Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na jól lemaradtam az első topicbabáról.

Vanni! Gratulálok Marci babához! Nagyon ügyesek voltatok és szép nagy baba lett Marci. Remélem azóta már együtt vagytok!

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Na az elöbb elfelejtettem írni...reggel öcsém azzal nyitott hogy elhozta a fényképezőt is,hátha lesz mit fotózni :lol: :lol: Olyan jót röhögtem rajta!
Ja és találtam mégegy felsőt ami jó rám!!!Jupppiii :lol: :wink:

annus11
 
 


Sziasztok,

Nagy bátran az utolsó "pillanatra" még bevállaltam egy fodrászhoz menetelt. Hát reméltem, h egyben kibírom. :D Hál Istennek sikerült! :D
De lehet már nem kockáztatnám meg ...... Niki napközben nem túl aktív, de most az volt, azt hittem ott pisilem össze magam .....

De siker itthon vagyunk, fő a tojás vár ránk a sonka ebéd. :D

Lányok, Mozza hová tűnt? Ilyenkor már szokott jelentkezni ........ vagy csak én vagyok figyelmetlen? Írt csak esetleg "átsiklottam" felette?

A gyerekszobák szépek nagyon, sajnos nálunk nem lesz külön szobája Nikinek, de azért igyekszünk. :D
Majd rakok már én is néhány képet, csak meg kéne tanulnom összetömöríteni.

A betegeskedőknek jobbulás!

Timi

Kép
sün balázs
 
 

 
 

Halihó!

Vagyok én is. Még nem olvastam vissza. Péntek óta baromi szarul vk. Ma éjjel is arra ébredtem, hogy mensi szerűen görcsöl a derekam- medencém, hasam meg keményedik. :?
Babókám nagyon mocorgott végig....az mondták a tapasztaltak, hogy szülés előtt 1-2 nappal már nem nagyon ficánkol....na, majd meglátjuk....
Eléggé fáradtnak érzem már magam... remélem nem pont a finishben fogok 'leereszteni'.
Utsó hetes/napos kismamik, Ti hogy bírjátok?

Kép
mozza
 
 


Helló.Mozza én ezt a kérdést most magamra is veszem.Én jól vagyok.Riki nagyon aktív.Éjjel,mikor görcsöltem is folyamatosan ficánkolt,én meg próbáltam "pózolni"hátha megfordul,de eszében sem volt. Most is fáj,szúr vagy mi,meg görcsöl lefelé arra felé. De nem elviselhetetlen vagy hasonló.Étvágyam nem igazán van,meg álmos vagyok,az éjjeli forgolódástól. Hát én így viselem ma a dolgot. :)

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Mozza,Kutyafüle:Nekem Gréti a szülés napján volt a legaktívabb....
Betegeskedőknek jobbulást!
Nálunk sem lesz külön szoba,de azért szép lesz ez így is.
Jajj,már izgulok,apum jön kettőre értünk...
Megyek is fekszem addig,ne hogy legyen itt valami.
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó!
Meseszép lett a szoba! :D Nagyon hangulatos! Imádni fogja Álmos baba!Szupi a komód, végül ezt vettétek meg? Nekünk is ilyen van, csak a hosszabb, de alacsonyabb verzében....tök jól beleférnek a miniruhák, akasztós szekrény még úgysem kell! :)

Sissy!
Te NSTre nem is fogsz menni a kórházba? Kötelező UHt is a magánban csinálják?
Képzeld végül, elvállalt szülésznő és nem megy szabira!!!!! :lol:

Sün Bazsi!
Jól bírod még....én manikűr-pedikűrre szerettem volna még eljutni....de nem nagyon merek már egyedül mocorogni (+ kb. 1,5 óra, míg átvezetek csúcsban a városon...) :cry:

Kép
mozza
 
 


Kutyafüle!
Akkor neked is klassz éjszakáid vannak. :? Én sem tudok nagyon enni, annyira mocorog kaja közben, hogy lehetetlen így....
Éjjel egyre rosszabb....azt is tanácsolták, hogy ha nem tudok visszaaludni a fájdalomtól, akkor kell elindulni a kórházba...
meglátjuk....
Panndi pl. ahogy láttam nem tudott..... :roll:
Anita!
Tényleg???....akkor ez megint csak vm. népi bölcsesség.....kiváncsi vagyok, bár annyira aktív a Manóm, hogy csodálkoznék, ha lassítana a tempón....

Kép
mozza
 
 


Betegeskedőknek jobbulást! Szülés előtt tessék meggyógyulni! :)

Én már állandóan a szülésen parázok, mármint hogy megszülök nemsokára, pedig még ezer dolgom van. MÉg a babaruhák nincsenek kimosva, csak egy adagot mostam még: takarókat, lepedőt, törölközőt, ruhát még nem. A kórházi pakkom csak félig van meg, ma lesétálunk a boltba, beszerzem a maradékot. A babás cuccok már megvannak szerencsére, végül Römer hordozót vettünk.
Ma délelőtt bent voltunk a nagyanyámnál a kórházban Tücivel. Elég rosszul van. :roll: És nem várható nagyon javulás... Remélem, Csongort még megvárja.
Én is terveztem még egy kozmetikust, remélem, valahogy be tudom suvasztani. Lehet, hogy most péntekre kéne tenni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na elszált a kreálmányom...

Esztó,
szép lett nagyon a szoba, jobban vagy már?

A betegeskedőknek jobbulást, próbáljatok meg kiülni/kifeküdni a napra, hátha segít vmit.

Nálunk is a hálóban lesz a baba, majd még át kell rendezni a szobát, h a kiságy elférjen, de majd csak jövő hétvégén..

Kutyafüle,
nézesd meg az anyajegyet mindenféleképpen... Elvileg a terhesség alatt nőhet stb., de azért lássa szakember!
Sajnálom, h már nem kaptál Dreftet, itt csepelen még volt, igaz, nem sok... sztm variánsonként szállítottak max 10 db-t/áruház. Pedig elvileg az akció mától él az ünnepek miatt. Még vettem fagyasztott panírozott csirkemellet, persze akcióban meg volt az is hirdetve, aztán nem akciósan húzták le a pénztárban, úgyhogy mehettem reklamálni...
Meg vettem 5 bodyt 1700-ért, fehér kis mintával, 6-9hósig, kis méret van elég :)

emese1979
 
 


Úgy látszik a májusi babák beindultak!Hanna úgy gyomron rugott,meg bordán,hogy egyszerre akartam hányni és fuldokolni.Érdekes érzés volt.
Csajok valaki leírná nekem a homeós tejserkentő bogyó nevét?Meg hogy milyen kiszerelésben van,mennyit és hogy kell szedni.Gondoltam szedem a Laktoherb tea mellé.Majd apa beszerzi.Mág málnalevelet is kéne keríteni,persze csak akkor ha a mai nap után nem dönt a doki a császár mellett a szemem miatt.Szerintem már most romlott valamennyit,sokat fáj.Nagyon rossz.
Na lépek.Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mozza!

Na ma betöltötted a 38.hetet,szóval te már nem kapsz ki ha megszületik a babó! :wink:
Amúgy én semmi népi hiedelemben nem hiszek már...mivel nálam egyik se jött be 8) :lol: Nekem meg vanna nyugisabb napok,meg van amikor nagyon aktív babó.Étvágyam az olyan mint eddig,bár én eddig se voltam nagy étvágyú...
Amúgy én is így érzek..hogy a végére elfáradtam...vagy inkább belefáradtam.Tegnap mondtam is az uramnak h szaladni akarok!!!!!

És mért utaznál 1,5 órát?Nincs a közelben kozmetika?Hála az égnek nekem itt van az utcában ilyen szépségszalon vagy mi.Fodrász,masszőr,kozmetikus,körmös.Mondjuk ebből csak a fodrászt veszem igénybe,de sose lehet tudni :lol: :lol: És nem is drága pesti viszonylatban. :wink:

Amúgy meg tök ari lehet odabenn Iza,pont ezen gondolkotam tegnap.Próbáltam kitapogatni milye hol van.A kis keze vhol a medence csontomnál van,néha jól oldalba bök vele :lol: És tuti kevés helye lehet szegénynek....ilyenkor annyira sajnálom :( a mocorgása is sokat vátozott az elmúlt 1 hétben :wink:


Nekem meg hiányérzetem van...mintha páran nem tértek volna vissza az ünnepekről...na remélem hogy jelentkeznek hamarosan!
Na meg Vanni is a szüléstörténettel!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Írt petrus: szombaton hazaengedték hétfő estig, tegnap három órát volt a terhespatológián, aztán CTG-re tették, és visszakerült a szülőszobába. Ne aggódjunk, megvannak :) Vanninak és Marcinak gratulál! :)

kutyafüle: hát a karambol nem jó, én már írtam, Zsófival a hasamban 9-10 hetes terhesen törtem totálkárosra a kocsinkat. Én nem lettem félős tőle, meg azt a nem túl jó állapotban lévő kocsit még haza is kellett hoznom, jó móka volt...

mozza: én Zsófival is nagyon rosszul aludtam a végén már :roll: Most is már háromkor gondolkodtam, hogy lejövök DVD-zni, egyszerűen csak forgolódtam. Ja, és nekem a hasam sem szállt le :lol:

kozmetikus: én szombat reggel kilencre megyek, aztán jövőhéten még egy fodrász is kéne, mert ugye 25-én diplomaosztó 8)

Voltunk játszótéren, kidőltünk, Zsófi már alszik, én szerintem csatlakozom hozzá, hátha segít rajtam. Alig tudok nyelni, folyik az orrom, fáj a torkom, tüsszögök és köhögök.
Vendég
 


Sziasztok!
Csak most látom,hogy a tegnap esti hsz-om újra csak 'elszállt'... :(
Vanni!Nagyon jó hallani Rólatok,de legyél csak önző,és amennyit tudsz pihizzél.Mi várhatunk,most Te-Ti vagytok a fontosabbak!!! :P
Akkor ma csak rövidebben:Tegnap voltunk a Margit szigeten,a családdal,és az Árpád hídtól végig sétáltam a másik végéig,hát...elég is volt.Mire hazaértünk már nagyon kemény volt a pocakom. :? Hanna a pihenést követelte magának. :)
Huhh,el is felejtettem mit írtam tegnap,így talán jövök később.
Ja,Annus!Igenis,értettem :lol: !!Szem előtt tartom én a 38. hét utáni szülést,és sztem Hanna nem is akar hamarabb kijönni,legalábbis semmi jele nincs. :) Bízom benne.

További szép napot,ennyit tudtam itt lenni,és már a derekam miatt jöhet a szőnyegen fekvés... :( Utána olvasom a reggeli termést. :)
Pusz,Mindenkinek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok!
Csak most látom,hogy a tegnap esti hsz-om újra csak 'elszállt'... :(
Vanni!Nagyon jó hallani Rólatok,de legyél csak önző,és amennyit tudsz pihizzél.Mi várhatunk,most Te-Ti vagytok a fontosabbak!!! :P
Akkor ma csak rövidebben:Tegnap voltunk a Margit szigeten,a családdal,és az Árpád hídtól végig sétáltam a másik végéig,hát...elég is volt.Mire hazaértünk már nagyon kemény volt a pocakom. :? Hanna a pihenést követelte magának. :)
Huhh,el is felejtettem mit írtam tegnap,így talán jövök később.
Ja,Annus!Igenis,értettem :lol: !!Szem előtt tartom én a 38. hét utáni szülést,és sztem Hanna nem is akar hamarabb kijönni,legalábbis semmi jele nincs. :) Bízom benne.

További szép napot,ennyit tudtam itt lenni,és már a derekam miatt jöhet a szőnyegen fekvés... :( Utána olvasom a reggeli termést. :)
Pusz,Mindenkinek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok!
Csak most látom,hogy a tegnap esti hsz-om újra csak 'elszállt'... :(
Vanni!Nagyon jó hallani Rólatok,de legyél csak önző,és amennyit tudsz pihizzél.Mi várhatunk,most Te-Ti vagytok a fontosabbak!!! :P
Akkor ma csak rövidebben:Tegnap voltunk a Margit szigeten,a családdal,és az Árpád hídtól végig sétáltam a másik végéig,hát...elég is volt.Mire hazaértünk már nagyon kemény volt a pocakom. :? Hanna a pihenést követelte magának. :)
Huhh,el is felejtettem mit írtam tegnap,így talán jövök később.
Ja,Annus!Igenis,értettem :lol: !!Szem előtt tartom én a 38. hét utáni szülést,és sztem Hanna nem is akar hamarabb kijönni,legalábbis semmi jele nincs. :) Bízom benne.

További szép napot,ennyit tudtam itt lenni,és már a derekam miatt jöhet a szőnyegen fekvés... :( Utána olvasom a reggeli termést. :)
Pusz,Mindenkinek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Hali!

Na, akkor még kívánok újfent jobbulást minden betegeskedőnek, mert közben kiderült, hogy vagytok még páran... Hát, tényleg nem volt vmi király tök betegen szülni, de az volt nagyon érdekes, hogy akkor nem nagyon tűnt fel - sokkal jobban el voltam foglalva... :) , néha fújtam az orrom, de ennyi, szülés utánra meg mintha elvágták volna... Anya ugyanígy volt. Szóval, lehet, hogy ez vmi családi hagyomány nálunk. :)

Mozza! Szerintem azért időnként nézegesd, hogy nem rendszeresk-e a fájdalmaid! Tudom, extrém, de nagyim (apai ágon) még a szülőszobán is tudott aludni, tolófájások alatt... A bába szólt az orvosnak, hogy jöjjön már oda hozzá, mert már jön kifelé a baba feje. Az orvos meg mondta, hogy á, nem lehet, hát alszik! De csak odament, és felébresztették nagyit, hogy akkor talán jobb lenne, ha nyomna, mert jön a gyerek... :lol: Szóval a fájdalom mérete és érzete szubjektív, tuti nem "rontja el" senki, mert tudni fogjátok, hogy itt az idő, csak készen kell lenni rá és figyelni! :)

Sajnálom, Kutyafüle, hogy nem sikerült Dreftet szerezni! :(

Na, szaladok. Majd még jövök.
Vendég
 


Jaj,bocs :oops: nem akartam 3-szor,cask közben ledobott.. :(
Betegeknek jobbulást kívánok!!!Ma én is beszerzem a teákat.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Anita!
A homeós tejserkentőt csak akkor kell szedni ha nem lenne tej!És ha beindul tőle akkor abba is kell hagyni!!!Szóval szerintem előre felesleges elkezdeni a homeós.De a bogyó ami erre való az URTICA URENS CH5(napi 2-3x5 golyó)

Ja van vhonnan egy jó kis doksim hogy mitől lesz elég tej.De kicsit hosszú,szerintem a blogra teszem fel,hátha hasznos lesz. :wink:

annus11
 
 


Sziasztok

hazaértem végre. CTG-n minden OK volt, aktív volt a kis terroristám.
Hát a kocsiban is rám jött a hányás, egy rugás után...nem bírok enni se. most gyümölccsel próbálkozok, eper, szőlő, hátha...

Anita,
én úgy tudom, hogy a szoptatós homeós bogyót meg a szoptatós teát nem lehet egyszerre nyomni. Vagy ez, vagy az.

Vanni,
mizu veletek? már nagyon várom, hogy jelentkezz :) de sztem itt mindenki.

Emese,
nem vagyok jobban :(

Mozza,
már gondoltam Rád, hogy írok smst, hogy mi van már :)
igen, ezt a komódot vettük végül. szemeztem azzal is ami Nektek van, de végül ez maradt. ilyen van a hálónkban is, szeretem nagyon.

Tinu,
reméljük a mamád jobban lesz, ahogy Böbi tesója is :wink:

Panndi,
pihenj Te is, kúráld magad.

kéne tanulni a csütörtöki vizsgára, de nincs erőm...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Emese,örülök,hogy kaptál!!Én ahogy elnéztem,eleve nem volt itt az a fajta kitéve,mert még csak a helye sem látszott.De legalább Neked segített az info ez már tök jó!!!
Panndi,szegénykém, még mindig kínlódsz?Jobbulást Neked!!! Én nem tudtam hazahozni a kocsit,mert egyrészt a tűzoltók szedték le a fáról,amire felcsavarodtam, másrészt engem(gondolom a kocsi állapota miatt) szirénázó mentő vitt a legközelebbi kórházba.Na azt az utazást nem kívánom senkinek!! Pedig jól voltam.Vagy talán épp azért?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


VANNI

GRATULÁLOK MARCI FIADHOZ!

Valahogy éreztem, hogy már babahírre jövök hosszú hétvége után. :-)

Panndi
Jobbulást! Nekem tegnap olyan fejfájásom volt, mint még soha. Én is arra gondoltam egyből, hogy így nem is tudnék szülni (nem mintha még akarnék). SZóval az egész napom kínszenvedés volt.

Maját kicsit túlkényesztették a nagyszülők hétvégén, így tegnap ritka szar napja volt. Minden miatt nyafogott. Én meg jól beparáztam, hogy hogy bírok majd 2 gyerekkel...

Nekem 2 hét múlva kell mennem először ctg-re, majd azután pakolászok, mosok... Hívom is a szülésznőmet az időpont miatt.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Mozza: UH-k és NST-k is a magánban vannak Nekem. Kijön oda a szülésznő. Remélem már csak szülni megyek a Péterfybe. Örülök, hogy elvállalt a szülésznő. Menjen szabira később :D

Egyébként Nekem sem szállt le a hasam Patrikkal. A szülés napján mikor megvizsgált a doki (5 órával azelőtt, hogy kint volt a fiam), olyan magasan volt a méhszáj, hogy alig érte el és teljesen zárt volt.
Arra viszont nem emlékszem, hogy mennyire volt aktív.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Érdekesek ezek a népi előrejelzések.A terhességnél,mikor kiderült,hogy az vagyok,igazából nem is igen volt tünetem. Egy hétig reggelente émelyegtem, a másik,ami érdekes volt, hogy állandóan fáztam,rázott a hideg.Utólag olvastam valahol,hogy az is jelzi a terhességet.Anyósomnak pl semmi jel nem volt. Se jósló,se nyákdugó semmi.Daninál elöntötte a magzatvíz,a tesójánál meg egyszercsak éktelenül elkezdett görcsölni.Ennyi. Pár óra múlva baba volt. Anyumnál prog csaszi volt,így ő azt sem tudja mi az hogy fájás.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Én csak most csatlakozom, bár már csak pár hetem van hátra! Május 19-re vagyok kiírva, de egyre több a jóslófájásom. Két napja annyira szúr az egész felsőtestem, hogy majd megőrülök. Nem tudom mi lehet ez, ráadásnak összeszedtem egy kis náthát is. Hányinger, hasmenés, ezek a mai termések! :oops:
Az orrom már vagy 3 hónapja el van dugulva, folyamatos orrcseppezés a napi teendő. Volt(ak) valakinek hasonló tünetei a terhessége alatt? Nekem ő lesz a harmadik bébim. AZ első napra pontosan érkezett, nem volt vele semmi gond. A második a 24. héten jött, és nem is élte túl a dolgot. Viszont mindkettő teljesen más volt, és ilyen tünetek egyiknél sem jöttek elő! :shock:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Szia Trixi,üdvözöllek!Nagyon sajnálom a második babádat.A harmadiknál meglátod minden rendben lesz, már igencsak a finisben vagy!!!!! Én az orrduguláshoz csatlakozom.Éjjelente szinte csak orrcseppel tudok elaludni. Meg mostanában kezdődtek a jóslók, ha ezek ugyan azok. A náthából pedig jobbulást kívánok,elég rossz, hogy még ez is bejött.Itt is több lány beteg. :(

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Üdv, Trixi! Örülünk, hogy jöttél! :wink: Mindaz, amit leírtál, jelezhetik a szülés közeledtét. De egyik sem "biztos jel", szóval azért ne aggodalmaskodj! Inkább kúráld a náthát! Ha ráérsz, mesélsz még picit magad/tokról?
Vendég
 


Kutyafüle! Elég félelmetesen hangzik ez a baleset... :roll: Mégis hogy történt?
Vendég
 


Szia!
Nekem elég zűrös, és fájdalmas életem volt eddig, de szívesen mesélek, hiszen mindenen tovább kell tudni lépni!
4 lombik, 3 örökbefogadás, és egy méhen kívüli terhesség után mint feljebb írtam most várom a harmadik saját babámat. Az örökbefogadottak közül is meghalt egy kislányom, a másikat a volt férjem neveli. Nálam maradt egy fiúcska, aki ma már 10 éves nagylegény. A kisebbik fiam 3 és fél éves, és most várjuk a Párommal azt a babát,aki úgy jön világra, hogy mindketten akarjuk, és várjuk ŐT!
Röviden ennyi!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Pumukli: és biztos, hogy a nagyszülői kényeztetés miatt volt nyűgös Maja? Nekem olyan fura. Nálunk is ezerrel kényeztetik Tücit, mindent odaadnak neki, felveszik stb., de még sose vettem észre, hogy ettől itthon nyügibb lett volna utána. :roll: Persze minden gyerek más, de én úgy vettem észre, hogy Tüci akkor szokott nagyon hisztis lenni, ha fáradt/álmos vagy ha beteg. És ne aggódj, minden rendben lesz két gyerekkel! Ha eggyel megoldod a dolgokat, akkor kettővel is rendben lesz! :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu
persze, nem biztos. Régen ez jobban megfigyelhető volt. Egy nagyszülős hétvége után kellett 1 nap mire visszaállt a rend. Az is lehet, hogy csak a sok program, nyüzsi miatt elfáradt. Úgy érzem egyre nehezebb vele... ezért is félek..
pumuklii
 
 


Pumukli: nem tudom, Maja mennyit beszél, de nálunk nagyon sokban megkönnyíti a helyzetet, hogy Tüci néhány hónap alatt hiperszuper sebességgel kezdett beszélni és már olyan okos! Mindent meg lehet vele beszélni, elmagyarázni stb. Szóval azért Maja is egyre okosabb lesz, nemcsak a dackorszak közeledik, hanem a beszéd egyre profibb használatának időszaka is. Nekem sokat jelent pl., hogy hiába vannak hisztis dolgai, a következő fél órában meg csinál olyan ügyes, okos, vagy vicces dolgokat, hogy már el is felejtem a korábbi bosszúságom vele kapcsolatban. És egyre önállóbbak is. Meglátod, majd sokat fog segíteni Kolossal kapcsolatban is. Legalábbis én ebben bízok. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Tüci teljesen szétesne Csongor születése után. Aztán lehet, hogy jól meglepődök. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Maja is nagyon jól beszél, ő is megért sokmindent. Szerintem Maja is jó kistestvér lesz, segít majd sokat. De biztos meg is viseli majd.

Tényleg Tinu, annak van értelme szerinted, hogy alvásnál ugye(szenvedtem sokat ma vele) azt magyarázom neki, hogy gyorsan aludjon el és utána megyünk a kertbe játszani. És amikor már kezd eldurranni az agyam, akkor mondom, hogy ha nem alszol nem megyünk le. Ezt illik betartanom, vagy úgyse tudja összekötni?

Majának a melegtől jöttek ki pöttyök a hajövénél, fülemögött, nyakán, tarkóján. Mit csináljak ezzel? Hintőpor? Nincs még valakinek ilyen?
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, h a kórházba kell vinni olyan zöld ruhát annak, aki velünk lesz a szülésnél? (Persze nem mintha bármit is összepakoltam volna már...)
Illetve hogy vesztek előre szoptatós melltartót? Gondolom, az már az elejétől kell, szóval a pakkba kellene- de a méretet hogy tippeljem meg? Vagy ami most jó, az vleg akkor is jó lesz? Meg Pesten/Budán tudtok vmi helyet, ahol olcsó(bb)?

Na, jó sokat kérdezek.

Ani

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


SZia Ani
nem kell zöld ruha :-) Sima utcai ruhában benn lehetnek veled. Császárnál persze nem...

SZopis melltartó választásánál meg majd segít az eladó. Abból, hogy mekkoráról mekkorára nőtt eddig, tud következtetni a véleges méretre.
pumuklii
 
 


Van olyan hely, ahol kell a zöld cucc, meg kell kérdezni a kórházat vagy az orvosod! Azt hiszem, vannak itt olyanok, akiknek a kórházában kell. A Jahnban meg fehér póló, benti naci és papucs kell. Szóval helye válogatja, de ha rákérdezel tuti elárulják! :wink:

Szopis melltartót meg sztem viszonylag olcsón bevásárlóközpontokban kapni, én az Auchanban vettem, sztem nem volt drág, de már nem emlékszem, mennyi volt az annyi...
Vendég
 


Ja, a pöttyök, mi a melegkiütésre kaptunk gyógyszerészek által készítendő "refrigeráns" nevű kencét Dokinénitől. Felírta, mi kiváltottuk. De sztem recept nélkül is meg lehet venni talán. Nekünk bevált. :)
Vendég
 


Csak az én véleményem, és nem is én voltam megszólítva... De csak jár a szám, mint mindig... :lol: Sztem az, hogy következetesek vagyunk, és úgy cselekszünk, ahogy megmondtuk, az a gyerek semelyik életkorában nem haszontalan. Más kérdés, hogy mi volt az én motivációm. Ha csak bedühödtem, és azért fenyegettem meg vmivel, akkor csak azért büntetni, mert elszállt az agyam, nem szabad. De ebben az esetben jó, ha tudja a gyerekem, hogy én hibáztam. Viszont azt tanulni, hogy a cselekedeteinknek következménye van, sztem már nem korai.
Vendég
 


Köszi. :)

Akkor megnézem az Auchant melltartó-ügyben. "Zöldruhát" meg dokitól kérdem, ha végre eljutok. :roll:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Ani: az Imrében kell zöld (ill. kék) ruha az apás szülésnél. Én már meg is vettem. :wink: Szopis melltartónál én olyat vettem, ami nagyjából jó már most is, de azért még fér bele a cicim (főleg a kosárnál, mert hátra már nem növök, gondolom). Én a Minimanóban vettem Stellát, az viszonylag olcsó (az Anitához képest).

Pumukli: szerintem kicsit sok az idő, ami eltelik az alvás előtt és a lemenetel között. De tudod, hogy én sokkal engedékenyebb vagyok alapból a kicsiknél. AMúgy sose fenyegetném vele Tücit, hogy nem viszem le, mert az nekem is büntetés lenne. :lol: Lent jobban lefoglalja magát, itthon meg állandóan szórakoztatni kell. Meg hát levegőn is lenni kell, szóval ez nem jó bünti szerintem. Én abban sem vagyok biztos, hogy bármilyen fenyegetésre el lehet aludni. :roll: Azt lehet kérni, hogy csukja be a szemét, vagy ne kelljen fel, de elaludni nem lehet parancsra, nem? Amúgy én is szoktam mindenféle hülyeséget mondani Tücinek, ha nem alszik el hamar és már tiszta ideg vagyok, mert csak hülyéskedik az ágyban, de őszintén szólva eleve kudarcnak érzem, ha dühömben mondok dolgokat (én azt szoktam mondani, hogy ha hülyéskedik, akkor kimegyek a szobából és aludhat egyedül - ez eleve rossz fenyegetés, mert végülis egy idő után az lenne a cél, ha tényleg egyedül aludna).

Kép
Kép
tinu
 
 


Asszem az esővel megoldódott a dilemma, nem megyünk le :-)
Én is úgy hiszem, hogy nem értené miért nem megyünk le, és ettől nem aludna el másnap se, ha ezt mondanám. Szóval legközelebb igyekszem valami értelmesebbet kitalálni, de már nagyon ideges voltam.
Most itt nyafog (mert végül nem aludt), tök fáradt, ki akar menni, esőben, az én értelmes, okos lányomnak nem lehet elmagyarázni, hogy nem lehet kimenni :-) Hú de hosszú lesz ez az este...
pumuklii
 
 


Trixi,
üdv a topicban.Sajnálom amiken keresztül mentél, de most itt lesz a babátok.Remélem ő minden szomorúságodat elűzi majd.

Nem tudom ti hogy vagytok veled, de nekem a székrekedés okoz gondot, nem a hányás vagy a hasmenés.Kávézhatok, ehetek lekvárt is, de semmi haszna.Nincs valami házi praktikátok mert megőrülök tőle.Attól félek ha nagyon erőlködök még a végén megszülök :shock:

Betegeskedőknek jobbulást!

KépKép
harhaj
 
 


Hű Csajok!

Itt az ablakunk alatt hömpölyög a tüntető tömeg .......

Az időjárás is érdekesen alakul, percek alatt besötétedett, dörög, fúj a szél, párom azt mondja, h a Lehel térnél már vihar van! Szakad az eső hallottam telefonon keresztül, ahogy kopog a kocsi tetején.

Oké, elért idáig is! Ömlik az eső, az illata jó! :D Még jó, h nem mentem le sétálni!
Remélem front nem kíséri a dolgot, mert akkor lehet tényleg elindulnak kifelé a babák.
De Annus utasítására csak 38. hét felett! :D

Kép
sün balázs
 
 


Harhaj,
próbálj sok rostos gyümölcsöt, gyümölcs levet enni, inni. Hátha az segít.

Trixi,
üdv itt.

Én a cora-ban vettem melltartót, egész jó, jó árban volt.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Harhaj, úgy vettem észre, h a magnézium is hajt. Terhesség elején kínlódtam székrekedéssel, mindent összezabálhattam, aztán semmi. Szerencsére mostanra elmúlt. (Igaz Elevitről rögtön leálltam emiatt.) Talán átmeneti a dolog- nem ettél sok csokit Húsvétkor?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Trixi!Nagyon kemény dolgokon mentél keresztül.Harhajnak igaza van.Jön a babátok, teljes család lesztek,ne gondolj sokat a múltra, örülj a picinek és magatoknak most!!!
Harhaj.Nekem a közepe táján volt ilyen székrekedés,de szerencsére nem tartott sokáig.Akkor nekem az aszalt szilva segített. De erőlködni tényleg nem szabad már.
Akiknek van hordozó is meg esetleg kaptak a kocsival mózest is, melyik jobb hazahozni a babát?Segítség kellene,mert nem tudom eldönteni.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Na, asszem itt is esni fog...szegény kutya, nem lesz esti hancúr :)

Trixi, Ani
üdv itt!!!!

Trixi,
sajnálom, hogy korábban a babáiddal ennyi minden történt, de nemsokára itt lesz a Baba :)

Ani, szopis melltartót én 1500-ért láttam a nyagykörút Baross utcai vilimegállójánál, pontosabban a Baross utcában a 83-as troli megállójánál (amelyik a KÁlvin felé megy) egy fehérneműs kirakatában. Én kb. 1-2 mérettel vettem nagyobbat, most még picit nagy, de elég jól nyúlik is.

Megvettem a TENA bugyit is, extra szexi, ma este ezzel sokkalom a férjem :) a szopis melltartó működési mechanizmusát is be kellett neki mutatni... :lol: :shock:

Harhaj,
a mg sztm is hajt, én napi 2-3 adagot szedek (porosból), és lekopogom, semmi bajom.
Amúgy ahogy Esztó is írta, sok rostos üdcsi, gyümi segíthet.

Na, itt a jóidő, szomszéd két gyermeke egyfolytában a furulyát fújja, amely fantasztikus élményében Novygirl is részesül (a mi baloldali szomszédunk az Ő alsó szomszédja). Bakker dél óta tolják, förtelmes... reméelm mire a babák megszületnek, megunják, mert a teraszra azért szeretnénk kitenni aludni a babát majd...

emese1979
 
 


Pumukli: az én gyerekem is itten hisztizik már vagy egy órája, megőőőőrülök. :evil: Mi már voltunk lent ma kétszer is, szerencsére az esőt megelőztük.
Ja, a meleg kiütésnél én nem csináltam semmit, mert a hintőpor csak kiszárította Tüci bőrét. Aztán mikor már nagyon csúnya foltos lett a bőre, akkor elvittem dokihoz és írt fel valami kencét. Attól szépen elmúlt. De akkor volt az a 40 foknyi nagy meleg, még szép, hogy állandóan izzadt. Öltöztesd kicsit lazábban Maját, mert azért még nincs annyira meleg, hogy kiütéses legyen miatta. De ha nem izzad egy ideig, hamar elmúlik ám a kiütés.

Kutyafüle: és a mózest is be lehet kötni a kocsiba? Mert akkor nyilván az a jobb, amiben vízszintesen fekszik a gyerek és nem kagylóban.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Trixi üdv itt.
Még nem olvastam vissza,megyek fekszem,mert elfáradtam.
Nst rendben,Bpd:88mm,kornak megfelelő!!!!!!!!!!!!!Kb.2800gr a táblázat szerint.Még 1 hét fekvés és bogyó szedés!!!Így tuti nem szülök,Lepény ok.
Megyek fekszem,majd jövök

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ja, Kutyafüle, a hordozóban egy újszülött max 1-2 órát lehet csak, nem tesz jót a gerincének, ahogy Tinu is írta.

Kiütésre sztm érdemes a tiszta körömvirágkrémet is kipróbálni, nekem bevált!

emese1979
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: