Új privát üzeneted érkezett!

Pandus,
köszi!! :D hát nem mondom, hogy beléjük szerettem, de ha egészséges, legyen.. :D
lehet, hogy megnézem a márkaboltban, ott láttam 1-2 szimpibbet

Kép
fendike
 
 


Fendike,
itt jártattam a számat, hogy nem biztos, hogy a Siesta egészségesebb, mint más cipő. Ha nem hiszed, olvass utána te is a neten. Ha nem szimpi a Siesta, rengeteg más típus közül is választhatsz. Bocsi, nem bántani akartalak, csak nem értem a dolgot...

KépKép
lili73
 
 


Lili,
nem olvastam végig mindent, valszeg ez kimaradt!!
magas szárút szeretnék és sokan mondják a siestát, ezért gondoltam
pedipedet szereti, csak totál csámpi és gondolom az jobban tartaná és kintre inkább keményebb talpút adnék
igazából semmi baja, csak nem szerettem bele, de nem is az a lényeg, nem készülünk szépségversenyre
utánaolvasok majd, csak soha nincs időm beleásni magam.. :(

Kép
fendike
 
 

 
 

Fendike,

Ne vedd bántásnak, de én nem szerelemből választok valamit hanem hogy jó-e, megfelelő-e mind ár, mind használahtóság terén.És sztem egyáltalán nem gáz egyik szandi sem.Hunornak pl piros van kis virággal, kissé lányos, de nem ez volt a lényeg, hanem hogy jó legyen és amőgy meg le volt értékelve.

(amúgy a gyerek szeret benne járni és azóta szépen tud mezitláb is és zokniban is és mamuszban is járni, az én vél. szt jó döntés volt siestával kezdenem)
Vendég
 


Fendike,
Én megértelek, igazán nekem se tetszenek, mondjuk csak a csajosakat néztem meg belőle :wink: Lilinek igaza van, rengeteg más, jó fajta cípő van, nézzél körül, mindjárt kikeresem neked a jobb cipők listáját! (én is szeretek beleszeretni a dolgokba, legyen az a ruha, cipő, játék, bútor vagy bármi, hogy később ne bánjam meg, ez kell. Attól még nézem, hogy mi a jó, egészséges, minőségi, de a külsőség is fontos, és ezt egyáltalán nem bánom, szeretem, ha szép valami, de ki nem?)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.28 13:53-kor.
Vendég
 


Itt egy cikk, sokan írtak véleményt is de, ha nincs időd elolvasni, gyorsan leírom a márkákat:
http://velvet.hu/poronty/2008/09/04/mil ... erekcipo_3

Superfit, Elefanten, Siesta, Asso, Falcon, Melania, Clarks stb.
Vendég
 


Lili, elolvastalak!
Akkor betétes vagy nem betétes?? :D Egy biztos, jó ha magas szárú...
Megnézem a budagyöngyében, az közel van...
Lehet, hgy veszek egy zárt betétest, pl. siesta és egy átmenetit ami sima.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Pandácska,
de jól esik, hogy végre valaki egyszer leírja "Lilinek igaza van" :).

Hunci,
nekem sem számít igazán a külső, inkább olcsó legyen :), én már nagyon visszafogom magam, utálom, hogy mennyi pénzt kiadtam már.
Egyedül arra figyelek, h Alizkát azért ne öltöztessem fiúsan, bár szoknyát még nem adtam rá, pedig szeretnék. Ehhez hozzátartozik, hogy csak fiúruhákat örököltem, úgyhogy a csaj sok pénzembe kerül.

Fendike,
a Budagyöngyében a gyerekcipőboltban múlt héten 20 és 50%!!!leárazás volt, igaz főleg a zárt cipők. Volt olyan pl. ami alapból 8ezer körül volt, és 4ezerre le volt árazva. És igazi, jó minőségű bőrcipők, superfit, asso, siesta, stb., nem Bobbi shoesok.

Merre laksz amúgy?

KépKép
lili73
 
 


Hunci,
most megnéztem a Siesta cipőket, én meg épp azon csodálkozom, hogy milyen kis helyes, színesek. Mindig azt hittem, hogy a Siesták csúnyák. De biztos ők is haladnak a korral :). A Salus cipők, meg a Supy, hát, azok aztán tényleg rusnyák tudnak lenni. De állítólag most az a legjobb. Mármint a babáknak.

KépKép
lili73
 
 


Hunci,
nem veszek semmit bántásnak, nem vagyunk egyformák
nekem sem az a legfontosabb, hogy őrült trendi legyen, de manapság olyan kínálat van mindenből, hogy szeretek úgy vásárolni, hogy öröm legyen ránézni és komfortos is legyen
pont ezért írtam, hogy nem szerettem bele, de ha jó megveszem

Lili,
gyöngyében hol?? fent vagy lenti bolt??
bognár utca! te is a közelben?

Pandus,
köszi!!!! :D mostmár nagyon vágom a márkákat, könnyebb lesz választani
te vettél már Dórinak keményebb talpút??

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Elefanten cipőt vettünk az udvarra, nagyon jó, a lakásba pedig egy szandit a Deichmannba, hogy megnézzük, lábujjazik e benne. Most megvárom, hogy mit mondanak az ortopédián, és veszünk valami jobb szandit az udvarra, meg bentre is. Amúgy a keménybe sokkal kevesebbet lábujjazik, mint a Pedipedben. Ami még érdekes, hogy az udvaron csak ritkán megy lábujjhegyen, inkább a lakásban csinálja :roll:
Vendég
 


Köszönjük a dicséreteket! :P

Hunci!
Milyen az ál pediped cipő, hol veszed? Örülök, hogy a Siesta nektek is bevált!

Lili!
Tegnap este, ahogy apa mosta a fogát, úgy ő is engedte a sajátját. Fogkefénk már régóta van, de az apájé sokkal érdekesebb! :lol:

Pandus!
Nenedent fogkrémet ma beszereztem! :wink: Dóri hogy van, most már minden ok?

Fendike!
Nálam első szempont mindig a praktikusság, hogy jó, kényelmes legyen, ár, és utána meg, hogy jól nézzen ki. Ruhánál már sokkal inkább szempont, hogy jól nézzen ki rajta. :D
A Siesta cipőt a Baby+Outletbe vettük, semmi extra magasszárú, kék, tépőzáras 8000 ft. A Brendonban is lehet kapni, ott biztos nagyobb a választék, de a neten találtam, hogy a Haris közben, a belvárosban van 1 Siesta márkabolt, ott már tényleg nagyon sokféle van.
Nővérem a Superfit cipőket ajánlotta, ő leginkább azokat vásárol, sztem szandiban olyat fogok majd venni. :wink:

Pénteken megjött a pediped cipő, amit rendeltem, 1 számmal nagyobb, mint az előző, de tök nagy :roll: , így továbbra is a Liliputit használjuk, pedig az már annyira úgy tűnik, hogy kicsi. Mit csináljak szerintetek? :shock:

Kép

Kép
donika
 
 



Kép

Kép
donika
 
 


Donika, én is ebből a boltból vettem a siestát és sztem nagyon szépek, pont volt egy akció egyet fizet kettőt kap és a második lehetett más évszakbeli és más számozás :wink:
álpedipedet egy nagykörösi gyártótól vettem kecskeméti tavaszi fesztiválon de pl ál liliputisat meg neten rendeltem gyártótól 2500 ft-ért.
Vendég
 


Donika,
köszi a linket neked is! bizti találok egy egyszerű kéket, és jó ha tépőzáras, mert semmi türelme az uraságnak.. :D
én először 20as (M) pedipedet rendeltem, (előtte volt egy 19/20 méretezésű puha cipője, amit kinőtt) de nagyon nagy lett, aztán vettem egy 19est is, most abban van, sztem már nem sokáig, de a 20as még mindig bőven nagynak tűnik.. :roll:
siestában 19est vettél???
most, hogy írod a superfitet olyan ismerős volt, megnéztem, kaptunk karira egyet, 20as, talán lassan belenő, remélem jó lesz még nyár végén, melegnek tűnik
a másik cipőnk amit kaptunk pablosky, egyikről sem hallottam még.. :D

Pandus,
érdekes ez a lábujjazás, néha nálunk is van, de nem sokat és sokat guggol is amit Orsi írt, van hogy hosszan úgy játszik, én csak nézek, hogy bírja.. :shock:
engem inkább a csámpássága izgat, kiváncsi vagyok keményben hogy fog menni

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Már én is kész cipő-szakértő leszek :-) Megjegyzem az oldalszámot, és ha kell új cipő, csak ide lapozok.

Szerencsére pénteken minden rendben volt a dokinál az új babával, szépen fejlődik.

Fendike!
Peti is amikor kicsi volt befelé álltak a lábfejei, és kapott bebax cipőt, ami kifelé korrigálta a lábfejeket. És tornáztatni kellett kifelé a lábfejét, és a lábfej külső részét csikizni. (Ekkor a reflexe kifelé mozgatja). Egyik lábfeje még most is picit befelé áll.
De lehet, hogy Nálatok másfajta csámpásságról van szó.

Szép hétvégét Nektek!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fendike,
ne már!!! Akkor mindössze egy utca választ el minket, mert én a Kuruclesin lakom :D . Nem emlékszem hirtelen, hogy melyik emeleten láttam azt a boltot. Van több gyerekcipőbolt is ott?

Donika,
nálunk mindig csereberélni akarnak egymás között, de százszor elmondom nekik, hogy fogkefét nem cserélünk :lol:

KépKép
lili73
 
 


Gömböcske,
köszi, tornáztatni én is szoktam kifele, nem sokáig engedi
neki is már láthatóan befelé állt a bal, doki mindig mondta, hogy semmi gond, laza izület.. :?
biztos nem olyan nagy dráma, de azért megnézetem
örülök, hogy minden rendben a picurival!!! :D
hogy bírod Peti mellett? gondolom estére hulla vagy, főleg így az első hónapokban..

Lili,
hú akkor tényleg közel vagyunk!! :D
szoktam arra sétálni, tök jó csöndes
játszótérre hova jártok?? zugligeti?
asszem van lent és az elsőn is cipőbolt, de mindegy hétfőn úgyis megyek, megnézem
most nyílt egy játszószoba, láttad?? nagyon lelkesen hirdetik magukat, kedvesek csak nagyon pici...

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
akkor biztos láttuk már egymást! Nem szoktál ikres anyukát látni egyéves forma gyerekekkel? Lakik az utcában még egy ikerpár vegyespáros, de ők már két évesek lesznek nyáron.

Néha a budiba (mi csak így hívjuk a Budenz utcai cba-t) is lesétálok velük egy villámvásárlásra.

Eddig nem mentünk játszóterezni, mert még nem járnak annyira stabilan, a csúszás-mászáshoz meg hideg van. De sokan az utcából a zugligetire mennek. Ti is oda jártok? Egyszer elsétáltam arra velük én is. A kuruclesi alján is van egy pöttöm játszótér.

Láttam a játszószobát, elég picike tényleg. Én is kérdeztem a múltkor, hány gyerek szokott bent lenni egyszerre. Az annak jó, aki ott tudja hagyni a gyerekét egy órára, míg vásárol. Én még nem tudom otthagyni őket, sírnak idegen helyen.

Majd összefutunk jó időben egyik nap?

Lányok, bocsi a magándiskurzusért :oops:

KépKép
lili73
 
 


Budi?
Ott éltem fél évig, úgy hiányzik :? Mi is Budinak hívjuk mai napig :lol: :lol: :lol:

Gömböcske,
Örülök, hogy minden rendben van tesóval!

Donika,
Köszi, Dóri már nagyon is jól van :lol:
Vendég
 


Lili & Fendike!
De jó nektek, talizzatok mindenképp! :lol:

Fendike! :D
Nekem a Brendonban azt mondták, hogy 20-as cipő kell, ott lemérték, viszont a 18-as Siesta volt jó rá. Mindenképp próbáld rá, menjen benne, és csak úgy vedd meg. Néztem egy másikat is, azon 1 tépőzár volt, az alig akart a lábára menni, így félre is tettem. Zsombinak picit ducsi a lábfeje! :lol:

Nálunk nagyon kövel van 1 játszótér, 1x voltunk már, picit hintázott, de utána jobban érdekelte az, hogy az állvány hogy van összecsavarozva, piros csavarok, azokat nézegette. :wink:

Gömböcske!
Szuper hírek! :)

Kép

Kép
donika
 
 


Lili,
persze talizzunk, tök jó!!! :D
közértbe én is leugrom néha, csak én majdnem minden nap megyek anyukámékhoz, így játszóterezni is ott voltunk 1-2szer
zugligeti jónak tűnik, nyáron biztos megyünk majd többet, eddig tényleg hideg volt hozzá...
ja, otthagyni én sem tudnám a játszószobában, sírna ő is, csak ismerőssel marad meg
írok privit a taliról... :D

Donika,
nálunk is hasonlóan alakult a játszótér, pici hinta, aztán a földről a kavicsokat pakolta a padra, majd a homokozóból alig tudtam elrángatni, nagy fölfedezés volt.. :D
dehát most tényelg kitárult a világ, állandóan kint akar rohangálni, a lakásban támasztja az ajtókat és sóvárogva néz kifelé.. :D
lábunk nekünk is duci nem is kicsit, persze mindenképp vele megyek
holnap az itthoni 20as superfitet próbálom egy kisebbre visszaváltani, ráadtam, nagyon élvezte és tényleg elég puha jó cipőnek tűnik...

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Zsombi milyen kis csibész! :lol: Laura pedig dönörű!

Fendi Lili de jó nektek!

:lol:

hozzánk asszem HUnci lakik közel de lehet rosszul emlékszem :oops:

hűűűűűűű csak olvasom itt a cipős tanácsokat! mikor kell megvenni az első cipőt? mert ZSigi már feláll az ágynál , meg ha a kezét fogom lépeget!

:shock: Dóri után szabadon
:lol:

Pandus jövő héten tudunk kimenni érte vagy Húsvét után.. egy telcsiszámot dobsz priviben?

képzeljétek piros foltok eltűntek, visszaváltottam a gyógyszertári fürdetőre... a GAbyt használtuk..

jelentem hétvégén kibújt ez egyik alsó fogacskánk csúcsa!
:lol: bódogság!

Zsiványunk pakol ezerrel már felfelé kell szortíroznunk! igazi kamikaze :twisted: :lol:

és a képek


most hogyan tovább? Kép
Kit hívjak fel? Kép
mindjárt megszerzem... Kép
jé ott egy telefon... Kép
cimkék a gyengéim..mami csinált nekem csucsujgatót Kép
elkezdődött Kép
imádja az oroszlánt, ugrál rajta, és úgy tolja magát előre.. Kép
Vendég
 


Boni!
Zsigi is nagy kópé! :lol: Nagyon aranyos! :D

Cipőt mi 8-9 hósan vettünk először, Liliputi cipőt vettem, még ma is azt használja. Azt mondják az a legjobb, ha minél többet mezítláb, ill. cipő nélkül van. Ha nem akarsz bentre cipőt venni, van olyan zokni is, aminek a talpa csúszásgátlós, az sem rossz, bár nekünk az lecsúszott. De ha Zsigi már ilyen ügyi, kinre lassan venned kell cipőt, hogy milyet, látod, megoszlanak a vélemények! :wink:

Fendike!
Zsombi is imád kint. Ő az ablakban szokott állni, persze fogom. :lol:
Nyárra terveztek vmi utat, merre?

Pandus!
Mikor költöztök az új házba?

Kép

Kép
donika
 
 


szeretném egy jótékonysági akcióra felhívni a figyelmeteket:

Kép
http://segitsuti.freeblog.hu/

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi orsi! már licitáltam is!
Vendég
 


köszi orsi! már licitáltam is!
Vendég
 


Boni,
Nekünk jövőhét is jó, meg Húsvét után is. Privi megy, a címemet megkaptad? Gratulálok a fogacskához!

Donika,
Elvileg augusztus elején beköltözhetünk.
Vendég
 


Orsi,
Te nem sütsz sütit?

Közben megtaláltam.
Vendég
 


Pandus címet meg, belőttem volna de a maps.google nem adta ki csak egy másik hasonló utcanevet!

látom nem is olyan távoli.... :wink:
Vendég
 


Lányok,
aki nem ad tápszert a gyerkőcnek, ott hogy néz ki a reggeli és a vacsi ill. mivel alszanak el??
Továbbra is szenvedek a tápszerrel, este nagyon nem kéri, reggel még elfogadja, de most az előbb akkorát hányt, hogy asszem feladom. Az apja sem issza meg...
Túrót, tejpépet, natúr joghurtot simán eszi, de táp, junior milk nem megy... :oops:

Kép
fendike
 
 


Pandácska,
erre csak ezt tudom mondani: :D (már a budira)

Boni,
sztem bőven ráérsz cipőt venni, ha már magától is lépeget. Úgyis érezni fogod, hogy mikor nem halogathatod már tovább.

KépKép
lili73
 
 


Liliy köszönöm :lol:
Vendég
 


Fendike,
passz. Más tápszert próbáltál? Bocs, ha már volt róla szó, nem voltam itt túl aktív a cipőtéma előtt.
Mondanám, hogy próbáld a tejet, de ezek szerint te még nem akarsz neki adni.
Én sok tej+kevés tápszert keverékét adom és szeretik. Sőt, a tejet is magában.

KépKép
lili73
 
 


Fendike :D
Lili ivójoghurtot iszik este, reggeli kenyeres vagy joghurt

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Lili nem szereti a tejet agy még nem akartad bevezetni neki? Az Actimelt adod neki is? Az olyan kevéske, nem?

KépKép
lili73
 
 


Lili :D
Lili iszik tejet is (ő és Máté szereti, Levi nem issza meg), actimelt is (nem egyet, hanem 3at :D az már nem kevés :D), meg másféle ivójoghurtokat is. Tejet azért nem szeretek adni - van egy hülye gondolatom -, azt képzelem, hogy az gyorsan megromlik - bár valószínűleg nem - és az üveget én csak lefekvéskor szoktam kihozni, mert van hogy 9 körül megébred és megissza a maradékot, és nem szeretném, ha akkor romlott tejet inna. Reggel sokszor isznak tejet Mátéval.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
értem :D
csak azt nem értettem, hogy az üveget csak lefekvéskor hozod ki. nem éppen hogy nem hozod ki, hogy megihassa a maradékot, ha megébred?
a Kyrről mi a véleményed? Régen néha vettem, még a gyerekek előtt. Vagy melyik ivójoghurt vált be nektek?
És virsliből milyet adsz, ami elfogadható?
És a kiflit tényleg telenyomják állományjavítóval? A kenyeret nem?

KépKép
lili73
 
 


Tejből 2,8-ast vagy 3,6-ost?

KépKép
lili73
 
 


Lili fekve issza az esti kajcsit, az ágyában? cumisüvegből? vagy ülve pohárból? Valamiért rá akarom szoktatni a gyerekeket, hogy tudjanak ülve is inni a cumisüvegből, de nem tudnak. A gyerekek egyébként hogy képesek fekve inni? Vagy csak azért képesek, mert pici sugárban jön? Most már kipróbálom én is.

KépKép
lili73
 
 


Lili szopizik még?

Bocsi, lányok, eldugultam.

KépKép
lili73
 
 


[quote="lili73"]O írta:lili73rsi,
értem :D
csak azt nem értettem, hogy az üveget csak lefekvéskor hozod ki. nem éppen hogy nem hozod ki, hogy megihassa a maradékot, ha megébred?
a Kyrről mi a véleményed? Régen néha vettem, még a gyerekek előtt. Vagy melyik ivójoghurt vált be nektek?
És virsliből milyet adsz, ami elfogadható?
És a kiflit tényleg telenyomják állományjavítóval? A kenyeret nem?

:) :) :)
mármint amikor ÉN fekszem le akkor hozom ki tőle :)
kyrt sosem vettem még, meg kell nézni mi van benne.
virsli: én ált. bécsit szoktam venni, de nálunk elég ritkán van vagy a spar biot - de az elég sós
kiflit tényleg, kenyérből lehet azért adalékmenteset találni (meg azt sütni sem bonyolult)
tejből nálunk 3.6os bio
fekve issza, és bárhogy tud inni cumisüvegből, de az ágyon kívül csak pohárból iszik
nem szopik ca. 1 hónapja, de akkor is már csak reggel szopott, nem igazán hatott ki semmire

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jegyzetelek! :lol:
Vendég
 


Orsi,
köszi a kimerítő válaszokat :D !
én sem vagyok virslihívő, de már nem tudok néha mit kitalálni főzelék feltétnek, nem csinálhatok mindig husit. Tojást szokatm még.
Én és akenyérsütés?? Tán egy távoli jövőben :lol:

KépKép
lili73
 
 


Boni!
Márkó is pöttyös lett, nem tudom mitől. Doki néni a telefonban azt mondta, hogy ekcéma és kenjem zsíros krémmel, vagy a sima fürdetővel. Nem azzal ugyan, de kenegetem minden pelusozásnál és mára már szinte alig van. Másik topikon azt mondták, simán lehet a fogzástól. S miután hasa is megy, szerintem attól van. Olvasom, hogy Zsiginek kijött a foga, szóval simán lehet, hogy neki sem a fürdetőtől van, hanem csak a fogzástól!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


csajok a reggeli bevezetése vacsora bevezetése mikor "kell"hogy bekövetkezzen?

most így alakulunk:

reggel 8 cici 10kor gyümi+viz 13kor főzelék+viz 16kor cici 17kor gyümi vagy maradék főzi most ezen fogok dolgozni, hogy ezt egyesítsem 16rra :oops: este cici és utána éjszaka van hogy 2szer is felkel cicizni. kb 23 kor, 2 körül és hanalban 5kor

most vettem tápszert mert úgy éreztem hogy csökken a tejci mennyisége..de még nem kellett bevetnem mert a homeos cucc mindig visszahozza valamennyire (drnénivel egyeztetve csak hétvége volt)

előfordulhat hogy már nem olyan tápláló neki a tejci? azért kel fel többször?(amikor a foga jött akkor többször kelt de nem mindig kellett neki cici elég volt a simogatás..)


Zsigi jelenleg 8150g volt hétvégén a fél éves kontrolon 7600g tehát 2 hónap alatt 550g ot hízott de közben volt beteg is..

a mikor kell a szilárd érteleket bevezetni? és mikkel tanácsos kezdeni?

köszönöm :lol:
Vendég
 


Fanni köszi :lol: majd meglátjuk..most egy darab folt sincs rajta! lekopogom.. de azért kenegetem tovább a gyógyszertári testápolóval
Vendég
 


Boni,
a főzeléknél, gyümipépnél szilárdabbat még nem kell, azt meg már bevezetted, ha jól értem. Fölöselges ilyen picinél még reggelire, vacsorára gondolnod. Ayatej vagy tápi maradhat még bőven, ahogy most is van. Talán elképzelhető, h nem elég neki a tejed, de akkor is tápiban gondolkodj, ne reggeliben/vacsiban.

Bocsi, most nézem, hogy rossz a felső vonalzód. Csodálkoztam is, úgy emlékeztem, sokkal idősebb Zsigi. De tán akkor sem hülyeség amit írtam. :?:

KépKép
lili73
 
 


Egy éves korára kell elérni azt, hogy úgy egyenek, mint a felnőttek, de keléskor, fekvéskor még akkor is igénylik a tejet/tápit. Nálunk legalábbis így volt/van.

KépKép
lili73
 
 


Húha, az nálunk már csak 3 hónap... és a gyümölcsöt meg a főzit is teljesen pépesen esszük... próbáltam már kicsit darabosabban hagyni, de öklendeznek tőle... Na, arról nem is beszélve, hogy a gyümölcsöt Márkóm most kihagyja és a napi 5 evésből mindössze 1 nem tápi :evil: Többször nem fogad el mást. De most nagyon fogzik, úgyhogy nem kínzom :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?