Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és még vmi: Szofi! A két kérdezetted 2féle hordozó - anya-apa hátán-hasán. Legalábbis a Mei Tai ilyen. Megköthető kenguru. Újszülöttkortól 15 kg-os babáig használható. (Tovább is, csak már nem bírod... :) )
Vendég
 


Sziasztok,

A talis képek szuperek mind nagyon, na meg a többi is Petrus nagyon jól nézel ki 2 babával a pociban az a pereces kép pedig csúcs, Anika a te képeid is jók Apor nagyon aranyos.

Még én sem kezdtem el úgy igazából semmi készúlődést csak megvettem ezt azt de még hiányzik sok minden majd a hónap vége fele kezdem el én, kb 35-36 hetesen.
Voltam tegnap dokinál is, babával minden rendben
BPD-86 mm
FL -64 mm és becsült súlya pedig 2270 gramm, hát jó nagy baba szerintem, csinált dopplert ott is minden ok.
Legkőzelebb majd csak május 5-én megyek.

Kutyafüle, most láttam pont a szülinapomra vagy ki irva :D .

Azért kezd nemsokára izgi lenni a topic ha beindul a baba eső nálunk is mert hónap végére bizti lesz egy pár baba.

Na jó megyek mert ébredezik Jázmin is.
Szép napot nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Jó reggelt!
Hát hülye egy éjszakám volt.Felébredtem egy csomószor,mert rosszakat álmodtam pindurról. Illetve a doki mondott nekem álmomban rosszakat. Annyira féltem kismancsom.Remélem ma rendesen megvizsgál,és az NST is mindent rendben talál.Anya azt mondja legyek erőszakos. Hát megpróbálok.
Már csak azon adjozom, hogy anya vigyen-e el kocsival és hazabuszozzak, vagy menjek kocsival.Félek, hogy nem kell-e majd nagyon pisilnem hazafelé jövet. :roll: A kórházban meg nemigen szívesen megyek el wc-re.Ott szívem szerint semmit sem csinálok szívesen.Megpróbálok most nem reggelizni,mert ha éhes vagyok,kicsim felélénkül,és kapálózva kaját követel. Meg ittam egy capuccinot.Hátha így ébren lesz, és nem kell a szülésznőnek megbökdösnie. Az szerintem mindkettőnknek fájt.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Sziasztok!

Pumukli, annyit pontosítanék a gyed és a tgyás igénylésénél, hogy akár tb kifizető a melóhely, akár nem, ott kell igényelni mindkét ellátást.

Emese, a mi választásunk Tata lett, de nem jött össze egykönnyen... vagy fél napig ment a hezitálás, hogy merre induljunk. Remélem jó lesz a szállás, a weboldalon szimpinek tűnt. Lehet wellneselni is, bár ez inkább a férjemet érinti.

Tényleg, akartam is kérdezni mert láttam, hogy van aki jár masszázsra, hogy terhesen szabad? Biztos süket a kérdés, de többen azzal riogattak, hogy nem szerencsés ilyenkor. Úgy terveztem, hogy a kis kiruccanásunk alkalmával én is megejtenék legalább egy jó kis hátmaszírkát. Szerintetek?

KépKép
novygirl
 
 


Jó reggelt!

Hát, ha nekem még mikor dolgoztam, vki azt mondja, itthon leszek és 8 kor kelek, nem hiszem el... Aztán most látom, hogy van amki fél6-kor kelt!!! :) :shock:

Novygirl,
masszázsnál van dierkt kismamamasszázs, amikor tényleg csak a hátadta nyomogatják, még asszem a derék tájékát sem, sztm az belefér simán.
Mondjuk ez egy adott masszőr honlapja, de sztm egész jól összeszedi a lényeget:
http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=amm-ter ... 1155417096

Kutyafüle, Dóri
sztm nem mindennap ugyanannyira aktívak a kis manók, vannak sztm napok, mikor lustibbak.

Kutyafüle,
bizti minden ok Rikivel. A kórházi wc-t meg szokd, nemsokára 3 napig úgyis csak az lesz :) :)

emese1979
 
 


JJó reggelt mindenkinek!!!

Használjátok ki a jóidőt amíg lehet!!!Hétvégére pár fok visszaesést mond,ez még nem lenne baj de esőt is meg gyenge meleg frontot...jövőhét végén meg kicsit szeszélyesre fordul az időjárás...szintén lesz kis csapadék is itt-ott :roll: Remélem az erős frontok elkerülnek,mert ha nem akkor tuti h megérkezik az első baba jövőhéten! :wink:

Reggel már megjártam a vérvételt is!Aztán gyorsan bevágtam a maradék pizzát.Úgy imádom,speckót csináltam magamnak.Van rajta Túró,juhtúró,tejföl,kapor,füstölt sajt,trappista,camambert.Vagyis csak volt,mert az én részem elfogyott :( Most már csak apcim extra húsos pizzája van 8)

Éjjel nem aludtunk vmi jól..az uram majdnem le is lökött :lol: Öcsémék is hajnali 2 után jöttek,szóval volt itt jövés menés.Én meg csak forgolódtam,a jobb oldalam meg már fáj,mert folyton azon alszom :roll:

Iza is másképp mozog amúgy!Amióta lenn szurkál nagyon,nem rug olyan erőteljeseket.Meg lehet ez a jó idő is közre játszik,nem olyan nyugtalan mint eddig.

Masszázs:én úgy tudom h nem ajánlott,egyrészt hogy fordulsz hasra 8) De van kifejezetten kismama masszázs,azt lehet.A lényeg h illóolajokkal is vigyázni kell,meg h hogy maszíroznak mert vérbőséget okoz vagy vmi ilyesmi.De ha Kutyafüle volt,ő jobban tudja.Gondolom őt is másképp maszírozzák most :wink:

Ági!
Tényleg jó kis méretei vannak a babának!Nálatok is a 36.héttől van a CTG?

Na vissza kell lapozzak...

annus11
 
 


Ja igen!
Reny!
Nekem is előző héten keresztbe fordult Iza...nem tudom hogy csinálta...de aztán mire uhra mentem szépen visszafordult!Szerintem még van ideje bőven.A lényeg h babó jól van,szépen fejlődik :wink:

annus11
 
 


Emese, hát igen nálatok a fél hat az nálunk fél hét de amúgy volt már fél nyolc szerintem ez a babanetes óra nem jár jól.

Annus, nem nálunk sajna nincs se ctg se nst annyi csak hogy a 36 héttől hetente kell menni dokihoz persze ilyenkor már nem magánba ha nem a korházba kell menni uh-ra meg a méhszájat nézi ennyi....hmm jó ötlet a pizza lehet én is csinélok ma mostanában én is rá kattantam.

Amúgy azt hittem Jázmin már ébredezik fél nyolckór közben meg most az előbb kelt fel, én is pihiztem még picit sajna elég rosszul alszom mostanság csak forgolódok.

Ja és elfelejtettem még irni hogy, Ármin baba befordult a rendes menet irányba :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Üdv,
húh tegnap jól elfáradtam.Kinnt voltunk Balcsin.Jó magasan áll a víz.Lábat már mostam, de hamar kikaptam belőle mert azért nincs még nyár.

Kutyafüle,
nyugodtan lekapcsolhatjátok a modemet.Nem lesz baja.

Majd olvasgatok még de most megyek főzni!

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!
Ági szép nagy baba már Ármin is.
Reny még simán befordulhat a pici.
Dóri,Kutyafüle:Nekem sem mindig aktív Hanna,meg hát már nem is nagyon tudnak nagyokat rugni,nincs helyük.
Annus jövőhéten front???Akkor már nem szedhetem a bogyóim. :? Remélem nem az én kislányom akar az első lenni. :lol:
Szofi,azért néha pihenj is!
Grétike jobban van.Jól aludt.Igaz ma már megint lehányta a frissen mosott ágyterítőt,de legalább kijött a trutyi a torkáról.
Kicsit padlón vagyunk anyagilag,így lemondtam az új baldachin szettről,az is 15 ezer lett volna.A Grétiének semmi baja,így az lesz most is.Elő is szedtem,majd anya mossa.Valahogy nagyon rám tört a fészekrakás.Azt hiszem tartok a jövőhét szerdától.Akkor töltöm a 36 hetet,Grétivel pont aznap indult be a szülés.
Most később kell,hogy addig még hízzon odabenn!!!
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Kutyafüle! Írtam!

Annus! Köszi az időjárásjelentést! :) Na, kiváncsi vagyok, mit/kit hoz elő majd időjárásváltozás, hold, egyebek... :)

De azért, babók, senki se igyekezzen nagyon!

Szép napot! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltunk dokinál. BPD 90 mm, FL 69 mm. Súly: 2600 gramm. Szívverés, áramlás OK. Méhszáj c2100.
Viszont a lepény III. fokban érett. Doki szerint nem húzzuk a végéig. Majd meglátjuk. Én még nem szeretnék szülni legalább 2 hétig.
Az Én dokimnak arany keze van. Abszolút nem fájt, amikor megvizsgált. Vett le vért, meg hüvelykenetet, így Én már Hozzá nem megyek, csak CTG-re szerdánként és utána szülni.

A frontok is lényegesek, de a szülésznők megfigyelései szerint a hold változásai is hatással vannak a szülésekre. Beszélgettek erről a múltkor, amikor bent voltam a kórházban. Holnap telihold van :D

Amúgy minden OK Velünk. Sokat keményedek, és tegnap nem volt valami aktív a kisasszony. Pedig nagy bulit szokott levágni.

Mindenkinek kitartást!

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Anita! Ne félj, légyszi! Tovább fogjátok bírni Hannával, mint Grétivel, ez tuti. :)
Semmi gond a lepénnyel, szépen pihensz, szóval nem fog semmi történni. :)

Harhaj! Szép lehetett a Balcsinál! Nagyon szeretem a vizeket! :)
Vendég
 


Dóri köszi a nyugtatást!!Én is bízom benne hogy nem akar akkor kibújni,mint nővérkéje!Bár aznap tuti fura gondolataim lesznek,akaratomon kívül is.
Szilvi,biztos ti is bírjátok még egyben.Nóri is szépen növekszik!
Én betöltött 38 héttel akarok szülni,április 28-29-én!Mert akkor ha jó súllyal születik,itthon leszek 3-án,Grétus szülinapján!De ha addig nem akar kibújni,akkor csak május 4-én engedélyeztem neki. :lol: Gréti szülinapján ott akarok lenni,az én kis angyalkámmal!!
Na de ember tervez.....

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Igen,a telihold is számít...bár nem tudom hogy jön ez a szüléshez,de biztos vki erre esküszik 8) :lol:

Anita!
Érthető a parád,de szerintem se jön még Hanna!Szóval te csak pihizz! :wink:

Sissy!
Na jó ksi méretei vannak Nórinak!CTG után se keresed fel a dokit?Nem vizsgál meg utána?Vagy nálatok ez hogy van?Én pl most ne is tudom h holnap megvizsgál e...De majd kiderül!

Panndi!
Akartam kérdezni hogy most hogy már nem kell feküdni,többször vannak keményedések?Mikor mész legközelebb a dokihoz?

annus11
 
 


Ja nem is meséltem!

Tegnap átjött anyós!
Jó szokásához híven megint hozott vmit!Kis plédet,takarót és párnát.Én direkt nem vettem még enki takarót meg párnát mert az úgyse kell egy újszülöttnek,de legalább akkor nem kell venni!És hozott kaját is megint :wink:
Viszont szóba került h már vki azzal idegesített h mért nem megyek szolnokra szülni,mert h ott majd segítenek a szülők...még mondtam is h nekem csak apum van,62 éves és dolgozik,szóval nem nagy segítség.Meg tényleg mindenki vagy dolgozik,vagy idős...de nem is kell h vki a nyakamon legyen egyfolytában.Látogatni lehet meg minden,de nem kell h hetekig pesztrálgasson vki.Na anyósom meg mondta h ő már jelezte a munkahelyén h szabit fog kivenni ha megszülök :shock: Hát elsőre magamban sokkot kaptam :lol: Még jó h azért nem messze lakik itt Pesten,haza tud majd menni szépen 8)
Meg is beszéltük az urammal hogy ha kaját hoz akkor beengedjük :wink: :lol: :lol: Amúgy semmi bajom vele,meg lehet h jól jön ha átszalad...de ez majd kiderül akkor... :roll:

Na kisregény vége! :lol:

És kimostam mostmár minden babaruhát,már csak 1-2 pléd van hátra meg rácsvédő.Még a konyhát kel kipucolnom,aztán csak várok...

annus11
 
 


sziasztok!

megjöttem az nst-ről és uh-ról.

nst oké, uh-n:
fejvégű fekvésben van, a lepény a mellső falon tapad, I. fokban érett. A magzatvíz mennyisége az átlagosnál kevesebb.
BPD: 90 mm (80-93), FL: 69 mm, OFD: 105 mm
A számítottnak megfelelő terhességi kor 36. hét 0 nap
Áramlásvizsgálat is oké volt. Doki persze az AC-t nem mérte le így nem tudom mekkora lehet a súlya :(

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSSSSSSSSSSSsssss: nem kell mennem már csak a jövőhét szerdán nst-re, nem tudom akkor lesz-e Uh megint.

Kicsikém útálja az nst-t alig mocorog, állandóan piszkálni kell.

Kutyafüle, az, hogy mozgatják a hasad, ha lusti a baba nem fáj se neked se a babának :)

Anita én a 37. hétig szedem a magne b6-ot és az esti 1 seduxenemet is.

Tegnap egyetlen derékfájásom volt keményedéssel, annyira jó, nemhiába egész nap feküdtem :)

Most bezzeg jól beebédeltem kicsim csuklik is egyfolytában, bejött neki a csípős almapaprika :)

Ma délután még beszélek a dokival, ajánl szülésznőt :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok! Olyan mérges vagyok,hogy alig láttam a pipától.A dokinál végülis minden rendben volt. 3-an voltunk bent kismamák NST-n mindannyian ugyanannál a dokinál szülünk,kiírás szerint 25,26,29. :lol: De az,aki 29-re van kiírva az NST-n olyan jó kis fájásokat mutatott, hogy ő tuti nem húzza addig.Mindegy.Megvizsgálni most sem tudott,mert fennforgás volt a szülészeten.Jövő héten úgy hívott, hogy megvizsgál.A súlyra,vízre vérnyomásra nem mondott semmit.A gombára adott kúpot,amit kiváltok holnap,ha a Canesten addig meg nem szünteti. Amúgy aktív volt kismanó(jóhogy,majd 11-ig éheztettem szegényt),semmit nem csinál a méhem,szóval,ha hagyják,akkor odébb van még a szülésünk.
Na,ezután elrobogtam a város másik végébe terhesgondozásra,mert mondták, hogy még utoljára menjek be.Kiadták az igazolást, hogy kellő alkalommal megjelentem, szerintük kb ok a vérnyomásom is meg a súlyom is(bár az a f... doki beszólt miatta).Na és akkor amin kiborultam.Kiadta a labort, hogy ha csaszi lesz,akkor kéznél legyen.Elkezdte mondogatni, hogy jövőhéten akkor beszéljem meg a dokimmal a programozott császárt,mert ha eddig nem fordult be,akkor már nem is fog(naná,így még esélye se lenne rá, és most is az egyik lány nővére 40 hétre szült,és a 39. hét végén fordult be.) Aztán valahogy szóbakerült sz altatás, és elkezdte mondani, hogy nincs az az aneszteziológus,aki engem elaltatna hozzá. Mondtam,dehogy nincs,a dokimmal már ezt megbeszéltük. Akkor meg elkezdett engem szidni, hogy milyen felelőtlen vagyok,hogy kockáztatom a gyerekem épségét ezzel, mert az altató bekerül a keringésébe.Erre én, hogy én is altatásban születtem, és köszönöm szépen jól vagyok,mint a 20-30 évvel ezelőtti gyerekek is mind. Na akkor nekem támadt, hogy vétek nem kihasználnom a modern kor áldását, hogy rögtön láthatom a gyerekem. Ez az én dolgom úgy érzem.Aztán lezárta úgy, hogy ő nem fog velem ezen vitázni, hisz neki semmi köze hozzá nem ő az orvosom.Na igen, én is így gondoltam,még szerencse.Úgyhogy az épületből bőgve jöttem ki, utána meg lélekmelegítő gyanánt a nagy pénztelenségünkben vettem két cuki bugyit potom 3000-ért,amit majd talán szülés után fél évvel tudok hordani.Bántam is én, csak jól esett,ennyi kellett a lelkemnek. Bocsánat, hogy hosszú lettem,de annyira meg kellett veletek ezt osztanom.
Masszázs!Hogyne lehetne!!!!!!Az olajokkal sincs baj, hisz hiába szívódik fel a bőrön át, a méhlepényen nem jut keresztül. De terheseknél általában nem kimondottan aromás cuccokat használnak.Arra kell ügyelni,hogy mikor bejelentkezel szólj, hogy kismama vagy, értenek e hozzá,mert bizonyos pontokat nem szabad masszírozni.Ilyen a derékvonal közepe,ahol a derekad és a csigolyák találkoznak, vagy a bokádnak az oldala,ahol a bemélyedések vannak. Egyébként isteni dolog,és testnek-léleknek egyaránt jót tesz, főleg,mikor ilyen túlsúlyt cipelünk. Én csak ajánlani tudom.
Na mostmár dugulok.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ildi de jó hírek!!!Pihenj sokat!Nekem legutóbb mondta hogy 36 hétig szedhetem,kiváncsi leszek most mit mondd majd!Bár pár napig gondolom még ürül majd ki a szervezetemből,így remélem addig nem lesz semmi.
Annus nagyon aktív vagy!Olyan jó neked!Anyóstól rendes hogy vett dolgokat Izának!
Az enyém is változott,mert említettem hogy kívánom a krémest,másnapra sütött nekem!8 év után elöször!
Lányok nem tudtok véletlen valami jó "megérkeztem"sms szöveget??

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


tök jó tegnap inkább pihentem, minthogy tanácsadásra menjek, és ma meg már hívott a védőnő, hogy mi van velem, holnap meg kijön:(

kutyafüle de jó hogy mindenki beszól a kismamáknak, tanácsadós doki nekem is mindig okoskodik

ja és a pénteki doki is mehet a fenébe a konyakjával, inkább szedem a dokim által felírt seduxent, ettől jobb minden

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kutyafüle ne is foglalkozz vele!Te érzed hogy mi a jobb nektek!Te vagy Riki anyukája és tudod mi a jó nektek!A dokid meg vigyáz rád,amúgy meg még meg is fordulhat!Én drukkolok!Ha meg még sem,akkor sem leszel rossz anya!!!!Ezt tudja Riki is,büszke a mamijára!!!!!A bugyik meg ha jót tesznek a lelkednek...miért ne!Mivel tesót akartok,még jól is jön majd később.....apának tuti tetszenek majd!!! :lol:
Már én is kíváncsi vok mekkora Hanna!De nekem mindig csak BPD-t mér.Bár most a karcagi magánrendelőjébe megyek,ott állítólag jobb uh gépe van!Még nem voltam ott eddig,ladányba kellett mennem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok,

Annyira jó idő van, látszik mindenki kint van :)
én mondjuk bent nyomom a teraszajtónál ülök (amit azért kinyitottam), és írom a házidogáimat :? úgy tervezem, hogy mire megszületik Álmos már csak 3 vizsgám lesz, azt meg vhogy megpróbálom letudni gyerekestül...

Közben intézem a lakhatásit, és büszke vagyok magamra, mert már az összes engedély megvan és még apa se kellett hogy itt legyen, tudtam válaszolni magamtól a kérdésekre:) épp most ment el az utolsó bácsi, akiről azt hallottam, hogy nagyon kötekedő és nem ad használati engedélyt, ha 10 cm -rel is eltér vmi. Hát rámnézett mosolygott, látta a pocakomat, ugyhogy itt volt 10 percig és szó nélkül megadott minden engedélyt :) tök jó :)

Annus,
bizti azért jó lesz egy kis segítség az elején. Főleg ha kajáról van szó :D én már közöltem a nővéremmel, hogy ideköltözik ha akar ha nem :) na jó, nem, itt lesz 3 hétig apa velünk, de azért ő nincs képben annyira mint a nővérem, biztos elkel majd a segítség.

Kérdés: az nst meg a ctg az ugyanaz?

Anita,
nyugi, ne stresszelj! Simán bentmarad Hanna, addig amíg kell. Csak nyugi.

Emese,
engem is mindig megvizsgál manuálisan, és az utolsó kettő alkalom fájt csak eddig. De ez a kenetvétel brutál módon...

Panndi,
a doki mondta hogy most már ficánkolhatsz?

megyek, folytatom a házidoga írást...annyira nincsenek gondolataim ma valahogy. és még meg kell írni egyet... :?

Ja, ma jönnek haza a szomszédék a bébivel :) majd jól megkukkolom :)

szép napot mindenkinek.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Böbi,
rakj képet a hajadról, kiváncsi vagyok! :)
ezek a pasik meg... :?

Kutyafüle,
ne idegeskedj Te se. Sz@rd le az ilyen hülyéket...nem értem miért kell ilyeneket mondani, hogy felelőtlen vagy...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


eszter ugyanaz a kettő:)
magzati szívhang, méhtevékenység és magzatmozgás érzékelése egyszerre

dokimnak is aranykeze van meg sem érzem mikor vizsgál:)

anita én meg már szerencsére nem megyek magánrendelésre, elég volt eddig odajárni

böbi férjem is mindig kritizál, ha beújítom a hajam:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Anita,

ezt találtam, ahelyett, hogy tanulnék :)
itt vannak ilyen smsek:
http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&top ... tep=0&bw=1

meg ha beírod a google-ba, hogy "megérkeztem sms" kidob pár oldalt.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Ildi,
köszi , sejtettem én :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Novygirl
persze-persze. Csak azzal nem kell foglalkoznom, mert ők intézik.

Kutyafüle
nem kell foglalkozni a védőnővel, szeretnek okoskodni :-) Pont neki kellene nyugtatgatni téged, nem pedig felzaklatni. Lehet, hogy az altatás nem annyira ajánlott, de most is mennyiszer kell, ha sűrgős császár van....
pumuklii
 
 


Anita,

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... dhetnenk-k

na befejeztem :) nagyjából mindenhol ugyanazok vannak.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Én is itt :)

annus: keményedek és fájok, főleg estére, meg mióta felkelhetek, a derekam és a hátam is sokat fáj :? Na de egy hónapon belül elmúlik ;) Dokihoz holnap megyek, reggel CTG, utána leletestül dokihoz vizsgálatra.

eszter: igen, a doki mondta, hogy most már csinálhatok bármit, a "legrosszabb" eset, hogy beindul aszülés. Most nyugis napot tartok, mert apa elutazott, és kérte, hogy ne szüljek holnap délutánig :lol:

Amúgy úgy érzem, hogy április végén, május elején érkezik csak, ami jó, mert így el tudok menni a saját diplomaosztómra :D

Ma jönnek anyuék, itt is alszanak, holnap dokis délelőtt, meg vásárolgatunk, délután jön haza Apa, pénteken semmi dolgunk, szombaton közös vacsi egy étteremben a barátainkkal-szomszédainkkal, vasárnap megyünk Szentendrére húsvéti programokra, hétfőn anyósomékhoz, szóval most jó dolgunk lesz :)
Vendég
 


Kutyafüle ne is foglalkozz vele!Te érzed hogy mi a jobb nektek!Te vagy Riki anyukája és tudod mi a jó nektek!A dokid meg vigyáz rád,amúgy meg még meg is fordulhat!Én drukkolok!Ha meg még sem,akkor sem leszel rossz anya!!!!Ezt tudja Riki is,büszke a mamijára!!!!!A bugyik meg ha jót tesznek a lelkednek...miért ne!Mivel tesót akartok,még jól is jön majd később.....apának tuti tetszenek majd!!! :lol:
Már én is kíváncsi vok mekkora Hanna!De nekem mindig csak BPD-t mér.Bár most a karcagi magánrendelőjébe megyek,ott állítólag jobb uh gépe van!Még nem voltam ott eddig,ladányba kellett mennem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó köszi!Én is bennt vagyok,még feküdnöm kell.
Panndi én tartok tőle hogy ha nem szedem a magne b6-ot,meg a magnerotot,akkor nagyon keményedek majd.Jó kis program,mi maradunk itthon.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Én is jól eltűntem pár napra, de sokat kellett még sok irányba intézkednem.
Hétvégém fárasztó volt. Itt voltak párom unokahugai modelliskolába járnak és most lesz majd 19.-én Debrecenben versenyük, mert táncolnak is. Szóval itt voltak oktatáson vagy min.
Mi meg kimentünk a Medvefarmra. Jól elfáradtunk mindannyian meg nagyon meleg volt, árnyék sehol szinte. Délutánra már lógott a nyelvem és rengeteget ittam.Marci élvezte nagyon.

Hétfőn voltam utoljára védősnéninél. Mindent megbeszéltünk, megdicsért, hogy csak 7,5kg-t híztam. Jönni majd csak a szülés után fog, ha hazajöttünk. Volt már nálunk Marcinál is eleget, így fölöslegesnek tartotta, hogy terepszemlézni jöjjön.
Tegnap meg fodrásznál voltam igazításon. Nem lett sokkal rövidebb csak formát kapott, már ideje volt+ vettem virágokat az ablakpárkányra.
Most még gyorsan kiporszívózok , elmosogatok és megyek Marci húsvéti ovis ünnepségére. Ma van a utoljára ovi és szerdáig szünet van. Szóval itthon lesz. Ja és anyukámtól meg kap 1 nyuszikát ajándékba. Kíváncsi leszek, hogy fog reagálni a nyuszi Marci rajongására, mert ő biztos odáig lesz.Imád minden állatot szőröset, nyálkásat , kicsit, nagyot stb.
Igyekszem majd visszaolvasni és megnézni a blogban a képeket.

Mindenkinek további szép napot kívánok.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Én is jól eltűntem pár napra, de sokat kellett még sok irányba intézkednem.
Hétvégém fárasztó volt. Itt voltak párom unokahugai modelliskolába járnak és most lesz majd 19.-én Debrecenben versenyük, mert táncolnak is. Szóval itt voltak oktatáson vagy min.
Mi meg kimentünk a Medvefarmra. Jól elfáradtunk mindannyian meg nagyon meleg volt, árnyék sehol szinte. Délutánra már lógott a nyelvem és rengeteget ittam.Marci élvezte nagyon.

Hétfőn voltam utoljára védősnéninél. Mindent megbeszéltünk, megdicsért, hogy csak 7,5kg-t híztam. Jönni majd csak a szülés után fog, ha hazajöttünk. Volt már nálunk Marcinál is eleget, így fölöslegesnek tartotta, hogy terepszemlézni jöjjön.
Tegnap meg fodrásznál voltam igazításon. Nem lett sokkal rövidebb csak formát kapott, már ideje volt+ vettem virágokat az ablakpárkányra.
Most még gyorsan kiporszívózok , elmosogatok és megyek Marci húsvéti ovis ünnepségére. Ma van a utoljára ovi és szerdáig szünet van. Szóval itthon lesz. Ja és anyukámtól meg kap 1 nyuszikát ajándékba. Kíváncsi leszek, hogy fog reagálni a nyuszi Marci rajongására, mert ő biztos odáig lesz.Imád minden állatot szőröset, nyálkásat , kicsit, nagyot stb.
Igyekszem majd visszaolvasni és megnézni a blogban a képeket.

Mindenkinek további szép napot kívánok.

Kép
Kép
incike
 
 


Köszönöm lányok a vigasztalást. Épp most beszéltem volt kollégámmal,akinek a felesége szintén csaszis lett,altatással,és azt mondta, sokkal jobban volt utána,mint az érzéstelenített mamik.Szóval megerősített ebben.
Mindjárt megyek kozmetikushoz. Már vagy egy éve nem voltam. Ráfér nagyon a fejemre.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok csajok!

ma voltam kismami relaxon, tök jó volt. Tinuval aztán berontottunk a segédeszköz boltba (mármint gyógyászati), és megvettük a kispapa ruhát, meg én vettem olyan szép szopis melltartót, amilyet Reni ajánlott. Nem volt 2 fillér, de boldog vagyok vele, szóval Reny, köszi!

Panndi, mikor lesz a diplomaosztó? és hol? Remélem még el tusz menni!

Grétinek szép szülinapi ajándék lesz Hanna, akár előtte, akár utána érkezik!

Dóri, inkább te pihenj, rakd fel sokat a lábad!

Kutyafüle, mekkora barmok az emberek! Én még lenne, amiben egyet is értenék az ürgével akár, de a szar kioktató stílusával csak egyet ér el: hülyének nézik (mert az), megbánt másokat, és méginkább dacot vált ki! Hogy nem jött rá erre???

Annus, én sem alszom jól. De lassan utolérlek Titeket abban, hogy már semmi se jó...

Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi,
milyen szopis melltartót vettél?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Helló!

Kutyafüle! Én nem értem, mit bántanak ezek a nemkedves emberek... De fel a fejjel, már nem nyúznak tovább! :wink: Azzal foglalkozz, hogy rendben legyen a vérnyomásod, figyelj a vízre, és minden remek lesz! Rikit meg hagyd, hogy megtalálja a helyes irányt kifelé! :) A kozmetikushoz meg minden jókat. Akkor most minden ilyen program befigyelt a szülés előtt? :)

Ildi! Örülök, hogy minden rendben!

Várunk mindenkietől mesét, hogy mi volt a vizsgálatokon! Számoljatok be!

Esztó! Kitartást a dolgozatokhoz! Olyan szivesen ötletelnék neked, de sajnos vlsz. egy kukkot sem értek ahhoz, amihez neked az ötletek kellenek... :roll:

Panndi! Kedves volna Fruzsitól, ha kivárná a diplomaosztódat! Mondd meg neki, hogy szükség van arra a papírra, addig maradjon nyugton! :) Amúgy egy Georgina nevű ismerősömre hasonlítasz nagyon-nagyon. Gondoltam, koncepció az a-végűség a családban, hátha lány a tesód, és így hívják... :)

Incike! Egy nyuszi nagyon aranyos! Remélem, jól kijönnek majd Marcival! :)

Annus, Anita! Az azért jó, ha egy anyós foglalkkozik az érkező babával és a mamájával! Örülök, hogy vmi javulás látszik, Anita, és sztem elkel a segítség az elején, Annus! Nekem legalábbis jól jött...

Elaludhatna már ez a lókötő...
Vendég
 


Igaziból az a nagyon aranyos, Szofi, hogy én nem igazán érzem, hogy minden rossz-nehéz lenne, időnként fáj a hátam, de nincs nagy vész, csak látom, hogy vizesedik a lábam-kezem. Szóval az a baj, hogy nem érzem, hogy nagyon pihenni kéne, de azért igyekszem... :)
Vendég
 


Ja, és gratulálok a szerzeményekhez!
Vendég
 


DÓri: nincs Georgina nevű rokonom :wink:

Nálunk nem volt segítség, most sem lesz, engem zavart volna :oops: De hát nem vagyunk egyformák, és ez így van jól :)
Vendég
 


Április 25-én lesz a diplomaosztó, Gyöngyösön. Majd kiderül.. :)

Fodrászhoz nekem is kéne mennem, na meg kozmetikushoz is jó lenne...
Vendég
 


zdori nagyon aranyos vagy :)

mai kép

Kép

kicsikém most indult be igazán:)

segítség nekem se lesz, csak a férjem, őt legalább ki is zavarhatom, ha nem azt csinálja, amit mondok, bár alig lesz itthon, annyi intéznivaló lesz:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Édua szép nagy poci!
Panndi kíváncsi leszek megvárja e Fruzsi!Te hogy érzed?
Segítség:férjem.Meg anyuék jönnek majd szerintem az elején mindennap,de nem sok időre.Anyós meg heti 1x 20 percre,így volt Grétivel is.De igazán nem is szeretném ha mindig a nyakamon ülnének!
Amit még utáltam,hogy nekem kelett a látogatókhoz alkalmazkodni.Bejelentkeztek,de mindig akkorra,mikor ki akartunk menni sétálni.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Panndi!
Holnap a korhazban vizsgal a dokid?
En mar nagyon varlak itt a szuloszoban, de azert meg 1-2 hetet kibirok ;)

Kutyafule
Valoban az altatoszer atmegy a bababa, de ha a kockazat-haszon elvet nezzuk, akkor neked jobb, hogy altatnak, mint hogy bepanikolj mutet kozben. Amugy nem szimpi ez a vedoneni, tanacsot adhat, de ne kritizaljon :evil:
Amugy meg nem fognak altatni, mert egy sima fejvegu szuleshez nem kell :wink: drukk-drukk, forduljon meg Rikibaba!
Vendég
 


Meg anyós mániája évek óta,hogy hív hogy mindjárt ott leszünk és elvárja hogy ha anyuék vagyunk én hazalobogjak a gyerekkel.Sokszor nem pattanok,akkor meg annyit mond,hogy jó akkor 1 óra múlva megyünk.Pedig most tuti nem pattogok neki sehonnan 2 gyerekkel.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Na én ledöltem 2 órát pihenni!Olyan jól esett!Aztán lementem a boltba,vettem jégkrémet,annyira megkívántam!Jól lehűtött!
Most meg hideg gyümilevest akarok csinálni!Tisztára kiéheztem rá,ahhoz meg öcsém hoz gyümit a sparból.Közben apcim is mindjárt itthon,jól megszerveztema dolgokat :lol: :lol:

Anyós:az nem baj ha átjön és itt van pár órát,meg hoz kaját stb.De az hogy egész nap itt üljön...szóval azt nem tudnám elviselni.És most nem azért mert anyós,tehát akárki ha itt akarna ücsörögni egész nap én begolyóznék!!!Az uram is itthon lesz,ha nem is 3 hétig,de egy darabig biztos.Pont elég lesz nekünk kettőnknek hozzászokni a babához :wink:

Kutyafüle!
Jaj hát hihetetlen mik mennek ott....ne is foglalkozz velük!Amúgy is befordulhat még Riki!De ha gondolod kipróbálhatod a praktikákat is,hátha azok segítenek a befordulásban :wink: Egy próbát megér!


Panndi!
Micsoda programok!!!Én sajna itthon leszek egész hétvégén...és ráadásul vasárnap- hétfőn egyedül :roll: Kíváncsi vagyok mit mond a dokid holnap!

Edua!
Én még mindig nem értem h mért kell hetente tanácsadásra járni...ez olyan hülyeség,nem?Ne is csodálkozzanak ha az ember elöbb szül.... :lol:

Fekvőknek meg kitartást!!!Már csak pár hét :wink:

annus11
 
 


Na visszaolvasgattam.

Edua,
szép pocak.

Zili,
kitartás!

Anita,
Grétinek jobbulást.

Kutyafüle,
engem is szoktak fárasztani a kórházban.Múltkor is felhúzták az agyamat.De én az a fajta vagyok aki 5 perc múlva már el is felejtette hogy min bosszankodott.

Ne akarjon még senki se szülni.Én még húzni szeretném 2-3 hétig minimum.Addigra a költözés is meg lesz és utána már csak türelmesen várok.Remélem. :roll:

Ma nagyon bekajáltam.Tejszínes csirkemell volt, rizzsel meg egy nagy adag zöldség saláta.Majd kipukkantam.4 paradicsom, egy kígyóubi, 2 lilahagyma, kefír.Ezt ketten ettük,de a vége már nehezen csúszott :lol:

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Tinu, Szofi, úgy sajnálom, hogy lemaradtam a mai relaxról, nagyon rám fért volna... Na de majd jövő héten!!! Ehelyett reggel voltam az első NST-n. Minden rendben, a kisasszony nagyon aktív volt (egy nagy, koffeinmentes tejeskávé + egy mazsolás-vaníliás csiga kellett hozzá) :D :D , folyamatosan mozgolódott, lebokszolta az érzékelőtappancsot, aztán a végén a nagy igyekezetben elkezdett csuklani. Annyira tündér volt!!! :lol: :lol: A szívhangjai teljesen jók, és az ott töltött 20 perc két összehúzódásom is volt (bár csak 40-es erősségű), de a fura, hogy én semmit nem éreztem belőle... :shock: :shock:

Kutyafüle, ne foglalkozz a banyával!!! Az ilyeneket szívem szerint eltiltanám a foglalkozásuktól, hogy senkit ne idegesíthessenek feleslegesen... :evil:

Nah, megyek babaholmit vasalni...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Zsüci,örülök hogy minden ok!
Lánykám még kint van,de már hívom be mert a gyógyszert be kell vennie!
Ma már nem jövök,szép estét mindenkinek!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annyira aranyosak vagytok lányok, annyira szeretlek Titeket, de ezt komolyan mondom!!!!!!Nem is tudom mi lenne velem nélkületek!!!!
Az altatószer csak kicsi mértékben tud átjutni,mert az altatást közvetlen a műtét kezdetekor adják be,és onnan 5,de max 10 perce van a dokinak, hogy kivegye a babát.A többi idő a varráshoz kell. Tehát annyi idő alatt a babába vajmi pici dózis juthat át max.Ha meg életveszélyes lenne,soha,sehol sem csinálnák.
A kozmetikus jó volt,és nem is volt drága,ennek nagyon örültem. Holnap reggel labor, aztán hajfestés, du piac és gyerekorvos. Ezzel le is tudtam szülés előtti terveimet. Illetve a hétvégi rokonylátogatással. Tényleg pihenni fogok utána. Dejó,dejó,dejó!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: