Új privát üzeneted érkezett!

Twinsmomma, neked is gratula!
Ha már egyből két baba, akkor ez az összeállítás a legjobb!
A párod amúgy nem magyar? Már a nevek miatt kérdezem.
Egyébként szépet választottatok, nekem különösen a Sophia tetszik! :D
Vendég
 


Sziasztok,

Hétfőn voltunk dokinál, minden ok:-))))
Egy kérdésem lenne 18. héten megyek a Praxisba. Tudomásom szerint itt is a a Hajdu doktornő rendel? Jól tudom? Többen írtátok, hogy az Istenhegyi Klinikára mentek. Mi a különbség ?

Üdv,
Ivett
divett
 
 


Sziasztok!

Hallottatok már a Pocaklakó-dalolóról?

Ez egy új, várandósoknak (és párjaiknak) szóló előadás, amivel a 0-6 hónapos korig alkalmazható dalok, mondókák és a hozzájuk kapcsolódó játékok világába tekinthettek be. 2x2 órás előadásról van szó, de az "előadás" kifejezés nem is jó, hiszen igazából dal- és mondókatanulással egybekötött beszélgetésről, tapasztalatcseréről van szó. Szó esik a pszichés háttérről, a fejlesztési lehetőségekről, módszertani segítséggel, ötletekkel látlak el Benneteket. Sőt, a megtanult 40 dalt és mondókát (játékleírással) a végén CD-ROM-on meg is kapjátok, hogy a későbbiekben könnyebben felidézhessétek azokat.

www.cilizenebolcsije.eu

E weboldal Pocaklakó-daloló menüpontjában tájékozódhattok róla.

Júniusban két új helyszínen indul két csoport: Óbudán és Újpalotán. Mindkettő remek közlekedéssel, a Pólus Centerhez illetve az Árpád-hídhoz közel helyezkedik el. A konkrét időpontokról és helyszínekről szintén a fenti weboldalon tájékozódhattok.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 

 
 

Sziasztok!

Még melóban. Család úgy döntött még a jövő hét aztán ugyis szabin leszek az ultrahang miatt és nem megyek vissza dolgozni. Na most elkezdtem számolgatni a napokat.
Tanácsotokra pihengettem. na persze ma nagyon beleszúrt az egyik petefészkembe, de hamar elmúlt. Görcsök ma nem voltak annyira vészesek, de ahogy megfigyeltem inkább reggel vannak.
2 MagneB6 segített.

Sziszkó29!
Győrben lakok. Monica26 kérésére fel is tettem az adataimat, remélem bele is rakja a tábliba! :)

Twinsomma!
Gratulálok az ikrekhez! És a vegyes pároshoz is. :)
Vendég
 


tillidian gratula a kis nunishoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twinsomma,
gratula a kukis-nunis pároshoz!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!


Gratulálok az új nunisokhoz és kukisokhoz!!!

Twins, akkor névrokonok lesznek a csajaink! :wink: Te akkor végülis most Ausztriában vagy, vagy csak voltál???

Köszönöm a Többieknek is a megnyugtatásokat, aranyosak vagytok!

Házasélet: az az érdekes, hogy kívánni kívánom, csak sosem este, hanem reggel meg délelőtt :oops: :P de szerintem csak azért, mert estére hulla fáradt vagyok és más oka nincsen...

Valaki írt a fürdéssel kapcsolatban: én még indig fürdök és nem zuhanyzok :oops: :roll: szerintetek nem kellene???
Vendég
 


Azt nem tudom, hogy szabad-e vagy sem, de én is fürdök. Imádok elmerülni a kádban. :D
De a véleményetekre én is kíváncsi vagyok.
bobóbaba
 
 


Divett
A Praxisban is rendel, de ott rendel Győrfi Mátyás is, ő is nagyon profi :D

Csajok, szerintem terhesen nem ajánlott förödni, csak zuhanyozni én úgy tudom :roll: Nagyobb a fertőzések és egyebek kockázata.. én mindenestre azóta csak zuhanyozok..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Még egy gyors kérdés!

Így a nap végére azt érzem, mintha keményedne a hasam.
Bár a hájam még megmaradt felette :P
Ez így normális, hogy keményedik?

Ugye nem hülye kérdés?

Kép
Vendég
 


Sztercsi!
Dehogy hülye kérdés!Szerintem nem gáz,hogy keményedik.Én is szoktam néha érezni,pedig rajtam is van mit fogni! :oops: :roll: :wink: :lol:
Ha viszont csak egy bizonyos helyen keményedik,és nem akar elmúlni,akkor szerintem mutasd meg a dokidnak vagy a védőnőnek.Az a biztos! :lol:

Fürdés:
Én hoztam fel a témát.Nekem már a terhesség elején,mikor megtudtuk,már akkor mondta a dokim,hogy no fürdés,csak tusolás!Pont azért,amit Őzike is írt,a fertőzések miatt!Sokkal könnyebben el lehet ilyenkor kapni mindenféle nyavalyát!
Nem akarok senkit ilyesztgetni,csak azt írom,amit nekem is mondott a dokim. :shock:

Andi!
Nagy-nagy gratula a vegyespároshoz!!!!!! Szerintem is így a legszebb!Egy nuni,egy kuki! :lol: :lol: :wink: :wink:

Tillidian!
Neked pedig gratula a nunishoz!!!!! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Lányok,egy kérdés!
A barátnőm most 22 hetes és tegnap mondta neki a dokija,hogy picit ki van nyílva a méhszája.Szegény most nagyon be van parázva.Sok pihit javasolt neki a dokija.
Szerintetek lehet valami komolyabb következménye ennek?

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Őzike, Bobóbaba, Tillidian, Judy, Sztercsi, Nitacska, Mrsparis, Sziszkó
Köszönjük! :lol:

Judy
Apuka osztrák. :wink:

Mrsparis
Ausztriában élünk :wink:

Bobóbaba
Én úgy tudom, hogy ha nincs nyitva a méhszáj, akkor szabad fürdeni.
Én szoktam :lol:

Őzike, Sziszkó
Az itthoni fürdőkádban nem hinném, hogy fertőzést szedek össze.

Sziszkó
Nyitott méhszáj :evil:
Olyankor gyakoribb a fertőzés, a koraszülés. PIHENÉS!!!!
Vendég
 


Sziasztok lanyok!!!
egyszeruen nem tudok lepest tartani veletek :D !!!! De ugy orulok, hogy mindenkivel minden ok!!! A tabla is lassan teljesen beszinezodik /a mienk lesz az utolso szin????/ szerinted milyen szinu lesz Monica?? :D ugy ertem nekunk mit josolsz? Itt van az olemben a kisfiam es keptelenseg igy irni... most meg sir, mert letetettem. Valamit elnyomott a gepen...ahhh

Monica: nagyon aranyos vagy,hogy hianyolsz..tenyleg probalkozom hamarabb jonni, de amikor a kis szarosom alszik, akkor en is bedolok az agyba utana meg.....o is felkel, szoval remenytelen ugy.

Sztercsi: udv itt!!!!!

ozike:azert remelem engem is levisznek majd a tengerhez apaek, bar azt mondta nincsen ertelme, mert nem furodhetek es napon sem nagyon lehetek, de azert erre is talalunk majd megoldast!!!

Lanyok: Tilli, Twins: nagy nagy gratulacio a babucik nemehez!!! Twins,nalatok igy mar teljes a csalad, de jo!!!!!!

nem birom tovabb olben tartani kismanot, annyira kis rosszcsont. megyek is, de majd nemsokara jelentkezem

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Betty76!

Álmaim szigetén élsz! Remélem még eljutok oda.
Akár örökre is ott élnék!!!!

