Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megérkeztunk Bukfurdorol, nagyon jól éreztuk magunkat és szuper ido volt mindvégig, úgyhogy még napoztam is :lol:
Nitácska, amit kérdeztél az úszásról....nekem személy szerint az a véleményem, hogy inkább medence, mint Balaton!!!! Mi egy 4 csillagos szállodában voltunk, ahol nagyon odafigyeltek a higiéniára, persze nem mondom azt, hogy nem fordulhat elo ilyen helyen is, hogy valaki megfertozodik,/foleg, aki erre hajlamos/ de én bízom benne, hogy nem lesz semmi baj! Idáig minden rendben.... :roll:
Tengerben pedig szerintem is minden probléma nélkul lehet úszkálni...
Csutortokon megyek dokihoz kontrollra, terhesgondozásra és vérvételre, amibol a genetikai rendellenességeket szurik /ez a vizsgálat lenne az AFP? :oops: /

Cosmicgirl,
de jó, hogy már tudjátok a baba nemét, gratulálok a kisfiúhoz ......már mi is nagyon kiváncsiak vagyunk.....

A dokim csak a 21. héten akar UH-t csinálni legkozelebb, de én aadig nem bírom ki :oops: , úgyhogy megkérem ot, hogy a 18. hét korul kukkantsuk meg.....a 12. hét óta nem láttam :cry:

Monica,
a felsorolt nevek kozul nekem ezek tetszenek:
lány: Sarah, Hannah
fiú: Patrick, Noel

Bocsi lányok, nem tudok mindenkire reagálni, de olvaslak huségesen Benneteket!
ginuska
 
 


Sziasztok

Mindenkinek drukk a kovi vizsgalathoz,UH-hoz!!+++++++++ :D

Koszi mindenkinek a nev velemenyeket! :lol:
Annyi fejlemeny van, hogy az Iris,Sarah,Zacharie kilove, mert tul kozel van a nevnapjuk az oktoberhez! :roll:
Vendég
 


ginuska köszi!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

sziasztok!

köszönöm a kedves fogadtatást :)

remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek -

Mrsparis szuperek a képek és nagyon cuki a pocak :)

- én pont a ma voltam soron kívüli Uh-n pocak téma miatt, mert hétvégén a rokonok barátok agyon paráztattak a "hú nincs is hasad, semmi nem látszik rajtad" szöveggel.
Amúgy tényleg nem ... de ma emiatt bekunyeráltam magam, megnézték, szépen növöget a babó,mocorog is, csak nem kifelé :)
- csendben írom azt mondta valószínűleg fiú - a harmadik :)

Monica, a táblába: Kútvölgyi Kórház, október 20, és két tesó van Balázs és Bence 2004.12.20-án születtek - köszi :)

R
zsrit
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem, de akadtak elintéznivalók mostanság.
Tilli! Jobbulást! Nekem a limonádé segített. Mi ritkítottunk a statisztikán, de még mi is...
Szupi, hogy Ti már tudjátok a nemét a babynek :)
pocok001
 
 


képzeljétek holnap megveszem mano babakocsiját!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt csajok,

Nitacska, de jó. Milyet veszel? Nem tudsz képet feltenni? Hol veszed?

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok kismamik!

Nem nagyon volt időm írni a múlt héten, de azért olvastalak benneteket.

Tegnap voltunk az integrált teszt első részén, UH és az első AFP vérvétel. Az UH-t egy profi szonográfus hölgy végezte, majd a saját dokibácsim is gyakorolt egy kicsit, mert ez egy új gép (ill. új szoftver) náluk. Babcika nagyon produkálta magát megint, járt a keze-lába, majd hasravágta magát. Egy ilyen fotót kaptunk róla (később majd scannelem). Majd ismét visszafordult és hatalmasra tárta a lábait, ahol egy laikus számára is félreérthetetlen kis fityegő látszott. A szonográfus hölgy szerint azért még ne vegyük készpénznek, de a dokibácsi szerint "ekkora" fityegő azért elég egyértelmű...úgyhogy valószínűleg pici fiunk lesz :D

És ami a lényeg, Babci már 54 mm, NT 1,4 mm. Orrcsontocska rendben, szóval úgy néz ki, hogy tökéletes :-) AFP második vérvétel a 16. héten lesz és még egy részletesebb genetikai UH.

Sajna a párom most nem tudott jönni, pedig bizonyára meghatódott volna rendesen...én is csak vigyorogtam és morzsolgattam a könnyeimet...

Ma megyek a védőnőhöz, még jó, hogy már a barátoknak elmondtuk a faluban, mert innentől már nem lenne titok :-)

Szép napot mindenkinek!

Kép
kkia
 
 


Kkia!
Nagy gratula Neked a kiskukishoz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Én pénteken megyek a 12.-ik heti uh-ra!De jó lenne,ha nekem is megmutatná a lába közét! :oops: :wink: :lol: :lol:

Zsrit!
Neked is gratula a kisfiúhoz! :lol: :lol: :lol:

Kismamik,egyre több kisfiú fog születni októberben!Kislánya nem is lesz senkinek???? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nita!
Tényleg,rakjál majd fel képet a babakocsiról! :lol:

Ginuska!
Tök jó lehetett Nektek Bükfürdőn!Én még nem voltam ott,de hallottam,hogy szép hely!
Igen,szerintem az AFP vizsgálatod lesz holnap!
Nálunk van kötelező genetikai ultrahang a 18.-ik héten!
Furcsállom,hogy nálatok nincs! :roll: Szerintem ez mindenhol kötelező!A kismamás dosszié hátoldalán is ott vannak a kötelező vizsgálatok,és azok között is ott van!
Bár nem tudom,nektek Szlovákiában milyen kismamadossziét adott a védőnéni.

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó,
szupi volt Bukfurdon, de megsúgom, hogy nekunk továbbra is Zalakaros lesz az elso helyen a listán, idáig ott tetszett a legjobban, igaz, ott voltunk a legtobbszor eddig
Már írtam a fórumon tobbszor, de nálunk nincs védono,mindent a noidoki és a novérkéje csinál! Nekem a terheskonyvecskémben úgy van beírva, hogy kotelezo UH-k a 12. héten , a 20-24. hét kozott, a 30-32. hét kozott és a 36. héten vannak! Ugyhogy ezek szerint nálunk máshogyan vannak......mondta a doki, hogy hivatalosan csak ez a 4 UH vizsgálat van.
De biztos megcsinálja hamarabb is, ha megkérem rá! Meglátjuk...

Lányok, vannak megérzéseitek azzal kapcsolatban, hogy milyen nemu lesz a baba?
Nekunk eleinte fogalmunk sem volt, valahogy nem volt semmi "anyai megérzésem" sem ezzel kapcsolatban, de kb. egy hete nagyon úgy érezzuk a párommal, hogy kislányunk lesz :lol:
Teljesen mindegy, hogy milyen nemu lesz, mindketto variációnak nagyon fogunk orulni, de valahogy úgy érezzuk, lány lakik bent a pocimban..

Megpróbáltam tegnap megint a Dopplert, de megint nem találtam szívhangot :( ....., vett azóta valamelyiktek ilyen AngelSounds-ot? Ha igen, akkor megírhatnátok, hogy nektek "mukodik"-e?! koszke

Zsrit és KKia,
gratulálok a kisfiúkhoz :D

Nitacska,
ilyen korán vesztek babakocsit? Majd tegyél fel képet, nekem még fogalmam sincs, hogy milyet veszunk, de a Pég Perego-k tetszenek, ennyit tudok.......azt hallottam, hogy a nagy kerekuek a jók, és hogy a 3 kereku az csak divathóbort volt és hogy kiment a divatból... :roll:
hát így legyen okos az ember
de multkor egy uzletben nézegettuk és úgy tunt nekunk, hogy tényleg a nagy kerekueket konnyebb tolni és hogy a 3 kerekut konnyebb navigálni.... :D
Majd ezugyben írjátok meg a tapasztalataitokat lányok, akik már szultetek, nektek tobb praxotok van etéren :oops:
ginuska
 
 


Ginuska
Jó lehetett a pihenés :lol:

Olyan jó azoknak, akik már tudják a babájuk nemét :roll: :wink:
Nálunk 3 variáció lehet:
lány-lány
lány-fiú
fiú-fiú
Kíváncsi vagyok, melyik :oops:

Nitacska
Milyen kocsit veszel?

Kkia
Tökéletes baba :lol:

Sziszkó
Nem mindenhol úgy van a terhesgondozás mint Mo-n :wink:
Nálunk a 13-14. héten, a 20-21. héten van UH.
Védőnő itt sincs :wink:
Vendég
 


Zsrit
Ikerkocsis tapasztalat is jöhet :wink:
Vendég
 


twinsmomma írta:Zsrit
Ikerkocsis tapasztalat is jöhet :wink:


Nekem BBC Twin egymás utáni volt. Mi szerettük, de a sport részt már nem használtam, addigra vettem egymás melletti esernyő kocsit ... de amíg kicsik voltak jó volt ...


Most Quinny Buzz lesz :) egyszemélyesben azért nagyobb a választék :)
zsrit
 
 


sziasztok,

régen voltam, igyekeztem visszaolvasni gyorsan benneteket.
De ami a legfontosabb, mindenki jól van! Jól telt a húsvét. :D
Juhéééé!

én jövő szerdán (22-én) megyek az AFP-re.

Húúú, de jó annak, aki tudja a baba nemét :P

Mondjuk én kiváncsi is vagyok meg nem is, de 4 hét múlva a köv. UH-n rem kiderül :oops:

vettem végre a piacon méregdrága epret, mindjárt megyek is és jól felfalom.

A reggeli rókák még jelentkeznek :roll:

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

Na most mar nem untatlak Titeket tobbet a nevvel mert megvan a vegleges :lol: 8)

Dobperges taatarataraa : Noel Benjamin es Hannah Myriam :lol:

babakocsi: En ezeket neztem eddig:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =0&whid=32 ez eleg draga, de sok minden van hozza, es sok fele szinben van :roll:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32

eddig ezek tetszenek :roll: de juliusig meg valtozhat

Charlottenak ilyen volt:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =5&whid=32
Vendég
 


Nita
Te milyet veszel? :lol:

Kkia
Gratula a jo eredmenyekhez es a kiskukishoz! :lol: (dejo nektek :roll: :oops: ) Szinezek!! :lol: :lol:

Ginuska
Zalakaros en is imadom!! :lol: (bar mar reg voltam :( :roll: )
Szivhanghallgato: este apaval kiprobaljuk es akkor megirom mi volt!
Megerzes: En is azt erzem,hogy fiam lesz :oops:

Oktoberi kislanyok mutassatok magatokat mert eddig 4:1 a fiuk javara :lol:

Zsrit
Neked is gratula a kislegenyhez!! :lol: Szinezek!! :lol:

Vedoneni: Itt sincs. :wink: :lol:

Este hozok pocifotot is, mert vegre csinaltam!! :lol:
Ja meg hozok szinezett tablit is!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok csajok,

Megjöttünk a kombinált tezstről és genetikai uh-ról. Csodálatos volt, felébredt a kis drága és mozgott a kis keze lába. Hallgattuk a szívhangját is. :P
Ime az eredmény:
CRL: 56mm
Orrcsont látható
BPD:19,7mm
NT: 1,2mm
HC: 72,6mm
AC: 58,6mm
FL: 6,1mm
Down-szindróma: 1:1925
Edwards-szindróma: 1:248173
Patau-szimdróma: 1: 487021

Aki gondolkodik, hogy elmenjen-e, annka nagyon ajánlom.

Monic, a nevek gyönyörűek.
Nekem is beírhatod, ha lány akkor Rebeka, a fiú név pedig Marcell, b ár ez még nem biztos. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


csajok ez egy bergon cross....bordó és krémszinű..képet nem tudok feltenni mert a gép nem engedi......de ha valakinek mms-be elküldöm fel teheti ide.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó sokat írtatok, vége a hétvégének, mi? :lol:

Twinsmomma, igen tesóm lányai és ikrek, augusztusban lesznek 2 évesek!

Én tegnap voltam védőnénizni, hallgattuk a szívhangot, fel is vettem a telefonommal, hogy hallgathassam, ha akarom :oops: tök jó, hogy megvan!
Jövő héten ilyenkor már túl leszek a 4D-n és én is tudni fogom hogy milyen nemű baba van odabent :D hurrá, már alig várom! Nekem is lehet majd színezni...aztán köv. hét már AFP meg vércsop. vizsgálat, utána terheléses vércukor, utána meg már jön a 18. heti UH, annyira megy az idő!!!
Köszi Mindenkinek a képdicsiket :!:
Vendég
 


Nita ezek kozul valamelyik?

Kép

Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


moni a felsőre hasonlít csak nem bolygó kerekes....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Ezt találtam,ami bordó-krémszínű!
Kép Bergon Cross

Ez is nagyon tetszik nekem,meg az a kettő is,amit Monica rakott fel!Nekem az ilyenek jönnek be.

Gmelcsi!
Gratula a jó erdményekhez!

Mrsparis!
Neked pedig gratula a szívhanghoz!!!!

Én péntek reggel megyek a 12.-ik heti uh-ra,majd gondoljatok rám!!!Már nagyon várom! :lol: :lol: :lol:

Vasárnap voltak itt a barátnőmék Érdről.Van egy 8 hónapos gyönyörű,zabálnivaló kislányuk,Niki.Rakok fel két képet. :lol:

Kép Én Nikivel

Kép Párom & Niki

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Kkia, Zsrit,
gratula a Kishercegekhez! :D

Ginuska,
mi is lányt "érzünk" :wink: (és ha beigazolódik, a "nick-neve" Lencse lesz :lol: - a hivatalos még nincs meg :P )

Monica,
aztaaaa...ennyiért babakocsit??? :shock:
Én inkább szétnézek majd az eladó oldalakon, és próbálok (alig) használtat venni...Mire mindent megveszünk, + terhességi, szülés orvos-költségei, hol fogunk tartani? :roll:
(8 éve 120-ból kijött minden: a kiságy, ágynemű, babakocsi, hordozó, és a pelenkázó...+95 körül volt, amit az orvos zsebébe töltöttünk, terhesgondozással együtt, szóval kb. 220.000 volt...) Sajna mi sem tartottunk meg semmi cuccot, elajándékozgattuk, mert nagyon úgy volt, nem lehet több babónk...Most lőn csoda, de nuku bébicucc :lol: )

tillidian
 
 


sziasztok!

Szerencsére nekem nem kell semmi babacuccot venni, csak egy babaágyat, azzal meg még ráérünk. :D Akik most keresnek azoknak mondom, hogy szerintem ezekért a 3-4 részes kombi babakocsikért kár csillagászati összegeket fizetni, mert nem fogjátok kihasználni. Ahogy nő a baba, úgyis venni fogtok egy autóba könnyen betehető és könnyen irányítható egyszerűbb, nyitottabb kocsit és egy babahordozót, kengurút amivel ügyesebben tudtok mozogni, ha ügyet kell intézni. A háromkerekű pedig csak és kizárólag a városba aszfaltra való. Ha valaki kirándulósabb, akkor tényleg a nagyobb kerekű, jó rugózású kocsit vegye. Ja, és mindenképp nézzétek azt is, hogy mekkorára csukható össze, nehogy aztán ne férjen be a kocsiba. :roll:

A kockás babakocsik pedig baromi jól néznek ki. :)

Till: az egy álom, hogy ma ennyiből összehozd. :? Nekem a doki többe lesz mire a végére érünk.

zsrit: rajtam sem látszik pocak, ne aggódj. Igaz mostmár biztosan nyugodt vagy az uh után. :lol:

Hétvégén közöltük a jóhírt a családdal és a barátokkal. Senki sem fogott gyanút előtte, csak a nővérem ejtette meg, hogy ő abból gondolta, hogy van vmi, hogy mostanában gyakran mentem dokihoz, meg erre-arra.

Kép
Kép
tündér09
 
 


Sziasztok!
Megjottem dokitól. Volt vérvétel, doki megvizsgált, de azt mondta, hogy csak a 20.-21. hétben csinál UH-t, merthogy felesleges korábban! Minél késobb csinálja, annál jobban látszódik, ha esetleg valami nincs rendben :roll:
Hát nem mondtam neki rá semmit, de én csak azért szerettem volna látni a picit, hogy tudjam, hogy "él és jól van" és esetleg,hogy nem lehet-e már látni, hogy milyen nemu!
:oops:
Már 16 hetes vagyok és még nem hallottam, ahogy dobog a szive..

Mindegy, majd lehet, hogy elmegyek maszekba 4D UH-ra, ha annyira nem fogom kibírni, de most itt vannak a nyakamon a vizsgák, írom a szakdolgozatomat,úgyhogy lehet,hogy idom se lesz rá!

Tilli,
hát nektek ideális is lenne a kislány, hiszen van már egy fiúcskátok :wink:

Sziszkó,
jól áll a kezetekben a tundérvirág :D

Monica,
alig várom, hogy gyere a hírekkel, hogy Nektek már hallani-e a szívhangot az AngelS.-al!
Nálatok pedig éppen a kisfiú lenne jó Charlotte után, nemde? :wink:
ginuska
 
 


sziszkó ugyan ez a babakocsink......ügyi vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
csak ajánlani tudomm ezt a babakocsit...naggyon jó!!!!!vedd meg nyugodtan,nekem már ez a második bergon,a fiamnál is ez volt csak kékbe.........
ma lecsapoltak nagyon rosszul voltam utána....két hét mulva van eredmény.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita,
téged is ma csapoltak? :?
Valahogy most jobban bírom,mint azelott! Míg nem voltam várandós, rendszeresen osszeestem vérvétel után :oops:

Csak nem már tudjátok, hogy kislány lesz??? Szerintem bizti, hogyha ilyen színu babakocsit vesztek :twisted:
Egyébként a kisfiú után gondolom kislánynak orulnétek a legjobban és ez így természetes! :wink:
ginuska
 
 


Lányok, nem gondoljátok, hogy lehet valami abban, hogy akinek nem látott a doki kukacot a 12. heti UH-n annak nagy eséllyel kislánya lesz? :lol: A mi picink úgy tekergett, mocorgott az UH alatt, hogy még a doki is megjegyezte, milyen aktív...de semmi kukacra emlékeztetőt nem láttunk :shock: Jaj de jó lenne, ha kislányunk lenne :oops: de más csak 5 nap és megtudom!!! :lol:
Vendég
 


ginuska még nem tudjuk mi lesz...ez a szin jó fiunak,lánynak is....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Charlotte elment Apaval mekizni (pedig utalom ha mekis kajat eszik...meg csak 3 eves :twisted: :roll: de Apa megigerte neki.. :roll: )

Kicsit hadd panaszkodjak nektek :oops: :
Ebben az utobbi 3 napban annyit idegeskedtem Charlotte miatt,amennyit az elmult 3 evben osszesen nem. :evil: Eddig tokre orultem, hogy megusszuk a dackorszakot vagy mit de erre most elkedzte. Olyanokat csinal,hogy egnek all tole a hajam. :evil:
Pl.: Vettunk Nyuszkonek egy csumisuveget (csak jelkepesen) es meglatta a polcon,erre lekezdett hisztizni, hogy neki az kell (pedig nem hagytam neki regen se, hogy cumizzon, masfel eves koraban leszokott a cumisuvegrol, jatszo cumira meg ra se szoktattam :roll: ), es mondtam neki, hogy ilyen nagy kislany mar nem cumizik, meg kulonben is erre elkezdte verni magat a foldhoz, mar szinte lilult a gyerek feje a hisztitol, hat odaadtam neki teaval...azota egyfolytaba keri, poharbol nem hajlando mar inni. :shock: :x Merthogy van egy ismeros kisfiu aki 4 eves es meg cumizik, es hogy akkor biztos nem baj es mneki is kell. De en meg direkt nem akartam raszoktatni, hogy nem menjenek tonkre a fogacskae meg amugy is szerintem nagyon csunya ha egy 2-3 vagy idosebb kislanynak log a cumi a szajabol. :oops: :?
Akkor eddig szo nelkul ment aludni, miost ugral az agyon, nem akar lefekudni, delutan mostanaban nem is alszik (de olyankor este meg nem lehet mar abszolut birni vele, olyan faradt :evil: )
Szoval kesz vagyok tole...azert is orulok, hogy Apa elviszin delutanonkent ide-oda mert most foleg nem szabad idegeskednem..
Bocsi csajok, de muszaly volt kiadnom magambol. :oops:

Mindjart osszeszedem magam es reagalok. :oops: :lol:
Vendég
 


Hogy egy kis jo hirt is :lol: Holnap megyek egy bonus UH-ra 8) :lol: (csak mert nagyon kivi vagyok, hogy ki lakik bennem :oops: ), de kepet nem kapok. :cry: mind1..legalabb latom,hallom es hatha telleg megtudom, hogy Hannah vagy Noel. :lol:

Sziszka
nagy-nagy drukk holnapra+++++++++
Nagyon jok a kepek, Niki nagyon szep kislany!! :D

Tilli
Nekunk csak a babaruccok maradtak meg Charlotterol, de ha kisfiu lesz a babo, akkor mindent kell venni.(jo lenne :lol: :oops: )
Ez lehet nagyzolosan fog hangzani, de en nem szeretem a hasznalt cuccokat. :oops: Marmint nehogy felreerts nins bajom azzal, ha valaki ilyeneket vesz, mert nagyon jo dolgokat lehet kifogni :lol: csak en inkabb gyujtok es akkor veszek ujat. :oops:
Az elso babakocsi azert volt szimpi, mert van hozza hordozo is, es ha veszek egy kocsit 120-130-er es hozza hordozot akkor is ott vagyok hogy 200 :roll: es akkor ez mar egybe tartozik...de nem hiszem, hogy azt vesszuk...de ez meg kiderul...majd meg itt Fro.-ban is megnezzek a baby outleteket, hogy mik vannak. :roll:

Ginuska
Mi se hallotuk tegnap este. :roll: :( lehet meg korai... :roll:
Hat jo lenne egy kiskukis, de lanynak is orulnek!! :lol:

Nita
Sajnalom a rosszulletet en is utalom a vervetelt :? :? Remelem mar jobban vagy!

MrsParis
A remeny hal meg utoljara! :wink: Ha kislanyt szeretnetek akkor drukkolok, hogy az legyen! :lol:
Vendég
 


Monica!
Nyugodtan írd ki magadból azokat a dolgokat,amik nyomasztanak!Azért vagyunk itt egymásnak,hogy meghallgassuk a másikat és olykor tanáccsal lássuk el! :wink:
Nem irigyellek Charlotte hisztije miatt!Biztos idegesítő lehet. :roll: Még nem tudom,de nemsokára én is fogok ilyen dolgokkal szembesülni! :oops: :roll:
Lehet,ez egy rossz tipp,de próbáld úgy leszoktatni a cumiról,hogy inkább néha ígérsz neki egy kis csokit.Tudom,az se jó a fogakra,de még mindíg jobb szerintem,mintha állandóan lógna a cumi a szájából!Nem?De mivel még nem vagyok anya,nincs tapasztalatom,lehet hogy én ezt rosszul csinálnám.

Köszi lányok a képdícséreteket! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nita!
Szerintem én is személyesen is szemügyre veszem ezt a tipusú babakocsit! :lol: Amúgy megkérdezhetem mennyiért vettétek?
És van benne hordozó?
Remélem azért nem ájultál el a vérvételen! :cry:

Mrsparis!
A párom azt üzeni Neked,hogy ne ijesztgesd! :lol: Azért mondja ezt,mert Ő inkább kisfiút szeretne! :lol:
Amúgy nekünk egy mentős haverunk mondta,hogy például a hatvani kórházban már meg se mondják a baba nemét,azért mert állítólag sokat tévedtek,éshát panaszkodtak a szülők szülés után,hogy ők kisfiúra rendezkedtek be és a végén kislány lett!
De a gyöngyösi kórházban nem tudom,mi a szokás.Holnap ha megyek uh-ra azért rákérdezek,hogy látni e kukit vagy sem! :oops: :lol: :lol:

Ginuska!
Sajnálom,hogy még heteket kell várnod a következő uh-ig! :cry: :roll:
Minél később csinál a dokid uh-t,annál később derül ki,ha esetleg valami baja van.Ti meg annál jobban beleélitek magatokat!Ez igazságtalanság!!!!! :twisted:
De tuti,minden rendben lesz! :lol: :lol: :lol:

Holnap jövök az uh eredményekkel!!!!! :D :D :) :)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


monica nem akarlak elkeseríteni de ez még fog tartani egy ideig.az én pöcsösöm dettó ugyan ez.....nekem még multkor egy köcsög ribanc be is szólt a buszon...... :evil: :evil: :evil: :evil:

sziszkó ezt a kocsit 18.000-ért vettem...... :) :) :) :)
nincs hozzá hordozó.az van nekünk.egyépként ehhez a fajta kocsihoz nem is illik a hordozó...hülyeség.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska,
ok-ok, mindkét nemu babának jó ez a kocsi, de nekem mindjárt az ugrott be róla, hgy kislánynak lesz és hogy azért vettétek meg ilyen korán, mert már tudjátok, hogy puncistok lesz :D
remélem ezért nem haragszol :roll:

Sziszkó,
drukk a holnapi UH-ra +++++++++++!
Hát a dokim szerint éppen ezért csinálják nálunk késobb,merthogy a 24. hétig lehet megszakítani a terhességet/ amibe bele sem akarok gondolni/, ha valami nincs rendben, és a 18. héthez képest a 21. héten sokkal jobban lehet látni minden testrészt,így azt is konyebben ki lehet szurni, ha valami nincs rendben! Már kinéztem Gyorben egy 4D UH kozpontot, ahova elmegyunk, ha már nagyon nem fogom kibírni :lol:

Monica,
akkor ti sem hallottátok... :?
viszont te még "csak" 13+4-en vagy én meg már a 16.-ban, mégsem hallani még :roll:
Majd hétvégén megpróbálom megint
Hát nem irigyellek a dackorszak miatt, ettol félek én is elore... :roll:
ginuska
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy már sokan tudják a baba nemét. Én is feladtam azzal az elképzelésemmel, hogy nem akarom tudni. De akarom :D De a 19. hét előtt ne vegyétek 100 %-ra a nemét. :D Nem elkeserítésnek akarom írni, mert még csak most alakulnak ki a külső nemi jegyek. Legelőbb a 16. hét után lehet megtudni, hogy ki lakik a pocakban :) Bocsi nem akartam okoskodni, csak előfordulhat, hogy a kukis mégiscsak punis. :D Volt egy nyári topik ahol egy ikres anyának végig kislányokat mondtak, és szülés után két kukissal lett gazagabb.. :lol: Szóval tuti csak a szülés után lesz. :D
Ma voltam a 12 hetes uh-n. :D Nem kis röhögést és fejtörést váltott ki kiskrumpli a dokikból. :D Először hüvelyi uh-nak indult. Doki nézett, csak nézett ( egy monitor van itt és az is a doki felé fordítva ), azt mondja: "Én nem látok semmit!" Na itt levert a víz. Mondom a dokinak, hogy nincs baba? Ne idegesítsen... Azt mondja, baba az van, csak alig látom. Behívott egy másik dokit. Az is nézi. így feküdjek, úgy feküdjek. Nem jó nem tudják lemérni a tarkóredőt... Na akkor hasival. Ott is nézték vagy 10 percig. 5x merevítették ki a képet mindhiába, mert folyton elfordult a baba.. :lol: Én már röhögtem, a dokik röhögtek, hogy ezt nem hiszik el. :lol: aztán hatodjára nagy kegyesen befordult oldalra és lemérték. :lol: :lol: Ha itt kint is ilyen eleven lesz összekötöm Larával és berakom a szekrénybe őket.. :lol:
Az eredmények:
BPD: 25
CRL: 72
tarkóredő: 1,6

jlenleg a gép szerint 12+3 nál állok. Tehát minden oké. :D

A babakocsik tök jók. Ilyenre vágytam mindíg, de sem keretünk nem volt ilyenre, meg ha lett volna sem adtam volna érte ennyit. Sok. Tapasztalat, hogy a gyerekek imádják a rázós, döcögős utakat, a nagy kerék, mer elnyeli a reezgéseket. Meg ne :lol: kem az volt a lényeg, hogy a tolókar átfordítható legyen. Ennyi. Mondjuk a súlya is lényeges, mert a monstrumokkal borzalmas a tömegközlekedés. És amennyi a segítőkész ember manapság... háát :evil: :roll:

Mindegy. Majd rakok képet krumpliról. Addig is jóéjjt

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


ginuska jaj dehogy haragszom!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
pattogobolha most én is jót nevettem.....igazi kis örökmozgó már most a kis krumplid...... :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok lanyok!! regen irtam mar, remelem mindenki jol van es persze a pocaklakoitok is!!! :D
En hetfon voltam egy stikas uh/n mert szedtem antibiotikumokat az ureaplasmara es sajnos meg mindig /a masodik huvelyi kenet eredmenye is pozitiv lett./szoval aggodtam nagyon a babuci miatt.Szerencsere minden ok. odabent, lattuk amint szopizta az ujjacskajat is, nagyon aranyos volt. Akkor volt 4 es fel cm, mara mar biztosan nagyobb, s matol be is leptem a 12/dik hetbe. Ujbol szedek antibiotikumot /6 teljes napig/aztan majd meglatjuk hogy elmulik e.
27/en megyek ismet uh/ra s akkor lesz majd a tarkoredo meres illetve a down szures. /papp a/. Remelem minden ok lesz majd.

Ginuska: nem ertem az orvosodat, elvileg minden honapban kellene, hogy csinaljanak ultrahang vizsgalatot is. Azt pedig vegkepp nem ertem miert nem hallottad a szivecskejet. Talan nem szinkronos a technologiaja az orvos gepenek? Miert nem kerdezted meg?? En mar a 6-dik hettol hallom minden honapban a
kis szivecskejet dobogni. Megertem, hogy elegedetlen vagy, en is elmennek mashova is egy uh-ra a helyedben.

Monica: ah az a dackorszak!!!!!!A Te kicsi lanyod mar majdnem 3 eves, nalunk mar 2 eves kora elott megjelentek a "tunetei" :D Persze a fiuknal szerintem ez nem is korhoz kotott dolog :D :D
Engem a kisfiam majdnem minden nap lefaraszt a hisztivel, de persze nehany kitorest mar tudok kezelni/ csakis en, mert en ismerem ot a legjobban minden igenyevel egyutt./

pattogobolha: kepzelem hogy levert a viz az uh-n eloszor, mikor azt mondtak hogy nem talaljak. en mar akkor is ideges leszek, ha az orvos egy pillanatra csendben marad. De a babad jol lefarasztotta az orvosokat az izgi mozgival. Tok ari lehetett!!!! :D

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok Kismamik! :lol:

Tudna nekem valaki segíteni?

Ha jól emlékszem itt már volt másnak is toxoplasma szűrése?

Megkaptam ma az eredményt, de nem mondta el a dokinő, hogy mit jelent az eredmény csak kiadta a papírt.

Eredmények:
Toxoplasma IgG ELISA (Sanofi Pasteur) Érték: pozitív,>240 IU/ml
Toxoplasma IgM Elisa (Sanofi Pasteur) Érték: negatív

A titerek a Toxoplasma átvészeltségre utalnak.

Utána olvatam a googl-ben és akkor valószínű már átestem és hála Istennek védett vagyok.

Csak, hogy az orvosok mit mondanak, hogy magyarázzák?


Köszi előre is!

Itt olyan szar idő van, pedig már örültem, hogy lassan jöhetnek a lenge rucik. :x


Szép napot nektek.

Ááááá, még valami.

Tudtok nekem tanácsot adni? Májusban lesz az esküvőnk. :lol: és nem tudom, hogy mi az ami illik a polgárin, vagyis mi a minimum? Szűk családi körben lesz, 15+1-en leszünk.( :D a plusz egy a legfontosabb a babó!) és nem tudom, mi az ami szebbé tesz egy ilyen pici esküvőt. (pezsgő, virág, zene, gyertya, stb. stb.) Várnám a véleményeket, ill. segítségeket. Nincs kit megkérdezzek, így Rátok vagyok bízva!!!
hajnalocska
 
 


jó neked hogy védett vagy a toxoplazma ellen.....én még nen estem át rajta.pedig van és volt is cica...igaz kerti cicus....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok:)

Nem irtam meg ebbe a Topicba de gondoltam bekukkantok, bekoszonok:)

monica26 latom egy idosek vagyunk babavarasban:)

Mindenkinek szep napot kivanok!

Sunciboglya

sünciboglya
 
 


Ginuska
nekem is azt mondta a doki, h elég majd a 20. héten menni UH-ra pont azért, mert akkor nagyobb már a baba! Jajjj, de az még olyan messze van, el sem tudom képzelni, hogy hogyan bírom ki! :roll:

Tegnap óta fájdogál a hasam, lehet, h pihennem kéne?!?!

Jó 7végét mindenkinek! :P

Kép
screen
 
 


screen pihenj,de szerintem csak a méhed növekedését érzed.........

sünciboglya üdv köztünk!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


ginuska, nekem nagyon furcsa, hogy csak a 21. héten akar uh-t. És érdekes hogy azt mondja, hogy akkor már biztosabban látszik ha baj van. Na igen, és akkor mit csinálsz? Nekünk azt mondta a genetikus, hogy a 18. héten meg tudja mondani hogy okés-e a dolog. (most olvasom, hogy a 24. hétig lehet ott elvetetni. Elvileg itt is, de csak akkor, ha élettel összeegyeztethetetlen. Tehát nálunk pl. a 23. héten derült ki az ajak-meg szájpadhasadék, és már nem vetethettem volna el miatta, míg a 18. héten igen, de mondjuk csak emiatt nem is tettem volna. MIre meg az agyi problémák is kiderültek, már 27 hetes voltam...) szóval ha olyan rendellenesség, amit te nem szeretnél, de orvosi szemmel nem élettel összeegyeztethetetlen, akkor ki kell hordani... nem tudom, hogy ott is van-e ilyen kikötés a 24. héttel kapcsolatban. és igen, a 16. heti vérvétel az AFP.

zsrit, nem egyszerű, három fiú... :) én is azt szeretnék. de valahogy azt érzem, hogy most lányom lesz.

kkia hogyhogy az első AFP vérvétel??? tudtommal abból csak egy van...

babakocsi. nekünk most a graco quattro tour deluxe van, és csak ajánlani tudom. van hozzá mózes, hordozó, de ami a legjobb, hogy a hordozóhoz van egy talp amit fixen be tudsz tenni a kocsiba és nem kell mindig kötögetni, hanem csak be kell pattintani meg ki. tuti ha most kéne vennem se vennék mást! a kocsi is szuper, van rajta óra is meg hőmérő, az alsó kosara leereszthető hogy könnyebb legyen bele pakolni, úgyhogy szerintem szuper kocsi. főleg ár-minőség arányban!!! (kb. 80-90 körül van, szín függvényében) ja de igen, tömegközlekedni nem biztos hogy a legjobb... viszont amíg a többi csaj már a 2. 3. babakocsit veszi a fiammal egyidős gyerekek közül, mi még mindig ugyanazt használjuk és még használnánk is ha nem kéne testvérkocsira váltani. :)

quinny buzz-t mi is nagyon szerettünk volna, de kifizethetetlen ha meg akarod venni a mózest is meg a hordozót is hozzá...

én meg még mindig csak 1x voltam dokinál, kiskönyvem sincs még... Olyan lelkiismeret-furdalásom van hogy nem foglalkozom ezzel a gyerekkel... De Eliotnak most mindennél nagyobb szüksége volt rám... Szóval furcsa érzés ez az egész. Azért mostmár hétfőn elmegyek. És akkor már meg is csinálják a tarkóredőt. :) Az meg a másik, hogy ha fiú lesz, akkor nagyjából semmit nem veszünk, csak ha lány lesz, de mivel ezt még nem tudjuk... :) meg emlékszem, hogy amikor Eliotot vártam akkor olyan izgi volt bababoltba menni babacuccok közé meg örömöt okozott ha vettem egyet, de most tele van velük a ház... :) igazából már majdnem bababoltban érzem magam. :) :) :)

mrsparis, ilyenkor még elég nehéz megmondani hogy mi lesz, úgyhogy az hogy nem láttatok semmit... :) még akármi is lehet. :) amit pattogóbolha írt hogy két nunist mondtak és két kukis lett, az a mi topikunkban volt. néztek ám nagyot. :) de örültek nagyon mert fiúkat akartak. :)

monica, szerintem a lényeg, hogy ne engedd hogy ő diktáljon. idővel csak elmúlik. Bár sejtem hogy baromi nehéz lehet, főleg ilyen hormonális állapotban. :) még jó, hogy apa ilyen jófej és elviszi hogy legyen egy kis szabadidőd. :) használt cuccokkal én meg úgy vagyok, hogy ruhát azt veszek akár turiban is (egy csomószor sikerült olyat, amin még az eredeti címke van) de igyekszem mindig akciókat kifogni, meg sokat rendelek külföldről is de pl babakocsit meg hordozót én sem vennék használtat.

És csajok lőjetek le ha túl sokat okoskodok, mert nem akarok, csak a tapasztalataimat akarom megosztani,de ha sok, akkor tényleg szóljatok!!!

hajnalocska, a te esküvődön az illik, ami neked tetszik és amitől te jól érzed magad. Szerintem az a nap rólatok (3-ótokról) szóljon és az, hogy ki mit gondol... Úgyhogy bízd a fantáziádra, hogy téged mi dobna fel. :) És élvezd nagyon! :)

KépKép
muffin
 
 


kopee voltam... :)

KépKép
muffin
 
 


sziasztok, koszi a koszontest:)

En eppen ma kestem le a 13. heti genetikai vizsgaltot. (Ugy dontottunk hogy nem vallaljuk az utazas, varakozas torturat.) Veszelyeztetett terhes vagyok, mar az 5. het ota teljes agynyugalomban sinylodom. Ketszeri korhaz van mogottem, mindket alkalommal verzessel vittek be.
Utrogestan-t szedek, sajnos szo sem lehet az abbahagyasrol mert meg mindig nem normalizalodott a progitermelesem.
Eppen ezert nem mentunk el a genetikai tesztre ma, egy pici barnazas ismet volt ejszaka. Feltem a babat, inkabb maradok a seggemen....
A tartoszalagok is iszonyuan huzodnak (egy korabbi komoly hasmutet miatt osszenovesek vannak bennem mindenhol.) A mehem kicsit megereszkedett (az orvos szerint a tartoszalagokkal fugg ossze) igy kinyilhat a mehszaj barmikor, fekves tovabbra is....

Hat ez a sztorim:))))))

A 16. heti genetikaira azert eljutok, ha negykezlab is.

lanyok, milyen vizsgalat esedekes a 18. heten?

udv: sunci

sünciboglya
 
 


ibolya pedig el kellene menned mert ilyenkor nézik a tarkóredőt ami elég fontos vizsgálat......utrót én a 14.hétig szedtem....utána már nem mert vesekárosodást okozhat a babánál,nem mondta a dokid?
de pihizz sokat.........minden oké lesz!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Kismamik! :wink:

Nagyon boldog vagyok!! :lol: :lol: Ma voltunk bonus UH-n es 99%, hogy nekunk is KISFIUNK lesz!!! 8) :lol: :lol:
Azt mondta a doki, hogy a meretei, a szivhangja, a "nagy" kukija, minden fiura utal! :lol: :lol: A terhesseg elejen meg kislanyt szerettem volna, de most, hogy tudom, hogy kisfiu sokkal jiobban orulok! :lol:
Ja es a szules idopontja valtozott okt.15-re. :lol:

Hajnalocska
Eskuvo kerdesben egyet ertek Kopeeval, ami nektek tetszik es nem sok az a valo! :wink:

Sunciboglya
Udv itt es nagy gratula nektek is! :lol: Sajnalom, hogy ennyi gond volt, meg, hogy veszelyeztetett vagy, de most mar minden rendben lesz! :wink: Csak pihenj sokat!!!
18. heten az integralt teszt masodik resze esedekes, iletve van ahol, az AFP-t is akkor csinaljak.
Ha a tabliba szeretnel bekerulni, akkor mindjart rakok fel egy frisset, es meglatod, milyen adatok kellenek hozza! :wink:

Kopee
Ne legyen lelkifurdalasod, En is neha azt erzem, hogy ezzel a baboval nem is foglalkozok, mert Charlottnal sokkal jobban odafigyeltem,aggodtam mindenert, most meg minden "ahogy esik, ugy puffan" :oops: (rutin. :lol: )


Lehet meg korai, de ugyis kell uj vonalzot csinalnom az idopont valtozas miatt, igy csinalaok egy kisfius vonalzot mert uuggy orulok. :oops:
Vendég
 


gratula a kukishoz...mostm,ár nagyon fel vagyok csigázva hogy én is megtudjam ki lakik a pocimban......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: