Új privát üzeneted érkezett!

iGEN zSÜCI, MÁR ÉN IS AKARTAM DÍCSÉRNI A VONALZÓDAT!
Te hány ágyasban voltál? (Én is imrés vagyok)

NIki, üdv közöttünk, gyere nyugodtan máskor is! Te aktív fórumos vagy, mert sokszor láttalak utolsó hozzászólóként! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Jajj,egyfolytában Annusra gondolok!Olyan jó neki!!!
Üdv az újaknak!
Na én jól elfáradtam,ma szinte még semmit nem feküdtem és nem fáj semmim!!!Szép az élet!
Megettem a főtt kukoricát,most meg mindjárt fagyit is eszek,azt is apával csináltattam.Aztán estére még csinál nekem öntött salit.Ezeket mind a boltban kívántam meg ,bár nem illenek össze.
Ja meg anya hoz este meleg kenyeret,kiflit.
Grétinek vettem Acctival kid-et ere nem eszi meg!! :evil: :shock:
Anikó nagyon szép lett a kert!!
Mesi még neked akartam írni,hogy szép nagy már a pocid!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Majának boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

 
 

Majának boldog szülinapot!!!!!
Vendég
 


Böbi,
írtam privit.


Majának pedig boldog szülinapot!!!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Majának boldog születésnapot :)
Vendég
 


Na helló!

Már szétizél az ideg! Annus, hajrá, hajrá!!!

Dóri, örülök, hogy sikerült magad "stabilizálni". Akár már ma kétgyerekse anyuka lehetsz!! Sajnálom, hogy romlottak az eredmények. Hányra mentek a dokidhoz, vagy mikor tudod meg, hogy mi az "ítélet"? Akkor feltétlen jelentkezz, ha mást nem, akkor sms-ben.

Mozza, ha a nyákdugó elment, akkor itt egy héten belül meglesz a gye4rkőc apástul!

Böbi, öhm a technikát csak a szülésznő mutatta elméletben, nekm nincs meg... A lényeg, hogy egy ujjpercnyire benyulsz, és tágítgatod lefelé félkör alakban a témát oda-vissza-oda-vissza...

Maja, boldog szülinapot!

F. ancsika, nekem sajnos 5 hetes adataim vannak, szóval nem aktuális, fogalmam sincs, hogy mekkora lehet a babóm...

Na jók legyetek, legkésőbb holnap jövök!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Ja, és még Zsüci, de jó, hogy újra köztünk! Gyönyörű a kislánykád és a vonalzód, eben a sorrendben! :lol:

Ancsika hugicája, szia köztünk!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Köszönjük!

Kép
pumuklii
 
 


Pumuklii, de cuki ez a jány :)!!! Mondjuk a torta se rossz...

Dóri, nagyon tetszett, amit írtál, először nem értettem teljesen, hogy hogy kerülnek ide a vesék, de leesett :).

Hú, most mindjárt el kell mennem, remélem, mire hazaérünk csupa szívmelengető hír vár majd Izáékról!

Még egy gyors fotó, aztán este még irkálok: (ez két parafa edényalátét, valamilyen oknál fogva, igen népszerűek J-nél)
Kép
kalloni
 
 


Én is itt... :)

Dóri!Nagyon drukkolok,de hidd el,minden rendben lesz!!!!!
Küljük a + ++energiákat!!!!
Annusnak is természtesen,persze,lehet már babázik időközben. :P

Majának nagyon boldog szülinapot kívánok,tündéri kiscsajszi a képen!!!! :D
Zsüci!Édesek a képen!Már annyira szeretnék én is ilyen képet Apáról és Hannáról(az már azt jelentené,hogy itthon avgyunk Pindurral)!!!
Később benézek még,hátha Annus... :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Na, nekem ma most sikerült visszaolvasnom!

Ó, Annus, ma amúgy is sokat gondoltam rád, pedig nem is tudtam, hogy szülsz!!! Ott voltam ugyanis egész nap az I. sz. Belklinikán órán. Épp a szülészet mellett. :) Na de drukk-drukk-drukk nektek és meglesz Iza még ma! Olyan jó lesz!!!

Dóri: neked is szorítok és minden rendben lesz! Hamarosan találkozhatsz a picivel és ez a leglényegesebb!

Zsüci: még több képet Kamilláról!!! :P

Bábakoktél: több embert ismerek, aki megitta és SEMMI baja nem lett tőle. Max. nem indult be a szülés. :lol: Én nem tudom, kipróbálnám-e. Lehet. Ha már semmi másban nem bízhatnék. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja és természetesen: Majának boldog születésnapot!

Kép
Kép
tinu
 
 


Boldog szülinapot Majának! Kis tündér a tortával!

Jakab csodacuki! Tisztára unokaöcsémre hasonlít.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!

Annusnak kitartás már nincs sok hátra a nagy találkozásig. Drukkolok, hogy minden ok legyen, de ügyes csajok vagytok ti Izával és nem lesz gond.

Majának
Boldog Szülinapot kívánok!
Kép

Zsüci
Édik apával! Örülök, hogy minden ok és ilyen jól szopizik a kisasszony.

Dóri
Sajnálom, hogy nem lettek jók az eredmények, de hidd el nem lesz itt gond.

A tej nem okoz szerintem vese problémát, mert akkor nekem már évek óta betegnek kéne lennem, pedig én aztán nagy mennyiségben fogyasztottam és most is fogyasztom a tejet. Na, de vidéki kislány létemre tehenek mellett nehéz is lenne nem inni. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Annusnak nagyon drukkolok! Remélem nem lesz nagyon kemény, és hamarosan babázik.

Dóri: Jelentkezz a hírekkel, hogy mi lesz Veletek. Hátha engednek szülni. Az azért jó lenne. Ha most nem tartana olyan sokáig, akkor nem kockázatos annyira szerintem.

Majának nagyon boldog szülinapot!!!!

Mozza: Én is hallottam milyen tömegnyomor van a Péterfy-ben. Máskor meg napokig üresen tátong a szülőszoba! Még pár napig ne szüljünk, hátha egy kicsit kiszórják az embereket. Bár ez az állapot már kb. 1 hete tart :shock:

Zsüci: Mégegyszer gratulálok Kamillához! Édesek Apával! :D

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Vesekőhöz ezt találtam meg még sok mindent, de ezt most ide teszem, ha nem gond.

A kőképződés megakadályozására, illetve a kő növekedésének lassítására a legfontosabb tennivaló a bőséges folyadékfogyasztás.
Testmozgással is csökkentjük a kőképződés esélyét, egyrészt, mert az áramló, mozgó folyadék nem kedvez a kristályok képződésének, másrészt a verejtékezés és az azt követő szomjúság hozzásegít a szükséges folyadékfogyasztáshoz.
A kő összetételének ismeretében megfelelő diétával elkerülhetjük az újabb kövek képződését.
A vizelet savasságának/lúgosságának gyógyszeres változtatásával is megakadályozhatjuk a kristályok kicsapódását.

A vesekövek típusai:
Leggyakoribbak kalciumtartalmú kövek, az esetek több mint 60 százalékában ezt találjuk. Ezek közül is kiemelendő a kalcium-oxalát kő, melyet többnyire a szervezetben képződő oxalát és a kalcium magas vizeletkoncentrációja okoz. Kezelésében szerepe lehet a diétának. Meglepő módon nem a kalciumbevitelt kell csökkenteni - bár a túlzott bevitel nem kedvező -, hanem a konyhasófogyasztást kell minimalizálni.

A húgysavkövek (a kövek 15%-a), a cisztinkövek (mindössze 1%) gyógyszeresen is oldhatók. A hús, magas húgysavtartalmú ételek fogyasztásának csökkentésével a húgysavkő kialakulásának esélye csökken.

Érdekes kőtípus a struvitkő, mely magnézium-ammónium-foszfát kristályokból áll. Az összes kő mintegy tizede ilyen. Ezek a húgyúti fertőzéseknél elszaporodott baktériumokban képződő ureáz enzim hatására alakulnak ki. Kezelésükben ezért az antibiotikumoknak is nagy szerepük van. A struvitkövek rendkívül gyorsan nőnek, leggyakrabban ezek képezik az egész vesemedencét kitöltő, úgynevezett korallköveket.
Hasznos tudnivalókA már sokat emlegetett bőséges folyadékmennyiséget a nap folyamán egyenletesen elosztva kell elfogyasztani, hogy lehetőleg mindig kellően híg legyen a képződött vizelet. Ezen túl a kiújuló kő megelőzésekor a megfelelő étrend összeállításakor azt is figyelembe kell venni, hogy milyen típusú kő képződésére van a betegnek hajlama. A különböző élelmiszerekben ugyanis nem egyforma mennyiségben van jelen a kőképző alkotórész. A húgysavkőre hajlamosak purin aminosavban szegény ételeket kell, hogy fogyasszanak. Ezért állati belsőségeket, a hús- és kolbászárukat, az olajos szardíniát és a hüvelyeseket kerülniük kell.

A spenót, rebarbara, cékla, tea, csokoládé és kakaó sok oxalátot, azaz sóskasavat tartalmaz, ezért az oxalát-kővel kezelteknek ezen ételek fogyasztása csak mértékkel ajánlott.

A kalciumfoszfátos vesekő képződését pedig a kalciumban gazdag tej és tejtermékek segítik elő.

Kép
Kép
incike
 
 


Vesehomokot kakaó okozhat, nekem gyerekkoromban volt. Ezért instant helyett felfőzött kakaóból készült az innivaló.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Pont mikor írtam "vesézted ki" a témát, Incike.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Maja csodaszép kislány!
Jakab pedig igazi kispasi!!Olyan kis cuki!
Annus remélem már babázik!!Annyira drukkolok neki!Anyum is itt volt,ő is drukkol!!!
Nálunk fürdés,meg ilyesmi.Még alvás előtt felnézek hátha lesz hír Annusról.Lehetne mert így nem tok aludni. :)
Én ma jól elfáradtam,remélem nem lesz este semmi.Bár már szeretnék szülni,túl lenni mindenen.
Dóri??+++++++++++++++
Szép estét!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Valamennyire én is képben vagyok, mert ugye nekem is vesekövem van . Az orvos annyit mondott, hogy szülés után megoldjuk ezt a problémát is.

Kép
Kép
incike
 
 


Anita
Növeszd még Hannát 1 kicsit.

Kép
Kép
incike
 
 


Inci növesztem,de jövőhéten már szeretnék szülni!!Hogy itthon legyünk május 3-ra,ha addig nem jön akkor csak május 4-én jöhet :lol:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita
Elhiheted, hogy már én is szeretnék szülni, de azért még nővesztem kicsit a zsebibabát.

Anikó
Én nem vagyok kakaós, szóval ez nálam kilőve.

Kép
Kép
incike
 
 


Én még nem akarok szülni, de nekem van is még időm :-)

Annusról még semmi hír ezek szerint. Remélem már nincs sok hátra.
Majd még benézek miatta!

Köszönjük a jókivánságokat!
Jakab nagyon helyes!
pumuklii
 
 


Sziasztok!


Szegény Annus, most már igazán meglehetne az a baba.

Pingi
Én azért nem ihatom a bolti kakaót, mert kijött a terhességi diabéteszem. Otthon meg állítólag édesítővel elkészíthetem.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Visszanéztem a képeket.

Anika
Szép nagyra nőttek már a bébik odabent így pocakméretre.
Apor is kis cuki.

Jakab is kis édi fiúcska. Lassan majd szédíti a csajokat.

Kép
Kép
incike
 
 


SMS Annustól:

"19:11-kor 55 cmel 3270 gal sok hajjal kibújtam anya pocakjából. Igaz a doki bácsi emelt ki..."

Sok szeretettel gratulálunk Izához! :)
Vendég
 


Annus, Dóri, tűkön ülök!!!! ÁÁÁÁÁ Mivanmár???

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Gratula Annusnak és Izának!!! juhééé :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Panndi,
köszi az infót :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


jajjj, na végre!!!! gratulálunk gratulálunk!!! EZT A PICI LÁNYT NAGYON SOKAN VÁRTÁK! :wink:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Igazán szívesen, már vártunk erre a hírre :) Szegény Annus biztos jól elfáradt, de biztos nagyon boldog :)
Vendég
 


ANNUS!!!!!
Annyira izgultam, egész nap 5 percenként benéztem, hátha...
És végre...
TELJES SZÍVEMBŐL GRATULÁLOK IZÁHOZ!!!!

KépKép
ancsika80
 
 


Lányok az lehetséges, hogy az én melleim egyetlen nap alatt nőttek hatalmasat!!! :o Vagy csak képzelődöm? :lol:

KépKép
ancsika80
 
 


én is 5 percenként frissítettem :)
Az a lényeg, hogy jól vannak és már 3-an :) hát én egyre jobban irigykedek ám.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus! GRATULA ÉS LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK!!!!!!!!!

Kép
f.ancsi
 
 


Bocsánat,de lemaradtam a kórház miatt. Mi van Dóriékkal? Miért kellett bemennie ma?Nagyon drukkolok neki,csak nem tudom mi is van pontosan.

Kép
f.ancsi
 
 


Annus: gratulálok a kis Izához!!!

Kép
Kép
tinu
 
 


Jaj,de jóóóóóóóóó!!!!!!! :lol: :lol:
Ezerrel gratula Annusnak és Izának!!!
Sok tejecskét,jó egészséget kívánok Nektek!!!! :P

Jakab annyira kis pasis azon a képen! :lol: Lehet,később a jól főző pasik táborát gyarapítja majd... :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


GRATULÁLOK ANNUS!
Most akkor ez azt jelenti, hogy császár lett? "doki bácsi emelt ki":...
pumuklii
 
 


Ancsi: Dóri toxémiás lett és a mai vizeletében túl sok fehérjét találtak. Ha nem olvastam valamit félre, akkor ma dől el, hogy mikor indítják meg a szülést/mikor császározzák meg. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Pumukli: szerintem igen.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Na visszaolvastam!

Annus,
gratulálok én is Izához, nagyon sok boldogságot, tejcsit Nektek!!


Dóri,
Neked ezerrel megy a drukk, biztos minden okés lesz, ügyesek lesztek mindketten, nagyon szorítok a normál szülésért Nektek! +++++++++++++++++


Zsüci,
nagyon szép kis családod van, Kamilla pedig egy kis tündér!!!

Majának én is sok boldogságot kívénok! A torta pedig nagyon jól néz ki :D :D

Jakab is igazi kis szívtipró :) :) Lehet Michelin csillagos szakács lesz belőle :lol:

emese1979
 
 


Annus, nagyon sok szeretettel gratulálok!!!

És bocs, lányok, de most megyek, és mindenkit beelőzök. Ne haragudjatok, nem gonoszságból teszem...

Tuti, hogy hamarosan megérkezik Pindur, hogy milyen úton, azt nem tudom még.

Visszaolvasni nem tudok, Isten áldjon mindenkit!
Vendég
 


Írtam Dórinak. ha van válasz jelzem.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Dóri,
drukkolunk!!!!!!!!!!!!!!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Itt a recept, ha valaki szereti a keserű csokis-meggyes ízt:
http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2008 ... torta.html
Majának bejött :-)

Dóri
én is szorítok! Várjuk a híreket!
pumuklii
 
 


Dóri,
drukk +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

emese1979
 
 


Megszületett Borsi Izabel!
2009. április 24.-én 19 óra 11 perckor császárral jött a világra a
3270 grammos és 55 centis csöppség. :) És sok haja van :)

Anna és a baba is jólvannak!

Kép

Kép

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: