Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi egy ideje már a másik véglet problémájával küszködünk. (Nem a kevés szopi, hanem a sok.)Vagyis azzal, hogy a gyerkőc még mindig nem hajlandó rendes kajákat enni, noha pár nap híjján 16 hónapos.
Itt mindig azt olvasom, hogy nem baj, ha akár 1 éves koráig főleg csak szopizik, node 16 hónaposan is? Hogyan lesz ebből rendes evészet akkor, ha a kóstolgatáson -már ha egyáltalán hajlandó megkóstolni amit elé adok, mert sokszor arra sem hajlandó - szinte még mindig nem jutottunk túl. Van pár kaja, amit megeszik, (abból sem sokat) de az ételek 90%-át elutasítja. (Harapni, rágni, önállóan kanalazni tud, soha nem erőltettük az evésre.)
Én nagyon szeretném akár két éves korig is szoptatni, de nem úgy, hogy csak az legyen az össz ennivaló, ami a gyomrába kerül...
Attól tartok, minél tovább tart ez a nem evés, annál nehezebb lesz elfogadtatni vele a különböző ízeket, ételeket. Husin és krumplin mégse nőhet fel. Egészéges étrend... Ooooo.... Kép
Egyébként 81 centi, és 11 kiló, úgyhogy nem sovány és nem is kicsi. Egyenlőre...
Bocs, lányok, tudom, hogy ez eléggé költői kérdés volt...nem is igazán szoptatási probléma, (vagy mégis?) csak ma épp megint nem volt hajlandó enni szinte semmit, és ettől összedepresszióztam magam.

Yoan
yoan
 
 


Hahó,
Yoan, nyugi!!! Én a magam laikus eszével azt gondolom, hátha van valamilyen érzékenysége, amit ezzel a szopihoz ragaszkodással "jelez", vagyis fix ami sicher, marad a tuti biztonságos kajánál. Egyébként randa frontos napok vannak, Cicó az ilyet úgy jelzi, mint egy barométer (csak sajna nem előre Kép ), bömbizik éjszaka, nem alszik nappal, mászik anyára, illetve összevissza idétlenkedik a kajával. Ő pillanatnyilag mintegy kilenc kiló lehet 16 hónaposan, és kb. olyan hosszú, mint Eszti, azzal együtt, hogy - ugyan limitált mennyiségben és összeállításban - elég sok mindent egész normálisan eszik. Ja és még valami biztatásképpen: én jóformán tényleg krumplin és husin nőttem fel, meg zsíros kenyéren. Ugyanis - tisztesség ne essék szólván - bukós-hányós-fostos voltam, valamint allergiás és cefetül válogatós. Vagy nem szabadott, vagy nem ettem meg. Még megvagyok...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Már a másik topikban is írtam: ma volt goldenalma, igazán kevés, kb. egy teáskanálnyi, és bejött. Ízlett.
Értem mostmár, Ildi, Pele, mégegyszer köszi. Mostmár majd csak azon kell gondolkoznom, hogy hogyan is megy a többfélét kínálás majd, dehát az még sokára lesz! Akkor most 1 hétig almázunk!
Egyébként én is, akárcsak Yoan, szívesen szoptatnék másfél éves korig akár.

Éváék
rizike
 
 

 
 

Sziasztok!

Kriszi, arra gondolsz, hogy esetleg allergiás lehet valamire? Hmmmm...Eddig nem vettem észre rajta se kiütést, se hasmenése nem volt semmitől. Max székrekedése, de ez főleg olyankor, amikor husinapokat tart és persze mást nem eszik mellé. Vagy valami lelki dolog?

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

22 hetes ikreket váró kismama vagyok, és nagyon szeretnék majd szoptatni, de már kicsit izgulok, hogy tényleg sikerül-e?
Azt szeretném kérdezni, tudtok-e valamilyen tanácsot adni, mire figyeljek az elején, ill. ha kicsit hamarabb születnek és többet lesznek kórházban, nem felejtik-e el a szopizást?
Esetleg létezik-e "tejbeindító " praktika a szülés után, ha rögtön nem szoptathatok?

Előre is köszönöm a segítséget,
Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!
Pár napig nem voltam Internet közelben. Elutaztunk ugyanis és úgy látszik, jót tett a gyereknek a levelgőváltozás, mert a szoptatási problémák - a bimbóvédőt kivéve - eltűntek erre a hosszú hétvégére. Jól evett és mindkét mellből! Mióta itthon vagyunk viszont már megint "tekereg". De lassan elfogadom, hogy ez egy ilyen faxnis gyerek.

Kriszi,
Köszi minden információt, a Te üzeneteid is hozzájárultak ahhoz, hogy elfogadjam a helyzetet.
Pele,
Éheztetni természetesen nem szoktam Lilit. Az a helyzet, hogy inkább ő éheztetni magát. Azért nem tudok következetes lenni a bimbóvédőről való leszoktatásban, mert elég gyakran van, amikor napokig alig eszik. Ilyenkor örülök, ha bimbóvédővel szopik, nem akarom még a leszoktatással is "idegesíteni". Amikor meg jól eszik, azt annyira élvezem, hogy nem akarom elrontani a dolgot a leszoktatás erőltetésével. Úgy vagyok vele, hogy ha legalább egy hétig jól eszik, akkor kezdünk komolyabban foglalkozni a leszoktatással. De ez az egy hét általában nem jön össze. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kínálgatom a csupasz cicivel, csak nem erőltetem.
Amikor "sztrájkol" akkor óránként kínálgatom, csak egyszer próbáltam ki, hogy kivárom, amíg magától kér. De erre 5 órahossza után sem került sor, így azóta nem próbálom ezt. Ha csak ímmel-ámmal eszik, akkor hamarosan újra próbálom, de ahogy írtam, ez néha napokig így megy. Ebben a pár napban én jól kiborulok, de után néhány napig megint minden rendben. A gyerek jól hízik, egészséges, ezért úgy döntöttem, hogy elfogadom az étkezési szokásait és nem stresszelek. Ezt persze könnyebben mondom olyankor, amikor jól eszik (mint a hétvégén), mint amikor nem :-).
Ibolyt egyébként két hete nem tudom elérni a web-oldalán megadott számon. És az e-mail-emre sem válaszolt. Azt hiszem már nem próbálkozom tovább.

Gabi2004,
Neked is köszönöm, hogy írtál. Bízom benne, hogy egyszer majd mi is el tudjuk hagyni a bimbóvédőt. De ha nem, az sem baj, beszéltem már olyanokkal is, akik végig ezzel szoptattak.
Gratulálok a kisfiadhoz!

Anna

U.i.: Meg tudná valaki mondani, hogy lehet belevarázsolni a szövegbe a sárga és kék fejecskéket? Tudom, hogy ezt nem itt kellene kérdezni, de én leginkább ezt a topic-ot nézegetem.
Köszi!
tinalila
 
 


Tinalila

Hu de ismeros a tema.Az en kicsi fiam 9 honapos lesz es 5 hetes kora ota szopi sztarjkon van.!egy hetig eszik majd megint nem eszik es ezt igy folytatjuk a mai napig.Olyankor amikor nem eszik teljesen ki vagyok bukva,tiszta depis vagyok,mivel orakig is sir hacsak a cici kozelbe teszem.A kieheztetessel en ugy vagyok hogy en is probaltam de sokszor 5 ora utan sem mutatta jelet hogy ehes lenne.En igazabol arra jottem ra hogy megprobalom akkor etetni amikor almos,mert szeret a cicin elaludni,es olyankor a kezemmel pumpalom ezerrel a tejcsit a szajaba.Fejlodni az enyem is szepen fejlodik,,de amikor nem eszik akkor vilag vege van nalam.Szoval megertelek.

Pele!
Meg mindig en nyavajgok itt a fiam 9 honapos lesz a heten es meg mindig nem hajlando enni,pedig mar a szilardabb kajara kene atterjunk,de hogyan?csak ul csukott szajjal es semmi nem kell neki.Nem az izekkel van baja,hanem az elejen en eroltettem mivel a dokink azt mondta hogy neki mar ennie kell,eroltessem akar csak egyen.tudom hogy elrontottam de hogyan tovabb?REgen azert volt olyan hogy a gyumibol akar 100 gr-ot is szivesen bevagott.Mostmar semmit,es szopizni is olyan 2-3 perceket szopizik naponta 6 szor.Inkabb attol felek hogy nem eleg a folyadek neki mivel semmit nem hajlando inni.Mar teljesen ki vagyok idegileg neha amikor leulunk es minden nap ugyan azt jatszuk el,minden uszik a kajatol,csak oda nem jut ahova kellene.mindent kidobok szoval elegem van mar.MIt tegyek kerlek adjatok valami tanacsot.
en is attol felek hogy meg sokaig kell igy szenvedjunk ugy mint Yoan.Kép
gabi75david
 
 


Tinalila

Hu de ismeros a tema.Az en kicsi fiam 9 honapos lesz es 5 hetes kora ota szopi sztarjkon van.!egy hetig eszik majd megint nem eszik es ezt igy folytatjuk a mai napig.Olyankor amikor nem eszik teljesen ki vagyok bukva,tiszta depis vagyok,mivel orakig is sir hacsak a cici kozelbe teszem.A kieheztetessel en ugy vagyok hogy en is probaltam de sokszor 5 ora utan sem mutatta jelet hogy ehes lenne.En igazabol arra jottem ra hogy megprobalom akkor etetni amikor almos,mert szeret a cicin elaludni,es olyankor a kezemmel pumpalom ezerrel a tejcsit a szajaba.Fejlodni az enyem is szepen fejlodik,,de amikor nem eszik akkor vilag vege van nalam.Szoval megertelek.

Pele!
Meg mindig en nyavajgok itt a fiam 9 honapos lesz a heten es meg mindig nem hajlando enni,pedig mar a szilardabb kajara kene atterjunk,de hogyan?csak ul csukott szajjal es semmi nem kell neki.Nem az izekkel van baja,hanem az elejen en eroltettem mivel a dokink azt mondta hogy neki mar ennie kell,eroltessem akar csak egyen.tudom hogy elrontottam de hogyan tovabb?REgen azert volt olyan hogy a gyumibol akar 100 gr-ot is szivesen bevagott.Mostmar semmit,es szopizni is olyan 2-3 perceket szopizik naponta 6 szor.Inkabb attol felek hogy nem eleg a folyadek neki mivel semmit nem hajlando inni.Mar teljesen ki vagyok idegileg neha amikor leulunk es minden nap ugyan azt jatszuk el,minden uszik a kajatol,csak oda nem jut ahova kellene.mindent kidobok szoval elegem van mar.MIt tegyek kerlek adjatok valami tanacsot.
en is attol felek hogy meg sokaig kell igy szenvedjunk ugy mint Yoan.Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Bibir!
Mivel a cici annál többet termel, minél többször van kiüritve (bocsi, párom átállitotta a gépet: nincs hosszú i-m), ezért ha nem fejnéd ki az éjjelit, akkor reggel nem több, hanem kevesebb lenne annyival. Viszont ha igy is elég a manónak, akkor nem muszáj fejned, hiszen az csak többlettermelés.
Cicifeszesség NEM annak a jele, hogy akkor van csak benne elég tej.
Szóval ha fárasztó a hajnali-éjjeli fejés, inkább tedd mellre többször a babád: az a legjobb tejszaporitó. És a legkellemesebb isKép

Yoan!
Csatlakoyva Kriszihez: nyugi!Kép Lesz ebből evészet, persze, csak türelem kérdése. És persze fontos, hogy ne erőltesd, nehogy elmenjen a kedve egészen. Egyébként tényleg úgz van, hogy az allergiára hajlamos babák sokszor ösztönösen később fogadják csak el a szilárdat, saját szervezetüket kimélendő. Meg hát ezek szerint eszik ő, csak keveset és kevés félét. De az nem baj, bizzál benne!
A méretei meg igazán megfelelőkKép

Rizike!
Akkor hajrá alma!Kép

Ildikó!
Gratula az ikrekhez!Kép Ha nem teheted majd őket rögtön mellre szülés után, akkor fontos, hogy minél hamarabb kezdj el fejni, és fejjél kb. 3óránként. A kolosztrumot is lefagyaszthatod nekik, és később megkaphatják. Továbbá jó lenne, ha a kórházi személyzet nem cumisüvegből etetné őket, de hát ez hiú ábrándKép Mindenesetre ha sikerül megalapoznod a jó tejtermelést, akkor ha cumizavarosak lennének is, könnyebb cicire visszaédesgetni őket. (Melyik kh-ban fogsz szülni?)
De azért reméljük, nem lesz semmi baj, és kivárják a babák az idejüket. Ez esetben fontos, hogy minél gyakrabban, de legalább 3óránként mellre tedd őket, ügyelve a helyes mellretételre. Ha picik és gyengék, aluszékonyak lennének, akkor eleinte esetleg szükség lehet arra, hogy lefejt tejcsivel pótolj szopik után (kanállal, pohárral), amig meg nem erősödnek.
És a lényeg: ne hagyd magad elbizonytalanitani, hogy pl. az esetleges császármetszés miatt később lesz csak tejed (nem igaz) vagy hogy ikreket nem lehet szoptatni, mert nem termelődik nekik elég tej (nem igaz).
Boldog várandósságot a hátralévő időre, szép szülést és jó szoptatást!

Tinalila!
Sajnálom, hogy Ibolyt nem sikerült elérnedKép (fejecske: kettőspont és megfelelő zárójel közvetlen egymás mellé irva).
Lehet, hogy a babád elfogadása a legjobb tényleg, amit tehetsz.

Gabi75david!
SEMMI BAJ, HA MÉG NEM ESZIK SZILÁRDAT!!!! Sok baba csak csipeget még ennyi idősen, esetleg azt sem. Mondjuk nálatok bonyolultabb a helyzet, mert asszem az erőltetés is belejátszik az elutasitásba. Átment játszmába az egész, és te meg teljesen kiborulsz miatta. Én azt mondanám, hogy most min. egy-két hétig hagyjátok a fenébe a mellétáplálást. Ne csinálj neki kaját, ne is próbáld kinálni. És utána is csak akkor, ha úgy érzed, hogy magadban lerendezted, hogy nem baj, ha nem eszik, megpróbálod, de őrá bizod, hogy elfogadja-e és belenyugszol a döntésébe. Sajnos most nagyon-nagyon sok türelemre és időre lesz szükség, hogy megszűnjön a kialakult helyzet. (Ááááá, emiatt legszivesebben a gyerekdokitokat tömném megKépKép Hogy lehetett ilyet mondani???)
Folyadék: mennyit pisil a manó?

Pele
pelcsi
 
 


Gabi75david,
megnyugtatasul folyadekugyben: 16 honapos Cicom mar csak kb. harom alkalommal szopizik, mellette eszik ezerrel, kedvencei a az anyam altal szaraz kutya..nak nevezett kajak, azaz lenyeg, hogy minel kevesebb viz legyen benne, es ehhez iszik kb. harom decit naponta. Eppen par napja sirankoztam ezen - de a kolkec meg mindig mukodik, nem is tudom, hogyan...
Ja bocs, ezelőtt ékezet nélküli levelet írtam, és úgy maradtam Kép Remélem, azért így is olvasható. Amúgy kilenc hónapos kor körül többen panaszkodtak, hogy megint nem eszik a gyerek, csak szopizik, úgy látszik, talán ilyenkor van egy ilyen hullám is, nálatok ez is belejátszhat. Lehet, hogy érdemes azzal párhuzamosan, amit Pele tanácsolt, hogy ugyan neki nem csinálsz kaját egy ideig, nem is kínálgatod, de látja, hogy ti esztek. Nekünk nagyon be szokott jönni, általában megtámadja a mi kajánkat, innivalónkat is Kép Egyébként én is aggódós-tömős anyuka voltam...akkor hagytam abba, amikor a lányomon tíz hónaposan kitört a teljes kanálelutasítás. Ezt úgy kell érteni, hogy kizárólag darabosat volt hajlandó enni majd egy hónapig, amit a kezével maga meg tudott fogni. És mivel összesen négy metszőfoga volt, minden szépen jött kifele változatlan formában a másik végén...akkor elkezdtem betonformára pépelt kajákból ételszobrokat alkotni neki...elég kimerítő időszak volt. Szóval az erőltetés tényleg csak ronthat mindenen, azóta én is a magam kárán jöttem rá. Egyébként most éppen az ivásnál világosodott meg előttem: ahogy sikerül lazábbra vennem a figurát, ABBAN A PILLANATBAN javulni kezd a helyzet Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Én még nem írtam ide, de olvasom buzgón a topikot! Sok hasznos tanácsot sikerült így kapnom már, de most én is kérdeznék.
Hasonló cipőben járok, mint Bibir. A kislányom 10 hetes, szopik, de sajnos nem vagyok túl bő tejű. Az éjszakát már átalussza, és reggelre mindig sok a tej, de du.-ra, estére már elég kevés, és szegény lurkó eléggé kiborul emiatt. Persze próbálom többször mellre tenni (du. már 2-2 és fél óránként eszik), de én nem tapasztalok igazából változást. Most kérdeznék egy furát: Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek alkatilag egyszerűen nincs több teje?
Tegnap éjjel direkt felkeltem fejni, hogy hátha az a baj, hogy az éjjeli szopi kimarad, és csak 115-öt tudtam lefejni 2 ciciből! Ez megint kiakasztott egy kicsit..
Írjatok valami bíztatót, el vagyok keseredve, pedig nagyon szeretnék én is sokáig szoptatni.

üdv mindenkinek
Kata
mkata
 
 


Sziasztok!

Mkata!
Amit te tapasztalsz az a normális tejtermelés!!! És hozzá a normális babaviselkedés!!!KépKép Du-estefelé MINDENKINEK kevesebb a teje, ez a normális, de az egy más minőségű, laktatóbb, zsirosabb tejcsi. Vajon mitől is aludná át különben az éjszakát? Ezzel párhuzamosan du-estefelé MINDEN baba nyűgösebb. Egyszerűen kifáradnak, elegük van, és az egyetlen ismerős és megnyugtató dologhoz fordulnak: az pedig a ciciKép
Ennek a 2 dolognak az egybeesését könnyű úgy értelmezni, hogy kevés a tejcsi, pedig egyáltalán nem erről van szó.
Az sem jelent semmit, hogyha estére nem feszül már a cici, előbb-utóbb reggelre sem fog, de ez azt jelenti, hogy beállt a kereslet-kinálat, nem pedig azt, hogy a puha ciciben nincs tej. Viszont ha az ember ilyenkor félelmében elkezd pótolgatni, az VALÓBAN a tejmennyiség csökkenését eredményezheti.
115-öt lefejni úgy, hogy akkor nem is szokott már fölkelni a manód, az rengeteg!!!!!!!
A legjobb mutatója az elegendő tejbevitelnek a pisis-kakis pelusok száma egy kizárólag szoptatott babánál, hiszen csak az tud kijönni, ami be is mentKép Ezzel hogy álltok? Továbbá hogy alakult eddig a gyarapodása?

Pele
pelcsi
 
 


Szia Mindenki!
Pele!
Köszi a gyors választ!
Emma babám súlygyarapodása 15-20 dkg hetente, szerinted ez rendben van? Egyébként 2950-el született. Nedves pelus szerintem van elég, és emiatt nyugtatom is magam folyton, csak mindig amikor du. elkezd nyűgösködni, megint kételkedni kezdek. A védőnőm nagyon lelkes csak éppen nem nyerte el a bizalmamat, közölte, hogy csak 1 ciciből kéne etessek, és hogy fejjek rendszeresen. Anyukám is folyton piszkál, hogy ne szoptassak már ennyit, szerinte egy ekkora gyereknek már 4 óránként kéne enni! És persze hozzáteszi, hogy biztos nincs elég tejem, és gondolkodjak el a pótláson..szóval klasszikus. Hát ez van.
Akkor is rendben van a délutáni kifáradás, ha egyébként de. remekül szunyókál?

És mostanában nekem is elkezdett ficánkolni a cicin, hiába itt az a hírhedt a 3. hónap! : ) El is neveztem kukackának, annyit mocorog!

Üdv
Kata
mkata
 
 


Sziasztok!

Kriszi, Pele, köszi szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. Kép Általában azért bizakodó vagyok, csak néha tör rám az aggódás. Megpróbálok lenyugodni... Most persze még annyival is súlyosabb a helyzet, hogy kb. egy hónapja annyira lóg rajtam a kölkec, hogy fél méterre sem távolodhatok el tőle, már jön, és fogja a kezem. Kezdem megszokni, hogy már mindent fél kézzel csinálok, mert mintha hozzám lenne nőve a gyerkőc. Még játszani is úgy szeret, ha közben az egyik kezemet fogja. Pedig nem történt semmi, de semmi változás az életünkben.

Kata, a 15-20 deka heti súlygyarapodás tankönyvbe illő szép szám. Az első három hónapban a havi fél-egy kiló közöttit szokott a babák többsége gyarapodni, úgyhogy a tietek teljesen ok! A védőnőt felejtsd el! (Az ilyen védőnéket inkább ártónőnek kellene hívni... Kép vagy inkább Kép )
Nyugodtan etesd továbbra is két ciciből, és egyáltalán nem kell, hogy csak 4 óránként egyen. (Amúgy, ha elég a babának az egy ciciből való szopizás, és jóllakik, és nem csökken tőle a tejci, akkor persze szoptathatod egyből is, de ne azért, mert valaki ezt erőszakolja.) Ez a 3, meg 4 óránkénti etetés a 60-70-es években volt divat, szépen le is szoktak a babák hamar a ciciről, mert ez az időhöz kötött szopiztatás mindennek kedvez, csak a baba szükségleteinek nem!
A délutáni kifáradás is teljesen oké. A nagyobbak is nyűgösek ám estére, nemhogy egy ilyen pici baba.

Pusszancs!

Yoan
yoan
 
 


sziasztok!

MKata!
teljesen jó a súlygyarapodás!!! Szerintem minden rendben van nálatokKép És igen, az a klasszikus mintázat, hogy de. alszanak nagyobbakat a babák, du. meg egyfolytában ciciznének.
Nyűgösség ellen a magadra kötés is csodákat művelKép
Órára evés: pontosan ahogy Yoan is irta. No meg akkor ment a tea, 6hetes kortól a gyümi, stb.Kép

Yoan!
Hát persze, hogy nem történt semmi változás, csak épp utolért titeket a másféléves kor körüli újraközeledési krizis.Kép Most egy darabig lesz egy levakarhatatlan gyerekedKép

Pele
pelcsi
 
 


Haliho!
Pele, Yoan nagyon köszönöm a válaszokat! Egyből jobb kedvem lett! Pedig ma este is elég nyűgösek voltunk.. : )
És szerintetek azért keljek fel éjjel fejni, hogy ne teljen el túl sok idő a szopik közt? Vagy felesleges "önsanyargatás"?
A magamra kötésre én is gondoltam, mi a véleményetek, melyik bébikenguru a jó? Vagy inkább kendő?

Kata
mkata
 
 


Sziasztok!

Kata, kengurut akkor tudsz jól használni, ha már biztosan tartja a fejét a baba. Hordozókendőt egészen újszülöttkortól lehet, mert abba bele lehet úgy kötni, hogy szinte elfekszik a melleden. De én azt mondanám, hogy mindenképpen próbáld ki őket valahol, valakinél, akinek van, mert vannak babák, akik nem szívelik a kendőt. Pl. az én lányom nagyon utálta a fekvős pozíciót meg azt is, ha a feje benne volt a kendőben. Gyakorlatilag csak onnantól tudtuk használni mind a kendőt, mind a kengurut, amikor már ültetve lehetett hordani és kedvére nézelődhetett.

Pele, ez a krízis meddig tarthat? Meddig szokott?

Yoan
yoan
 
 


Kedves Pele!

Korábban már kérdeztem, hogy honnan lehet tudni, hogy hozzátápláláskor elég-e az anyatej. (Ilyenkor szerintem a pelus nem informatív.) Azért kérdezem, mert 2 hete Szilárd beteg lett, nem nagyon akart enni, szopi is csak "light-osan" volt. Aztán én is beteg lettem, belázasodtam, (eddigre Szilárd már meggyógyult, visszajött a szopikedv), és akkor éreztem, hogy kevesebb lehet a tej, mert nagyon rövid ideig szopizott (tényleg csak pár percig, amíg a tejleadó reflex tart); szerintem ez a pár perc kevés inger a mellnek. Gyakran szoptattam megint, de ugyanúgy csak pár percig szopott, ellenben rábukott a kajára. Hatalmas adag főzeléket meg gyümölcsöt kezdett el enni. Félre ne érts, örülök, hogy eszik, de nem szeretném, hogy a tej rovására menjen mindez, azazhogy nem veszem észre, hogy kevés a tej, és csak a kaját tömöm belé. Így nem lesz ugyan éhes, de nem kapja meg a megfelelő mennyiségű tejet. Szóval hogyan lehet meggyőződni arról, hogy elég tejet iszik-e? (2 és fél hónap alatt 1 kg-ot hízott. Korábban, amikor csak anyatejes volt, átlag fölöttit hízott.)
Remélem, érthetően írtam.
Köszi

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

MKata!
Én azt gondolom, hogy ha nincs rá különösebb okod, csupán a tejmennyiség miatt aggódsz, akkor nem érdemes felkelni fejni éjjel. A cicik tök jól tudnak alkalmazkodni ahhoz, hogy éjjel van egy nagyobb kimaradás. Nem tudom viszont, hogy mennyit fejtél le ilyenkor 1-1 alkalommal. Ha jelentősebb mennyiséget, akkor nem szabad hirtelen abbahagyni, csak fokozatosan csökkentve.
Kenguru vs. kendő: ahogy Yoan is írta, kendőbe zsengébb kortól is bele lehet pakolni a manót (egyébként én pl. már 2-3 hetesen nem tudtam fekve tenni a babáimat, mert kinőtték azt a póztKép, de "ültetve" is lehetett olyan szorosan kötni, hogy megtartsa még az ilyen pici babát is.) Amúgy tényleg az a legjobb, ha ki tudod próbálni.

Yoan!
Hát ez most pár hónapig így lesz, de a vége nem olyan markáns mint a kezdete. Fokozatosan fog leválni a manó. Lényeg, hogy próbáld meg kiszolgálni ezt a fokozott biztonságigényt úgy testileg, mint érzelmileg.

Orsi!
Azért a pisi mennyisége lehet informatív, ha tejcsin kívül nem iszik mást a manó. Bocsi, ha már írtad, de mennyi idős most a babád?
Hozzátápikor már azért nem szokott központi kérdés lenni az, hogy elég-e a tejcsi, mert egyrészt addigra már van egy jól megalapozott szopis kapcsolat, másrészt a baba jelzései egyértelműbbek. Betegség esetén normális a kizárólagos szopira való visszatérés még viszonylag nagy babáknál is (akár 1 éven túl is). Ekkor ha rövidebb ideig szopizik is, de gyakrabban, akkor az elég inger a cicinek. Utána meg természetes, ha megint rábukik a kajára, be kell hoznia a beteg időszakot. (A hízása egyébként szerintem nem kevés.)
Szóval ilyenkor nincs annyira egyértelmű módja az elégséges tejcsi megállapításának, de nincs is rá szükség. Szoptasd meg mindig, amikor igényli, és kínáld főzivel evésidőben. És hagyatkozhatsz rá abban, hogy hány főzis étkezést igényel. na, remélem, én is érthető voltamKép

Pele
pelcsi
 
 


Kedves Pele!

Köszi a gyors választ. Szilárd 8 és fél hónapos, 9 kg a súlya. Reggel, este csak szopi van (de úgy tűnik, mintha tudna még enni, főleg reggel). 3x kap szilárdat (szopi után kb. fél órával). Azóta alussza át az éjszakákat, mióta uzsonnára kap Sinlac pépet (este fél9-től reggel 8-f9-ig.) Asszem, pisi pelus normális. összesen 5-6x szopizik napközben (reggeli, esti szopit leszámítva), 2-3 percet.
Akkor megnyugodhatok, hogy minden OK? (Izgulok, mert Szilvi lányomat nem nagyon tudtam szoptatni, és már ez is nagy teljesítmény, hogy 8 hónapos elmúlt, és még mindig szoptatom.Kép Szeretném, ha így is maradna.)
Még egy kérdés: következő (4.) szilárd étkezést mikor szoktak beiktatni? Ez is babafüggő, vagy van vmi ideális kor?

Köszi:
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Orsi!

5-6 szopi, plusz a reggeli-esti azért nem kevés! Ő már egy erős, nagy baba, pár perc is elég lehet neki megfelelő mennyiség betermeléséhez.
4. étkezés bevezetése babafüggő. azért arra lehet törekedni, hogy 1 éves korig ne legyen túl sok a szilárd étkezés az étrendjében, és akkor nem zavar be a szopiba. Amúgy mennyi főzit-gyümit eszik meg 1-1 étkezésre?
És nagyon ügyesek is vagytok, hogy Szilárddal így megy a szopi!!!

Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Az az 5-6 szopi átlag, van, amikor csak 3-4. Tényleg csak pár perc. Reggel és este is kb. 5 perc.
Mennyiségek: gyümölcs: pl. 1 banán meg 1 kp. alma; főzelék: üvegeshez viszonyítva (néha azt eszik) 2 üveg; uzsonnára: szintén kb. ennyi pép. Szerintem ez elég sok. Olyan, mintha nem is szopott volna! Ezért aggódom én.
Meg olyan elképzelhetetlen számomra, hogy ilyen rövid idő alatt "érdemi" mennyiséget tud szopizni; annyira nem dől belőlem a tej. Más baba a cumisüvegből lassabban issza meg a tejét.
Gondoltam már arra is, hogy mérem a szopizott mennyiségeket, de annyira mozog a mérlegen, hogy lehetetlenség naponta többször megmérni. Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Pele!

Köszönöm szépen a segítségedet, tanácsaidat!
Én is remélem minden rendben lesz, és tudok majd szoptatniKép!

Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Pele, köszi szépen. Kép

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Mitől lehet még zöldes kaki szerintetek? Igyekszem figyelni, hogy jól kiürítse a baba a cicit, hogy elegendő hátsó tejhez jusson, nincs megfázva sem, mégis időnként zöldes a pelus. Szóval nem tudom, kell e aggódni. A védőnő csak annyit mondott, "háát, annak sok oka lehet...", és szerinte ne aggódjak. Számomra ez nem volt valami nagy magyarázat.

Kata
mkata
 
 


Kata!

NÁlunk a fogak csináltak tutira zöldes kakit most Ancsinál (alig volt több 4 hónál, mikor jöttek az első fogai).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nem annyira off

Pele kedves!!

Amikor várandósan kutakodtál a neten a tovább szoptatást illetően, végül hol találtál meggyőző anyagot? (tartok tőle, hogy magyar nyelven nem elérhetőek ezek) - Készülünk a barátnőmmel az eü. személyzet lemosására, és persze az újabb kisbabára Kép - nálam még picit döcög a terv, lévén a ciklusom még nem tért vissza, de hátha ellent tudok mondani a biológia törvényszerűségeinek vagy mi Kép
Testvérre fel!! Kép

Az LLL magyar honlapján nem találtam erről, vagy csak bénázok? Viszont azt elolvastam, hogy kevés esélyem van a terhességre amíg ilyen intenzív a szopi nálunk...Mindegy, most úgyis nap mint nap más a véleményem, megőrjítek vele mindenkit, legfőképp magamat. Matska azért drótpostán keresztül segít szinten tartani a helyzetet, nehogy egérré változzam őrületemben...



És még egy dolog;
Játszóházban bölcsődei "néni" (gondozónak hívják?) egy továbbképzésen (nem tudom ki és hol) azt tanulta, hogy az anyatej
0-6 hónapos korig 100%-ban, 6-12 hónapos korig 60 %-ban és egy éves kor után 40 %-ban fedezi a bábuk szükségleteit - ez neeee mááár. Akkor Borsa hatvan százalékon működne már jó ideje?
Heti 100 g-ot hízik így is, mi lenne a száz százalék?
szipola
 
 


Pele es lanyok!

Koszi a valaszokat mindenkinek.
Lenne meg egy kerdesem.van meg rajtam kb 8 kg felesleg es szeretnek kicsit fogyni.Szoval az utobbi 3napban szamolom a kaloriakat es napi 1700-1800kal eszem.CSak azt szeretnem kerdezni hogy fogja-e befyasolni a tejtermelest?Azt tudom hogy kb 2000-2500-at kene enni,meg azt is hogy 1500 kal alatt nem szabad.Ti mit szoltok hozza,hogy lenne a legjobb?Eleg ennyi kal a fogyashoz de a lefontosabb a tej hgoy meg legyen egy ideig.
Masik kerdesem ha kihagyunk egy szopit akkor kb mennyi kajat kellene megegyen a lurko.Ha mondjuk szoptattam 9-kor reggel es 12 kor jonne az ebed ,akkor mennyit kene megegyen ebedre es mikor johetne a kov.szopi.Tudom hogy minden gyerek mas ,de mi lenne az idealis?Ja az lemaradt hogy 9 honapos a fiam.
Koszi mindenkinek de most mennem kell mert sir a lurkom.
Pele1
Hogy van a kisbabad?VAn keped rola?Hol lehet megnezni?Egyebkent kb 4 pisis pelusa van a fiamnak,neha tobb.Ilyen idos korban tobbet vagy kevesebbet pisilnek a babak mint az elejen?JO kerdesek mi?Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Gabi75David!
Szerintem csak bízd a babára, hogy mennyit eszik. De adj neki cicit, ha kér! Mit jelent az, hogy mennyit kellene? Az csak hagyján, hogy minden baba más, az is hagyján, hogy minden baba szükséglete, izlése, energiafelhasználása más.Akkor ott van még a hold állása és a frontok. Ki tud ennek mind utánanézni?
Nincs olyan, hogy kellene. A babád tudja. Éhenhalni még a játszma kedvéért sem fog. Legyen választási lehetősége: kaja, vagy cici, illetve innivaló, vagy cici. Ha az elején a cicire is voksol (hogy neki legyen igaza) , ha ott lehet, amikor Te eszel, vagy a család többi tagja, akkor minden kínálás nélkül is lejmolni fog belőle. Csak egy ideig olyat egyél, amit ő is ehet. A fiam (kisebbik) nem hajlandó szóbaállni velem, ha kanál van nálam. Csak darabos, általunk fogyasztott kaja jöhetett. Azt persze megrágni nem tudja. Képzelheted a másik végét...
Akkor szopizik, amikor akar. Nincsenek játszmák. Nem is hízik, de jókedvűek vagyunk mindahányan, családszerte senki nem pánikol (különösen, hogy a nagyszülők nem tudnak számadatokat, csak látják az örökmozgó mosolygót)Számadatok csak nektek: egy éves most múlt, 8.800 g testtömegű és az elmúlt 4 hónapban összesen 800g-ot hízott.
Ilyen fajta a szentem. A nagybátyja uilyen volt. Kapott is mindig étvágynövelő cseppeket, próbálták tömni is aztán semmi eredmény. Mindenki az életéért aggódott, hogy el fog fogyni és idegbetegség lengte be a házat (aztán áthelyeződött a hangsúly a csínytevéseire Kép), aztán meg minek? Eredménye nem volt. Hát akkor miért rágjuk a kefét?

A fogyi: ha iszol eleget és a vitaminozottságod, nyomelemezettséged megfelelő, akkor ennyi kalória elég. Számolni kell vele, hogy amikor a zsírszövet múlik, akkor a benne raktározott káros anyagok is felszabadulnak. Az viszont a tejben is megjelenik. Ez csak egy plusz info. Pl én megállíthatatlanul visszafogyok szopi alatt, így gondolhatok bármit a mérgekről ez a tejemen nem segít. Kép

Ildikó!
A kismamában a hasznos infók oldalán megtalálod Oyelele Mónika telefonszámát, aki ikrek szoptatásában segít, ha kéred. Szerintem érdemes felhívni.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Gabi75Dávid,
köszi az együttérző szavakat pár nappal ezelőtt.
Én azért nem merek itt nagyon tanácsokat osztogatni, mert a nagy gyerekeim már olyan régen voltak kicsik, hogy nem nagyon emlékszem a problémákra. Pedig biztosan voltak, csak így 8-10 év után már nem emlékszem rájuk. Az biztos, hogy nem haltak éhen, sőt ma már kimondottan jó húsban vannak Kép. És az akkori körülményekhez képest sokáig tudtam őket szoptatni (kb. egy év).
A kicsi meg még csak szopik, így hozzátáplálási élményem vele kapcsolatban még nincs. De az biztos, hogy legjobb ha rábízol mindent, ha elérhető számára az anyatej és utána a kiegészítések, akkor biztosan azt és annyit fog enni, amennyire szüksége van.
Lili egyébként az első 2,5 hónapban folyamatosan 25-30 dkg-ot hízott hetente - pedig a 6. héttől kedve rendszeresen sztrájkolt - , azóta viszont többször is volt, hogy semmit vagy csak nagyon keveset. Ez először kétségbe ejtett, de már elfogadtam. Erre is jó a Babanet: megnyugtató, hogy más baba sem hízik feltétlenül a végtelenségig. Szerencsére a doki nénink sem él a grammok bűvöletében, a védőnő és a nagymamák pedig csak ritkán járnak erre Kép.
Anna
tinalila
 
 


Snoopy!

Koszi a biztato szavakat!Az az igazsag hogy olvastam hogy ahhoz hogy kihagyj egy szopit azert bizonyos mennyiseget meg kell egyen a gyerek,ha nem akkor nem hagyhatom ki a szopit max 1-2 oraval eltolom.Gondolom ha megeszik 50 gr-ot nem hagyhatok ki egy szopit.Ezt azert kerdeztem mert mar ma 9 honapos es napi 6 szopi miatt nem akart enni szerintem.Jol volt lakva.
Egyebkent tegnap eltoltunk egy szopit 2oraval es egesz jol evett,100 gr gyumi es ugyan ennyi zoldseg.Viszont folyadekot semmit nem hajlando melle inni.Ma is ugy csinaltam es megevett 140gr sajat keszitesu zoldseget.Valoszinu hogy nem a kanal a baja ,es nem is az hogy regen egy ideig eroltettem neki ,hanem egyszeruen 6 szopitol telve volt,eleg volt neki.AZErt mostmar jo lenne ha enne emeberi etket is igy kozel az 1 eves korhoz.

Pele!Es a tobbiek!
Meg egy olyan kerdesem lenne ha mondjuk 5 ora telik el a ket szopi kozott fejnem kellene?Nem szeretnem ha lecsokkene meg egy ideig a tejcsi.

Tinalila!
KItartast neked is es nekem is.Sajnos en nagyon nagy hangsulyt fektetek az evesre es ez nem jo.Talan Pele irtam hogy elobb ezt rendezzem le magamban,de nem megy.MIndig aggodom hogy keveset eszik de mar ezerszer leirtam hogy nem az erdekel hogy mennyit hizik mert szerintem 10 kg korul van,hanem a folyadek miatt.Tenyleg 4 pelusnal ritkan van tobb,de nem tudok vele mit tenni.Kinalgatom minden fele babaknak valo 100 %os uditovel(ezeket utalja),forralt vizzel is ,es hipp teaval is .Az utobbibol nagy ritkan megiszik egy nap 40-100 ml de ilyenkor nagyon orulok.

Lanyok!
En meg azt nem ertem hogy a dokik,vedonok szerint meg kellene igyon egy baba 100-180 ml/kg?Azt jelenti hogy a fiam kb napi 1-1.8 l tejcsit kellene megigyon?O meg a felet ha megissza,hany kg lenne ha ezt tenyleg meginna?az en fiacskam 9 honapos letere nem eszik tobbet 120-140 ml anyatejcsinel naponta 5-6 szor.

orsi!
Az en fiam 3 honapos kora ota 5 perceket szopizik,en is itt kertem tanacsot.En is attol feltem hogy nem eszik eleget,de valoszinuleg eleg nekik akar milyen hihetetlen.Most meg neha csak 3perceket szopizik,a hozzatapi eddig nem is igazan mukodott nekunk es 2-3 hete volt 9700 gr.Ezt csak megnyugtataskent szantam hatha magamat is megnyugtatom egy kicsit.
a 2 uveg kaja az mennyi(dkg?)es ebbol eszik 3 szor?Vagy rosszul ertettem?Az nagyon soknak tunik nekem a nemevo fiamhoz kepest.
A cumisuveget nem szabad a mellhez hasonlitani,en uezt tettem regen es abbol 120 ml kb 15 percig itta ettol feltem en is hogy akkor 3 honaposan 5 perc alatt mennyit sziv ki cicibol.AZTan lemertuk olyan 90-100 ml evett meg 3perc alatt.A vedoneni szerint ez sok egy 3honapos babanak(marmint hamar kiszivta ugy ertette nem a mennyisege sok).Ilyenkor mar nem komfortszopiznak annyit mint regen azert is tart rovidebb ideig szerintem ,es tenyleg erosebbek is es vszinuleg nagyobbakat is tudnak nyelni.Na ezt jol megasszontam.Kép
gabi75david
 
 


Gabi75david,
biztos, hogy minden rendben van a babáddal! Szerintem ezek a kötelező adagok, hogy 100-150 ml/kg már idejét múltak. Különösen bizonyos kor és súly felett. Átlagban az enyémnél sincs meg a kötelező adag. Pedig mi még könnyebben tudnánk hozni, hiszen csak 5,6 kg-osak vagyunk. De a kötelező előírást csak a jó perióduksokban hozza a gyerek, a sztrájkolósakban csak legfeljebb a negyedét. És mégis működik.
Én úgy tudom, hogy a napi 5 pisis pelus egysége a textil pelus, a nadrágpelusba sokkal több pisi fér. Tehát szerintem ezzel sincs baj.
A folyadékbevitellel két esetben lehetne baj: ha beteg a gyerek, ami Rátok nyilvánvalóan nem áll vagy ha nem jut elég folyadékhoz. Rátok ez sem igaz, hiszen kínálgatod. Szerintem ha nem akar inni, akkor az azt jelenti, hogy elég neki az anyatej. Hidd el, hogy ahogy éhen nem halnak, úgy szomjan sem. Ha szomjas lenne, inna. Bízz benne és tényleg ne aggódj. Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem is: meg tudná valaki mondani, hogy szoptatás alatt szabad-e Strepsils-t szopogatni? Ma ugyanis arra ébredtem, hogy fáj a torkom Kép. A tájékoztató nem ír semmit a terhességről, szoptatásról.
Előre is köszi!
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
Én a gyógyszertárban megkérdeztem, és ott azt mondták szabad!!
Úgyhogy én használtam, de egy nap max.3-4 szemet!
Üdv! Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Sziasztok!
Valamit akkor én is kérdeznék!
Mira most volt 1 éves, még háromszor szopizik, de az egyiket már nyugodtan elhagyhatnám, mert annyira már nem igényli. Szóval akkor maradna a reggel, esti szopi.
Az a kérdésem, hogy egy hónap múlva megyünk egy lagzira, Mirára a nagyszülök vigyáznak, és, hogy este menjek haza megszoptatni, vagy egyszer nem lényeges?
Még soha nem hagytam ki esti szopit, egyáltalán lehet?
Mert ha nem jó, inkább hazaugrok, megszoptatom, és visszamegyek!
Cumisüveget nem ismeri, úgyhogy abból nem tudják megetetni, meg lehet fejni se tudnék már!
Tudtok vmi tanácsot adni?
Köszi! Mirama

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama,
köszi a infot Strepsils-zel kapcsolatban. Mindjárt be is kapok egyet Kép.

Szerintem, ha meg tudod oldani, inkább menj haza este megszoptatni a picit. Csak a lelkivilága miatt. Egyébként biztos, hogy semmi nem történik akkor sem, ha ez egyszer kimarad a szopi. De az az estéje lehet, hogy elromlik Mirának. Nem tudom, hogy máskor is aludt-e már Nélkületek, végigalussza-e az éjszakát, stb., de én inkább nem borítanám fel a napirendjét.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Megintcsak tanácsot szeretnék kérni. kb egy hónapja írtam, hogy Levente fiam nem hízik eleget. Akkor sikerült megnyugtatnotok.
A jövő héten lesz 7 hónapos. Egy hónapja kezdtem adni főzelékeket, amiket nagyon szeret enni. Sárgarépát, céklát, sütőtököt, sőt már brokkolit is. Mindent szopik között adtam neki. Így is 5-ször szopik egy nap, de mindig nagyon keveset.
Most lesz 7 hónapos. Az elmúlt 3 hétben 10-12 dkg-okat hízott hetente, most viszont fogyott kb. 6 dekát. Persze ezt észre sem vettem volna, ha nem mérem hetente.Kép Ma már adtam neki csirkehúst is, hátha beindítja. Szerintetek kell már tápszer, vagy mit csináljak, hogy hízzon? De legalább ne fogyjon. Egyébként nagyon vidám, nem sír az etetések között, talán egyszerűen unja már a szopit. Folyton tekereg közben, fülel, mi történik a másik szobában. Ha valami mozgást hall, azonnal abbahagyja. Szopi után egy órával pedig szinte falja a főzeléket.
Egyébként most egy hét híján 7 hónaposan 6.780 g.

Nagyon örülnék, ha adnátok valami tanácsot, a doktornő már egy hónapja is tápszert javasolt, én nagyon idegenkedem tőle, de ha nincs más mód, akkor persze beletörődöm.

Köszi a válaszokat.

Noja
noja
 
 


Noja,
asszem, itt én vagyok az illetékes Kép Cicó 7 hónaposan élvezettel evett mindent, amivel csak megkínáltam, szopizni inkább szomjból szopizott, milliószor nagyon keveset, és kb. ugyanennyi kiló volt. De ilyen korban már - nehogy megbántódj - szerintem badarság hetente mérni, mert a heti hízás ÁTLAGBAN 45-85 gramm között van!!! Ezt már alig lehet mérni... És az átlag azt jelenti, hogy van olyan hét, hogy több, van, hogy semmi. 6 deka "fogyás", istenem, hányszor lehetett nekünk ilyen... (csak nem láttam, mert Cicó féléves korában Apa zordul visszavitte a mérleget Kép ) Ez egy nagyobb kakitól-pisitől-akármitől simán lehet. Az én lányom ebben a korban lazán kakkantott 30 dekát Kép
És nem akarlak elkeseríteni, de ha ilyen alkat a kölkec, akkor akármit is csinálsz, nem lesz belőle vasgyúró... de hát csak nem akarsz kismalacot faragni belőle? Kép És azt is megsúgom, hogy ha megfeszülsz is, akkor is egyre kevesebbet fog hízni, mert Levente nagyfiú már, féléves elmúlt, és ilyenkor drámaian lassul a gyarapodás.
Vigasztalásul: az én lányom pont ilyen alkat, jelenleg mintegy kilenc kiló, a tápszert a kórházból hazajövetel után meg se kóstolta (pedig egyszer próbálkoztam), viszont 16 és fél hónaposan még háromszor szopizik (el nem hagyná...). Ma éppen délben bevödrözött egy nagy dézsa csirkegulyást, majd lenyomtatta néhány gyümölcskosárkával Kép

Egyébként szerintem igazán akkor lehet vagy kétségbeesni, vagy megnyugodni, ha nagy bosszankodások közepette, gyakorlatlanul megkevered azt a tápszert, elrémülsz, hogy milyen büdös, megpróbálod belekanalazni a kölökbe, az meg döbbent tekintettel kifolyatja a szájából... (nehogy ezt rábeszelésnek vedd, csak nálunk így volt). Én elébb kétségeestem, hogy mi lesz, most már végképp nincs mit tenni - aztán megnyugodtam, ugyanezért. Legyőzött. Be kellett látnom, hogy ő jobban tudja. Nagy lecke volt Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem. Szeptembertől el kellene mennem egy tanfolyamra, ami hetente kétszer este 7-10 (+utazás) van, így beleeste az esti szopi idejébe. A lányom akkor már 15 hónapos lesz, de ahogy most állunk szerintem addig még nem fog lemondani legnagyobb élvezetéről. Hogy lehetne megoldani, hogy neki is jó legyen, de én is el tudjak menni? Mennyire zavarná meg ha a többi napokon megmaradna az esti szopi?

Amcsi
amcsi
 
 


Szia Kriszi!

Köszi a választ, nagyon aranyos vagy.Kép Természetesen nem sértődtem meg, csak sajnos a mérleg 5 hónap bérlés után rajtunk maradt, én meg nem bírom megállni, hogy ne mérjem. Mindig elhatározom, hogy most már nem, aztán mégis. Egyszerűen nem tudok leszokni rólaKép A baj az, hogy attól félek, nehogy nagyobb kárt okozzak avval, hogy elvből nem adok tápszert. A doktornéni szerint a fejlődéshez híznia is kellene. De hát valószínűleg igazad van és neki így jó. És tényleg jól érzi magát, pörög-forog, kúszik ezerrel. Szinte nem is ér rá enni.

Még egyszer köszi a választ.
A tápszeres dobozt kinyitottam, a használati utasítást elolvastam, de még egyenlőre várok.
noja
 
 


Sziasztok,
Noja,
próbáld ki a Sinlacot, amit gyümölcsbe keverve (olyan sűrítő féleségként) kapjon a pici. Ez tuti megdobja a súlyát, ráadásul teljesen tejmentes. Aztán nehogy úgy járjatok, mint a barátnőmék, akik hasonkló cipőben jártak, és ezt a módszert alaklmazták. Egy idő után rájött a kislánya, hogy enni jó, most a bölcsiben 26 hónaposan 3 adagot képes benyakalni. Már külön főznek neki.Kép (egyébként nem dagi, nagyon helyes kislány, nem is látni rajta, mennyit tud enni. Ellentétben a fiammal, aki néha fogalmam sincs, hogy miből nyeri az energiáját, ami 4 felnőttnek is sok lenne, úgy néz ki mint egy 3 éves, és alig eszik vmit-26 hónapos.)
A mérleget, azért megpróbálnám száműzni. Egy ekkora babánál már abszolút nem mérvadó.Kép

Az ismerősöknek üdvözlet, elnézést, hogy nem jövök, de sokat dolgozom, talán már volt 1 hónapja is, hogy erre jártam. Élvezzétek az otthon töltött időket, s bár imádom a munkámat, néha elgondolkozom, kellett ez nekem ilyen korán...Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Már többször is meglátogattam ezt a fórumot mint "olvasó", sok hasznos és új információt kaptam tőletek. Köszönet értük így utólag is.
Dorka kislányom most öt hónapos és még csak szopizik. Kis súllyal született (2600 g) és kezdetben az orvos is azt javasolt, hogy olyan gyakran egyen, amennyiszer csak akar. Az első hónapokban ez napi 12-14 alkalmat jelentett. Mire betöltötte Dorka a 3 hónapos kort, a szopizások száma 8-10-re mérséklődött, ám a nappalok és éjszakák közötti különbséget még nemigen tudta ekkor. Mára odáig fejlődtünk, hogy éjjel jó esetben már csak 3-4-szer szopizik viszonylag kis mennyiségeket, evés után gyorsan visszaalszik. Ám hajnalban mindig nyűgös, sokat sír és az esti elalvás is nehezen megy (fürdés után állandó program az egy óra ordítás). Nem tudom, hogy tudnátok-e segíteni abban, hogy kitaláljam, mi lehet az oka a sok sírásnak. Talán éhes lehet? Estére biztosan kevesebb a tej meg talán nehezebben is jön... Annyira tanácstalan vagyok és mindig irigykedve hallgatom más anyukák beszámolóit az éjszakákat átalvó gyerekekről. Igyekszem nem hasonlítgatni az én babámat másokéhoz, de már nagyon fáradt vagyok a nemalvástól. Dorka egyébként szépen gyarapodik, most már 5500 gramm és termeli a pisis pelenkákat is szép számmal. A doktornőnk szerint biztosan nem éhezik. Én meg nem tudok már másra gondolni.
gabus
gabus74
 
 


Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem szoptatás + gyógyszerszedés kapcsán, de nem találtam sehol ilyen topikot.
Tegnap kijött az allergiám, és be kellene szednem a gyógyszeremet, de nem tudom szabad-e a szoptatás miatt.
Claritine-t szedek 2x1 nap és Allergodil orrsprayt használok.

Tudja-e valaki közületek, hogy szabad-e szedni, ill. az orrsprayt használni?

Előre is köszönök minden segítséget.

Manga
manga
 
 


A Claitine-t szedheted, de az orrsprayt nem találtam meg a könyvemben.
Úgy tudom, hogy mivel az ott helyileg hat, kevés szívódik fel belőle, ezért valószínűleg azt is használhatod, de talán hívd fel Sarlai doktornőt a Szt. István Kórház Szoptatási szakambulanciáján és kérdezd meg tőle, neki talán jobb könyvei is vannak. Kép

Menta
menta
 
 


Gabus74,
Próbálok gyorsan valami megnyugatót írni, addig is, amíg jön valaki, aki tapasztaltabb a témában. Az én babám ugyanis szerencsére nem sír sokat, de este ő is mindig nyűgös. Szerintem egyszerűen elfárad és este már semmi se jó neki. Nálunk este fürdés után és szopi előtt a babamasszázs nagyon bejött. Te próbáltad? Én kazetta alapján "tanultam" meg, de nem sok tanulnivaló volt rajta, tulajdonképpen szeretetteli símogatásról van szó.
A leírtak alapján biztos, hogy nem az éhség miatt sír.
Anna
tinalila
 
 


Tinalila! Köszönöm a segítséget, lehet, hogy csak általános fáradságról van szó tényleg. A babamasszázs nekünk délutáni rendszeres program, ilyenkor már az sem jó Dorkának. Ma azzal újítottam, hogy fürdés után megpróbáltam vele játszani egy kicsit (eddig mindig a szobájába mentünk fürdés után és szopiztatni próbáltam). Kb. 3 percig volt hajlandó játszani, majd elkezdett hisztizni és azóta (kb. fél órája) egyfolytában ordít. Ilyenkor a cicit sem fogadja el, a cumi sem nyugtatja meg (pedig az általában beválik), próbáltam üvegből etetni lefejt tejjel és tápival is, de semmi az égvilágon nem használ. És tudom, hogy szinte mindig "csak" egy órán át tart ez a sírás, de olyan nehéz, hogy nem tudok rajta segíteni, mert fogalmam sincs, hogy mi bánthatja. Most 8 óra van, fél 9-re általában el szokott aludni (előtte hajlandó enni), de én addigra teljesen kiborulok a sírásától.
gabus74
 
 


Gabus,
Hordozás, sétálás, éneklés sem jó?
Vagy nem lehet hogy túlfárad? Nálunk ha már nagyon fáradt extra aktív lesz és/vagy hisztis. Fogakkal hogy álltok?
Mindig ilyen volt elalvás előtt vagy ez mostanában jött?

Na most sokat nem tudtam segíteni...:-) de megnyugtatásodra leírom, hogy az én 11 hónapos lányom még nem aludta át soha az éjszakát, és szerintem mi vagyunk többen.

Amcsi
amcsi
 
 


Gabus!

Prücs sem aludta még át az éjszakát. Kitartás!

Prücs már egy éves is elmúlt.

Szerintem tápszerrel leamortizálni a kialakult pocakvidéket kár. Persze az a szerencsés eset, ha szóba sem áll az üveggel. A pocakon kívül maradt tápszer nem árt a babának.Kép

Megtanulja lassan a nappal-éjszaka különbségét, főleg, ha minél kevesebb felhajtással jár az éjszakai szopi. Nappal nem tudsz pihenni? Amint a a ded elalszik, futás az ágyba.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Gabus!

Ancsim 2 hósan kezdte az esti hisztit és jópár hónapig eltartott (sajna ez utóbbit nem jegyeztem meg). MOst 13 hós, de min 3 ébredése van éjjel, többnyire cicivel alszik vissza. Neki is okés volt a gyarapodása, tej is volt estére is, mégis, sokszor be se kapta a cicit, máris üvöltött, én meg ott szenvedtem, hogy mit csináljak vele, sehogy nem volt jó neki (cumink nem volt, de sztem még az se lett volna jó neki). Eleinte akkor kezdte, mikor már próbáltunk szopizni, aztán apránként már öltözésnél ez volt. Próbáltam leröviditeni az esti műsort, kihagytam ezt azt, nem jött be.
MOst töröm a fejem, de azt kell mondjam semmi extra, hanem egyszerűen az idő oldotta meg a problémát, apránként egyre többször volt könnyebb az este. Érdemi tanácsot nem tudok adni, csak azt, hogy ez val. normális, fáradtság plusz esti elalvás előtti energialevezetés állhat a hátterében. Próbáld valahogy "lazán" felfogni, nyugodt személlyel a baba is könnyebben megnyugszik (nálunk anno sokszor a párom ringatta akkoriban).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gabus,
már leírtak a lányok sokmindent. Talán én azt megpróbálnám, hogy előrébb hoznám az esti lefektetést. Nálunk ennyi idős korában már fél 7kor(!) aludt az én gyermekem. /a többiek még lenn az udvaron viháncoltak, Gábor az igazak álmát aludta/. Mondjuk ő sohasem hisztizett a cici láttán, örült, ha jött a tejcsi!Kép
Ha tudod, hogy balhé lesz, számítasz rá, próbáld ahogy Ildi írta, könnyebben venni a dolgot. nyugodt hangon beszélj hozzá, esetleg énekelj, vidd körbe egy kis sétára a lakásban, nézzetek tükörbe, aztán próbáld megint megetetni. ha lehetőség van rá a párod segítsen be.
És türelem, türelem, türelem, lehet csak az idő oldja meg.
Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?