Új privát üzeneted érkezett!

Úgy döntöttem egyelőre pihentetjük az igazi krumplit, ma Univer Bio alma-burgonyát fog kapni, az is 4 hónapos kortól van ráírva.

Kíváncsi vagyok ilyen formán jobb lesz-e a fogadtatása :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


LKata: hát a fogzás az változó idejű dolog... :(

A leírásod alapján nektek tényleg megérett az ágy lejebb szerelése :D

Nagyon ügyes Norbika!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Clau, ezek a dédis képek nagyon meghatóak. :)

Kata84, sohasem személyeskedtem senkivel, mert mindenkit tiszteletben tartok. Folyamatosan azt írtam, amit én gondolok, és amilyen információkat begyűjtöttem. Egyelőre még nem hoztak semmilyen törvényt, s ha hoznak is, a következő kormány egy tollvonással akár vissza is állíthatja az eredeti állapotot, vagy éppen olyat szigorít, hogy mindannyian pisloghatunk, ahogy tudunk. Lásd angol, holland minta.
Valóban néhány dologban sokkal másképp gondolkozom, mint a topikozók, pl. én nem adtam hálapénzt az orvosomnak, nem tulajdonítottam jelentőséget a hazamenős ruhának, nem akarok húst és tehéntejet adni a gyereknek, csak azért mert szokás, stb. Ezeknek hangot is adtam és ezután is hangot fogok adni, mint ahogy a többiek is kinyilvánítják véleményüket a saját stílusukban. Legfeljebb nem olvassa majd el, akit zavar. :)

Sz.veronika, ha pár hétig pihenteted a krumplit, a benne lévő keményítő cukorrá alakul, és emészthetőbb, édesebb lesz a babának. :) De lehet kapni édes burgonyát is, próbáld azzal. Nálunk még nem aktuális a dolog.

Lkata, szerintem is lejjebb tehetitek az ágyat. Sajnos elkezdődik a hajolgatós korszak, ami nagyon kikészíti a derekat. :( Volt alkalmam a hotelban az utazó babaágy kapcsán kipróbálnom. Nagyon ügyes Norbi. Jártok még tornáztatóba?

Kép
szöszke
 
 

 
 

Bettyna: a link a 3. baba-mama taliról szólt volna :)

http://riztejbeg.extra.hu/Tali_3.html

jajj, jajj ne duzzogjatok rám :D

Csak a bizniszeimet zárom le a munka elárasztása előtt...

Van rengeteg... ;)

Sziget, állatkert jövőhéten, jóóóó lesz! Adri? Linh? Többiek?



Ma megyünk Borival a margitszigetre az állatkerthez... 2-3-ig...
Valaki nem jár arra?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: jövőhét a tervezett tali időpont Bettynáék miatt :D

Igen, az ingatlan eladás most nehezebb dió.... De cserébe talán jobbak az árak a piacon, ha veszel, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby, a teák közül próbáltad már valamelyiket?

Kép
szöszke
 
 


Marek: írtam PÜ-t, remélem megkaptad... :)

És igen, hatott a dorgálás... el is szégyeltem magam... Kérdezd meg Sensit :D

De te is tehetsz ám róla, mert belinkelted a meskát... és beleszerettem a foltvarrásba... most épp azon ügyködöm :D

Vettem pár anyagot foltnak, és még nem döntöttem el, hogy mi legyen belőle... :) ez a legnehezebb része...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[quote="szöszke"][ írta:szöszkeb]Nymalac, köszönöm a pontos szövegértelmezést! :D És hogy felvitted az 5 hós adatokat.


:D nincs mit! Remélem helyre áll a rend itt a mi kis családunkban :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi első harapás: juj, nagyon jujjjjj :S
Nem baj, hogy akkorát üvöltöttél, így tanulja meg, hogy az nagyon fáj neked! Lili az első harapás után 6 hónapig nem harapott meg egyáltalán... akkor volt egy baleset megint, és kész pasz ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata, Szöszke: úgy érzem béke illatok szállnak erre felé :) :virág:

Köszönöm szépen lányok! Szeretlek titeket! :ölelés:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: borostyán láncot sajnálom... szerintem nem veszélyes, de mindenki maga dönti el, hogy mitől féljen :D Lilinek én sem vettem babakorában ;) Most mind a 3unknak van :D

Munka: nos a gépem kékhalált hal folyamatosan, ezért szervízben van... amíg nem készül el, addig én csak tengek lengek :D És a privát dolgaimat viszem csak... Pl. ma a szigetre ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, nincs szél?
Különben ezen a jövő heti időjárás rajta van:
http://www.koponyeg.hu/

Kép
szöszke
 
 


Nymalac, juj, elfelejtettem megdicsérni a varrományodat. :shock: Gyönyörű lett a MT! ;-) Mennyi volt az anyagköltég? Úgy kb? És hány órát dolgoztál vele? Én is szeretnék varrni, csak el kellene hoznom a gépemet a régi házból.

Kép
szöszke
 
 


Clau, feltettem a Ti képeiteket is :) nagyon édes a kis Balázs fiú!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[quote="szöszke"][ írta:szöszkeb]Nymalac, juj, elfelejtettem megdicsérni a varrományodat. :shock: Gyönyörű lett a MT! ;-) Mennyi volt az anyagköltég? Úgy kb? És hány órát dolgoztál vele? Én is szeretnék varrni, csak el kellene hoznom a gépemet a régi házból.


Mt 3 nap non stop meló... plusz hetek a tervezésre, mert ez saját tervezés... sok sok lopott ötlet alapján :D

anyag ktg... anyutól kaptam a zöme anyagot, ergó az nem volt nekem ktg... a foltok, mintás anyagok, hevederek, gombok, csatok, ilyenek, 5eFt alatt voltak... :D Asszem, nem esküszöm meg rá...

De nagyon szép lett :) Nagy sikert arattunk vele.

ha szeretnél varrni, body mintát tudok adni, és ötleteket adni a többihez, ha érdekel :D

ari vagyok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Megyek, mert oda kell érni a szigetre a sok cuccal, és még fel sem öltöztünk, bori alszik, a pelusok a mosógépben... jaj

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok!
Köszönöm a kedves szavakat,át is adom mindet Tominak egy-egy puszival kísérve :lol:

Szöszke!
Még nem próbáltam,csak olvastam a könyvben,meg ti is beszélgettetek a teákról és gondolom ez így jobb,mint a cukrozott baba tea :roll:
Én igazándiból nem is akarok Tomcsinak teát adni,jobban szeretném,ha a vízre szokna rá.
Meg még nem is nagyon itatom.
A csipkebogyótea mondjuk nagyon finom,azt tudom, többi számomra semleges. :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Nymalac, igen, ari vagy. :) Különben így, hogy body szabásminta, nem is ad ki semmit a google. Én úgy szoktam, hogy kifordítom a ruhákat, és megnézem, hogy vannak összeillesztve. Nem dolgoztam még szabás-varrásminta után, csak ránézésre.

Kép
szöszke
 
 


Kérdés mindenkihez:
Fülpiszkával hogy álltok? Használtok? Mikor, mire, milyet?

Kép
szöszke
 
 


Clau!
nekem is nagyon tetszik a dédis kép,meg a többi is :) nagyon édesen mosolyog :)
Tényleg,mi lett az orvosnál Balázs nem hízásával? Hízik most már? kell szednetek vasat?

Adri!

Én is úgy tudom,hogy ht-vel / tápszerrel már nem kell K-vitamint adni,csak a D-t. legalábbis nekem az orvosom már nem írta fel a K-vitamint,ezzel az indoklással.

Ildi!
Cicibe harapás :oops: :roll:
nagyon fájhatott!!
Én abban bíztam,ha majd kijön a fog nem harap,mert egyenlőre rajtam edzi nem létező fogacskáit Tamásom, de így azért még nem annyira fájdalmas.

Chicco Happy Snack etetőszéket vettünk a Minimanóban. Azért még nem sokszor teszem bele Tomit,de néha azért ott eszünk. Kipróbáltunk 5 fokozatban dönthető üléseket is (ez 3 fokozatú),de sajnos nincs értelme nálunk,mert abban Tomi teljesen felül,zavarja a "félig ülés".

LKata!

Már nincs itthon őszibarack,úgyhogy vettem bébiételbe őszi-alma mixet és nagyon ízlett Tominak,most délben ezt ettünk. Köszönöm az ötletet!!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Szöszke!
mi nem használunk. nem merünk belenyúlni a fülébe,nem is szabad,ami kijön fülzsír,arra viszont jó az enyhén nedves textilpelus is fürdés után.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kérdés: ugye csináltam ma főtt krumpli+alma+anyatej pépet. Betettem a hűtőbe a maradékot, de egyáltalán ma még odaadhatom neki? És ha igen, jó ha úgy melegítem, hogy forralok vizet egy fazékban és abba teszem a poharat, hogy melegedjen?
És egyáltalán mennyire kell az ilyen pépeknek melegnek lennie? Szobahőmérséklet az oké????


Szöszke - van az a babafülpiszkáló, aminek van egy nagy puklija, hogy ne leheseen mélyen a fülébe nyúlni, én azzal szoktam áttörölni neki füri után.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

Próbálok írni, amíg alszanak a srácok.

[b] Igaz, h a D VITAMINT egész évben adni kell[/b]?? Ábel nyáron nem kapta....

Gyed-Gyes téma:
majd látjuk mi jelenik meg a közlönyben, az lesz a hivatalos.

Az biztos, h jövőre az új kormány nem törli el a megszorításokat, örül, h valaki megtette helyette. Persze megígérni megfogják az biztos, de nem csinálják vissza.

Én nagyon szeretem ezt a csapatot, örültem, h nálunk nincs összezördülés. Sokunknak nincs más kikapcsolódása csak a net. Érthető, h néha fáradtabbak, ingerlékenyebbek vagyunk, de MI ÍGY VAGYUNK JÓK, KEDVESEK, ARANYOSAK, SZERETNIVALÓK!!őrizzük meg az a topicbarátságot,mert nagy kincs. Ha bárki is elmegy, megbomlik az egység... SOKAN VAGYUNK, SOKFÉLÉK, DE ÍGY KEREK A VILÁG.....

Köszönöm a fiaim dícséretét. A 3. képen ha megnézitek, Konsti felemás zokniban van :lol: :lol: :lol: Ábel a stylystja :lol: :lol: :lol:

Most kezdenek együtt játszani, vagyis Ábel jókat kacag Konsti hasraesésein, botladozásán. Konsti imádja a bátyust, kacag neki én meg gyönyörködöm, fegyelmezek....

Tücsök!
Fruktózérzékenység :evil: :evil: :evil: :evil:

az adókedvezménnyel egyetértek!!

Ildi!
Én próbálok tízórai-uzsi gyümit adni, ebédre krumplis gyümit vagy zöldséget... Mindent szopi után egyenlőre....próbálom megtartani a tejem....

Konsti szőke, világosabb kék szemű.... :lol: :lol: :lol: :lol:

[b]Van még valaki, aki nem ad üveges bébiételt????????
Aki biót ad az mitől bió?? és biztos, h bió a bió???????
[/b]


fekvőfelület lerakás: nálunk is aktuális, Kpnsti felemeli a lábaival a pelenkázólapot....

folyt . köv. mosogatnom kéne...pussz



[/b]

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Próbálok írni, amíg alszanak a srácok.

[b] Igaz, h a D VITAMINT egész évben adni kell[/b]?? Ábel nyáron nem kapta....

Gyed-Gyes téma:
majd látjuk mi jelenik meg a közlönyben, az lesz a hivatalos.

Az biztos, h jövőre az új kormány nem törli el a megszorításokat, örül, h valaki megtette helyette. Persze megígérni megfogják az biztos, de nem csinálják vissza.

Én nagyon szeretem ezt a csapatot, örültem, h nálunk nincs összezördülés. Sokunknak nincs más kikapcsolódása csak a net. Érthető, h néha fáradtabbak, ingerlékenyebbek vagyunk, de MI ÍGY VAGYUNK JÓK, KEDVESEK, ARANYOSAK, SZERETNIVALÓK!!őrizzük meg az a topicbarátságot,mert nagy kincs. Ha bárki is elmegy, megbomlik az egység... SOKAN VAGYUNK, SOKFÉLÉK, DE ÍGY KEREK A VILÁG.....

Köszönöm a fiaim dícséretét. A 3. képen ha megnézitek, Konsti felemás zokniban van :lol: :lol: :lol: Ábel a stylystja :lol: :lol: :lol:

Most kezdenek együtt játszani, vagyis Ábel jókat kacag Konsti hasraesésein, botladozásán. Konsti imádja a bátyust, kacag neki én meg gyönyörködöm, fegyelmezek....

Tücsök!
Fruktózérzékenység :evil: :evil: :evil: :evil:

az adókedvezménnyel egyetértek!!

Ildi!
Én próbálok tízórai-uzsi gyümit adni, ebédre krumplis gyümit vagy zöldséget... Mindent szopi után egyenlőre....próbálom megtartani a tejem....

Konsti szőke, világosabb kék szemű.... :lol: :lol: :lol: :lol:

[b]Van még valaki, aki nem ad üveges bébiételt????????
Aki biót ad az mitől bió?? és biztos, h bió a bió???????
[/b]


fekvőfelület lerakás: nálunk is aktuális, Kpnsti felemeli a lábaival a pelenkázólapot....

folyt . köv. mosogatnom kéne...pussz



[/b]

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Bocsi a duplázásért!!

Ildi!
Én mikróban langyosítom, szobahőmérsékletűre.

Konsti emelgeti a pelenkázólapot:


Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ma én vagyok az ügyeletes :D
Tomi alszik,a lakás rendben,úgyhogy van időm :)
D-vitamint én úgy tudom egész évben adni kell.

Bio:
én innen vettem eddig:
http://www.naposoldal.com/zoldsegbolt.html

és ezzel szemezek:
http://biobarlang.hu/shop_cat.php?shop_id=2330

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby...örülök hogy tomikának bejött az alma-barack! :D

NyMalac...köszi! :D :D :D Írtam Pü-t!

Ildi...szerintem másnapra elteheted a főzelékmaradékot, az anyatej sem romlik meg benne.
De ha melegíted másnap akkor kicsit melegebb legyen mint szobahőmérsékletű. :wink:
Én bevallom néha mikrót használok! :oops: :roll:

Ja, és Ildi köszi a linket, elolvastam hogy a chamomilla és a Panadol jó többek között a fogzásra.
Chamomillát kipróbálom , az van is itthon! :D

Kata...cékla készítés... egyszerű!
Megtisztítod a céklát, jól megmosod, szeleteled, (én almareszelőn lereszelem mert úgy nem kell annyit főzni)
annyivízben ami épp ellepi megfőzöd. Nem kell nagyon csak egy 5-10 percig ha reszelve van.
A főzőlevével leturmixolod, és szétosztod kis pohárkákba.
egy kisebb cékla 4-5 kajához elég,
persze úgyhogy almát, banánt, barackot, burgonyát is adhatsz mellé.
Szóval én ezeket le is fagyasztom és mindíg csak előveszek egy adagot, kiolvasztom és keverek hozzá valamit! :wink:

Hú...már nem is tudom kinek mit akartam írni.........

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja...fültisztító....hát én nem használom rendszeresen és Norbit sem kínzom vele.
Egy héten 2x kitörlöm óvatosan a fülecskéjét, aztán ennyi.
Álítólag nem is egészséget minden nap törölgetni és a vattaszösz is beleragadhat a fülbe! :roll:

Clau...nagyon édes Balázs! Még picit mindíg hasonlítanak Norbikával! :wink:
Bettyna Szabija is hasonló fiúcska.... ugye? De már nem is tudom még ki volt hasonló? Talán Szöszke Gergője? :D

Babe hol van? :shock:
Linh?
Tercsimamáról tudtok valamit? :roll: Remélem nincs rosszul!
Mikor kap kezelést?
Vagy most mi van a betegségével? Nem tudja valaki?
Tercsimama ha olvasod...sokat gondounk rád, remélem jól vagytok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tegnap volt itt az unokatesóm (az akivel terhesen le lettem fotózva).
Most is beültünk egymás mellé egy fotó erejéig, csak most pocak helyett babával! :lol:
Az ő kislánya , Mira, csak lesett, kis nyugis. Norbika meg ölelgetni szerette volna, teljesen ráizgult! :lol: :lol: :lol:
Kép
Kép
Kép
Norbi és Mira

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Pálmi féltékeny! :lol: :lol: :lol:

Erről beugrik az a vicc, hogy mikor kell a gyereknek felvennie a pulcsit... ha anya fázik :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata84 - 2-3-szor kel éjjel Szabi, inkább nyökögve, mint sírva. Nem hiszem hogy a foga miatt folyik az orra, mert már sűrűsödik. :?

Ildi - Simán jó úgy a melegítés, ahogy elírtad. A tejci 1-2 napig eláll a hűtőben, szerintem krumplival almával keverve se lehet baja, de kóstold meg!

Szöszke - Nem igen használoma fülpiszkálót.

Zsuzsu - Csak 1 éves korukig kell a d vitamin egész évben

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Akkor béke van? Hurráhurrá!!!!

Végigolvastam, de el is felejtettem mindent. Áááááá.... tiszta gáz vagyok. Pedig Bori bealudt, most lett volna időm reagálni.... :lol:

Kata
Közsi a linket! Még csak megnyitottam, de nem néztem meg...

marek
 
 


Sziasztok!

Betegségből lábadozóban! :?

D-vitamin: 1 éves korig minden nap, aztán ősztől - tavaszig is minden nap, a mi babáink így pont belecsúsznak a folytonos szedésbe! (forrás - védőnő)

Fültisztító: ritkán babafültisztítóval, illetve én használtam kisebb korában az orrából kiszedni a trutyit, míg nem mertem az orrszívóporszívót használni :roll:

Ágyletétel: mi is már leraktuk, reggelente jókat játszott ébredés után benne, éjszaka egy kicsit rosszabb, mert sokkal mozgékonyabb lett alvás alatt össze-vissza mászkál benne. Bár nekem igen csak hajolgatni kell, de neki jobb.

Kaja: rágcsálásra ma kipróbáltuk a babapiskótát, védőnővel egyeztettem és azt mondta, hogy ha a babakekszes kajától nem volt semmi, akkor sem ettől, sem a kenyér héj rágástól nem lesz baja, úgy sem eszik meg belőle szinte semmit, a fogára viszont jó rágni, mert még mindig nincs egy sem, de ha eddig nyáladzott, akkor erre már nem létezik kifejezés (szó szerint megnyitották a csapot) A betegségre is gondoltuk, hogy ettől lett, de nem, mert piros a torka

Betegségünkről - sajnos nem úsztuk meg az antibiotikumot! :cry: Volt 2 nap nagyon gáz, 2 óránként cici+ölbebaba! Most már legalább visszatértünk a "normális kerékvágásba", amit csak a gyógyszerek, orrspray-k, orrszívás zavar meg! :twisted: És ismét velem alszik! :roll: Ha meggyógyul ismét szoktathatom a kiságyhoz! 8)

Kép
bettike
Eger
 
 


Üveges kaja - Ismét védőnőtől - kérdeztem, hogy hogy lehet, hogy pl. 4 hós üveges málna desszert van, ami ugye allergizál, mint az eper is és nem is szabad 2 éves korig adni. Mondta, hogy ő egyszer beszélt a HIPP-esekkel és ők kerek perec kijelentették, hogy az üzleti és táplálkozási irányelvek nem azonosak! :shock: :shock: Így már a fene sem tudja, hogy ezek után bio-e még a bio? :shock:

Kép
bettike
Eger
 
 


Druszám! - Szabinak jobbulást! :wink: Ja és szövegelés: nagyon ügyi benne, Máté most kezdi a "bübübübüb". Én annyira kíváncsi vagyok az első szavára!

Elválasztás - elválasztódás: Annyira érdekes! :roll: Most kezdtük, hogy uzsira is gyümit kap és rendesen megevett 1 almát és fél banánt turmixolva és még rendesen cicizett utána is, míg a tízórai és ebéd utáni cicizést egyből elhagyta, igaz, hogy én először kóstoltattam és utána cicizés, de akkor nem evett belőle, csak a komfort cicizés volt, most meg majd éhen akart halni.

Tea-víz: most már teát (hipp-es) is adtam neki a betegség miatt, jól jött a kálcium beadásakor, de a vizet jobban kedveli még így is :roll:

topic társaság: Ugye nem baj, hogy szinte sosem írok név szerint? csak a témákra? :oops: :oops: Mert így olvasva, ti olyan figyelmesek vagytok, hogy mindig egymásra reagáltok! :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bettike 2009.04.16 19:59-kor.

Kép
bettike
Eger
 
 


Melegítés - én nem melegítem, csak ha hideg, illetve hűtőből adom, egyébként szobahőmérsékleten van a kaja, és úgy kapja! 8)

Ildi! Első harapás! Én már előre fo.....ok! :oops:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ettől a harapástól én is fosok... De nekünk még nincs fog a láthatáron, úgyhogy nem gyűjtök még elektromos fogkefére... :lol: :lol: :lol: Viszont műfogsorra igen...

Az tény, hogy a bébiételeknél elsődleges az üzlet. Ezért van annyi dologra ráírva, hogy négy hós kortól adható (sárgabarack, málna...). Ezért kell mindennek utánanézni, nem elég elolvasni azt, hogy mit írtak az üvegre, mert arra gyakorlatilag azt írnak, amit akarnak.... :roll:

Máté baba gyógyuljon meg!!!!

LKata
Norbika elég rámenős... :)
De jó ötlet ez a fagyasztás!!! Én is ezt fogom csinálni, már ha egyszer elkezdünk egy kicsit változatosabban étkezni. Most az almát és a barackot még nemigen tudom variálni... :lol:

Ja, ma volt az ötödik kakimentes napunk. Ennek örömére adtam neki kúpot. Meg is lett a hatás. A gyerek fülig sz@ros, anya persze egyedül itthon (így még a válságtanácsot se tudja összehívni), gyerek levetkőztet, pucéran és sz@rosan le a habtapira, anya kirohan fürdővízért, anya kivakarja a gyereket a sz@rból, gyerek nem érti, hogy ezt most mér kell, gyerek felöltöztet, body kidob, habtapi fertőtlenít, itt a vége fuss el véle. Ennyi a ma este története röviden.... :lol: :lol: :lol: (remélem senkit nem sértettem meg a sok @ betűs szóval - nem állt szándékomban, csak itt már rég nem kakiról volt szó... :roll: )

marek
 
 


Sziasztok!!

Folytatás....

Bettyna!
Nálunk a ádádádádádádáááááááá megy mostanság :lol: :lol: :lol:

Senki sincs elkésve semmivel. csak Ábel a beszéddel...

Köszi a D vitaminos infót!!!!

Sensi!
kajcsi: én is azt vettem észre, h Konsti kezdi elválasztani magát. Eddig is gondot okozott a szopi, de egyre inkább érzem, h minden más érdekli és unja a szopit. Az anyatejet nagyon szereti, de a szopi nem hozza lázba. Én is próbálom héromszor gyümivel, főzelékkel vagy tejpéppel etetni.
100ml víz?? ! de jóóóóóóóó nálunk 10ml alig csúszik le....

Veronika!
Én ma krumplit főztem , só nélkül, majd összeturmixoltam kicsi főzővizzel és amikor kicsit kihűlt hozzáreszeltem egy almát. Ezt a mixet kapta ebédre és kb. 50g lecsúszott....

Clau!
Az őszibari nem szokott gondot okozni, inkább a körte, szilva.

KRISZTÁÉKRÓL TUDSZ VALAMIT?????hiányzik ....

L.Kata!
Eddig kétszer volt extranyűgös éjszakánk, amikor a fogra gyanakodtunk. Konsti Panadol babyt kapott. Erre azt írják, h láz és fájdalomcsillapító, fogzásra is. (nem szoktam gyógyszert adni amúgy, de van amikor elkerülhetetlen)

Nálunk sincs még fog, akár 1 évesen is jöhet.. (remélem előbb kibújik!!!!)

szöszke!
Én sem használok fültisztítót. Ha látok benne cuccot egy megnevesített textilpelus sarkával kiszedem. amúgy a fürdés után áttörölöm a fülkagykót és a füle mögötti részt is.

Ildi!
ciciharapás: iszonyat... :evil: Ábinál határozottan rászóltam. de így is nagyon fájdalmas....

babaebéd: ha látom, h sokat készítettem lefagyaztok egy adagot és amikor megyünk valahová elviszem. Menet közben kienged és csak langyosítani kell. Igaz én főzőlével hígítok, mert anyatejszűkében vagyunk.

Kata!
A lidlben van előfözött, vákumcsomagolt cékla. Azt csak pürésíteni kell és hozzákeverni pld. krumplihoz...olcsóbb, mint a nyers céklával pepecselni, mert nagyon szinez is...

Marek!
Elképzeltelek... :lol: :lol: :lol: :lol:


BOLDOG FÉLÉVET KÍVÁNUNK:
BÁLINTNAK, EMMÁNAK,BALÁZSNAK,BORÓKA-DORKÁNAK, TAMÁSNAK, MIKLÓSNAK és holnapra NORBINAK, SZABOLCSNAK!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Marek, megkérdezhetem, hogy milyen kúpot adtál a babádnak? Hasonló gondokkal küzdünk.Köszi:Hana
hana*
 
 


Hana
Glicerines kúp. Az van rajta, hogy csak három éves kortól lehet adni, de a gyógyszerész direkt utánanézett nekünk, hogy adhatjuk e.. Azt mondták, hogy a felénél kisebbet adjak, és az elég is volt. De legyen benn a fürdővíz... :lol:

marek
 
 


[quote="szöszke"][ írta:szöszkeb]Nymalac, igen, ari vagy. :) Különben így, hogy body szabásminta, nem is ad ki semmit a google. Én úgy szoktam, hogy kifordítom a ruhákat, és megnézem, hogy vannak összeillesztve. Nem dolgoztam még szabás-varrásminta után, csak ránézésre.


Persze, hogy nem adja ki :D Hiszen ez titkos recept... úgy udvaroltam ki egy forgalmazótól ;)

Fülpiszka: orrból taki kibányászására, néha fül tisztításra, de a lyukba nem szabad ;) varrógép eldugott részeinek portalanítására :oops: ilyesmi...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[quote="nusildi"][ írta:nusildicolor=red]Kérdés: ugye csináltam ma főtt krumpli+alma+anyatej pépet. Betettem a hűtőbe a maradékot, de egyáltalán ma még odaadhatom neki? És ha igen, jó ha úgy melegítem, hogy forralok vizet egy fazékban és abba teszem a poharat, hogy melegedjen?
És egyáltalán mennyire kell az ilyen pépeknek melegnek lennie? Szobahőmérséklet az oké????[/color]

Szöszke - van az a babafülpiszkáló, aminek van egy nagy puklija, hogy ne leheseen mélyen a fülébe nyúlni, én azzal szoktam áttörölni neki füri után.


Szerintem 24 órán belül fogyasztható. Étkezések között hűtve tárolandó és melegíteni kb, mintha magadnak melegítenéd... mint a tejcsit melegítenéd... ne legyen túl hideg, mert nem jön ki az íze, ill. forró se. Bori melegen szereti a dolgokat :D

Melegítési taktika jó ;)

SzvSz

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu:

[quote] írta:n nagyon szeretem ezt a csapatot, örültem, h nálunk nincs összezördülés. Sokunknak nincs más kikapcsolódása csak a net. Érthető, h néha fáradtabbak, ingerlékenyebbek vagyunk, de MI ÍGY VAGYUNK JÓK, KEDVESEK, ARANYOSAK, SZERETNIVALÓK!!őrizzük meg az a topicbarátságot,mert nagy kincs. Ha bárki is elmegy, megbomlik az egység... SOKAN VAGYUNK, SOKFÉLÉK, DE ÍGY KEREK A VILÁG.....


Ez nagyon szép volt :virág:

Köszönöm a szavaidat!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Holnap olvasok tovább bocsi... és felteszem a nem feltett képeket a webre ;)

De lassan tessék ráállni, hogy oda is felteszitek, ok? ;)

Pusza!

Jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ny.malac!
KÖSZI :lol:

Sikerült a picasso, bár Én nem tudok olyan vicces, frappáns képfeliratokat!!
EZENNEL FELHATALMAZOK MINDEN TAGOT, H BÁTRAN IRJON A KÉPEINK ALÁ FELIRATOT, HA ESZÉBE JUT VALAMI ARANYOS!!!! :wink:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Na, már az én fiam is fél éves nagyfiú lett! :shock: :D
Hihetetlen, nem? Hogy elrepült ez a fél év.
Picit sajnálom is hogy ilyen gyorsan felnőnek! :cry: Már nem sokáig babázhatunk , mert kiszaladnak a kezünk közül.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Mi is letettük tegnap az ágyat, nem legalulra, hanem középre. :wink: így már nem lehet baj!

Tali.....úgy néz ki megyünk mi is Tatára :lol: :lol: :lol: Majd még megírom :lol:

Tegnap főztem Norbinak cukkíni főzeléket krumplival.Megette és semmi baja nem volt utánna :D
Picit meg is sóztam mikor főztem.
Persze csak pár kanállal adtam. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsu - Tegnap elfelejtettem, hogy Szabi sem kapott még üveges kaját, mert nem eszik annyit, hogy érdemes legyen felbontani. Ettől függetlenül feltankoltam belőlük, hátha...
Bio-e a bio? Háááát, na engem most lehet megkövezni: véleményem szerint ebben a világban semmi sem lehet igazán bio, mivel egy rakat szemét van az esőben, a földben, levegőben. Attól, hogy estleg nincs permetezve valami, attól sajnos még nem lesz vegyszermentes max kukacos, mint Ildiék megggye. :? De legalább egy csomó pénzt el lehet kérni érte. Plussz hogy ellenőrzi az ember, hogy nem a Tesco-ból van-e?

Kedves Druszám! Jobbulást Máté babának! Remélem most már kijöttök belőle!

Kata - Isten éltesse Norbikát is! ÉS MINDEN BABÁT, AKI BETÖLTÖTTE!!!!! (Szabinak vettem egy bodyt, az va ráírva "nemsokára ovis leszek". Apukám szerint az még azért odébb van, szerintem hipp-hopp lejön az is :wink: )

Duma - Tegnap megörökítettem egy monológot, de nincs itt a kábel a géphez, így majd csak Pestről tudom feltölteni. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Marek - :lol: :lol: :lol: Nálunk is volt már ilyen. Az én taktikám a kába hasaltatás, lezuhanyzás volt, így a plusozó alátétet kellett csak kidobni utána, meg a ruháit beáztatni. Mindenesetre viccesen nézhettél ki, ahogy rohangálsz a lakásban nyakig sz@rosan, Borika meg csak pislog, mint a miskolci kocsonyában a béka. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Marek - ó te jó ég, ez kemény menet lehetett, nem irigylem a sok sz@rt :lol: Persze ilyen már nálunk is előfordult többször is, én ilyenkor a nagyágyra tettem egy pelenkázó alátétet és arra fordítottam hasra a gyereket, de Bettyna kádba fektető megoldása is eredményes lehet :lol: De legalább megoldódott a gond.
Nekünk ma reggel jött meg kulabácsi :lol:

Amúgy tök büdi már ez a kaki, nem? Nálunk olyan savanyú :P :? Biztos az alma :roll:

Bettyna - monológra nagyon kíváncsi vagyok!
Én adtam már üveges bébiételt, alma-őszit és úgy csináltam, hogy elosztottam 3 napra (amikor kóstoltunk), mert hűtőben 48 órán át lehet tárolni. Persze múltkor már megevett egy felet is :lol:

Bettina
- te már el szeretnéd választani Mátét? És nem gáz, hogy már nem szopizik tízóraira és ebédre? Mármint a tej szempontjából! Mi szopi után kóstolunk kb. 15 perccel.
Nem baj, ha nem névreszólóan írsz, én is akkor szoktam, ha valakinek nagyon szeretnék valamit mondani :lol:
Hippesek :evil: :evil: :cry: :evil:
Betegség :cry:

Zsuzsu - nálunk is így van, én is úgy érzem, hogy Lottikát minden jobban érdekli a cicinél :roll: De azért küzdök, hogy kaja közben rám figyeljen,mert ez a ciciharapás szörnyű volt :shock: Ma reggel pl. már nagyon unta, hogy ennie kell (röhej, mi?) és már nem oda figyelt és megint megharapott, de most csak picurkát, nem is fájt igazán, de akkor abba is hagytuk a szopit.
Bkrisztáról nem tudok semmit, de tényleg sokan eltüntek, pl. Babe, róla ezer éve nem hallottunk, Ancsáról pedig tudjuk, hogy már másik topikban ír (azért megjegyzem zárójelben, néha benézhetett volna ide is...)
Cékla ötlet jóóóó!!! Én még sosem csináltam céklát :oops:

LKata - de édesek a képek, Norbika tényleg beindult, főleg az első képen látszik :lol: A kislány mennyivel fiatalabb Norbikánál?

Üveges bébiétel - én csak az alma-őszit adtam, azt is csak amiatt, mert ugye most nincs őszibarack és ki akartam lőni, hogy bírja-e Lotti. De nem szeretnék üveges kajákat adni neki. A kezdetektől úgy gondoltam, hogy majd én csinálom neki a bébipapit, hogy
1. nehogy rászokjon az üvegesre és a házi főztöt ne egye majd
2. én nem igazán tudok főzni, így az alapoktól kezdhetem
3. nagyon jó érzés, hogy az én "főztömet" eszi, amit jó szívvel csináltam neki
Most is megvan a krumpli, ma nyersen rakom bele az almát és turmixolom és a maradékot hűtőbe teszem és még holnap is kap belőle (köszi mindenkinek a melegítéses infókat!!!)

Valaki írta, hogy talált a Nestlének cukormentes teát, ki volt az??? Légyszi írd már meg, hogy hol lehet olyat kapni és hogy néz ki! Kösziiiiii, csak azért, mert a vizet továbbra se kéri Lottika :roll:

Nyugtonmalac - igen, amit néztünk Dunakeszin, az 1 hét alatt 1,5 millióval lett olcsóbb :shock: Csak hát ezt hogy adjuk el? :roll:
Amúgy ha állatkertbe mentek, meddig vagytok ott? És hogy/hol etettek/szoptattok? Van ott valami hely vagy hogy, pl. peluscsere meg ilyenek?

Veronika - bejött a bió burgonya???

Na mennem kell, alszik a szentem, így még pihizek kicsit meg mosogatok, holnap nagytakarítunk, annyira kosz van, én mindig látszattakarítást csinálok és úszik a lakás, ááá, nehéz háziasszonynak lenni :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?