Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsuzsó
Dana-szavak Kép
nálunk már a galamb is va! Kép egyetlen kivétel a kacsa, az háp.

Angi
Dani kb 1 hónapja kezdett el "rendesen" inni. Kaja közben és utána is egész sok vizet elfogyaszt, + ő is szopik még kb 4x egy nap.

Magdi
lépegetéshez gratula Kép

Beu
megkaptad a mailem? csak mert sz.rakodott a hotmailem, és nem tudom, elküldtem-e

Orsoly
UH Kép van már nevetek?

Képzeljétek, Dani ma csak 1x aludt napközben 1-3-ig 2 órát. Eddig 2x 1 óra volt, de mostanában emiatt csak 11 körül tudtam este ágyba dugni. Ma meg már negyed 9-kor durmolt. Kiváncsi vagyok, meddig húzza a lóbőrt.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Toffi, boldog szulinapot Zsombinak!

Zsofi kuldtem mailt.

Maci_2, cukrod Kép.

Pildi, gazos gazos topikot olvastam es felhaborodtam en is es elkuldtem Indexes ujsagiro baratunknak.

Franyo, Godollon van egy bolt ahol lattam hasonlo Barikat. Jobban megnezni nem tudtam, mert zarva volt Kép. Ha meg erdekel hetvegen elmegyek megnezem.

Anita, az alvas dolog odaig is tud fajulni, hogy kizarolag nagy agyban cicin logva Kép Kép Szerencsere errol mar leszokott.

Zsuzso, szokincs Kép

Momo, korbebetonozas Kép. Taliban mi is benne lennenk.

Urszila, Julka foga Kép

Andy, lépcsőről leeső Márk Kép Utolag boldog nevnapot!

Psandi, hos fiu Kép Utolag boldog nevnapot!

Bori elindult. Mutatja a pocakjat, a fulet, a labat,a szemet, ha kerdezzuk, hogy hol van. A hol az orrod kerdesre, meg kinyujtja a nyakat es tartja az orrat piszezesre. Vettem ma Borinak ket nagyon aranyos kendot.

Kepek szupik! Betegeknek jobbulast!

Ari
ari
 
 


Beu!

Bár Emma már nagyobb, d eazért leírom, nálunk úgy volt hogy ugye tápszeres volt. Aztán valamikor 1 éves kora után (kb 4-2 hónappal) volt hogy mi ittunk tejet és ő is kiváncsi volt rá, és adtunk neki pár kortoyt. De nem szerette, pár kortynál több nem kellett. Aztán vettem neki parmalat babatejet, na attól olyna szeles lett éjszakára, hogy végig üvöltött, pukizott, szörnyű volt, én akkor elnapoltam a tej kérdést pár hónapra. Aztán kb 16 hónapos kora körül hirtelen felindulásból csináltam neki 1 dl tejből kakaót (maradék kakaóport akartam elhazsnálni), na, úgy ízlett enki hogy a férjem mehetett le a közértbe, mert követelte az újabb adagot. ez sima bolti tej volt. Azóta naponta, kétnaponta kakaózik, és ettőla tejtől semmi baja nincs. nem bántja a pocakját sem. ha babatej alatt a 3-as tápszert érted azt kb 1 éves kora óta issza, reggel és este, attól semmi baja sem volt soha, de egy nem tápszeres baba nem biztos hogy lefogadja, mert ugyanolyna íze van mint az 1-es vagy 2-es tápszernek. Szóval semmi tej ízKép
És én nem vizeztem neki a tejet, elég vizes ez a bolti magától isKép Azóta ivott 1,5 és 2,8%-os tejet is, nem tapasztaltam különbséget.
ja, és még annyit hogy 1 éves kora óta főzelékbe pl vagy palacsinta formájában evett tejet, semmi gond nem volt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

1-2 hónappal, nem 4-2 hónappalKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ToffiKép sok-sok boldog szülinapot Zsombinak!Kép gratula az angolhozKép

Kép

AngiKép de jó, hogy megúsztátok a műtétet! Gondolom, mázsás kő esett le a szívedrőlKép

BeuKép nálunk csak szopi van. 2 éves korig nem javasolják a normál tehéntejet. 3-as tápszer, asszem.

ZsuzsóKép állatok, állathangokKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok,

Csucsuka,
valasz mail-t kuldtem Kép

Toffi,
Angolvizsgahoz gratula! Kép
Boldog szulinapot a Zsombidnak! KépKépKép
Tudtad, hogy aprilis 21. a Zsombik nevnapja? A masik nevnap novemberben van. Mi el is dontottuk, hoyg az aprilisit tartjuk majd, erre jol elfelejtettuk. Ugy eg a pofam...bar ZSombi nem reklamalt. Kép

Orsoly,
UH KépKépKép Mennyire mondtak biztosra, hogy kisfiu? Kép

Zsuzso,
akik a Kreativ Babat tartjak, ok szerveznek az allatkertben valami jatszohazat. Azt nagyon dicsertek eddig. Dananak is biztosan tetszene. Kép

Magdi,
lepegeteshez gartula! Kép

Beu,
mi meg mindig a tapszerre vagyunk racuppanva, Zsombinak masfel eves kora elott nem akarok tejet adni. Az Apja annyi mindenre allergias, talan Zsombi igy megussza...Kép

Elli,
gratu az ADSL-hez! Kép

PsAndi,
milyen lett Dani eredmenye?

Maci_2
inzulin az nem tul jo hir. Kép Viszont legalabb rendbejossz pikk-pakk. Kép Mennyibe fog kerulni a cukormerod?

Norka,
uyg orulok, hogy unokaocsednek osszejott a penz. Kép A szallitasi dij meg Kép. Azert sikerul behozatni?

Angi,
Zsombi kb. fel deci-2 deci vizet iszik meg naponta a szomjusagatol fuggoen. En mar nem eroltetem, ki van mindig teve neki a cumisuveg teli vizzel, ha ker, akkor iszik. Szerintem tudja o, hogy mennyire van szuksege. A mondokas kerdesedre nem tudok valaszolni. Kép

Kicsit le vagyok lombozva, ma megint talalkoztam egy anyukaval, akinek ZSombival egyidos gyereke van. Es a topicában is allandoan olvasom, hoyg kinek mit csinal mar a babaja. Kép Zsombim meg nem all kapaszkodas nelkul, nem jar, nem beszel (ill. beszel, csak nem ertem), az evese meg katasztrofalis. Neha ugy ramjon a para, hogy nincs-e a gyereknek valami baja. KépKép

Joejt,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok lanyok!

Epitkezessel kapcsolatban ujabb agyrem van keszuloben.Kép Most epp ugy nez ki, hogy nyar vegen koltozunk csak, hacsak csoda nem tortenik...Kép Pedig mar a majus vegi koltozest is nehez volt elfogadni (jan. 31. helyett), de lenyeltuk a bekat, es most kezdodik az egesz huzavona elolrol.Kép Kivagyok. De elhataroztam, hogy nem idegelem magam, mar csak be kene tudni tartani.Kép

Ujabb kerdes: A Menjugate-nek milyen hatasa szokott lenni a gyerkocre? Laz, levertseg, nyugosseg szokott lenni? Hany napig?

Toffi,
Boldog szulinapot Zsombinak!Kép Hogyhogy ti mar nem szopiztok? (Nehogy szemrehanyasnak vedd!Kép Csak lemaradtam.)

Angi,
CsipoKépKép Eljen!Kép
Petra eves elott-kozben-utan megiszik alkalmankent atlagosan 0,5-1 dl vizet. Persze fugg a kajatol, ha kenyeret eszik, akkor a legszomjasabb. Ja, es nagy banat utani vigasztalaskent szokott cumisuvegbol teat kapni, ebbol eleg valtozo mennyiseg fogy, van, hogy akar 2 dl is huzora.Kép

Klar,
Legalabb betakarozni erdemes lenne... Erdekes, en az egy ev alatt egyetlen egyszer sem tudtam szopi kozben elaludni. Pedig azert volt, mikor nagyon faradt voltam, de megsem.

Andi,
Mizujs a lelettel? Drukkdrukk!Kép
Dani jar mar egyedul? (Bocsi, mostanaban nem nagyon olvastam, ugyhogy nemtom.Kép) Petra meg nem, es csak azert kerdezem, mert en is gondolkodtam a fure engedesen, de o meg csak maszna, es kivancsi vagyok, ti hogyan oldottatok meg.

PIldi,
Szep parameterek.Kép En is kivancsi lennek mar a sajatjainkra, csak hat nathasan nem mehetek az egeszseges rendelesre.Kép

Zsuzso,
Hat ettol tartok en is egy kicsit, hogy hogy fogok birni meg egy terhesseget, szulest, szoptatast, ha mar most sem vagyok epp a topon. De kistesot mindenkepp szeretnenk, minel elobb, csak ez a rohadt koltozes rendezodne mar...

Beu,
Petra meg nem ivott se baba-, se bolti tejet. (Bar o meg kis pisis Lorinchez kepest.Kép)

Orsoly,
Majd erezni fogod biztos, hamarosan! Lenyeg, hogy o jol van odabent!Kép

Na jo ejt mindenkinek:

Leszter
leszter
 
 


GombócKép nem kell olvasni ilyen topikokatKép Nyugi, a járás ha jól emlékszem, másfél éves korig kell "bekövetkezzen". És az a 3 hónap, ami még hátra van addig, az rengetegKép Gyerekdokitokat kérdezted?

OrsolyKép gratula az egészséges pocaklakóhoz!Kép majd szétrugja még a hasadatKép

Urszila
urszila
 
 


Zsuzsó,
igen, nálunk a kivitelező szerzi meg a cuccokat. Az árajánlatokban mindenki részletezte, hogy mit mennyiért tud szerezni. Ma voltunk egyébként a Construmán, érdemes kinézni, szinte minden cég ad árengedményt. Találtunk pl. egy kis céget, akik fa nyílászárókkal foglalkoznak, na őket pl. tuti nem találtam volna meg, ha nincs a ConstrumaKép.

Angi,
Macus kb. két decit dönt magába, de van, hogy többet, vagy kevesebbet. Na most sok infót adtam, mi?Kép

Beu,
Malacomnak két éves kora után adtunk tejet, Macnál is így tervezem, most Beba2-t iszik, a többi táp fujjfujj nálaKép.

Klár,
ismerősnek gratu a picinykéhez!Kép Nem is olyan picikeKép.

Gombóc,
ne nyomizzálKép. Zsombi nincs lekésve semmirőlKép, ilyenkor még annyira nagy különbség van a gyerkőcök fejlődésében! Különben is, gondolj arra, hogy rendszeresen látja a dokitok a tanácsadáson, ha Ő nem aggódik, akkor Te se teddKép. Egyébként Malacka 2 éves koráig SEMMIT nem beszélt, már szétaggódtam a fejem. Na most, ismered a fijamatKép. Tényleg igaz az a mondás, hogy először alig várjuk, hogy megszólaljanak, utána meg azért könyörgünk az összes szentekhez, hogy néha fogják már beKép. (Ugyanez igaz induljon el-álljon már meg párosra isKép)

na pusz, jóéjt mindenkinekKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Lányok!

Köszi a tejes infókat. Én úgy emlékeztem, lehet. De akkor nem adok. Csak úgy csemegének gondoltam. Igaz, miért ne szopizna inkább? Jogos.

Andi! Nem kaptam semmit. Milyen lett a lelet?????

Gombóc!
Ne már! Csatlakozom az előttem szólókhoz. Attól, hogy lassabban fejlődik, még semmi baja. Megfontolt gyermek, és kész!KépKépKép

Angi!
Lőrinc szinte semmit nem iszik. Én is aggódom a nyár miatt, de legfeljebb visszatérünk a kétóránkénti szopihoz.Kép Ha már tejet úgysem adok. KépKépKép Ugye, mondtam, hogy semmi baja a csípőjének!

Leszter! Nálunk a Menjugate gyakorlatilag tünetmentes volt. Húúú, én már úgy alszom éjszaka szopi közben, hogy néha azt sem tudom, hogy és mikor került oda a gyerek. De apa se. Lehet, hogy Lőrinc tudja, de ő meg nem mondja el.

Orsoly! De jó, hogy jelentkeztél! Gratula az újabb pasihoz. Kisebbségben leszel a családban!Kép

Ari! Gratulálok a járáshoz és a produkciókhoz!Kép Piszéző édes lehet. Nekem az a kedvencem, mikor kérdezem, hogy kit szeret anya, és vigyorogva mutogat magára. Majd rám, mert tudja, hogy az a kérdés jön, hogy kit szeret Lőrincke.Kép

Urszila, Angi! Gödöllőre nem megy bicikliút?

Beu
beu
 
 


Nya csóókcsajok Kép

Toffi, sok-sok fülhuzogatást küldünk a szülinaposnak Kép

Orsoly,
Örülök a talán kisfiúnak, és sááááárga vagyok irigységtőőől KépKép

PsAndi,
Meddig fog aludni Dani ? Szerintem reggelig KépKépKép

Ari,
Galoppoló Bori Kép A mutogatás is ismerős, bár nálunk most mindenre az okos kis buksinkat mutatjuk meg... Kép
Kendők édesek lehetnek, majd jöhet fotó KépKép

GombócGombócovics,
Semmi baja Zsombidnak az ég egyadta világon, csak pasi, és lassú.... nyugi, ne parázz Kép Egy pillanat alatt fog neked kapaszkodás nélkül megindulni, utána már vissza fogod sírni ezt az időszakot KépKép Egyébként meg ha mindenki babája mindent egyidőben és egyformán csinálna, nem lenne témánk Kép

Leszter,
betakarózni ? Áhh... egyébként én is mindig úgy indulok a szopinak, hogy 10-15-20 perc múlva kelek a gyerek mellől, aztán mindig csak rácsodálkozom az órára, hogy jujj, vagy egy órája itt fexem...
Egyébként olvasom, hogy Petrád nem ivott még babatejet - Kukac sem... sőt, sokáig semmivel nem dúsítottam a kajáját sem. Mára már azért a gyümibe csakcsak belecsempészek 2-3 kekszet, vagy teszek bele kis túrót...
Tegnap mázsáltak minket, Kukac lassan 1 éves, 10,250 gr (ami a születési súlyához képest közel sincs majd háromszoros), de szép nagy, egészséges, mindent eszik, amit ehet... de se tej, se babatej, se tápszer, se bolti kaja nem szokott étrendjében lenni. Bolti kaja fúúújj... kétszer próbáltam életünkben, mindkétszer úgy nézett rám, hogy a jó kis házikoszt helyett most ezt a sz@rt akarnám belediktálni ? KépKépKép

Beu,
Mutogatós Lőrinc Kép Amúgy is imádom azt az édes szőke buksiját Kép

Na most menek, mert muszáj Kép ÁÁÁlmos vagyok, talán még egy szunya belefér...

Kangi, ha erre tévelyedsz : lemetszettem a maradék szőlőt is ma, meg a mára maradt egyetlen őszibarackfát is Kép

Ciao :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Gratula Magdi Zsuzsijának a lépegetéshez és Ari Borijának is!
Ari, örülök, hogy valakinek van újságirója (nekem se újsgáiró, se ügyvéd, pang a téma, de nem jöttek azóta aláiratniKép )

Evés, ivás:
Ancsi kintről bejövés után szomjas látványosan, ekkor fél deci fölött is iszik, egyébként max egy-két kortyot egyszerre, összesen ha egy decit (vizet). Meg persze szopikák.
Tej:na mi vagyunk aztán a szinte semmit nem evők, egy évesen két hete kap sajtot, két napja túrót, egyébként semmi tejtermék, semmi tojás, igen komolyan vett no allergén koszt. Viszont úgy tervezem, most jön még a joghurt, május a tojássárgáé és júniusban jöhet a vaj, tejföl, tej. De nem szopi helyetti tejivászatra gondolok, inkább csak arra, hogy ha van a mi kajánkban tej, akkor attól az még ne legyen tiltólistás neki (jelenleg alig tud velünk enni, tejföl vagy tej szinte mindenben van. Tegnap sertéspörköltet evett krumplival, mert végre egy kaja, amiben egyik sincs, falta a lelkem). Első gyerkőcöm egy éves kortól kapott inni tejet (csak forraltam, semmi higitás), ikrek kb 15 hótól, bajuk nem lett, de ez nem általános.

Gombóc:no para! Van innen a netről ismerősöm, akinek mindkét gyerkőce 20-22 hós kora körül indul el, felállni is elég későn álltak és abszolút normálisak. Beszédbn meg Gergőm rekorder, 2,5 évig lényegében csak ö-ööö-öööőő volt -mondjuk azzal mindent megértetett, amit akart-, alig pár dolgot mondott. Utána meg rettenetesen pocsékul kezdett beszélni, alig volt helyes mássalhangzója (nem volt k,g, nem voltak susogók, r-et nem is vártam), igy ment oviba! Azóta óvónénik bevallották, hogy kiscsopiban Ilcsi forditott nekik, mert bizony nem mindig értették. És nem fért be az oviba logopédiára -szegény az önkormányzat, kevés a logopédus-mert csak az iskola előtt állók fértek be. És mire akkora lett, addigra nem kellett! És semmi gondja a suliban sem.

Második pocsék éjszaka a két jó éjszaka után.
Én ülve szoptatok, de bele birok aludni.
SZiasztok:
ILdi

Ildi
pildi
 
 


SziasztokKép

Úgy látom, nem sok lehetőséget kapok ZsombitólKép

Még egyszer köszönjük a gratulákat!

PIldi
Én pedig köszönöm az angolostKép
Ancsid szép méretekkel rendelkezikKép

Zsuzsó
"Nem elég tápláló tej" Kép, ne foglalkozz vele (tudom, nehéz, én is megkaptam párszor, mert Zsombi sem egy hurkagyár)

Angi
Anyai megérzés ill. vizsgálatKép Még jó, hogy kibuliztad a vizsgálatot!
Amíg szopizik lánykád, addig nem gond, hogy keveset iszik. Ha szomjas lesz, hidd el, inni fog.
Mondóka-mennyiségről fogalmam sincs.

Magdi
Gratula az egyedül lépegető ZsuzsihozKép
Tegnapelőtt Zsombi is próbálkozott, többször is, de tegnap már nem...

Most eddig jutottam, megyek altatni, utána még próbálok jönniKép

PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Itt vagyok...

Beu
Mi tápszerezünk... Tejet még nem adnék.

Orsoly
UHKép kispasiKép, majd érzed a mozgást isKép

Ari
Aranyos lehet Bori, ahogy mutatja, mije hol vanKép

Gombóc
Mi a novemberi Zsombit fogjuk tartani (3 napra rá van az Apáé)
Zsombid nem reklamált?Kép
Ne parázz!!! Nem lehet minden gyerek egyforma! Nagyon helyes Zsombid van, nincs semmi baja, nem vagytok semmivel elkésve! (még írnék valamit, de majd inkább egyszer szóban)

Leszter
Ház_huza-vonaKép szegény Te.
Zsombi nagyon harapott és már elég kevés is volt a tejci, így abbahagytuk (pont 11 hósan). Tápiból becsúszik a 210-250 ml, én már ennyi tejet nem tudtam produkálni (csak este fogadta el a cicit, reggel csak öklendezett tőle, a tápit sem fogadja el reggel)
Zsombi mászik a füvön, ha olyan helyre megyünk, cseregatyót viszek + megpróbálok sötét ruhát ráadni (amiben nem tesz nagy kárt a fű)

PIldi
Úgy látszik, ez a suli-előtt-állók-járnak-logopédushoz általános, nálunk is ez van, a másik, hogy minél több gyereket próbálnak lerázni (nagggyon tudom őket sajnálni a munkájuk miatt)

Ja, Zsombi nem alszik, kicsit megpihent, most játszik megint ezerrelKép

Bocs, ha valakit kifelejtettem, nem volt szándékos!

Megyek képet vadászniKép

Toffi
toffifee
 
 


Szóval

Ilyen volt:
Kép

Kép

és ilyen lett:
Kép


Kép

Nem bírom ki, még itt van néhány a szülinapról:

Kép

"Szandi, ebből te is kapsz"
Kép

"Hű, mit hoz még Anya"
Kép

"Mindjárt sírok, mi az a fényes izé ott?"
Kép

Bocs a modemesektől Kép, de ezeket muszáj volt Kép
Toffi
toffifee
 
 


SZIASZTOK!


Toffi: Nagyon Sok Boldog Szülinapot Kívánok Zsombinak
Kép

Orsoly: Gratula a kis pocaklakó lehet, hogy kisfiuhoz. Biztos érezni fogod nemsokára, hogy mozog.

Mi jól vagyunk semmi extra.

Tejtéma: Én régebben adtam Márknak rendes tejet, mert nem lehetett kapni a Nutrilon3-at. És egyszer csak nem fogadta el a tejet nem tudom, hogy miért nem vagy mi lehetett a baj de nem kellett neki. És most végre lehet megint kapni babatejet és ezt most szívesen isza, hogy meddig azt nem tudom. Egyébként a sima tejet én se hígitottam csak felforraltam neki. De semmi baja nem volt tőle. most a babatejet nagyon szereti igaz csak turmixnak de igy megissza.

Na most felébredt megyek majd még jövök
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok! Koszi a gratokat az uh-hoz es a talan fiuhozKép Egyebkent abszolute nem biztos, a doki is azt mondta, hogy ne higyjem elKép

Tej: Lacko meg nem ivott, de ha valami kajaban benne van, azt megkapja. Viszont mi nem is tapizunk....

Ivas: nehezen szokott ra o is, aztan egyszercsak elkezdte, most hogy mar nincs szopi, kb fel litert lehuz egy nap!Kép

Toffi: boldog szulinapot Zsombinak!Kép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly,
én Danát a 23-24. héten kezdtem érezni. A picit sokkal hamarabb, már a 20. héten Kép Nekem is mind a kétser elöl tapadt a lepény.

Zulu,
köszi.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Vérlelet kész van, a süllyedés elég magas a betegség miatt, a vas az alsó határon van, a többi rendben van. Hétfőn megyünk tanácsadásra, akkor kielemezzük a többi eredményt is.
Ami viszont meglepő, hogy az én vasam is teljesen rendben van, ez az Elevit tudhat valamit Kép pedig csak időnként kaptam be egy-egy darabot belőle.

Ari
mutogató Bori nagyon kis ügyes Kép

Gombóc
ne parázz légyszi, tudod, hogy minden babó más ütemben fejlődik. Tudom, hogy rossz lehet olvasni, meg hallani, hogy a Zsombival egykorúak már kicsit előrébb vannak, de számtalan ellenpélda is van, csak ők nem irnak ebbe a topicba Kép De hidd el , Zsombi is hamarosan szaladni fog, Te meg majd nem győzöd utolérni Kép

Leszter
Dani jár már kb 2 hete, de ez nem zavarta abban, hogy a fűben inkább másszon Kép szóval lecsücsült, kitépett egy csomó füvet, kikaparta a földet, majd odébbmászott és kezdte elölről Kép
De asszem be kell szereznem néhány tartalék gatyót...
ház körüli huza-vona Kép

Klár
Dani éjfélkor már jelentkezett is, szopott egyet, aztán 6-kor is evett és csak fél 10-kor kelt fel.

Egyébként Dani újabban nem fogadja el a 10 órai cicit, helyette inkább emberkaját kér.
Tényleg, Ti mit adtok reggelire? Én maragarinos kenyeret szoktam és sajtot, de pl. sajtkrémet lehet? vagy sonkát, esetleg pástétomot mikortól?

Toffi
Zsombi is milyen nagyfiú lett Kép
a csodálkozós kép nagyon szuper Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Andi,
vérkép.Kép

Toffi,
Zsombinak nagyon sok boldog szülinapot! Nagyon szép tortája volt.

Pildi,
írtam a Trükkös gázáremelés topicba.
Megnyugodtam amit Gombócnak írtál, hogy 2,5 évesen kezdett beszélni a fiad. Nóri lányom is 2,5 évesen kezdett lényegében beszélni de most is csak én értem igazán. Viszont a gyerekorvos azt mondta, hogy ha lehet inkább a bölcsibe járjon még egy évet és ne menjen oviba. Szerintem azért már egy 3 éves gyereknek (most májusba lesz 3) jobb az ovi, nem? AZ orvos indoka az volt, hogy nem beszél rendesen, nem köti be a cipőjét egyedül. A környékünkön egy 3-4 éves gyerek se tudja bekötni.

Gombóc,
az én lányom igaz hamar elindult, ő mozgásilag fejlett, de beszélni most kezdett el karácsony köröl. És ő most lesz 3 éves. Enni egyedül 2 éves kora körül tanult meg. Ne aggódj!

Beu,
én a nagyobbik lányomnak most kezdtem (kb.1-2 hónapja) bevezetni a tejet. Eddig babatej, v. tápszer volt. Ő nagyon rossz evő, semmi zöldség, kivéve spenót, semmi gyümölcs, semmi joghurt. Úgy voltam vele ebben azért biztos több vitamin van mint a bolti tejben és gyerekbarátabb.

Nórinak jövő hónapban lesz a 3. szülinapja. Van valami jó ötletetek, hogy minek örül egy 3 éves gyerek?

rólunk:
azt hittem a bárányhimlő egyszerűbb betegség.Kép 20 pötty és kész. Hát nem. Éjjel 1-3 üvöltött szerdán, ma éjjel csak óránként. Közben a picinek jön a foga így ő is kelt v. 6-8x. Ráadásul biztos, hogy elkapja a Nóritól.KépKép

Kisvuk
aki nem érti, hogy az azonosítója jelenik meg a névnél is? Akkor viszont maradok a nevemnél.

Kriszta (Kisvuk, Tina) ez jóKép
tkriszta
 
 


Kriszta,Tina,KisvukKép szerintem bölcsi-ovifüggő a dolog. Itt Gödöllőn hiányzik 1 ovi, kb. 25-30-an vannak egy csoportban, a bölcsiben viszont jóval kevesebben. Ergo a 2 nagy (máj-jún-ak)4 évesen ment oviba, és nem unatkoztak a bölcsiben. Oviban sokkal kevesebb idő jut fizikálisan törődni a gyerekekkel, nincs annyi ölbe bújás semKép

LeszterKép ronda építkezésKép mármint a határidő eltolás. Vegyél terepszínű ruhákat, és tedd le Petrát a fűbe, homokozóba stb. Olyan édesek, ahogy a füvet simogatjákKép Ha megtanul járni, akkor is sokáig fog még hemperegni a földönKép Még a 10 évesem is képes nyakig beülni a homokozóbaKép

AndiKép státuszon azt mondta a védőnő, hogy Julkának már mehet szinte minden emberi kaja, kivéve a túl fűszeres, és a pacsuli felvágottak. Külön rákérdeztem a tejtermékre, Julka imádja a jogit, kefírt, krémsajtot stb., azt mondta, hogy bármilyen mennyiségben mehet. Sonkát már rég adok neki.

IldiKép ez a gázdolog nagyon durva!Kép Beleillik abba a sorozatba, hogy pl. nem hívták fel a figyelmünket arra, hogy a modemes előfizetést le kell mondani külön, ha ASDL-t szereltettünkKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok,

Koszi a sok ivasos infot, akkor nem aggodom tovabb, csak a fiam eves helyett is ivott, igy a kicsi mindig csak egy kicsit ivasa irto furi.

Tej,
Fiam 1 eves kora korul kezdtem volna adni a babatejet(szopit egyik naprol a masikra elhagyta), es o sem itta meg. Aztan en higitottam egy ideig a tejet(2 honapig kb.), majd csak forraltam. Na ezt imadta, sot azota is tetemes mennyiseg fogy belole.
Kicsinel probaltuk a babatejet, hat szintem fuuuuuj.

Gomboc,
Nyugi, vannak lassabban fejlodo gyerekek, viszont pont ok ha elkezdik mindent egyszerre es rogton csinalnak. Ocsemnek 3 evesen en forditottam, mert rajtam kivul senki nem ertetteKép

Tina,
EjszakaKép Borzalmas lehet, tudsz legalabb valahogy nappal kicsit pihizni?
Van kisbicaja(olyan ami ketkereku es ket segedkerek van hatul), jon a nyar ki tudna hasznalni.

Ari,
De edi lehet Bori amikor mutogatKép

PIldi,
En is csak ulve tudok szoptatni(a brace miatt lehetetlen mas pozituraban), mivel fogzunk ma is egy irto pocsek ejszakank volt. Belealvas nalam is mukodik, ma is felkeltett ejszaka a ferjem mert mar szerinte tul sokaig szoptattamKép

Psandi,
Meddig aludt Dani? Kozben megtalaltamKép
En sonkat szoktam adni, mert bar meg tiltottam egyszer ellopta Apatol(gondolod mennyire ellenkezet ApuciKép) es semmi baja nem lett, sot imadta, ha most meglatja koveteli.
Gratula a jo verkepetekhezKép

Toffi,
Kepek nagyon jokKép

Leszter,
Huza-vonaKép Esetleg egy ugyved nem tud segiteni?

Orsoly,
En is gratulalok a kis pindurkahozKép Nyugi fogsz te meg panaszkodni, hogy eppen szetrugja a hasad a gyerekKép

Zulu,
5 percig legyen csend, vahj honnan ismerosKép

Zsuzso,
BeszedKép

Csucsuka,
En nem kaptam kormailt. Bizti megint sz*rakodik a rendszerem.

Norka,
Mail!

Lanyok,
Mondoka-enek kerdesre valaki tud valaszolni? Please!!!!

Matyi lebetegedett, nem veszes, de azert rendesen kohog, torka gyulladt, de szerencsere csak hoemelkedese van, remelem ennyivel meg is usszuk.

Angi
angela2
 
 


Sziasztok, Lányok! Kép
Bocsánat, hogy ennyire eltűntem, hálistennek semmi baj (kopp-kopp-kopp), ellenben belevágtunk egy házvásárlásba (Mátyásföldön), ott van még szaktennivaló, úgyhogy hajtom az árajánlatokat, ezt a lakást áruljuk (nem kell valakinek?! Kép), közben Julcsi továbbra is ropi, 14 hósan 7,66 kiló és 73 centi, a súlya "a kóros tartományba esik", mondá a gasztroenterológus KépKépKép
ELmondatta, mit eszik, és a hús-, sajt- és túródús étrendre finyogott, hogy az fogyókúrás kaja KépKépKép Úgyhogy zabpehely, tejberizs, tejbegríz menjen a gyerekbe, ha már a kenyeret nem kultiválja. És krumpli. És kakaó vagy macikávé, ez utóbbira kilelt a hideg Kép
Mert az agyának a fejlődéséhez is kell ám a szénhidrát! Na ja, mert olyan kis sorvadt agyú, legalább 60 babaszót használ fixen, jó pár dalt és mondókát ismer, mondja a végükön a "hopp!"-okat és "huss!"-okat és "csüccs"-öket, és néhány dalt úgy is felismer, ha csak a xilofonon pöntyögöm ...
Szóval azért talán annyira nem gázos a szénhidráthiány, bár a kakaót őszinte undorral fujjogja, és "víz! víz!" kiáltásokat hallat, ha azzal kínálom KépKépKép
Mindenesetre megint sikerült ezzel kiakasztani, na most jól kipuffogtam magam ...

Íme egy képsorozat a sorvadt aprólékról.

Túrót eszem:
Kép

Aaaadd visszaaaa, Onyo! Kép
Kép

Túúúróóóóóó!
Kép

Na azért!
Kép

Este próbálok még jönni, minden betegnek jobbulást, olvasok ám néha, csak írni nincs erőm. Az összes kép nagyon édes!

Toffi Kép
Zsombi egyre jobban hasonlít Szandira! Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Jaj, mi rosszat írtam ,hogy senki nem írt azóta?!!! Kép
Remélem, mindenki Apával meg a szép idővel van elfoglalva. A mi Apacukánk Somlón, hol máshol?!

Klár Kép
Ügyi vagy a befejezett metszéssel! Apacukának még hátravan egy fél vágó gyalog, reméhetőleg végez vele a hétvégén.

Leszter Kép
Nagyon sajnálom ezta h.lye építkezést, hogy így kitoltak veletek Kép

Momo Kép
Neked nincs az a benyomásod, hogy a két elsőszülöttünk mintha hasonlítana egymásra?! A kópéság teszi?

Most megyek bödönkéket mosogatni, mert kislányom rájött, hogy a bödönkék tetejét már szeretné rátenni a bödönkékre. Épp itt az ideje, vén csoroszlya KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok,
látom, szóba került a tej-babatej kérdés. Ez most nálunk is épp probléma, mert Anka egyre kevesebbet szopizik, már csak reggel, meg este pár kortyot. A védőnőnk azt mondta, vegyek babatejet, mert napi fél liternyi tejtermékre van kb. szüksége, és hát annyi joghurtot meg túrót nem bírok beleönteni. Szóval vettem babatejet, és nem issza!!! Mit csináljak? Már mindent bevetettem, kakaóval, gyümölccsel, sehogy nem kell. És ráadásul folyadékot is alig-alig iszik, napi 1-2 dl az összes, plusz ami még a gyümölcsben-főziben van. (Ez víz és gyümölcslé, ezeket issza csak meg. A gyümölcstea cukor nélkül fujj volt.)
Ja, és Kangi, már nem sokkal van Julcsi lemaradva Ankától, 8 kg 30 dekának mérték egy hete. Én teljesen kiakadtam, mert érzem, hogy nehezebb, mint volt, nagyobbnak is látom, és erre kb. 15 deka hízást mutatott a mérleg Kép. A mi dokinénink nem aggódik, de én egy kicsit igen...
Légyszi, írjatok okosakat, hogy lehetne rávenni a tejivásra, vagy egyáltalán bármilyen ivásra???

ÉS még egy kérés: leírnátok, hogy napközben hányszor és miket eszik a gyereketek? Nálunk úgy van, hogy reggel szopizik, utána együtt kimegyünk reggelizni, ő is kap kis katonákat a vajas-sonkás kenyérből, amennyit kér. Inni pár kortyot hajlandó csak, ilyenkor gyümilevet adok. Kb. 9-től 10-ig alszik, utána tízórai, fél pohár joghurt keverve valamilyen pépes gyümölccsel. Néha az egész pohárral elfogy. Séta közben eszeget bulátát, néha kiflivéget. Ebédre darabossal próbálkozunk, bár még nem túl nagy sikerrel, kb. egy junior-üvegnyi kaja csúszik le, husi, keménytojás, máj mennek krumplival, zöldséggel, tésztával. Du. 4 körül uzsira gyümölcs van, vacsorára megint szendvicsezünk.
Szerintetek ez kevés? Vagy nem elég nagy a tápértéke??? Mit csinálok rosszul?

Előre is köszi
ParaFranyó
franyo
 
 


Franyo Kép
Szerintem tök jól eszik Anka! Ami a hízást illeti, Penelope Leach: Picik és kicsik c. könyvében heti 30-60 gramm van ilyen korra. Tehát Anka hízása egy hónapra tök normális. Na meg azt se feledd, hogy ti sem vagytok óriások, tehát várhatóan Anka sem lesz oly sudár, mint Klár Kép
Julcsi a következő diétás Kép étrenden él:
Reggel 5-6 között szopi (utána nem alszik már vissza, úgyhogy ide képzelj egy zombiarcot, az az enyém KépKép)
Fél 7: másfél szelet margarinos kalács, vízzel, mostanában pár korty kakaó lecsúszik. De nem nagy lelkesedéssel.
9-kor eszik almát vagy egy banánt (eddig egy 10 dekás Parmalat túrókrémet evett, de azt délelőttre letiltotta a doki, mondván, eltömíti az ebédhez)
Fél egykor eszik egy tányér húst (májat) krumplipürével, vagy egy nagyon dús húslevest vagy egy sűrű tejfölös ragulevest vagy egy körül karéj bundáskenyeret (olajos, fujjkangi! Ő imádja) Desszertnek egy kis túrós pite vagy mandarin, esetleg egy csokitlan rudolf.
Fél négy tájt egy banán vagy egy túrókrém.
Negyed hét tájt vacsora, eddig 2 szelet sajt almával, vagy tojásrántotta (néha 2 tojásból), de mivel ez fogyókúrás, így ekkor is kábé fél tányér húst krumplival vagy kenyérrel (fujj), vagy ekkor kaphat tejberizst, grízt, zabpelyhet (huáááhhh Kép)

Asszem mindent leírtam. Túrós palacsinta is nagyon megy Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Ja, és elalváshoz (este h8-8 tájt) még szopizik egy kicsit.

Kangi
kangi
 
 


SZIASZTOK!

Látom megint előkerült a ropi gyerek téma.

Nálunk is Márk elég rossz evő szerintem, de valaki szerint amennyit eszik az jó, dehát döntsétek el ti leíróm a napi kaját.

Reggel: 130-160gramm babatej gyümölccsel. Utána fél túrós táska, vagy 2szelet vajas kalács. Tízórai: Egy üveg bébi deszert álltalában a hippnek a gyümölcstála., vagy a mildinek a gyümölcsdeszertjei. Ebédre olyan 220-300grammnyi főzelék ez naponta változik, de a 220az mindennap megvan.
Uzsi: 200gramm krémtúró vagy 3doboz=180gramm danonino ez mindegyik jöhet, mert az összeset szereti.
Vacsora: Egyik nap 1száll virsli kiflivel és 1 fél üveg valami kis főzelék, a másik nap 2kifli vajas, sajttal sonkával és 3/4üveg főzelék.
Hát nekünk ez az egész napi kajálásunk.

És ime egy pár kép a mai napról.

Sziasztok
Andy
Kép
Papa te mit csinálsz ott?
Kép
Megnézzem közelebbről a dolgokat.
andy78
 
 


Andy Kép
Márk egy bélpoklos, legalábbis Julcsihoz képest. Szerintem kifejezetten sokat eszik!!! Hálistennek!

Kangi
kangi
 
 


Franyó,
ugye én felmentést kapok az étrendbeszámoló alól?Kép Mert beleőszülnék, mire leírnámKép. Így csak annyit mondok, Macus SOKAT eszikKép.
Egyébként én úgy tudom, egy év felett már nem nagyon érdekes a havi hízás, mert ilyen korban vannak stagnálós hónapok is. Vagy pl. én most azt vettem észre a csajon, hogy bár nem hízott, viszont nőtt vagy 5 centit.

Kangi,
képek szupik a kis sorvadtról!Kép

Angi,
jobbulást Matyinak!Kép

KrisztaKivukTinaKép,
hess bárányok!Kép Úgy látszik, szezon van, mert egyre több baris bébiről hallok mostanában.

Toffi,
szuper a sorozat Zsombiról!Kép Szerintem is nagyon hasonlít Szandira!

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Eves: csak pislogok mennyit esznek itt a tobbiek! Bori nem akar semmit megenni a szopin kivul, nemi kenyer, almas csirke, joghurt kivetelevel.

Beu, Godollore nem vezet kerekparut, de kocsival HEV-vel vonattal lehet jonni, szerettel varunk! Hogy kerult a csemete a nagy agyba? Reggeli emlekfoszlanyok keresgelese nalunk is van. Kép

Toffi, Zsombi kepek nagyon aranyosak! Foleg a gyertyas!

Kangi tunderi a lanyod! Milyen sokat dumal nagyon ugyi!

Psandi erdedmenyek, vasad Kép

Leszter, epitkezes, kesoi koltozes Kép

Franyo bari kell meg?

Ari
ari
 
 


Kangi, Andy, Zulu
köszi! Andy, szerintem is sokat eszik Márk!
Ja és Kangi,
elképesztő, hogy már mennyit tud Julcsi beszélni, húha, nagyon ügyes a csaj! Anka pár szót mondogat. De annyira aranyosan, hogy meg kell zabálni Kép.

Ari,
persze hogy, csak nem...???

F.
franyo
 
 


Sziasztok Lányok,
Na most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy melyik baba mennyit iszik. Nemrég kétségbe estem, hogy Lili csak fél liter folyadékot ivott meg egy nap+cici (azelőtt több mint egy litert ivott), erre itt olvasom, hogy Zulu Macája és Gombóc Zsombija is csak néhány decit iszik naponta. Most akkor mennyit kell?

bocsi, hogy csak ennyi, de mára le kellett volna adnom egy házidolit, és még nem vagyok kész.

pusz,
gömb
gombolyu
 
 


Franyo!

Nem biztos, de tegnap egy bolt kirakataban lattunk 8-10 kulonbozo a fenykepedre hasonlito Barit ucsorogni (a bolt akkor zarva volt). Ha elkuldod mailben a pontos parametereket akkor megnezem.

Ari
ari
 
 


Képzeljétek, ma színházban voltamKép Marosvásárhelyi két színész adott elő egy kamaradarabot Rejtelmes viszonyok címmel. Az elején hóttunalmas értelmiségi nyavalygásnak indult, de aztán egy nagyon csavaros jó kis darab lett belőle. Julka viszont megunta az apját, kb. fél órát üvöltött egyfolytában hazatértemigKép Ma ő is megtanulta, hogy hol a poci, és a lábi, enyhén motiváltam, mert mindig puszit kapott rájukKép

Julka mai étrendje: reggel szopi, aztán egy negyed kefír hétgabonással dúsítva. Városban egy szeletke puffasztott rizs, du. 4 fele pár kanálka főzi (addig nem kellett), 6 fele egy alma két Biscottival. Vacsora semmi. Közben kb. 5x szopi. Víz csak vásárlás közben egy pár korty. Asszem, csak Bori múlja alulKép

KangiKép Julcsi nagyon édes, és nagyon jó a fényképészKép Nagyon sokat beszél márKép Képzeld, ha még tejbegrízet is enneKép

AngiKép javulást a kis betegnek!

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszi a Menjugate-es infot, Beuet meg este elolvastam, igy hirtelen felindulasbol elmentunk ma oltasra. Megvolt a mericske is, 10300g-nak es 77 cm-nek meretett a holgyike. A sulya szerintem kicsivel tobb valojaban (legalabbis remelem, mert mar vagy 3 honapja is ugyenennyi volt), csak hat a merlegre teves pillanatatol orditott, mint a fabaszorult, ugyhogy nem volt egyszeru lemerni. Amugy ezt se gondoltam volna bo fel eve, az ot honaposan 9 kilos oriasbebimmel, hogy egy evesen tok atlagos meretei lesznek Petranak.Kép

Klar,
Pici sajtot, fozibe kis vajat vagy egeszpici tejfolt, joghurtot, turot Petra is eszeget. Egyszer-ketszer kapott mar babapiskotat is. Es tapit o sem.Kép Bar tejpepet mostanaban kapott parszor, es szerencsere most mar birja (korabban volt egy pici ekcemaja, talan tejpeptol). Bolti kajat szokott enni, ha epp rohangalas miatt nem jut idom fozni neki.

PIldi,
Kapott mar Ancsi maskor is paprikas etelt? En kb. ket hete probalkoztam egy kis paprikas krumplival (foleg krumplit kapott keveske lotyivel), o is falta, de nagyon csunya lett a popsija tole.Kép

Toffi,
Gyonyoruek a gyerekeid, mindketten.Kép Sapkas Zsombi, es a mithozanya tetszett legjobban.Kép

Andi,
Lelet!Kép Jo hogy nem lelt semmit.Kép Petra vacsorara szokott sonkas kenyeret enni.
Holnap lehet, hogy Petra is fuvezik egyet. (GYIVIIIII!Kép)

Tina,
Jajj, jobbulast es nyugis ejszakakat kivanok nektek!

Urszila,
FusimogatasKép Holnap kiprobaljuk, csak ne essen!Kép

Angi,
Sajna hiaba az ugyved.Kép Mondjuk a mienk nem egy ostehetseg, de mar korbekerdeztunk parat. Aszontak igazunk van, de ha ezt a masik fel nem fogadja el, akkor perelni lehet csak. Akkor meg se penz, se haz jo darabig.Kép

Kangi,
LakasvasarlasKép orulok, hogy talaltatok.
Es mi az, hogy koros? Akkor most ujabb kivizsgalas is kell? MacikaveKépKép Julcsi nagyon kis okos, ha mar ennyi mindent tud!Kép Milyen lesz akkor a szenhidratkura utan?Kép
Amugy meg nagyon szep kislany, meg nem mondnam rola kep alapjan, hogy ropi.

Franyo,
Petra sem hizott mar vagy 3 honapja gyakorlatilag semmit.
Nem lehet, hogy napi fel liter tejre (es nem tejtermekre) van szuksege? Fel liternyi turo vagy sajt (szerintem) borrrzaszto sok. Annyi szarazanyag pedig, amennyi fel liter tejben van, sokkal kisebb mennyisegu tejtermekben is megtalalhato.
En biztos vagyok benne, hogy ha kinalgatod vizzel, akkor megiszik annyit, amennyire szuksege van. Ha melegebb lesz, biztos szivesebben es tobbet fog inni.
Petra etrendje: reggel 8-9 korul kel, ekkor csak szopi, ezzel el is van ebedig. Fel11-tol alszik 1-1,5 orat, delben fozi vagy onmagaban, vagy hussal, vagy tojassargajaval, mostanaban kb. ket uvegnyi lecsuszik ebbol. Desszertnek egy nagyobb narancs felet meg befalja, de ezt nem mindig ker. Aztan seta, seta utan 3-fel4 korul szopi, aztan alszik kb. ket orat. 6-kor gyumolcsot eszik tejpeppel vagy 7gabonassal, vagy banant valami konnyebb gyumivel. Aztan 8-kor kenyeret vagy kiflit sajttal, sonkaval, netan maradek fozivel. Kb. 2/3 kifli az atlagos adag. Vegul furdes utan fel9 korul szopi. Ejszaka nem szopizik mar nagyon reg ota.
Mostanaban lesz aktualis a rendes reggeli avagy tizorai bevezetese, hatha nekiallna ujra gyarapodni.

Megyek, megnezem apat. Aki vajon mit csinal a konyhaban? Furdoszobaszekrenyt!Kép Ezek szerint meg bizik benne, hogy valaha is koltozni fogunk...

Na jo ejt:

Leszter
leszter
 
 


Nya csóókcsajok Kép

Leszti,
Na ez a mit is eszik a gyerek kérdés izgi : nálunk este vagy déli főzimaradék van 8-kor (11-kor még szopik egyet a Kukac), vagy túrós gyümi, vagy háztartási kekszes gyümi. Ezeket a babatej és egyéb c. műszarokat meg sem merem kostoltatni vele azok után, hogy egyszer a bolti üveges kajára elég egyértelműen kifejezte, hogy FÚÚÚJJJ, és csak nézett rám, hogy ezt a vacakot kapom ma fini kaja helyett ?
Egyébként joghurtból amicskét kunyerál (1-2 kanál, mert mindig picikéket adok neki), az nem nevezhető soknak, túrót, sajtot rendesen eszik, ha adom neki, nagyi egyik-másik semmisincsbenne c. lekvárja huhuhúúúú.... és majd most egy kis tojássárga is indulhat lassan. Bevallom, hogy én zsíradéknak olivaolajat szoktam a kajájába tenni.
Egyetlen törvényszerűség- nem szabad a dolgokat túlzásba vinni. Ennyi Kép

Egyébként a rendes kajálás azért nálunk most éppen 3 hét alatt 22 deka gyarapodást eredményezett annak ellenére, hoyg a gyerekem, ezerrel mászik, robog a lakásban Kép

Na, hogy mindenki szörnyülködjön, íme a napi kajánk (amitől a gyerekem 10250 grKép) :

Reggel fél 8-kor szopi, utána még kis szundi úgy 1/2 10-ig. 11-kor szopi. 1/2 2 - 2 körül főzelék (husival, májjal, sajttal, ami épp eszembe jut) úgy kb. 3 deci, utána gyümi, vegyesen, 1-1 szem keksszel. Ez úgy másfél deci. Állaga kizárólag attól függ, hogy mennyi türelmem van turmixolni (illetve botmixelni).
1/2 5-5 körül szopi, ha kér, és pici gyümi, ha kér, illetve ezeknek rapszodikus kombinációja. Esetleg egy-egy nagyikiflije, ami a gyári kis kiflinek kb. a fele.
8-kor általában megkapja a déli főzimaradékot, de ha látom, hogy nagyon duda, akkor csak szopi. A főzimaradék mennyiségétől függően nagy, vagy kicsi szopi.
Este 11-kor pancsi után szopi. Éjjel alvás. És láttátok a Kukacot (már aki látta), nem dagadt madár, inkább hosszú szerintem Kép

Kangi, jó, hogy megkerültél, már kezdtem aggódni, hogy haza sem jöttök a szőlősből Kép

Toffi,
ZsombiSzandi duó KépKépKép

urszi,
Szííínház.... de yóóóó... nekem max a családi kabaré maradt KépKépKép Kopasz kiosztotta a nagylányát tegnap... az előadás leginkább tragikomédiának könyvelhető el.. Kép

Ma végre eljutottam odáig, hoyg a tavaly kinőtt kedvenc batiszt simlis sapink helyett varrtam egy ugyanolyat, csak nagyobban. Az édes az egészben az (rohadás), hogy tavaly ezt a sapit 950 Ft-ért vettem, most az anyagot (amiből 2 ilyen kijön) 150-ért, meg szatén szalagot szegni 150-ért. Vagyis kb. 200 Ftból tudtam ugyanolyat csinálni, és kb. fél óra munkám volt vele.

Na megyek, mielőtt még agyoncsaptok Kép

Kellemes pihit mindenkinek :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Kriszta(Kisvuk, Tina)!
Szerintem a legtöbb 3 éves még nem tudja bekötni a cipőjét, legalább is Niki a ovis korában tanulta meg, Miki meg még nem is tudja, mégsem panaszkodnak az óvónénik. Kép
Szülinap: Miki például mindennek nagyon örül, még a legapróbb dolgoknak is. De pl. van már pótkerekes "nagy" biciklije? Miki mostanában kezd érdeklődni iránta, eddig motorral nyomult. Kép
Barihimlő: mi is most voltunk túl rajta, Zsuzsi jobban viselte mint Miki, de Ő sem volt vészes. Fenistil cseppeket és mentolos púdert kaptak a viszketésre. És 20 pötty, hahaha, teljesen dugig voltak mindketten. Kép

Angi!
Most látom, hogy mindketten bicajra gondoltunk. Kép

Kangi!
Miért nem fogadák el végre, hogy Julcsi már most manökennek készül és nincs semmi baja? Nikivel is mindig ezt csinálta a doki, bár minket nem küldött el a gyerekdoki vérvételen kívül sehova.
Túúúróóó! KépKépKép

Leszter!
Nem lehet a kivitelezőket beperelni, nehogy már ennyit szivassanak.

Na most ennyi, mert megyünk Ópusztaszerre kirándulni.

Mindenkinek szép napot.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Hali Csajok!

Fiuk úsznak, csajnak becsipásodott a szeme, így mi nem. Sőt éjjel elkezdett köhögni is, így együtt "aludtam" vele úgy 2-től. Mármint a lány többé kevésbé aludt, énmeg igencsak kevésbé. Nopersze most próbálja behozni a lemaradásátKép.

Angi, ha van működő mélcímed, onnan dobjál meg egy méllel, jó?

Kangikám, szóval fogyóztatod a kiscsajt? Mit mondana a mi étrendünkre a dokitok?? Bár mi a védőnéninél méreckedünk, kb 3 havonta (így könnyebb produkálniKép egy kis hízást), és mert jó védőnéni és megjegyezte, hogy én nem voltam 16 kiló 6 évesen, nincs gyomorgörcsöm elötte. Különben egyévesen 9,5 kiló volt, de valahogy sejtettem, hogy nem fogja megtriplázni a 3,9 kilót... Viszont 80 centi (lehet, hogy 81), igazi manöken, bár érdekes lenne, ha a kifutón ilyen járással lejtenének a csontkollekciókKépKép

Evés: mostanában 6-1/2 7kor kel őnagysága és bedönt 2,2 deci kakaót (rendes bocitejből, így ennek kb. 6 % a zsírtartalma). 1/2 9 felé eszik cirka 5 deka párizsit vagy virslit, ha szemfüles, akkor egy karika téliszalámit is eltüntet, mindemellé 1-2 paradicsom csúszik, semmi kenyér vagy egyéb búzanemű dolog. Ezután vagy alszik vagy nem. Ha rendesen reggelizett, akkor általában csak piát kér uzsira, kb 1 deci gyümitea. Ha nem, akkor próbálok beketömni egy kis gyümit, de ilyenkor csak az igazán diétásakat eszi meg, mint a narancs, mandarin, esetleg pár kocka alma/körte. Ebéd a korábbiak függvényében 12-1 óra körül kb 200 g körüli húsos kaja, belecsempészve egy kis rizs vagy tészta is. Utána általában megeszik egy fél banánt (vagy nem). Alvás után már Danóval esznek uzsira egy egy krémtúrót vagy gyümijoghurtot, esetleg túrórudit. Vacsora 1/2 7-7 körül, általában, mint a reggeli, bár ilyenkor lemegy pár falat kenyérke is. 1/2 8 kor 2,2 deci kakaó, fogmosás, fürdés és végre csendKép

Tejet én 1 éves kora után kezdtem, ez rendes bocitej, szóval fejik, nem kavarjákKép. először felesben kapta, mivel nem jött ki semmi rajta, abbahagytam a vizezést. Bolti tejet én Daninak 2 éves kora körül adtam előszőr, 3,6%-ost. Persze azóta ivott 2,8ast is, de amióta Zsófi bocitejezik, ő is. Én ugye iszom a vizes 1,5ös "tejet", merthát szeretem, csakugye... egyszer megkostólta a srác, azóta ha tejet kér nyomatékosan bocitejet kérKép

Andi, kis hősöd hogy van?

Menek, mert fut a ház, ma még megyünk ovitlátogatni, én dolgozni...
Pusssz
Zsófi

ui.: hogy sárguljatokKép: beleférek a régi szexi nadrágjaimba!!!KépKépKép
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Egyetértek már nem tudom kivel, a fél liter tejes dolog tejegyenértékben értendő, azaz túróból, sajtból stb kisebb mennyiségre jön ki, de meg ne kérdezzetek, mennyire!

Ancsi étkezése:éjjel sok szopi, reggel (9) szopi, utána margarinos vagy üres kenyér, 12 tájban ebéd:főzelék (hússal vagy sajttal újabban), max 2 dl, elalvás előtt szopi, ébredéskor szopi, 3-4 óra között uzsi cimén valami, hol kenyér, hol gyümölcs, bár inkább utóbbi, de nem sok fél-egy deci között, este 7 tájban vacsi főzelék, mint délben, utána bármi, ami adható neki, mi kajánk, gyümi, buláta akármi, 9-10 között elalváshoz szopi. Inni csak viz.
Általában az az elvem, hogy két nem szopis kaja között teljen el kb 3 óra, és közötte ne nassoljon (max szopit).

Paprika:nem,n em csinált neki semmit (kop-kop), icipiciket kapott már korábban is szaftos krumpli formájában (gyivi életérzéssel).

Furán vagyok ezzel, mert egyfelől sokmindent még nem evett, másfelől viszont kint a kertben hagyom, mindent eszik (kő, sár-homok-föld, betondarab, fadarabkák, a múlkor egy darab akácfakérget teljesen elrágcsált).

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Magdi!

És a pici mikor bárányhimlős volt sokat sírt? Fájt neki valami? Nóri minden éjjel ordít.Kép Az egész torka, szája sebes. Félek, hogy a pici még rosszabbul fogja viselni. Legalább is a gyerekorvos azt mondta.
Biciglit már kapott anyukáméktól, ráadásul az após is azt vett neki a szülinapjára.Kép Soha nem kérdezi meg, hogy mit szeretne.

Kriszta
tkriszta
 
 


Szép borús szombatot.
Csak megnyugtatásul, hogy nem egyformák: Sokan láttátok Marcipánt, 11 hósan 12 kg volt. Azóta nem mértük, de nem hiszem, hogy fogyott volna...
Napi menü: hat körül szopi. Fél nyolckor míg a lányok reggeliznek, jó esetben fél alma, vagy kis darab banán, vagy némi buláta. Egyszer megevett egy fél szelet párizsit.
Tíz körül szopival alszik el, bár ha ovi után boltolunk, akkor kap kiflit, annak elrágja az egyik csücskét. Fél kettő körül ebédre jó esetben lenyom egy üvegnyi főzeléket. Háromkor alvás szopi. Vacsora főzelék szétkenése.
Mostanában nagy örömömre azonban kunyerál. Pl. savanyú uborkát. Zöldhagymát, paradicsomot. Virslit! És a nagypénteki tojásos nokedliből alaposan bepakolt. Éjszaka anyatejjel pótolja a hiányzó kalóriamennyiséget.
Ja, és a kertben a legizgalmasabb a kutyakaja. Meg ha a lányok dobozos pudingot kapnak, hát olyan neki is kell, és csodák csodája semmi baja tőle. Bezzeg a múltkor beszerzett táptól hasmenése van. Férfi, no. Lehet, hogy gyulai kolbászt vagy csülköt szeretne. Majd megkínáljuk.

Ja, és bár már totyog, azért a kertben többnyire mászik. A fűben is. És kutya baja. A kutyának sem! Ráadásul közös a kedvenc labdájuk, és legszívesebben mindettő nyalogatná. Anya meg nem győzi mosogatni, mert azt talán mégse.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Nálunk a menü a következő:
reggel 6 körül szopik, 10 után egy kis szelet margarinos kenyér sajttal v. mostmár sonkával, viz, 1 körül szopi, alszik 3-ig, fél 4 valami husis kaja, de nem sok, örülök, ha 100 g megvan Kép, + valami gyümölcs, fél 7 vagy maradék ebéd vagy gyümölcs gabonával vagy túróval, 8-9 szopi, majd még éjfél és 2 között valamikor szopi.
Inni legtöbbször vizet, ha nagyon nem akar inni, akkor vmi gyümölcslé, vagy tea, de az nagyon ritkán.

Dani még mindig köhög egy kicsit, de most már szárazon, nem tudom, valaha vége lesz-e ennek Kép Szerintetek köhögéscsillapitót erre lehet adni? a múltkor a doki irt fel Sinecodot.

Na megyek, benyomom a sütőbe a rizskochot.

Márk és JUlcsi nagyon aranyosak Kép

Andi
psandi
 
 


Ildi
és nem lesz baja a kertben talált cuccoktól? Mert akkor lehet, hogy én sem fogok görcsösen ügyelni arra, hgoy ne egyen Dani sarat meg mittomén mit

Andi
psandi
 
 


SziasztokKép

Tényleg jó sz.r idő van, piacra kellett volna mennünkKép

További gratulákat is köszönjükKép, szülinaposakat is, képeseket isKép

Andi
Klassz, hogy (majdnem) minden okés NálatokKép
EmberkajaKép
Zsombi margarinos kenyeret nem eszik, csak ha van rajta sonka isKép, de a májkrémes kenyér nagyon csúszikKép

TKriszta
Erősen el kellett gondolkoznom, ki vagyKépKép
És ha tudnád, milyen finom volt az a torta! Azóta is összefut a nyál a számban, ha eszembe jutKép
Szerintem is jobb az ovi. Tudok idősebb gyereket is, aki nem tud cipőt kötniKép (h.lye orvos)
Pici szopizik még? Mert ha igen, nem biztos, hogy elkapja, vagy ha igen, lehet, hogy nem lesz vészes. Szandi sem volt hivatalosan bárányhimlős, de nem is tudjuk ráragasztatni senkivel (doki szerint már átesett, csak nem volt pöttyös)
ÉjszakaKép, kívánok jobbakat!

Angi
Túl sokáig szoptatásKép
Jobbulást Matyinak!

Kangi
Gratula a házvásárláshozKép
"Sorvadt" JulcsiKép, klassz, hogy így is milyen okosKépKép
Képek nagyon jóóókKép

Franyó
NoParaKép szerintem jól csinálod.
Zsombi átlagos napi menüje:
8 körül reggeli: 1 adag tejpép vagy 1 gyümölcsdesszert vagy fél szelet májkrémes vagy sonkás kenyér
10 órai: banán + babapiskóta vagy ha reggelire nem gyümölcsdesszert, akkor most, esetleg kifli vagy perec.
Ebéd: "anyapancs" (reszelt sajttal, tojással, pipi husival, mi van itthon) vagy ha megyünk valahova, akkor egy üveg húsos bébiétel
Uzsonna (max. 3-kor): joghurt + gyümölcs vagy 2 doboz krémtúró vagy 4-5 csokimentes rudi
Vacsora: ha reggelire nem tejpép, akkor vacsorára 1 adag vagy fél szelet kenyér akármivel + amit Apáék esznek, abból falatok
Este 9 körül: 200-250 ml tápszer (attól függ, mennyi férKép)
Zsombi minden evés után iszik (vizet, mást nem fogad el, kivéve, ha a mi poharunkba beleihat), sőt, napközben többször jön és mászik rám, nyüszög, már rájöttem, hogy inni kér.

Andy
Nagyon jó képekKépKép Gondolom, szívesen segített volna MárkKép

Kangi, Zulu
Hasonlíthatnak, egy helyről vannakKépKép (egyébként kisbaba koruk óta nagyon hasonlítanak)

Leszter
Nem semmi méretei vannak Petrának! Pláne, ha még több isKép Mi még csak a 9200-re gyúrunk, hétfőn kiderül, sikerült-e?Kép
Köszi a dicséretet, büszke is vagyok rájukKép
Zsombi tegnap füvezett, nagyon tetszett nekiKép

Beleolvas valaki ebbe a topicba, és leakad, hogy füveznek a gyerekekKép

Urszila
Színházért irigyKépKép

Klár
Te csajod is 10 kg felett? GratulaKép. Ezek szerint én is átnevezhetem Zsombit ropiZsombinak.
Sapik: ez ilyen dolog, én is rájöttem még Szandi idejében párszor. Egyébként ügyi vagyKép Én meg irigy, varrni már egyáltalán nincs időm.

Zsófi
BocitejKép

Ildi
Jó kis kerti menütök vanKép
Ennél már csak Sofka Marcipánjáé hangzik jobbanKép


Kalácsot sütök a családnak, kíváncsi vagyok, hogy sikerül, az már biztos, hogy kakaós lesz, nem márványosKép

Ezt kb. 9 óta írom, itt az ideje, hogy elküldjem

Ennél szebb napot mindenkinekKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a menü-leírásokat, sokat okultam belőle, ezek szerint tényleg nincs nagy gond a mennyiséggel, de talán a minőséggel sem. Akkor most már tényleg csak a másik kérdés izgat, arra nem nagyon válaszoltatok, hogy adjak neki tejet-babatejet?

Leszter, PIldi,
a fél liternyit én sem úgy értettem, hogy az csak túró, joghurt lehet, hanem hogy tej-féleség, vagyis hogy tejjel együtt fél liternyi. Mivel Anka tejet egyáltalán nem iszik (nagyon keveset szopizik már), ezért írtam, hogy túróból és joghurtból nem tudok fél litert "előállítani". Persze az ideális az lenne, ha lecsúszna mondjuk az egy pohár joghurt (másfél deci), a többi meg tej lenne. De ha nem kell neki??? És víz is alig.

Gömb,
én nem tudom, hogy mennyi KELL, de az biztos, hogy egy-két decinél több kéne, Anka ennyit iszik egy nap...

Toffi,
köszi a biztatást Kép, jól esett! Szerintem is hasonlítanak a gyerekeid, de Zsombi annyira pasis, Szandi meg igazi kis nő, szóval van azért különbség Kép!

Küldök még két képet Ankáról, aki épp rendet rak a számlák közt Kép (sokéves számlák, már épp kidobálni akartam őket):

Kép
Kép

F.
franyo
 
 


SziasztokKép

ToffiKép
Kicsit megkésve bár, de Zsombinak nagyon boldog szülinapotKépKép

TKrisztaKép
Ha ez megnyugtat, én 5 évesen tanultam meg bekötni a cipőmetKép

Maci_2Kép
Köszi az érdeklődést, a buli nagyon jó volt. Volt egy gimis görög csoport, és szuper hangulatot csináltak. Csak az a másnap ne lett volnaKép

CsucsukaKép
Mail címem változott. Az új címem a profilomban van. Átküldenéd arra a fent említett levélkét?

Étrend: Gergő reggel szopizik, de már nem igazán nagy mennyiséget, ezért 8-9 körül eszik egy joghurtot kb. 1/2 zsemlével. Tízórait nem igényli, ebéd főzelék, de abból is max. 250 ml. Ja, és külön neki gyártott, mert a mi kajánkat sajna még mindig nem fogadja elKép Uzsira egy banán, vagy alma, rudika, Danonino, esetleg krémtúró, a vacsi pedig szintén főzelék, vagy tejfölös kenyér. Lefekvés előtt szopi + éjszakai ébredésnél is. A kenyeret, kalácsot, zsemlét továbbra is csak magában hajlandó megenni, ha már van rajta egy tized mm margarin, akkor már nem kell. Felvágottakkal, sajttal uez a helyzet. Továbbá semmi újdonságot nem hajlandó megenni. De én már beletörődtem, hogy nehezen barátkozik az újdonságokkal. Inni csak gyümiléből szokott nagyobb mennyiséget, a vízből szigorúan csak pár kortyot, amennyi éppen elég, hogy oltsa a szomját.

Egyébként pár napja elég ramatyul vagyok. Néhány éve szinte napra pontosan ilyenkor szoktam lebetegedni. Orrfolyás, torokfájás, utána pedig elhúzódó köhögés. Lázam szerencsére nincs.

Lenne egy kérdésem is: Szeretném majd lecserélgetni a függönyeimet. Tudtok esetleg olyan üzletet, ahol jó áron lehet kapni anyagokat?

Most lépek, mert Gergő hamarosan hazajön a sétából, és akkor nem hagy békén.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Teljesen kivagyok.KépKépKép
Nórit most vitték be a László kórházba. Bárányhimlő miatti kiszáradás. Minimum 3 nap. Nem is tudtam bemenni vele a pici miatt.Kép

Kriszta (Tina)
tkriszta
 
 


Tina Kép
Kitartást!!! Kép Nagyon sajnálom KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Franyo Kép
Egy Túró Rudi 2 dl tejjel egyenértékű a gasztrodoki szerint.
Ifjú titkárnőd nagyon cukorbárány! KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?