuval ugye, mivel nem tudott szopizni még, ill. nem tudta, az én cicimet hogyan kell, és borzasztóan beteg lettem, meg elment a tej nagy része, sokáig "felzárkóztatást" játszottunk, és kipótoltam az evéseit tápszerrel. Szigorúan annyival, amennyi éppen az adagja volt, Dokinénink mondta mindig a mennyiséget, amennyit ennie kellett. DE: pár napig, amíg nem tudtam, mi az adagja, mert csak annyi infóm volt, hogy ki kell egészítenem a táplálását, addig adtam neki enni mindig, mikor úgy gondoltam, éhes. Ezt abból "tudtam", hogy úgy sírt, mint akkor, mikor éhes volt. Minden etetés után már 1 órával is akár. És már kivoltam, mert azt hittem, ennyire nem elég neki a tej, egy csomó tápszert is kapott. Aztán felhívtam Dokinénit, megkérdeztem tőle, hogy vajon hogyhogy ennyit éhes a gyerek. Ő meg azt mondta, hogy ELÉG neki, higgyem el, ha megeszi az adagjait átlag 3 óránként, és mondta, hogy aktuálisan mennyi az adagja. És láss csodát, az addig rengeteget síró (és szegény, túletetett babám, aki ezért azzal is mindig szenvedett, hogy a rengeteg feleslegesen megevett kaját fel is kell dolgozni, a "maradékot" meg el kell távolítani) teljesen megnyugodott. Boldog, elégedett baba lett. Persze, volt hasfájás, de az is elmúlt az Espumisantól.

Bocs a regényért, de hátha vkinek pont erre van szüksége... Fogalmam sincs... Csak nálunk bejött.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


mozza: én a dm-es szoptatós teát iszom, másfél literbe három filtert, és rengeteg vizet. A kórházban napi hét litert megittam, nagyon szomjas voltam, most szoptatásonként egy liter víz tuti elfogy :lol: Fejni nem fejek, Fruzsi ma pl még csak kétszer evett, mostanában jön majd a harmadik kaja, ha felébred. Nekem bejött a napirendes, három-négyóránkénti evés, a mellem is tudta követni, és sosem durrant be a mellem.
Vendég
 


Igen, én tudom, hogy poroszos módszer ez az órára etetés, de nekem mindkét gyereknél bejött.
Vendég
 


Vki: köszi! Megpróbálom, hátha...

Mozza: én is azt kérdeztem volna, mint Dóri, hogy biztos, hogy nem elég neki a tejed? Tudod, hogy tarcsizni nem érdemes, inkább tedd mellre, lehet, hogy az is elég neki, hogyha cumizik a ciciden. Asszem Réka írta, hogy mindig tedd át az egyik melledről a másikra, és pár korty azalatt is termelődik, míg épp a másikból eszik. Így szaporítod is a tejed, meg Lili is elégedett lesz. Vagy nem?

Kép
Kép
tinu
 
 


Pandi: ha a gyerekeidnél bejött, akkor ne szabadkozz! :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok !
Minden babához gratulálok és jó egészséget ! Sajnos nálunk csöstöl jött idáig a galiba ! Szerencsére Lívia jól van csak épp ki nem szeretne jönni én holnap megyek vissza a korházba és ha minden igaz beindítják a szülést bár már a 34.-hétől fájok és szülés késleltető gyógyszert kaptam . Most meg hogy itt az idő meggondolta magát és nem akar kibujni ! :? De legalább szombat óta apa is ithon van ! :lol: Remélem a héten kijön a kis asszony mert akkor még egy picit lehetünk eggyütt mint család ! Mert apának 30.-án menni kell vissza ! ha majd lessz egy kis időm még jövök ! Jó egészséget mindenkinek és jó babázást Puszi Anyettka !

KépKép
anyettka
 
 


Sziasztok!

Ma van az első éles nap, eddig rendben megy minden! :-)

Szofi, megy a drukk ezerrel!

Barbi, üdv közöttünk, Szofi nagyon örülne szerintem ha találkoznátok, engem is meglátogatott, amikor bent voltam, nagyon kedves lány!

Panndi, vérzésed hogy áll? Nekem ma durvult be megint.

Annus, Esztótól tudom, hogy MauMau is megszülte Borókát, együtt voltak bent a kórházban, de majd pontosan Esztó beszámol.

Anyettka írt nekem iwiw-en, Ő még egyben van, holnap indítják.

Panndi, ne szabadkozz, nekem tetszik a módszered, ha nem ordítana a kajáért, csak nyűglődne én is ezt csinálnám.

Pumukli, nagyon jók a képek!! Rajtad felbátorodva ma fél óráig kint hagyom a terszon, begyorsítok, mert már mennék a játszótérre.

Annus, láttam az iwiw-en az új anyás összeállítást, nagyon ügyes vagy!! Jó!!! Iza tiszta apukája!

Csajok, ti fürdetés előtt leolajozzátok a babát? Én Gyöngynél nem tettem, de Iringó bőre nagyon száraz, kaptam a barátnőmtől olajos törlőkendőt, az használ?

Ugyanettől a barátnőmtől kaptam fürdető VÖDRÖT, használt ilyet valaki?

Most hirtelen ennyi, még remélem jövök. :-)
Vendég
 


Anyettka, telepátia! :-)
Vendég
 


Még egy kérdés, Iringó aludt 3 órát, aztán 5 percet szopizott, majd ismét alszik. Máskor meg 40-50 percenként sír a ciciért és eszik fél órát. Ez normális????
Vendég
 


Pumukli!
Nagyon helyesek vagytok, rajtad nem is látszik, hogy most szültél! :D

Csorna!
Gratulálok a 4. lurkóhoz!

Panndi!
Ne izgulj, én kicsit a poroszos módszer szerint nevelem a fiúkat, nem volt náluk se össze-vissza cicizés, 3-4 óránként ettek. Eleinte én ugyan adtam cicit éjszaka is, de max. akkor is 3-4 óránként. Aztán 8 hetesen már 10-12 órát aludtak éjszaka és nem kellett nekik.
Most Lénával is így tervezem és ha magától 3 hónapos korára nem alussza át az éjszakát, akkor cicimegvonás lesz :oops:
Nem bírom az éjszakázást, teljesen bekattanok a sok keléstől, apa se bírja, így nálunk is ez jött be családilag.
Mondjuk az tök jó, hogy Fruzsi már most se kel éjszaka, ezt pontosan hogy érted el? Engem nagyon érdekel......

Annus!
Majd leírom, hogy mi nem sikerült a spinálissal (mondjuk ez a gerincsérvem miatt van tuti, szóval egyedi eset).

Most rohanok a pedikűröshöz, mert a sarkam már nem érem el rendesen, meg a körömvágás is problémás a lábam viszont egy katasztrófa........ :oops:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Panndi!
Akkor ez a trükk! Napi 7 liter folyadék!!!! Kipróbálom.
Nekem is nagyon bejön a módszered. Lehet, hogy ha már picit összeszokunk, kipróbálom.
Ha sír a szopik között, akkor csak felveszed és babusgatod? Meg tudod nyugtatni?
Dobok pár képet. :D Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
mozza
 
 


Pár napig tartott, míg megszokta, de igen, ha sír, mindig felveszem (már ha Zsófitól fel tudom..), szóval sírni sosem hagyom, csak épp kaja nincs. Éjjel etettem a kórházban, mert nem akartam, hogy miattunk ne aludjanak a többiek, itthon meg annyi volt, hogy nem három órát vártam két kaja között, hanem hatot. Első éjjel sokat sírt, aztán egyre kevesebbet (de ezt az időt végig az ölemben töltötte), most már hét óra telik el két kaja között miatta, mert így ébred. Még ezt szeretném kitolni, de egyelőre ennek is örülök :) A nappali három órák is kezdenek négy órává válni.
Vendég
 


Lili nagyon szép :)

Barbi, örülök, hogy bejelentkeztél :)
Vendég
 


Tinu, Csongi megtanult már szopni?
Nekem már begyógyult a mellbimbóm, próbálkozom újból a védő nélkül szopizni, de hiába kapja be az udvart, hiába van teljesen felém és még minden, ami elő van írva, mégis a mellbimbóm a szilvamag alakú, mint amit Réka körülírt, hogy az nem jó. Nem fog így újból besebesedni?
Vendég
 


Panndi, jó így részletesen leírva látni a "módszered", szeretném majd kipróbálni. :) Van egy könyvem, amiben hasonló az elv, de az első éjszaka átalvását későbbre programozza jóval. (Gina Ford írta, asszem.)

Elfogyott a Caulophyllum 5 ch-m. Már nem akarok újat venni. Inkább a 15 ch-t elkezdeni. :lol:

Mozza, Lili nagyon aranyos, ahogy apa vállán "lóg"!

Többiek is: képeket hozzatok!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


MOzza, Lili nagyon édi ebben a sityakban!!!! :-)
Vendég
 


Mozza, jól emlékszem, h nektek van macskátok? Hogy fogadta Lilit? Külön zárjátok vhogy?
Igaz, h nekünk kinti macsekok vannak, de kíváncsi leszek, mi lesz. Ha pl kirakom majd a teraszra alukálni a bébit, cicák mit reagálnak? (Anyáméknál volt, h unokaöcsi mellé bemászott a macs a babakocsiba. :shock: )

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Csorna gratulálok!
Barbi üdv itt.Aranyosak a fiúk!Szép nagy a pocid!
Böbi,én olajozom,Hannát.Grétit is olajoztam.Sima babolajjal,azt öntöm vattára.
Lili nagyon szép baba.
Hanna már 4 órája alszik,kezd nála is beállni.
Mozza,igyál alkohol mentes sört,sok tejed lesz tőle.Én minden nap iszok 1 üveggel,meg a laktoherb teát,meg rostost.Így össz,7-8 liter folyadékot egy nap.
Kelhetne már manóm,mert mennék ki sétálni.
Apa nem soká indul,majd megint reggel jön. :cry:
Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


A mai napon 12:05kor megszületett Ürögdi Csanád,3050gal,51cmel,fekete hajjal.Baba,mama,apa jól vannak csak elfáradtak!

annus11
 
 


Ja és szívből gratulálok Szofinak!!!!Ez lemaradt! :wink: :lol:

annus11
 
 


Nah, jöttem én is tudósítani... :)

Szofi, Isten hozta Csanádot! Látod, meglett ez a fiúcska! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szofi gratulálok!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szofi, hatalmas gratuláció a kis Csanádhoz! Legyetek nagyon boldogok!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Nagy-nagy gratula Csanádhoz!!! Úgy örülök, hogy sikerült azért a megszületés viszonylag hamar!

Böbi: a jobbik (amúgy bal) mellbimbómmal próbáltam eddig a bimbóvédő nélküli szopit és nagyjából jó szerintem, azt nem tudom, hogy milyen alakú utána, de a lényeg, hogy nem fáj. Azért még használom a bimbóvédőt, mert még nem teljesen oké, még van valami varrszerű a cicimen, inkább csak bőrmegvastagodás, de annak még le kéne jönnie szerintem. A másik cicim meg akkor is fáj, ha bimbóvédőt használok. :? Szerintem ha nem fáj neked sem, amikor szopizik Iringó, akkor nem fog kisebesedni.

Jaj, Csornának is gratula a babóhoz!!!

Csongornak is sokkal szárazabb a bőre, mint Tücinek volt. Emlékeim szerint akkor azt mondták, hogy az első lehámlás normális, de valahogy mintha CSongornál ez nemcsak sima hámlás lenne, hanem tartósabb. Most kenegetem Weledás babatestápolóval.

Kép
Kép
tinu
 
 


Megjöttem.
Először is: Csorna, Szofi nagyon gratulálok nektek!!!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nekem nagyon tele a hócipőm!!!! 3 és fél órát vártam arra, hogy sorra kerüljek a kórházban a CTG-re! Orvosom ugye nincs már, a helyettes doki épp ma nincs bent, valaki aláírta a CTG-met, és ennyi. Se méhszáj, se semmi. Úgy kérdeztem rá hogy akkor most honnan tudjam, hogy mikor jöjjel legközelebb? Megkérdezték mikorra vagyok kiírva, mondom péntek. Hát akkor pénteken. Valami őrület, ami ott van. Jól megszívtam.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Szofi,gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lányok!Akiknek sírós babájuk van,mi a tapasztalat a rezgős pihenőszékkel kapcsolatban?Ha a babakocsiban tologatás lenyugtatja,használhat ez is?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Pumukli! Köszi a választ! :lol: A gyerekeid nagyon szépek, te meg, tényleg mintha nem is szültél volna.

Mozza! Lili még mindig gyönyörű. A barátnőm esküszik a 100%-os 5l-es kiszerelésű bio csapos almalére. Neki attól rengeteg teje lett! Nem tudom, ismered? Nagyon finom, nincs benne cukor, tartósító, teljesen természetes.

Barbi! Üdv körünkben! :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Csorna, SZofi! Gratulálok a babákhoz!!!!

Böbi
én most nem olajozom Kolost, Maját olajoztam. De ha száraz lesz a bőre én is fogom. Ti hogy álltok a sárgasággal? Elmúlt már?

Kolos is alszik 3-4 órákat, nem tudom ez még mennyire tudható be a sárgaságának...

Voltunk tegnap dokinéninél a köldöke miatt, ami amúgy tegnap le is esett. Picit piros felette a bőr, picit begyulladt, de nem vészes. Bejelölte filccel a pirosságot és holnap ránéz. Addig betadine-nal kell kenegetnem.
pumuklii
 
 


Reny
nekem ezért volt fogadott szülésznőm. Hozzá mentem ctg-re. Én is hülyét kaptam volna a kórházi várakozásoktól.
pumuklii
 
 


Szofikám, Csorna gratulálok!!!!!

Tinu, egy kicsit fáj védő nélkül, de nem vészes. Ha neked nem fáj nélküle, akkor szerintem megtanult szopizni Csongi.

Kutyafüle, sajnos a tapasztalatom, hogy NEM. Gyöngy is babakocsiringatós volt, vettünk neki FP rezgős pihiszéket, de ugyanúgy sírt. Kb 3 hónapos volt mire megszerette, de addigra a sírás is elmúlt. Lehet kapni babakocsi ringatót, kb 30 ezer, de én sajnáltam rá a pénzt. Anno a Kenguruban lehetett kapni.

Dóri, érdekes amit mondasz a túletetésről, erre nem is gondoltam volna!
Vendég
 


Almalé: http://www.jonadrink.hu/ Én is szoktam ezt inni, szoptatás alatt is fogom. Hidegen isteni finom! :lol: :P

Kép
Kép
g_reny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: