Új privát üzeneted érkezett!

Maszatmama!
Ma meleg front van...állítólag.Nekem is feszül a hasam,eléggé fáj...mert mintha szét akarna robbani.És erre jön h Iza is rugdos....

Mosás:nem is fontos az öblítő.Én most az első mosásnál ecetet használtam öblítésnél.Ja és az én ruháimmal simán össze fogom mosni az övét.Csak apcim ruháit mosom külön,mégis csak a vasútról jön...

annus11
 
 


OK! OK! :D
Én csak a leírásokból éreztem úgy, hogy én csak ülök és pihegek, míg ti hihetetlen energikusan ténykedtek. :D
Akkor már nem is szégyellem magam annyira!
Most jöttünk haza vásárlásból, délelőtt a doki, így totál ki vagyok fulladva. :(

Chanel, maszatmama:
Akkor hasonló élmény volt a ctg.

Nekem ekcémás volt mindkét lány, így az öblítő sensitive volt, és most is vettem.
De szerintem is gyerekfüggő.
Az elején még külön mostam a babaruhákat, most már nem mindig fogom.

Én az Auchanban vettem hálóinget, nem volt drága, és elleszek vele.
Melltartót én nem vettem szoptatóst, nem is volt még soha.
Elég volt, ha a pántot lehúztam. :D :oops:

Jó, amit a vérvételről írtok...
Én úgy félek minden alkalommal, mintha műtenének.
Holnap pedig mennem kell, mert elfelejtettem ellenanyagot nézetni, és hátha még Ádám előtt elkészül. :?

Dóra:
Nálam is ez a helyzet, ha jövök megyek, főként, ha meleg is van, a kezem bedagad, ha lefekszem, vagy felemelem akkor eltünik a víz.

Továbbra is feszeget a pocakom, Ádám is feszít iszonyúan néha.
És most írtó álmos lettem.
HÁt ennyi :)

KépKép
francestz
 
 


francestz!
Lehet, hogy Ádám beindul az éjjel vagy a 7végén? A barátnőm a kifulladós napra esküszik :wink:
Még elment egy uccsó 'ez + az nincs a babának' bevásárlásra egy egész napra és éjjel iszkoltak a kórházba :D

Én a neten vásárolok szinte mindent, ott vettem melltartót és hálóinget is, sőt, mivel a pizsit jobban szeretem, vettem olyat, aminek a felsője lekapcsolható pántú... (egész jó áron)

chanel_28
 
 

 
 

Nekem van hálóingem meg pizsim is.Nem fogok újat venni...amúgy meg javaslom a kínait,tescot is.Pesten meg a blahán a volt corvin vagy skála vagy ióminek hívják.Ott vegyesen vannak kínai illetve jobb cuccok is!Múltkor pizsit vettem ott!

Francestz!
Hát nekem is írtóra feszül a hasam...pont ost panaszkodtam a másik topicban.Tegnap dél óta van ez,de már mindenem fáj...Iza meg szinte egész nap rugdalt.A jobb oldalamat már alig érzem...csak ugye én még a 35.hetet töltöm csak...ennek ilyenkor kéne jelentkeznie? :shock: És ez lesz végig? :roll:

annus11
 
 


[/b]ÓRIÁSI HÍR!!!!!!!!!!!!!!!!!

LILI SMS:

"ELJÖTT A NAGY NAP!
EGY GYÖNYÖRŰ CSALÁDTAGGAL BŐVÜLT A RUBÓCZKY CSALÁD!
2009.03.27. 22.20 PERCKOR 3705 GRAMMAL 58 CENTIMÉTERREL MEGSZÜLETETT RUBÓCZKY SÁRA LUJZA.
BABA ÉS MAMA IS JÓL VANNAK..."

KépKép
francestz
 
 


NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK LILINEK ÉS SÁRÁNAK! ÉS PERSZE GRATULÁCIÓK A PAPÁNAK IS!
SOK-SOK TEJECSKÉT AZ ELKÖVETKEZŐ IDŐRE!

Nagyon ügyes voltál LILI!!!! :)

Majd visszavárunk, és egy születéstörténetet is szívesen olvasnánk, szerintem...! :)

Pihenjetek sokat!!! :)

KépKép
francestz
 
 


Ez hihetetlen!!!!
Épp tegnap találkoztam személyesen Lilivel a CTG-n, még el is volt szontyolodva, hogy megkínozta a doki és szerény szűk 1 ujjnyi :D
Ezek szerint mégis volt eredménye a zaklatásnak... :wink:
Gratulálok!!!!

chanel_28
 
 


Lili!

Nagy nagy gratula!!!!Azta mekkora baba!!!!!

Várom a további híreket!

Francestz!
Akkor most te jössz!!!!Lesz még ilyen jó kis front mint a tegnapi! :wink:

annus11
 
 


Szuper hír! Gratulálok!
orelle
 
 


Hú Lili nagy, nagy gratula!
Várjuk a szüléstörténetet, na meg a fotókat! :D

Maszatmama
maszatmama
 
 


Nagy gratula Lilinek!!!!!!! Hiába, ezek a frontok... :D

Kép
manguszta
 
 


Lili! Gratulálok! Remélem, mindketten jól vagytok!
Nagyon jó babázást kívánok!!!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Aranynap, hiányolnak a másik topikból :)

Járjunk akkor az előkészítőre, ha még van kedved, sztem én kb a 3. körül kapcsolódok be, az május eleje, ugye?

floranan
 
 


Nagyon sok boldogságot és gratulálok Lilinek, Sárának és az apunak is!!

Nagyon ügyes vagy Lili és biztos tündérien szép a baba!!!

De jó Nektek :-)

Drukkolok Neked Francestz, hogy neked is hamar eljöjjön a nagy nap és gyorsan túl legyél rajta... :-)

Lányok, nekem is el tudná valaki küldeni azt a táblázatos izét?
NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!
beatrix161
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne Timmermann dr. kismamáihoz: amikor beindul a szülés a klinika értesíti őt vagy nekünk kell hívni? Sajnos elfelejtettem ezt megkérdezni a múltkor, legközelebb 2 hét múlva találkozunk csak és már a végén járok - szóval lehet hogy előbb beindul a dolog :wink: .
Nagyon szépen köszönöm!
Gabba
gabba
 
 


Szia Gabba!

Én is hozzá járok, nekem sincs már sok hátra :)

Úgy tudom, hogy majd a klinika értesíti őt (én nem is tudom a telefonszámát).

Maszatmama
maszatmama
 
 


Szia Gabba!
Nekem a szülésznő azt mondta, hogy majd ő értesíti, ha már szükséges...

KépKép
francestz
 
 


Andi, hogy vagy?

Én az éjjel azt hittem, megyünk szülni, de aztán mégsem :D

Többiek, jól vagytok?

Detty, Ambrob mi újság?

Maszatmama
maszatmama
 
 


Maszatmama!
Mesélj!Miből hitted azt h menni kell? :lol: Nálunk este buli volt,pontosabban Izának...szétrugott odabenn mindent 8) Ma eddig még elég nyugi van....Le akarok szaladni a boltba,remélem engedi!

annus11
 
 


Sziasztok!

Nekem egész nap nyugis volt Ádám, én állandóan álmos,
végül este annyira beindult, hogy már fájt mindenem a mozgolódásától, bokszolástól. Kisugárzott mindenhova, de végül elaludtam, és most aprókat mocorog, de ennyi...
És csütörtökön már április 2. :(

maszatmama:
miből érezted úgy, hogy indulni kell talán...?
Kicsit vízesebb a kezem, de volt már ilyen... :(
És kicsit rossz a kedvem...

KépKép
francestz
 
 


Hát először fél órán keresztül egyfolytában fájt a hasam, majd kb egy órán keresztül rendszertelenül görcsölt, és ilyenkor úgy éreztem, hogy a keresztcsontom meg a szeméremcsontom szeretne jó távolkerülni egymástól! :)
Aztán hirtelen mindennek vége lett és újból tudtam aludni!

Lehet hogy ez semmi, de én még nem szültem, és valami ilyesminek képzelem a dolgot, csak sokkal erősebb fájdalommal!

Ja kb. egy hete reggelre az én ujjaim is vizesednek, de estére elmúlik.

Ne legyen rossz a kedved, hamarosan tuti kibújik Ádám! :D

Maszatmama
maszatmama
 
 


Sziasztok!

Timmermannos kismamiknak:

Én tavaly novemberben szültem a Timmermann Doktornál, nekem volt választott szülésznőm a Szilassy Mónika, és ő értesítette volna a dokit. De mázlim volt, mert a doki bent volt a klinikán, így a szülésznővel vártak minket:)
Amúgy én is úgy tudom, hogy a klinikáról értesítik a dokit.

Nagyon örülök, hogy ő az orvosom, sokat segített! A tesót is nála/vele :) szeretném szülni!

üdv.:
Zsuzsanna
pipcsike
 
 


Nagyon szépen köszönöm a vászokat!
Nincs választott szülésznőm, de akkor majd a klinikáról szólnak neki.

Kitartás minden hamarosan szülő kismaminak! :)

Gabba
gabba
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenkit felzaklatott az időjárás változás/időátállítás... :D
Én sem tudtam jót aludni, pedig leadtuk nagymaminak Olivért, szóval minden adott lett volna.

A szeméremcsontom tájékán én is éreztem feszülést, sőt, szinte alig bírtam menni, de ezen kívül semmi említésre méltó... Rengeteget keményedek és mocorgás is van, szóval sztrájkol bent Hellus :wink:

chanel_28
 
 


Kép Kép Kép

Mai pocakkép!

annus11
 
 


Sziasztok!

Annus!! Nagyon szép pocakod van már!!!

Chanel, nekem is szétfeszül a szeméremcsontom, de inkább csak reggel...viszont eléggé vizesedem, és elég magas a vérnyomásom is, úgyhogy csak pihegek...
Egyébként nekem 36-ról 39-re nőtt a lábam!!!! :lol:
Ja és tegnap vettem hasleszorító bugyit..állíthatót, Anitát...szerintem az jó lesz..
Neked használt Olivérnél? És érdemes bevinni a kórházba?

Én egyszerűen nem tudom elképzelni..mikor kell majd elindulni a kórházba...
beatrix161
 
 


Sziasztok!
Új vagyok az oldalon!Gratula Lilinek a szombat éjjelhez és a Kis jövevénynek is!!!!!!!!:)
A Férjem Unokahuga is Péntek este szült az István kórházban,Ikreket,természetes úton.
Nikolett és Renáta!2700 és3000g-osak,szép Babák!
Gratula!
Én 2007.Dec.6.án szültem a II-es Nőin,ügyeletes dokinál.Sajna nem annál akinél szerettem volna(Dr.Bakos István)
Mindenkinek Jó Egészséget és kellemes délutánt Kívánok!
Niki

Nikianya
petiné
 
 


Nagy gratula Lilinek és Sárának!


Maszatmama!

Velünk minden rendben van, véget ért a hol és mennyiért vegyünk cipőt mizéria is. Potom 6200 Ft-ért vettem Marcinak cipőt....

Detti!

A cipővásár témában nem lettem pár nap alatt sem okosabb. Drága és jóval kevesebb helyen lehet babacipőt (jót) kapni, mint babaruhát vagy egyebeket. A netes kutakodás közben találtam egy oldalt (már ne tudom hol :cry: ), ahol különböző babacipőket hasonlítottak össze. Ezek alapján 3-4 márka van, amit érdemes megvenni, mert ezek erősített kérgű és haránt emelős cipőket gyártanak. Az ajánlott márkák: Asso, Falcon, SIESTA(ez a legjobb, de állati drága!), ezek mind magyar gyártmányok és a Ciciban. Siestát néztünk, de nem volt Marci méretében a babyoutlet-ben, így egy Falcon cipőcske lett belőle. Majd meglátjuk, hogy válik be...


Annus!

Tuti jó a pocak!

ambrob
ambrob
 
 


Beatrix!

Persze, használt, vittem a kórházba bugyit is és hasleszorítót is, pedig 30fok volt a szobában, de felvettem :D
Most is viszem!

Ami a cipőket illeti, Olivérnek bevált az Asso is és az első cipője egy Siesta és egy Elefanten volt. (szintén nem olcsó cipők ezek sem)
Mondjuk én esküszök a puhatalpú cipőre, Oli hordta bentre. www.liliputi.hu
Ortopéd orvosok ajánlják a Salus cipőket is. Ez mondjuk szerintem már gyógycipő.
http://www.salus.hu/belindex.php?item=kisker
Újabban a scholl is gyárt bébi cipőt.

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Maszatmama! Köszi az érdeklődést, nagyon jól esett! :) Izgulok értetek, és titokban irigykedem, bár tudom, hogy a végében nincs semmi irigylésre méltó, talán csak a várakozás izgalma.

Velünk nincs semmi érdekes, talán csak az, hogy Alexa időnként sztrájkol és nem nagyon akar enni.

Ambrob! Köszi az infót a cipőkről, felírtam a márkákat. Az árak tényleg brutálisak, úgyhogy lassan el is kezdek spórolni a cipőkre. Hülye kérdés, de honnan tudtad, hányas méret kell? :oops:
Egy 8-9 hónapos gyerek még nem tudja megmondani, ha szorítja a cipő.

Vigyázzatok magatokra, és kitartást a még hátralévő időre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty!

Próbáld a kicsit ráállítani egy papírlapra és körberajzolni a lábfejét. Úgy könnyű cm-ben megmérni. Olivérnek én mindig vágtam egy szívószálat és azzal mentünk cipőt venni.
Fűzőst nézz, azon lehet engedni, ha magas lenne a rüsztje a kicsinek. A tépőzáras nehezebb eset...

chanel_28
 
 


Gondoltam megnézem hátha a hidegfront beindított vkit,de úgy látom még nem.... :lol:

annus11
 
 


Jó reggelt!

Én is éppen arra gondoltam, hátha Valaki... :D

Annus!
Jól nézel ki! :) Hogy vagy most?

Nálam sok feszülés, feszegetés, néha már kisugárzik a derékba, de még mindig nem megy tovább.

Viszont tegnap délután óta ver a szívem nagyon /persze volt már ilyen, de azért rossz/.

beatrix!
Nálad mi a "magas vérnyomás"?
Nekem is szednem kell 4 hete Dopegytet emiatt, bár én biztos vagyok abban, hogy az egyre fokozódó nyugtalanság sokban rátesz a vérnyomásomra. :(

maszatmama!
Köszi a nyugtatást, jól esik! :) :oops:

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik rám csak a melegfront van hatással, mert én olyan jól aludtam, mint régen!

Holnap nem megy valaki a SOTE-ra, mert nekem ott lesz az utolsó uh + szülésznő találka, gondoltam hátha megismerhetek valakit személyesen is :D

Annus: nagyon csini vagy!!

Aranynap: merre vagy? és hogy vagy?

Van hálóingem!!!! Mennyibe kóstál egy ilyen hasszorítós bugyi? és mire jó?

Ti el tudtok igazodni a sok papíron (TGYÁS, anyasági stb) borzasztó... És mikor kell ezeket intézni, csak akkor lehet gondolom amikor már megszületett a baba, de akkor mikor lesz belőle pénz, ??? :?

Maszatmama
maszatmama
 
 


Chanel!
Köszi a tippet! Még van egy kis időnk az első igazi cipőig (most egy kocsicipőt vettem, hogy a melegedő időben ne kelljen már overált ráhúzni Alexára, de ne csak egy zokni legyen rajta), de a cipőméret megválasztása már foglalkoztatott. Megnéztem a puhatalpú cipőket az oldalon, amiről írtál és nagyon tetszettek. És az áruk sem horribilis, vagy legalábbis nem drágábbak, mint a keménytalpúak. És tündériek!!! Tényleg jobbat tesz a baba lábának, mint a keménytalpú cipő?

Francestz!
Sokat gondolok rád!!! Biztos nagyon izgulsz, de vigyázz, mert a vérnyomásod tényleg emelkedhet attól is! Az erős szívverés nagyon kellemetlen, nekem is sokszor volt, bár én szívbeteg vagyok, így már megszoktam. Hamarosan találkozol Ádámmal, és ez nagyon jó! Szorítok nektek!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Maszatmama!

A TGYÁS-t a munkahelyed intézi, de kell hozzá a baba születési anyakönyvi kivonata, meg a TAJ száma.

Az anyaságit és a családi pótlékot a Magyar Államkincstárnál kell igényelni, a netről le tudod tölteni a szükséges papírokat, de ha adsz egy e-mail címet, átküldöm neked az összeset. Ide elég postán elküldeni a szükséges papírokat, igazolásokat, és szerintem nem igaz, hogy aki bemegy (és egy napot sorban áll), annak gyorsabban intézik. A családi pótlékot elég gyorsan utalták, az anyasági kb. egy hónap volt.

Ami nekem nagyon gáz volt, az a TGYÁS: potom 4,5 hónapot vártam, mire kegyeskedtek utalni. A cégem könyvelője már perrel fenyegetőzött, mire léptek.

Szóval: először a Baross utcába kell menni az anyakönyvi kivonatért (a kórházban elintézik a papírmunkát - egy nővér szólt, hogy pontosan mikor menjünk le a betegfelvételre), utána az OEP-het a gyerek TAJ kártyájáért (az igénylést szintén a kórház csinálja). Oda érdemes nyitásra menni, mert akkor nagyon kevesen vannak - a férjem 15 perc alatt végzett. Utána a szükséges papírokat (a kórházban adnak erről egy listát) elvinni a munkahelyre, illetve elvinni vagy elküldeni az Államkincstárnak.
Ennyi! Először nekem félelmetesnek és nagyon bonyolultnak tűnt, de végül tényleg egyszerű volt, leszámítva a háborút a TGYÁS-ért.

Szép napot!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Maszatmama!

A TGYÁS-t a munkahelyed intézi, de kell hozzá a baba születési anyakönyvi kivonata, meg a TAJ száma.

Az anyaságit és a családi pótlékot a Magyar Államkincstárnál kell igényelni, a netről le tudod tölteni a szükséges papírokat, de ha adsz egy e-mail címet, átküldöm neked az összeset. Ide elég postán elküldeni a szükséges papírokat, igazolásokat, és szerintem nem igaz, hogy aki bemegy (és egy napot sorban áll), annak gyorsabban intézik. A családi pótlékot elég gyorsan utalták, az anyasági kb. egy hónap volt.

Ami nekem nagyon gáz volt, az a TGYÁS: potom 4,5 hónapot vártam, mire kegyeskedtek utalni. A cégem könyvelője már perrel fenyegetőzött, mire léptek.

Szóval: először a Baross utcába kell menni az anyakönyvi kivonatért (a kórházban elintézik a papírmunkát - egy nővér szólt, hogy pontosan mikor menjünk le a betegfelvételre), utána az OEP-het a gyerek TAJ kártyájáért (az igénylést szintén a kórház csinálja). Oda érdemes nyitásra menni, mert akkor nagyon kevesen vannak - a férjem 15 perc alatt végzett. Utána a szükséges papírokat (a kórházban adnak erről egy listát) elvinni a munkahelyre, illetve elvinni vagy elküldeni az Államkincstárnak.
Ennyi! Először nekem félelmetesnek és nagyon bonyolultnak tűnt, de végül tényleg egyszerű volt, leszámítva a háborút a TGYÁS-ért.

Szép napot!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Morning!

Detty!
Szerintem igaz az, amit irnak az oldalon. A járni tanuló gyerekeknek a mezitlábazás a legjobb és ezek a kiscipők olyanok, mintha nem is lenne a lábán. Egyébként kivül belül tiszta bőr!!! (a miénk autós volt)

Maszatmama! Szerintem a fűző hatásosabb, mert tépőzárral állitható...de a bugyi is megteszi hatását! Az a lényeg, hogy gyorsabban visszamegy a hasad. Nekem 2 hónap múlva tök lapos volt!!!
http://www.chicco.hu/products.php?age=0&cid=85

Francestz!
Tényleg ne stresszelj, mert az tényleg még egy lapáttal tesz a vérnyomásodra.
Kis kényelmes, nyugodt pasira számithatsz, ha ilyen jól érzi még bent magát! Ennek meg hálát adhatsz majd később.... :wink:

chanel_28
 
 


Detty!

Addig, amíg Alexa nem tud járni, addig csak a puha talpú cipő jó neki. Mi is próbáltuk a Chanel által ajánlott módszert, de Marci csak topogott, táncolt a papíron, így nem tudtuk körberajzolni. Óriási nevetés lett a vége! Nagyon tündéri volt! Elvittük magunkkal vásárolni, rápróbáltuk a cipőt a lábára úgy, hogy leállítottuk a földre és így egy fél ujjnyival(az én ujjam) nagyobb cipőt vettünk neki. Ezt a védőnő tanácsolta.

Nem szeretnék intim dolgokba belemászni, de a szívbetegséged hogyan viseli ezt a bolond időt?!

Francestz, Beatrix!

Lányok, mennyire magas a vérnyomásotok? Nekem az utolsó 3 hónapban pont az ellenkezője volt a gond(90/60-50), néha úgy szédültem, mintha körhintában ültem volna.


Aranynap!

Mi újság Veled? Minden rendben?


Maszatmama!


A TGYÁS már jár, ha akarod a picur születése előtt is (max 168 napig), de anyaságit csak a születési anyakönyvi kivonatra adnak (Kincstár).

ambrob
ambrob
 
 


Én azt hallottam,nem tom igaz e.Hogy hiába lehet igényelni egy picit elöbb a tgyást,nem fogod ettől hamarabb megkapni.Mert ugyan úgy be kell küldeni a születési anyakönyvi kivonatot,és amíg ez nincs meg addig úgy mond félreteszik mert nincs meg minden papír,szóval szerintem csak macerásabb...na meg akkor kevesebb ideig kapod,mert a 168ból levonják ezeket a napokat is!

annus11
 
 


Sziasztok!

Lilinek én is gratulálok, itt is. :)

Francestz!
Egész hétvégén Rátok gondoltam, és minden pittyegésre ugrottam a telefonra. :) Egészen biztos vagyok benne, hogy Ádám készülődik, ne is idegeskedj! :wink:

Maszatmama!
Köszönöm az érdeklődést, nagyon jól esett! Otthon sajnos nem tudom használni a számítógépet, mert karácsony óta rossz a monitor, és eddig minden másra kellett a pénz. :( Úgyhogy a munkahelyen, vagy a Szüleimnél szoktam netezni. :)

Jól vagyok egyébként. Két napja mondjuk azt vettem észre, hogy ha fekvésből felkelek, akkor szédülök, és reggelente pedig nagyon feszül a hasam, de az hamar elmúlik. De ezek normális tünetek, ha jól tudom.

Floranan!
Köszi az üzenetet! :) De a másik topic-ban tényleg olyan sokan vagytok, és annyit írtok, hogy egyszerűen nem nagyon tudtam, hogy ki kivel van. :D Meg én is kérdeztem többször is valamit, és nem válaszolt senki. :oops:
De jó, hogy Te itt is vagy. :wink:
És IGEN!!! Naná, hogy járjunk együtt születés-felkészítőre! :) Én itt "leboltoltam" a Főnöknőmmel, fél nap szabikat fogok kivenni, és szerintem még a terhestornára is el fogok járni majd, bár én otthon is jógázom. :)

Annus!
Gyönyörűszép pocid van! És Te is nagyon szép vagy, én is ilyen csinos szeretnék lenni az utolsó hónapban!!!! Itt mindenki szép Kismama. :wink:

Már az én pocim is növekszik, de még csak úgy nézek ki kábé, mint egy jóllakott napközis. :D

Utolsó idős Kismamik!
KITARTÁS! :)

KépKép
aranynap
 
 


Ja az lemaradt!
Maszatmama!
Én megyek holnap reményeim szerint,de csak délután még egy utolsó légzés gyakorlásra,pontosabban feleveníteni amit egyszer már elmondtak :oops:
Én a csütörtök délelöttöt töltöm majd a kórházban.CTG,UH,doki...ha vki arra jár és felismerne akkor nyugodtan szóljon rám!Nem harapok 8) :lol: :lol:

annus11
 
 


Aranynap!

Akkor jó hogy nem a mi topicukba néztél be...annyian vagyunk,sokan nem tudják követni!Szerintem viszont írtó hasznos,szóval nyugodtan olvasgass arra,meg ha mást nem akkor írj magadról és tedd fel a kérdéseket!Biztos válaszolni fog rá vki,amint lesz olyan aki tud rá válaszolni :wink:

annus11
 
 


Köszönöm a sok hasznos információt, már minden létező papírt letöltöttem, meg a kitölthető részt kitöltöttem, mivel a férjem rám parancsolt! Szegényt előre sajnálom, mennyi helyre kell majd mennie!! Az az öt nap, amit kivehet, ezzel fog elmenni :cry:

Chanel: nagyon jó kis linkeket ismersz, el is raktam őket könyvjelzőbe! Legszívesebben már most vennék ilyen kiscipőket Katának!

Annus sajna én délelőtt megyek, júúj én csak a kismamajógán tanultam lélegezni (amíg járhattam, szülőpozícióson nem is voltam), remélem azért menni fog :)

Tegnap tudtam meg, hogy nálunk anyu (2 gyerek) is meg tesóm (3 gyerek) is "villámszülők", a leghosszabb szülés 3.5 óra volt! :D

Remélem ezt a kellemes tulajdonságot én is örököltem!!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Én pénteken megyek a kórházba ctg-re és dokihoz....persze, ha addig nem történik semmi... :wink:
Már bánom komolyan, hogy 2-3hete azzal riogatott a doki, hogy a méhszáj alapján bármikor szülhetünk.... A férjem csak nevet rajtam, mert ezzel riogatom hetek óta :cry: Közben meg, Hella bébi halálos nyugalomban lubickol odabent :D (és hol van még 12-e???)

chanel_28
 
 


Ezek még mind puhatalpú cipőcskék:
http://www.mamazon.hu/index.php?option= ... &Itemid=55
http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=ertl801f
de a Brendonban sem drága:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=32

Maszatmama! A blogon, amit csinálok, rengeteg tök jó linket találsz - ahol vásárolni szoktam - cimmel :wink:

chanel_28
 
 


Aranynap, akkor megdumáljuk, jönnének még 2-en talán a szeptemberi topikból!! Próbálom én is szépen beadagolni a munkahelyemen, jó lenne vhogy szabi nélkül megoldani :) :wink:

És bocsi, mire nem válaszoltunk? Írd le itt vagy privátban, próbálok válaszolni a haaaaatalmas tapasztalatommal :)

floranan
 
 


Jójó, azt tervezem, hogy bekukkantok időnként. :)

Floranan!
Már nem emlékszem! :D Biztos választ kaptam azóta. :) Azért köszi, legközelebb majd írok privit. :)

Ja, viszont most eszembe jutott valami. Vasárnap átszaladt rajtam egy kis hasmenés... Azt olvastam, hogy a széntabletta (egész konkrétan Bolus adstringens a neve, ami nem megfogja a székletet, hanem fertőtleníti a beleket, így gyengédebb is, mint a széntabletta, mert ki tud jönni, aminek ki kell...) nem árt. Igaz, utólag kérdezem meg, de ugye tényleg nem árt? :) Na nem tömtem ám magamba, csak kettőt vettem be, és utána már nem is volt gond.
Merthogy írtam én sms-t a védőnőnek, meg is kapta, de nem válaszolt, így ezt beleegyezésnek vettem. :oops:

Más. Bár múltkor itt nem volt érdeklődő, de most megint tartok mesedélelőttöt vasárnap délelőtt. Most lenne érdeklődő?

http://www.inverzium.hu/program.php

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, de mostanában még olvasni sincs időm, mert Ádám egyre több időt igényel, folyamatosan szeretné, ha játszanánk és emellett még ott a házimunka is. Meg aztán itt a jó idő és sokat sétálunk.

Gratula Lilinek!

Olyan izgi, hogy sokan vagytok már a célegyenesben. Drukkolok Nektek, biztos ügyesek lesztek,gyorsan túllesztek a szülésen és hamarosan szinte már mindenki babázni fog.:)

Ádám jól van, leszámítva, hogy a nyakán a nyirokcsomói megduzzadtak, amivel a frászt hozta rám. Az orvos megnyugtatott, hogy el fog múlni, csak valami vírust levadászott az immunrendszere. Szóval örülni kell, hogy ilyen ügyes és nem lett beteg.:)

Elkezdtem gyümölcsöt adni Ádámnak, mert 2 hétig semmit nem hízott, és ezt javasolta a doki. Szerintem, most valami növekedési ugrása lehet a Kicsimnek, mert nem elég a tejem és már a fagyasztóból pótolunk. Hihtetelen, de most hirtelen elfogadja a cumisüveget!:)

Szép napot!

Eszter

Kép

Kép
ske
 
 


Oké, Aranynap :)

Bocsi, biztos volt már róla szó itt, de kinek melyik babakocsi vált be, vagy ajánlaná? Elkezdtem gondolkodni a kocsikon, mert ha az egekben va az ára, rá kell készülni.....

floranan
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?