Kép
Vendég
 


Kép
Lucas

Kép
Sophia

Már nem fértek rá egy képre :wink:
Vendég
 


Sziasztok,
én úgy tudom, hogy forró vízben nem szabad fürödni (35fokig ok), mert az megemeli a testhőmérsékletet, ugyanúgy mint a láz.

chardonnay
 
 


Óóóóó Twins, tényleg??? Mintha Dániára emlékeznék, egy darabig ki volt írva Nálad, nem? De lehet, hogy rosszul emlékszem. De jó Neked, én már úúúgy mennék! Pont most csúsztunk le egy melóról, amikor összetörték az autónkat, utána pár nappal mentünk volna a férjemnek lett volna munka...aztán ugrott a kocsi, ugrott a meló, most meg még mindig nem tudjuk mikor lesz kész, így ez már veszett fejsze nyele...amint kész a kocsi, megyünk, remélem lesz valami lehetőség, bár félek, hogy indul a szezon és lecsúsztunk már...
Vendég
 


Andi!
Nagyon arik a babóid!Nagyon szépen lehet őket látni!!! :lol: :lol:
Köszi a hozzászólást a nyitott méhszájjal kapcsolatban!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Mrsparis!
Valamelyik nap már kérdeztem,de nem vetted észre.A kislányod akkor külföldön fogod szülni,vagy arra hazajöttök? :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!
Annyit írtatok, hogy alig bírtam elolvasni. :)
Annyira tetszik, hogy ilyen sokan vagyunk és kisebb gondokat félretéve mindenki jól van!

Fürdés: Nagyon szeretek, és igyekszem odafigyelni a hőfokra, eddig mindig 40 fokos vizben fürödtem, most 36-ban.

Papák, férjek: az elején nagyon "kívánós" voltam, most ez csökkent, de szerencsére evvel nincs probléma. Természetesen első a baba, de amíg nincs gond, addig ...



Tilli!
Szuper! Gratula! :)
pocok001
 
 


nyitott mehszaj:

Nagyon kell vigyazni. Fekudni, pihenni kell akkor nem lesz gond.
Viszont komolyan kell venni!
Anyukamnak elottem 8 vetelese (koraszulese) volt emiatt....:(

sünciboglya
 
 


Jaj de édesek az ikrek!!! Nagyon fotogének!!! :D

Fürdés újra: nekem senki nem mondta, hogy nem fürödhetek :roll: tesóm akadt ki, aki -ugye-ikres anyuka, amikor egyszer a kádban feküdtem, mikor hívott :oops: én amúgy nem szerettem fürdeni, mindig zuhanyoztam, de amióta kismama vagyok, azóta IMÁDOK a habokban feküdni :lol: méhszájamat még nem nézték :shock:
Vendég
 


én se ajánlom a fürdést.miota van bence csak zuhanyzok...de nyáron pancsizok a medencébe........
szisz ha sokat pihen a barinőd nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!
twinsmomma gyönyörű formásak a babók!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Betty
Egyszerre letudjuk az egész családalapítást :wink:
Tenger... le lehet menni... abból szerintem semmi gond nem lehet, ha pl. térdig érő vízbe bemész... :wink:

Chardonnay
35 fokos víz... az hideg :oops: :cry:
Én olyan kellemes hőfokú vízbe szoktam beleülni...

Mrsparis
Sose voltam Dániában :oops:
Milyen munka lenne? Merre?
Mi Salzburg közelében lakunk...
Vendég
 


Húúú Sziszkó, bocsi, észrevettem ám, csak mostanában melóhelyen írogatok és néha kihagy az agyam :oops: úgy tervezem, hogy hazajövök szülni, de még változhat...egyáltalán ki tudunk-e jutni addig :roll: nagyon remélem! De elvileg itthon szülök!!!!!
Vendég
 


Direkt szoktak lenni kismamiknak uszodás foglalkozások :wink:
Vendég
 


Tényleg, ti jártok tornára, jógára, egyéb kismamiknak szervezett foglalkozásra?
Nekem ma a szülésznő adott egy csomó prospektust, hogy mik vannak a kórház szervezésében.
Valamelyik nap néztem, hogy itt helyben is szerveznek kismama-foglalkozásokat!
Vendég
 


Twins, nem tudom honnan vettem Dániát :oops: bocs!

Bécs mellé mentünk volna, raktárosi munka, férjem a logisztikában dolgozik évek óta, de van vendéglátós végzettsége is, így tulajdonképpen, ha van lehetőség, elvállal "bármit". Most egyelőre még szezonális munkák is érdeklik, csak mehessünk és dolgozhasson! Én meg majd körmözni szeretnék a baba mellett kint. Jöhetsz hozzám manikűrre-pedikűrre, ha véletlen közel leszünk :wink:
Vendég
 


Vendéglátás jó :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Twins!

Én korábban jógázta, úgyhogy én jelenleg azt keresek Győrben.
De tudok úszodás foglalkozásról is. Ezek között vacilálok. Ha anyagilag kibírjuk, akkor mind a kettő.
De vmi mozgás kell és kikapcsolódás is, ha már otthon leszek, nehogy beforduljak. :)

Picik nagyon aranyosak!
Kép
Vendég
 


Twins, csak nem tudsz valamit? :wink:
Vendég
 


Ja, elfelejtettem, hogy az ikrek is köszönik a dícséreteket! Mármint a mi ikreink! :D
Vendég
 


mrsparis írta:Twins, csak nem tudsz valamit? :wink:


Vendéglátásban, idegenforgalomban dolgozom én is. Ennek révén ismertem meg a páromat is :wink:
Vendég
 


De jóóó, mi is vendéglátásban ismerkedtünk meg a férjemmel :lol: csak mi itthon!
Vendég
 


Főiskolásként kijöttem gyakorlatra... :wink:
Vendég
 


ki kér kér csokis muffint?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Kismamik! :wink:

Huuuuha, de jó sokat írtatok! :shock: De ez csak jó. :wink: :D
Gratulálok a nunisokhoz és a kukisokhoz. :D Már tényleg nem sokan vannak akiknek még titok a baba neme.

Üdv az újaknak is! :D Kellemes pocaknövesztést kívánok nekik is. :wink:

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 


moni gyere sűrűbben....olyan ritkán vagy.............és már 17.hét......... :shock: :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

dühöngök......

az előbb rengeteget írtam és elszállt...... :evil:

na mind1!

akkor most rövid leszek....

köszi a névdícséreteket!!!

Tili:grat a kiscsajhoz!
Twins: grat a jó kis pároshoz! így kerek az egész.... :lol:

Fürdés: dokim mondta,h veszélyes is lehet a túl meleg fürdés,m kinyílhat idő elöt a méhszáj... az meg azért veszélyes,m fertőzést kaphatunk,és a nyitott méhszájon át a baba is megfertőződhet....

Ezért is fontos,h a doki minden alkalommal ellenőrizze améhszáj zártságát. akinél esetleg kicsit kinyílt,annak szigorú fekvés és pihi,csak zuhanyzás stb...
Ha jobban kinyílna mégis,akkor kórházba utalnak pihire,megfigyelésre és kapsz vmilyen gyógyszert,infúziót,ami segít az összehúzódásban....
Én ezt az infót kaptam a dokitól,meg egy vendégemtől,aki végigjárta ezt a procedúrát...

Én szeretem a csokis muffint... :lol: Nita....

Kép
jovana
 
 


fürdés: én úgy vagyok vele, hogy egyrészt én usziban meg strandos sem szedtem össze soha semmit, és nem hiszem, hogy itthon a kádban megtörténne... Amúgy én tavaly kérdeztem, hogy saját medencében lehet-e fürdeni és azt mondta a doki, hogy ha tényleg csak mi használjuk és rendszeresen karban van tartva, akkor semmi gond. Úgyhogy én nyáron fogok tuti itthon fürdeni...
méhszáj, a tavalyi topikban volt akinek végig nyitva volt és már egész az elején paráztatták, és aztán időre született a bébi. úgyhogy kímélő életmód, vigyázz magadra, csak ne parázz. :)
házasélet: nekem szerencsére semmi gondom vele. Bár apa érdekes mód az előző terhességemnek is a második felétől kívánt sokkal jobban. Sőt, a végefelé mintha én lettem volna a világon a legjobb bombanő. Jól is esett a hiúságomnak (az elvizesedett bálnatestem mellett).

Kép
Kép
kopee
 
 


jovana az ajtod előtt van a muffin...... :) :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na én most beparáztam a méhszáj-téma miatt...még SOHA nem nézte a dokim :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


mrsparis nem baj az ha nem piszkálják...nekem se nézi a doki a méhszájsebem miatt.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ozike
Nekunk utazasi cegunk van, ami a vilag barmely pontjan megallja a helyet :wink:

Tilli
Gratula a kiscsajhoz!! (na ez nem jott be :roll: :lol: )
En azert priviben megtudom a nevet ugye?
:oops: :wink:

Andi
Gratula a Sophiahoz es Lucashoz!!
(itt is bejott a boszisagom 8) :lol: )

tabli: berakok mindenkit majd, meg szinezek is, csak most nincs itthon az a laptop :roll:

furdes: en sosem voltam nagy kadas..nincs nekem arra idom. :roll: zuhi azt go :lol:
Vendég
 


Sünciboglya! Köszi szépen a kedvességed!

Kkia! A házasélet nálunk nem gond. Eleinte kicsit kevésbé kívántam és a kedvesem is stresszben volt, hogy mibe fog ez a babamóka kerülni és így ő sem nagyon kezdeményezett. De az utóbbi hetekben már minden a régi. (nem véletlen csúszott be ez a bébi sem :wink: ) A kedvesem direkt élvezi, hogy a hagyományos, misszionárius póz helyett mást kell már bevetni. A "szemből az ölébe ülök" pózt kimondottan imádja. :lol: :wink:

Jovana! Szerintem is szép nevet választottatok, de hát mindenkinek más a kedvence. Csak ez ugye nem mindegy, hogyan közli veled.

Bobóbaba! Én is voltam fogdokinál, megúsztam egy fogkő-leszedéssel és egy tömött foggal. De simán kaptam érzéstelenítőt, anélkül én sem vállaltam volna. De végtére ez helyi érzéstelenítő...

Twinsmomma! Valami terhesjógát, terhestornát én is már keresek a környéken, most valszeg hastáncra fogok járni. Az egyik kolléganőm tart ilyet és mondta, hogy majd mutat direkt kismamást mozgát is. És ha valami olyan lesz, ami nem jó nekem, azt is mondja.

Ja, én általában zuhanyozok, de jól esik néha egy kis ázás a kádban is. De a túl meleg vizet amúgy sem bírom...

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Ja, találtam valami nagyon jó dolgot a babának, ajánlom nektek is. Ez egy függő bölcső. Mi úgy tervezzük, hogy amikor lent vagyunk (fent vannak a hálószobák), akkor ebbe teszem a babát aludni. Simán elringatja magát benne.

Lehet ilyet kapni méregdrágán, de amit mi találtunk, az szerintem otthon sk is elkészíthető:

Kép függő bölcső

Eredetileg a www.vatera.hu -n láttam...
[/img]

Kép
Kép
vcsibe
 
 


jajj elfelejtettem :oops:

Hajnalocska boldog szulinapot!!!!!

meg pont belefert a maba :oops: :lol:
Vendég
 


Haho lanyok, szep jo reggelt!!!

annyi mindent akartam irni s most nem jut eszembe semmi... a kisfiam alszik meg,ugyhogy talan van egy pici idom itt potyogtetni.

Twins: persze, terdig bemennek a tengerbe, s lehet, hogy bejjebb is enged majd az orvos-majd a kov. alkalommal megkonzultalom vele. Jonnek a szuleim is juliusban es ok is leakarnak majd cipelni magukkal a partra.(engem s persze Iliaszt is!!!) majd meglatjuk!! Ha mas nem, majd kivulrol sasolom oket, az sem baj.
Gyongyoruek a babafotoid-odakint annyira profi uh-kat csinalnak, mar az elejetol olyan elesek voltak. Igaz, ezek 3 d-sek, nem? A 2d, nem olyan eles, s azthiszem Angliaban is ezzel az ultrahanggal (vagy 4d vel termeszetesen)allapitjak meg biztosra (mar korabban is) a babucik nemet. Itt sajnos se az egyik, se a masik nincsen. pedig a 4d engem is erdekelt volna.

furdes:en is ugy tudom, hogy a meleg viz, veszelyes, lanyok, vigyazzatok magatokra!!! En egyebkent nem furdom,hanem tusolok, s ennek 2 oka van: 1 felek, 2 pedig Monica altal elhangzott: abszolut nincs idom ra, de elso babasok, majd meglatjatok, miutan megszultok nektek sem lesz idotok semmire. A baba 2 orankent hamizni akar, utana alszik, de Te hulla faradt vagy, mert egesz ejszaka fent voltal. Nekem meg egy pici segitsegem sem volt senkitol (anyosom nem igazan foglalkozott velem), ezert igy egy kicsit meg nehezebb volt. Igazabol en nem is segitsegre vagytam volna,hanem arra,hogy valaki mellettem legyen. Pl: az en csaladtagjaim. A szulesnel sem volt itt senki. Na mindegy, eleg a panaszkodasbol. Ez van, ezt kell szeretni :D

Ami a szerelmi eletet illeti...hat, Iliasz szuletese ota, egy kicsit letopultak a szenvedelyek, de talan ez azert is volt, mert a 9 honap alatt egyszer sem lehettunk egyutt -tilos volt a verezgetesek miatt, majd a 7-dik honap utan meg aztan plane, egy esetleges koraszules veszelye miatt. persze az altalatok is irt pot modszer megvolt, s szerencsere apuka nem is panaszkodott sokat, sot...o is felt, nehogy baja legyen a babucinknak. S most is igy all hozza, bar elvileg lehetne, csak az elejen volt tiltott.

Monica, meg regebben irtad hogy segitenek neha a baratnoid Charlottal (remelem jol emlekszem). Az is valami. Nekem sajnos nincsenek baratnoim itt. Egyszeruen keptelenseg itt Gorogorszagban baratnoket talalni. Megprobaltam, de kudarcba fulladt..mert: feltekenyek, fent hordjak az orrukat s egyaltalan nem lehet bennuk megbizni. Sajnos. A csaladtagok sem tul segitokeszek, de mindegy, hagyjuk mert latom megint panaszkodom.
kozben felkelt Kismanom, mennem kell.
szep napot Mindenkinek!!!!!
Betty
ui:Sztercsi, ha megint erre jarsz, szolj!!!!!!! :D

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok,
Twins, szerintem is hideg a 35 fok, ezért én is csak zuhanyzom. Persze lehet, h ez a téma is túl van parázva, de vmi biztos van benne, mert azt senki nem kérdőjelezi meg, hogy a a láz veszélyes, és ha forró vízben üldögél az ember, az tényleg felviszi a testhőmérsékletet. Én pl. olyan forróban fürödtem mindig, hogy egész kivörösödött tőle a bőröm, ezért mondtam le inkább az egész procedúráról :)

Mrsparis, nekem se nézte még soha a doki a méhszájamat, de biztos annak is eljön az ideje :)

Viszont amikor kérdeztem, hogy mehetek-e uszodába azt mondta ő is, meg a védőnő is, h persze, sőt mehetek a Balatonba is... A tenger meg szerintem a legkevésbé veszélyes, ott a sókoncentráció miatt amúgy sem élnek meg a bacik. Persze nyitott méhszájjal nyilván más a helyzet.

chardonnay
 
 


vcsibe nagyon ötletes ez a bölcső!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: