Új privát üzeneted érkezett!

Megyek kicsit a Gy.-hoz, majd visszajövök.

KépKép
benó
 
 


Szerintem így lesz. Boldog leszel, meg egyébként nem lesz időd gondolkodni. Akkor leszel boldog, ha pihenhetsz kicsit. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Én vagyok,csak megetetem.Találtam egy cikket mi a véleményetek róla????

Aluszékony újszülött
Az újszülöttek a szülést követő órában kifejezetten éberek, majd az ezt követő napokban kifejezetten sokat alszanak. Vannak olyan állapotok, amikor az újszülött különösen nehezen ébreszthető, nem jelzi szopási igényét pl. a fiziológiás sárgaság egyes, kifejezettebb eseteiben, vagy ha az anya a szülés alatt fájdalomcsillapítókat kapott (vagy altatták) és a méhlepényen keresztül ezek a baba keringésébe is bejutottak.

Ilyen esetben a babát ébreszteni kell a szoptatásokra 2-3 óránként. Az a legalkalmasabb időpont, ha a baba az alvás felületi fázisában van, szemhéja alatt a szemgolyók mozognak. Halk szólításra, simogatásra, a hát megdögönyözésére az újszülött általában felébred. Ha mégsem, akkor vetkőztessük pelenkára (ha a szobában kellően meleg van), fektessük az anya meztelen felsőtestére. Ezek az ingerek általában felébresztik, felkeltik az érdeklődését.

Cumizavar
Ha nem találkozik cumival, a baba érdeklődése nőni fog a mell iránt és lassan visszatérhet a szopáshoz.
A cumizavar elsősorban az élet első pár hetében kialakuló állapot, amikor a baba szopását megzavarja a játszócumi vagy a cumisüveg. Ennek az az oka, hogy az anyamell szopása egészen más technikát igényel, mint a cumié (főleg, ha a cumin nagyon nagy nyílás található, amin át gyorsan folyik a folyadék). A cumizavaros baba az anyamellet egészen el is utasíthatja, vagy szopás közben nyugtalan, türelmetlen, sír, a mellet kiköpi vagy erősen ráharap. Az aggódó anyuka ilyenkor legtöbbször lefejt anyatejjel kínálja cumisüvegből, amit a baba természetesen el is fogad.

A helyzet megoldása nem is olyan egyszerű. Első lépésként teljesen hanyagolni kell a cumi használatát és sok türelemmel kell a babát újra és újra mellre helyezni. Ha nem fogadja el, akkor érdemes egy napra megvonni a mellet is, a babát pedig a lefejt tejjel pohárból vagy kiskanállal etetni.

Kép
martik77
 
 

 
 

Megyek mosogatni.

Kép
flóra 11
 
 


Igen Márti,ezt mondogatom neked én is. Sajna bezavart nála az üveg. :(

Kép
flóra 11
 
 


Szerintem ez nem lehet hülyeség. :roll:

KépKép
benó
 
 


Írtam a Heninek az iwiw-re, hogy mi van vele és már írt is vissza, most nézem.

KépKép
benó
 
 


Jól van, csak még dolgozik otthon, tanít, fordít, ezért csak olvas minket.
"Puszilom a lányokat, Mártiéknak nagyon örülök. Gyönyörűek mindketten... Zsuzsinak meg nagyon szorítok, hogy minden oké legyen vele. "

KépKép
benó
 
 


Azt hiszem, megyek a konyhában összeálított tábori ágyra :lol: , Praktikát nézegetni, mert a Gy. elszundizott, de nem túl mélyen és nem akarom felkelteni az írással. Puszi nektek

KépKép
benó
 
 


Most már csak az a bajom,hogy nincs itthon kispohár. :?

Majd megkérem L.-t hozzon az anyukájától,nekik tuti van. :D

Kép
martik77
 
 


Érdemes kipróbálni, az biztos.Inkább szenvedj vele pár napot, mint jópár hónapot. Hátha visszaszokik. Próbáld kiskanállal, szerintem azzal könnyebb, mint pohárral, mert ő szopizni akar és a kanalat is szopizni fogja, leszopizza róla a tejcsit. Pohárból nehezebb. Én már ajánlottam neked a kiskanalat régebben is, hallgassatok az öregre, :lol: néha tudunk mondani okosat is. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


A F. most totál besértődött. Ő baja. :? Sose beszél értelmesen,ha egyszer hallanátok őt,nekem adnátok igazat. Halkan morog az orra alatt,sose érteni mit mond. Mindent kétszer kell nekem is megkérdeznem,néha még akkor sem értem. Mások meg szinte semmit nem értenek abból,amit mond, annyira zártan beszél, nem nyitja a száját. :? Most idejöttem, kérdem,hogy vége a filmnek? Mire ő valamit morgott az orra alatt,én azt hallottam, nincs. Mondom akkor miért kapcsoltad el.Erre megsértődött, hogy ő mondta, hogy vége. Én meg leteremtettem, hogy senki sem érti mit mond, tessék nyitni a szájat és beszéljen értelmesen. :evil: Most totál belegázoltam az egójába.

Kép
flóra 11
 
 


Tudom,hogy mondtad. :D És meg is értettem. :wink:

Kép
martik77
 
 


:lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Majd megnyugszik.
Nálunk a munkahelyen van egy ilyen mormogós halk beszédű doki.Egyszer viziten megkérdezte tőlem,hogy "Értette Márti??"
Mire én:"Értettem,csak nem hallottam"
Vette a lapot és nem sértődött meg. :)

Kép
martik77
 
 


Kimosott a gép egy adagot,most mossa a másodikat.Mára ennyi.Pihenés lesz utána. :)

Kép
martik77
 
 


Igen, vannak ilyen emberek, attól még jók, csak nehezen érthetők. :?

Kép
flóra 11
 
 


Én is be akartam reggel rakodni a mosógépbe, már rég kimosott volna,de azt mondta a F.,hogy megy zuhanyozni. Mondom, jó, akkor majd utána kapcsolom be a gépet,mert nálunk a kádba folyik ki a víz. Persze azóta sem zuhanyozott. :? Vagy ezt is félre hallottam volna? :)

Kép
flóra 11
 
 


Mindegy. A pörköltem már kész,most felraktam a rizst és a krumplit. A krumpli felét meg kisütöm. Most megyek a húst kirántani. Közben a teknőst is kipucoltam, megetettem. Adtam neki csibeszívet apróra vágva. Tancsu, azt lehet? Megette,ízlett neki.

Kép
flóra 11
 
 


A lektornőm nem ír vissza, hogy mi van a szakdogámmal. Múlt hét csütörtökön átküldtem neki a munkámat, azóta 3x is írtam már neki, hogy legalább annyit válaszoljon, hogy megkapta-e a munkát és semmi. :? Közben kétszer írt, egyszer valami előadásra invitált,másodszor meg lemondta a holnapi konzultációt. :? Hogy a fenébe dolgozzon így az ember,ha azt sem tudom,jól haladok-e? :evil:

Kép
flóra 11
 
 


Na, most egy ideig nem jövök. Távozok a konyha vad mezeire. :D

Kép
flóra 11
 
 


Gy.-val eddig kint bandáztunk a tábori ágyon, bár nem tetszik neki, azért ki akarta próbálni..... 8) 8) :lol: :lol: El kéne már indulnunk anyuékhoz, de tök lusták vagyunk, a Gy. már megint fekszik az ágyban, most itt a szobában. :wink: :D
F.-nak megint mi baja? :roll:
A kiskanalas ötlet tetszik nekem, lányok, édes lehet, ahogy a kiskanálról eszeget. :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Most a lábviszketésre hivatkozva egyikünk se mosogat. Jó, mi? :lol: :lol: Fogok venni papírtányérokat. :oops:

KépKép
benó
 
 


A lektornő elmehet a csudába. Én is meg bírtam nézni azt a szakdogát, ő meg gondolom, igazi bíráló, nem ilyen mondvacsinált, mint én. :wink:

KépKép
benó
 
 


Gy. el is aludt. :roll:

KépKép
benó
 
 


Mindegy, én mindenesetre megyek készülődni, de azért hagyom majd őt aludni, hadd pihenjen egyszer.

KépKép
benó
 
 


Sziasztok! :D

Én ma olyan álmos vagyok, hiányzik az az egy óra! :oops: Olyan vagyok mint egy gyerek! :lol: :lol:

Itt úgy látom minden ok, remélem Márti, vissza tudod szoktatni cicire a kicsit! :wink:

Most elmegyek ebédelni, utána próbálok jönni!

Kép
szilzi
 
 


hé, mi van veletek? senki nem komentárolta meg a babakocsit. mi van? átsuhantatok felette????? :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


végre le tudtam fenyképezni egy nagy vigyort:
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Szia Timi,
én megnéztem a babakocsit és szerintem nagyon szuper! :D :D Bár én nem értek hozzá, de kinézetre is nagyon szép és olyan könnyűnek is tűnik!
Törpe egyszerűen zabálnivaló! :D

Kép
szilzi
 
 


köszi.

jól látod. súlyra is könnyü és 1 kézzel, könnyen össze is lehet csukni

veled mi van?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi, bocsánat, de egyfolytában jöttek, nem tudtam írni, most pedig biztos nem vagy már itt... :( Én jól vagyok, nagyon várom a júniust vagy bármelyik hónapot, amikor már babás lehetek! :roll:

Kép
szilzi
 
 


Tényleg Timi, Ti még nem tervezitek a kistesót?

Kép
szilzi
 
 


Vagyok!

Kép
flóra 11
 
 


Timi,én néztem a kocsit, tegnap, éjjel, már hulla voltam. Nem kommentáltam semmit. Gondoltam majd jössz, aztán akkor. :wink:
Egyébként szuper az a kocsi, de a mostanit is meghagyod, nem?

Kép
flóra 11
 
 


Benó, szóval bandáztok! Ez a legújabb jelzője a dolognak? :lol: Strapabíró lehet a tábori ágy. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


A mai főzésem:
raguhús rizzsel
rántotthús sültkrumplival
bújtatott virsli az előzőből valamelyikkel
padlizsán és brokkoli batyuban sütve főtt krumplival
kínai hús rizzsel
kenyér
és csináltam egy kevés töpörtyűt is.

Kép
flóra 11
 
 


Benó, tök jó akkor olyan mintha két szobátok lenne de csak két ágyatok van!!!! Óvatosan bandázni ,hogy a babok még egy hónapig e helyükön maradjanak!!!!!!! :D

Kép
muzsuzska
 
 


írom a szakdogámat.
Pá...

Kép
flóra 11
 
 


A nap szakácsa::Ildikó!

Kép
muzsuzska
 
 


Helló Zsuzsi,pont le akakrtam kopni.

Kép
flóra 11
 
 


Már lelépsz??????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ezért jöttem????? :shock:

Kép
muzsuzska
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Micsoda megtiszteltetés! :lol: :lol: :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Timi! Nagyon klassz az új törpe járgány! Törpe is édes,ha nem is törpe! Kb. ekkora hajam volt nekem is egy éves koromig! :wink:

Kép
muzsuzska
 
 


Ha vagy,akkor még maradok kicsit, aztán dolgozom. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Tök lassú a babanet!!!

Lányok, én naivan azt hittem hogy ezek a hiper szuper majdnem mercedes motoros összkomfortos babakocsik pár évig jók a babáknak! :shock: :shock: :shock: :shock:
Ismerősőm lánya is most cserélte le a majd 60ezres babkocsit mert 4 kereke volt most meg 3s vett!!!!!!!! :evil:

Kép
muzsuzska
 
 


Igen Timi, Sanyika nagyon édes,tényleg hatalmasat vigyorint a képen. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Gondolom össze is csomagoltál és apuka elindul a kajával, remélem exanyósnak volt annyi, hogy ő is csomagolt?!

Kép
muzsuzska
 
 


Hát én nem tudom, Zsuzsi, nekem volt egy mélykocsim, ez a kettő gyereket kiszolgálta, és volt sportkocsi is,mondjuk az más volt mindegyiknek. A Bálintnak vettem mélykocsiból is másikat, de kézalatt. Bár igaz, a Petinek is vettem új kocsit, de fél év után gyorsan eladtam, mert nagyon fakult,veszítette el a színét. Előhúztam a régit.

Kép
flóra 11
 
 


Hali

Itthon vagyunk,majd jövök...cuppp....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?