Új privát üzeneted érkezett!

Na elfelejtettem írni h tegnap megmértük Izust!3640g volt!!!Szombat reggel 3570g...szóval szépen hízik!!! :shock: :lol:

annus11
 
 


Aranyosak vagytok,köszi a gyors válaszokat.Nem.Mert már a hasfájós,erölködős,lábhuzogatós sírását ismerem.Ez inkább(még ha hülyén hangzik is) hiszti szerű. Arra vetek,amit Tinu mond.De sajnos én egy rettenetesen türelmetlen emberke vagyok,tutira nem fogom bírni 3 hónapig,hogy kinőlje. Remélem átmeneti.Ezek alatt a hisztik(bocs, hogy így hívom,de amíg nem tudom az okát ez marad) alatt bőszen fogadkozom,hogy nem lesz másik gyerekünk,mert ettől meg lehet kattanni.És ha a másik is ilyen lesz,vagy még ilyenebb???És akkor már itt lesz Riki is,akire ugyanúgy rengeteg figyelmet és türelmet kell szentelni.Hűűűű.Tudtam, hogy kemény az anyaság,és készültem én éjjeli etetésre,meg síráscsillapításra ringatással,meg mindenhogy,de ze rémálmaimban sem jött elő.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Annus!Riki tegnap 3730g volt este. 3 hét alatt durván 600g.Nem kispályázik.Kis dundi lesz,mint az apja gyerekként. :lol: De inkább hízzon,mint hogy ne egyen vagy ne legyen tejem.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Kutyafüle
Ki fogod bírni. Majával se volt egyszerű, de kibírtuk. Mondjuk ő ha kézben volt, akkor csendben volt. Nem mondom, hogy 3 hónapos korára megoldódott a dolog.... De viszont most Kolos egy angyal.
pumuklii
 
 


Kutyafüle nálunk a (látszólag) ok nélküli sírásra, nyűgösködésre egy dolog vált be (amikor már nem használ se a ringatás, se a cici, se a cumi): be a babakocsiba, és séta! (Igen, este is, tegnap 3x voltunk kinn, utoljára este 9-kor!) Persze ez is biztos gyerekfüggő, de Manóm ha babakocsiba/autósülésbe/autóba kerül (vagy bármibe, ami mozog a feneke alatt) azonnal, szó nélkül beájul... :lol: :lol: :lol:

Tinu, Szofinak biztos nem indítanak még egy darabig, a Szent Imre szigorú elveit ismerve talán még a holnap reggelt is megvárják... :? :? Szegény Szofi, remélem nem kell annyit várnia, mint nekem, nagyon drukkolok neki, hogy mielőbb (és magától!) beinduljon...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Kamilla ma egy hónapos!!!! :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: Úristen, el sem hiszem...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Kutyafüle!

Nekünk szerdán lesz 3 hete h hazajöttünk,most épp 500 g a hízásunk!De 2 nap alatt 70 még tuti feljön megint!!!Rikinek kell is a kajcsi!!!Hogy lesz belőle vasgyúró fiúcska!!!! :wink:
Reméljük h csak átmeneti ez a sírás nála...de az a 3 hónap is hamar eltelik!!!Hiszen 1 hónap lassan már el is telt!!! :wink: Próbálj nyugodt maradni,hátha átmegy Rikihez is és megnyugszik ő is :wink:

annus11
 
 


Kamillának gratula! :lol:

Meg tudja valaki mondani, hogy hol van a neten olyan fórum, ahol segítenek nekem abban, hogy most akkor jár-e nekem gyed vagy sem? A wiw-en nem találom, amit Trixi írt, ott olyan régi hozzászólások vannak. AZ OEP-nél nem veszik fel a telefont, személyesen pedig végig kell várni a sort, nincs információ! :twisted: Megőrülök ettől az országtól!!!!!!

Kép
Kép
tinu
 
 


Zsüci!

Gratula az 1 hónaphoz!!!!!

Szofi!
Huu az nem semmi!!!Bár ha fájás még nincs...
Remélem a baba beilleszkedett szépen!!!!+++++++++++++és még ma kibújik!!!!


Ez a vonalzó olyan hülyén számol....mi pénteken voltunk 3 hetesek...de még mindig csak ott jár...

annus11
 
 


Isten éltesse Kamillát Zsüci! A babakocsizást este már későnek találtam.De napközben Rikinél is ez a megoldás játszik. De ha így folytatja,lemegyünk mi is este 10-kor is,ha kell. Csak itt a másik baj is.A sebem,ha sokat vagyok talpon nagyon feszül.Dagad és bekeményedik a környéke.Akkor puhul fel,ha fekszem.Szóval túl sokat sétálni sem tudok vele.
Annus!Hát bizony,nőnek a manók nagyon,ez tök jó!Olyan rengeteget változnak.Akár egyik napról a másikra is.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Tinu!
Mért ne járna a gyed????Tüncivel járt?Vele most gyesen voltál?Vagy táppénzen?Szerintem jár amúgy!!!!

annus11
 
 


Ja és az indexen is van olyan fórum ahol ezzel foglalkoznak!

annus11
 
 


Ezek az autóba rögzíthető hordozók,ezek 9kg-ig jók?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Mert most Riki névnapjára(mivel még úgysem tudja értékelni) mindenkitől pénzt kértünk,és autósülést szeretnénk venni,ami jó 9-36kg.ig.Utána meg már úgyis elég az ülésmagasító. Épp nézegetem,de elég borsos ára van.De akkor sem jövünk ki olcsóbban,ha veszünk egy 9-18kg-ig és egy 18-36kg-ig jó ülést.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


ANnus: igen, de nekem lejárt a szerződésem, és most nincs munkahelyem. És a gyedet meg a munkáltatónál kell intézni, nem? Most akkor hol kell nekem? Na megnézem az indexet.

Kutyafüle: azt mondják, hogy a 9-18 kg-ig biztonságosabb, mint a 9-36 kg-ig ülés. Mert míg kicsi, nem védi annyira a nagyobbaknak is jó ülés.

Kép
Kép
tinu
 
 


Szépen híznak a babák!!
Kamillának gratula!
Kutyafüle a mi hordozónk 13 kg-ig van,úgy tudom.De Hanna még elveszik benne,de ettől független imádja!
Nappal a kedvenc a pihiszék.A reggeli szopi után nem alszik el csak soká,de akkor meg nem tud a kiságyba.Ebbe belerakom és alszik is.Olyan jó!!
Itt nagyon esőre áll,hogy lesz ebből séta??
Megyek főzöm a szopi teát,meg sört iszom!!Ma már ennek hatására szerintem újra fejnem kell!! :D

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kutyafüle
mi is 9-18ast vettünk, azt ajánlják. Meg ha terveztek kistesót, akkor úgyis ő megörökli a nagyobb meg kap nagyobbat. Maja 9 hónapos volt amikor mi vettünk újat, még ráérsz. Persze pénzt már lehet gyűjteni rá :-)
pumuklii
 
 


sziasztok

szofi drukk:)

minden baba gyünyörű:)

nem akarom elkiabálni, de vasárnap este 9-kor kapta utoljára a tejcsit cumisüvegből, azóta csak cici van, gyakorolunk kb 2 óránként, már a játszócumi sem kell, és egész nap együtt fekszünk az ágyban :)

a mellem viszont bedurrant, felborult a rend, hogy 2,5 óránként fejtem mindkettőt, most csak abból fejek, amiből evett

a bal viszont megint kevesebbet termel, azon 25-40 percet van, a jobbon kb 10 percet

mozza én örültem volna ha ennyire kajakövetelő lett volna :), még most is hadakozni kell vele :)

tinu te lettél a példaképem, és legyűrtem magamban a hisztis picsát, akinek sebes volt a bimbója és nem szoptatott:), most már jól csináljuk és remélem már nem lesz sebes, éjszaka sokkal ügyesebb, akkor kb 3x-ra sikerül jól bekapnia :)

férjem már ki van akadva, hogy megint variálok az etetéssel:)

ruha: egy szál bodyban van itthon, de vasárnap a babakocsiban is egy ujjatlan bodyban volt, mikor árnyékos helyre értünk ott betakartam

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


egy jó hír, megjótt a határozat, hogy megkapom az anyaságit és a 2 gyerek után a családi pótlékot:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!

Gratula a szopihoz!!!Nem vagy te hisztis picsa!!!!Azért irigylem h egész nap az ágyban fekszetek(gondolom ezt csak képletesen írtad :lol: ) :lol:

Tinu!
Akkor az oepnél kell igényelni úgy tudom...remélem találsz vmit a neten ezzel kapcsolatban!

Ja és tegnap beletettük a hordozókendőbe!csináltunk képet is.Bár nagyon viccesen néztem ki...ugye elég alacsony vagyok..deIza szerintem élvezte,igaz nem sokáig volt benne!Annak ellenére hogy már éhes volt nem is sírt!Majd dobok képet is,még nem tökéletesítettük a megkötést,de a lényeg látszik!Azt nem tudom h mennyire kell a fejére húzni na meg h most mi tartja a fejét?A 2 egymást keresztező pánt?Azt kell úgy eligazgatni??

annus11
 
 


Edua!
Hurrá!!!!Remek hír!

annus11
 
 


megnéztem a számlát: már rajta is van mindkettő :), most már csak a tp, és a tgys hiányzik:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


annus tényleg itt fekszünk, bár ma mennem kell a lányomért az oviba, holnap meg évzáró :)

annus igen a keresztpántokat kell a fejére húzni

Lara is kis erőművész, úgy tartja hason fekve a fejét, hogy csak ámulok :)

Mi ma vagyunk 1 hónaposak:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


erre tud valaki válaszolni, hogy a testi közelség miatt, vagy mert nem éhes még azért nem akar enni? :)

Ti mindig mellre rakjátok először mikor sír?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kép Kép Kép

Na itt van hordozóban.Engem ne nézzetek,mert össze vissza áll rajtam a ruha,azt elfelejtettem igazítani a kötözés után :lol: Amúgy nagyon kényelmes!!!!És nem is érzem Izus súlyát!!!!!A másik kettő meg ma készült,felvettünk egy szép ruhát!Na több képet nem hozok egy darabig :oops: :lol:

annus11
 
 


Edua!
Hát nekem mikor felkel akkor változó h rögtön rákezd e sírni vagy csak nyüszi van...de amúgy rögtön megyek megnézem h kell e pelust cserélni,megkapja az infacolt és utána kapja a cicit!Tehát ez legalább 5 perc. :lol: De mást nem szoktam csinálni miután felkel!csak ezt a 2 dolgot!

annus11
 
 


Urtica urens 5 CH a jó tejcsire?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Igen, az 5CH jó, vagy a D4.
Vendég
 


annus csak mert mi most még szokunk vissza a cicire és azért pár perc próba után ha nem kell neki hagyom még, meg ő ha rajtam van nem sír csak nyafog, az előbb is ezt csinálta, ráraktam a szopipárnára nyalogatta a cicit aztán azóta alszik:) a párnán, és rajtam :)

nagyon csini Iza :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


panndi hogy kell adagolni?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!Én azt próbáltam ki,úgy fest bejön.Kopp-kopp-kopp
Hívott a védőnő,de semmi értelmeset nem tudott mondani.Vannak ők is,de minek???!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Édua gratulálok az 1 hónaphoz!Na meg a szopihoz!!!Ügyesek vagytok!
Annus,hozz még képeket,olyan édi Iza!Majd rakok én is újakat.
Sírás:Ha tudom hogy következik a hami,akkor kiveszem az ágyból,és cici.De ha nem éhes,meg semmi akkor elöször cumi.Aztán ha sír felveszem.Más hogy sír ha éhes és más hogy ha anya hiány van.
Holnapra esőt mond,nekem meg vinnem kell első tanácsadásra.Bár nem bánom ha nincs 30 fok,mert 11:45-re kell menni,.Elég érdekes,mindig így kell majd mennünk havonta.Éppen a legmelegebb időben.Én óvom őket a naptól,erre...Na mindegy,csak nem lesz jó oda vissza 1 óra séta a tűző napon,pont délen.
Megyek,mert éhes.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kétszer, háromszor öt golyót kell elszopogatni egy nap.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon régóta gondolkozom, hogy kukkolóból előlépjek aktív taggá, mivel nem tudom a 3 gyerkőc mellett mennyi időm lesz minden nap írni......
Végül is úgy döntöttem, hogy bejelentkezem, már 2 hónapja olvasgatlak benneteket, izgulok a babák születésénél, csodálom a képeket. :D
Én a 3. babámat várom, holnap fogok befeküdni a Szent Imrébe és csütörtökön lesz a programozott császár. Mivel a fiaimat is császárral szültem, meg gerincsérvem is van, így sajna nem kerülhető el :?
Most harmadszorra kislányunk lesz, Léna, ami miatt borzasztó boldog az egész család, főleg a fiúk :D

Szofinak nagyon drukkolok, lehet még össze is futok vele, mivel holnap reggel kell befeküdnöm.

Babák nagyon aranyosak, utólag is gratulálok mindenkinek!

Kedvencem Annus Izája és Edua Larája, de természetesen minden baba nagyon cuki :wink: :D

Annus!
Ilyen kötött next rucija Lénának is van, csak türkiz csíkos, nem rózsszín, meg egy kicsit nagyobb méretben :wink: Naggyon csini :D

Mindjárt rakok magamról egy pocis képet is, asszem 2 hete készült.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Ildi! Gratulálok a szopihoz!!!! Na, meg a zsozsihoz is! :)

Kutyafüle, sajnálom a "hiszti"-t (bár tuti vmi baja van, csak nem értjük, mi - ők még nem tudnak hisztizni!), de valóban, már szinte az 1. 3 hónap végén vagy! Reméljük azonban, hogy tényleg annyira átmeneti a dolog, hogy talán ma már nem is lesz így! :wink:

Szofinak drukkolok továbbra is. Kiváncsi vagyok, hol tartanak...

Na, nálunk is van egy kis változás: eddig, amikor rettentően éhes volt, és mindkét cicimből megevett mindent (tudom-tudom, mindig lesz még egy kicsi, meg még egy kicsi), akkor adtam neki egy kis tápszert, mert ez volt az utasítás, nem szabad éheznie, meg kell neki a folyadékbevitel, mert koraszülöttségénél fogva könnyen kialakulhat anyagcserezavar. DE: mivel az itthon töltött 2 hét alatt (eddig nem írtam, mert kicsit sokkoló... :) ) 1 kg-ot hízott, ezért vasárnap este kapta az utolsó pici tápszerét, tegnap meg 1/1,5 óránként evett, mert kb addig bírta azzal az adaggal, amit megevett, bár már így is fel kellett venni, meg nyugtatgatni, hogy várjon még egy kicsit, hogy legyen egyáltalán vmi, amit szopizhat, végigcsináltuk így a napot, és este volt dőzsölés: reggel, meg napközben lefejtem 120 ml-t, annak a felét az utolsó, éjfél körüli szopi után megkapta, és 6 órát aludt utána. :) Szóval ma megint hasonló a stratégia: nagy szopi volt 6 körül, 6 óra alatt termelődik annyi tej, ami 3 órára elég neki, a másik cicit lefejtem, meg, amiből evett, azt is, már lett 100 ml tartalék. A tegnapról maradt tejet a szopi mellé odaadtam neki most, meg fejtem, lett még 20 ml, így a mai nap is csak tejes lesz, nagyon remélem. Amúgy eddig kb. másfél naponta kellett vmi pótlás, de remélhetőleg már az sem kell. :)

Ez egy kisregény, és nem is biztos, hogy fontos, csak nekem volt nagy öröm, hát leírtam. :)

Reny, mizujs?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ma fogok újra vezetni, át kell mennem a szomszéd városba a homeós bogyóért:)

Lányok ti is jobban izzadtok mostanában? kezd zavaró lenni, pedig most nincs is meleg nálunk

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kép
Kép

És egy kép a fiaimról is:)
Kép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Szia Barbapapa!

Gratulálok a 3.babához!!!!
és üdv itt!!!!Szofit pusziljuk :lol: Holnapra meg megy a drukk neked is!!!!Szép nevet választottatok!!!!
Én most azt se tom h ez next ruci...amúgy turiztam :oops: :lol:

Várju a képet!!!És remélem hogy tudsz majd jönni ezután is!!!!!
Izus nevében pedig köszönjük a bókot :oops: :lol:

annus11
 
 


Annus!

Köszi :D
Egyébként hívjatok nyugudtan Barbinak :wink:

A rucit én is turiztam :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


barbapapa köszi :) de gondolom csak azért mert mi rakunk fel több képet a csajszikról:)

kutyafüle hinni kell benne :)

zdori én is fejegetek, de neki nem kellett pótolni, és az eddigi fejésekkel 2l benn van a fagyóban :)

remélem most 3 napnál többet sikerül szopival tölteni :(

tinu, annus panndi ti fejtek?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Üdv, Barbapapa! Jó, hogy jöttél! Akkor tuti találkoztok Szofival! Hogy ő milyen boldog lenne, ha tudná, hogy találkozhat vkivel a fórumról! Mostanában azon sopánkodott, hogy már nem lesz, kivel 1ütt szülnie. :)

Anita, juj a déli napsütéstől én félek. Nem sok dolog van, amitől félek, de a napot különben sem szeretem annyira, persze, tudom, a gyerekeknek kell, csak én nem szeretem annyira, de délben... No mindegy,a lányokat lehet ellene védeni! :wink:

Nagyon csini Iza! :)

Mindkét fiam jobban bírta, ha a közelben voltam, illetve felvettem őket, mikor éhesek voltak. (Danónál még nem múlt idő... :) ) Szóval a testi közelség picit feledteti nálunk az éhséget. :)

Ja, csak még annyit, hogy tegnap voltam (bár már nincs pocakban Danó) 38+6, amikor Samu született. Danó meg pont tegnapra lett pont akkora, amekkorának Samu született. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nagyon csinik a fiaid!!!És te is szép kismami vagy!

Edua!
Én is jobban izzadok...napjában 5ször is zuhizhatnék...de ugye Izus mellett jó ha 1szer van rá időm...most is épp nézelődik,így nem akarom itthagyni....


Dóri!
Hurrá!!!Alakul nálad is akkor a tejci!!!!Te nem próbáltál vmi serkentőt?

annus11
 
 


Barbi, jó a pocikép, fiúk meg szépek! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ja, és Barbi, majd jössza, mikor tudsz! :wink: Még senkit sem haraptunk meg, mert nem tudott jelentkezni vmennyi ideig! :lol:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Edua!
Hát meg nálam most a csajszik előnyben vannak, ugye a két fiú után..... :wink:
Egyébként gratulálok, hogy ennyire próbálod a szopi dolgot erőltetni, biztos menni fog, ha ennyire kitartó vagy!

Dóri!
Köszi neked is :D
Te is ügyes vagy, hogy el akarod hagyni a tápit!

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Most éppen ráérek, mivel fiúk oviban vannak, én meg itthon gyógyulgatok, családilag bekaptunk valami kis náthát, de én gyógyulok a legnehezebben........
Pedig holnapra muszáj jól lennem, az altatóorvossal van beszélgetésem és csak altatásban vagyok hajlandó szülni az előző rossz spinális érzéstelenítés miatt......remélem menni fog. :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Ildi, Dóri ügyesek vagytok!

Üdv Barbi!

Annus
csini a lányod! És rakjál képeket nyugodtan, öröm nézni!

Tegnap 2 órát voltunk a kertben :-)

Kép Kép Kép
pumuklii
 
 


pumukli nagyon szépek vagytok

egyébbként olyan fura érzés mikor ráharap, de utána nem fáj, már amikor szívja :)

még mindig alszik:) fél 9 körül evett egy ciciből, most a kevesebb jön majd meglátjuk :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi: aranyos vagy, de majd csak akkor tekintem magam példaképnek, ha el tudjuk hagyni a bimbóvédőt. Már tegnap és ma is szoptattam anélkül és nem fájt! Te meg inkább nekem vagy példakép, hogy nem adtad fel!!! Nagyon ügyesek vagytok!!!
Amúgy már nem fejek, mert nincs rá szükség. Csongi olyan gyakran szopik, hogy mindig puha a cicim.

Na a kitartó telefonálás után kaptam két újabb telszámot az OEP-nél, ahol érdeklődhetek, és amik folyamatosan foglaltak... No comment.

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu kedves vagy :)
nekem szabályosan fájt a jobb mellemm jobb oldala és bekeményedett este 120 ml, reggel meg 80 lejött még szopi után, én sem akarok majd fejni, de most még legyen több neki :), bár a bal már most sem kemény

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: