Új privát üzeneted érkezett!

Gyöngyi, gratulálok! nagyon formás kispasi! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


......................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.11.19 08:21-kor.
maumau
 
 


Sziasztok!
Bocs a zavarásért, csak szeretnék gratulálni Orsinak(0509) a kislányhoz!
Sok tejcsit és egészséget kívánok, és persze hasonló jókat minden friss Anyukának!
Pocakosoknak gond nélküli babavárást!
Halász doktornál szültem tavaly,akiket érint, azoknak annyit hogy nagyon rendes doki. :D

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 

 
 

Sziasztok

Információra lenne szükségem. Úgy tudom, Batiz Ákos főorvos az Uzsoki kórházban vezet le szüléseket.
Én hosszú évek óta hozzá járok.
Tud valaki valami közelebbit róla?

Köszönöm :)
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem, mi kis tündérünk, Eltuhami Leena is meglátta a napvilágot március 19- én este 21.57- kor. 3350 gr, 57 cm.

Születéstörténetem elég rövid lesz, ugyanis 6 körül kezdődtek keményedések, nyolc körül már kicsit fájtak a fájások, fél kilencre mentünk be a kórházba, háromnegyedkor repedt a burok magától, a doki épp, hogy befutott, mikor induétak a tolófájások és mint írtam, 21.57- re már kinnt is volt a kicsi lány. Szőlőcukorra, homeos bogyókra nem volt időm :lol:

Tegnap jöttünk haza a kórházból, tökéletesen rendben van minden. Sokat eszik, szerencsére tejem is van bőven, sokat alszik is, bár néha már fél órákat ébren tölt szemlélődve

Ne haragudjatok, nincs most időm végigolvasni, ígérem, amint beáll itthon a rend, jövök.

Remélem, minden baba és mama jól van!

Henivel együtt voltunk a kórházban, a kisfia is és ő is jól van, bár nem volt egyszerű a szülése, de majd ő ír.

Puszik

Ors

Kép
[img]
Kép [/img]
orsi0509
 
 


Kissani!

Köszönöm :P
Honnan tudtad meg a hírt?

Puszi
orsi0509
 
 


Szia Orsi!
A részletekről nem tudtam, de örülök, hogy minden ilyen könnyen ment.
Az ovi előtt hallottam a jó hírt! A bátyuska épp akkor érkezett. :D

Olyan meghatóak ezek az első fotók.
És a titkolózás is megérte. Én a harmadiknál sem bírtam a kíváncsiságommal.
Minden jót kívánok.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


gratulálok Orsi!! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Gyöngyi, Orsi: gratulálok!!!!!!!
Gyönyörűek a babák!!!!!
Majd gyertek, ha kicsit ráértek, meséljetek!!!!

Pocaklakós kismamák!!! Élvezzétek ki a terhesség minden pillanatát!!!! Ebbe természetesen beletartozik a türelmetlen várakozás is, ez vele jár!!!! :-)

Kép
jandrea
 
 


Orsi, gratulálok!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Orsi,Gyöngyi,Heni gratulálok!

sutimano76
 
 


Én is gratulálok minden újszölött picinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Én is gratulálok minden újszölött picinek!

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok,

én is gratulálok minden babának és mamának!!

A már babázók, hogy vannak? Sziszó, Sztocsi, papillon, kemse nem hallani rólatok!!

Mi megvagyunk.. már nyugodtabbak az éjszakák:) 4 napja alszunk 11-től reggel 4ig. Cserébe egész nap azzal ijesztget a kiscsaj, hogy nem elég neki a tejem. A mérlegünk über érzékeny, így arra már nem hagyatkozok, mert aszerint éheztetem a agyereket, így most próbálom az ő jelzéseit és pisis pelusait figyelni:)

Sztocsi, te honnan láttad, hogy afiúcskának már nem elég a tejed? ÉS a pótlás nem zavarta meg a szopásban?

Jó hétvégét mindenkinek!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


szia Orsi!

örülök, hogy alakulnak az éjszakák! néha még az én babám se alszik ennyit éjszaka! :lol:
hát mi nehéz esetek vagyunk/voltunk... én ugye eleve bimbóvédővel szoptattam, úgyhogy semmi sem zavarta meg a szopizásban. csak hogy elfogyott a szopiznivaló! :) de ez szerintem biztosan nem a pótlás hibája volt, hiszen szó szerint pótlás volt, és nem szopi helyett kapta. de az okos nénik azt szokták mondani, hogy inkább ne adjunk tápit, csak ha már elengedhetetlen. persze azt senki nem mondja el, hogy mikortól lesz elengedhetetlen...
mi onnan tudtuk, hogy éhezik szegény, hogy 1 teljes napig visított a gyerek. szó szerint. nem tudta semmi megnyugtatni. ha cicire raktam, rávetette magát, mint egy kis vadmacska, szívott 2-3-t, aztán kiköpte, és bömbölt tovább. és ezt kb. 20 percenként csináltuk egész nap. másnap annyira kész voltam, hogy párom etette meg reggel a gyereket táppal. vadul rávetette magát, és egyszerre lehúzott 180 ml-t. se addig, se azóta nem evett ennyit egyszerre (most tartunk olyan 160 körül). utána elmosolyodott, és egy szó nélkül bealudt. ilyet nem csinált akkor már jó 3-4 napja. egyszerűen látszott rajta, hogy végre elégedett. akkor vált számunkra egyértelművé, hogy ez volt a baj.
nálunk a pisis, kakis pelusok számával sose volt baj, az nálunk valamiért nem volt mérvadó ilyen szempontból.
ezek után legyen okos az ember! :)

velünk egyébként minden ok! ma vagyunk 12 hetesek, pocifájás múlóban, mióta nincs ez a tej-mizéria, sokkal nyugisabb az egész család, és én fizikailag is sokkal jobban érzem magam. porontyom szépen nő, már akkora hosszra, mint egy 4-5 hónapos (az apja 2 méter, biztos rá ütött :D ), hízik is, állandóan mosolyog, játszik a csörgőjével, emeli a fejét. a csípője is negatív lett az uh után. szal most tényleg minden rendben van! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Nagyon rendes Petra baba, hogy ilyen sokat alszik :D !
Sajnos nekem is kevés volt a tejem (már elapadt :cry: ), ezért én mindig mértem mérlegen, hogy mennyit szopizott.
Szerencsére nincs baj az étvágyával 4-5 óránként bekajálja a 180ml-t. Lassan eléri a 7 kg-ot :D !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Lányok, jó olvasni a soraitokat. Mármint nem azért, hogy már nem szoptattok, hanem mert mi is pont ilyen cipőben járunk.
Egyfolytában figyelem Petrát, és próbálom kitalálni, hogy nem éhezik-e. Mert a mérlegen képtelenség lemérni, a pelusok nálunk sem mérvadóak.

Szóval általában estére már teljesen depi vagyok, hogy most azért sír-e, mert éheztetem. Mikor nagyon megborulok, akkor mi is öntünk belé tápszert, de most az a legújabb, hogy nem hajlandó meginni és ezzel jön a legújabb para, hogy kiszárad miattam.
Ördögi kör :cry:

Örülök, hogy veletek minden rendben!!!!!

Sziszó: nektek milyen Dunaújvárosban? megszoktad már?
Eszter mi merre szoktatok sétálni? Itt a 14 kerben?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat.
Orsi,Heni! Gratulálok Nektek én is!
Ha ismertük volna egymást arcról akkor akár talizhattunk volna a kórházban. Mi 20-án jöttünk haza.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Szilvi: sajnálom a tejcsit. de azért így is elvannak a srácok, igaz? :wink: nem akkora tragédia, mint ahogyan azt egyesek hajlamosak előadni :)

Orsi: te se aggódj feleslegesen! hidd el, sokkal rosszabb azon stresszelni, hogy vajon éhezik-e a gyerek, mint azon, h nem kizárólag tejet kap, ha attól még jókedvű és szépen fejlődik! :)
igen, az örsnél szoktunk sétálni, a kerepesin meg a belső utcákban, a bánkin, stb. ti merre jártok?

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sztocsi annyira igazad van. a tegnap éjszakát végigbőgtem. Először azért, hogy miért nem tudjuk megnyugtatni, utána meg azért, hogy milyen nehezen fogadja a tápszert.Attól féltem, mi lesz ha nem eszi meg és kiszárad itt nekem. aztán mikor elaludt, akkor rájöttem, hogy hogy fog hiányozni a szoptatás meghittsége.

Te mennyi ideig tudtál csak szoptatni és mennyi ideig működött a hozzátápszerezés?

minden etetésnél volt táp és tejci is? bocsi a sok kérdésért, de azt sem tudom,hogy 1 óra múlva, hogyetessem? :cry:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Szorítok minden mamának, hogy legyen elég tejci

üdv kispatak
Vendég
 


Orsi: sajnálom, hogy így alakulnak nálatok a dolgok :( kitartást!!! hidd el, idővel jobb lesz a helyzet!
nálunk a kizárólagos szopi 4-5 napig tartott. már a kórházban kapott tápi pótlást, mert nem indult be rendesen a tejem, és nem is volt elég. 2,5 hónapig tudtam szoptatni. azóta csak tápi van. mi úgy csináltuk a végén, hogy először cici, azt addig próbálgattam, ameddig csak lehetett (mindig visszadugtam a szájába, legalább 20 percen keresztül), aztán utána megkínáltuk tápival, és evett, amennyit gondolt. volt, hogy jóllakott a cicivel, volt, hogy szinte semmit nem tudott belőle enni (főleg este, amikor amúgyis mindenkinek kevesebb a teje).
ha nem eszi a tápot, akkor menjetek el a dokitokhoz! lehet, hogy ír fel másmilyen, vagy pedig tud felírni anyatejet is, ha sehogyan nem boldogultok a tápszerrel!
én a magam példáját tudom felhozni: lehet, hogy a szoptatás egy nagyon bensőséges, intim, szép dolog, de ha minden alkalommal így állsz neki, nyomottan és félve, hogy 'jaj, mi lesz', akkor nagyon hamar meg fogod utálni. na jó, nem ez a jó szó rá, de reggel van, és nem jut eszembe jobb :) nekem a végén a szoptatás már nyűg volt, pont azért, mert az első 5-6 hetet végigszenvedtük. ettől függetlenül az ember megtesz mindent, mert tudja, hogy ez a legjobb a gyerekének... de nem jó, ha ilyen érzelmek társulnak hozzá. a szoptatás legyen élmény a babának, ÉS a mamának is, szerintem.
dehogy baj, hogy ennyit kérdezel, sőt! ha bizonytalan vagy, inkább kérdezz, minthogy magadat emészd! szopis tanácsadóval beszéltél? hátha meg tudna nyugtatni kicsit!

más kérdés: tuti, hogy éhes a babád? csak este van ez a hiszti? nem lehet, hogy csak túlpörög, és azért sír? vagy a kaja után megnyugszik ő is? nálunk mostanában van olyan is, hogy a csöppem nem tud egyedül elaludni és azért sír. ringatni, cumiztatni próbáltátok? tuti nem a pocija fáj?
bocsi, tudom, hogy ezek nagyon butácska kérdések, és lehet, hogy ezeket már rég végigzongoráztátok... de hátha! :)

Kispatak: szióó! :) köszi a jókívánságot! nekünk már mindegy... de a többieknek én is ezt kívánom!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Orsi:
Nem volt nehéz megszokni Dunaújvárost, eredetileg én itt laktam, csak a munkám miatt költöztem Pestre 2003-ban.
Szoptatás: nálunk sajnos kizárólagos szopi nem is volt, minden etetésnél pótolnom kellett tápszerrel. Ha sokat idegeskedsz, azt szerintem a babád is megérzi és a tejci mennyiségének sem tesz jót! Kitartás!!!

Eszter:
Igazad van tejci ügyben! Levike is nagyon szépen megnőtt és nagyon jókedvű, pedig már egy hónapja nem kapott anyatejet.

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


[quote="zaira"]S írta:zairaziasztok

Információra lenne szükségem. Úgy tudom, Batiz Ákos főorvos az Uzsoki kórházban vezet le szüléseket.
Én hosszú évek óta hozzá járok.
Tud valaki valami közelebbit róla?

Köszönöm :)


Szia!

Én nála szültem 2009.01.25-én úgy, hogy nem volt fogadott orvosom és Batiz doktor volt az ügyeletes. Viszonylag gyorsan ment, de.11-kor értünk a kórházba, és 12.30-kor született meg Áron. Ő a harmadik fiam, és 4400 grammal született. A doki nagyon rendes volt, maximálisan végezte a dolgát. Szülés után többször is bejött, megkérdezte hogy vagyunk. Nem éreztem "elhagyatottnak" magam, amiért nem találkoztam előtte vele.
A szülésznőről (?Györgyi) szintén csak jókat tudok mondani, és őt sem láttam még előtte.
doa
 
 


Lányok köszi a biztatást!!!! Egyenlőre próbálom fenntartani a tejcit. Szinte biztos, hogy a saját étkezésemmel van agond. (nem vagyok egy nagyétkű, pláne ennyi folyadék mellett).
Amúgy egy gyerekorvos mondta, hogy a szükséges védelmet már 50 gramm/nap tejci is megadja. Szóval nyugodt vagyok... :D

Húú ,akkor nektek nagyon jó Szilvi.. mi is munka miatt vagyunk PEsten és nagyon mennénk haza Miskolcra!!

Sztocsi: mi a Róna utca, újvilág téren szoktuk róni a köröket:) Petrám csak az utcán kocsiban hajlandó aludni nap közben. Olyan vádlim lesz, hogy ihajjj:)
A fiúcskákról tegyetek fel képet, ha időtök engedi!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Hello Mindneki!

Most épen alszik Hanna. Tegnap este elaludt 11-kor majd reggel arra keltem 4-kor – ez már nálam is beidegződés, mert régebben Hanna ekkor kelt a hajnali etetésre – hogy a mellem szétdurran. Elkezdtem gondolkodni, na most fejjek, ne fejjek, üvegből egyen a gyerkőc vagy szopjon, mert már amint kicsit dolgoznia kell, nem akar szopni. Aztán megnéztem Hannát nem nagyon mocorgott, visszafeküdtem és 6:42-kor ébredtem hogy a pólom teljesen átázott. Meghallottam hogy, kicsit mocorog, felébredt, de nem hangoskodott, de aztán rákezdett. Megkajáltattam és most megint elaludt 8:30-tól.

Pénteken, hogy voltunk a két hónapos vizsgálaton meg oltáson a dokinő azt mondta, hogy Hanna sokat hízott. Nem tudom mivel nem tudtam eldönteni, hogy van e elég tejem ezért a kiskönyvben lévő táblázatot vetem alapul és ott egy 2,90 kilóval született kislánynak 2 hónaposan kb.4,40 kiló körül van. Ő tartotta ere a dokinő azt, mondta, hogy csak 1 kilót kellett volna hízni. A védőnő azt mondta kb az a táblázat jó. Na most legyek okos. Amikor meg eszik a csöppség akkor meg kínlódás van. Dobálja a fejét, hogy nincs tej, vagy ha elveszem a fejét akkor meg hisztizni kezd.
Szóval nekem még a kaja még nem teljesen tiszta.

Tegnaptól bevezetem egy kicsit kemény időpont körüli etetést 6-10-13-16-19-22 amiktől eltérek max fél órát. Valahogy rá kell szokatnom, hogy ami van tej, azt ki „kell” szopnia, meg egy evés nem 1 óráig tart nyammogva. De estére már nagyon ideges volt ő is meg én is. Meg látszott hogy még sincs elég tejem, mert ami korában összegyűlt 100ml szopás után úgy benyakalta, hogy csak na.

Nekem kérdésem lenne Sztocsi hozzád: te mikortól kezdtél adni neki tápszert? Hogy döntötted el hogy akkor most kell még neki kaja? Minden szopás után még x mennyiség tápszert készítettél, és amit megevett az volt az akkori adagja???
Én most ott tartok, hogy tegnap írattam végül tápszert kivettem és elkezdem neki a tápszert adni, és nem kínlódok tovább a szopással.

Az alvás nem érdekel már. Ha napközben nem alszik akkor nem alszik, illetve ha kell valahová mennem viszem kocsival és abban szenderülget, vagy ha az idő olyan akor van a délutáni séta-levegőzés. A lényeg hogy este aludjon.
Inkább az foglalkoztat, hogy ne csak ölben legyen, hanem kis „szabadfoglalkozás” is legyen.
Egy kicsit maga legyen, és nézelődjön fedezzen fel dolgokat, ahogy mellette vagyok. Vasárnap felemelte a kezét, és ami felette van játszószőnyegen felakasztott dolgok dolgokat megütötte. Sajnos ezt az egyet csinálta csak magától. A többi az csak véletlen szerű volt ahogy rúgkapált és mozgott mindene.

Sztocsi-Bjuti: szóljatok és toljuk együtt a babákat meg dumálunk.

Bjuti: mi megyünk Miskolcra húsvét „szombaton” maradunk egy hétig talán.

Sztocsi: minket ma rendeltek vissza az ortopédiára mert valamit látott a dokinő de az első gondolatom a dokinőre, hogy ez agybeteg. Kíváncsi vagyok ma hogy fog viselkedni.

Info azoknak, akik mostanában szülnének: be kellett mennem a kórházba a szülészetre és nem úgy néznek ki, mint akik költöznének.

Kitartás mindenkinek és szép napot.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Sziiasztok :)

Köszönöm!

Ezt örömmel hallom :D Remélem praktizálni fog még és a közeljövőben nem vonul végleg vissza :roll: Már a rendelési ideje csökkent :cry:
Az én nővérem is nála szült volna, de sajna hamarabb jött a baba, így ő is ilyen helyzetbe került, másnál szült :shock:

A picikéhez és a másik két manócskához: jó egésszéget, vidámságot, örömöt és minden szépet és jót kívánok :D


[quote="doa"] írta:doa
[quote="zaira"]S írta:zairaziasztok

Információra lenne szükségem. Úgy tudom, Batiz Ákos főorvos az Uzsoki kórházban vezet le szüléseket.
Én hosszú évek óta hozzá járok.
Tud valaki valami közelebbit róla?

Köszönöm :)


Szia!

Én nála szültem 2009.01.25-én úgy, hogy nem volt fogadott orvosom és Batiz doktor volt az ügyeletes. Viszonylag gyorsan ment, de.11-kor értünk a kórházba, és 12.30-kor született meg Áron. Ő a harmadik fiam, és 4400 grammal született. A doki nagyon rendes volt, maximálisan végezte a dolgát. Szülés után többször is bejött, megkérdezte hogy vagyunk. Nem éreztem "elhagyatottnak" magam, amiért nem találkoztam előtte vele.
A szülésznőről (?Györgyi) szintén csak jókat tudok mondani, és őt sem láttam még előtte.
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk a dokinál, Levi két oltást is kapott. Szegénykém annyira sirt, alig lehetett megnyugtatni :cry: ! Szerencsére estére el is felejtette, akkor már vigyorgott :D !
Egyébként mindent renben talált az orvos, a védőnő is megdicsérte, hogy milyen nagy lett, 63cm 6,95kg.

További jó babázást és babavárást kívánok mindenkinek!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok,
én is visszatértem :D
Csak eddig semmi időm nem volt netezni. Az örömhír, ahogy már itt megpendült, az, hogy március 23-án megszületett a kisfiunk, Flórián. Töltök fel két képet is :)
A sztori nálam is elég rövid tulajdonképpen. Én azok közé tartozom, akiknek nem jött be a prepidil zselé. Hétfőn reggel kellett bevonulnom a szülőszobára zselé-ügyben, úgy, hogy előtte a biztonság kedvéért még rákötöttek a ctg-re, mert előtte hétvégén már elég kevesett mozgott a kisbaba, folyton ébresztgetni kellett. A flowmetria se sikerült, nagyon kevés volt a magzatvíz, ezek a túlhordás miatt lehettek. -Egyébként előtte éjjel kitágultam kétujjnyira, de úgy, hogy nem éreztem belőle semmit szinte (itt se stimmelhetett valami) Szóval, ctg, zselé (nem fáj), apuka kék szerkó, bogyók, stb, ez mind összeállt reggel fél nyolcra. Innen gondoltuk, hogy a várakozás órái következnek, Mecsér el is akart épp vonulni a dolgára (a másik két zselés lánnyal foglalkozni, ők egyébként rendben megszültek) mikor épp oldalra akartam fordulni és akkor vettem észre, hogy nem hallom a szívhangot. Azt hittem, csak elmozdult az érzékelő, de azért szóltam a dokinak, aki ránézett a görbére, és tényleg, eléggé lelassult Flórián szívverése. Erre azt mondta, hogy na, akkor irány a műtő. Apa elsápadt persze, de a nagy ijedtségre idő se volt, mert innentől számítva kb öt perc múlva a műtőasztalon voltam. Elaltattak, mert az epidurálra nem lett volna idő. Apa mesélte, hogy utána kb öt perc múlva szóltak neki, hogy "Jöjjön, apuka, itt egy gyerek!" :)
Flórián egyébként egészséges, 10-es Apgarja lett. Akit császároztak, az tudja, hogyan éreztem magam utána :cry: Ennek ellenére, azt gondolom, hogy nagyon szép élmény volt így, mindent együttvéve. Amikor kihoztak a műtőből, a férjem ott lehetett velem az örzőben, és beszélgettünk, egy idő után Flóriánt is behozhatta hozzám. Az orvosok nagyon profik voltak, Mecsér is, mindenki szuperül tette a dolgát. A kórházzal én meg voltam elégedve, szerintem nagyon rendesek a nővérek, a dokik, a szülésznők, a csecsmősök is, egy- két kivétellel.
Senkit ne ijesszen meg ez a sztori a zselével kapcsolatban, nálam más tényezők is szerepet játszhattak. Kérdeztem a Mecsért, hogy mi lett volna, ha nem használjuk a zselét, azt mondta, hogy ugyanez, csak 12 óra vajúdás után- a lepény nem bíríta a gyűrődést, meg a fájások se voltak valami szuperek.
Most már én is csatlakozom a babázók táborához :)Ezügyben még írok, addig is minden jót, legfőképpen jó alvást nektek,
Üdv
Heni
u. i. nem sikerül a feltöltés, itt egy webcím, ahol nézhettek egypárat:
http://picasaweb.google.com/vlacfer/Flo ... directlink
hermione71
 
 


Heni, gratulálok Flórihoz! Nagyon édes baba :D !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Orsi, Heni, Gyöngyi és minden kismama, aki már nem kismama! :D

Gratulálok nektek, és szurkolok, hogy ki tudjátok pihenni magatokat a sok hercehurca után, és hogy legyen elég tejetek!

Bjuti, Sztocsi, Kemse, meg akiket a szoptatás körüli bajlódás érint! Nem is gondoltam, hogy ennyi mindent kell figyelni, és ilyen parák lehetnek... :shock: :( Mint kívülálló, csak annyit tudok hozzátenni, hogy egy biztos: a stressz nem segíti a tejtermelést. Persze könnyű nekem kibicelni...
Azért elég sok baba felnőtt már úgy, hogy nem szoptatták sokáig, úgyhogy ez adjon erőt a kétségbeesetteknek! És azért kitartás! Szorítok nektek is!

Sanghai

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok!

Először is nagyon gratulálok minden babához. Nagyon szépek! Nagyon megörültem ennek a topicnak. 5 hetes kismama vagyok, és úgy tervezem, hogy első babámat az Uzsokiban szülném meg, mivel nagyon megnyugtatóak a véleményeitek. Lenne pár kérdésem, gondolom tudtok segíteni. Arról nem olvastam, hogy terhesgondozásra hová kell járni. Járányi Beáta doktornő szimpatikusnak tűnik, őt szeretném majd felkeresni. Arra lennék kíváncsi, hogy ő a kórházban rendel, vagy magánrendelése van? Az egyik netes oldalon láttam hogy heti két délelőtt rendel az Uzsokiban, de ez nem tudom mennyire friss. Esetleg valamelyik sztk-ban rendel? Úgy rémlik, hogy egyikőtöknek sem ő volt a fogadott orvosa, de hátha tudtok ebben segíteni. Valahol azt olvastam, hogy a kórházban az epidurális érzéstelenítésért fizetni kell. Ez valóban így van? Egyébként nem is szeretnek EDA-t adni, és ezért van ez? És lenne még egy kérdésem (bár még később tuti lesz 1-2 :lol: ) : a kórházi felújításról tudni valami konkrétat? December elejére várom a babám, érdekelne, hogy addigra várható-e, hogy befejeződik? Köszi előre is az infókat!
Vendég
 


Szia O'hara!

Járányi drnőről nem tudok sokat, csak azt, hogy nagyon sokan járnak hozzá, elég népszerű. A kórházi felújításról senki nem tud még konkrétumot (pénteken voltam a szülésről szóló előadásukon), de állítólag eredetileg novemberre tervezték a felújítás végét. Szóval van remény! :lol:
Persze sztem az sem gáz, ha a felújítás még zajlik, amikor szül az ember. Nekem megnyugtatóak azok a dokik és szülésznők, védőnők, akikkel ott találkoztam. Biztos, h nagyon profik, és sztem inkább ez számít, mint az, hogy milyen színű a fal... (ezzel kicsit magamat is nyugtatom, én még tuti beleesek a nagy kórHÁZALAKÍTÁS-ba).
Epidurálról azt mondták pénteken, hogy nem szoktak adni (én is azt hallottam, h ha akar az ember, akkor fizetni kell).
Hát ennyi. De biztos vannak, akik több infóval szolgálhatnak.
Üdv a csapatban! :)

Sang

Kép
Kép
sanghai
 
 


Szia O'hara!

Nekem a dokim annyit mondott az EDA-ról,hogy úgy van ,hogy van 2 altatóorvosnő akik válalják,h szabadnapon is be lehet őket rendelni,és beadják ez viszont 20 ezerbe kerül.Ennyit kér az altatóorvos.

Felújításról régebben annyit hallottam,h szept-re meglesz.De itt a nov. újabb info!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok

én másik Uzsokis fórumon vagyok aktív, mert már nagyobbak a gyerkőcök.
AZért jöttem ide át, mert van pár dolog amit mi kinőttünk már és eladnám, hátha akad akinek itt szüksége van rá.
Van egy sötét kék Peg Perego mózesünk, 2008-ban vásárolt, nagyon szép állapotban, bontatlan sötétkék PP pelenkázó táskával.
És van egy piros Brevi pihenőszékünk eladó, szintén 2008-ban vásárolt, nagyon szép állapotban.
Akit érdekel, küldjön egy privit, küldök képet és egyéb részleteket.

linda

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Mivel december eleje-közepe táján várható a babám érkezése, a doktornő nem vállalt el. Így a másik kiszemelt dokinőhöz fogok járni (hozzá jártam korábban is vizsgálatokra, így ő nem ismeretlen, megbízok benne, csak sokára kapni hozzá időpontot, ezért nem hozzá mentem a trhesség megállapítása céljából). Ő nem az Uzsokiban, hanem a Szt. Istvánban dolgozik, így már nem érint a kórház átalakítás. Mindenképpen női dokit szeretnék. Habár az Uzsoki jobb lett volna, az István sem lesz rossz, azok alapján, amit eddig olvastam. Aztán persze személyesen is meglátogatjuk majd szülészetet. További jó babavárást mindenkinek, a meglévő piciknek pedig jó egészséget.
Vendég
 


Először is elnézésetek kérem,hogy csak így "bepofántlankodok", de még teljesen új vagyok itt ezen a honlapon.
Juditnak hívnak és 22 hetes terhes vagyok. Eddig Debrecenben laktam ,mert még dolgoznom kellett, de most be kell fejeznem,mert nem bírom csinálni. Itt volt egy aranyos dokim, meg védőnőm is, de "sajnos" váltanom kell, hiszen a férjem mellett van a helyem.
Ezért is szeretném a segítségeteket kérni!!!Remélem valaki majd tud :?
Jövő héten költözök fel Budapestre /Bp - Zugló/ , és keresnem kell magamnak nőgyógyászt.
Tudnátok ajánlani olyan orvost, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját, tapasztalt és tényleg nem az első szempont neki, hogy mennyi köteg pénzt kap.
Azt már tudom,hogy ki lesz a védőnőm, de most keresnem kell egy olyan dokit,akihez tanácsadásokra járhatok,és intézi a táppénzes papírt is stb.

Előre is köszönöm, ha tudna valaki segíteni nekem.

U.i: Kicsit tudatlan vagyok.....De a zuglóiak az Uzsoki Kórházhoz tartoznak?????
szgiuditta
 
 


Szia SZgiuditta!

Tanácsadásra az ÖRsre fogsz tudni járni a TP-s papírt is ott tudod intézni. Nekem soha nem volt gond vele.

Az orvosokkal kapcsolatban a topikot tudod visszaolvasni.

Üdv:ORsi

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Köszönöm Orsi a válaszodat!

Az az igazság,hogy még nagyon félek mindentől, hiszen első baba, meg új város, új hely!!!
Ne haragudj, de kérdezősködnék :? Ha bemegyek a Örsre, ott van kirendelt doki, vagy van választhatási lehetőség????

További szép napot neked!

Üdv: Judit
szgiuditta
 
 


Na most olvastam el a válaszomat, Még nagyon korán van.... Elnézésedet kérem a helyesírási hibáimért :)

Szval nem választhatási lehetőség hanem választási lehetőség :)

Látom, nem rég szültél. Azt megkérdezhetném, hogy hol szültél?
szgiuditta
 
 


Szia Judit!

Valószínűleg Te is augusztusban fogsz szülni. Én is hivatalosan aug. 1-re vagyok kiírva.
Az én dokim magánrendelésén végzi a tanácsadást, hozzá járok havonta és a kórházban mindig ő csinálja az ultrahangos vizsgálatot. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, fiatalos, alapos.
Bár tapasztalatom nincs, de úgy tudom az Örsön rendel Mecsér, Fábián, Hajdú doki, akik az Uzsokiban is dolgoznak. A Hermina utcai Sztk-ban pedig Lukács doktor, de talán ott nincs terhesgondozás, de magánban végzi. A többi mások által dícsért orvosok, Járányi Bea doktornő, Sztakó Péter, Csapó Csaba azt hiszem nem rendel sztk-ban, magánrendelésre lehet hozzájuk menni.
Tudod már a pici nemét?

Üdv,
stocki

Kép
stocki
 
 


Szia Judit!

Én Csapó dokiról tudok mondani infot. Csak magánja van, és elég húzós már az összeg, viszont nagyon jó orvos, az első lányomat is nála szültem, és teljesen meg voltam vele elégedve.
A tp. papírokat a háziorvostól kaptam, tehát én az Örs sztk-ba se jártam túl sokat. Talán ha kétszer voltam, a többit a saját védőnőmmel intéztem.

Merre felé költözöl Zuglóban?

Pont tegnap voltam a dokinál, és ott beszélgettem a szülésznővel, májusban költöznek le, decemberben lesz átadva az új osztály. Hát addig nem tudom kihúzni :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sziasztok!

Szgiuditta: Én magánorvostól tértem át a Mecsérhez az Örsre. A magándokim az AFP előtt nyögte be hogy nem válall el. A terhesgondozásra meg egyébként is kellett volna járni az Örsre. Bementem a nőgyógyászaton mindegyik dokihoz és elmondtam orvost keresek szüléshez és a Mecsér volt a legnormálisabb nekem. A szülésnél is bevált meg a terhesség idseje alatt is. Ő már csak az Őrsön meg a kórházban dolgozik. A magánrendelést letudta. Plussz nekem a munkahelyem miatt már korábban TP-re kellett mennem aki meg a 13.kerben van. Mecsér mondta, hogy majd ő átvesz engem TP-re ne kelljen folyton emiatt járnom a háziorvoshoz. A korábbi oldalakon viszaolvashatod szülésem történetét.

Babás anyukák hogy vagytok? Telnek a napok, csperednek a babák?
Nálunk a húsvét ideje alatt teljesen felborult az itthon beállt napiritmus. Visszaszoktatás folyik.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Orsica,

Megkérdezhetem, hogy neked van választott szülésznőd?
Kérdeztem a dokimat, de azt mondta az Uzsokiban annyira nem szokás, és nem is ajánlja. Most nem tudom érdemes-e.
Köszi szépen.

Kép
stocki
 
 


Orsica,

Megkérdezhetem, hogy neked van választott szülésznőd?
Kérdeztem a dokimat, de azt mondta az Uzsokiban annyira nem szokás, és nem is ajánlja. Most nem tudom érdemes-e.
Köszi szépen.

Kép
stocki
 
 


Szia Orsica!

Nagyon szépen köszönöm az infókat!
Még egy kérdesém lehetne, hogy az Örsön könnyen meg lehet találni az sztk-t????? Azaz igazság,hogy még csak kétszer voltam fenn Bp-n, amióta odaköltözött a férjem!
Gvadányi u.25-27 szám alatt vannak T-com-nak szolgálati lakásai és ott fogunk élni kb 1 évig.

Amúgy a védőnők aranyosak?segítőkészek? Én a Csertő par 3/c- hez fogok tartozni és Vidra Judithoz.

Jövő héten fogok felköltözni véglegesen, mert még vasárnap töltött az utolsó munkanapomat(Végre!!!!)

Kiadták az összes szabimat és van kb 2 és fél hetem, hogy találjak addig orvost, aki felvesz táppénzre.

És te melyik részén laksz a XIV.kerületnek???

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Szia (Kemse) Emese!

Akkor te azt mondod, hogy Mecsér doki nagyon jó. Ahogy itt olvasgattam már korábbi hozzászólásokat, sok jót olvastam már róla. Ő hány év körüli? Hol találok infót, hogy ő mikor rendel?

De szerintem ha jövő héten felköltözök, akkor megkeresem,hogy hol is találom az Örs Sztk-t???

Lesz időm:)

Köszike neked is az infókat!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Az Örsön nagyon egyszerű az SZTK-t megtalálni, az IKEA és a SUGÁR közötti épület, el sem lehet téveszteni.
Elég közel fogunk akkor lakni egymáshoz, mert én meg a Gvadányi-Kalocsai majdnem sarkán lakok. Ha feljössz és ráérsz, akkor tudunk is találkozni, mi non-stop kinn vagyunk ( persze ha nem esik az eső), na és persze tudunk majd együtt babázni, egy darabig :D
Én is a Csertő parkba tartozok, csak én Farkas Gabihoz.

Pont kikérdeztem a doki asszisztensét, aki ugye szülésznő, hogy most mi a helyzet náluk.
Az elsőnél nem volt fogadott szülésznőm, egy nagyon aranyoshoz kerültem, minden rendben volt.
Most forgó rendszerben dolgoznak, és akinél szültem júliusban lesz szülőszobán, a másik akit meg ismerek, meg csak aug-ban. Azt mondták, ha épp nincs műszakban amikor szülök, akkor el tud vállalni, ez ugye necces. Ezért nem is lesz fogadott, remélhetőleg megint egy normálisat fogok majd ki. És tényleg nem nagyon szokás náluk.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsica!

Köszi az infót, ha most felmegyek, az lesz az első dolgom,hogy megnézem!!!!
Örülök,hogy ilyen közel lakunk egymáshoz!!!
Fel is szeretném minél hamarabb térképezni a helyet!!!
Félek is ettől az egész helyzettől>új hely, baba stb.

Majd lesz, ahogy lesz!!!!De szeretnék majd tanácsokat kérni tőled,de csak akkor ha nem tolakodó részemről.....

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Dehogy tolakodó, örülök minden új ismeretségnek, néha én is bedepisedtem, amíg nem találtam itt a közelben babás-mamás barátnőt. Nem jó egyedül az tuti. Legalább már valakit "ismersz" majd amikor itt leszel.

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?