Új privát üzeneted érkezett!

isziasztok!
írok,mielőtt elszáll az ihletem :lol:

joli!
apa csak csütörtökön ment,pénteken jött is,de mégsem maradt energiám írni :( az az igazság,h mostanában annyi mindent csinálunk napközben,h nincs este már energiám(meg soxor igényem sem,csak olvasok)írogatni.

szintus!
igen,soxor szembesülök vele,h mindjárt 1 éves lesz Dorkó.hihetetlen és számomra soxor szomorú :oops: imádtam a baby-korát :lol: most nézegettem épp a kiskori képeit,h végre elkűldtem szly-nak és teljesen meghatódtam.csak törtek fel belőlem az emlékek... :)

adri!
itt is boldog szülinapot neked!!!!

gabi!
szuper oviba jártok,ha ilyen jó kis progikat csinálnak!!! :lol:

nálunk helyzet:Dorkó már teljes szobahosszokat megy egyedül,édes ahogyan egyensúlyozik.és most már tud kanyarodni is.múlt vasárnap megvolt élete első uszodai merülése.ő volt az egyetlen gyerek,aki mikor kijött a víz alól,fülig ért a szája :lol: ááááá,nem vízfüggő a gyerek! :shock:
miről is írhatnék még?...
jól alszik:este f9től reggel f8-8ig,jól eszik(mindent,amit kap),eljátszik 1edül és ugyan még nem beszél,de bármikor megérteti magát :wink: az egyetlen negatív dolga(biztos van több,de most csak ezt említem :wink: ),h olyan hisztis,mint az anyja volt,az elmondások alapján.most már ott tartunk,h ha vmi nem úgy történik,ahogy ő szeretné,felüvölt,üvöltve sír és ha megfogom,leveti magát a földre :lol: :lol: na ebben tiszta anyja.ilyen esetről még emlékeim is vannak :oops: persze mi rendületlenül nem foglalkozunk vel,átlépjük,de sajna nem múlik.engem nem érdekel,mert általában fél perc üvöltés után vége,csak hát néha furcsa szemmel néznek ránk :roll: biztosan azon szerencsések,akiknek nem hisztizett sosem a gyerkük :twisted: szóval ezt már visszük magunkkal,majd kinövi.

lányok!
újabb körkérdés:fiús anyák!csak annyit írjatok légyszi,h kinek hogyan működik a fütyije? :oops: szóval,h meddíg tudjátok lehúzni a bőrt,már aki húzogatja.köszi,csak statisztikáznék :wink: :lol:

remélem elég voltam,ha bármi kérdés van felém,írjatok,igyexem válaszolni,részt venni a dumcsikban :lol:

Kép
berni1
 
 


ja,és még egy progi:jövő hétvégén a pecsa mögött nők lapja hétvége lesz.lesz alma koncert,halász judit meg egy csomó játék stb.

Kép
berni1
 
 


Berni,
Almaaaa??? Melyik nap? Vasárnap utazunk el, de ha szombaton lesz lehet, hogy elmegyünk. Imádjuk családostul. :)

Ez tuképp gyereknapi buli volt, a kerületben az összes óvoda csinál, beosztják egymás közt a májusi hétvégéket. Tavaly pl. nagyon jól jött, mert körbe tudtunk nézni, ismerkedni a hellyel, ahová írattuk Livit.

És mennyiben változott meg az életetek, hogy Dorián jár? Nyúlcipőd van? :lol:

Adri, Istenke éltessen!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Adri! Boldog szülinapot!

Most csak gyors leszek, mert főzök!

Megvagyunk, csak hétvégi üzemmódban!

Mindjárt nézem a priviket is, akkor talán már mindenkié megvan! Ma vagy holnap elkészítem a táblit!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, éjszaka továbbra is kel szopizni 2x, meg nappal 2x, de ez már nem olyan mennyiség, mert egy óra múlva megéhezik. A járás továbbra sem érdekli, néha elengedi a kezét pár másodpercre és nagyon örül, hogy örülünk, de aztán ennyi. Focizni ő is imád, meg motorozni. Végig motorozik az udvaron, kb. 10 m, persze ott vagyok körülötte :lol: . Már Toncsival is sokat játszanak, meg nélkülem is elvan, ha nem lát.
Tegnap lenyúlta Toncsi palacsintáját, jól megnyamnyogta :roll: .

Bogika is szokott néha félrenyelni, de attól függetlenül én adok neki almát rágcsálva és figyelem közben. Banánt, főtt zöldségeket egyedül eszi.
Inni viszont rettentő keveset iszik. Kb. egész nap 5 korty :shock: .

Apa este jön haza, vagyis éjszaka. Tegnap lefeküdtem aludni este 10-kor, szerintem ilyen kb. 10 éve nem volt. Bár nem érzem fittebbnek magam 8) .

Most délutáni szieszta van a lányoknak, én meg persze tanulok :oops: .

Pat, az angliai útra visszatérve. Mivel Toncsi nagyon apás, ha nem látná fél évig, nem tudom, hogy viselné. Meg persze, apának sem lenne könnyű nélkülünk 8) . Én meg :roll: , 2 gyerekkel egyedül. Kemény, főleg, hogy Bogika még mindig rendkívül anyás, én meg kialvatlan és türelmetlen :? .
No persze, most rátesz a vizsgaidőszak is :x .

Joli, további jó apázást!

Gabuska, tényleg nagyon édes Livi pofija. Jó buli lehetett. Te egyedül szoktál menni ilyen helyekre a lányokkal?

Adri, boldog szülinapot!

Berni, mi a gond, hogy nincs igényed írni nekünk :roll: ? Mi mindenre kíváncsiak vagyunk :) .

Pat, belaktátok már az új házat? Te is tehetsz fel képeket!

Ancsa, minden oké? Anyudat puszilom! Ti mikor jöttök haza?

Szintus, készülsz már a szülinapra? Úgy látom, téged nagyon igzat ez a szülinapi zsúr :wink: . Jobban van már Fruzsi?

Évi, puszi Vincének! :wink:

Mariann, mesélj! Tényleg offolok kicsit, írsz pár szót Nóráékról, Dórának hívják a kicsit, ha jól emlékszem :oops: . Esetleg egy kép :roll: . Pussz Ámin kobakjára.

Na jó, tényleg elvonulok tanulni 8)

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla,
most 4en voltunk, de közel van az ovi, elmentem volna velük egyedül is, ha úgy adódott volna.
Ha nem kell járműre szállni, akkor simán elvagyok velük.
A tavalyin csak én voltam Livivel, meg a 8 hónapos pocakommal. :lol:

Nóri is pont ott tart, ahol Bogi, pár másodpercig áll egyedül, vigyorog, mint a vadalma, aztán leül. Mondjuk épp ma volt, hogy először kipróbáltuk mit csinál, ha vezetjük kézen fogva, és lépegetett ügyesen, de többet nem csináljuk, nem szeretem. Dehát a kíváncsiság... :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon aranyosak vagytok mindannyian, köszi a szülinapi köszöntéseket :) :) :) Tegnap el is mentünk este apával kettesben vacsorázni!!! És az ajándékom a régen vágyott szobabicikli!!!!

Ártemisztől is megkaptam az ajándékomat, alul megjelent egy kis csik az inyén :) :) :) szóval várjuk az első fogacskát!!
Nálatok meddig tart amig egy "lukból" fogacska lesz??

Csilla, Ártemisz is nagyon keveset iszik, alig tudok pár kortyot én is belediktálni, de a főzelékkel, meg a gyümikkel is vesz magához folyadékot, meg az a kevés szopi, szóval nem hiszem, hogy kiszáradna..

most megyek, mert nézünk filmet, csak reklám van :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Csilla!
Én azt hittem most csak egy hétvégi kiruccanásról beszélgettetek Ancsával...fél év azért már teljesen más! :shock:
Kicsit megnyugodva (semmi káröröm) olvastam ,hogy másnak is vannak gondjai az ivással. Eddig Mircsike sem akart ,mostanában meg annyira rá van kattanva. Csőrös pohárból annyira mohón iszik,hogy folyik a cucc orrba-szájba (mentes vizet,vagy 100-as gyümilevet hígítva vízzel),de sima pohárból is szoktam itatni,és akkor is kell előke! :? Tegnap én is aludtam már 10-kor,reggel 8-kor keltem,de még tudtam volna húzni a lóbőrt...

Adri!
Szerintem nem sok idő,mire kibújik a fog.Talán egy hét és már jól látszik!

Sly!
Hétvégi üzemmód strandolással? 8)

Szintus?Joli? Réka?????????????????????????

A házat már annyira belaktuk,hogy most már azért van kupi! :oops:

Ma elmentünk vacsizni....Mircsike evett egy fél csésze májgombóclevest,utána krokettet hússal,meg az apja túrós csuszájából.Harcsapaprikásból is akartam neki adni,de olyan csípős volt,h erről mindkét gyerek lemaradt :evil:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat Mircsike szépen eszik,csak így tovább!
Már Fruzsi is kezd a régi lenni,de még mindég nem az igazi!
Az nem baj,ha a májgombócban van bors és tojcsi?
Mert én ezek a dolgok miatt eddig nem adtam neki!
A májgombócot ti készititek?Nálunk a párom anyukája csinálja!
Nagyon fincsiket tud!Harcsapapri tényleg ugy finom,ha erős!
Báris én nagyon birom az erőset! :wink:
A gyerekek is megszokták az új lakhelyet?Aludni birnak?
Egyébként az éttemet ti vezetitek?Vagy a szüleid?
Te is ott dolgozol?(boccs,ha már irtad,de egy kicsit szita az agyam....)

Csilla irta:


[quote] írta:gy látom,téged nagyon izgat ez a szülinapi zsúr :wink:

Hát igen....már alig várom! :wink: :D
Mi csak az idénre tervezünk ilyen nagyobbat,a késöbbiekben csak a szük családi körben tartjuk már!
Fruzsi köszönöm jobban van,az étvágya is lassan visszajön! :D


Berni gratula a lépésekhez!Hiszti a Fruzsiban is jelen van!
Hihetetlen,de addig nyarvog,amig nem kap meg valamit!
Meg sír is(persze könny nélkül)és ha odaadom neki,amit akar,rögtön mosolyog!
De azért nem mindég engedek neki......

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Patr! Hogy találtad ki? Tényleg strandon voltunk tegnap! Élvezték a gyerekek, Jázmin is már egész sokat volt a vízben. Csak az a baj, hogy csak nálam van el, max még az apjánál egy kicsit, szóval nekem leég fárasztó. De ha alszik, én is tudok lazulni!

Szinti! Örülök, hogy jobban eszik már Fruzsi!

Adri! Ártemisznek boldog hófordulót!

Apu (az enyém) kapott munkát! :lol: Régen munkanélküli már és az 55 évével mindig visszautasították. Most meg olyat talált, ami pénzben is jó, meg a szakmája, szereti is csinálni! Remélem most már megoldódnak a gondjaik, mert volt jócskán anyagi gondjuk emiatt.

Holnap megint be kell mennem a suliba igazgató választásra! Nem sok kedvem van! De mindegy, erőt veszek magamon!

Kép
szly27
 
 


Évi! Vincének is boldog hófordulót!

Szóval nekiálltam a táblinak és abba is kell hagynom, mert születési idő szerinti sorrendet akarok , de Rebusnak, Boginak és Mirának nem tudom a születési dátumát.

Visszakereshetném, mert talán megtalálnám valahol, de nézzétek el, lusta vagyok hozzá!

Küldjétek már el inkább priviben! Köszi!

Kép
szly27
 
 


gabi!
alma szombaton délután vmikor lesz,halász judit vasárnap.bocsi,kidobtam a szorólapot,de szerintem,ha beütöd vmi keresőbe,tuti kidobja.olyan sziget-szerűnek tűnik:sátrak meg színpadok.vhogy úgy írta le. :oops: :lol:

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Sly! Jo igazgatovalsztast! :D Micsoda elfoglaltsag! :D
De jo, hogy apud talalt munkat! Biztos, hogy ez nagyon sokat segit mind anyagilag, mind lelkileg is.

Adri! Igy utolag is boldog szulinapot es boldog hofordulot Artemisznek! :D Akkor mar elkezdted a tekerest is otthon? Szobabicajt mar en is szerettem volna, de most a ferjem rendes cajgit akar venni. Az is jo, csak ugyebar sutni nem nagyon sut a nap, esoben meg ki bicajozik vajon? :roll:

A fogacskak nalunk nagyon-nagyon lassan nottek/nonek ki. De mint Pat is irja, normalisan 1 het alatt mar at is torik az inyt. Nalunk van, hogy 2 het is kell, vagy meg tobb. :(

Szintus! Orulok, hogy Fruzsi jobban van. Ha teljesen felepul ne felj, az etvagya is visszajon.

Csillus! Atadom. :)
Rebus sem szokott sokat inni. Neha megiszik 1,5 dl vizet, de neha csak kortyokat. De, ha Bogi meg napi negyszer szopizik, az boven eleg folyadek neki.

Kép
atina12
 
 


Sziasztok!

Vince most ivott meg kb. 2 dl vizet pohárból egy húzásra! :roll: :shock: Azt tudni kell, h. kint aludt, nem a napon, árnyékban, de ott is van 28 fok biztosan! Nem aludt túl sokat (szomszéd kislány felébresztette a hisztijével :evil: ). Na, mindegy!

Szerencsére Vince jobban van, ma már Ringatón is voltunk, nagyon élvezte! A klarinétért meg van veszve! :)

Berni!
Én nem tudok válaszolni, mert egyáltalán nem húzkodom. Ügyes Dorián a járással. Mi még sehol nem vagyunk vele, néha lépeget, ha a kezét fogjuk, de mi se erőltetjük.
Hiszti az van nálunk is, ő is földre vágja magát, vagy a fejét veti hátra! Iszonyú akaratos!

De ő is sokat fejlődött. Imádja a kutyákat, mondja, hogy: "va-va", tapsol, és szinte mindent megért, labdát nekem dobja, ha kérem, tárgyakat megmutat, amiket ismer. A fő foglalatossága pedig a pakolás: rendületlenül kipakol mindent, vissza is, persze máshová, én meg csak nézem, hogy mit keresnek az ágyneműs szekrényben a dínók, a krumplinyomó a zoknik közt, és sorolhatnám... :)

Sajna most nem tudok már reagálni, mert itt nyüszög mindkettő, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Ártemisznek és Vincének boldog hófordulót kívánok!!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Évi, nem semmi micsoda egy piás kisfiad van! :shock: Nagyon megszomjazhatott! Máté is csak kortyolgat, esetleg egy fél deci-deci lemegy egy nap alatt, de ő még rengeteget szopizik, szóval nem veszélyezteti a kiszáradás! :wink:

Őrület, mennyire öregszenek a gyerekek! Most nézem, hogy a 11. hófordulók és a születésnapok ideje kezd ideérni! Boldogot az érintetteknek! :P (Csak az én kicsinyem nem ilyen vénséges :wink: :lol: :lol: :lol: )

Pat, nem semmi Mircsi mi mindent meg nem eszik! Bár kicsi Mátém múltkor betömte apja kajájának a negyedét (paprikáskrumpli) majd a trópusi mix nevű üveges gyümölcsnek a harmadát :shock: Aztán úgy, de úgy megszívta, hogy alig bírtam nem hangosan röhögni. Ugye ő szopival alszik el. Ennek megfelelően kérte a cicit, de már nem bírt szopizni, annyira tele volt. Hááát, egy darabig kukackodott, mire el bírt aludni 8)

Szly, gratula apukádnak! Jó lehetett strandolni 8)

Szülinap nálunk egyébként a Balcsin lesz megünnepelve, ma elutaltam a sátorhely foglalóját 8) szóval augusztus első 3 hetét Szepezden fogjuk tölteni, ha Isten is úgy akarja. ÚÚÚÚÚÚÚgy várom! Tegnap ott voltunk, megnéztük a kempinget, jónak tűnik.

Folyt köv

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Szóval a környezet szép, az áraik hát nem olyanok, mint szeretném, de elvileg kb 1 hét olcsóbb szoba bérléséből lesz 3 hetünk, szóval inkább a félnomád lét 8)

Tegnap tehát helyszíni szemlét tartottunk, aztán sétáltunk egyet, majd haza jöttünk. Máté még mindig utál autózni :?

Berni, fütyi helyzet nálunk a következő: továbbra is kezelgetem, lassan már a fele letapadás is megszűnt, remélem, mire nyaralni megyünk, olyan lesz az egész, mint a nagyoké :twisted: Dokibácsi nagyon megdicsért miatta, szerinte úgy kell csinálni, ahogy mi szoktuk. Neki elhiszem, végül is neki mindennapos a fütyikérdés :wink: (laptető? :oops: )

fk

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Adri, gratula a szülinapi fogacskához! No meg boldog 16.ikat :wink: (én anyák napjára kaptam a második rizsszemet) Pöttömkéd?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Máté már nagyon un, inkább jövünk később....

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!
Ma már éreztük a recét az inyén!!! Olyan jó! Szerencsére nem viseli meg őt.
A szobabiciklit még nem tudtam elkezdeni, mert mostanában olyan sűrű napjaink vannak, hogy most is alig várom, hogy ledőlhessek...Már a második is mocorog rendesen a hasamban :)
most megyek is, talán holnap bővebben...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Szia Réka :)
most lehet nem jól értettem(és akkor ne haragudj érte),de babát vársz???
Biztos jó lesz a nyaralás a Balcsin!Mennyibe kerül a sátorhely?
Mert mi ha jövőre megyünk tengerre mi is sátorozni megyünk!
Én elöbb huzakodtam tőle,de aztán megbarátkoztam a gondolattal!
Remélem jövőre majd összejön......
Igen,Máté a legfiatalabb topic baba(igaz?)

Adri mikorra vagy kiirva?Szeptemberi baba lesz ugye?

Évi Vince ügyes!Már Fruzsinál is vannak szavak!
Vau-vau,apa,aja(vagyok én),tata,mama,neeee(annyira édi mikor mondja még az ujját is felemeli,ahogy én szoktam neki mutatni,hogy no-no

:lol: )Pakolás az nálunk is megy!Már mindegyik szekrényt átpakoltam(nem is ártott nekik) 8) :wink:

Pat merre csavarogsz?

Atina valóban nehézkesen megy nálatok a biccezés?
Sokat esik az eső,igaz?
Nálunk is ma akkora jégeső volt.... :shock:

Kép
Kép
szintus
 
 


Hali!

Réka, most nekem is bogarat ültettél a fülembe, csak nem :roll: :D ?
Hisz még Máté is kis tejfölösszájú 8)

Szintus, 9 nap :D .

Nekem még olyan messzinek tűnik, pedig már június 11. is mindjárt itt van. Szly :)

Szintus, jégeső :x . Nálunk meg 30 fok volt, mindkét lánynak szép színe lett :oops: .

Elszállt, de visszahoztam :evil: .

Szóval ma itthon voltunk, kint voltunk az udvaron egész nap, utána este séta négyesben. Bogica megkapta ma az első narancslevét.

Adri, Te most pocakosan akarsz szobabiciklizni? Ha belegondolok, hogy én végig rettegtem a terhesség második felét, a kórházban meg zuhanyozni is csak félve mertem kimenni. Azért jó, hogy nem mindenkinek ez jut osztályrészül, lehet kihalnánk :roll:

Bogi még nem beszél, azóta az apát sem mondta, viszont búúúzni rendkívül jól tud :lol: .

Holnap Toncsi játsziba megy, remélem jobban haladok a tanulással.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Lányok, nem tudom mire gondoltatok, én csak arra utaltam, hogy itt Máté a legfiatalabb! :lol: :lol: :lol: De nem keserednék el, ha két gyerekkel mennénk nyaralni... :lol:

Jó éjt, rem holnap is ideenged a kis kopasz :wink:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Réka!
Engem is nagyon kiváncsivá tettek a lányok,így mégegyszer visszaolvastam és talán a "inkább jövÜNK később" félmondat,T/1 szeméje jelnthetett nekik ekkora örömöt! :lol: Bár ezek szerinte neked legalább ekkora lenne!!!!

Vince,Artemisz,boldog hófordulót nektek!!! Vajon eddig még nem volt olyan a majd egy év alatt,h hónapfordulón mindkét anyuka írt volna,hogy számomra kiderüljön,h egy napon születtek? :roll: (vagy nem is születtek egy napon,hanem Adri vonalzója csak hónapokat ír ki? :oops: )

Sly!
Strandolás,mi? mármár hétvégi program nálatok! Még jó,h minden 7végén jó időtök van! 8) A diriválasztást meg bírd ki valahogy! Gratula apukád munkahelyéhez,reméljük beváltja a hozzáfűzött reményeket! Amúgy meg mi az,hogy nem keresed ki a születési dátumokat?! :evil: ejnyemáááááááá! Számolgasd ki a vonalzók alapján,jó? :wink:

Szintus!
Vajon miből gondoltad,hogy éttermünk van??? :lol: Bár korábban béreltünk egyet itt Bükön,meg a szüleim Egerben,de mindkettő múlt időt! Mircsikét nem zavarta a bors a májgombócban, tojást meg már rántotta formájában többször evett! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Réka!
Nagyon jó lesz a nyaralás! egyből 3 hét!!! És ha már Balcsi, (Szin tus) Balatonföldváron is csináltunk egy éttermet! :lol:
Amúgy már mi is nagy tervezésben vagyunk nyaralásügyileg,de még messze a megvalósítás!

Ma Márk tuti bal lábbal kelt fel! :evil: A Sparban akkor hisztit vágott le,hogy mindenki minket nézett!Én meg csak nevettem,de nem engedtem! :lol: Egy néni odajött és azt mondta:
-Nem is tudom miből gondolom kedves,de szerintem maga otthon nem unatkozik!! De tündériek a gyerekek!!!-mondtam neki,ráhibázott!! :lol: Majd Márk folytatta itthon.Az apja pakolászott a raktárban,mire a drága fiam megtalált egy doboznyi pezsgőspoharat... "ezzel megszerelem" felkiáltással elkezdte ütni a csatornát pohárral! :evil: :evil: De nem tört el! Ekkor letettem aludni,3 órát aludt! Persze voltak még súrlódások a nap folyamán nem is kicsik....

KépKép
Kép
patricia83
 
 


--------------------------------------------------------------------------------

Ezt egy masik topcban olvastam,gondoltam nektek is el kell olvasnotok! Akinek már van gyereke,szerintem minimum 90%-ban egyetért a dolgokkal!!! Én könnyesre röhögtem rajta magam!!! :lol:

Amit addig nem tudsz, amíg nincs gyereked

Az első 6 hónap
- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű cicid miatt továbbra is csak ábránd marad...
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
- a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
- a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.

6-12 hónap között
- ha a gyerek elalszik végre, akkor a kurva postás csenget. De 2x!!
-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig
kakis,és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.
- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a WC-re is követ négykézláb.
- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.
- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra lőni..
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.
- a baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.
- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel vele.
- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.
- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel.
- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal, na ez innentől csak ábránd marad.
- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja ésszép lassan kitépi.
- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből….akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.
- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.
- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.
- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.
- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.
- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra. lehet égnek álló seggel aludni!!!
- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.
- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.
- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.
- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.
- vetkőzni öröm, öltözni kín.
- a köldökpiercing képes 5 centit nyúlni. . .
- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat
- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.
- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.

1 év után
- még mindig túl jóképű a férjed, túl jó szaga van az új parfümjétől, és biztos mindenki csak őt akarja. Pár féltékenységi jelenet, és totál hülyét csinálsz magadból. És ez még nem a vég, csak 1 éve vagy otthon. Lesz ez még rosszabb is.
- már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a szarkupac tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha, amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár üres flakon, amit kiszedett a kukából és odavitt neked a nappaliba. A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra az 5 percre.
- a gyereked már 12 hós, csodásan feléri az asztalt. Igaz, nem látja mit ér el, de érzi, hogy valami húzhatót talált. Így szabadulsz meg az anyóstól kapott törékeny, de "csodálatos"lakásdíszektől, vázáktól, tálaktól, kaspóktól.
- eljött a fosztásidő. Minden, ami olyan anyagból van, ami kitartó munkával kikezdhető, és a szöszöket húzkodva kitéphető, az elkezd szétjönni. Ilyen pl. a padlószőnyeg, tapéta, a kutya bundája. (Ez utóbbi elég sokat nyüszít közben).
-eljött a nagy zajok ideje is. A földhöz csapkodás hangja már lószar ahhoz képest, amit a fakanál kiad, ha a konvektoron húzkodja végig. Mindezt fülig érő szájjal.
- az etetőszék kitűnően tolható a kövön, még a 20. kör után is érdekes elfoglaltság. Már akinek....
- nem hitted volna, hogy áhítattal fogod várni a napot, amikor először nézel meg egy teljes filmet. Az, hogy moziba is lehet menni, a vágyak netovábbja.
- eseményszámba megy, ha a fodrászig eljutsz és levágatod a hajadat...
- megtanulsz nyitott ajtóval szarni úgy, hogy közben valaki áll veled szemben és mereven néz téged.
- az ujjbecsípés 10. alkalom után sem riasztja vissza a fiók húzogatástól.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le- és kipakolni izgalmas.
- a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a Hull a pelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a Mikulás k. anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból.
- rájössz, hogy finom a pötidanon
- a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
- úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
- ha alszik, nem tudsz csörömpölni a mosogatógéppel, ha fent van, akkor meg tőle nem tudsz belepakolni.
- a lakás növényállományát tekintve úgy érzed, a gyereked sosem lesz természetbarát.
- a nagyszülők gyakran ismételt mondata: "Én adnék neked, de az anyád nem engedi."
- ha hosszú levelet írsz, a modem zsinórja lesz a legérdekesebb húzható játék.
- nyaraláskor csak a hátad barnul le, ahogy derékszögben futkosol a parton a gyerek után.
- a gyereket nem érdekli, hogy 9600 forintot adtál ki egy 18-as cipőért.
- mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá.
- a legjobb haverjaid dobot, trombitát, szintetizátort és gitárt vesznek neki az első szülinapjára. Esetleg géppuskát. Persze nekik még nincs gyerekük.......

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jó reggelt!

Réka! Jól hangzik a nyaralás! A lányok szerintem a rizsszemes mondaton indultak be, de te azt a fogra értetted, nem?

Az igazgató választás csak formaság, ugyanaz marad, nincs is más jelölt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szly27 2009.05.19 10:15-kor.

Kép
szly27
 
 


[quote]A írta:múgy meg mi az,hogy nem keresed ki a születési dátumokat?! Evil or Very Mad ejnyemáááááááá! Számolgasd ki a vonalzók alapján,jó? Wink

Kép

Kép
szly27
 
 


[quote="kindertojas"] írta:kindertojas(én anyák napjára kaptam a második rizsszemet) Pöttömkéd?


Ja ja, ez zavart meg bennünket, mert hát ugye ki hogy hívja :lol: . Persze lehet fognak is gondolni, de nekem eszembe sem jutott. Barétnőm anélkül lett terhes a 2. babóval, hogy megjött volna a menszesze :wink: .

A lovas napról néhány kép:
A két sörényes
Kép

Kép

Kép

Kép

Toncsi legel
Kép

Kép

Így elfáradt
Kép

Épp csönd van, menek tanulni :evil:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Tábli!

Kép Kép Kép Kép Kép

Szintus! Elküldöm neked emailben, szépen sorban tedd már fel a 100. oldalra, meg vannak számozva!

Kép
szly27
 
 


Csilla! Nagyon jók a képek! Pont egyszerre tettük fel és amikor rányomtam, hogy elküld, a te képeid ugrottak be! Majd szívbajt kaptam, hogy mit raktam fel a tábli helyett! :lol:

Kép
szly27
 
 


Szintus! Elküldtem a mailedre! Mostmár ideje lenne főzni valamit!

Kép
szly27
 
 


Ja és a dátumok után mindig tettem pontot, nem tudom miért nem rakja ki! Szóval nem én vagyok ilyen tudatlan! :lol:

Kép
szly27
 
 


dejó, dejó, dejó!!!!!!!!!!!!!

Szly, ezzel a táblival nagyot alkottál! Olyan jó így látni a gengszterkéket!

Rizsszem :lol: :lol: :lol: :lol: Erre nem gondoltam! Csupán annyi a dolog lényege, hogy Törperős fogacskái kb úgy néznek ki, mint ha pici rizsszemek lennének a szájában 8) Ha viszont várom majd a másodikat, lesz vonalzó, vagy valami más egyértelműbb dolog :wink:

Azt hiszem, írtam korábban, hogy beszereztünk egy háti hordozót. Máté most abban aludt el, miközben én a hagymákat trancsíroztam szét :twisted: Olyan könnyű lett így főzni! Semmi nyüszi, semmi felborulás a kemény aljzaton, hanem a délelőtti szunya anyja hátára helyezve..........áááááááááááá aranyéletem van! (NA jó, nem annyira, ebédre vendég jön, nem égethetem oda a pörköltet a fórumozás miatt :twisted: :lol: :lol: )

Csilla, sörényeskéd nagyon élvezhette a lovas bulit! Bogicáról nem is beszélve. Szépek vagytok!

Szly, nem semmi, hogy a sulid jövőjéről a játszótéren kell infókat szerezned! :shock: De nem eszik olyan forrón azt a kását... körülnézni viszont sosem árt...

Pat, a bemásolt szösszenetet kiegészíteném: azt sem hinné senki, hogy képes fülig vigyorral gyerekdalokat énekelve manóval az ölében tojni, miközben a ded hangos kacagással cincálja a wcpapírt :twisted:

Joli?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
[quote]I írta:dézet:
Amúgy meg mi az,hogy nem keresed ki a születési dátumokat?! Evil or Very Mad ejnyemáááááááá! Számolgasd ki a vonalzók alapján,jó? Wink


Örülök Sly,hogy így reagáltad! :wink:
Köszönjük szépen a táblit!!! Csúcs!!!! Nagyon szépek a gyerekeink! Örülök,hogy rajtam kívül mindenki azonos képet küldött. (egyedülit vagy 2 testvéreset vagy anya+ babásat),csak nekem sikerült 1 ilyen egy olyan! :oops:

Akkor most elkezdesz más suli után nézni? De azért ősztől itt kezdesz nem? Vagy nem írtad még alá a szerződést?

Csilla!
Szupik a képek,főleg az együtt lovaglós,az nagyon cuki! :D

Megyek, annyi vasalnivalóm van,hogy hűűűűűűű! 5 adagot mostam már,ami nincs kivasalva! :evil: :evil:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jelentem, leves és pörkölt kész, saláták előkészítve, a nokedlit meg majd frissen... Törpe megetetve, lassan mehetek kutyát sétáltatni.

Pat,
Vasalás... hehe...
Ha én azt számolgatnám, mióta halogatom :roll: Mindegy, amíg Gyurinak van vasalt inge, addig nem gáz, utána meg nekiesem és lerendezem az egészet. :twisted: Azért számolj majd be, hogy ki győzött, a vasalnivaló, vagy te? :twisted:

[quote="csillala"]B írta:csillalaarátnőm anélkül lett terhes a 2. babóval, hogy megjött volna a menszesze :wink: .


Ezek szerint van remény! :wink: Milyen szép is volna, csak gyerekezni egymás után közbenső pirosnapos ünnepek nélkül :P :P :P (nem félreérteni! :wink: ) És mekkora hecc a nőgyógyinál mondjuk 2010-ben: és mikor menstruált utoljára? Valamikor 1997-ben. :twisted: :lol: :lol: :lol: Na jó, kicsit elszaladtam...

Itt a jó idő, egyesek meg úgy eltűntek, mint ama szürke csacsi a ködben :shock:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Hűűű, de meleg van ma is...Vince kinn alszik, ilyenkor még van árnyék!

Réka!
Vince nagyon sokat tud inni, ő a szopin kívül (reggel, este, éjjel 1x mostanában, és van, h. délután is szopizik még :oops: ) is megiszik kb. 3-4 dl vizet!
A rizsszemes mondatodnál én is fogra gondoltam, és mikor olvastam Szintus és Csilla hozzászólását, még 2x elolvastam az üzidet, aztán, mikor Pat írt még 1x, majd Szly után még 1x. Kívülről fújom! :D :D

Pat!
Még az elején, amikor Adri csatlakozott, írtam, h. ők egy napon születtek! :)

Szly!
Táblázatot köszönjük, kis tündérmanók! :D Nagyon örültem nekik! És Pat, a tied is teljesen rendben van! :wink:
Remélem nem veszed rossz néven, h. szólok, mert nem kukacoskodni akarok, de Csilla és Adri gyerkőceinek neve ill. szül-i dátuma felcserélődött.

Csilla!
Szép helyen voltatok! És ti is szépek vagytok!

Mennem kell, mert indulni kell lassan az oviba, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Évi! Persze, nem veszem kukacoskodásnak, de nem értem! Szerintem nem cserélődött fel semmi! Pedig megnéztem 3x is! De lehet én nem látom!

Kép
szly27
 
 


Ja!!!! Leesett!!!!! Oké! Majd kijavítom!

Kép
szly27
 
 


Szly Jázminnak boldog hófordulót!

Kép
Kép
szintus
 
 


Lányok a tábla fent van a 100.-dik oldalon is!
Pusszancs

Kép
Kép
szintus
 
 


Helló!

Szép a tábli, Szly! :D

Toncsi legel :lol: :lol: :lol:
Ezen a képen röhögtem egy jóízűt! :lol:

Liviszáj:
Valamit beszélgettek az apjával, elhangzott ez: Livi és Nóri testvérek. Livi megállította a beszédben Zolit és kijavította: testvérek és barátok. :) 8)

Lusta dög vagyok, ne hari, most csak ennyi. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés: Csanád elkapta a rotavirust, szegénykének elég nehéz,óránként kaki, a popsija is nagyon piros. Ételt nem eszik, szerencsére eleget iszik. A tegnap még csak nyűgös volt és hígabb a kakija, fel is csípte a fenekét. Adtam Nurofent és átaludta az éjszakát. Ma már többször belázasodott, nem tudom, hogy lesz éjjel...

Bocsi, olvasni se bírlak...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Annyira jó a táblázat!!!! Nagyon ügyes vagy Szly!

Gabus! Ez annyira jó!!! Mármint amit Livi mondott!

Csilla! Hálal Istennek eddig nálam minden ok a terhességgel, és hiányzik a mozgás...De inkább arra szánom majd, hogy télen a szülés után visszanyerjem a formámat :) Most csak ha nagyon "kipihentnek"érzem magam.

Pat! Igen, Vincével egy napon született Ártemisz :)

már megy a helyszinelők!!! megyek gyorsan! pusz

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Jó reggelt!

Joli! Szegény Csanád! Jobbulást kívánok neki! Hogy van? REmélem nem kell kórházba mennetek! Sokan kötnek ki ott ezzel a betegséggel!

Gabuska! Ezt Roli is szokta mondani, hogy Jázmin a barátja! Annyira édesek!

Szintus! Ügyi vagy!

A héten megint nincs torna! Így nem fogok fogyni az tuti! Lehet valami drasztikusabb fogyókúrába kéne kezdenem! Várom már nagyon a gyümiket, meggy, cseresznye, mert akkor azt eszem sokat és elveszi a nassolási vágyamat!

Többiek! Merre vagytok?

MAriann? TE is régen írtál már!

Kép
szly27
 
 


Joli, gyógypuszik mennek! Remélem, megússzátok infúzió nélkül! Szegény kics Csanád, hogy miért kellett elkapnia azt a fránya vírust! :( :( :(
[quote]A írta: héten megint nincs torna! Így nem fogok fogyni az tuti! Lehet valami drasztikusabb fogyókúrába kéne kezdenem! Várom már nagyon a gyümiket, meggy, cseresznye, mert akkor azt eszem sokat és elveszi a nassolási vágyamat!

Szerintem ezen ne bosszankodj! A eleg elveszi majd az étvágyadat, a kölkek miatt úgy is futni fogsz, nyáron így lassan formába tudsz lendülni, aztán szeptembertől meg a maradékot leszedi a meló...

Adri, jó, hogy jelentkeztél!

Liviszáj egyszerűen olvasztóan tündéri!

bocs, most ennyi...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Jo reggelt!

Sly! Nagyon szupi lett a tabla!!!!!! :D Koszi szepen, hogy megcsinaltad.
Jazminnak boldog hofordulot!

Gabuska! De edes Livi! :D

Joli! Sok-sok gyogypuszit kuldunk Csanadnak. Szegenykem. :(
Szoritok en is, hogy ne kelljen korhazba menni. :(

Csilla! Szupik a kepek. :D

Nalunk nagy ujsag nincs. Meg mindig a hazon dolgozunk. Tegnap a lepcsofeljaro korlatjat csinaltuk. Be kellett rakni 2 uj lecet, mert nagyok voltak a resek, Rebus kifert rajta. Le van ugyan zarva a lepcso, de azert jobb igy.

Lefott a kave. :D
Sziasztok!

Kép
atina12
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki a strandon!!! 8) 8) Én el sem megyek,nekem itthon van Hawaii,ugyanis valami égi jel hatására mindkét gyerekek alszik! :lol:
Sly!
Utólag is boldog hófordulót Jázminnak! Most már te is vághatod a centit! :wink: Kevesebb,mint 1 hónap a szülinapig! :)

Joli!
Drága CSanádnak gyors gyóygulást! Azért nem minden esetben van következménye a Rota-vírusnak! Erős kislegény,gyorsan túl lesz rajta! Bár most nem olvasol minket,de azért remélem egy helyzetjelentésre benézel!!! Jó lett volna ha betegség nélkül alussza át az éjszakát! :x

Gabi!
Éde Livi nagyon! Várják már Bobó-országot?

Mi voltunk ma baba-mama klubban,jó sokan összgyűltünk! Jót játszottak a törpék,hétfőn meg megyünk kirándulni a klubban a Jeli arborétumba! 40 km....nem nagy távolság,de legalább nem lesz fárasztó,mint tavaly 30egynéhány hetes pocakkal a majd 90 km-es győri!

Tegnap a férjem egy bicikliüléssel jött haza Szombathelyről! Pedig nem is olvassa a babanetet! Mostanában gyakran előjön a dolog.Csak még fel kéne szerelni...nem lesz egyszerű!De pofás darab,az biztos!

Tegnap én győzedelmeskedtem a halom vasalnivaló felett,így ma mostam megint mint mosómasa,meg éppen tudnék vasalni most is...lenne bőven!

Írjatok má',legyen mit olvasnom!!! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jól hallom,kukis zacskóval csörögsz??? Jövööööööööööööööööök!!!

Kép

Segítek apának medencét tölteni! 8)

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Köszi mindenkinek a pozitív energiákat! Csanád az éjjel a megszokott rendben aludt, reggel normális volt a széklete, de nappal újra rossz. A reggeli hőemelkedés viszont nem jött elő nappal. Enni továbbra sem eszik, de a laktózmentes tápszert és a liter rendelt teát megissza. Jó a közérzete és a popsija is gyógyul, hála a napi min. 15 pelenkának.

Szép képeket raktatok fel és szuper a táblázat!

KépKép
Kép
el..né
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?