Új privát üzeneted érkezett!

De nőgyógyásznál? Vagy ez hogy megy??? Tökre nem tudom ezeket...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Kutyafüle!
Bizti sikerül megoldani!!Így vagy úgy!A tej meg szépen visszaáll majd!!!
Én is úgy figyelem h nincs e vhol csomó...eddig megúsztam,na de sose lehet tudni...


Dobok képet az én 3 hetes nagylányomról!!!"Csak" 4 lesz :oops:

Kép Kép Kép Kép

annus11
 
 


Haho!
Dori!
Gondoltam rá, hogy fájhat a hasuk, de ha felvesszük őket, általában megnyugodnak.. kivéve amikor nem :? Plussz kapják az Infacolt, masszirozoma pocijukat. De vsz. fáj nekik :(

Pingi hajráááá!!!

Kitti!
Szülőszoba miatt ne aggódj, kivétel nélkül MINDEN szülésznő IRTO rendes!!!!!! Tényleg!!! no para ;)
Vendég
 

 
 

Dóri,
engem annó a dokim küldött el. Volt egy csomó a mellemben, am i fájt meg vörös volt. Akkor a Szabolcs utcai kórház még megvolt, oda kaptam időpontot, és mammográfián megnézték UH-val (majdnem olyan, mint amivel a babukat nézik). Szerintem mondd a dokidnak, és elmondja, hogy a Jahnban hogyan műkszik (de lehet, a házidokker is tud segíteni, vagy ő ad beutalót a helyi sztk-ba).

emese1979
 
 


De szépek vagytok Annus!

Dóri
reggel kicsit meglazítottam az egyiket, én is így gondoltam.

A másik aggodalmam az volt, amit Böbi írt, hogy az eleje a híg rész, ami még álmosít is. AZt olvastam, hogy az kb 10 perc míg kiszívja a gyerek. Szóval Kolosnak akkor szinte mindig csak ebből jut.

Böbi
mennyit fejtél ilyenkor? Mennyiségre?

Kép Kép
pumuklii
 
 


Annus,
szépek vagytok! Izus tiszta apja szerintem :D :D

emese1979
 
 


Pumukli,
Ti is nagyon szépek vagytok, milyen jól nézel ki Te is :) :)

emese1979
 
 


Izuska köszöni a dicséreteket!

Pumukli ti is csudaszépek vagytok!!!Maja kezében milyen nagy Kolos!!!! :lol: A te kezedben meg milyen picike :lol: :lol:

Petra!
Infacol helyett mást nem próbáltatok még?Mondjuk az espumisant?Köv alkalommal én is azt veszem már,mert azt hallottam h egy idő után megszokja és nem fog hatni...na ezt nem szeretném megvárni,inkább váltok elöbb!

Emese!
Igen,tiszta apja...állítólag az álla az enyém...remélem később más hasonlóság is napvilágra kerül :roll: :lol: Az biztos h a nunit tőlem örökölte,kizárásos alapon :lol: :lol:

annus11
 
 


Jóóók a képek! Iza- Annus és Pumukli- Kolos-Maja párosítások mind-mind!

Pumukli: én egyszerűen akkor fejtem, mikor nagyon feszített, a szopitól függetlenül. De össz 3 napot kellett fejegetni, és utána beállt a termelés. Nem fejtem sokat, mindig csak annyit, hogy épp jobb legyen és ne legyenek nagyon kemények a csomók. A legtöbb, amit fejtem egyszerre egy alkalommal, két mellből 60ml. Szerintem az nem sok.

Pingi: ügyi vagy, 3 ujjnyi már jó sok tágulás!

Annus: szerintem az Infacol és az Espumisan ugyanazt az anyagot tartalmazza. Emlékeim szerint. Mindegy, hogy melyiket használod, csak az ízesítésük más.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
Jééé,tényleg!Megnéztem...az espumisan banános...az infacol meg narancs..... :shock:

annus11
 
 


fabri:

Igen, lehet, szerintem korábban is, attól függően hogy hogy érzed magad! Ha nagyon óvatosan és lájtosan kezded a mozgást, teszemazt lábemelgetésekkel. Csak annyi amennyi jólesik!

Itt van egy cikk képekkel, ötletekkel:

http://www.hartmann.hu/gyogytorna.php


kutyafüle:

Miket javasoltak még rá?

Ha bejössz az Istvánba a szoptatási ambulanciára, ott helyben megcsinálják neked a vizsgálatokat, diagnózist, és kezelést is ajánlanak.

Telefonszám: 216-0350; 1644-es mellék, a szoptatási ambulanciát vagy Sarlai doktornőt kell kérni.


Pumuklii:

Ha fejsz, akkor még több tejet fogsz termelni. Még csak most indult be nálad igazán a tejtermelés, ez a kellemetlen túltelítődés átmeneti, és nemsokára rendeződni fog, és beáll a kereslet-kínálat ha igény szerint szopik Kolos. Általában 3-4 hetes korra már nem is feszül a mell, puha marad annak ellenére hogy sokkal több tej van benne. Ha nagyon kényelmetlen és zavar, akkor hideg borogatással lehet csillapítani ezt az érzést, szoptatások után. Ha úgy látod, annyira tele van és kőkemény, hogy nem tudja Kolos bekapni emiatt, akkor érdemes épp hogy annyit kifejni, hogy felpuhuljon a bimbó, és szopi után hideg borogatással csillapítani.

A káposztalevél borogatás is jót tud tenni, annak is van hűsítő, nyugtató hatása a bőrre, csak a (friss) káposztaleveleket össze kell törni, mert a leve a lényeg igazából, és azzal jól becsomagolni a melleidet. Hülyén hangzik, de nagyon kellemes!

Az első tej, amit kiszopik a baba, valóban híg, vizesebb, tehát ha csak kettőt szippant a baba és nem kell neki több, lehet hogy csak szomjas volt. Viszont nem idő függvénye, hogy milyen gyorsan szívja ki a baba a mellből a tejet. Van olyan baba aki 5 perc alatt teljesen kiszív mindent a mellből, és van olyan baba akinek ehhez 30-40 perc is kell. Általában a kicsi babák még több időt töltenek mellen, kevésbé hatékonyan szopnak mint majd később. Nekik is tanulni, gyakorolni kell!

Ha aggódsz, hogy nem jut elég hátsó (zsíros) tejhez Kolos, akkor próbáld meg egy bizonyos időblokkon belül (2 v 3 óra) mindig ugyanarra a mellre rakni a babát, és csak akkor átrakni a másikra, ha már kiszívott mindent az elsőből és elégedetlen. Így biztos, hogy hozzájut a zsírosabb tejhez is.

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


Annus és Böbi! Nagyon szépek vagytok! :D

Pinginek küldöm az energiát! +++++

Képzeljétek, éjjel nem volt egy sírás sem! Néhány eee, akkor kapott enni és aludt tovább, fél 8-ig. Azóta elég éber, nézelődik-eszik-alszik kicsiket.

Annus; milyen érdekes, nekünk ma jött fel a szeretkezés-kérdés, apa kérdezte, hogy mikor lehet már... :oops: Ezek szerint a szülés, sok vér ellenére is imád! :wink: (pedig a szülés alatt biztos nem voltam valami szép látvány...) :?

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!

Pingi! +++++++++++++++++++++++++++++++
Anika, Neked is!

Apa ma hazavitte anyóst, Gyöngyöt is vitték, így most olyan, mintha nem is lenne gyerekem. Iringó csak eszik meg alszik. Most volt itt 2 barátnőm, jót kávéztunk a dugi mogyorós kávémból.

Pumukli, a fejést nem én írtam, én eddig egyetlen egyszer fejtem a bedurranáskor, azóta sem, nem szeretnék. ugyanaz van, mint nálatok, 15 perc szopi, 2 óra alvás.

Réka, én forró víz alatt masszírozom ki a görcsöket, ez baj??? mert te pont a hideg borogatást írod.

Mozza, igen, már jobb, de még vannak csomók.

Köszönöm a szellőztetős tippeket, holnap kiviszem a teraszra.

Tinu, Tünci kedve javul már? van még hiszti?

Annus, Pumukli, nagyon szép kismamik vagytok!

Annna, üdv közöttünk!

megyek megnézem a keddi Született feleségeket.
Vendég
 


Csajok, ma sok a dolgom, úgyhogy futok!

Pingi, hajrá, nagyon szorítok, remélem, mire este megjövök már várni fog a hír, hogy Nórika megszületett!!!

Sok puszi mindenkinek, szuperek a képek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Adraci, köszi!!! :lol: Gondolom Pumuklinak szántad! :lol:
Vendég
 


Réka, Neked van babád? Téged akkor fel is lehet fogadni (kérni) szüléskor?
Vendég
 


Sziasztok!

Annus, pumukli, evamama nagyon édik a gyerkőcök.

Évamama minden elismerésem a tiéd, nekem Édua is sokszor nyűg, hogy nem bír magával mit kezdeni, most is menne a játszóra :)

Egyébként én is nagyon sírós voltam és vagyok is, bár egyik nap jól vagyok, másik nap mintha depressziós tüneteim lennének, furcsa nekem is, hogy már nem velem foglalkozik és a pocakban a babával mindenki, hanem csak a babáról szól minden :)

Még nem dolgoztam fel igazán a gyors szülést a szoptatási gondokat és a fáradságot sem szoktam meg, de alakulunk :)

Nekem van olyan, hogy Lara 3-szorra eszi meg a kaját, most is ezt csinálta aztán nyűglődött én meg fogtam és hasra fordítottam azóta egy hangja sincs, amúgy napközben alszik csak így, de sokkal tovább bírja így és nyugodtabb is az alvása :)

Reggel is átvágott: sírt kivettem, hogy melegítem neki a tejcsit, aztán hasra tettem le és aludt nyugisan, már éjszaka is volt egy hosszabb alvása 4,5 óra :), aztán reggel 3,5 óra :), szóval ma kipihent vagyok :)

Tegnap annyira ki voltam, hogy 100 ml tejcsi elúsztatta a konyhaszekrényt, egyszerűen a koordinációm nem működött :(

kutyafüle én tavaly nyáron voltam emlő uh-n nekem is volt egy kis csomó a bal mellemben és azt írták a papírra, hogy cisztikus képlet :) elzáródott tejcsatorna, ami mostanra elmúlt a fejésnek köszönhetően :)

most úgy fejtem, hogy olvastalak titeket úgy eltelt 50 perc és lejött 155 ml a kettőböl :), éjszaka a legfárasztóbb és akkor a tejbelövelő reflex sem annyira működik, amikor 4 óránál több telik el két fejés között lejön 250 ml is a kettőből, de akkor majdnem 1 órát fejek, mire alig jön már :)

Szép napot mindenkinek!

Vanni, örülök, hogy jól vagytok! :)

pingi megy a drukk :)

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Pingi hírek!
Megjött a doki,4 ujjnyi,most repesztettek burkot.Megszakadok fájások alatt!

annus11
 
 


Annus, láttam a fürdetős képeket és az apás összeállítást, nagyon tetszik!

Dóri, Tinu, PUmukli, Ildi, Nektek, ha nappal, alvásidőben esetleg bömböl a gyerek, a "nagy" nem ébred fel rá? (Anitától csak azért nem kérdezem, mert Grétike nem alszik délután).
Vendég
 


Pinginek kitartást, már nincs sok hátra!!!!!!! Nórika nemsokára a kezedben lesz!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Természetesen már Mi is itthon vagyunk szerda óta.
Nóri egy angyal. Eszik, alszik. Néha előfordul egy kis hasfájás, de hamar megoldjuk.

Teszek fel egy pár képet:

Kép

Kép

Kép


Még nem olvastam vissza, de gratulálok minden újdonsült babának és mamának.
Pinginek drukkolok. Ügyes lesz :)

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Szilvi!
Üdv újra itt!!!Látom Nóri is szépen gyarapszik!!!Tejcsi van?Tudod szoptatni?Aludni tudsz vmennyit?Éjszakák hogy telnek?
Mégegyzser gratula ehhez a gyönyörűséghez!!!!

annus11
 
 


Annus, Pumuklii, természetesen szerintem is nagyon szépek vagytok! :)

Nóri meg milyen kis husi! :)

Pingi, neked meg nagyon hajrá, már mindjárt meglesz a másik Nórink is! :)

Böbi, nem, nem ébred fel Samu, mert a lakás két végén vannak a kölkök, és szinte nem is hallatszik el Samuig, ha Danó sír. De ha meg sír, akkor is, nagyon hamar megvígasztalható, szóval általában nálunk csak felsírások vannak, nem is ismerjük az órákat (de még a perceket se) üvölt-dolgot...

Megyek, mert nagyimat köszöntjük, ma van a szülinapja.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Böbi Édua már nem alszik napközben, de amúgy éjszaka sem kel fel rá, mert én vagyok a kicsivel egy szobában, apa meg Éduával :), éjszaka meg a konyhában fejek, napközben kicsi nálunk sincs csöndben, megy a TV :( :), fejek, mászkálunk, takarítunk, és beszélünk, Édua néha kiabál, piszkálja is szóval neki kell hozzánk alkalmazkodni :)

MI 10 naposan már a dm-et megjártuk, aztán 2 hetesen meg anyáknapján voltunk :)

Ja és most már én is akkor etetem, mikor ordít, mert sokszor csak azért nyöszörög, hogy rendezkedik a pocakja és pukizgat :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Annus: Köszi minden rendben van. Van tejecske is. Nóri nagyon ügyesen szopizik, már a szülőszobán kezdte. Kb. 3 óránként eszik, de nem tudom mennyit. Most nem szereztünk be mérleget. Patriknál mértem minden etetést, most egyelőre nem érzem szükségét. Majd leviszem hetente egyszer a védőnőhöz lemérni hogy gyarapodik.
És aminek nagyon örülök, Patriknál csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, most viszont megy simán, és így úgy érzem több tejem is termelődik. Így nem fejek.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Szépek a képek lányok!!!!!
Dóri!Én radiológushoz vagy hogy is hívják az ultrahangos dokikat mentem közvetlenül. A nőgyógyászom letoj,a házidokim béna,szóval ez volt a leggyorsabb út.És szerencsére volt ismerős,szóval tegnap este felhívtuk,ma reggel ott voltam.
Réka!Aranyos vagy,de én nem pesti vagyok.Itt helyben is van kórház, szóval inkább megoldom itt.A rokonunk,aki sebész csak hétfőn lesz itthon délelőtt.Dani már akkor dolgozik,én meg(főleg ha szúrnak) be nem teszem a lábam a kórházba egyedül.Szóval muteromnak jönnie kell velem.Mit csinálok Rikivel????Kire hagyom?Mert azért a kórházba nem akarom elcibálni.Ez most megint egy újabb probléma. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ildi!
Te cumisüvegből eteted Larát? Lehet, hogy több levegőt nyel, és jobban esik neki, ha hason fekszik, nyomódik a kis hasa.
Máté is így volt. Szopi mellett tápot is kapott, és kb. 3-4 hetes korától csak hason aludt. Sokkal nyugisabban, és éjszaka is. Tudom, inkább háton, félig háton tanácsos altatni őket, de ő egyszerűen ezt imádta. 15 hós koráig nem is aludt utána háton. Aztán sajnos muszáj lett.
Lehet, Lara is inkább azt szeretni, ha nyomódik kicsit a poci.

A babák egyszerűen gyönyörűek, már én is alig várom, hogy megszülessen a kicsim.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Moncsi!
Mesélj te hogy vagy???Máté várja már a kistesót???


Kutyafüle!
Huu,ez jó kérdés...és ha vinnétek magatokkal és anyud kinn maradna vele?Nem hiszem h rögtön megszurkálnának...max mondod h várjanak amíg behívsz vkit :wink: Rikiről nem kapunk képet? :oops: :lol:

Szilvi!
na ez tök jó!!!Gratula az ügyes szopihoz!!!

Huu mi se vártuk meg a 2 hetet...kb 8-9 naposan kivittük.A védőnő mondta h ilyen jó időben nyugodtan mehetünk!!!!

Böbi!
Köszi a kép dicséretet,majd csinálok még ilyeneket!csak legyen egy kis időm! :wink:

annus11
 
 


gerbomoncsi igen lefejem neki és megkapja üvegből, még nincs egész nap hason és éjszaka meg nagyon nyugis háton is :), de azért örülök, hogy nem kell még adni neki semmit, mert magától is megoldja a dolgokat :)
lassan eljön a ti időtök is :)
ja és mindig ha lerakom a kiságyba én az oldalára fektetem és kitámasztom egy plüssállattal a hátát, de addig fészkelődik míg a hátán köt ki és úgy alszik végül de a feje oldalt van, túl gömbölyű a feje :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én is oldalt fektetem,és vagy a takaróval támasztom ki,vagy egy párnával...sajna Iza van h többet bukik....

annus11
 
 


Ja éjszakánként is kb. 3 óránként kel, de most pont volt egy 5 órás szünet :) Dugig is lettek a cicik reggelre.

Szüléstörténet röviden:
Nagyon hasonlóan zajlottak a dolgok, mint Patrikkal. 3 óra alatt meg is voltunk, csak most minden a magzatvíz elfolyásával kezdődött kb. este fél 9-kor. 9 után már bent is voltunk a kórházban, akkor kezdődtek a kb. 5 perces fájások, még csak 1 ujjnyi voltam. Utána beöntés nélkül sikerült WC-re mennem, na ez segített. 10-kor már 2 perces fájások voltak, és bő 2 ujjnyi. Fél 11-re jött a dokim. Nehezen, de bekötötte az EDA-t (mert most kértem), mire hatott kezdődtek a tolófájások. Nagyon nagy élmény volt, mert Én semmit nem nyomtam, csak feküdtem és éreztem, ahogy a szervezetem tolja ki a babát. És egyszer csak már kint volt a fejecskéje. Olyan gyorsan, hogy a szülésznőnek nem volt ideje felvenni a kesztyűt :D Ekkor nyomtam egyet, és kicsusszant a baba 23:35-kor.
Egyből Rám tették mázasan, és letakartak minket egy törölközővel. Olyan édes volt. Apa elvágta a köldökzsinórt, és utána elvitte Nórit, hogy megfürdessék.
Addig a doki megnézett Engem: szerencsére megint teljes gátvédelem, sehol egy sérülés.
Utána visszajött Nóri, rácsatlakozott a cicire, és le sem vált onnan 1,5 óra hosszat :D Közben hallottam a másik szülőszobából Lili megérkezését :)

Persze megint nem tudtam aludni aznap éjjel, de szerencsére akkor egy szobába kerültünk Mozzával, és hajnalig beszélgettünk. Akkor kaptuk meg a Manókat.
Másodszorra is nagy élmény volt :D

Böbi: Mozza tudósított Nekem Iringó érkezéséről, még ott a kórházban. Gratulálok Nektek is. Örültem, hogy így jöttek a csajok, szépen egymás után.

Na jó hosszú lettem :shock:

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Böbi
nálunk délután Maja alszik a gyerekszobában, Kolos meg mózesben a nappaliban. Most ugye eszik-alszik így nem veri fel Maját. Amúgy meg ő is a saját ágyában alszik, de délután még nem mertem egy szobában lerakni őket.

Nóri édes husi-baba!!!
pumuklii
 
 


Pingi így dobálja az sms-eket miközben brutál fájásai vannak?! Nem semmi! 8) +++++

Bepótoltam a tartozásomat is: feltettem Marci születését a blogra.

Most alszik a kis drágám, én meg már gyúrok a délutáni teraszozásra. Igaz, csak 5 perc lesz. :lol:

Apa meg elment a barátaival találkozni + gyúrni. (az egyik srácnak 1 hónapos a kisfia, a másiké pedig 1 hónap múlva fog megszületni -kíváncsi vagyok miről beszélnek... :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Dóri, még én sem hagytam sírni, max sírdogálni, nyöszörögni, de pl tisztába nem tudom tenni, mert akkor üvölt, mint akit nyúznak.

Szilvi, Neked nagyon bejött a 9-i szülés!!!! :lol: Mi késtünk 8 órát! :lol:
Vendég
 


Pingi!
Megy a drukk ezerrel!!!!!!!!!!!!!!

Szilvi!
Nóri meseszép!!!!!Kiheverted már a kórházat? Hú, én nagyon kész lettem...vagyok, de lassan próbálom összekapni magam.

Most egy kicsit rámijesztettetek a szopival. Én nem mérem, csak kb. naponta 1szer, hogy egy szopikor mennyit eszik. És esténként fürcsinél a súlyát.
Tegnap este (5naposan) elérte a születési súlyát (2,5 napig fogyott, 2 nap alatt meg hízott 300gr-ot, szerintem ez jó).
Szopi igény szerint van, általában napközben 2 óránként ébred, szopizik 15 vagy 2X10 percet(közben büfi, mert mohózik a kiscsaj) aztán szundi. Folyamatosan és mohón eszik, csorog ki a szájából a tejcsi, ha kezd elfáradni, akkor kicsit masszírozom, hogy egyen még....aztán ha befejezte, akkor már nem hajlandó kinyitni a száját, kilöki a cicit.
Cumizni nem cumizik, néha, ha éhes az öklét cuppogja, amíg kicsomagolom magam. :lol:
Fejni a belöveléskor kellett, minden szopi után, mert nagyon kemény volt és fájt.
A gyerek nem sárga, tök jól alszik, éjjel 00-05között hagy aludni, aztán indul a 2 óránkénti menet.

A saját szobájában, a saját ágyában alszik. Nappal is, éjjel is.
Egyenlőre én elég nehezen járkálok (már 2szer elvágódtam a vérszegénység miatt), ezért estére mi költöztünk át a férjemmel a gyerekszobába, így csak 2 lépés a kiságy és nem kell neki hurcolászni hozzám a babát.

CSAJOK! PARÁZOM! Túl lazán állok a témához? Most akkor méricskélnem kellene, meg ébresztgetnem éjjel is?
Eddig olyan ügyes kiscsaj, én bízom benne, hogy ösztönösen tudja, hogy neki mi, jó én meg alkalmazkodom hozzá...aztán 2 hét után meglátjuk, hogy alakítható e a dolog, hogy egy kicsit több időm legyen magamra/a férjemre/ másra is.

Szofi!
Hanyadik oldalon van a gyerekszobádról a kép????? Tök kivi vagyok, de nem találom. :(

Pumukli!
Tök jól nézel ki, nem látszik, hogy most szültél!!!!! :)

Kutyafüle!
Érzed is, hogy a férjed nem kíván? Azért az intimitás megvan még köztetek? Bújik hozzád, vagy te hozzá? Szerintem ez marha fontos, valahogy vissza kell állítani, de ez nem (csak) a külsőségeken múlik....próbálj vele sokat törődni, ne érezze, hogy elhanyagolod, és nem csak a baba legyen a téma, meg a szopi, meg ilyenek.

Kép
mozza
 
 


Ildi, nálunk is ez lesz, Gyöngy külön apával, én Iringóval, egyágyban.... :lol:

Gyöngy is kb 4 hetes koráig velem aludt az ágyban, utána simán át lehetett tenni a kiságyba, amikor már többet aludt éjjel.

Született feleségek kilőve, Apa a Rúzs és NY-ot is felvette, akkr már megnézem azt is! :lol:
Vendég
 


Az esti elalvás nálunk így működik: evés aztán nézelődés én kikapcsolok mindent villany le és velem alszik el Lara cumival a szájában, egyszerűen nem bírok én se fél percenként felkelni hogy a cumit visszarakjam a szájába :)

Édua tegnapi viselkedése: Kint mosogattam, lányom bezárta az erkélyajtót, Larát betakarta és odarakott neki egy plüssállapot, annyira aranyos volt, ja és ha nyöszörög hugi a cumi miatt, Édua szó nélkül bedugja a szájába, ma már pelenkázás előtt ő bontotta ki :)

Nekem kicsit ijesztő: sokszor Édua egyedül akarja kivenni az ágyból, és mászkálni akar vele :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Lassan dugulok. Nekünk 2 ajtó választja el őket, de az ordításra Gyöngy felébred és rohan, hogy Babba síí.

Mozza, ne parázz, tök jól csinálod!!!!
Vendég
 


mozza mondjuk ezt én sem fogom soha megérteni, hogy köztük én is minden kismama parázik, hogy eleget eszik-e a gyerek, pedig éhen nem fognak halni bennük van az ösztön, csak sokszor még ők sem tudják, hogy azért sírnak mert nem tudnak pukizni, vagy kakilniuk kell, vagy éhesek, hiszen nekik csak a pocakjuk viselkedik furán olyankor :)
6 éves gyerek már senkit nem érdekel mennyit eszik :)

Ez is érdekes, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb táplálási formája aztán mindenkinek vannak gondjai vele, és mindenki máshogyan csinálja :), mondjuk ugyanez lesz a hozzátáplálással is :), és akkor is gyereke válogatja, hogy egyből megeszik-e egy fél üveggel, vagy 1 éves koráig csak 2-3 kanállal :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


adraci szép szülésed volt, családi projekt, ja és párod sms-én megint sírnom kellett :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kávé Fruzsit abszolút nem zavarja szerencsére, hozzászokott a terhesség alatt :wink:

pinginek nagyon drukkolok ++++++

Meg nem is tudom, mit akartam még...
Vendég
 


Mozza, ne aggódj, biztosan szuperül megy ott a szopi! :) Lili ügyes, van tejed, minden a legnagyobb rendben! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Adraci párjának sms-e tényleg nagyon szép!!!

Én is kávézok, napi 1.

Mozza, én nem értettem meg, hogy miért küldöd ki a párod, de most annyira zavart, hogy beöntés hiányában ugye minden távozott toláskor, hogy rendesen zavar. Még nem beszéltünk erről, de remélem, hogy őt nem zavarta......
Vendég
 


annus itt szerintem találsz kötési módot http://www.mamami.hu/cikkek/hordozas/

vagy itt is

http://dilidomino.freeblog.hu/categories/hordozas/
ezen az oldalon kicsit lentebb többféle módot megtalálsz

én tőle vettem a kendőt, tőle kaptam kedvet hozzá

mai kendős story: boltban az eladó legalább 3x rámnézett, mikor még az előttem lévőt szolgálta ki, aztán sorrakerültem és mondja, hogy a múltkor is nézett már és azt hitte műtve vagyok és azért vagyok így bebugyolálva :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!
Ez jó!!!tetszik!!!
A mamamit néztem a tegnap,a másikat még nem.Egyenlőre várom h itho legyen az uram,egyedül nem próbálkozom...Csak ép a haverunknak segít csempét leszedni :lol:

Mozza!
Már mért ne csinálnád jól!!Szerintem teljesen jó ahogy szopik a leányzó!Nem kell minden evésnél mérni!!!Szerintem a többség a sárgaság miatt mérte az elején az etetéseket.De van aki amiatt se méri!De ha megnyugtat akkor mérd nyugodtan,baja nem lesz belőle!
te meg vigyázz magadra!!Szedsz vmit a vérszegénységre??

Adraci!
Én is elolvastam...szép történet,családias volt a légkör! :wink:

Szilvi!
Annak ellenére h én írom a táblit meg se fordult a fejemben h te hallottad Lili születését!!!Ez tök jó! :lol: Akkor a te szülésed is marha gyors volt!!!!Egyre többen vannak versenyben a villám szülés kategóriában :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Édesek a kis picúrok! :D

Rakok fel én is egy képet még. Eygenlőre ennyit tudtam lekicsinyíteni:)

Kép Hanna

Éjszaka úgy aludt a Hanna baba, még enni sem akart nagyon felébredni :lol: Már néztük is,hogy mi van vele. De gondoltuk,ha nagyon éhes lett volna, vette volna a fáradtságot az evéshez.

Minden jót a mamáknak és a babáknak!

Puszi:Zsuzsi és Hannus

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


bocsi, ha túl sok vagyok, de most van időm írni:)

Böbi nekem mikor Éduánál 2x volt fájó csomó a mellemben, akkor csak forró vizes zuhany alatti masszírozással és persze fájdalmas de gyakori szoptatással tudtam eltűntetni

a hideg víz, jégkocka apasztja a tejet úgy tudom

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


lányok van egy kérdésem: nektek mikor eljön a szopi ideje bizsereg a melletek? igaz én nem szoptatok, de a tejcsi azért termelődik és 2 óránként mindkettő elkezd bizseregni már óra sem kell, hogy mikor kell fejnem :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hát nekem is szokott bizseregni...de nem követem nyomon h milyen időközönként !Sőt!Ugye szopi közben az épp nem használt cici is bizsereg :lol:

Na megnéztem ezt a kötést,gyerek nélkül megy...de ugye bele is kéne tenni!Te melyik kötést használod?Nekem nem rugalmas a kendőm,mindenképp elöl akarom(a háti kötés szerintem nem kezdőknek való 8) )Néztem ahol rá lehet húzni a deréknál levő részt...na majd megpróbáljuk mindkettőt!


Zsuzsi!
A Te Hannád milyen kis mosolygós!!!!Nagyon tündéri!Kérünk még képet róla is!

annus11
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást!! :)
Azért nem szeretnék valami szuperanyaként tündökölni. Nem is merem hinni, hogy majd a hétköznapok is ilyen nyugisan telnek. Szerencsés vagyok, hogy a nagyok már nagyok, így a felelőségérzetük is nagyobb (legalábbis többnyire ;)) nagyon anyáskodó a a nagylányom, Martin pedig apáskodó :d, ezért a két kisebb is ezt tanulta, bár Noémi a leginkább anyáskodó, pedig ő a legkisebb, vagyis most már nem is. Na ez kicsit zavaros lett, de azért remélem érthető. Ha már 5 gyerkőcöm van muszáj őket ellátnom, néha borzasztó nehéz és fárasztó, de olyan klassz gyerek mind, egyszerüen imádom őket, és ez ad erőt! Meg még a párom, akivel szintén nagyon szeretjük egymást és a gyerekeket is! :)

Böbi, a gyulladást lehúzza a hideg (én pl. túrót kentem egy textilpelusra, azzal borogattam, csodás volt :)) a meleg viszont segít az elzáródott járatokból megindulni a tejnek. Amikor nagyon "be van durranva", vagy fejés előtt nagyon jó, ha melegvizet engedsz a melleidre és könnyebben folyik a tejcsi.

Annus, én innen tanultam a két kedvencemet:
http://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFS ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=pyyaCNx9hpY
Nagyon szép Iza, te meg mintha nem is szültél volna! :)

Pumukli, te is mintha nem is most szültél volna! :) Maja milyen átszellemülten fogja a hugicát, nagyon édesek mindketten!!


Mozza, nagyon jól csinálod, a mérleggel pont az a gond, hogy az ember a számok rabja lesz! Sokkal fontosabb, hogy a kicsi elégedett legyen!

Most mennem kell.

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: