Új privát üzeneted érkezett!

Ok!
Blanka durván pakol bent, dugdossa a végtagjait kifelé.
Na, megyek kertészkedni: ültetés, gyomlálás és kapálás vár.
Kíváncsi vagyok, Annus hogy halad.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Annus írt: "Továbbra sincs semmi rendszeres. 12ig várnak, aztán antibiotikum kell, meg megpróbáljuk a szülést. Ha nem megy, akkor csaszi. Hozzám elég nagy a baba, nagyon fenn is van."
Vendég
 


Esztó! Most látom, hogy önként jelentkeztél. :lol: :lol: :lol: Köszi. Blogon a számom. Tied is?

Kép
Kép
g_reny
 
 

 
 

Huha, szegény Annus.
Mennek a drukkok.

De miért kell antibiotikum???

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Megy a drukk, h minden simán menjen!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Reny,
igen, ott a számom. De a hülye kérdésem után láttam , hogy te is odaírtad, hogy blogon a számod :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Azért kell az antibiotikum, gondolom, mert már jó ideje elment a magzatvíz. Egy idő múlva adnak antibiotikumot, mert a sérült magzatburkon keresztül már fertőzéseknek van kitéve a magzat.
Vendég
 


Dóri,
Te hogy vagy?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Én meg várom az eredményeket, aztán meglátjuk, lehet, nekem is ma kell szülni...
Vendég
 


Most nem olvasok, majd később, most foglalkozom kisfiammal, lehet, hogy el kell hagynom nemsokára pár napra... :cry:
Vendég
 


Ancsi: én 36. hét 2 napig kaptam, de akkor is csak azért maradt abba, mert hirtelen hazaküldtek a kórházból. Mivel fertőző beteg lettem, és ott nem látnak el fertőzőeket. Mondjuk már amúgy is csökkentenmi akarták az adagot, de szerintem ha nem küldenek haza akkor még két napig kaptam volna ami 36+4-et jelent.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Ja értem.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó! Köszi még egyszer. :)

Annusnak nagyon drukkolok, hogy sikerüljön simán. Menni fog, erős csaj. Iza jól megnőtt odabent, mondjuk a tegnapi pocifotón is látszott, hogy nem lehet kicsi.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Dóri,
mennek a drukkok. és jelentkezz majd te is, hogy mi van veletek!
minden rendben lesz!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Dóri! Neked is drukk a jó eredményekért!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Szerintem is Annusnak feltűnően megnőtt a hasa, nagyon nagy volt az uccsó feltett képen.
Megy a drukk neki ezerrel továbbra is. ++++++++++++++++++++++++++
(annyi dolgom lenne de én el nem mozdulok innen....) :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Dóri: milyen eredményeket vársz most? (bocsi ha esetleg írtad már...csak én nem tudom). Megy neked is a drukk. +++++++++

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Hát én se haladok a pakolással, nem tudom így hogy utazunk délután. Lecövekeltem. Írtam Annusnak egy sms-t, nem bírtam ki. Leírtam, hogy izgulunk és drukkolunk értük, és, hogy Iza simán fog születni ez bizti! Szóval kicsit a ti nevetekben is írtam, remélem senki nem haragszik meg érte. Izzad a tenyerem, úgy izgulok.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Viszont töbet már nem zavarok nála, úgysem lehet szülni meg sms-ezni egyszerre. Innentől már csak a híreket várom. 3-ig itthon, aztán meg Esztó sms-ét. :)

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny,
küldöm az smst, mindenképp :) na menj pakolni, én is még köntösben ülök itt, azóta amióta láttam hogy Annus szül :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Mozza!Szerdáig tutira vár a dokim,ha semmi addig,akkor szerdán beszélgetünk.Tiszta para.Nyugodt lennék én,ha nem akarna semmiképpen sem programozni.... Nálatok mi a terv,ha keddig nem bújik ki??De jó kis fészket csinálhattunk odabent nekik,ha ilyen jól érzik magukat!!!!! :lol:
Dóri!!!Nagyon drukkolok az eredmény miatt!!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Aztán ha megtudod tessék írni!!!!!!De én HISZEM,hogy jó lesz, és maradhatsz még otthon Samuval egy ideig!!!! :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Megint micsoda hír, hatalmas drukk Annusnak! Az összes pozitív energiám küldöm nekik! ;)

Hoztam egy pocakfotót nektek én is, nem lett túl jó minőség sajnos.

Kép 37+0

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Hétfő óta nem született új kisbabánk.ugye?Nem találok táblát,pedig Annus nagyon lelkesen vezeti!!!!!

Kép
f.ancsi
 
 


A központi számon kérni kell a CTG-t, és ott tudnak adni időpontot, sajnos nem tudom a számot :(
Vendég
 


Sziasztok,

Már nem tudom ki írta, h lehet, h a kishölgy már a születéshez készülődik azért ilyen nyugis. Remélem, mert már nagyon várom a találkozást. De egyelőre a szülésnek semmi jele. :-(

Végül csak lementem a védőnőhöz, mert egy kis mocorgás nem győzött meg 100%-osan (ugye még előttünk a hétvége is) szóval meghallgattuk, minden ok! Pont babás foglalkozás kezdődött mikor végeztem, javasolták maradjak, hátha az ének "segít"! És láss csodát, megindult a mocorgás vagy nagyon kedvérevaló volt a dolog vagy borzasztó hangom van, ezt még nem tudom eldönteni! :lol:
De nagyon megnyugodtam!!!

Annusnak megy a drukk ezerrel, h minden rendben menjen és ha lehet természetes úton érkezzen Iza. Ha császáros lesz az sem baj, most a lényeg az egészség mint a Mamáé mint a Babáé!

Kép
sün balázs
 
 


Ancsi,
egyet lapozz vissza, Annus felrakott egy táblit mielött elment szülni :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus: én is nagyon szurkolok, hogy Iza simán jöjjön! Nem lesz császár úgysem, ügyes csaj vagy!! Hajrá!!!!

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Nincs valami hír Annusról?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Szerintem majd délután kapuk hírt Róluk, szülés után a kis család 2 órát egyedül lehet, majd csak utána :D :D

emese1979
 
 


Helló!

Annus, akármi lesz is a vége, ma este már babázhatsz! :D

Reny, én is gondoltam, hogy írok neki, szóval én a magam részéről köszönöm, hogy megelőztél! biztos jól esik neki, mikor olvassa!

Dóri, csak ne keseredj el, az a lényeg! A vége úgyis az lesz, hogy két gyönyörű gyermeked lesz egy hónapon belül! És akinek kell, az tudja, hogy mi neked a legjobb, még jobban, mint Te.

F. Ancsi, Annus ma hajnalban rakott táblit, szerintem az előző vagy az előző előtti oldalon kell lennie.

Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Köszi! megnéztem a táblit!!!!
Emese,Szofi kb. egyidős babáink vannak. Nektek mekkorák a méretek?nekem a Bpd 89,1 az FL pedig 67, utána pedig 69-t mértek. Így kb. mennyi lehet a súlya?

Kép
f.ancsi
 
 


Nekem 34+5-nél mértek 92-es BPD-t és 70-es FL-t, akkor saccolták talán 2,8-3 kg-ra, ha jól emlékszem. Egy hete meg már 96-os volt a feje, és 73 a combja. Csütörtökön mérik megint :shock:
Vendég
 


Látom, nincs újabb hír Annusról. Hú, de izgalmas, ma már látja a manóját!
Dóri, neked is mennek a drukkok, h minden a legjobban alakuljon!

Köszi Panndi, akkor majd központon keresztül.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Ancsi,
én 28 hetesen voltam utoljára uh-n, akkor volt a BPD 68 mm, az FL pedig 53 mm, a mi babánk is kisebb egy héttel, mint amekkorák az átlagméretek.
A súlyt, ha van AC-d is, a blogon meg tudod nézni egy linken, de be is csatolom Neked:
http://www.gravidanzaonline.it/medico_r ... nline.html

emese1979
 
 


Pingi!

Én 4 ujjnyi méhszájjal mentem szülni. Azt mondták 3-4 óra alatt meglesz a bébim! 12(!) óra vajúdás után megcsászároztak!
Tehát nem jelent semmit, hogy ki mennyire tágult a szülés előtt!!!

Zdori!
Nekem a szülés előtti vizsgálatnál ment el a víz, és mint feljebb írtam 12 órát vajúdtam. Mégsem adtak antibiotikumot!

Azt viszont ma sikerült megtudnom, hogy hiába tb kifizetőhely a munkahelye valakinek, az egyszeri anyaságit, és a családi pótlékot, mindenkinek magának kell intéznie! :(

Jó rendszer ez! :shock:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Helló!

Aranyosak vagytok, lányok, nincs elkeseredettség, mert nagyon bízom benne, hogy mivel jelenleg FEJFEKVÉSŰ ( :lol: ), ha meg kell is szülni, meg tudom beszélni orvosommal, hogy indítsa meg, ne rögtön operáljon. Azt meg elmesélem, de csak picivel, hogy hogyan lett harántból fejfekvésű megint. :) Az volt, hogy vasárnap mondták az UH-on, hogy keresztben van (vagy harántban, a jó ég tudja, melyik pontosan mit jelent...), és tudtam, hol látta a fejét az ügyeletes orvos. Így a sok éjjeli gondolkozás, olvasgatás és mindenféle után, mikor keddre virradólag sem bírtam aludni, játszottam picit. Erre jó a sok zsír: teljesen nyugisan lehet ringatgatni a babát a hasamban - nagy a helye, nagy a lehetőség a kilengésekre, stb. Szóval addig addig lötyögtettem a gyereket odabent (előtte kitapogattam, kb. hogy van), míg 90 fokkal el nem forgattam. :lol: És ma láttam az UH-on, hogy fejjel lefele van, minden eredménye jó, szóval neki nem lett semmi baja. :) Igaz, ez a lötykölődés a normális életben is előfordul nálunk a nagy hely miatt (pl. autózás, takarítás, séta, ilyesmik), de most figyelek rá, hogy ne mozduljon ki a helyéből. Szóval így esélyem van rá, hogy indítsák a szülést, meglátjuk, mi lesz.

Az eredményeket még várom, Orvosom du. 4 körül megy a kórházba (legfőképp az a kérdés, hogy a vizeletben rosszabodott-e /több lett-e/ a fehérje), ha igen, akkor érkezik Samu tesója. :( :)

Emese, Anika, Hunccutka, szép pocik! :)

Pingi, örülök, hogy szép nagy már a kislány!

Ancsi, dehogy vagy béna! Látod, toxémiás vagyok, mégis úgy gondolom, mindent megpróbálok megtenni, hogy rendben legyenek a dolgok, a többi már nem rajtam múlik. És hihetjük, hogy jó Kezekben van manónk! :wink:

Szofi, igen, 2 csoda boldog mamája leszek! :wink:

Kutyafüle, Mozza! Mostmár aztán tényleg ti jöttök!!!!!!!! Úgy érzem, az a legegyszerűbb, ha kicsit leengedtek a magzatvízből! Nem szeretnétek??? Hajrá, nagyon gondolok rátok!

Tényleg mindenkinek köszönöm, hogy gondolt ránk, én meg, ha ír még Annus, ígérem, felteszem, addig nem szülök! :wink:

Most ledőlök... Pici fiam alszik.
Vendég
 


Sziasztok!

Először is: nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jókívánságokat és a gratulációkat, nagyon-nagyon szorítunk mindenkinek Kamilla babával együtt, hogy mindenkinek gondtalan szülése és egészséges babója legyen!!!!!

Szülés-sztori röviden: nálunk is az volt, ami Annusnál (ahogy olvasom), pénteken délután elkezdett folyni a magzatvíz, kórház, fekvés, antibiotikum 6 óránként. Péntek estétől folyamatosan voltak fájásaim, de nem elég erősek, mindössze egy ujjnyi tágulást értünk el szombat estig. Szombaton kaptam homeopátiás szereket (Szent Imre Kórház, ugye) :) , végül vasárnap hajnal fél 5 körül beindult a banzáj :lol: :lol: , egyből háromperces fájásokkal. Fél 7-kor már a szülőszobán voltunk, Kamilla végül 8.03-kor született (kishíján mindenki lekéste a nagy eseményt, apa, a doki és a szülésznő is) :lol: :lol:. Idegileg kimerítő volt a másfél napos tétlen várakozás, fizikailag a folyamatosan érkező, 5-8 perces fájások, amiktől két éjszakán át nem tudtam aludni, de akkor is egy HATALMAS CSODA volt az egész!!!!

Szülés után Kamilla egyből szopott (azóta is jól megy neki) és összességében egy kis varázsbaba, nagyon jó kislány, nyugodt, türelmes, a tesze-tosza anyukája annyit bénázhat vele, amennyit csak akar... :lol: :lol: Tiszta szívből kívánok mindenkinek ilyen kis törpét!!

Dobok fel mindjárt egy képet, ami már itthon készült. Még egyszer nagy-nagy drukk mindenkinek, én is igyekszem jönni, ahogy időm engedi.

Puszi,
Zsüci és Kamilla

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!
Annus +++++++++++++++!Ügyesek lesztek és Iza simán születik!Ha véletlen nem akkor se keseredj el,a lényeg hogy mindketten jól legyetek!!
Dóri neked is mennek a drukkok az eredményhez,biztos jók lesznek!!!Samuval még otthon leszel egy darabig!!
Én voltam vérvételen,eredmény hétfőn lesz.Bementem a szemészhez is,pupillát nem tágított.A szemfenék jó,így szülhetek természetes úton.Az meg hogy a dioptriám romlik majd azzal meg ne foglalkozzak.Hát kössz,azért nem mindegy hanyas a szemüvege az embernek.Na mindegy.
Apor édes a képeken!!!Anika jó nagy a pocid már!
Csajok nekem a dokim semmi kenetet nem vesz.Azt kilehet mutatni vizeletből is?Mintha valahol olvastam volna.Mert nekem most néznek benne gombát.Az az lenne,az a Streptococcus??

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Dóri,
nagyon nagyon örülök, hogy minden rendben. És remélem a délutáni eredményekkel is ez lesz!
tök jó, hogy így be tudtad forgatni a tesót :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Trixi: volt nekem is egy ilyen gyanúm....de mivel tapasztalatom nincs és többen mondták hogy talán így könnyebb szülésem lesz hát én elhittem. Ebben a remények is nagy szerepet játszottak. Most azért egy kicsit letörtem :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Dóri! Ügyes vagy, hogy helyre tetted a babádat! Mondjuk én nem merném megcsinálni, pláne, hogy nekem 180°-ot kellene forgatni. Szerintem ezután is minden rendben lesz veletek!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Dóri, tök jó, hogy megfordítottad :)
Vendég
 


Ancsi! Akkor a mi babánk még kisebb, mint a tiétek, ma mértek BPD 85-öt, és FL 65-öt. Pedig Samu nem volt picike! :) És 1 nap van köztünk, a te javadra. De nem aggódom, gondolom, mondták volna, ha gond van, annyit vizsgálnak mostanság... :roll:
Vendég
 


Trixi,persze, hogy nincs köze.Hisz azok nem az OEP hatáskörébe tartoznak,nem is onnan kell igényelni, hanem a MÁK-tól. Abban meg nem tud a melóhely segíteni.

Dóri! Ez nagyon jó, hír,ügyes vagy!!!!!De nem tetszik akkor sem ez a "zsírozós" hozzáállás!!!Úgy tünteted fel magad,mint egy ...nem is tudom...áááá.Még ha esetleg molett alkatú is vagy,akkor se mondj ilyeneket!!!!Különben is,a többedszer szülő nőknél nagyobb az esély a spontán forgásra is,mert hiába húzódik vissza a méh,akkora,mint a baba előtt sosem lesz már,és a rugalmasságából is veszít picit.Legalábbis a szakértők ezt állítják a könyvben. Várjuk a híreket nagyon a vizelet eredményről!!!A vérnyomid mennyi volt?És a vizedet nézte?

Hogy jártam ma....Mindig felhúzom magam az 1.a pocakomnak fiús alakja van.2: Késik a szülés:hát igen,a fiúk lusták-beszólásokon.Erre persze a szomszéd néni próbált okos lenni ezzel mikor mentem kajálni,és mivel útálok késni,szaporábbra vettem a tempót.Na itt szúrtam el. Úgy begörcsöltem félúton,hogy alig tudtam eltámolyogni a parkig,hogy leüljek egy padra. Egy bácsi tök aranyos volt.Látta, hogy görnyedezek egy pad felé,odajött és megkérdezte rosszul vagyok-e.Mondtam, hogy nem,csak néha bizony meg kell állni kicsit.Erre ő kért bocsánatot, hogy zavart.Én meg nem győztem köszönni neki,hogy ilyen figyelmes és kedves. Na ha ilyesmi görcsök lennének ott a műtő közelében hosszasan,és nem csak öt percig,az tök jó lenne,mert bizony akkor tojnék a tűre.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ó, de jó olvasni Zsüci, h milyen boldog vagy és h milyen szuper jó kislány Kamilla!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Zsüci,
nagy gratula mégegyszer Kamillához. És nagyon ügyesek vagytok :)
a hideg is kirázott ahogy a soraidat olvastam.
várjuk a képeket :)

Anita,
nekem a kenet vétel eredményén külön sorban volt a gomba és a strepto. sztem nem ugyanaz.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


zsüci, jó, hogy jelentkeztél, várjuk a fotót :)

ANita: én úgy tudtam, azt csak kenetből tudják levenni.
Vendég
 


Anita! A streptococcus baktérium, nem gomba. Vizeletben is lehet kimutatni bacit, de nem lehet tudni honnan került oda. Hüvelyből vagy hólyagból. Szóval jobb lenne ha venne kenetet. Súlyos fertőzéseket lehet vele megelőzni.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Anita,a Streptococcus az baktérium,a gomba,meg gomba. Nincs közük egymáshoz. Egyébként még nekem sem vették le,pedig igencsak itt a veszély a koraszülésre. :(

Kép
f.ancsi
 
 


Ja,babaméret.Nekem a 40. héten 90 a BDP,és így is azt saccolja,hogy 3-3,3 körül lesz.És nektek elvileg van még 3 hetetek!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: