Új privát üzeneted érkezett!

Vayakon, ne legyen lelkiismeret furdalásod. én örülök, hogy elmondod a véleményedet velem és a tapasztalataidat is megosztod. már van idöpont az andrologushoz, jövö hét szerda, április 1. - micsoda dátum! haha utána jelentkezem. addig is gondolok rád. szia
dina34
 
 


Dina,

április 1? ez jó! csak nehogy aztán átverjen titeket a doki! :lol: :lol: Kihez mentek, ha meg szabad kérdezni? Szorítok, hogy tudjon a párodon segíteni.

Nekem ápr 2-án lesz a műtétem, gondolom lesz pár nap, mire újra tudok jönni. De utána megbeszéljük majd a történteket mindenképp! :wink:
vayacon
 
 


Szia Vayacon, a KopaAndro-ba megyünk, a Szent István körúton. csak úgy spontán választottam ezt a rendelöt. az eredmény csak 2.-án lesz meg, de az a helyzet, hogy csüt.ön már nem biztos, hogy el tudunk menni személyesen, mert férjemnek sok a tenni-vennivalo. nem tudom, mit fognak szolni ahhoz, hogy telefonos konzultáciot fogok kérni. nagyon szorítok, hogy veled is minden rendben legyen a laparon!utána beszélgetünk. szia
dina34
 
 

 
 

Sziasztok!

Elvileg ma kell megjönnie, egyelőre nincs semmi. Ami fura, hogy mensi előtt 4-5 napig pecsételő vérzésem szokott lenni. Most is volt valami, de nagyon kis mennyiségben. Elkezdtem reménykedni. :oops: Szerintetek mikor csináljak tesztet?

Amúgy nem érzek különösebben semmit, sem azt, hogy meg fog jönni, sem azt, hogy terhes vagyok.

Viszont ami miatt ideges vagyok, hogy a műtét miatt megcsináltattam a mellkasröntgent. Kaptam a hasamra védőt, de tök félek, hogy ha véletlenül összejött a baba, akkor baja lehet tőle. Szerintetek?
vayacon
 
 


Szia Vayacon,nagyon drukkolok, hogy babás legyél :D a röntgen egy kicsikét rázos dolog, de szerintem nyugi. de a biztonság és nyugalmad érdekében kérdezd meg majd a dokit. amúgy szerintem a védö az VÉDÖ! Tesztet szerintem kb.3 nap múlva már csinálhatsz, mivel a beágyzodás a 14.-16. napon történik. És írj, hogy // lett!!!!! sziiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaaa
dina34
 
 


Dina, sajna korai volt az öröm. Már pecsételek, szerintem hamarosan meg is jön. Nem baj, a műtét majd segít, és utána jöhet a babó!

Tőled meg várom majd a beszámolót. A KopaAndrónak nagyon jó híre van. Én is gondolkoztam azon, csak hát ugye kiderült, hogy a férjemnek még sincs erre szüksége.

Többiek? Bea, Fleur, Bumi, Tapedli és a többiek? Mindenki nagyon el van tűnve. Tessék írni, mi újság!
vayacon
 
 


Szia Vayacon!Közbe olvasgatlak bennetek de tényleg el van tűnve mindenki.:(
Sajnálom,ha megjön.Mikor lesz a műtét?Nem félsz 1 kicsit? :(
Nálunk semmi különös csak várogatunk kedden megyek tesztre.Nem érzek semmit.Ugyan olyan kb. mint mulkor :oops:
Többiek?Mi ujság?Zsó,Bumi,Lilla? :)
horváth beáta
 
 


Vayacon, sajnálom én is ha megjön. pedig már elkezdhetné vki a terhesek listáját.
Bea szia! mi az, hogy a múltkor is ugyanez volt, mint most? lombikoztok?
dina34
 
 


Bocs, h eltűntem, de a napokban nagyon ki voltam. Most már kezdem magam összeszedni.

Vayacon
Szerintem megcsináljuk, csak máshol a kivizsgálásokat. Meg azon is gondolkoztunk, hogy apa sejtecskéit lefagyasztatjuk.
Nőgyógyászatilag én már meg lettem vizsgálva minden ok és andrológusnál is jártunk, ott ugye tudjuk mi lett az eredmény. Urológus még
szóba jöhet van egy barátnőm aki tud segíteni. Ja nem azért mondtuk le a Forgácsot, mert félek, h nem jó hely.
A SOTE-ról is mondanak sok mindent de végül is ingyen segítenek sok mindenkinek és ennek az ára a várakozás.
A férjem problémáját kellene megpróbálni kitalálni, hátha sikerül.
Jajj a Forgácsban nem miattad mondtam le az időpontot.....nem is írtál róla rosszat. Ahol nem ennyi a várakozási idő ott nagyon sokat kell fizetni.
Nehogy nekem lelkiismeret furdalásod legyen!!!
Teszt legalább 1 hetet várj. Azért még szorítok!

Bea
Köszi a biztatást

Katerina
Tündéri a kis manód.

Sajnos az emberek általában nagyon tapintatlanok tudnak lenni, mert nem is gondolnak arra, h esetleg valaki már régóta szeretne, csak nem lehet.

Melisch
Hát igen szülőkkel együtt nem könnyű babát gyártani, szorítok, h spontán legyen végül.

Bumi
És hogy sikerült?

Dina
A mennyiség valóban nem túl sok. Fura, h inszem lesz. Bár lehet, h a várakozási idő miatt próbálja meg azt is.

mmzsó
Az nagyon klassz lehetett.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Dina! Nem,inszemezünk.Most volt a 2. Hát ugy értettem,hogy nem érzek semmi különöset vagy furcsát hogy terhes lennék.:( a cicim érzékeny 1 kicsit,mint ahogy szokott mindig mielött megjön majd.De hát ki tudja.Biztosat majd csak kedden tudok.

Fleur!Lemaradtam valamiről? :oops: Miért akartok lefagyasztást olyan rossz lett apid eredménye?Azt tudod hogy hogy megy az ilyen?Minket is érdekelne csak más ok miatt.

Dina!Ti milyen eredményre vártok?Párodét?
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Itt semmi különös,azért sem írtam.

Vayacon,
sajnálom,hogy megjön.A röntgenről annyit,hogy ha cikluson belül volt a vizsgálat,tehát még nem az 5.-6. héten,akkor egész biztosan nem árt.Olyankor még a "mindent vagy semmit"elv érvényesül,vagyis vagy lesz baba,de akkor egészséges,vagy nem,de ezt sosem tudjuk meg,mert megjön.

Bea,
drukkolok nagyon.Tüneteket ne is keress,látod,Lillának sem volt.Kedden kiderül!Hú,szorítok!

Mindenkinek szép hétvégét! :wink:
Vendég
 


Bea, tudod hogy feltétlen kell lennie tünetnek. tesóm totál azt hitte meg fog jönni neki, mikor babás lett. A műtéttel nem félek, örülök is, hogy ha van valami, akkor rendbe rakják. Attól tartok inkább utána mit mond a doki, reménykedem, hogy próbálkozhatunk majd spontán. De az sem baj, ha lombik kell majd, csak már jó lenne tudni, hogy lelkileg fel tudjak majd készülni.

Fleur, sajnálom, hogy magad alatt voltál. De nyugodtan írd le a kétségeid, ha van kedved, mi majd megvigasztalunk. :) Most akkor úgy döntöttetek, hogy a SOTE-ra mentek? Esetleg érdemes lenne magándokihoz elmenni, nem? Gondolom, az nem olyan drága. Például a KopaAndrohoz amiről szó volt, vagy a Róbert Károly Klinikán is van, szerintem az is jó lehet. Fel a fejjel, megtalálják Api gondját, majd segítenek! Ha meg nem, még mindig ott van a lombik mint lehetőség. Tudom, hogy nem könnyű elfogadni, de bevállalnánk a baba miatt, nem?

Dina, aranyos vagy, de ma tényleg megjött. Csak furcsa, hogy nagyon kevés van, ilyen nem is nagyon volt még nekem. Azért a műtét miatt csinálok valamikor egy tesztet, bár nem hiszem, hogy babás lennék.

Zsó, neked is jó hétvégét. Meg a többieknek is. :lol: :lol:
vayacon
 
 


Sziasztok csajok!

...én munka miatt tűntem el, volt 12 órás munkanapom is a héten :cry:

Zsó, sajnálom, hogy megjött, de látom szerencsére nem törtél le.

Vayacon, szintén sajnálom, hogy megjött. Majd a műtét után nem jön meg :wink:

Szia Dina, nem jó hír, hogy itt vagy, de szívesen látunk :)

Beus, megy a drukk ezerrel!!!!! A tünetekről annyit, hogy ráérsz őket érezni 2-3 hét múlva is :wink:

Fleur, ne szomorkodj bármi is az oka. Sajnos a negatív gondolatok csak hátrafelé viszik a dolgokat...

Katerina, hogy áll a citológiád? vettek újra mintát? Gondolom ellenőzték ismét.

Most egyébként én is megint letörtem kicsit :( Talán amiatt, hogy nagyon el is fáradtam a héten és így bennem is inkább a szomorú gondolatok törtek elő. Konkrét oka nincs, csak ez a hosszú várakozás...Próbálok a tavaszra koncenrálni, remélem most a jó idő feléleszt.


T
tapedli
 
 


Bea
Az egyik barátnőm egy magánklinikán dolgozik, ahol csinálnak ilyet. Majd a részleteket megkérdem tőle és leírom, hogy megy. De sztem mintaadás és fagyasztás persze fizetős.

Vayacon
SOTE-ra isten ments. Oda nem!!! :)
Én annyira elfogadtam az estleges lombikot és annyira B tevre készülök/tem, hogy megyek dolgozni.

Most már el merem mondani aztán lesz ami lesz, de tudom, hogy titeket is biztatna, mert csodák igenis vannak. Csak pár oldalt kell visszalapozni, hogy megnézzétek milyen rosszak voltak a párom eredményei. Biológus barátnőm még azzal a ténnyel is szembesített, hogy ez csak sperma beültetéssel fog menni. Tehát majdnem 0 volt az esélyünk és mégis képzeljétek babát várok!!! Csütörtökön voltam dokinál, csak eddig a fáradtságtól sosem jutottam odáig, h meg is írjam.
Ha szeretnétek még írok....
Páromat azért szeretnénk még megnézetni, h mi is lehet az oka ezeknek a rossz eredményeknek. Neki mindig is rossz volt mióta nézzük, de ezek szerint ő csak a tökéleteseket adja nekem :)

KépKép
KépKép
fleur
 
 


fleur :shock: :shock: :shock: :shock: jól értem, hogy voltál dokinál és látta a babád?????????????????????????????????????????????? Én nagyon örülök neked itt mindenki megérdemli a babát nekünk meg örülnünk kell veled, nekünk is jót tesz!!!!!!!!!!!!! Én magam alatt vagyok lement a hőm már 3 napja ma holnap jön piri, tegnap nagyon ki voltam miatta, ma még jobb kicsit a hangulatom, bár még csak most keltem. :lol: :lol: De ennek a jó hírnek nagyon örülök valahogy azt sugallja ne adjam fel csak a megfelelő pillanatot kell kivárni és mindenkinek eljön az ideje előbb vagy sajnos csak utobb.

De neked még egyszer GRATULÁLOK, SZÍVBŐL!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
melisch
 
 


fleur most már látom az uj vonalzód akkor jó értettem hurrá-hurrá, nekem megjött piri most :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
melisch
 
 


Nahát,Fleur,ez aztán a meglepetés!!!Csodás hír!!! :wink: :wink: :wink:

Mindjárt megnézem azokat az eredményeket...biztató,ez már a sokadik történet,amelyben a rossz eredményekből mégis baba lesz,úgy látszik nem eszik olyan forrón a kását...

Vigyázz magadra és persze írj,ha van valami híred!


Vayacon,
nem akarlak beizzítani,de ha nem erősödik,az azt is jelentheti,hogy mégis lehetsz babás,hallottam már ilyet :roll:
Vendég
 


Fleur!Babás vagy?!És apidnak most lett rossz az eredménye?Ez csodás!Hihetetlen! Tudod mennyi idős lehetsz? :) GRATULÁLOK!!!
Azért ird le bővebben én kiváncsi vagyok rá!

Csak összejön talán lassan mindenkinek! :)

Vayacon!Szerintem csinálj tesztet hátha...! :)

Meliscs!Sajnálom hogy megjött! :( De ne add fel! :wink:

Bumi! Nagyon el vagy tűnve!Mi ujság jól vagy?
horváth beáta
 
 


Na aki lemaradt az úgy volt, hogy szerettünk volna babát, de már Lilla is nagyon nehezen jött össze. 2 év próbálkozás után.
Akkor is már rosszak voltak a párom eredményei, akkor inszemmel próbálkoztunk, de nem sikerült és utána jött Lilla.
Aztán én bíztam benne, h a második baba spontán sikerül, de a barátnőm végül csak rábeszélt, h menjünk el dokihoz, mert hát ugye az ember vagy marad és szüli a gyerekeket vagy visszamegy dolgozni és tudtuk, hogy a mi esetünk problémás kicsit.
Én úgy voltam vele, ha sikerül Lilla 2 éves kora előtt akkor ok, ha nem akkor megyek dolgozni és nem görcsölök ezen.
Aztán volt nekem vérvizsgálat és páromnak sperma vizsg. Velem most minden ok volt, párom eredményei viszont sokkal rosszabbak lettek, mint pár éve. Kb. minden feleződött. 4ml volt a menny azt hiszem de az egészből csak 3-4% volt mozgó ami nagyon rossz. Teljesen elkenődtünk. Ugye több szakember is mondta, h ez lombik lesz. Be is jelentkeztünk a Forgácsba, hogy legalább a kivizsgálások legyenek meg, aztán majd meglátjuk, mert ugye drága és megterhelő egy lombik beavatkozás.
Aztán jött + teszt :) még a nőgyógyászom is meglepődött, mondta ő is, hogy nem is érti ez igazából teljes képtelenség, de örült nekünk :)
Amúgy ő arra buzdított, h várjunk még kicsit mielőtt a lombikba belefogunk.
Én meg ugye közben magamban elfogadtam, hogy lombik majd nem sietünk annyira és már a munkahelyi visszatérésem intéztem.

Vayacon külön neked, hogy a + teszt miatt mondtam le a Forgácsot, csak még nem mertem leírni amíg doki nem látott. No remélem lelkiismeret furdalást elfújtam végleg.

Amúgy picike 6+1 az UH szerint 5 mm dobogó szívvel.

Kép

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Fleur,
köszi az "összefoglalót",így most mindent értek és csuda egy történet!Nekem annyi reményt ad!

Csak azt áruld el még,mi a gond a SOTE-vel.A meddőségi részre célzol?Mert én szülni oda mennék,ha már ott tartanék :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem jöttem, de most van az Internet Fiesta, így élni sincs időm. Egyébként nagyon jó volt minden. ÍÍcsak még mindig meg vagyok fázva.

Fleur!
Gratulálok!!!!
Lehet akár napról napra is nagyon változó a spermakép. lásd nálunk a lombiknál alig volt mozgó, rá 3 hétre meg szinte normális eredményünk volt.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Fleur, ez fantasztikus, annyira örülök. Nagyon gratula, vigyázzatok magatokra. Annyira jó, hogy tényleg léteznek csodák, mikor a dokik azt mondják, hogy lehetetlen, és mégis összejön.

Bumi, sajnálom, hogy még beteg vagy, jobbulást neked.

Melish, sajnálom, hogy Neked is megjött.

Tapedli, fel a fejjel, mi is leszünk még babásak. Szerintem hamarosan mindannyian sorra kerülünk. :wink:

Csináltam egy tesztet, de negatív. Nem tudom, mi a oka, hogy most ilyen kis mennyiségben jött, de örülök neki, végre nem vagyok olyan rosszul. Most is van egy kis alhasi fájdalom a szokásos helyen, de kibírható.

A jövő héten felgyorsulnak az események, hétfőn megyek ekg-ra, meg altatóorvosi vizsgálatra, és szerdán napközben kell bemenni a kórházba. Csütörtökön pedig műtét. Gondoljatok majd rám. :oops:
vayacon
 
 


Fleur, annyira jókor jött (nekem :oops: ) ez a fantasztikus hír! Pont most indultam el szépen a reménytelenség felé és ez most annyira, de annyira erőt ad! :D Szívből gratulálok és boldog babavárást kívánok! Ugye nem tűnsz el? Olyan jó azokkal beszélni akinek már sikerült...Nektek ráadásul kétszer! :D

T
tapedli
 
 


Vayacon,
ne bánkódj.Csütörtökön nagyon szorítok!

Tapedli,
fel a fejjel! :wink:

Bumi,
gyógyulj meg!

Mi most ott tartunk,hogy adunk magunknak 1 évet.Jövő februárban,ha nem sikerül,elmegyünk újra vizsgálatokra+nekem csináltatunk átjárhatóságit,mert az még nem volt.Aztán az eredmények tükrében döntünk majd.De most majdnem 1 évig lazulni szeretnénk.Nem is fogom olyan pontosan figyelni,hogy mikor volt pé.A nyákos napokon azért összebújunk,de nem centizzük ki.Nekem is nagyon jó kedvem lett Fleur történetétől! :wink:
Vendég
 


Vayacon :(
szerintem tesztelj még egyet. mert lehet, hogy a hcg szinted nem volt még olyan magas, hogy a vizeleted kimutassa a terhességet. talán a másik teszt már //-os lesz.
Fleur :)
gratulálok!!!! ezek szerint a férjed eredményei nem voltak jok és mégis babás lettél! vannak még csodák! mi is a Forgácsba járunk, és hát én is csodálkoztam az inszemen, ezért is megyünk ill. férjem megy andrologushoz. bízom benne, hogy nem lesznek nagyon rosszak az eredményei. a jövö héten majd kiderül... remélem nem beborul
Bea, mindent bele! vegyél példát Fleurtol :lol:
Tapedli! szia :D
dina34
 
 


Dina, holnap csinálok még egy tesztet, bár nem hiszem, hogy terhes lennék. Amúgy nagyon rövid volt most a mensi, péntek délután jött meg és már szinte nincs is. Lehet hogy az endó okozza (ha tényleg az van), olvastam, hogy az lerövidítheti.

Én is szeretnénk Fleurtől példát venni. Ő a mi példaképünk. :lol: :lol: :lol:
vayacon
 
 


Vayacon, az endorol szerencsére én nem tudok szinte semmit. és miért gondolod, hogy neked az van? már máskor is elöfordult, hogy csak 2-3 napig tartott a menzi?
dina34
 
 


Szia Dina,

csináltam tesztet, de negatív most is. :cry: Dehát sejtettem én ezt.

Az endo egy elég csúnya menstruációs rendellenesség, az a lényege, hogy a szövetdarabok nem ürülnek ki a szervezetből, és bent gyulladást okoznak. Ha van is nekem, szerencsére csak kis mértékű, mert uh-n nem látszik.

Sajnos vannak tüneteim: fájdalmas menstruáció kb 2 éve (a petefészkem környékén fáj mindig a jobb oldalon) pecsételő vérzés 4-5 napig. Meg a nőgyógyászati vizsgálaton kiderült, hogy a jobb petefészkem alig mozgatható, az is a gyulladást jelezheti.

A lapart pont azért csinálják, hogy ezt meg tudják állapítani, illetve meggyógyítani ha kell (a szövetdarabokat kell kivágni, amik a bevérzést okozzák).

Még soha nem volt amúgy ilyen rövid mensim 4-5 napig szokott tartani.
vayacon
 
 


Vayacon miért gondolsz mindig csak rosszra, ez a mi nagy hibánk mindig parázunk. Nekem 4 napos szokott lenni de van úgy hogy első nap kevés jön, másodikon több (1 betét telik meg reggeltől másnap reggelig) és sokszor 3-4 nap csak vérfolt van. Aztán van amikor több jön. De mindig jönnek darabkák is. Te nem figyelted szoktak lenni kis darabkáid, vagy nem látsz és ezért gondolsz endora. Nem kívánom a lapart senkinek de látom beletörődtél és legalább megtudod mi a gond és meg tudnak gyógyítani és megnyugszol te is.

Kép
Kép
melisch
 
 


Szia Melisch, én igyekszem nem a legrosszabbra gondolni. Jó lenne, ha nem endó lenne, de sajnos elég sok minden utal rá. :cry: A meddőség is ugye mint tünet, mivel a férjemnél kiderült, hogy nincs semmi gond. Nekem a fájdalom lett gyanús, ami nagyon megviselt már az utóbbi időben, mivel nekem ez teljesen más, mint a menstruációs görcs, és sokszor aludni sem tudtam tőle, annyira fájt.

De persze örülnék, ha nem lenne igazam, és kiderülne, hogy nincs endóm, csak hát ugye ezek miatt nagyon gyanús, ezért is vállaltam be a lapart.

Amúgy nekem is szoktak lenni pici darabkák. De igazából sztem ez nem jelent semmit, ettől még lehet is meg nem is endó.
vayacon
 
 


Vayacon,
szorítok neked!!!
Vendég
 


Sziasztok!

új vagyok itt nállatok, a mai nap számomra katasztrofális. igy akadtam rátok. a segitségeteket kérném.....a tanácsotokat.........a párommal ma voltunk sperma vizsgálaton és az eredmény katasztrofális. Egy életképes spermát sem találtak nálla.............nem birom, nam akarom ezt elhinni......már több mint 2 éve próbálkozunk babával.
Olyan módon szembesitettek ma a témával amilyet nem kivánok senkinek, magyarán még a reménysugarat sem hagyták meg, hiába kérdeztem, hogy van-e valami, gyogyszer esetleg valami amivel fel lehetne növelni, teljes elutasitást kaptunk. kétségbe vagyok esve...nagyon..
A tanácsotokra lenne szükségem, mik azok a vitaminok vagy gyógyszerek vagy bármi más ami csak egy kicsit is tudna segiteni. mellesleg a páromnak már van egy gyereke.......ez a második házassága, nekem az első.
segitsetek valami tanaccsal ha tudtok.......előre koszönök mindet

Hope
hope5
 
 


Zsó, köszönöm szépen, ari vagy.

Ma voltam altatóorvosi vizsgálaton, csináltak ekg-t, minden rendben van, a labornak és a röntgennek is jó lett az eredménye. Hát azért kezdek kicsit izgulni, már dolgozni sem túl könnyű. De legalább elvonja valamennyire a figyelmem.

Pénteken vagy szombaton engednek haza, amint tudok, jövök a hírekkel. Jó lesz túl lenni rajta, de legfőképp az eredmények miatt izgulok: volt-e endó, átjárhatóak-e a petevezetékeim. Szóval lesz miért szorítani. :oops: :wink:
vayacon
 
 


Szia Vayacon! szorítok neked nagyon, ne félj a lapartol. fájni nem fog, ez biztos, mivelhogy altatásban leszel. és az eredmény oké lesz, vagy ha van is gond egy ici-pici, meggyogyítanak! gondolok majd rád és várom, hogy jelentkezz! :)
Hope! szelén, cink és Maca Vibe!
dina34
 
 


Vayacon!Szorítok érted!Siess vissza a jó hírekkel!:)

Szia Hope5!Üdv. itt közöttünk (sajnos)!
Hát sajnálom,hogy ennyire rossz eredményetek lett.Sajnos nem könnyű ezt feldolgozni!De az én véleményem az lenne csináltassatok ( akár máshol) mégegy spermavizsgálatot.Szerintem 1 spermavizsgálatból nem lehet messzemenő következtetést levonni!Különben is napró napra jöhet ki más eredmény! Nem hallottam hogy valakinek 2-szer vagy többször ugyanaz az eredmény lenne.Persze nem azt mondom,hogy a másik eredmény esetleg annyival jobb lenne. :oops: De ha már kicsivel mást mutatna sokat segíthet!1 próbát megér!Az én párom a FERULANT 14-et szedi.Elötte clostylbegitet nekünk az is segített már!Különben hol vizsgáltattátok meg apidat?Meddőségibe vagy sima dokinál?Téged is kivizsgáltak?Próbálj meg megnyugodni és fel a fejjel sajnos az elején hidegzuhanyként ér mindenkit de össze kell szedni magad és próbálkozni mindennel.Hátha.Ajánlanám ha nem meddőségiben voltatok keressetek fel 1 olyan helyet ott majd felvilágosítanak bennetek részletesen!Biztos találnak valami megoldást.Lombikhoz "kevés" spermaszám is elegendő.KITARTÁS!!! :)
Ja és volt már itt akinek szintén nem találtak életképes spermát és terhes lett!Ugyhogy soha ne add fel!
horváth beáta
 
 


köszi Dina34,
Most olvasgatom a neten mit lehet tenni, de a ti véleményetek is borzasztóan érdekelt, mert a ti szavaitok mögött sajnos, de van tapasztalat :( :( :( :( :(
Ma megyek és megveszema cinket, szelént csak a maca vibe lesz lehet rázós, mert külföldi vagyok.

de azért köszi

Hope
hope5
 
 


Szia Beáta,

Bocsi nem láttama hozzászólásod, még kezdő vagyok a forumozásban
:oops:
Sima laborban nézték, és ki jelentették, hogz nem lehet gyerekünk és ne hidjünk semmilyen csodákban, mert ezek a tények, a helyzet túlhaladja a hatáskörüket, minden más amire küldenek csak pénzkidobás lesz. Alig tudtunk ki támolyogni, már a hir elég volt nem mellé ez a szöveg.......ez volt az első kiviszgálása, nekem volt hsg-m az oké volt, szedem a clostyt, csaka dokinak most jutott eszébe, hogy hát csináljuk meg, (tudta, hogy már van egy gyereke)van spontán is peteérésem, csak a closyval időziteni akart a doki, mivel 31 vagyok azt mondta ne húzzuk az időt......hát.
Most össze kell szednie magát az ember fiának meg lányának és előre.Párom most kezdi a kivizsgálás, urológus stb stb.........
De köszi minden kedves szót neked........ :cry:
hope5
 
 


Dina, Bea, köszönöm!

Hope, üdv köztünk. Egy vélemény nem vélemény, menjetek el mindenképpen meddőségibe, ott értenek ehhez a legjobban.

Mi a családvédelmi intézetben voltunk, ahol 5 milliós spermaszámot mutattak ki és rögtön vágták volna fel a férjemet kétoldali herevészértágulattal. Azóta kiderült, hogy a férjemnek semmi baja, 2 urológus mondta, hogy nem ajánlja a műtétet, a Forgács Intézetben pedig 23 milliós spermaszámot mértek, ami teljesen jó.

Mint a mi esetünk is mutatja, máshol teljesen más eredményeket is kaphattok akár. Szörnyű, ami a "normál" egészségügyben ma megy, hogy az embertől a reményt is elveszik. Én mindenképp azt ajánlanám, hogy meddőségibe menjetek!
vayacon
 
 


Koszi vayacon.
Mindenkeppen azon torom a fejem, hogy meg kellene ismetleni mert egyszeruen nem akarom elhinni, hogy ez igaz, plane ha a ti peldatokat nezem, hogy ahany mintevetel annyi fele eredmeny. De elg durva nallatok vayacon, hogy tenyleg majdnem megmuttetek a parod, kozben meg teljesen rendben voltak az ertekei..............az a baj, hogy nallunk nincs meddosegi, nem magyarorszagi vagyok..........nem igazan tudom, hogy itt hova kell menni,.........jo nogyogyaszod kell, hogy legyen akkor majd esetleg jutsz valamerre....sajnos :( :( :(
hope5
 
 


Szisztok!

Hope!
Katerináéknak volt ilyen eredményük,és később meg normalizálódott, sőt spontán terhes is lett. Őt kérdezd esetleg.
Egyébként még herebiopsziával lehet lombikozni. Szóval ne adjátok fel.
Egyébként mit mondtak, mitől van? Láttak valamilyen genetikai rendellenességet, vagy hasonlót? Vagy valami fejlődési rendellenességet? Mert egyébként biztos lehetne javítani a spermaképet.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hope, és nem tudtok Magyarországra jönni semmiképp? Nem tudom, határon túli magyar vagy-e, de azok közül sokan átjárnak. Eléggé dicsérik az itteni meddőségi kezelést.
vayacon
 
 


vayacon
nallatok teljesen maskent megy a dolog es soktol hallotam en is, hogy sokkal jobb mint nallunk, csak egyenlore sajnos sem anyagilag sem idejileg nem tudunk atjutni, a melo egyikunknek sem toleralja a sok kesest es elkereset, ha viszont nem tartjuk meg a munkakat akkor sajnos esely sincs finanszirozni a kulfoldi gyogyittatast . Sajnos ez egy ilyen ordogi kor :(

Brumi 1979
Ebben a topicban keresssem Katerinat, visszaolvastam, csak meg olyan zurzavarossakk egyes nevekes nem tudom ez az igazi neve vagy a nick neve

Olyan jo, hogy igy foglalkoztok velem, a nap vegere mar egesz osszeszedem magam altalatok, s talan holnap mas oldalrol kel majd fel a nap............ Koszi lanyok :)
hope5
 
 


Hope!

Igen ide is írogat.

Ez az adatlapja:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/profile. ... 4318a68788

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hope, sajnálom, hogy ilyen rossz ott a helyzet, remélem, megtaláljátok valahogy a megoldást.

Mi ma mentünk vissza konzultációra a Forgács Intézetbe. Őszintén szólva kicsit mérges lettem, mert a Tanár Úr finoman leb..tt, hogy elmentem máshova vizsgálatra, és hogy megcsináltatom máshol a lapar műtétet. Egyrészt azért mentem el máshova, mert egy hónapra a vizsgálatokra kaptunk náluk időpontot, és nem akartam húzni az időt (márpedig ez egy magánklinikán szerintem sok). Másrészt talán az én dolgom eldönteni, hogy ha felmerül nálam valamilyen betegség gyanúja, hogy hova megyek, és kiválasztani azt, aki szerintem a legjobb lehet a gyógyításában.

Ráadásul az, hogy elmondják a vizsgálataink eredményét (amiből a férjemét már tudtuk), tízezer forintunkba került. Úgy, hogy a hormonvizsgálat papírjait meg sem kaptam. Egyébként gyakorlatilag minden eredményünk jó, kicsi eltéréseket talált a Tanár Úr. Férjemnek 40 százalék a mozgó, meg nálam is volt egy kis eltérés, de azt mondta, lehet, csak azért mert nem a legmegfelelőbb napon nézték.

Bocsánat a kirohanásért, lehet, hogy én vagyok kicsit túlérzékeny. Mindenesetre azt hiszem, a Forgácsba nem megyünk már vissza.
vayacon
 
 


Brumi 1979

Koszi Szepen, irtam neki privit,remelem valaszol.

Hope
hope5
 
 


Szia hope, mint a neved is mondja remélj, csodák vannak, voltak és lesznek. Amint láthatod én Romániában élek itt sem vesznek komolyan az orvosok :cry: :cry: :oops: pedig anyukám a szülészeten dolgozik igy ismer jó pár dokit de ott senki nem foglalkozik meddőségi gondokkal. Én januárban döntöttem úgy, hogy megnézem mi van Szegeden, így dobta ki a googel ezt a fórumot, azóta a rögeszmém, naponta vagyok rajta és rengeteget tanultam. Szinte semmit nem tudtam az egészről. Én azt hittem nekem nincs peteérésem hónapokig, aztán elkezdtem LH tesztelni és már mikor feladtam a 17 napon csodálatos pozitív lett. Szinte sírtam örömömben, mintha babásat teszteltem volna. Akkor újra reméltem és tudtam előre menni. Hosszú vonszolás után ment el a párom vizsgálatra. Már nem tudom fejből az eredményeit, ne is olyan fontos spermája neki van elegendő hiszen oligospermiával diagnosztizálták de a progresszív mozgásuk csak 1 %. Én is nagyon letörtem, már írogattam a fórumba mikor ez kiderült, akkor jöttem ide, hiszen itt a helyem kicsit. A nőgyógyászom azt mondta nem tud segíteni teszteljek 3 hónapig és ha nem leszek terhes menjünk Szegedre. Hát ez nem olyan könnyű. Össze tudnám szedni a pénzt de még kidobott pénznek találom. Férjemet most egy sexológus kezeli, bár nehezen fogadta el az egészet és nehezen indult el. Most ismét toporog egy helyben. Újabb vizsgálatra kéne menjen de látom megint küldeni kell. letelt a 3 hónapom de én még várok 1 évet hátha vitaminokkal, sok testmozgással meglesz a spontán baba. Nézz utána kit mivel kezel a doki és próbáljatok valami vitamint és szerintem is végezzétek el máshol máskor is a spermaképet. Sok minden befolyásolhatja a kiskatonákat. Igaz már jó régóta próbálkoztok de a várva várt baba érkezésének az okát még csak most tudtátok meg. Férjednek van gyereke így valószínű csak átmeneti az egész. Ne aggódj a csajok segítenek és ha nem is vagy Magyarországon már tapasztalata alapján te is kiokoskodsz valamit. Sajna itt minden sokkal drágább mint Mo vedd ezt is figyelembe és próbáld a legolcsóbb megoldást keresni.

Puszi és ne aggódj.

vayacon nem semmi amit a doki művelt és viselkedett veletek. De ő is csak ember lehet rossz napja volt. Sokat fogok rád gondolni a héten, jó, hogy altatnak és nem fogod érezni. Sok szerencsepuszi neked!!!!!!!!

Kép
Kép
melisch
 
 


Melish, köszi szépen nagyon aranyos vagy, annyira jól esik. Főleg most, eléggé kivagyok a ma történtek miatt. Nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, és minden hülyeséget magamra veszek. A férjem szerint kedves volt Forgács doki. Igazából szerintem nincs vele emberileg baj, csak nem híve a lapar műtétnek. Meg gondolom az sem esik jól neki, hogy elmentem máshova vizsgálatra. De hát egy fizetős intézetben több empátiát várna az ember.

Az a baj, hogy bármennyire is nem rettegek a műtéttől, azért kicsit van bennem feszültség, hogy vajon jó ötlet-e megcsináltatni úgy, hogy nem biztos az endó. De úgy érzem, hogy a menstruációs fájdalmam miatt muszáj. És akkor jön még egy ilyen letámadás a Tanár Úrtól, még ha nem is szánta annak. De tudhatná, milyen érzékenyek a nők, főleg egy ilyen életszituációban, mikor hosszú időn keresztül hiába várnak a gyerekre.

Sajna most eléggé magam alá kerültem, bőgtem is. :cry: De megpróbálok túljutni ezen, és a műtétre koncentrálni, meg arra, hogy megtalálják a bajt, és utána nagyobb esélyünk lehet a spontán babára vagy akár hogy mesterséges úton sikerüljön.

Lehet, nekem is lazábban kéne felfognom a dolgokat, de másfél év sikertelenség után nehéz.

Remélem, nálatok is hamar megoldódnak a gondok, és gyorsan jön a baba. Nagyon szurkolok Nektek! Puszillak én is. :)
vayacon
 
 


Tudod sokszor az emberrel nem úgy bánnak ahogy gondolja, de néha mi hozzuk ki a másikból, mert egyszerűen nem úgy állunk hozzá. Ha nem azt halljuk amit mi akarunk akkor kiakadunk. Ő ezzel foglalkozik évek óta végzi a dolgát és nem igazán van talán már türelme a mi belsőnket is nézni. Lehet kicsit béna példa de elmész egy szőrtelenítésre mennyire szeretnéd ha lassan csinálná de már vár a következő kliens ő tudja a dolgát és lerántja pedig mi még várnánk. De végül pont mert gyorsan csinálja hamarabb túl vagyunk rajta. Neki ez rutin mi meg húznánk az időt. Mindenki végezni akarja a dolgát a mai világban pedig sokszor jobban oda kéne figyeljünk egymásra, elég egy kedves mosoly és mennyivel jobban éreznénk magunkat ha kis törődést kapnánk vagy egy mosoly a sok félrehúzott száj helyett. Miden rendben lesz és nagyon bátor vagy hogy szembenézel a műtéttel én nem merném még bevállalni.

Kép
Kép
melisch
 
 


Sziasztok

Jaj lányok el sem mondhatom, hogy mennyire jol esnek a szavaitok, de tényleg :D

Vayacon
Teljesen megertelek ami a dokikat illeti,azt is, hogy ez milyen rosszul is esik, de te gondolj arra, hogy jogod van ahhoz, hogy megválogasd kihez mész és mikor, kinek fizetsz és kinek nem, ha jó kezekben is vagy nem jelenti azt, hogy bármi áron, a szó szoros értelmében. tudom, hogy kicsit ilyesző a lapar, nekem is ki volt irva, csak most sajnos lefujva :( :( , de nekik rutin , még akkor is ha számukra ez hatalmas dolod, s ehhez mérten is bánnak velünk.
De szerintem , te hallgass a szivedre és lépj úgz' valahogy a végére az mindig jól sikerül.

A párom csütörtökön megy urológushoz, a nőgyógyászom, kiirta a beutalót, nagyon meglepődött ő is. Azt mondta itt eldől szervi eredetű-e. nem igazán értem ez mit jelent, nagyon szertném, hogy jó legyen.........
hope5
 
 


Melisch igazad van abban is, hogy jó lenne, ha jobban odafigyelnénk egymásra, és abban is hogy a Forgács valószínű csak végzi a dolgát. mi nők sajnos hajlamosak vagyunk túlspirázni a dolgokat. tudom, hogy nem akart ő rosszat, és valószínűleg a szakmai hiúság is beszélt belőle, amikor azt éreztette velem, hogy rosszul döntöttem, amikor elmentem máshoz. De már nem haragszom rá egyáltalán.

Hope nagyon drukkolok Nektek, minden rendben lesz. Hátha máshol jobb eredményt kaptok, sok mindenkivel előfordult ez már.
vayacon
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: