Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
köszönöm mindenkinek a szülinapi jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok!! :lol: :lol:

Kalloni,
üdv :)

Incike,
nekem öcsém Botond :) ha fiú lettem volna, én is Botond lettem volna :) A névkitaláláshoz sok sikert, együttérzek Veletek :lol: :lol:

Pingi, Mozza
én is úgy tudom, hogy a bal oldalon a legjobb aludni. bár valszeg ebből is ahány oldal /doki!védőnő, annyi nézet. :wink:

Mozza,
a Lilia is nagyon szép név, nálam a Liliána játszott még. múltkor a férjem meg én is felirogattuk a tetsző neveket, persze egy közös nem volt a listán... :?

Dóri,
örülök, hogy jól aludtál, kicsit akkor csak megnyugpdtál már tudat alatt, hogy minden okés lesz. Én is a 9.-en voltam kedden, olyan fél11-hnegyed11 körül értem oda, aztán jött a dokker és beültünk egy kis terembe. egy pár ült még akkor kint, ha Ti voltatok a férjeddel esetleg, akkor jól elkerültük egymást... én legközelebb május 5-én megyek szintén a 9.-re 12 órára majd, de ez még sokára van :? :shock: de ha Te is akkor jársz arra, akkor fussunk össze mindenféleképpen! :lol:

Én is szívesen szültem volna korábban, csakhát így sikerült összepecáznom a férjemet :)

Na voltam boltba, meg hentesnél - a hentes vagy 5-ször elmondta, hogy neki 2 gyereke van és bent volt a szülésnél, és készüljek arra, hogy iszonyatosan fog fájni :shock: :shock: na mondom bíztasson még, amúgy meg nem parázok :)

emese1979
 
 


Incike,
mi meg fiúnevet találtunk volna könnyebben. Az 100%, hogy Hunor lenne :) részemről legalábbis, férjem Attilát akart volna. De ott legalább elképzelés lett volna... :D :roll:

emese1979
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)

Kalloni! Én is emlékszem rád. Az maradt meg bennem, hogy Jakab mindig J.-ként szerepel az írásaidban. :D

Petrus! Örülök nagyon, hogy szerdán mehettek haza. Aztán jelentkezni ám!

Utána néztem a faros babák külső megfordításásnak, és nem tudom, hogy bevállaljam e. Kiderült, hogy nem veszélytelen sem Anyára, sem a babára. Megfeszülhet a köldökzsinór pl. Két orvos végzi, ultrahangos felügyelet mellett. Ha valami gáz van, gondolom azonnal műtő. Aztán az is lehet, hogy megfordítják, és mire mennék szülni visszafordul. Vagy nem fordul vissza, de megint nem tágulok. Azt mondták, hogy mivel Aminával sem tágultam ez lehet nálam alkati dolog, és hiába szenvedem végig a megfordításos tortúrát, a végén mégis csaszi lesz, mert nem tud kibújni. Hogy kell ilyenkor okosnak lenni?

Kép
Kép
g_reny
 
 

 
 

Helló, Kalloni! Én emlékszem rád és Jakabra! Mindig úgy írtál róla, hogy J. :) Sokáig nem tudtam, mit jelent. :) Mert közben Kitty is írt ilyet, de nála mást jelentett. Aztán beazonosítottam kisfiaddal. :) Szóval jó, hogy ismét itt vagy!
Vendég
 


Emese
Nagyon kedves lehetett ez a hentes.
Én meg már rég (12 éve együtt és ebből 5+1/2év házasság) összepecáztam a drága jó embert és így is nehezen jött a baba.

13 számhoz:
Nekünk ugyan nem péntek volt 13 hanem szombat. 2003.szeptember 13 esküvő és 2006.08.13. Marci keresztelője.

Kép
Kép
incike
 
 


maumau: én Zsófival végig hánytam, most csak a 22. hétig kb :) Lehet, hogy legközelebb csak az első 12 hétben fogok? :)
Bea a védőnőm, Neked? Merre laktok?
Vendég
 


Emese! BOLDOG SZÜLINAPOT!

Látom Dóri benned is a betű maradt meg! :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Na, Reny, mindketten ugyanarra emlékszünk Jakabbal kapcsolatban. :)
Vendég
 


Reny
Remélem azért minden rendben lesz. Okosnak lenni?! Remélem ez csak 1 költői kérdés volt. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


Anika!
A lényeg h a babáknak ne legyen baja!Azt a kis diétát meg kibírod!!!

Mozza!
Értem,amúgy nem csúnya a Lilia.Csak még tényleg nem hallottam így!Tuti h nem lesz több ilyen az oviban :lol: :lol: Sajna az én favorit neveim is mostanában felkapottak lettek,így ezért módosítottunk egy olyanra amit a mai napig nem tudom honnan szedtünk.Soha nem volt a listámon!
Néha mi is viccelődünk h majd máshogy hívjuk és jól meglepjük a rokonokat,de annyira a szivemhez nőtt már,én nem tudom Izát másképp hívni :oops: Amúgy is olyan vagyok h amin már agyalok h jó e,az tuti nem jó.Szóval vagy első látásra tetszik,vagy akkor keresek mást. :wink:
Fiúnál apja után Miklós lett volna,igaz én Mátét szerettem volna,de az is felkapott mostanság...

Emese!
Ne is mondd!Én nem tudok már úgy kimozdulni h ne kérdezzék meg h mikor szülök,kislány v kisfiú,hogy fogják hívni stb....

annus11
 
 


Mi már kilenc éve együtt vagyunk, de azért 17 évesen még nem akartam szülni :roll:
Vendég
 


Nekem irtóra tetszik a Lilia név. Annyira küllönleges, és csajos és szép.

Reny: amikor voltam szülésfelkészítőn, akkor volt egy kismama aki érdeklődött a beforgatásról, és erre azt mondta a főorvos úr, hogy ha egy baba nem fordul be, annak oka van. Így ők nem preferálják a mesterséges beforgatást, mert bár lehetséges, de kockázatos, és lehet hogy nagyobb bajt okoznak vele mint ha nem fodul be a baba. És ugye az egészség mindennél fontosabb. :!:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Reny! :lol:
Nem hiszem, hogy annyira veszélyes a forgatás. Főleg, hogy valóban vizsgálat közben történik. Ha tehetném (mert most vlsz. Pindur nem lefelé áll), én biztos kérném, hogy forgassák, de nekem nem lehet ezt kérnem a komplikációs terhesség miatt... :( Minden szülés más, ha egyszer eldöntötted, hogy megpróbálod, sztem most már ne add fel! :wink: De a te döntésed, én, ha lenne esélyem rá, mindenképp szeretném elkerülni a császárt! Csak most úgy néz ki, erre nem lesz esélyem... :roll:
Vendég
 


Nagyon örülök Petrus és Vanni, hogy 7végére hazamehettek! Ez szuper!

Emese! Boldog szülinapot! Téged a háziorvos vesz táppénzre? Mert én felhivtam és azt mondta, hogy a nőgyógyászhoz menjek. Elmentem hozzá és mondtam neki, hogy május 1-től vegyen fel, nekem is jövő 7en adja oda a papirokat.

Harhaj; töltött káposzta?
Sajtos-tejfölös csirkemell tepsiben: sózott-borsozott csirkemellszeleteket fektetünk kivajazott tepsibe, ráöntünk egy doboz tejszint, sajtot reszelünk rá. 25-30 percig sütjük és szerintem baromi finom. Ha nálunk van vendégség mindenki paradicsomos-cukkinis csirkemellet követel burgonyapürével. Ez is rém 1xű: a tepsibe rakott csirkemellszeletekre cukkini és paradicsomkarikákat teszünk, rá szintén sajt. Kb. 30 perc sütés. És nem kell mellette állni, nekem ez a legfontosabb.

Ja, Emese, amit irtál az a csirkemell/comb, amin hagymás cucc van, az hogy készül?

Hajat kéne mosnom+száritanom, de az olyan sok időőő! :?

Kép

Kép
adraci
 
 


Reny!
Hát passz...nekem elég brutálnak tűnik ez a baba megfordítás....de lehet csak azért mert nem egy szokványos dolog...

annus11
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!De jó hogy még mindig csatlakoztok!!Meséljetek magatokról.
Néztem Lara babát,Ő is csodaszép!!
Mozza a Lilia nagyon szép név.
Esztó drukkk a vizsgához!
Vanni,Marci is ügyesen fejlődik akkor!Örülök hogy ti is otthon lesztek már hétvégén!!
Megyek mert lánykám álmos!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Hajat nekem is kéne mosnom... meg Zsófi ruháit beáztatni, mert úgy gondolta ebéd közben, hogy a gyümölcsleves tejszínhabbal jól mutatna a nadrágján... :roll:
Vendég
 


Emese,
az a május 5 valószínűleg előbb lesz, de majd ha jössz, akkor mondom a részleteket :lol:

A kérdésözön engem még nem is zavar annyira, én inkább attól akadok ki, hogy boldog-boldogtalan taperolni akarja a hasamat...

KépKép
novygirl
 
 


Pingi,
a forgatással kapcsolatban nekem ugyanezt mondta a szülésznőm. Nem preferálják, mert - pont így fogalmazott Ő is - oka van ha farosan fekszik egy baba.

KépKép
novygirl
 
 


novygirl: egyszer már írtam ezt a trükköt, hogy ha valaki megfogja a hasad, és ez neked kellemetlen, akkor fogd vissza. Ettől nagyon zavarba tudnak jönni az emberek, és meggondolják hogy kérdezés nélkül mégegyszer megtapizzanak-e... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Ez nem rossz ötlet, majd letesztelem :lol:

KépKép
novygirl
 
 


Novygirl
Taperolni engem senki nem taperol hála. Bár én nem is engedem. A kérdésektől meg néha falra mászom.
Tegnap találkoztam 1 ismivel
-...hát te terhes vagy? Eddig fel sem tűnt! (hozzá tenném, hogy majdnem minden nap találkozunk.)
A másik legjobb mostanában:
-Mért ilyen nagy a hasad? Bassus , mert jól laktam.
Na ezektől kész vagyok.
Ma meg unokatesóm hívott reggel, hogy: -még egyben? Ja , még pár hétig jó lenne.
És ez még csak a kezdet.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!
Hát megjöttem NST-ről.Nagyon kimerültem. Minden rendben, végre egy minimális tevékenységet mutatott a méhem, mert eddig végig 0-20 között mozgott. Megvizsgált belsőleg is.Kőkemény, zárt méhszáj.Megnézett UH-val is.A baba szép, normál méretű.A koponya olyan 9 cm körül van, súlyra pedig 3-3,3kg-ra tippeli.A lepény tökéletes,nem mutat meszesedést. De faros továbbra is. Így sajnálkozva azt mondta, hogy 2% esély maradt a fordulatra, ami nagyon pici, így császárra készülünk.De mivel orvosi indukációja nincs így nem indítja meg egyelőre, hanem jövő szerdáig mindenképpen várunk.Hátha addig valami. De a túlhordást ő is 100%-ra mondja. Aztán szerdán döntünk. Ennyi van,ami több,mint a semmi. Hátha.Én 28-ra tippeltem. Hátha beindulna magától.Legalább fájjon,akkor kevésbé fogok félni. Na megyek visszaolvasni.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok, ha gondolkodtatok már azon, kire fog hasonlítani a gyerek, ez segít ;)
http://www.facebook.com/apps/applicatio ... 4589537572
ferenczyeva
 
 


Kutyfüle
Azért a rosszban is van jó. Legalább Rikivel minden rendben van.
Próbáld meg magad nem stresszelni.

Hencsó mikor ér vissza a dokitól? Kivi vagyok.

Kép
Kép
incike
 
 


Mesi boldog szülinapot!A hentes elég vicces!!
Reny,hát nem is tudom,én lehet nem vállalnám.....bár ki tudja.
Grétit elvitte az apja a védőnőhöz méretkezni,hát még mindig 11 kg,de január óta 5cm nőtt,már 96cm.Tényleg keresek neki valami vitamint,hogy hízzon.
Megyek ledőlök,nyilallik a hasam alja,Hanna forgatja a fejét.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kutyafüle!
A lényeg h minden ok a babával!!Az meg jó h nem indítja be!!!Hátha magától elindul :wink: A 2 % meg lehet h kevés...de mindennek megvan az esélye,sose lehet tudni! :wink:

Az én pocakomat se fogdossák!Szerintem félnek h megszülök :lol: Még a családtagoknak is úgy szoktam mondani h fogják meg,itt a pici lába stb. :wink:

Iza ma nagyon mocorgósra vette...fészkelődik a drágám,annyira érezhető h mr nem sok helye van :roll: :(

annus11
 
 


........................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.11.19 08:08-kor.

Netti
Kép
maumau
 
 


Szerintem a szőrös láb minden kismama "mumusa"!

Ma voltunk NST-n, de semmi extra! C2111 a méhszáj, tehát valamennyire nyitott, és felpuhult a dolog.
Nem tiltakoznék nagyon, ha előbb jönne, bár a jövő hétfőt még jó lenne megvárni, mert akkor van jelenésem a Bíróságon!
Az viszont aggaszt, hogy a tegnapi uh-n nem ellenőrizték az előző császár után lévő heg vastagságát!
:(

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


EMese
boldog szülinapot!

Üdv új mamik!

Dóri
én hasonló boldog voltam szombaton, egy szobában aludtam Majával fél 9-ig, egyszer mentem ki pisilni. Olyan kipihent voltam, mint már ezer éve :-)

Reny
Én se tudom mit csinálnék. SZerintem függne attól is, hogy a dokim mennyire jártas ebben, mit javasolna. Lehet bevállalnám...
pumuklii
 
 


Hahó! REggel még megnéztem a topikot, erre mire hazajöttem, már 2 oldalt kell visszaolvasnom. :shock:

Zsücivel és Kamillával találkoztam a kórházban még. A kiscsaj nagyon tündéri, van is már neki fülbevalója! Wow. Zsücin meg nem látszik, hogy szült volna, pont ugyanolyan fitt, mint korábban. :P Elmesélte a szülést is, de nem írom le, majd ő. És megígérte, hogy hamar jön fórumozni. :lol: Hean, Zsüci a négyágyasban volt, úgyhogy tőle tudod kérdezni, hogy milyen.

Nekem nagyon kis lazára vette a doki a mai napot, de őszintén szólva, nekem nagyon tetszik ez. 8) Szóval voltam NST-n, egy kb. 70-es keményedésen kívül nem produkáltam semmi különöset. A szívhang végig rendben volt, Csongor mocorgott is, úgyhogy okés a dolog. A dokinő megmérette a vérnyomimat és ennyi. :D Megkérdezte, hogy érzek-e valamit, mondtam, nem. Azt mondta, már múlt héten megvizsgált, most nem vizsgál meg. :wink: Aztán útnak eresztett, hogy majd meglátjuk, mi lesz jövő hétig.
Most megnéztem, mit írt a múltkor a kiskönyvbe: amit ki tudtam silabizálni, hogy zárt (azt mondta is) és megrövidült (ezt nem mondta). Ennyit tudok. Szerintem nem nagyon fogok hamarabb szülni, úgyhogy egyelőre májusra tervezek. :)

És mindjárt rakok egy-két pocis képet, mert a doki is mondta, hogy jó nagy már a pocim, meg belenéztem a tükörbe és megijedtem tőle konkrétan. Mondjuk a képen szerintem annyira nem látszik nagynak, de azért megmutatom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Azt lefelejtettem, hogy a streptococcus pozitív, és a Hepatitis leletemet december óta nem küldték meg!
Most meg ha nem sikerül kideríteni,hogy mi van,akkor megszúrják a babát,amint megszületik.
Nevetséges, hogy azért mert valaki felelőtlen, és elszórja a leleteket, az én gyerekemet kelljen szúrkálni. Tőlem már hiába vennék le, nem lenne kész az eredménye a szülésig.
Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, de azt a bunkót szúrkálnám (nem kis tűvel) aki ennyire felelőtlen!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


Hehe, az elsőt nem akartam feltenni, de legalább látszik, hogy nem sokat nőtt a pocim az utóbbi hetekben. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát a hozzászólásokat olvasgatva nagyjából fele-fele az arány, ki evállalná, ki nem. :roll: A férjem nagyon félt, hevesen tiltakozik az ellen, hogy bármilyen kockázatot is vállaljak. Jövő hét kedden megyek orvoshoz, mindenképp beszélek vele erről, bár ő eleve azt mondta, hogy 50% az esélye annak, hogy a beforgatás sikerül. Ráadásul most tudtam meg azt is, hogy a faros babák nagy százaléka lesz csípőficamos, lányoknál ráadásul hétszer gyakoribb, mint fiúknál. Ez független a szülés módjától, a méhen belüli elhelyezkedés miatt van. Ezt inkább kis betűvel írtam, nem én vagyok az egyetlen faros, nem akarok senkit ijesztgetni.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Tinu: húúú, mekkora pocód van, ez igen!
Nagy eséllyel talizunk a kórházban majd!! Én 5-én fekszem be és 6-án lesz a csaszim!

Üdv az újaknak!! :)

Kép
Kép
bencusbabus
 
 


Tinu! Hát az előzőhöz képest tényleg nem nőtt sokat, de már akkor sem volt kicsi. :D Az jó, ha minden ok veled. Rendes gyerek Csongor.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny: most hogy hallom a kockázatokat, meg a véleményeket, asszem én is inkább a természetre bíznám, hogy milyen a baba elhelyezkedése. Vagy megpróbálnám a faros szülést. De nehéz bármit is mondani, végülis neked kell döntened. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


trixi: nekem sincs meg a hepatitis leletem, annyit tudott tenni a védőnő, hogy felhívta az ANTSZ-t, kaptam egy kódot, meg hogy negatív. De hogy ezt így elfogadják-e a kórházban, azt nem tudom...

maumau: mi is a víztororny környékén lakunk, pár percre tőle :)
Vendég
 


Tinu!
Tényleg nem sokat nőtt a pocid!!Tök jó ez a felső!!!
Lassan nekem is kell új pocikép...

annus11
 
 


Tinu! Nekem nem engedik a faros szülést. :( Ha faros, akkor császár.

Kép
Kép
g_reny
 
 


tinu: szép pocak :)
Vendég
 


Pandi
Én sem széndékoztam 10-zen évesen szülni csak amikor már 8 év próbálkozás(védekezés nélkül) után se nagyon akart összejönni akkor azért kicsit megijedtem.

Tinu
A méretbeni változás nem is észrevehető annyira. Biztos sutyiban hasra gyúrsz. :lol: Még csak nem is csíkos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.04.22 13:37-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Tinu! Szép vagy! :) De, ha Csongor marad, akkor a vizsgák is meglesznek?

Trixi! Igen, ez elég rossz, hogy elkeverték azt a leletet... De azért egy pici szúrás nem lesz olyan nagy megrázkódtatás (pláne a szülstéshez képest...) talán... Lehet, hogy rosszul gondolom...

Kutyafüle! Örülök, hogy Rikivel minden rendben! És drukkolok... A fordulásért, és a szülésindulásért is...

Heni azt írta ide, hogy elmenti a számom, és majd ír... De még nem jelentkezett... Remélem, minden rendben velük... :roll:
Vendég
 


Nem birok visszaolvasni, mindjárt megyek vizsgázni :(

Maumau,
Ha kibirjuk addig akkor május 13án lesz a császár (hétfőn 4ére akarta rakni a doki, de kértem még egy hét haladékot)
Lehet hogy találkozunk majd a kórházban is :)

na pápá

Mozza
most már aztán mindent bele :D

Tinu,
jóóóóóóóóó nagy pocak, nem semmi :)

megyek tényleg

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Na én már megint gyümölcsöt ettem most narancsot és kivit. Nem lesz ez így jó. Majd szaladgálhatok megint wc-re, de annyira szeretem a gyümölcsöt. :cry:
Tegnap meg grepfruitot nyomattam rántotthússal.

Esztó
Sok sikert a vizsgákhoz! Ügyi légy!

Kép
Kép
incike
 
 


Esztó! Ügyi légy!

Inci! Sztem jobb szaladgálni, mint szenvedni, ha nem megy... Én örülök, hogy nincs ilyen gond...
Vendég
 


Dóri
Igazad van, de azért az sem leány álom ám, mikor 5 percenként menni kell.

Kép
Kép
incike
 
 


Dóri, én úgy tudom, nem egyszer szúrják ilyenkor a babát, hanem sokszor... :?
Vendég
 


Zdori!

Mint minden oltásnak, és gyógyszernek,ennek is lehetnek mellékhatásai, és nem hiszem, hogy normális dolog más gyerekével játszadozni!!!
Nem tudom, hogy ha az illetőét kéne szurkálni,akkor ahhoz mit szólna. Arról nem is beszélve, hogy nem csak ez az egy pici szúrás, hanem, BCG, vérgázok, stb... Miért kellene még egyet kapnia,ha nem muszáj?

Ferenczyéva!
Hol lehet megnézni, hogy kire fog hasonlítani a gyerek? Mert angol szöveget látok, meg hogy ismerkedős oldal,(mint az iwiw)de az általad írtakra vonatkozót sehol sem lelem. (Sajnos angolul nem beszélek)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: