Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

monica: gratulálok a kukishoz. :D

hajnalocska: A mi esküvőnk is szerény volt, de nagyon jó volt. 8-an voltunk ebből 3 gyerek. :D Nem volt esküvői ruhám, csak egy vajszinű kosztümöm, apán fehér ing és fekete farmer. Anyu főzött tyúkhúslevest és rántotthusit. Jó volt. Nem akartam nagy felhajtást, nem akartam középpontban lenni. Jó volt. :) Ebből azt akarom kihozni, hogy nem kell nagy felhajtás ahoz, hogy életed legszebb napja legyen :)

muffin: hogy van eliot? már minden oké? Most neki volt/van rád szüksége. :) Kismaszat a pocakban addíg szépen növesztgeti magát. :)

sünci: nem irigyellek a szigorú fekvés miatt. De vígasztaljon, hogy nagynénémnek mindkét terhességét végig kellett feküdnie kizárólag a wc-re kelhetett fel. És most van 2 egyészséges fia. :) Nem lesz itt gond. Ilyenkor sajnálom, hogy nincsen házhozmenős uh.. :roll: :D

nitacska: hihetetlen, hogy már a 16. hétben jársz... elképesztő :shock: nemsokára majd izgulhatunk egymásért, és csodálhatjuk a csöppségeket.. :lol: :lol:

rakok egy 12 hetes pocak képet amit a doki tegnap 28 hetesnek nézett... :shock: :lol: Jó azért van ott felesleg is rendesen, de láthatóan nőtt kiskrumplilak. ( a hakapeszi maki fejemen meg nem röhögni.. :lol: )

Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


bakker laptető.... bocsi :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


szép nagy pocid van.....és édes fejed!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Gratulálok a jó eredményekhez! Húúúúúú.... mennyi kisfiú lesz októberben!

Monica
Sajnálom, hogy a kislányod most ilyen dacos!

Pattogóbolha
Jót nevettem kiskrumplin :lol: :wink:
Pocakod :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Betty
Minden hónapban UH van nálatok? :roll:

Kopee/Muffin
Ne legyen lelkiismeret furdalásod!
Vendég
 


Kopee,
igen, nálunk a 24. hétig lehet megszakítani a terhességet, de ahogy Te is írtad, csak akkor,ha olyan rendellenességet találnak, ami élettel összeegyeztethetetlen! A szájpad és ajakhasadék nem az és én sem szakíttattam volna meg csak emiatt a terhességet /ha kiderul valami ilyesmi/ és gondolom ezzel más is így van! Viszont ha jól tudom, akkor pl. a Down-kórnál az anya eldontheti, hogy megtartja-e vagy elveteti.......viszont azért a Down-kór sem élettel összeegyeztethetetlen.......nem akarok ebbe belemenni,mert nem tudom, hogy hogyan van pontosan, gondolom van valami "listájuk", hogy mi tartozik abba a kategóriába :roll:

Igen, azt már tudom,hogy az AFP-n voltam, csak nálunk nincs így konkrétan megnevezve!

Ami pedig a szívhangot illeti, arra azt mondta a doki,hogy szívhangot csak a harmincvalahányadik héttol fogunk hallgatni......kint a váróban van lerekesztve egy ágy, azon szoktak fekudni a kismamák és úgy 20-30 percig hallgatják a szivecskét, aztán kinyomtatja a gép és azzal megy be a kismama a dokihoz! Ezt talán a végén csinálják minden héten, ha jól tudom....


Lányok, nagyon orulok, hogy elokerult a babakocsi téma, mert én teljesen antitalent vagyok belole, ugyebár elso gyerek lesz :oops:
Csak nyugodtan osszátok meg velunk a tapasztalataitokat!

sunciboglya,
hát csak kitartást tudok kívánni Neked, meglátod minden rendben lesz!!!!!! +++++++++++
Mindenesetre megszenveded a magadét, de megéri az áldozatot :roll:
ginuska
 
 


pattogóbolha,
nem semmi pocid van :shock:
tok vékony vagy, milyen feleslegrol beszélsz? A Hakapeszimakin jót nevettem, de ne aggódj, tiszta aranyos vagy a fotón :D

Monica,
jéé, kisfiú lesz? Gratulálok hozzá, ideális páros lesznek Charlotte-tal :wink:

Betty, te kérdezted az eskuvot? :oops: bocsi, még keverem a neveket....
a mi eskuvonk 10 személyes volt, most volt 3 hete :wink: és minden volt, amit én fontosnak tartottam...gyonyoru ruha, profi fotós, hogy szép emlékek maradjanak, egy csodálatos emeletes menyasszonyi torta, gyonyoru csokor és vacsora egy nagyon kellemes helyen!
En ragaszkodtam ehhez, viszont mindenkinek más az elvárása, az igénye......úgy legyen, ahogy te akarod és ne hagyd,hogy mások beleszóljanak :wink: /pl. anyóspajtás/ :lol:
Ja és utólagos értesítot fognak kapni a rokonok,ismerosok,barátok, rajta az eskuvoi fotónkkal.
ginuska
 
 


upsz, hajnalocska, te írtad az eskuvot, nem Betty :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ezer bocs!!!!!!

már késo van, jobb lesz, ha elteszem magam holnapra :roll:

Kellemes hétvégét, vigyázzatok magatokra!
ginuska
 
 


Pattogóbolha!
Hú,jó nagy pocid van!Gratula! :lol: :lol: :lol:

Monica!
Gratula a kis Noelhez!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Annyira szép név!
Én kb 3 hét múlva tudom meg,hogy kiskukis lesz e vagy kisnunis!Akkor megyünk 4D-re! :D :D :D

Sünciboglya!
Én is üdvözöllek köztünk!!! :lol: :lol: :lol:

Ma voltunk uh-n!Jók az eredmények.Mindene a helyén van! :lol: megvannak az ujjacskái és a lábújjai is! :wink: :lol: :lol:
Azt mondta a szonográfus csajszi,minden mérete megfelel a korának.
CRL: 64 mm
BPD: 22 mm
NT: 2 mm

Kaptam egy képet is,mad holnap felrakom!
Nem kérdeztem a nemét mivel nemsokára úgyis megyünk 4D-re,de nem is lett volna értelme,hisz a kis drága úgy keresztbe rakta a lábait,ahogy illik! :oops: :cry: :lol: Azt mondják,hogy a kislányok a szégyenlősebbek,de én nem hiszek a szóbeszédnek! :lol:
3 hét múlva úgyis megtudjuk! :roll: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!
Szuper, hogy már tudjátok a baba nemét!
Örömmel látom, hogy mindenki kerekedik :) Mi is...
Olvasom, hogy mentek 4D-re. Megírnátok a tapasztalataitokat? Köszi!
A babszívhangfigyelő bevált?
Babanevet még nem tudunk...

Kép
pocok001
 
 


Sziasztok!

Kimaradtam pár napig,mert nem volt erőm írni,sok elfoglaltság volt.


Mi csütörtökön fogunk Uh.ra menni,mert az utolsó Uh alapján akkor lesz kb 12 és fél hetes a babóka.

Szépen növöget mindeneki;)

Kaptam én is egy Angelsound szívhangfigyelőt,de a saját szívhangomon kívül még semmit nem hallok vele:D
Remélem majd idővel fogok...

Hajnalocska!
Nálunk is most alakul az esküvő és mindenki tud valami okosat mondani....
Szóval mindent csinálj csak úgy ahogy neked jó,hiszen a TE legfontosabb napod lesz.


Kellemes hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!!

Twinsmomma: igen, itt minden honapban van ultrahang a suly, vernyomas meres mellett. Miert nalatok nincsen :?:

majd meg irok, sajnalom, hogy senkinek nincsen infoja a problemamhoz. De mar nem is aggaszt annyira. Irtam magyar nogyogyaszoknak e-mailt, az egyik vissza is valaszolt, hogy veszelytelen "allat"az ureaplasma. Most meg 3 napig szedem az antibiotikumot s 1 het mulva megyek uh/ra.

Pattogobolha:szep nagy a pocid!!!! :D
Monica: Gratulalok en is a kis kukishoz!!! nalunk meg arrebb van a felfedezes!!! :D

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Ginuska
Utólagosan is sok boldogságot kívánok nektek!

Sziszkó
Várjuk a képet!

Betty
Itt nincs minden hónapban UH. Magánorvoshoz elmehetsz bármikor, csak elég sokba kerül :cry:
(az ikreimmel ha elmennék egy UH-ra, az majd 190 euro lenne)
Vendég
 


Sziasztok kismamik!

Tényleg úgy tűnik, hogy a fiúk többségben lesznek októberben :-) Csak hát olyan jó lánynevet találtunk és olyan gyorsan...a fiúnévben már nem ennyire nagy az egyetértés...szóval még keresgélünk.

Kopee: az integrált tesztben kétszer van AFP, a 12. és a 16. héten(ez végül is a kombinált teszt és a quartett teszt együtt, 94%-os biztonságú szűrés).

Voltam a héten védőnőnél. Nem kommentálnám inkább. Nem csoda, hogy más országokban ilyen "szakszolgálat" nincs...lehet, hogy védőnője válogatja, de azon kívül, hogy elment vele fél napom, semmi, de szó szerint semmi hasznosat nem tudtam meg, de van kiskönyvem, hurrá!

Nekünk is két hét múlva lesz az esküvőnk, de nálunk elég nagy lesz a buli, 120 fős vendégsereg lesz. De se limuzin nem lesz, se lufierdő, se vőfély, csak a szűk család és sok barát. Bár egyelőre olyan fáradt vagyok minden délutánra, hogy fogalmam sincs, hogy fogom túlélni....A menyasszonyi ruhámat még januárban foglaltuk le, amikor még Babci nem volt a láthatáron, szóval biztosan kicsit ki kell belőle engedni :?

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
kkia
 
 


sok boldogságot minden házasodónak!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Twinsmomma, Nita
koszonjuk szépen :lol:


trixi,
hát ma is próbáltam az Angelsoundot, de semmi, csak a sajátomét hallani vele... :roll:
pedig én már 16+2n vagyok .....

Sziszkó,
gartulálok a jó eredményekhez!
ginuska
 
 


ginuska probáld félidő fele.....hátha......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska,
most már úgy vagyok vele,hogy már azt várom, hogy megmozduljon :lol: Az ismeroseim, barátnojeim kozul a legtobben a 17. hét korul már érezték, úgyhogy már csak pár nap, ha szerencsém van....
Tudod, ha már nem láthatom UH-n, sem nem hallgathatom a szivdobogását, legalább már érezzem, hogy ott van :roll:
Neked a fiadnál hogy volt? És most ? Érzel már valamit?
Képzeljétek, tegnap óta viszket a hasam, egy-egy pontban,de nem állandóan, mintha kis csiklandozások lennének....lehet,hogy már a babát érzem? :D
ginuska
 
 


mátékám kb az 5.hónaptól kezdtem érezni......most már néha érzem....pl.....most is.......... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[url]http://hvg.hu/Tudomany/20090418_kutatas_alom_baba_anyameh.aspx

[/url]

:D

Ginuska
pont ezt akartam megkérdezni a 'gyakorló' mamiktól, h mikor lehet már végre érezni? Olyan jó lenne!

Gratula a sok szép UH-hoz meg a növekvő pocikhoz. :D
Jaaaa, meg a sok kukishoz!!! 8)
Elképesztő arány :P

Kép
screen
 
 


bizony túlerőben vannak a kukisok táborában...jöhetnének a csajok is........ :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


egyre jobban furdal a kíváncsiság! jujjj, csak nehogy megöregedjek! :oops: :oops:

Kép
screen
 
 


Szépjóreggelt! :D

én mindkét csajomat a 16. hét környékén kezdtem el érezni. A hivatalos az, hogy a 20. hét körül.
Tényleg sok a kukis. De lehet nemsoká lányka dömping lesz. :D Aztán lehet, hogy csak egy szem lánykánk marad. :lol: Az összes ujjára kap egy fiút :lol: :lol: :lol:

ginuska: a hasviszketést meg említsd meg a dokinak. Nekem anno egy doki azt mondta, hogy a hasviszketés az valami belső nyavaja miatt van. De inkább tévedjek.

Na megyek teregetni, mert lejárt a mosásom. Szép napot nektek.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Ginuska!
Nálunk a védőnők csak 17-18.héttől hallgatják a szívdobogást,hasonló szerkentyűvel,tegnap mondta az egyik barinőm.Ugyhogy majd halljuk,de addigra meg már mozgást is fogunk érezni:D


Nekem az "anyósom" Tarot kártyából lányt jósolt és én is lánynak érzem,jó lenne ha majd a 4d-n látszódna.Pénteken megyek oda is,mert genetikai szűrést megcsináltatok Velük is.Állítólag a kórházban 1-2perc alatt elintézik,ott meg legalább 15percet vizsgálják.

Szép Napot Nektek!!!
Vendég
 


pattogobolha. Eliot jól van, köszöni szépen. Végre rendeződni látszik minden. De nagyon kemény menet volt. négy hét... ma éjjel is azzal álmodtam, hogy kórházban voltunk és műtötték de azt sem tudtam miért... szóval azt hiszem még egy darabig lesznek ennek nyomai... De tök jó látni, hogy megint jókedvű, és sokat vigyorog. Már csak a mozgása kell hogy megint a régi legyen mert iszonyatosan lefogyott meg legyengült... nem semmi hogy ekkora hasatok van!!! Nekem szerencsére még nem igazán nő. Oké, hogy így 9 hónappal szülés után még van rajta, de nem nagyon jött rá plusz... :) A fejeddel meg nem tudom mi bajod. :) Mondjuk én totál másmilyennek képzeltelek, de pozitívabb a kép. Valamiért azt gondoltam, hogy hosszú a hajad és kicsit idősebbnek nézel ki. De nem :)

sünci, én is megértem az aggodalmadat... kívánom, hogy minden rendben legyen!!!

kkia, tökre csodálkozom, hogy az integráltban a 12. héten is van AFP, mert ugye nagyon kihangsúlyozzák, hogy csak betöltött 16. hét és később se legyen, szóval hogy nagyon fontos hogy mikor. Ezért csodálkoztam ezen. De akkor biztos a 12. héten is van ilyen, hogy betöltött de nem több. Vagy nem tudom. De mindig tanul az ember. :) Köszi az infót. :) Esküvői ruha meg nagyon mókás. :) De gondolom nem bánod ezt a kis 'áldozatot' hogy ki kell engedni... :)

köszi ginus hogy leírtad hogy nálatok hogy van. érdekes, hogy az afp-t nem nevezik meg, de igazából szerintem nálunk is csak felesleges para forrás. úgyhogy lehet, hogy jobba is csinálják. :) a szívhallgatós sztori meg a ctg, és az tényleg tök jópofa, azt én is nagyon szerettem hogy egy csomó ideig hallgattuk... :) amúgy az is doki függő hogy mikor kezdi és milyen sűrűn...

monica, tök szuper hogy kukis! :) Gratula. :)

Az meg, hogy 5 fiú és 1 lány az arány szerintem azért van, mert ugye ha fiú és befigyel a képbe a kuki, az egyértelmű. Viszont ha nem figyel be a képbe, az még lehet lány is, vagy lehet, hogy ilyen korán nem látják még, és azért nem mondanak inkább semmit nehogy rámondják hogy lány, aztán később mégis látszik a kuki. Remélem értitek mit akartam ezzel. :)

sziszkó, nekünk is szégyenlős volt, mégis fiú lett. :)

Én azt hiszem a 17. héten éreztem először, a férjem meg kb. 3 hétre rá. de azt mondják, hogy a másodikat hamarabb lehet érezni. :)

mindenkinek további szép hétvégét! :)

Kép
Kép
kopee
 
 


Koszi csajok, hogy leírtátok, ki mikortól érezte a babát!

pattogóbolha,
a viszketés nem olyan vészes :D
Olvastam a neten, hogy a viszketés terhességi tunet ezekben a hetekben, lehet attól, hogy novekszik a has, száraz a bőr, stb......de persze megemlítem a dokinak, ha még akkorra sem múlik el
ginuska
 
 


sziasztok:)


monica26:
Koszonom a tablit.Priviben kuldtem az adataimat.
>>>En most sem ertem igazan hogy mikor kell mennem a genetikaira. Az Istenhegyin ugye elmaradt a 12. heti a verzes+korhaz miatt es igy a 16. hetre rendeltek vissza. Azt mondtak hogy ez az integralt teszt masodik fele.Viszont igy ez egy csonka teszt lesz....sziasztok:)


monica26:
Koszonom a tablit.Priviben kuldtem az adataimat.
>>>En most sem ertem igazan hogy mikor kell mennem a genetikaira. Az Istenhegyin ugye elmaradt a 12. heti a verzes miatt es igy a 16. hetre rendeltek vissza. Ugy olvastam hogy ez az integralt teszt masodik fele.Nos akkor a teszt elso fele igencsak hianyzik nekem, igy mit fognak osszehasonlitani ?
Es hat ugye akkor mi lesz a 18 heten? Kaosz van agyamban rendesen:(

pattogobolha es Gina:
Koszi a biztatast. Bevallom sokszor nehezen megy az allando fekves, foleg a derekfajdalom miatt. De ahogy hallom a biztatast mindig erot ad:)

szep napot kivanok mindenkinek:)

maria

sünciboglya
 
 


HUHA. valamit nagyon elrontottam, az elso bekezdest ne vegyetek figyelembe :):):):) Elnzest:):):)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk,felrakom a képet ami pénteken készült az uh-n!Első ránézésre lehet fura a baba,de ha jobban megnézitek,simán ki lehet venni,ott balra a feje,látni a szemét a kezeit és a pociját.A lába azért maradt le,mert a szonográfus csajszi nem tudta egy az egyben az egész babót elkapni!
:wink: :lol:

Kép 12 hetes pocaklakó

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Pattogo
Nagyon szep, HATALMAS pocak! :shock: :lol:

Ginuska
Gratula a hazassaghoz!! :wink:

Sziszko
Gratula a jo eredmenyekhez! :D

Kkia
Szep feher ruhad lesz?? Dejoo! :lol: Ha gondolod rakhatnal majd fel kepet az eskuvo utan! nagyon kivancsi vagyok! :wink: :lol:

Sunci
Megkaptam a privit, bele is irtalak a tabliba! :lol:


Babamozgas: Charlotteot a 18.het kornyeketol kezdtem erezni! :lol:

Eskuvo: Meg Mo.-on volt, igazi jo magyar lagzi, kb 350-en voltunk, igazi magyar szokasokkal stb. Nagyon jo volt! De nekunk ugy volt, hogy a polgari eskuvo az egyik szombaton volt, a szuk csaladdal+tanuk (itt csak egy feher lenge ruhaban voltam), utana vacsi volt etteremben. Es a kovi het szombaton volt a templomi+a lagzi, nagy feher ruhaban, rendesen. :D
Vendég
 


sziszkó29,
Nagyon edi a babo fotoja! Abszolut nem fura, sot! Jo kep!
(Az en babomrol keptelenseg normalis kepet osszehozni, ezert neveztuk el Maszatkanak...)
Erdekes, a monitoron amikor nezzuk mindig jol latszik, amikor meg fotorol van szo a gyerek mindent megtesz hogy a leheto legkevesebbet lehessen megorokiteni belole:)))

Szoval szerencses vagy mert jol kiveheto a babod a kepen:)

sünciboglya
 
 


Lanyok, nem ertem ezeket a vonalzokat! Ez amit most csinaltam tengap ota elmaszott idoben.... a masik vonalzom meg jol jelzi az idot.... 14 hetes vagyok ma..... a vonalzo meg faziskesesben:(

(Megprobalom ujra csinalni, hatha?)

sünciboglya
 
 


Ujra csinaltam a vonalzot...

Hat en ezt nem ertem! most megy 14 hetes es 8 (!!!) napos kort irt ki......

Asszem immigralok Cuba-ba!! Most mar tuti!! :evil:

sünciboglya
 
 


Jajj elso babasok!

Talan meg korai, de nekem megvan a babakelengye listam,amit meg Charlotte elott allitottam ossze. Ha szeretnetek, szivesen folrakom!
Vendég
 


monica, johet a lista, nekem nagy segitseg lenne:) koszi:)

sünciboglya
 
 


Most van pont egy kis idom, ugyhogy fol is teszem:
Nekem Charlotte nyari baba volt, de most teli babara atirtam a ruhakat:

Babaruhak
- 5-6 db 56-os body (kombidressz) hosszu ujju,vallan patentos,de legjobb,ha elol is pettentos
- 5-6 db 56-os rugdalozo, a legjobb az aminek van labfeje is
- 2-3 db polo, ha ujjatlan rugit veszel
- 2-3 db pulover vagy kardigan
- 1-2 db triko
- 1-2 db kiskabat (kocsikabat)
- 1-2 db sapka: a legjobb ami az allanal megkotos
- 4-5 par zokni (0-as meret)
- 2-3 db harisnyanadrag (pamut)
- 1 db kiscipo (csak olyan mamusz fele)
- 1 db overall: legyen belelt, vizlepergetos, olyat erdemes venni,aminek van labfeje is meg kesztyuje

Felszereles
- babakocsi: lehetoleg nagy vagy bolygokereku,tobbfunkcios,esernyo alakura csukhato (konnyen), a legjobb ha a tolokart atlehet hajtani a masik oldalra is, hogy a gyerek szemebe ne susson a nap.
- hordozo: 0-9 kiloig van
- kisagy : a legjobb, ha olyan aminek a magassagat lehet allitani.es figyeld, hogy a racsok tavolsaga ne legyen tul nagy!
- matrac: legjobb a kokuszmatrac.
- 1 db agynemugarnitura: parna tilos!
- 1-2 db agynemuhuzat
- 1 db vastag takaro (babakocsiba)
- 1-2 db vekony takaro (otthonra)
- 3 db lepedo: lehetoleg gumis
- 1-2 db halozsak: nagyon praktikus, csak nem minden gyerek viseli el.
- 2-3 db frottir furdolepedo: lehetoleg olyat, aminek van kapucnija
- anyagpelenka 10-15 db
- babanak kulon szennyeslada a ruhaknak
- szemetesvodor pelusoknak
- kisszekreny ruhaknak
- pelenkazo: legjobb ha a pelenkazo alatt van komod, es akkor nem kell kulon ruhas szekreny
- pelenkazo fele kispolc a tisztalkodo cuccoknak
- napellenzo autoba
- mellszivo (nekem ebbol volt Avent kezi es elektromos is, a kezit jobban szerettem)
- melltarto betet a kicsoppeno tej miatt


Tisztalkodas,apolas
- furdeto, sampon: nekem a Nivea valt be, de vigyazat a Johnson termekekre sok baba bore allergias!!
- babaolaj
- hintopor (nekem ebbol is Nivea volt es lesz)
- testapolo krem: orvos irja fol!
- popsikrem: orvos irja fol!
- popsitorlo (nekem ebbol is Nivea volt es lesz)
- mosopor (en nem vettem kulon babamososzert, halistennek nem kellett, nem volt erzekeny a bore)
- kad: aminek nem eles a pereme (ajanlott venni hozza kadallvanyt is,mert letorik a derekad)
- koromvago ollo (szerintem felesleges kulon babaollot venni, mi a sima kisolloval is szepen le tudtuk vagni a kormet)
- vizhomero (nekem digitalis van,ami uszik a vizen)
- lazmero (nem ajanlom se a csikot, se a fulbe rakhatosat, nem mer pontosan!)
- orrszivo: van kezi is, akkus is, porszivora rakhatos is (en az utobbit ajanlom, eleg felelmetesnek tunik, de nem az!)
- steril vatta koldokhoz
- fultisztito palcika: van biztonsagi is
- pelenka eldobhatos: newborn meret
- alkohol: nekem ezt is orvos irta fol!
- lazcsillapito kup
- babahajkefe (hulyesegnek tunhet, de a nagyhaju babaknak igen hasznos, a ledorzsolt koszmot is el lehet vele tavolitani, illetve nagyon el tudjak aludni a hajukat a babak :D )
- muanyag kiskanalak

Ami nem letfontossagu, de jol johet
- bebior+legzesfigyelo (ajanlom az AngelSounds-t) ugy tudom ezeket lehet berelni is.
- ejjelilampa vagy ejjelifeny
- szobahomero
- parasito keszulek: foleg panellakasba!
- muanyag talkak
- cumi 1-es meret
- 3-4 db cumisuveg kulonbozo meretekben (nekem Avent valt be)
- cumisuveg mosokefe
- cumisuveg melegito
- pelenkazo taska (praktikus utazaskor vagy setakor)
- fertotlenito folyadek cumiknak
- baldachin: esztetikus, de kulonosebb funkcioja nincsen,max a bogaraktol ved
- fejvedo vagy racsvedo (szerintem ez fontos!)
- kenguru,hati hordozo stb. (nekem egyik se volt)
- eloke (eleinte nem fontos)
- bimbovedo krem ha kisebesedik
- haskoto: csak huvelyi uton szuloknek!! csaszarnal tilos!
Vendég
 


Korhazba ami kell:

- 2-3 db haloing: vegig gombolosat ajanlok a szoptatas miatt.
- 2-3 db eldobhato bugyi az elso napra
- melltarto (szoptatos)
- melltarto betet
- 1 csomag nagy nedszivokepessegu betet
- tanyer
- bogre, evoeszkoz (en nem szivesen ettem a korhazi evoeszkozokkel,pedig maganba szultem :oops: )
- torolkozo legalabb 2
- tisztalkodo szerek
- kontos
- papucs
- konyv,rejtvenyujsag,laptop :lol: , fenykepezo
- iratok!!!! (szemelyi,kiskonyv,TAJ kartya, hazassagi level vagy apasagi nyilatkozat)
- pelenka a babanak (sok helyen nem adnak)
Vendég
 


remelem segitettem, a tapasztalt mamik meg kiegeszithetik! :lol:
Vendég
 


monica: Hűha. Ez egy komplett babakelengye lista.. :shock: :lol: :lol: Szerintem ezt a végefelé is felrakhatod párszor. :D :D

sziszkó: nagyon jó kép! Nagy fej, nagy pocak. :lol: :lol: imádom az ilyen képeket. :D

ginuska: akkor jó. Vivinél az utolsó egy hónapban borzalmasan viszketett a hasam. Laránál már nem volt csak kicsit. Viszont érdekes, mert Vivivel a közepétől kijött végig a hasamon a sötét terhességi csík, Larával viszont abszolút nem. Kíváncsi leszek most előjön-e.

sünciboglya: :D Szólj, ha bíztatás kell. :wink: :D

kopee: azért nekem is van ott fölösleg, hisz 74 kilóról indulok. Mindkét lánnyal 82 kilóval mentem szülni. A külömbség annyi, hogy Vivivel 62-ről kezdtem. De tudod mit? Klasszisokkal jobban érzem magam 74 kilóval, mint anno 56-60-nal. :lol: :lol: És nem is akarok lefogyni. Punktum. 8) 8) :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sziaszkó cuki a babád!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jó a lista is!!!!!!!!!én ki is nyomtattam és kipipáltam ami már megvan........ :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Esküvő
Kép
Vendég
 


Babamozgás
Hát... érdekes lesz, ahogy a két gyerek mozgolódik majd a pocakomban :wink:

Süncigoglya
Kitartást!

Sziszkó
Gyönyörű :lol:

Monica
Köszi a listát!
Vendég
 


twinsmomma gyönyörű menyasszony voltál!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jelentkezem én is esküvői képpel
Kép

Kép

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége, én hulla fáradt vagyok :lol: és alig várom, hogy már kedd délután 4 óra legyen és ott feküdjek a 4D-n :shock: :oops: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Klasszak az eskuvoi fotok lanyok:)))
A mienk olyan regen volt, mar a fotopapir is kifakult:))))

monica: nagyon koszi a listat, gyorsan el is mentettem mindkettot.
Bar a korhazba maszkalas nalam mar rutin (sajnos) ha menni kell, addigra minden ossze van pakolva mindig amig a mento odaer ertem. :S
De azert a szules mas lesz:) ... bar mar ott tartnanek...

mindenkinek kivanok szep uj hetet es boldog babavarast:)

maria

sünciboglya
 
 


mrsparis gyönyörű menyasszony voltál te is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi Nita!!! :D
Vendég
 


:lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mrsparis,Andi!
Nagyon szép menyasszonyok voltatok! :lol: :lol: :lol:

Köszi lányok a baba nevében is a dícséreteket! :lol: :lol: :wink:

Sünciboglya!
Szerintem csinálj másik vonalzót!Jók a picicbaba.hu-s és a nagyonbaba.hu -s vonalzók is! :lol: :lol:
Hátha ezekkel szerencsésebb leszel! :wink: :D

Most azokhoz a kismamákhoz szólok,akik Pesten laknak vagy ismerősök Pesten!
Szóval tudtok nekem segíteni,hogy hova érdemes babacuccokat menni venni?Hol vannak jó (elfogadható) áron babadolgok? Babakocsi,ruhák stb...
Hallottam már a babyoutlet-ről,azt nagyon dícsérik,de ezen kívül semmi tippünk nincs.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :lol: :D :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


sziszkó a babyoutlet nagyon jó de piszok drága....ugyanebbe az utcába van az ASTI BABA BOLT én anno itt vásároltam sok mindent...babakocsit is.......ha akarod elmegyek veled.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

sziszkó: A lehel térnél is van egy bababolt, és ott is jó árak voltak anno. Bár nem tudom meg van-e még, mert bő 3 éve nem jártam arra.

twins, mrsparis: gyönyörűek voltatok. :)

Nézegettem én is ilyen magzati szívhang hallgatót, de az van rájuk írva, hogy a 7-9. hónaptól lehet csak hallani vele valamit.. Így marad ahol van :D
Paklonom kéne, meg teregetnem a kertbe, de Lara bennt alszik, sem zörögni nem akarok, sem bennthagyni egyedül... Így most lógatom a lábam :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: