Új privát üzeneted érkezett!

Na akkor ezt megtárgyaltuk! :lol: :lol:

Vki!
Hogy mikor lesz ebből Blanka?Blanka már megvan!Épp a pocidban szunyókál :wink: :lol:

Hihetetlen...leülök enni és rögtön mocorog Izus,tehetsége van hozzá 8) :lol:

annus11
 
 


Panndi!
Akkor Fruzsi már átalussza az éjszakát :shock: Huuu de jó nektek!!!

annus11
 
 


Vki! Legkésőbb május végén-június elején! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

 
 

Most épp nem aludta át, mert fájt a hasa... annyit kakilt éjjel :shock:

Amúgy ha fel is ébred, hamar visszaaltatható, kaja nélkül is.
Vendég
 


Kép vagányak vagyunk :)
Kép Kép Édua hajat mos

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


mozza tündéri a kislányod :)

panndi Boldog névnapot Zsófinak! Őt is így szoptattad? Meddig szopizott?

Tegnap azt hittem Lara nem eszi meg az adagját annyira összevissza evett és olyan 70-80 között, de estére behozta meglett a 625 ml :)

Mi nagyon messze vagyunk az éjszakai átalvástól. evett negyed 10-kor aztán egykor és háronnegyed 4-kor és háromnegyed 7-kor :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Őt is így, és nyolc hónapos koráig szoptattam. Tejem még lett volna, de neki türelme már nem :)
Vendég
 


Ja, és köszi a köszöntéseket :)
Vendég
 


Ildi, a hasonfekvős fotó haláli!

Köszi lányok, csak nem bírok már várni! Ma türelmetlen napom van. :oops:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


panndi akkor az sem igaz, hogy aki időre eteti, akkor az nem tud sokáig szoptatni :)

vki köszönöm :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!

Lara milyen nagy!!!!Iza nekem olyan picinek tűnik,mármint hozzá képest!Amúgy hány g most?

Panndi!
Olyan nekem is volt h felkelt,tisztába tettem mert durva szagok jöttek...aztán aludt tivább.De ha felkel akkor általában eszik is!Na de nem baj,had hízzon a drágám! :wink:

annus11
 
 


Edua: hát nem. És hízott ezerrel, négy és fél hónapos volt, amikor megduplázta a születési súlyát :)
Vendég
 


Ja, és tudom, szerintem egyedül vagyok ezzel az etetéssel a fórumon :wink:
Vendég
 


Panndi, nekem szimpi a rendszered. :)

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


vki: köszi :) Csak tudom, hogy manapság szinte mindenki igény szerint szoptat, de el nem tudom képzelni, hogy jutnék el akkor Zsófival ide-oda. Így meg két etetés között simán tudunk programot csinálni, mert tudom, hogy Fruzsi mikor lesz éhes. Zsófinál is jó volt így, simán tudtam vizsgázni, stb, mert tudtam, hogy nem lesz éhes :) Persze lehet fejni, megetetheti más, stbstb, de nekünk így jó :)
Vendég
 


Mi is így etettük Samut. Mármint én. :) Szóval nem vagy egyedül! :) Kezdetben az éjszaka éjféltől 6ig tartott, aztán 11-7-ig, és akkor nem evett.
Csak Danó, mivel koraszülött, és meg kell lennie a folyadékbevitelnek mindenképp, kicsit kevésbé vagyok "szigorú". :) De azért így is szinte pontosan eszik 3 óránként, ehhez volt a kórházban is hozzászokva, csak mivel szeretném, ha lenne elég tejem, ezért, ha netán hamarabb megéhezik, inkább megetetem újból. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ildi, nagyon jók a képek megint! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


annus legutóbb vasárnap mértük akkor 3430 g volt :) biztosan a gatya teszi :)

panndi mostanában én is kezdem kivárni Larával a 3 órát, a kiszámíthatóság tényleg sokat jelent.

Én is egyedül vagyok itt aki nem szoptat, hanem lefeji és üvegből adja oda :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


zdori köszönöm :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Panndi! Nem vagy egyedül... :oops: Mondjuk, nálunk azért 4-6 hét kellett, amíg eljutottunk eddig. De én is bediliztem volna. 3 gyerek + munka+ tanulás mellett meg pláne!...

Kép
szkitty
 
 


Megint kérdésem van. :oops:
Tegnap óta "ömlik" a tejem. Vagyis az előtej. Na jó, az ömlik kifejezést azért használom, mert eddig ha volt is ilyen akkor pár folt a pólón, és az is ritkán, de tegnap óta több alkalommal, és az előbb épp nem volt rajtam felül semmi, és úgy elindult hogy csak csorgott le a hasamon. :o Egy pzs-t a két cici el is áztatott.
Van valami összefüggés szerintetek a szülés megindulása és az efféle tünetek közt?
Ráadásul tegnap amikor mozgott Nóri és nyilallott a hsam alja akkor is rögtön elindult...

Egyébként épp a régi fürdőruha felsőimet próbálgattam, hogy vajon bele férek-e még, háááááááááát. :lol: :shock: Nem igazán. Eddig mindig a hasammal voltam elfoglalva, a melleimre oda se figyeltem, és most tudatosult csak igazán bennem, hogy már most is mekkora változásokon ment keresztül.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Szerintem nincs baj azzal h következetes vki!
Mivel nekem nincs más dolgom :oops: így ráérek kivárni amíg felkel!meg lehet nem is enne amúgy...még nem próbáltam mondjuk kelteni!Bár ha meg felkel akkor aztán gyorsan kell cselekedni!Mert különbe visítás van ezerrel h éhes :lol: :lol:

Hmmm,Iza 3490g volta hét elején vmikor....De bizti a gatya...komolyan azt hittem h több mint 4 kiló! :lol: Kész nagylány!

Mi meg ma vagyunk 3 hetesek!!!! :lol:

annus11
 
 


Megnyugtattatok :wink: Persze nyilván az a lényeg, hogy az adott családnak jó legyen az általuk használt rendszer :)
Vendég
 


Ja,én nem keltem fel soha ;)
Vendég
 


Zsófinak én is boldog névnapot kívánok! Van ám még egy Zsófink, úgyhogy Szofi neked is nagyon boldog névnapot!!!

Kép
Kép
g_reny
 
 


ÓÓóóó, tényleg, Szofi, Isten éltessen!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hááát, ha ti mondjátok, hogy az össz 5 óra alvás az jó; én elhiszem! :D

Kép

Kép
adraci
 
 


... csak egy apró megjegyzés. Csináltam fejben egy gyors statisztikát az eddigi normál (nem császáros) szülésekről. -Ma nagyon ráérek!.. :D
Elég meglepő eredményre jutottam. Olvastam a születéssztorikat, és nekem az a furcsa, hogy mindenhol ilyenek vannak, hogy "bekötötték az infúziót", "az orvos burkot repesztett", "beadták az EDA-t", stb...
Egyedül Tinu szült természetesen?!?... :shock:

Kép
szkitty
 
 


Adraci!
Én úúúúgy szeretnék min. 5 órát aludni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Pingi!
Bricanyl: 3 hónapig kaptam 6xfél ampullával, utoldó 2 hétben 24 órán keresztül folyt a full dózis infúzióban. Abban a pillanatban, hogy leállitották, beindult a szülés. :?
Vendég
 


Annus!
ha van saját blogom, hogy lehet jelszavassá tenni??
Vendég
 


megtaláltam...
Vendég
 


Sziasztok,

Gratulálok mindenkinek a babához nagyon szépek, a szülés sztorik is jók Tinu és Pumukli na meg Panndi ilyen gyorsat szeretnék én is ha lehet kérni. :D

Megvagyok ám én is még csak inkább olvasó üzem módban, most megint izgulok mert a férjem elment Németbe valami kocsit nézni holnap ér haza.

Nekem rengeteget keményedik a pocakom, ez már lehet egy jel?És már bocs de erősseb lett a fehér folyásom is olyan krémszerű.

Jázmin az utóbbi napokban extra hisztis ha rosszat csinál és rászolok egyből el kezd sirni létezik, hogy ez már a féltékenység jele lenne?
Pedig már mondja várja nagyon Ármin babát meg hogy szeretni fogja az ő kis testvérét.Szóval egyszerűen nemtom hogyan kezeljem az ilyen kitőréseit, eddig nyugis volt de pár napja mintha kicserélték volna.

Na jó látszik ma nem jön haza a férjem igy kaja csinálással is levagyok maradva, de mig Jázmin alszik addig megyek öszedobok valamit!

Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Nagyon aktív ez a csoport! :) Próbálok lépést tartani veletek.


Reny:

Ne aggódj, tényleg nem mérvadó hogy mit mutat a ctg abból a szempontból, hogy mikor és milyen gyorsan fogsz szülni! Van aki teljesen zárt méhszájjal, nulla összehúzódással megy haza reggel, és délutánra már baba van! És van aki HETEKIG mászkál 2-3 centire nyitva mielőtt megszületik a babája.

Szóval nem jelent semmit!!!


kutyafüle:

Hmm, általában mindkét bimbóudvaron szokott lenni pár ilyen, mutatok egy képet, hogy biztos ugyanarról beszélünk-e...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... breast.jpg

A bimbóudvaron, a bimbó körül azok a kis kiemelkedő dolgok. Erre gondoltál?


névtelen (Zdori?) :

A túl gyakori evés nem baj! Legalábbis a tejtermelés szempontjából kifejezetten jó, de valóban ha gyakrabban eszik, akkor gyakrabban is kakil. És a sokszor kevés az kevésbé megterhelő a gyomrának mint a kevésszer sok.



Annus:

Ne aggódj, nem hízhat el, sőt! :) Az igény szerint szoptatott babák között később is kevesebb az elhízott gyerek/felnőtt.


Elsőszülő anyukák!

Kitartás és türelem! :) Első babák átlagosan 5 napot rá szoktak húzni a terminusra, és akkor feltételezzük, hogy azt jól számolták ki. Az a legjobb a babának ha saját tempójában jön!


Szofi:

Szerintem az UH-n paráztattak feleslegesen... mivel már elég közel a terminus, innentől kezdve elég rendszeresen fogják figyelni a babát, és észreveszik, ha nem fejlődik, vagy rosszul érzi magát a pocakban! És nem minden babának kötelező óriásbabának lenni, ő a szülésig még bőven lehet 3,5 kg (arról nem is beszélve, hogy az UH tévedhet), ami teljesen átlagos súly.


f.ancsi:

Először is a 3. fokú érettségű méhlepényed a 38. héten nem öreg, hanem pont jó! :) És igen, a természet az eseket 99%-ban csak jót csinál, és a maradék 1%-et meg kiszűrik a sok vizsgálattal, ne aggódj! :)


tinu:

Ha lapos vagy befelé forduló a mellbimbód, akkor valóban nehezebb dolga lehet vele a babának! Viszont ilyenkor ha egy kicsit megcsipkeded, vagy esetleg mellszívóval előszívod, akkor sem bújik elő a mellbimbó?

Még a tejgyűjtő kagylót tudom erre ajánlani, így néz ki:

http://images.minimano.hu/eteteshez/mel ... iemelo.jpg

Ha ezt etetések között berakod a melltartódba, akkor a mellbimbó a lukon keresztül egy kicsit kiemelkedik, ez is sokat tud segíteni!

A nagyra tátással pedig csak a rutin az ami segíteni tud, mármint a gyakorlat! Lehet hogy ahogy nő, ez is meg fog oldódni!

A fájdalom azért szokott jelentkezni, mert a bimbót a baba a nyelvével felnyomja a kemény szájpadhoz, és ott nyomorgatja. Ezt a bimbóvédőn keresztül is tudja csinálni, nem véd a fájdalomtól! Viszont sajnos a bimbóvédőt úgy kell szopni mint egy cumisüveget (más mozdulat), és ha a melledet is úgy próbálja szopni, akkor lehet hogy azért okoz fájdalmat!


fabri és mindenki aki megijedt a 2. videó láttán! :)

Ne aggódjatok, nagyon sokféle és fajta bimbó létezik! És szinte mindegyikből lehet szoptatni! Nem vagyunk egyformák, de ettől szép az élet! Nem kell ahhoz sem nagy mell, sem csúcsos mellbimbó, hogy az ember sokáig tudjon szoptatni! :) Ne aggódjatok!


Tinu:

Azért nem szeretik hason altatni a babákat, mert a statisztikákból azt mutatták ki, hogy a bölcsőhalálos babák között több volt a hason altatott. Minden bölcsőhalál elleni taktika arra irányul, hogy minél kevésbé aludjon mélyen a baba - a kókuszmatrac iszonyat kemény, a hátonfekvésben kevésbé alszanak jól a babák. Hogy állandóan figyelni tudjuk, légzésfigyelőt teszünk alájuk.

Viszont amit kihagynak az az, hogy az állandó testkontaktusban levő, anyukával együttalvó babák között a legritkább a bölcsőhalál. Az édesanya testközelsége a legjobb védelem ellene.

De ezt nem lehet pénzért eladni. A légzésfigyelőt igen.


Panndi:

Terpeszpelus helyett is jó a kendőben hordozás, mert ott automatikusan úgy van a lába, mint a terpeszpelusban. Jót tesz a csípőjének.


Zili:

A baba feje a vajúdás közben is leszállhat, pláne ha sokat mozogsz és nem kell végig háton feküdni! Ezért még nem kell automatikusan császározni.


frankoneanita:

Attól, hogy puhábbak a mellek, még van bennük tej! A bimbóvédő mondjuk csökkenti a szopás hatékonyságát! Hogy van-e elegendő tej, azt a kakis pellusok számából tudod legjobban lemérni, és a heti súlygyarapodásából, no meg az ő visszajelzéseiből. Ha van napi 3 kakis pelenka, megvan a heti 150-250 gramm gyarapodás, és a baba elégedetten száll le a mellről, akkor elég a tejed. :) Ha valamelyik nem teljesül, akkor érdemes többször mellrerakni őt, hogy szaporítsd a tejed, vagy ha ezt nem akarod, akkor etetések között fejni.

szkitty:

Jó a meglátásod... nagyon kevés az olyan szülés ami tényleg beavatkozásmentes.

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 


Szkitty
Igen, eddig Tinu a beavatkozásmentes. Én is ódzkodtam a burokrepesztéstől, ellen is álltam 1 órát, aztán beadtam a derekamat. Én a gátmetszés miatt nem akartam, azt gondoltam, hogy az szinte vele jár. De mivel nem így lett, így nem is izgat már, hogy volt repesztés.

Zsófik!
Boldog névnapot.

Vissza kell olvasnom Panndi etetés módszerét...
pumuklii
 
 


Réka, én még nem is köszöntöttelek, jó, hogy vagy! :-)

Panndi, én is szeretném a 3 órás rendszert, de egyelőre nem tud annyit enni, ezért nyugtattak meg Tinu szavai, hogy most, ameddig be nem áll a rend és segítségem is van, ne parázzak ezen.
Egyelőre 15 perceket szopik, aztán alszik, hiába ébresztgetem, nem megy, így 1 óra múlva megint fent van, még bírom.
Viszont abban segíts már nekem, hogy mi az, hogy éjjel nem szoptatsz? Adsz neki vizet vagy hagyod egy-két alkalommal sírni, aztán megszokja?

Kitty, ezen én is csodálkoztam, hogy Tinunak hagyták megrepedni a burkot. Nekem tök magától zajlott minden, nem volt bekötve semmi, de a burkot mégis repesztették.

Akinek nem cicin alszik el a babája, annak hogy? Csak leteszi és alszik? Van ilyen is???? :lol: :roll:

Ma voltam lent a postán, jóóóóóóó volt, se gyerek, se terhes has. Éppen Esztó írt sms-t, hogy Álmit kicsit elvitték tőle és nagyon hiányzott én meg írtam, hogy éppen a függetlenségemet élvezem 5 percre. :lol:
Vendég
 


Böbi
egész jó volt az első éjszaka. Először Kolos fürdött, utána Maja. Addig én szoptattam majd leraktam aludni, aztán vittem be hozzá Maját. 2x kihpztam éjszaka szopizni, amikor másodjára vittem be Maja felébredt, de csak vizet kért, aludt tovább. Utána szopott még 2x, de akkor már hagytam magam mellett.

Nekem is sebesek a mellbimbóim, Majánál is így volt. Nem kapja be eléggé és nagyon szívja, de nem tudok mit csinálni. És ő is 10-15 perc után bekábul tőle. Aztán alszik.

Nem találom Panndi-módszert. Régen volt már?
pumuklii
 
 


Előző lap alja felé.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Réka: köszi a kendős ötletet, tényleg, ott is úgy van a lába :) Ez de jó ötlet!

Böbi: hááát, annyi, hogy amikor első éjjel ébredt, akkor húztam picit az időt, nem adtam neki rögtön enni, hanem kicsit szórakoztattam. Második éjjel már később ébredt, és így tovább :) Nem adtam neki semmit, és talán nem is az éhség miatt ébredt, mert egyik éjjel fél háromkor felsírt, visszaaludt, és fél hétkor kelt újra.
Vendég
 


Ja, nem, laptető! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziaszok

Ancsika Julcsijának 2 napig szoliznia kell, besárgult amiért nem tud szpozni, de ugy néz ki ma elindul a tejci, mert sziklásodnak Ancsika bögyeszei 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Panndi, köszi!!!! Ezt én is észrevettem, ma amikor felsírt nem tudtam bemenni hozzá, kb 2 perc után meg már aludt, még egy órát ráhúzott.

Ildi, nagyon tetszik nekem is a hasonfekvős kép!!!

Pumukli, nekem is mindkét éjjel mellettem kötött ki a gyerek! :-)
Vendég
 


Nálunk most reggelre négyen feküdtünk a nagy ágyban! :shock: A fejem az éjjeliszekrényen volt :lol:
Vendég
 


Mondta ma doki, hogy nyugodtan kivihetjük már. Csak 4 napos pedig. De ilyen szép időben miért is ne.
pumuklii
 
 


Szerintem is mindenki szoptasson úgy, ahogy szeretne, olyan rendszer szerint. Nekem az igény szerinti szopi kicsit ijesztő volt előszörre, nem tudom, miért. Azt tudtam, hogy a takkra 3 órás etetés nem az én világom, de az azonnal mellre pattintás is visszás volt nekem. Tücinél nem is csináltam. Aztán leküzdöttem az elvi ellenállásaimat, és rájöttem, hogy sokkal, de sokkal kényelmesebb nekem az igény szerinti szopi. Nem kell járkálnom, ringatnom a gyereket, hogy visszaaludjon. Nem kell cumit tömködni a szájába és pánikolni, hogy mikor hagyja már abba a sírást. Megnyugszik, ha cicit kap és nem találok ebben semmi rosszat (már). Szoptatni bárhol lehet szerintem, ha valakinek nincsenek ezzel szemben skrupulusai. Az unokatesóm még a HÉV-en is szoptatott kendőben, azt nem biztos, hogy bevállalnám, bár ha nagyon üvöltene a gyerek ... ki tudja, lehet, hogy igen.
Amúgy CSongi pl. nem alszik el feltétlen a szopiba teljesen, van, hogy félkómásan vissza lehet rakni az ágyába és előbb-utóbb elalszik. Tücivel ilyet nem is lehetett, mert ahogy leraktam az ágyába, már üvöltött, hogy vegyem ki. Más vérmérséklet. De igaz, én is máshogy csinálom, mert TÜcit hetekig le se tettem, imádtam, hogy rajtam alszik. Csongival ezt nem tudom megtenni, úgyhogy visszateszem a kiságyba.

Böbi: szerintem azért nem repesztettek nekem burkot, mert vártuk a dokimat, hátha beér. :wink: De örülök ennek, hogy így lett, legalább tényleg nem avatkoztak be sehogy.

Ildi: Lara tényleg olyan nagynak tűnik a képeken! :)

Zsófiknak boldogot!!!

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, nem is írtam, ma megvolt a boldogságom! Hátközépig kaki, ruhacsere. :lol: Megy azért a gyerekbe tej elég. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Böbi! én nem azon csodálkoztam, hogy Tinunak nem repesztettek burkot, hanem azon, hogy másoknál szinte rutinszerűen igen!!!

Pedig most a csapból is már az folyik, hogy természetesen szüljünk, ha nincs v.mi akadályozó tényező. A burokrepesztést meg csak azért csinálják a dokik, hogy hamarabb hazamehessenek...
Én az első gyereknél még naívan azt hittem, hogy ez a normális, így kell szülni. Aztán okosodtam. A 2.-3. gyereknél már nem akartam semilyen beavatkozást, de nem is kellett, mert magától beindult a dolog... Most is teljesen természetesen szeretném -aztán majd' meglátjuk...

A múltkori szülőszoba látogatáson kicsit ugyan megrémültem, mikor a szülésznő közölte, hogy "mióta új vezetése van a kórháznak, a többedszer szülőknél automatikusan kanult kötnek be a felvételnél". mondtam is, na ne! Ha nem indokolt orvosilag, nekem ugyan semmit nem kötnek be!!! Szerencsére erőszakkal nem csinálhatnak semmit... Anno, 8 éve a 3. gyerekemet szintén a MÁV-ban szültem -bár akkor még a "régi vezetés" volt, és semmi nem volt kötelező. Azóta visszafejlődünk?!?...

Kép
szkitty
 
 


Üdv!

Olvasgatok vissza.
Panndi,
most néztem a táblit, egy napon születtek a gyerkőceink.Azt mondják aki 5-én született az vagy nagyon szorgalmas lesz vagy rettenetesen lusta.Remélem az előbbi fog bejönni
Hát le a kalappal én ha hagynám nyüglődni akkor az apja egyből keltene hogy mért nem etetem meg szegény kisfiát. :lol:

Egy szobában van velünk.A kiságya a mi ágyunk mellett van.

Az első napokban én is méregettem mennyit eszik, de csak azért mert kicsit sárga volt mikor hazaengedtek minket.Aluszékonyabb is, de azt mondták hogy ha szépen gyarapszik és 3-3,5 óránként felkel enni akkor nincs gond.Már 3400 gramm szóval nem parázok semmin.Kicsit nyűgös.Még nem tudom biztosan hogy a pocija lehet-e a ludas, mert csak a hajnali szopikor nyüglődik.Azért kibírható.

A teáztatásról,
nyáron elég meleg lesz és én szeretnék neki valamilyen plussz folyadékot adni, mert nem mindíg lehet cicire tenni akárhányszor megszomjazik.Valakinek tapasztalata,ötlete.Kinek mi vált be?És mennyi idős kortó adhatók a baba teák.3 hónaposra emlékszek de az már nyár vége, szóval kicsit előbb kéne kezdenünk.

Na megyek alszok egy kicsit.

KépKép
harhaj
 
 


Na nem tudom, hogy a kanült rutinszerűen adják-e, én ugye kaptam antibiotikumot, és ezért kellett a kanül de most, hogy mondod, volt minden szobatársamnak is.
Vendég
 


Én vizet fogok adni nyáron szerintem.

harhaj: bizony, egy napon születtek, és ha nekünk egyszer lesz egy fiúnk, ő is Gábor lesz :wink:
Vendég
 


Szkitty:

Sajnos sok rosszat hallok dúlakörökből a MÁV új rendszeréről. Ez a MÁV már nem az a MÁV. Remélem hogy neked sikerül elkerülni a beavatkozásokat!

Réka
pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

http://szuleselmeny.wordpress.com
http://tejmentes.blogspot.com
mreka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: