Új privát üzeneted érkezett!

Nekem van szülésznőm és orvosom is. Orvosok, első, második és hármas számú. :lol:
Igazából nekem más a helyzetem, mert ugye ikreket szeretnék természetesen szülni és a szülésznőm azt javasolta, hogy jobb ha egy orvos kísér figyelemmel, mert az ügyelet lejár, az orvos hazamegy, jön a másik, szóval nekem nem túl szerencsés.


A védőnőm azt mondta, hogy lassan 6 kiló van a pocakomban és előbb utóbb szerinte megreped a burok. Hát meglátjuk.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


mozza: nem olyan vészes a 96-os BPD. Zsófi 98 volt, Fruzsi egy hete volt 98 :wink: Szóval emiatt ne aggój! Elhiszem, hogy türelmetlen vagy, én is az vagyok, de hát nincs mit tenni. Kitartás!
Vendég
 


anika: szerintem Te simán megszülöd a lányokat! Annyira jól viselted a terhességet is, és annyira stramm vagy, menni fog :)
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Bejelentkezem, még én is egyben, megyek visszaolvasom az elmúlt 4 napot.
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok! Az elmúlt napokban mindenki értem izgult, mert érdekes fájásaim voltak... de már holnap reggel indulunk a kórházba, és szerdán műtét! Már nagyon szeretnék túllenni rajta!

Annus: tündéri Iza lábak! Elhiszem, hogy beleszerelmesedtél... :)

Minden friss anyukának és babának, illetve visszatérő anyukának sok-sok egészséget és tejecskét kívánok!

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Annyira édesek a Babák tappancsai.
Marci lassan 4 éves lesz, de a mai napig imádom a talpát!!! (Ő is élvezi, ha puszilgatom neki :D )

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok az újdonsült anyukáknak! :)

Mi is megvagyunk, lányom már 90 ml-eket eszik 3 óránként, én 2 óránként fejek :)
Egész nap tök jól elvan, eszik alszik, aztán estefelé kinyílik a szeme és nézelődik és magyaráz, hadonászik, sírni keveset sír, csak ha nagyon muszály :)

Köldökcsonkja még megvan :)

Ma megkaptuk a tb kártyáját, úgyhogy lehet intézni a dolgokat, azt sem tudom melyikkel kezdjük, talán a csp. és az anyaságival kellene, mert a tgys-hez úgyis vagy 30 nap ügyintézés jár :(

Amúgy tényleg nagyon fura érzések dúlnak ilyenkor az emberben, hiszen 2 hete még a pocakomban volt és nem győztem előtte vizsgálatokra járni, most meg olyan nyugis napjaink vannak, mintha nem is lettem volna terhes, és ő mindig is velünk lett volna.

Bőgni én is bőgök mindenen, és holnap meg anyáknapja lesz az oviban, ha rágondolok attól is bőgök :)

Lányok akinek már meg van a picike minden percet használjatok ki, sokat öleljétek pusziljátok, annyira gyorsan elmúlnak ezek a csodálatos idők, hogy észre sem veszitek és már nem kisbabák többé :)

Na tessék már ezen is potyoknak a könnyeim, tiszta szentimentális vagyok mostanában :) Bocsi

mozza kitartást, nem semmi, hogy ennyi fájással még egyben vagytok :)

Senkinek ne legyen lelkifurdalása a csaszi miatt, hiszen a baba érdekében történt.

Mindenkinek szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Trixi!
Mondjuk így érthető!Akkor mindenképp sote...ha ez ennyire fontos nektek :wink:

Edua!
Hány kiló most Lara?90et szopizik :shock: Ha Iza többet eszik mint 70en akkor csak visszafelé jön neki....

Nekem is fura vlt ma.Mentem a dokihoz varratszedésre,és ugye baba maradt itthon.És tök furi volt hogy nincs velem...eddig mindig ott volt a pocakban 9 hónapon át :wink:

annus11
 
 


Érthető, hogy érzékenyebbek vagyunk mostanában. Tegnap a férjemtől kaptam egy csokor virágot Anyák napjára, úgy sírtam. :)

Panndi
Köszönöm, nagyon remélem, hogy sikerülni fog. :) Az egész terhesség alatt másra nem is voltam hajlandó gondolni. Szerencsére jól is fekszenek, nincs akadály.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Édua, Ti már megkaptátok a TB-kártyát? Ez gyors volt, nekünk a kórházban 2-3 hetet mondtak... Bát ti másik régióhoz tartoztok ott Miskolcon.

