Új privát üzeneted érkezett!

FAnni, a gyulladás miatt nem veszik ki a hólyagot, az az első amit néznek, van-e gyulladás, leginkább mondjuk az epehólyaggyull-t nézik, de gondolom, ez a hasnyálmirigynél is igaz lehet.

Szöcske, laparban csinálják, leírtam mindent.És nyugi, a csaszi nem zavar be, 4 héttel a csaszim után csinálták meg, szóval ne aggódj ezen, túl kell rajta lenni.

Katica, léna fantasztikusan nagyot nőtt és gyönyörű kislányotok van, gratulálok!
Vendég
 


Szöcske!
Írtam privit még tegnap!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Köszönjük a dícséreteket. :P

Pandus
nagyon szép a lányka továbbra is.

Szöcske
sajnálom h. ilyen nehézségeken kell átmennetek. Fantasztikus lehet apa a két picivel egyedül! Mutass képeket, lassan utolérik Lénát :)

Véda
igen sztem is hasznos h. ílyen jól meg tudunk vitatni dolgokat. :D Milyen a leves íze klór nélkül? Még csak annyi jutott eszembe h. a klór egy napi szellőztetés után "elillan" a csapvízből. De tudom a hormonok meg a többi- már ha vannak :) - még maradnak...

Léna
nem alszik és nem eszik, csak ficánkol és ficánkol :)
Hozzátáplálás: az elején érdeklődött, de még mindíg csak 5-6 kanálnál tartunk és olyan mintha csak a kedvemért enné azt is. Szopizna csak a kis drága, de alig hízik.
Úgyhogy Lili és Laura bevennétek Lénát is a Mini Bombázók Clubjába :?:

Alvás...nem akarok panaszkodni, de jókedvű, vigyori, lehet az én alvásigényemmel van baj. :)
Különben pörög forog minden irányban, tolat, kúszik,tolja ki a fenekét és ringatózik, cuki, nagyon eleven.

Kép
katica_75
 
 

 
 

Sziasztok mindenkinek!
Néhány kép rólunk, kérésre... (Már hat kilósak és 4 és fél hónaposak vagyunk!) Kira baba nagyon jó gyerek, eszik, alszik, nem nyafog, nem sír, csak, ha valami nagy gondja van. Kisnorbi egy elkényeztetett apa-anya kedvence, állandóan nyöszörög, semmi nem tetszik neki, egyedül a fürdés jön be nála életvitelszerűen. Ha viszont kivesszük a fürdővízből, ordít, üvölt, így néha gyorsan visszatesszük. Reméljük, vagány kis vízilabdázó lesz belőle. :lol: :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek! Katica, Kisnorbika nálunk sem eszik rendesen, csak rágja a cumit és vigyorog. Néha idegbajt kapok tőle, hogy egész nap csak kínálgatom. Nem tudom, mitől hízik.
szöcske
 
 


Bocsi, a két papós képet nagyon-agyon tömörítettem, felteszem még egyszer. A sírós képen az ikerpár-sógornőm van Norbikával, nálunk ugyanis édesanyámék is ikrek és a férjem húgáék is. Egy fiú-egy lány mindenhol...
Kép
Kép
szöcske
 
 


Lányok!
Bocsi, hogy önző módon magammal kezdek, tegnap voltam dokinál, és igen, ott van, 8,5 mm, és dobog a szíve! :lol: :lol: Nagyon boldog vagyok, a gép azt írta, hogy 6 h+5nap, de 7 hét+1 napos voltam, szóval belefér! Írt ki plusz folsavat, meg az utrót, azt mondta, ha elkezdtem, folytatnom kell :? . Utálom, na mindegy. 3 hét múlva kell menne újból.
Köszönöm mindenkinek a bíztatást!!!!!!!!! :D :D

visszaolvasok

1 kérdés:
kullancs elleni védőoltást Zsombinak érdemes elkezdeni beadatni?, nagyon félek tőlük!

Szöcske!
Nagyon édesek a gyerkőcök! :P

Kép

Kép
donika
 
 


visszaolvastam...

Hunci!
Nagyon sajnállak az autód miatt, szörnyű lehetett! :cry: :cry:

Pandus!
Dóri hihetetlen ügyes, és természetesen továbbra is gyönyörű! :D Zsombi a motorjára csak fel és leszáll, nem tudja hajtani magát. Szóval válogat a ruhák között, vajon kitől látta???????? :lol: megőrülök! :lol: :lol: :lol:
A hétvégén Egerszalókon voltunk másik baráti párral, ott 9 hós a kisfiú, Zsombika olyan aranyos volt vele, megölelte, játszott vele.

Fendike!
Nálunk a férjem fürcsinél fel szokta húzogatni a kukit, és a kádba ívben pisil, az az első, amikor beszáll! :wink:

Katica!
Léna nagyon nagy, a babakocsit már kinőtte! Hány cm? Igazi kis hölgy! :D

Véda!
Csabi nagyon helyes, teljesen pasis! Lilla hogy van?

Petitpois! :D
Néha émelygek, de szerencsére semmi hányás, legalábbis eddig! A mackósajtot imádom, előző terhességemkor azt reggeliztem mindig, most viszont, olyan mintha romlott lenne, nem tudom megenni. Kajákban mindig azt kívánom meg, amit a másik eszik! :lol: A férjem, szegény, már többször lemaradt a vacsijáról.

Fanni! :D
Nálunk is vannak pöttyök, én is kentem 2 félével, utána úgy döntöttem, hogy nem kenem semmivel, most egész szép, szinte semmi nem látszik. A paradicsom, és a spenótot miért zárták ki rögtön, allergia vizsgálat volt?

Orsi! :D
Zsombi a darabosat egyedül megeszi, viszont kanállal mikor fog tudni enni? Hogy próbálkozzak?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
szuper!!!
kullancs már mehet és adasd is be
darabos: adj villát, kanál majd jön utána magától, villával könnyebb enni, és úgy főzz és olyat, hogy tudja azzal enni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Oh, szívből gratulálok :lol: Képet kaptál? Megmutatod a kis csodádat? Kullancs ellenit mi is beadatjuk, mert erdő mellé költözünk, és ott nagyon sok kullancs van. Villával szokott Dóri is enni, a kanál még egyáltalán nem megy neki. Banán, alma, körte, krumpli, répa, hús stb. ezeket könnyen feltudja szúrni.

Szöcske,
Gyönyörűek vagytok! :wink:
Vendég
 


Szöcske!
Sajnálom a nehézségeket nagyon...
Viszont gyönyörűek a manócskáid!

Donika!
Gratulálok a mesebeli kisbabátokhoz! micsoda öröm és boldogság...
Zsomborról szeretnék képet látni!!!
Lilukám nehéz periódusban van. Anyósom gyógyíthatatlan betegsége - még, ha nem si volatk jóban sosem - itt lebeg a fejünk felett és több a feszkó is itthon emiatt, sajnos...
De én bízom benne, szeretem és sztem egyre nyugisabb lesz...

Katica!
Drága vagy! A leves klór nélkül nagyon finom! :lol: :lol: :lol:

Pandus!
Úgy szeretem olvasni a blogjaidat!
Nem elemezgetem most. Sztem úgyis tudod, mire gondolok. Nagyjából azokata a szavakat használod, azok a gondolataid kistesó ügyben, mint nekem volatk... A végkifejletet ismered... Ölelés!

Lányok!
Csabi ma önállóan lépett 3-at!!!
Vendég
 


Szöcske
az ikerdinasztia legújabb párosa csuda édes és szépséges.

Donika
de jó!! Gratulálok! :) 67cm körül van, törpi Ő csak sovi :)

Véda :)
azta, de ügyes!!! hány hós is? 10?

Kép
katica_75
 
 


Szisztok!

Annyira tündériek a kicsi lányok! akajok én is énis énis :oops: :lol:imádom mindet annyira gyönyörűek! de most ahogy megláttam Orsi lányát és új szerelem!

a kis krapekoktól is beájulok..

úgyhogy ha tesó lesz tőlem lehet megint fiú is..

Doni de jó kívánom hogy minden rendben menjen

Nők minden gyerek más és más.. majd belejön csajókád is :lol:

Pandus nehogy eltünjél .. hát nem tudom mikor jutunk el hozzátok...

FAnni nekünk elmúltak a piros foltok mert megint gyógyszertári fürdetőt hazsnálom.. a gabi jó éjszakát fürdetőtől voltak, mint HAnnának.remeélem nektek is elmúlik

Kullancs ellen hogy lehet ennyi idős babánál védkezni? hol vegyek krémet vagy sprayt?

Véda grt CSabinak, nagyon ügyes!

Doni mi is készülünk Egerszalókra...

HUnci sajnálom...

múltkor a játszótéren egy anyuka találta a homokozójátékaik közt egy kis narancssárga lapátot rá volt írva hogy HUnci .. ti nem erre laktok? 13.ker.Béke tér...

kicsit offolok :

az általam tervezett pihenésből nem nagyon lett semmi, mert Zsiványom másképpen értelmezte az otthonlétet..

Én úgy képzeltem, hogy tudok kicsit önző módon pihenni mert fiam eljátszik mamákkal, unokatesókkal, papival

Ő úgy képzelte, hogy egész nap az ölemben lesz, néha lemerészkedik, de ha valaki közelít visít..

szóval napközben a 10 nap alatt egyszer sikerült 1 órát aludnom az Elfújta a szél közben , amit egyébként nézni szerettem volna..
:lol:

szóval szerdán reggel lementünk, délben értünk haza .. gyerek kezemben, mosolyog mindenkire, majd amikor valaki elveszi mind akit nyúznak sír... nagyszülők kétségbeestek egy pillanatra.. (aztán párom nagynénje megjegyezte, hogy férjem ugyanezt csinálta egy-két hónapon keresztül ennyi idősen..már senki nem akarta ölbe venni, mert amit művelt az katasztrófa..szóval nem is csodálkoztam utána Zsigmondon...)

első este csak 8szor keltünk, második este 6szor... na gondoltam hurrá nyaralunk...

Szombaton voltunk unokatesóknál ott jól eljátszott, Vasárnap ,megkapta a lego duplo primoját és imádja... képzeljétek 3 nap után már ő saját maga egymásra rakta a formákat... és jól eljátszik vele...

kapott szüleimtől egy iciri labdát, na azt is élvezettel kergeti egész nap..

HÉtfőn korán reggel apája elvitte locsolni..és a gyerek nem sírt! vigyorgott és anyósom szomszédja még ölbe is vehette kemény 2 percre...

:lol: kapott egy csomó kinder tojglit amit nekem kellett megenni, mert ugye ezáltal ő is kap belőle :wink:

szóval rendeződni látszott a dolog... (este viburcol kúpot adtam neki de így is 5 ször kelt és a végén megértük 8 hónap után., hogy a fiunk köztünk aludt!)

aztán apa HÉtfőn délután háromkor viszajött BPre, és onnantól katasztrófa.... fiamat egy pillanatra nem hagyhattam magára, mert szegénykém szerintem azt hitte én is lelépek..megszakadt a szívem..kedden vettem neki a gyógyszertárba pulsatilla nevü homeos bogyót , de nem nagyon bíztam benne...

szerdán érezhettük hatását...anyukám munkahelyére bementünk ..anya felkészítette a többieket, hogy fiam visítani fog.. felértünk és Zsigmond szórta a vigyorokat, mászkált a varrógépek között.. :lol: mindenki imádta..

aztán végre nem sírt senkitől, eljátszott mindenkivel, nem kellett mellette ülni..

aztán szombaton visszajöttünk.. a visszaút katasztrófa volt, mert meleg volt, többször meg kellett állnunk, de az utolsó fél órában már csak az ölemben volt el... ilyent még nem csináltam, de muszáj volt haladnunk...

:oops: :cry:
Vendég
 


és a képek
gluténzabálás
:lol: Kép

unokatesókkal Kép
Kép

locsolás után, kicsit sokat ittam :lol:

Kép Kép

játék

Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Orsi,
ma elkaptam egy pisit és nem íves.. :( , fura szögben oldalra ment egyenesen
ez nagyon rosszat jelent? mégis lehet, vagyis nagy az esély, hogy ez akkor nem fog megoldódni... :oops:

Donika,
már aggódtam, hogy nem írsz, DE VÉGRE SZUPER HÍREK!!!! :D
emlékszem Zsombinál is volt egy (durva) ijesztés, remélhetőleg itt több nem lesz és mostantól próbálhatod 'élvezni' a terhességet!!!

Boniko,
nálunk is állandóan változik, van hogy ijed van, hogy halálra röhögi magát idegen láttán
azt szereti legkevésbé ha hozzánk jön vki, azt betolakodának vesszük.. :D
ha pl. étterembe megyünk nagyobb társasággal, akkor csak nézelődik, nem ijed meg, aztán gyorsan be is melegszik és rohanhatok utána
nálam is volt, hogy kézben utazott
hosszú út csak alvás időben!!! :D

Nekem azt mondta a dokim, hogy most még kicsi a kullancs ellenihez, majd jövőre és már februárban kezdjük, mert kell emlékeztető, nem hat rögtön... :shock

Szöcske,
tündériek a picik!! :D

Kép
fendike
 
 


Lányok!
Nagyon köszönöm a gratulációkat! :P

Orsi! :D
Kiíratom a kullancs ellenit, és jövő héten beadatom. Villát nem is gondoltam :oops: , van gyerek villánk, akkor azt fogom adni a kezébe, már többször ki akarta venni a kezemből, de nem engedtem, féltem, hogy a szemébe kap. Tegnap rakott krumplit evett, és nem volt hajlandó elfogadni tőlem, csak ő, én nem nyúlhattam hozzá. :wink:

Fendike!
A kullancs elleni 1 éves kortól mehet, miért kicsi hozzá Máté?
Sztem a pisi miatt ne aggódj!
Jaj, ne is mond, az horror volt Zsombival, picit félek is a következő uh-tól, meg a 12 hetestől, remélem rendben lesz! :D

Véda!
Csabi nagyon ügyes kisfiú! :D Sajnálom, ami a családban történt/történik, érthető a feszkó. :(

Boni!
Zsigi már nagyon nagy, aranyos, ügyesen játszik! :D
Én soha nem veszem ki az autóban az ülésből, sose lehet tudni, pedig ő is üvöltött már. Próbálok énekelni, vagy viszek ropit, vagy kölesgolyót az útra, tudom, sokszor ez se hat, de kivenni azt nem!

Kép

Kép
donika
 
 


[quote="fendike"]
írta:
fendikema elkaptam egy pisit és nem íves.. :( , fura szögben oldalra ment egyenesen

szerintem ez nem jelent semmit. Azt írtad, hogy kicsit mst is hátra lehet húzni. Ha ez így van, akkor biztosan ki tud rendesen pisilni, max most máshogy jött ki.

kullancs elleni megy 1 éves kortól, és a 2. oltás már 80%os védettséget ad - 4 hét különbséggel kell az első 2t adni, majd rá 11 hónapra a 3.at és utána évenként - szerintem simán lehetne most adni.
Lilivel is most kezdjük

Donika :D
én sem magamtól vagyok ám ilyen okos villa ügyben :) fiúk is később villáztak, aztán egy bnőm mondta, hogy az ő lányai azzal kezdték, és Lilivel teljesen bevált. (keresek majd képet is, 1 évesen darabosat villával már evett)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Doni én sem szoktam ez volt az első és remélem az utolsó, de már olyan szinten kész volt, visított ahogy a torkán kifért, vörös volt a feje, és fél óráig bírtam... semmi nem kötötte le..megálltunk de utána kezdte előről.. :roll: bulátát se fogadta el,cicizett, vizet ivott de utána megint üvöltés... játékokat kiszórta..

Fendi hosszú út eddig nem volt gond, mindig aludt... vagy játszottunk...

képek tegnapról

Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Orsi,
köszi, nyáron majd ha pucérkodik figyelem jobban azt a pisit
de most is jött simán csak nem szép ívesen, nem szokott piros, 'túrós' lenni, laikus szemmel rendben van.. :wink:
szűk neki, de simán hátra lehet húzni, egy pici részen meg látszik a letapadás is

kullancsot akkor nem tudom miért mondta azonnal, hogy majd jövőre, kezdek kiábrándulni ebből az orvosból, lehet h váltok.. :?

villával nálunk is könnyebben megy egyedül, kanalat is próbálgatja, de nem nagyon hagyom, így is max. 5 percet töltünk az etetőszékben, gyorsan én adagolom neki

Boniko,
tudom milyen rossz ez a sírás, Máté ilyenkor teljesen kétségbeesik, behergeli magát és akkor nincs vége
de ált. teljesen nyugodt, én is etetem közben, vagy iszik és nézelődik

most szereti nagyon, hogy többet lát, megvettük az kocsiülést, az enyémbe römert, apáéba kapunk egy használt maxit

de tök jól elvan még a hordozóban is, 10kg és most h nincs kabi simán elfér, feje sem lóg ki

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Boni :P Véda :P
Ahhoz képest, hogy milyen korán kezdtem a hozzátáplálást, még csak mostantól van napi 3 kajánk más, mint tápi :roll: A darabost öklendezik, de azért próbálkozom vele... Nekünk a kenyérevés még elég messze van, szerintem... ahogy a járás is... kúszás és mászás közötti szupergyors közlekedés van nálunk...

Donika :P
Nem allergiásak egyik kajára sem, csak azt a vírust, amilyük állítólag volt -én azért nem vagyok róla meggyőződve, hogy az volt...-, azt erősíti a spenót és a paradicsom. Mármint a tüneteket.

Képek édesek minden babáról!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Lányok :!:
1. szülinapra tortát készítettétek, vagy rendeltétek, vagy mindkettő? Honnan lehet szép tortát rendelni???
Pandus :?: Tettél fel régen linket, csak nem találom.
Köszi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Xandra! :D
Én cukrászdából rendeltem túrókrémes tortát, Zsombi pár falatot evett belőle.

Látom mindenhol beütött a jó idő!!!!!!! :lol:

Petitpois!
Beköltöztetek már?

Fendike!
Hol vettétek az ülést? Mi egyelőre pakolgatjuk az egyik kocsiból a másikba, de nagyon fontolgatjuk, hogy vegyünk 1 használtat is mondjuk az enyémbe, majd meglátjuk.
Máté szeptembertől megy bölcsibe?

Nem tudom nálunk mi legyen? Kettővel bizti nagyon nehéz lesz, pláne tél, de bölcsibe meg annyira nem szeretném adni. Apósom már felajánlotta, hogy magánbölcsibe is adhatjuk, ő fizeti. Zöldövezetben van az 1ik, ott 7-8 fő van 1 csoportban. Vagy keressünk babysittert. Nem tudom? :oops: Nem akarom, hogy azt érezze, útban van, az nagyon bántana. Először megpróbálnám egyedül, hátha mégis bírnám, segítségem nem nagyon lesz, max hétvégén. :?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika!
Örülök, h jól vagytok! :D
ülést brendonban vettünk, römert ami nem isofixes, mert az én kocsimban nincs, amit kaptunk az ment apáéba, az isofixes...

bölcsi.... dilemmma!!!
most van sok helyen a beiratkozás, már voltam 1-2 helyen, önkormányzatiba reménytelen bekerülni és nagyon zsúfoltak, 5szörös túljelentkezés van a kerületünkben, egy csopiban 14gyerek és 2 gondozó
viszont volt egy külön csopi ahova csak 3szor lehet vinni, fizetős de itt is rengetegen jelentkeztek, mi voltunk a 65-ek és 10et vesznek fel.. :oops: ez szimpi lenne!
alapítványi is változó, én nagy reményekkel indultam tegnap egybe és még ajánlották is, háááát rosszabb volt mint az önkorm. és már ott is csak várólista (de oda tuti nem viszem)
van egy amit jövő héten nézünk meg, sztem ott lesz hely 130ezer/hó.. :shock: sztem semmivel nem tudhat többet mint 60-90ezresek..., ígér angolt és biokaját, kis létszámú csoportokkal
én igazából január körül kezdeném beszoktatni, hogy 2évesen már járjon, sztem igénylik is már akkor
mátén most is látom, hogy sokszor uncsizik, ha programozunk, találkozik emberekkel sokkal jobban érzi magát
de ettől függetlenül már most félek az elválástól és nehezen is tudom elképzelni.. :?

Biztos egyedül is meg tudod oldani, DE mondják mindig, hogy ilyenkor a nagyobbal kell sokat törődni, én vagy beszoktatnám addig a magánbölcsibe vagy keress bébiszittert, aki esetleg majd a picivel is lehet amíg alszik, te pedig tudsz minőség időt tölteni Zsombival.
Nézz meg 1-2 bölcsit, sztem érdemes!!

Kép
fendike
 
 


Huhh azért kapkodom a fejem a pesti bölcsiárakon... én Liliért 25öt fizetek (30 lenne 5 a tesókedvezmény) + kaja (az elég drága, de minőségi, havi ca. 8e Ft).
130at a 3ra összesen nem fizetek sosem, pedig az ovisoknál sok a program, amitől otttöbb a havidíj.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :?
Ez is vidék itt, nálunk az állami bölcsi kizárt, mert lényegében nincs, a magán 65-nél kezdődik :shock: és 1 helyen van 20% kedvezmény a tesónak... S tartok tőle, hogy ebben még kaja sincs....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Xandra :D
szerintem ti ebből a szempontból még abszolút Pestnek számítotok. Agglomeráció, hasonló árfekvéssel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lehet még most idejében el kellene kezdenem nekem is bölcsit nézni?! :?
Donika
hogy vagy? Hányinger, gyomorégés? Hány hetes is most pöttömke?

Xandra
http://www.sugarshop.hu/index.html azt hiszem ez volt az. Torták nem tudom milyenek, de sütiztünk ott multkor és erősen felejthető volt. :roll: sztem nem árt megkóstolni rendelés előtt, bár a hely nagyon trendi.

Kép
katica_75
 
 


Orsi,
én eddig amiket hallottam, általában 60-90e kajával, a 130 kiugró, valszeg semmivel nem tud többet, de szép rózsadombi villa... :D
nem akartam odavinni, irreális ez az összeg, de kiváncsiságból ma felhívtam, ééééééééés persze hogy már ott sincs hely, gyorsan elkapkodták ennyiért... :lol: picit nevetett a nő, hogy MÁR januártól vinném, sztem azt hitte, hogy jövő szeptemberre jelentkezem.. :D

Katica,
ha bölcsit szeretnél majd, AZONNAL jelentkezz több helyre is!!!

én már az ovin is gondolkodom!!! :D
sztem itt a jónak kikiáltott önkormányzatiba már várólistára kerülnék.. :oops:

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az eddigi kitöltött kérdőíveket, nagyon hálás vagyok!
Szeretnélek megkérni azokat, akik még nem töltötték ki a kérdőívet és szükségük volt mesterséges megtermékenyítésre, azok töltsék ki. Sajnos nagyon elcsúszott az arány a spontán megtermékenyültek javára. Még legalább 200 mama kéne kitöltse a kérdőívet!!!

Már csak mesterségesen megtermékenyült anyukák kérdőíveit várjuk!

A kérdőív online, semmilyen személyes adatot nem kell megadni!

http://spreadsheets.google.com/viewform ... GRuVVE6MA..

Köszönöm!




Kép
Kép
Kép
bogyra
 
 


Hahóóóó???!!!
Mindenki napozik? :wink:
Ha netán mégis erre járna valaki, milyen olajból érdemes rántást csinálni? no meg sima lisztel? Még mindíg kb az alma baracknál tartunk, de mivel egyre karcsúbb a leányzó, nőni meg nő mintha húznák, rántanom kellene a drnéni szerint. Receptek esetleg? Semmit nem evett eddig a főztömből,a hippes babakaja a "nagy" kedvenc akár 4 kanál is lemegy a főzelékekből.... :? sztem így sem fog neki ízleni,de hátha.

Kép
katica_75
 
 


Katica, én nem rántanék 8 hónapos gyereknek (még ha dr néni lennék se). Krumplit evett már? Mert pl. főtt krumplival, főtt rizzsel, kölessel mindent tudsz sűríteni. Ja, és Sinlaccal is, és akkor ott a kalória. :lol: Vannak még mindenféle pelyhek is bio boltban (pl. köles), és akkor azt is csak bele kell keverned a kész kajába. Ha pedig az olaj "hiányzik", pár cseppet tehetsz valamelyik jó minőségűből (én olivát is adtam, a szorulására), de akkor már nagyobb volt. Szerintem ha nem hevíted az olajat, azzal nem ártasz (sőt!), és nem tudom, bevezetted-e már a glutént, mert ugye a liszt az gluténtartalmú.

dkata
 
 


Szia Katica!

Én fiam se hízott túl sokat. Védőnéni nekem is a krumplit javasolta sűrítőnek, és napi kétszeri húsit. Elég aktív gyerkőc.
Ha krumplit raktam a húsihoz répához stb., az nem jött be, de ha egy kis almát is raktam bele, úgy már nem volt semmi gond. Most már anélkül is megeszi. Gyümölcsöt általában tejpéppel szoktam adni neki.
Receptem különösebben nincs, össze szoktam párolni az alapanyagokat pici sóval, zöld fűszerekkel.

KépKép
petra76
 
 


Kata,Petra Köszi
alapvetően baj h. nem is érdekli az evés, csak ugrabugrálna állandóan. Minden íztől fanyalog, elakadt a szopinál, de attól nem hízik és már nincs is elég sztem. Pároltam neki répát, krumplit, almát,tököt (ezeket kaptam bioban) de nem kell neki.És a babakajából is a negyedik kanalat már tuszkolom, de annak meg nem látom értelmét. :cry: Viszont megeszi a milupa ha pépet ebbe csempészek zöldeket és gyümit én is. Sinlacot kifejezetten kértem de nem írja fel, helyette jött a milupa ha.De inkább főzeléket adnék, csak nem tgudom hogyan vezessem rá h. szívesen egye.

A pelyheknek utánanézek, meg lehet veszek sinlacot recept nélkül.
A dupla husit holnap kipróbálom almával, hátha. csak enne már normál mennyiséget valamiből.

(((Hogy ne csak mindíg panaszkodjak, jelentem alvás terén egyre ügyesebb, és már szeret alukálni!!!)))

Kép
katica_75
 
 


Katica!
A fiam is elég érdeklődő, de szerencsére azért hajlandó enni, de vannak olyan esetek amikor, megunja és ki akar szálni. Ilyenkor jön a lakás "feltérképezése". Kérdezgetem, hogy hol a lámpa, hol a virág, hol a bohocka stb., Ö büszkén mutogatja és közben gyönyörüen nyitja a száját. :lol: Nálunk ez vált be.

Az alvás terén, az éjszaka még kétszer kel.
Artúr is szopizik még, de csak este alvás előtt, meg persze éjszaka, de szerintem is kevesebbet mint az előírt, de a tápit nem issza meg.

KépKép
petra76
 
 


Fendike! :D
Hú nem semmi bölcsi árak! :shock: Itt 1 magánbölcsiről tudok, amit írtam, és annak van 1 un. családi napközije, ami szép zöldövezetben ven. A kaját maguknak főzik, ők vásárolnak be, mindennel együtt 35e/hó. Nem kell előre bejelentenem, mert tuti felveszik, isemrős dolgozik ott. Államiba itt is nagyon nehéz bekerülni, de ott is van ismeretség, viszont oda nem akarom, illetve még bölcsibe se tudom!? Úgy fog hiányozni, meg egy csomó mi van, ha....? kérdés, persze biztos többet tudok majd foglalkozni a picivel, na majd meglátom! :roll: A 2 éves kor sztem az teljesen ideális. Mi is, ha elmegyünk gyerekek közé, nagyon jól érzi magát, nem ül a szoknyámon úgymond, elég barátkozó! :lol:
Baba témában van előrelépés?

Úgy néz ki mégis vennünk kell 1 használt gyerekülést, mert az én autómba nem pattan olyan könnyen vissza a römer, és apa már eléggé pipa volt legutóbb. Ha netán vkinek van 1 eladó, vagy tud javasolni, szívesen veszem! :lol:

Katica! :D
Köszi kérdésed jól vagyok, szinte semmi bajom (kopp-kopp). Először rettentően fáradékony voltam/vagyok még most is, és hányingerem, illetve undorom volt néhány kajától, ennyi, hányni nem hánytam. Tök más egyelőre ez a terhességem, könnyebb, pedig közel se pihenek annyit.

Hétfőn voltam dokinál 10+1 naposnak felelt meg, minden ok volt, már látszott az orrcsontja, nagyon boldog vagyok. :D

Mi van a többiekkel???????????? Nem tartok felsorolást mert vkit biztos kihagynék! De azért néhányak:
PANDUS?
PETITPOIS?
KISFÓKA?
VÉDA
HUNCI?
LILI?
GÖMBÖCSKE?
BONIKÓ?
ÉS A TÖBBIEK?

Kép

Kép
donika
 
 


Petra
akkor jól eljátszotok kajcsizás közben is. :) édes lehet ahogy mutogat.
Ma becsempésztem a sima ha pépbe a husit, simán benyalta. :D Holnap krumplis tökfőzeléket kap, kiváncsi vagyok.

Többiek??

Boni
Zsigi szeparációs szorongása oldódott már?

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Egy brnőm kisfia is alig akarja enni a bébiételt, pedig már 10 hós lassan, viszont a sinlacot natúran nagyon szereti, még sokat szopizik, ő sem egy vaskos gyerek, Zsombika mellette egész nagy már, szerencsére ő szinte mindent megeszik. Amit én főzök azt is, és a bébiételt is, bár azt már ritkábban adom neki, mert 1 evésre akár 2 üveggel is megeszik a nagyobb üvegből persze, a kicsiből inkább 3, azért az pénzben is elég sok, de imádom, ahogy eszik, olyan zabálnivaló, és egyáltalán nem duci! :D

Orsi! :D
Tegnap brassóit készítettem, felszúrtam rá a húst, a kezébe adtam, és a valamelyiket már a szájában húzta le, vmelyiket persze a kezével, és úgy be.
Nálatok a fiúk voltak bölcsisek?

Kép

Kép
donika
 
 


mindenkinek azért leírom, hogy Lilim elmúlt 1 éves (azaz 12 hónapos), amikor először értékelhető mennyiséget evett....
szopival is bőven normálisan tudnak fejlődni ennyi idősen a gyerekek.
és a súly meg nagyon változatos tud lenni, nekem egyik sem hízott túlzottan 6 hó után, pedig volt aki csak szopott, másik meg tankönyvien ette a "normál" ételt.

a fiúk jártak bölcsibe, 1 évesen kezdtük heti 1 nappal, és 2 éves korukra lett meg a heti 4-5.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
tudod én állandó tejparában szenvedek ezért örülnék ha kicsit fellélegezhetnék.Nem akarom elhagyni csak 1-2 étkezést kiváltani a 7ből. Lénus amúgy még mindíg csak 6700gr.

Donika
hát ja abban a korban már nagyon nem gazdaságos az üveges. Örülök h. jól vagy és könnyebben viseled :) lehet azért más mert csajszi?! :D

Kép
katica_75
 
 


Lili 8200 gr volt 1 évesen :D
pedig 3 kgval született

de tudom, és értem, csak azt gondolom, hogy ez sokkal inkább alkat, mint valós nemevés vagy "éhezés", ilyen típus, és ha megfeszülsz sem lesz szumózó alkat

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Eddig az eszembe se jutott, hogy ne minden nap menjen bölcsibe! Jaj, ez most nagyon tetszik, az sokkal jobban hangzik mondjuk, ha pl. heti 2x, majd 3x járna, igaz? Még lehet, hogy neki is jobban tetszene, szerinted?

Katica!
Nagyon szeretném, ha kislány lenne :lol: , de természetesen az a legfontosabb, hogy egészséges legyen!!!! Barátnőm szerint a kínai naptár szerint fiú, de én abszolút nem hiszek abban, a férjem csak annyit mondott erre, hogy nem Kínában vagyunk! :D

Kép

Kép
donika
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.01 06:08-kor.
Vendég
 


Pandus :P
Ez a kislány micsoda gyönyörűség! És egyre csak szebb és szebb :D

Katica :P
Köszönöm a linket!

Most többet nem tudok írni, ikres találkozóra utazunk 3 napra :shock: Kicsit izgulok :oops:

Mi nyáron szeretnénk Balcsizni, aki tud bababarát helyet, Balatonpart szempontjából értem, tehát hogy Balcsira hová lenne jó menni, az ossza meg velem lécci. Köszönöm.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


xandra jó utat! :lol: mi is megyünk az augusztusi babásokkal Balatongyörökre..felbuzdulva rajtatok....
balatongyöröknél és berénynél tudom hogy sokáig lehet gyalogolni... annyira sekély...

Pandus imádom a lányodat!

:lol: fiam már javában lépeget az oroszlánnal, így köszönöm a kedves felajánlásodat, de felesleges lenen elhozni a körbe körbe járókát :oops:

Katica igen asszem javul a helyzet, és a vacsora bevezetésével(fürcsi előtt 1 órával) már csak 2*kel éjszaka

nappal aktív egész nap állva közlekedik, már néha megáll egyedül kapaszkodás nélkül... tegnapelőtt felmászott egyedül az ágyunkra(30cm magas) gyönyörűen ül magától

súlya 8570g stagnál, hiába is eszik eleget? ledolgozza!

nem lehet felügyelet nélkül hagyni drágámat! néha azért elvan a járókában is és akkor kapok levegőt! :lol:

Doni Fendi örülök,hogy jól vagytok!

Doni férjed roppant bölcs ember!

:lol: :lol:

én is gondolkodok bölcsin, a feljődés miatt... ez tök jó hogy heti egy nap is lehet...

Kép
Vendég
 


Boniko,
Köszönjük! Ez igen, nagyon ügyes, gratulálok!! 10 hónaposan egyedül fog szaladni :lol:

Xandra,
Köszönjük! 3 napos tali? Nem semmi, érezzétek jól magatokat, és kérünk utána képeket! Balcsi ügyben nem tudok segíteni, mi a nővéremék nyaralójába megyünk, tavaly nem voltunk sehol. Lellét tudom ajánlani, szerintem nagyon szép hely!Orsi biztos ír valami jó helyet!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap irtam egy hosszut de sajnos elszallt :twisted: :twisted:

Pandus,Boni,

gyonyuruek a gyerekek!Dori frizuraja kulonosen tetszik :lol:

Donika,

orulok hogy minden rendben a picikevel is:)
Autosules:en pont tegnapelott vettem egy masik Romert mert mar meguntam a pakolasa.Esetleg ebayen nem nezted?
Bolcsitol szerintem ne felj mert ha ennyire szereti Zsombi a gyerektarsasagot akkor biztos jol fogja magat erezni a bolcsiben is.

Katica,
visszakerestem hogy Laura 8 hosan 6800 gramm volt.Szoval kb annyi mint Lena..Es most 13 hosan meg minidg tartja a 8,5 kgt :lol:
O ilyen tipus pedig neha sokat eszik aztan vannak napok amikor szinte semmit....

Fanni,
3 napos tali nagyon jol hangzik..Egyedul mesz a fiukkal?

Fendike,
megoldodott a bolcsi kerdes?Sajnos a bolcsi erre is nagyon draga az allami ki van zarva ott tobb eves varolista van mar akkor is amikor ha pocakosan jelentkezel..Amibe Laura megy kb 680 euro lesz egy honapban ebbe mar benne van az etkezes es a pelus is..

Es akkor Pandus keresere egy kicsit rolunk:

Megtortent a koltozes Laura nagyon jol viselte hamar megszokta az uj helyet.Azota felfedeztuk a kornyek osszes jatszoteret a kozelebbiekhez mar gyalogosan megyunk..Igaz a babakocsival 5 perces ut igy fel ora mert minden viragnal meg kell allni es mindent kulon kulon megszagolja:)))
MAr nagyon sok mindent ert magyarul es nemetul egyarant van ami egyik nyelven megy jobban van a masikon es sok szot mond is igy mama papa,opa, tehat a klasszikusak illetve ka-kacsa,vau vau:))).....
Hihetetlen hogy minden nap produkal valamit.Kezeli a tv-t dvd-t szamitogepet...Nagy kedvenc a süsü es paff...
Tud kacsintani persze babamodra es utanozza az allatokat....
Sajnos a viztol es a homoktol tovabbra is fel nagyon bar hetfon elvittem uszodaba es ott nem sirt a vizben fel le hajokaztunk ...
Igy egyenlore a nyaralsi tervunk is fuggoben.A jovo heten elutazunk a Fekete erdobe egy Wellness hotelbe egy hetre,mar voltunk egyszer vele fel evesen akkor nagyon tetszett neki remelem most is igy lesz..
Augusztusban pedig valoszinu Olaszorszag de ez attol fugg mennyiben javul a viszonya a homokhoz es a vizhez...

Volt vkinel ilyen hogy gyerek felt a homoktol?

En tovabbra is allaskereseben bar mar valami van kialakuloban julius 1tol kellene kezdenem.Addig elvezem a Lauraval toltott idot.

O junius 8 an kezdi a bolcsit remelem tetszeni fog neki,mert egyenlore meg mindig elegge fentartasai vannak a gyerekekkel szemben....

Jo hosszu lettem :oops:

Kép
petitpois
 
 


visszatért az élet. :lol:

Orsi
igen biztos tipus kérdése. Ha már így van reméélem az anorexiát kilőhetjük 16 évesen. :) A vérszegénység miatt sztem neki nem lenne elég a csak szopi már, újra érik a vas.

Panus
nagyon édes a csajszid. Milyen szép világos szeme van.Cuki lehetett ahogy szopita a kanalat. És a videón nagy művésznő, annyira aranyos a házikójában.

Xandra
mi is Lellére megyünk, ott van homokos partú strand.

Boni
nagyon ügyes Zsigid!
2 kelés van nálunk is, de ha visszalszik akkor ez így nem roszz.Na meg olyan jó összebújni éjjel félálomban.Fél év múlva biztos még hiányozni is fog. :D

Petit
:) akkor nem aggódom, Laura olyan kis formás!! Muti képet róla is. Örülök h. jól viselte a költözést.
Furcsa ez a homokfóbia. Pici tételben , mondjuk csak egy kis homokózó-vödörnyivel sem játszana?

Kép
katica_75
 
 


[quote="katica_75"]
írta:
katica_75 A vérszegénység miatt sztem neki nem lenne elég a csak szopi már, újra érik a vas.

az anyatejből a benne lévő vas 80-85%a felszívódik, míg a legjobban felszívódó külső tápanyagnál ez csak 18-20%, a vaspóltó készítményeknél 7-8%. Tehát Neked is kellene egy végképet nézni, mert ha Te is vérszegény vagy, akkor első sorban téged kellene kezelni.
(az anorexia meg pszichés betegség, semmi köze a girnyósághoz :D én 35 kg voltam 14 évesen, aztán az anorexiától nagyon messze álltam)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Elveszett bárányka jelentkezik,régen voltam már nagyon,de most jó sokat írok Nektek és magunkról!

Donika!
Először is Neked szeretnék gratulálni a babához! Nagyon örültem Neki,amikor olvastam! Kívánom,hogy minden rendben legyen! :D

Gömböcske!
Te is már félidős vagy lassan! Hogy vagy? Voltál mostanában orvosnál? Tudjátok már,hogy fiú vagy lány lesz e baba? Peti készül már a kistesóra?

Boni!
Zsigi mekkorát nőt,hatalmas fiúcska lett! :D Nagyon ügyes!

Pandus!
Dóri még mindig gyönyörű szép! Örülök,hogy jók az éjszakáitok,biztos Te is pihentebb vagy! Biztos hiányzott Dóri hétvégén! Apával csavarogtatok is?

Fendike!
Hogy vagytok? Találtál végül bölcsit Máténak? Én is nézelődtem a környéken. Rengeteg magán bölcsi van. Találtam egyet,ahol a fél nap 15ezer forint ebéd nélkül,ebéddel pedig 21ezer forint. Ez egész jó ár ugye? :roll:

Petit!
Örülök,hogy jól vagytok és redben lezajlott a költözés! :) Nagyon ügyes Laura,hogy nem viselte meg a költözés. A bölcsi miatt ne aggódj,biztos meg fogja szokni! Nagyon ügyes a nyelvek terén is. Én is egyre többet beszélek németül Grétinek!

Xandra!
3 napos találkozó! Írigyellek érte,biztos remekül érzitek magatokat! Apa is ment veletek?

Katica!
Léna nagyon nagyot nőtt! Az evés miatt ne aggódj,biztos anyukája alkata lesz,magas vékony. Gréti egész jól eszik,reggel este 200 táp,tízórai 200 gyümi,ebéd 200-250 főzi,uzsi 180-200 tejpép,mégis csak 8300 g. De én már ezen nem aggódom,az én alkatom lesz,ez már most látszik rajta!

Hunci!
Szomorúan olvastam,hogy ellopták az autódat! Száradna le a keze! Sikerült már pótolni? Hunor hogy van? Jártok még úszni? Vannak még vizsgáid?

Szöcske!
Hatalmasat nőttek az ikrek! Jól vagytok?

Véda!
Örülök,hogy jelentkeztél! Sajnálom a gondokat,remélem rendbe jön minden!+++ Anyósod hogy van? Lilu? Mi történt a nyári topikban? Jöhet priviben is!

Orsi!
Hogy vagytok?Nagyon vékony voltál 14 évesen,de ha jól gondolom most is az vagy!

Remélem nem hagytam ki senkit! :oops:

Akkor kicsit rólunk!

Gréti növöget szépen! 75 cm és 8300 g, bár én 78 cm-t mértem,mindig többnek mérem,mint a tanácsadóban! :roll: Szóval növöget!
Mászik ezerrel,mindenhol feltérdel! Nagyon ügyes,de nagyon figyelni kell rá,mert hajmeresztő dolgokat csinál!
Történt egy kis baleset is,még akkor nem tudott mászni. Ráesett a vasaló a lábára és megégett a bal lábszára!
Éppen vasaltam,ő pedig ült a földön. A vasaló lecsúszott az állványról és pont a lábára. Szegény nagyon nagyon sírt,férjem gyorsan lehűtötte,mert én totál pánikba estem! Miután megnyugodtunk bevittük a kórházba,ellátták a sebét. Nagyon rossz volt,hogy elvették és nem mehettünk vele. Nagyon sírt! Aztán 2 hétig hordtam kötözésre. Nagyon összebarátkozott a nővérekkel! :)
Hős volt végig,szerencsére nem volt mély az égés. Szépen gyógyul Neki!

Nagyon sokat vagyunk levegőn,van egy kisfiú akivel egy napon születtek, anyukával nagyon jóba lettünk és a gyerekek is szeretik egymást! Velük szoktunk csavarogni!
Van 4 fogunk,a felső kettő között jó nagy hézaggal. Az javul még vagy úgy marad?

Éjszaka mostanában felébred Gréti,sír. Van mikor megnyugszik,de van amikor mellette kell aludnom! :?
Reggel 7körül kel fel.
Nappal alszik,kivéve,amikor fúrnak a kedves szomszédok! :twisted: Délelőtt 10től alszik általában 1ig. Ezen nem is nagyon akarok változtatni,mert ekkor legalább tudok nyugodtan főzni,házimunkát végezni,tanulni.Délután már nem alszik.néha fél órát.

Evése egészjó. Reggel este 200 táp,tízórai gyümi,200 körül. Ebéd 200-250 főzi. Uzsi 180-200 tejpép. A szopit elhagytuk,először a reggelit hagyta el,aztán az estit. Tápszert kap Beba 2-est kakaóval,mert csak így issza meg. :roll:

Nyáron tervezünk nyaralni menni,Balcsira! Déli partra,pontosan még nem tudom hova. Jó lenne valami olyan hely,ahol elfogadnak üdülési csekket, de nehéz olyan helyet találni.,mert nem szállodába szeretnénk menni,hanem önálló házba. Ha valaki tud segíteni,légyszi szóljon.

Kistesón gondolkozunk még. Eredetileg szeptemberre terveztük,hogy megyünk a fagyikért. De még ennek ki kell magát forrnia,mert bennem elég sok kérdés van....Nem tudom még igazán. Nem e lesz kicsi a korkülönbség? Milyen lesz Gréti akkor? Persze erre senki nem tudja a választ....

Képet holnap rakok fel,mert férjemnél van a laptop.

Ígérem jövök rendszeresebben! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok!
Hogy beindult itt az élet a nagy csönd után! :D

Donika,
örülök hogy jól vagytok, nem csodálom h boldog vagy!!
babakérdésben továbbra is tanácstalan vagyok, egyelőre nem igazán tudom elképzelni.. :oops:
megpróbáljuk elintézni az önkorm. bölcsi magáncsopi részét, az 3szor van a héten, ára is normál és ha látom, hogy ő beilleszkedett, jól érzi magát és én is kis levegőhöz jutok, akkor jobban fogom látni
emellett dolgozni nem fogok tudni, tehát mindenképp elkezdek barátkozni a gondolattal.. :D
magánbölcsiben te is tudod 2szer, 3szor vinni és már az is óóóóóriási segítség!!!

Pandus,
Dóri tényleg nagyon nagylány és rosszcsont! :D
milyen jó nagyot alszik napközben, irigy :D !!!
bölcsit miért nem szeretnél?
nem csodálom, hogy jó volt picit kettesben, én 2-3 hetente anyukáméknál altatom és ez nagyonnagyon jó!!! :D

Petitpois,
gondolom örülsz h túl vagytok a költözésen és Laura is jól viselte
nyaralást még mi sem tudjuk, balcsi biztos lesz, külfölddel, repüléssel még barátkozom.. :?
Laura a játszótéren is fél a homoktól?
állás jól hangzik, addig jó sokat lehetsz még a lányzóval
Máté is furi néha gyerekekkel, kicsit lefagy ha nagyobbakkal, hangosabbakkal találkozik, iszonyúan figyeli őket, néha megijed, de ált. nem vesz tudomást és magában játszik
eleinte nem nagyon szerette a homokozót, mostmár vígan szórja, lapátolja a nyakába.. :D

Boni,
Zsigi is hamar kezdi, nagyon ügyes!!! :D

Katica,
nálunk is hasonló, máté is örökmozgó, ált egy üvegnyi bébikaját tudok 3perc alatt belediktálni, közben 5féle dologgal játszunk és a végén már áll a székben és szájzárat kap ha nem engedem ki.. :D
ennyi! nem eszik sokat viszont iszonyú mennyiségű energiája van, egész nap rohan a levegőn, úgyhogy elég neki

Kisfóka!
tényleg rég írtál, örülök h minden rendben! szörnyen hangzik a baleset, szegény Gréti, jó hogy már túl vagytok...! :oops:

Rólunk:
Máté hirtelen olyan nagyfiús lett, sokkal nyugodtabb, kicsit türelmesebb is és 'mindent' ért
nagyon sokat vagyunk levegőn, kertben, játszótéren
itthon is van homokozója, hintája, de sokkal jobban szeret a kocsiba beszállni és vezet őrülten :D , állítgatja a rádiót és táncol
másik nagy sláger még mindig a különböző ajtók csapkodása, kertkapu, rácsok, bármi és közben variál a kulcsokkal nagyon elmélyülten
alig mond még valamit tata (papa), néha mama, tea és halandzsál rengeteget, berregő gargalizáló hangot ad folymatosan, főleg amikor bevásárló kocsiban üldögél vicces, mindenki nevetve minket néz
dvd-t tévét kezeli, de erről próbálom leszoktatni :D
kijöttek a szemfogai alul és jönnek a rágók is, pár hete kezdődött, sztem vagy 6 foga jön, benyúlok, tüske mindenhol
így néha felsír 7 körül, és sokszor már 8kor kel (régi 9-10helyett), de nappal semmi jele, nagyon jókedvű
átálltunk az 1 alvásra, másfél óra elég neki (nekem nagyon kevés), dehát ez van!
evés továbbra is sokszor küzdelem, de ha épp van hozzá kedve akkor egyedül kézzel pl.apróra vágott gyümölcsöt, szalámis kenyeret nagyon szeret enni, ha kanállal adok darabosat sokszor kitolja és jót nevet.. :D
kismotorral most barátkozunk, már megy vele, de leginkább tolat és nagyon büszke magára

Képekkel jövök, még kicsinyítek.. :D

Kép
fendike
 
 


Petitpois,
Köszönjük :D Örülök, hogy Laura ilyen jól viselte a költözést. Én félek egy kicsit attól, hogy Dórit majd nagyon megviseli. Kacsint? Nagyon édes lehet :D Ez a homokos dolog tényleg furi, talán kicsi adagokkal kellene kezdeni, lehet, úgy hamarabb megszokná. Esetleg egy nagyobb edénybe tenni homokot, azzal játszani, vagy az elején még vízzel keverni, nem tudom :roll: Jövő hétre jó szórakozást nektek, beszámolót, képeket várjuk :D

Kisfóka,
Bizony, még szórakozni is elmentünk, és reggelig táncoltunk. Szuper volt :wink: Szegény Gréti, borzasztó lehetet ez a vasalós dolog, de sajnos ilyen balesetek mindig vannak, hiába vigyáz rá nagyon az ember :( Nálunk is történnek kisebb, nagyobb dolgok, főleg amióta jár. Fog közötti hézagnak szerintem van egy olyan előnye, hogy nem romlik meg közöttük a fog. Mivel ezek még tejfogak, az igazi simán lehet nem hézagos. Az is lehet, hogy a tej is elrendeződik. Dórinak is van egy kicsi hézag. Kistesó miatt megértelek, elvileg mi is szeptemberre tettük, de most mégsem tudom elképzelni az egészet... :roll: Képek?

Fendike,
Azért annyira ne irigyelj, mert a nappali alvásokért cserébe mi reggel 5-kor ébredünk :? Tényleg kellenek ezek a kettesben eltöltött percek, az elején nagyon fura, de gondolom, később majd megszokjuk. Dóri előtt is úgy terveztük, ha megszületik, 3 évig velem marad. Én jártam bölcsibe, és imádtam, de azért Dórit inkább magam mellett hagynám. Nem tudom, hogy lesz e még babám, és ha nem, akkor meg szeretném most kiélvezni minden percét. Valahogy a szopatással is így vagyok, néha úgy érzem, jó lenne leszoktatni, de bennem van az, hogy mi van, ha most szoptatok utoljára? :roll: Akkor nálatok mindig csak mese megy, ha Mátén múlik :lol: Profi :lol: Képeket várjuk!!

Katica,
Köszönjük :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?