Ez tök ciki amúgy, nem emlékszem, hogy egyátalán aláírtam-e az igénylőlapot, lehet, hogy csak várok türelmesen és még az igénylés sincs leadva?! :oops: :? :shock: Bár tudtommal a Szent Imrében automatikusan intézik ezeket a dolgokat, és amikor felvettem a születési anyakönyvi kivonatot, akkor az ügyintézőnél direkt rákérdeztem a kártyára, ő mondta, hogy két-három hét, mire postán kiküldik... Szerintetek utánakérdezzek? És egyátalán hol, a kórházban vagy az OEP-nél? Hű, de gáz vagyok... :oops: :oops:

Kép

Kép
zsüci
 
 


annus nem szopizik, üvegből kapja, de nem jön vissza semmi és kis bélpoklos :), de ami fura, hogy tegnap este 20 dkg-mal kevesebbet mutatott a mérleg, mint 3 napja ki is akadtam tőle, mikor tudom, hogy 4 napja egyre többet eszik és tudom is mennyit, hiszen én adagolom neki :), védőnő is mondta, hogy legközelebb szerda este mérjem

Már elfogadtam, hogy nem szopizik, azért esténként rácuppan, de csak nyugtatónak fogja fel, nem szívja, csak cumizgat és altatja magát :)

valaki kérdezte, hogy hogyan áll vissza a szervezet szülés után: nálam gátmetszés nem volt akadálya az ülésnek, nagylányomnál 2 hétig mint a szellem úgy közlekedtem és ülni sem tudtam, lépcsőzés simán megy lihegés nélkül, menni állni ülni, minden oké, azért hogy legyen tejcsi próbálok feküdni is, de már egyszer írtam, hogy mekkora öröm, hogy mosok, mosogatok vasalok és nem fáj semmi, nem húzódik semmi, nem félek, hogy nyílik a méhszáj :)

Jajj ez a sok intéznivaló most pont nem jókor jött, holnaptól már nem lesz férjem itthon és most kellene menni az államkincstárba, vagy lehet postán elküldöm a papírokat az egyszerűbb lenne :)

Alig bírok eligazodni az államkincstár honlapján, egy telefonszámot sem találok, ahol felhívhatnám őket :(, mármint a miskolciakat.

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


zsüci velem is közvetlenül szülés után írattaták alá, mikor felvittek a gyerekágyra :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok! :lol:

Annus!
ezek tappancsok :lol:

Mozza!
nekem ma 2222. minden okés.uhu nem volt.magzatviztiszta,nst ok.
doki ma mondta,ha kexeljünk :oops: :roll: :lol: nálunk 1 hét túlhordás után lesz legkorábban meginditás. :roll:
most is fájt a vizsgálat?nekem most utána rózsaszin cucc jött, nem barna.:shock:

Zili!
én voltam a köz. méhszájas :oops: ....bocsika, akkor már értem. :roll:
Vendég
 


Ildi

én azt olvastam, hogy elektronikusan is lehet intézni a MÁK-nál (anyasági, csp), csak be kell hozzá scannelni dolgokat, nemtom azt tudsz-e.

pl csp:

...Az igény benyújtható személyesen az ügyfélszolgálaton, posta útján illetve elektronikus úton. Elektronikus úton benyújtott igény esetén az iratok szkennelés útján csatolhatók.
A Magyar Államkincstár Regionális Igazgatóságának címei, ügyfélszolgálatainak címei és az ügyfélfogadás időpontja megtalálható a www.allamkincstar.gov.hu weblapon....

Budapesti ügyfeleink hívását hétfőtől csütörtökig 8-16.30 és pénteken 8-14 óráig várják ügyintézőink a

06-1/452-29-10 telefonszámon.

Az egész ország területén, hálózaton belüli díjjal hívható ügyfélszolgálatunk a

06-30-344-0045, 06-70-460-9005 és a 06-20-881-9535

telefonszámokon.
pumuklii
 
 


Levelezési: 3502 Miskolc Pf. 122
Mail: cstam.bor@allamkincstar.gov.hu
fax: 46/412-512
Telefon: 46/513-000


Hétfő - Kedd: 8:00 - 13:00
Szerda: 8:00 - 12:00
Szerda: 13:00 - 18:00
Csütörtök: 13:00 - 16:00
Péntek: 8:00 - 12:00
pumuklii
 
 


Pont akartam írni h lehet elektronikusan is intézni!

Nekünk már előző hét csütörtökönmegvolt minden:születési anyakönyv,lakcímkáryta,taj kártya.A férjem elment és elintézte személyesen.Pontosabban az igénylést még a kórházbankitöltöttük,aztán csak elment a dolgokért!!!

Edua!
Azt tudom h nem szopizik!Iza is bélpoklos...csak ő mohó is és nyeli alevegőt...persze lehet h üvegből nem nyelne annyit....

annus11
 
 


Anita, itt is szívből gratulálok!!!! Remélem hamar eléritek a 2300 grammot és hazamehettek!

Sün Balázs, Niki születéséhez is gratulálok!! Ha tudsz, majd gyere és mesélj, mi történt!

Zsüci, nekem is intézték a Szent Imrében, de kb egy hónap volt, mire megjött a TB kártya meg a lakcím kártya.

Annus, nálunk is a repülőtartás jött be, semmi más a hasfájásra és 3 hónapos korára elmúlt, kitartás! :D
Beírnád a tábliba, hogy Gyöngyvirág 1.5 éves, köszönöm!

Mozza, szerintem Lili nem fogja megvárni a két hét túlhordást, de inkább maradjon bent még pár napig, mint hogy indítsák. MIndjárt vége, már csak egy picit kell kibírni!

Vki17, emlékszem, hogy amikor hazajöttünk a kórházból, másnap egyedül mentem le a boltba és szaladtam le a lépcsőn, olyan jóóóóóó volt, még az sem érdekelt, ha elestem volna!

Tinu, én is szerdán fél 11-re megyek NST-re, ha nem szülünk addig, akkor talizunk!!! :-)

Pingi, csinos voltál a ballagáson, igaza van Tinunak, előtte voltál nagyon irigylésreméltóan vékony! :-)

Anyáknapjára kaptam Gyöngyvirágtól egy csokor gyöngyvirágot és egy doboz raffaellót, aminek a felét a kisasszony ette meg.

Voltunk uh-on, 3100 grammra becsülik jelenleg a súlyát, a BPD 93 mm, a lepény érettsége 1-es..... Jó kis ducidagi feje van! :-)
Vendég
 


Pumukli, köszi az infót, akkor valószínűleg mi is elektromosan fogjuk intézni!

Még valami, nem babás ügy, de annyian aggódtatok, amit nem győzök megköszönni, hogy gondoltam megosztom veletek.
A tesómat ma átvitték rehab-ra a 12. kerületbe, de ami a lényeg, hogy a kórház beismerte, hogy hibázott!!!!!!! Vagyis a 2. esés okozta nála a bajt, amikor már felügyelet alatt kelle volna tartani, de ők nem foglalkoztak vele, mert azt hitték, hogy alkoholista.
Vendég
 


pumukli köszönöm, én ezt a miskolci telefonszámot meg sem találtam, most teljesen összekavarodtam, mert a regionális kp-oknál meg csak a Salgótarjáni van megadva, na holnap felhívom a miskolci számot, hogy akkor hová postázzam a cuccot :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Böbi!
Ez de durva!!!!!!!És amúgy sokat javult az állapota?Kommunikálni tud már?Azt lehet tudni h lett e maradandó károsodás?

annus11
 
 


hűha ez a 90 ml most kiütötte szegényt, már negyed 3-kor ennie kellett volna és még mindig alszik :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


:lol: :lol: Izának most kéne 3körül...de még ő is alszik!

Bencusbabus!
Neked meg mennek a drukkok szerdára!!!Ugye írsz vkinek ha túlvagy rajta???Úgyis régen volt már baba :lol: :lol:

Na megyek...hátha felébred kiscsaj!
És redeltem képeket tegap,ma megy is érte az uram!

annus11
 
 


Zsüci: a Szent Imrében nekem csak az anyakönyvit intézték, ami kb. 4-5 nap múlva meg is lett (vissza kellett menni érte), de a TB kártyát nem akarták helyettünk! Mi azt az OEP központban a Váci úton csináltattuk, és azonnal meg is lett! Szerintem ez a legegyszerűbb és gyorsabb, mert utána már akkor lehet intézni a segélyt és a családit a mh-en v. az államnál (kinek hol ugye?)

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Annus: köszi a drukkokat, rám fér! :) Elvileg nálam lesz a laptopom (remélem nem lesz belőle gáz), úgyhogy ahogy tudok tudósítok, de ha más nem, sms-ezek!

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Annus, érti amit mondunk és a szemével tud igen-t és nem-et kommunikálni, illetve a bal keze és lába szépen mozog. Az orvosok szerint örök életében ápolásra fog szorulni, de az orvosok szerint februárban még arra sem volt esély, hogy valaha kijön a kómából, vagyis mi bizakodóak vagyunk, hogy lesz ez még sokkal jobb is. A kártérítés csak egy dolog, az elsődleges cél, hogy újra ember legyen, de a 3 kiskorú gyereke miatt nagyon nem mindegy, hogy kapnak.e (Jogosan) kártérítést vagy sem.

A körömre szerettem volna még írni, nekem azt mondták, hogy érzékenyebb bőrű babák körömágya begyulladhat a vágástól, ezért nem ajánlják 3-4 hétig. Én nem mertem levágni, bekentem bepantennel, az puhította neki és nem karmolt többet.

Anita, írt sms-t, van teje bőven, Hanna elérte a születési súlyát, de 2300 grammal engedik csak haza. Gratulál Sün Balázsnak és Vucuskának (bocsánat Vucuska, én is gratulálok!!!!!), Mozzának kitartást kíván. Puszil mindenkit!!!!
Vendég
 


Böbi
és perelitek a kórházat, vagy ezzel a beismeréssel elintézve? (én amúgy lemaradtam... 2. esés?)
4d-ről raksz képeket?

Ildi
http://www.allamkincstar.gov.hu/mithol? ... 9801efdc98
ez a link, mit hol lehet intézni. Be kell írni az irányítószámot, és kidobja. Én 3500-t írtam be, erre dobta ki azt a számot.
pumuklii
 
 


Hű, szerintem most sokan fogunk majdnem egyszerre szülni, látom, sokunknál alakulnak a dolgok. Nekem is reggel mintha valami véres dolog is lett volna, de nem sok. Hajnalban meg ücsörögtem egy jó félórát a meleg vízben...
Holnap délelőttre meglesz az új szemüvegem is! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Nektek mikor szállt le a baba? Nekem még fenn van a hasam.
pumuklii
 
 


Zsüci: milyen kis husi lett Kamilla! :lol:

Bencus: akkor talizunk szerintem a kórházban, majd felírom a telszámodat.

Böbi: veled is találkozunk szerintem most már! Vagy így, vagy úgy. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


pumukli, nekem a hasam nem szállt le, de Fruzsi feje nagyon lenn van a 29. hét óta...
Vendég
 


Sziasztok!

Helyzetjelentek! :D
Most jöttem a 2. CTG-ről, ami ismét 10 pontos lett, viszont doki "bácsi" megvizsgált és 2111 lett a méhszájam! :o
Közölte, hogy nem megy mégsem nyaralni, mert a héten 95%,hogy kibújik a lánykám! 8) :lol:
Annyira örülök neki, ja és semmi fájás, még jósló sem, de azt mondta az nem baj, mert így sokat nyíltam egy hét alatt! Szóval örüljek neki! :P
Szóval jön a hidegfront, meg a sok májusi baba!! :wink:
Mindenkinek szorítok ám, csak nagyon ritkán tudok jönni, de azért remélem még kiváncsi ránk is valaki! :oops:

KépKép
ancsika80
 
 


Haliho!

Eloszor is: HAJRA MINDENKINEK! ;)

Edua!
Bence uvegbol 100-at is meg tud enni, de mind2-en cumizavarosak lettek, igy tegnap csak szopiztak, inkabb tobbszor keveset, de remelem igy visszaallunk. Ja ami bemegy, ki is jon, nekik inkabb alul, mellekelek kepet.. ez Bence muve volt... en is olyan lettem...

Anika!
Azert volt csaszi, mert Bence volt az A baba es faros, labtartassal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.04 14:29-kor.
Vendég
 


Kép tesók

[/img]
Vendég
 


Kép baleset
Vendég
 


annus közben Lara felkelt, fennvolt kemény 15 percet és szunyál tovább :)

én most fejek :)

petrus Lara is benyomná szerintem a 100-at, de majd holnaptól, szépen fokozatosan 60-ról indultunk aztán naponta 10-zel többet kap :)

pumukli köszi, közben én is rájöttem a technikájára :)

anika drukkolok :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


szpetrus édesek :)

én ha akarnék se nagyon tudnék visszaállni a szopira, mert a két mellből összesen jó ha lejön 100 ml :(, fél órás melóval

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Panndi
nekem is azt mondta a doki, még 32 hetesen, hogy jó lenn van a feje... Na majd szerdán megnézi mizujs odabenn.
pumuklii
 
 


Petrus
nagy aranyosak. Az jellemző, hogy egyszerre alszanak? Egyedül vagy velük otthon, vagy van segítség?
pumuklii
 
 


Nekik sem kene ennyit enni, ill. nem mérem, nem tudom, mennyit szopiznak, esznek amig el nem alszanak :) cumi persze gyorsabb, sztem azert tudott Bence annyit :) mar en voltam rosszul, hogy mennyit evett, de csak 1x volt ilyen :) nekem fejesnel alig jon :( pedig bereltem gepit... csak akkor jon relative sok, ha nem szoptatok elotte 3 oraval... maradekot is alig tudomlefejni, mar nem is eroltetem, mert faj :(
Vendég
 


petrus nekem már hozzászokott a cici a fejéshez, az első 80 ml lejön már 15 perc alatt, csak a többi nehézkesebb :), de próbálom mindig tartani a 2-3 órát a fejések között és mindig egyre többet leszívni :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


tinu: így legyen, akkor a kórházban találka! :)

Petrus: nagyon édesek... hogy egymás felé fordultak! :)

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Pumukli
Kitettem oket a nappaliba szellozni, mert a haloban ahol alszanak, a kisagyaktol nem tudom nagyra nyitni az ablakot. kulon kisagyuk van, csak ilyenkor alszanak egyutt :) ill. most sem aludtak, bunyoztak :) most tettem oket vissza, hogy aludjanak vegre :)
egyedul vagyok, megoldom :) ha rendesen esznek, 3-4 ora pihi van utana, reggel meg takaritani is tudtam :)
lassan a fozesre is ra tudok allni :)
Vendég
 


Bencusbabus, de a nyomtatványt megkaptad hozzá a kórházban, nem?

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok

Ha már itt a nyákdugó szóba jött: ha 2 uunyira teljesen nyitva vagyok (külső belső is), akkor hogy lehet hogy én még nem talákoztam a nyákdugómmal? Mi tartja ott? Olyan tudatlan vagyok. :?
Jelentem ma egész nap úton voltam, mindent beszereztem, elhoztam az apaságit is, úgyhogy szülhetek. Van málnalevél teám is, este iszok belőle. :wink:

Viszont képzeljétek nagyon gázos aranyerem lett, alig tudok ülni, kellett is rá krémet vennem a patikában. Már csak ez hiányzott.

Mozza: te aztán nagyon jó kis "fészket építettél" a babádnak a hasadban, de az a lényeg hogy minden rendben van odabent.!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi
lehet nem vetted észre amikor távozott.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

szeretném megköszönni még a szülinapi köszöntőket :oops: kicsit megkésve ugyan :)

Ancsika80 már írt, így nem tudok újat mondani, ő nem jön sokat én meg igen szóval majd közvetítek :lol: doki szerint így is össze vagyunk nőve...

babák nagyon édesek egytől egyig, bárcsak már én is ilyeneket mutogathatnék, de egyenlőre a babasarokról tudok képet rakni

tudom a babás izgibb lenne :D Kép
Kép

Kép
Kép
mniki84
 
 


Zsüci: nem, semmit! Az OEP-ben kellett kitöltenem egy nyomtatványt, azt azonnal leadni az ablaknál, és egyből jött a kártya...[/b]

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Nah, ahogy a mondás tartja, szegény embert az ág is húzza, avagy nehogymá' ne legyen semmi bajom.
Észre se vettem, és kiszáradt a bőr a mellbimbómon. Egy kiálló bőrdarab meg beleakadt a pólómba és vérzik. Mivel kenjem be? Használt(at)ok valamilyen krémet erre?
Találtam Avent, Lansinoh, Garmastan, Babylove márkájúakat is, de hogy melyik jó nekem azt nem tudom. Ne haragudjatok hogy állandóan csak kérdezek... :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Én bepanthennel kentem. De a Garmastan is erre van direkt, csak azt majd szopi előtt le kell mosni.
pumuklii
 
 


Pingi! Garmastanról csak hallottam, de sebes cicire állítólag nagyon jó. Olyat vegyél amit szopikor is használsz majd. Én anno az Aventnek a bimbóvédő krémjét használtam, az nagyon jó volt, egyszer sem sebesedett ki a cicim.

Kép
Kép
g_reny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: