Új privát üzeneted érkezett!

Hihi, oldalt kezdtem :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!
Dóri,persze tudom, hogy nagyon jó lesz anyának lenni.Csak hiányozni fog a munkám, a munkahelyem,és a kollégáim.
Megjött a büntetésem, elmegyek majd érte a postára.Remélem nem lesz több 3000-nél. :? De olyan ronda idő van, hogy nem sok kedvem van kimozdulni.De nemsokára ráveszem magam.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jó reggelt!

Hát én az éjszaka azt hittem megszülök. :shock: Nagyon durván keményedtem, és mellé rendes görcsök párosultak, egy-kettőnél a szemem kiguvadt. Kb. 3/4 órán keresztül tartottak a brutál keményedések, pedig ittam magnéziumot. Aztán elaludtam, de most reggel úgy ébredtem, hogy még mindig fájdogál a hasam. Most nem keményedek, nem is görcsöl, de enyhe mensi szerű fájdogálások vannak. Azt hiszem ma pihenek.

Kép
Kép
g_reny
 
 

 
 

Én ma reggel elszaladtam boltba.Nálunk fantasztikus idő van csak egy tréning felsőben szaladtam le.És egész jól bírtam a 20 perces sétát, nem keményedtem!!Éljen!!

kutyafüle,
grat a 36.héthez.Lassan finishbe érsz 8)

Na én meg úgy döntöttem nem számolgatom a gyerek minden mozzanatát.Úgyis feltűnik ha nem kalimpál annyit mint szokott.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok! Olvasgatlak Titeket,csak mostanában olyan sok kellemetlenség történik velünk,hogy kedvem sem volt írni. Ti kicsattantok(többnyire),én meg mint egy tankönyv,aki az összes lehetséges terhesproblémát produkálja. :(
Szóval,fekvésre ítéltettem,ami két gyerek mellett nem túl vidám,de ettől fogva is folyton keményedtem.Lányok,olvasom,hogy nálatok is vannak,de engem nagyon leszúrtak a kórház után is,hogy milyen felelőtlen voltam,hogy egy napot vártam a keményedésekkel. Tudom,a harmadik gyereknél gyorsabban megy,de ne nagyon várjatok,inkább felesleges pánik,minthogy beinduljon a szülés!!!!!
Nagyon igaza van Petrusnak,hogy inkább vizsgálat,mint késedelem.
Szóval,a kórház után újabb keményedések,erre kaptam erősebb gyogyót,amit szükség esetén kell bevennem(nekem a magnézium olyan,mintha be sem venném). Ezután a belgyógyász barátnőm mondta,hogy szerinte van egy kis rejtett gyulladásom,szedjek antibiotikumot,amivel nem ártok,de ha baj van "alul",akkor nagyon hasznos.A Zinnatot írták fel,a dokimat is megkérdeztem erről, elkezdtem szedni,azóta nincs keményedésem, viszont elkezdtem a Zinnattól viszketni! :evil: :evil: :evil:
Kiütéseim nincsenek,tehát nem egy erős allergia,de mégis van valami. A gyogyót abbahagyni nem szabad,de úgy féltem Lócit,hogy ilyen szerencsétlen anyukát sikerült kifognia,aki ahelyett,hogy örömmel töltené az utolsó heteket,ilyen baromságokat produkál.Attól,hogy én kicsit allergizálok az antibiotikumra szerintetek ő nem érzi rosszul magát?
Már úgy félek mindentől,szinte minden nap történik valami hülyeség és még olyan picik vagyunk a születéshez!!!!
Bocs,ha hosszú voltam!!!! :oops:

Kép
f.ancsi
 
 


Reny!
Át tudom érezni az éjszakádat...nekem se volt jobb.Csak nekem nem 3/4 óra volt...Most nekem is picit jobb,de ugyan úgy érzem a hasamat...

Magnéziumot tényleg nem ajánlatos a36.héttől szedni?Erről mit tudtok?

Panndi!
Hajrá tanulás!!!

Kutyafüle!
Remélem hogy nem lesz sok a bünti....drukkolok!

annus11
 
 


Ancsi!
De jó hogy jöttél!Sajnálom hogy ennyi kellemetlenség ért mostanában....Lócinak biztos nincs baja!Csak te viseled nehezebben ezt a terhességet!Mikor mész legközelebb vizsgálatra?Vagy nem kell sűrűbben járnod?
Pihizz amennyit csak tudsz!

annus11
 
 


jó reggelt!

Annus, Reny
próbáljatok pihizni ma, amennyit tudtok!

Annus,
azt én is hallottam, hogy a mg-t a 36-től már nem lehet szedni, gondolom akkor már nem túl jó a méhtevékenységet lassítani, szüntetni.

Esztó,
Nektek nagyon-nagyon jó bográcsozást, én imádom az iyen kis kerti mulatságokat!! Főleg, mikor még nem voltam terhes, sok fincsi borból is lehetett iszogatni :lol: :lol:

Panndi,
Neked jó tanulást - néhány nap, és már túl leszel rajta! Nagyon gyorsan elmegy az az idő, meglátod!!

Ancsi,
Lóci biztos nagyon jól érzi magát odabent, nyugi!!!A viszketés miatt viszont szólj sztm mindenféleképpen a dokidnak, ált. az összes allergiás reakciónál jó, ha a dokid tud róla.

Nézzétek, itt a tavasz, leaglábbis a koponyeg.hu szerint:

http://www.koponyeg.hu/

emese1979
 
 


Annus! a legközelebbi vizsgálat 7.-én lenne-,remélem nem kell megint berohannom előbb valami hülyeséggel,-akkor ellenőrzi le a dokim a méhszáj állapotát.Már most izgulok!!!!! Utána jó lenne vásárolgatni a kórházi cuccokat,irigykedve olvaslak Titeket,hogy lassan mindenetek megvan!
A talira szívesen mentem volna, de akkor még fekvő állapotban leszek,de sokat gondolok majd Rátok. ( Majd remélem csinálunk egy babásat is,akkor jó lenne találkozni veletek!)
Ugye,a betöltött 34.hét lenne a vízválasztó,akkor már nem nagyon lehet baj a Manókákkal?!Az még több,mint két hét!!! Így fekve még lassabban telik az idő. :(

Kép
f.ancsi
 
 


Ancsi!
Hamar eltelik az a pár hét!Mondjuk az biztos hogy picit nyugodtabb vagyok ha fáj is vmi,mert már csak a 35.hetet töltöm holnap....De már én is nagyon várom a vizsgálatot,remélem h csütörtökig nekem se kell bemennem...Max odabenn talizunk,tudod! :lol:

annus11
 
 


Ezt az oldalt ismeritek?

http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

Itt is lehet méret alapján kort számolni :)
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Tali?!Ha beférek a keretbe,én is szeretnék jönni!Mindjárt nézem a blogot.Most mindkét dátum jónak tűnik.

Nagyon köszi szépen a köszöntéseket!!! :lol:
Még a hétvége errről szól. :) Ráadásul,én a mai napon szeretném majd Hanna névnapját is tartani,mert a többi napon(máj.24,máj.30)necces lenne,hogy a szülinapjával együtt köszöntené a Család,és ezt szeretném elkerülni.

Jól vagyunk,sokat mozog a Drága,de már nem igazán nagy rúgások,inkább lassan áthelyezi a popit,lábacskát kitol,és ezzel játszik... :D Apa keze alá szinte minden este 'alábújik' ,hjogy simizze... :D

Olvaslak benneteket,csak már egy új dologgal foglalkozom,amit majd a szülés után is tudok csinálni,később esetleg másodállásban,ha Manócska engedi. :)
Dóri!Azt hiszem Te írtad,hogy optimista vagyok,azzal kapcs.ban,hogy Hanna 3 hónapos koráig csak aludni fog...
Igazából,arra gondoltam,hogy ha nem is alszik,akkor is a gerince szempontjából talán egészségesebb,ha vízszintben fekszik.
Én a mózesre gondoltam,hogy ha ébren lesz,akkor abban lesz,és tudom magammal cipelni a lakásban...
Szerintetek?Lehet,hogy nem jól tudom(nem szeretnék okoskodni :oops: )!!A pihiszékben biztos a tartása? :?:

Nagyon szép idő van,megyek vásárolni,utána séta,és pihi! :)

Szép napot Nektek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Zsófi három hónaposan kapott pihenőszéket, addig a utazóágyban töltötte napjait lenn a nappaliban, azt húzkodtam magammal mindenhova :lol: Meg néha a hordozóban volt, jött velem teregetni, meg ilyesmi. De a pihenőszék volt az igazi :)
Vendég
 


Annus!A köv vizsg.ápr.2-án.Köszi!
Panndi!Igen,én is úgy gondoltam,hogy 3 hónapos kora után... :D

Mamik!Meddig vezettek?Ha nincs semmi panaszom,akkor még simán lehet,nem?Tőlem mostanában mindenki azt kérdezgeti,hogy miért vezetek még mindig?Ezek nem nagy távok,50-100 km.
Max a derekam akad ki tőle,de már bajom nincs. :?:
Lépek,adok a lányomnak vmi hammát. :lol:

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Én Zsófinál végig vezettem, 42. héten született, előtte naponta kellett CTG-re járni, én egyedül mentem autóval minden nap Bp-re, semmi gond nem volt, csak anyukám aggódott, nehogy szüljek útközben :)

Most ugye más a helyzet... :?
Vendég
 


csak egy gyors aztán viharzok haza anyukámhoz.

Ancsi,
hát igen jobb félni mint megijedni.Engem is azzal fogadott a doki hogy minek mentem 4 görcs miatt.Nem akartam neki mondani hogy ha meg nem jövök be hanem mondjuk a mentő hoz be akkor meg ő mosta volna a legjobban a fejemet hogy miért nem mentem be időbe.Szóval kicsit kiakadtam, de megnyugodtam hogy minden oké.

Most én is buszozok, de Apa nem biztos hogy hazaér időben, szóval akkor meg 5 percenként hívogat hogy hogy vagyok.Megőrjít.

Na lépek is.
Jó hétvégét mindenkinek!

KépKép
harhaj
 
 


Harhaj!BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED! :D
És persze jobbulást,sok pihenést!!!!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Fabri
én is vezettem végig. Szülés előtti nap is volt ctg pl. Bár én azért nem ilyen hosszú távokon, csak Pesten belül.

Reny
nem hallottam róla, hogy a 3 ágyas szoba is fizetős lenne. Én ilyenben voltam 1 napot, aztán költöztünk át az alapítványi szobába, ahol már Apa is benn tudott aludni velünk. Az volt 10eft per éjszaka. És ez maradt is ennyi, most volt a barátnőm ott februárban.
pumuklii
 
 


Megkésve a Hajniknak Boldognévnapot!!!
Fabri!Én a 35. hétig vezettem hosszú távon,mikor mentem Gyöngyösre vizsgázni.A 36.hétben már levittek,mert nem esett jól.Szerintem addig vezess ilyen sokat,amíg jól esik.Ezt érezni fogod.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hahó!

Mi lett a büntetéssel, Kutyafüle? És milyen büntetés??? Asszem lemaradtam... :oops:

Keményedősök! Azért orvosotok tud róla, mit éreztetek éjjel??? Remélem, semmi komoly, de azért...

Nem én voltam az optimistás, sztem Böbi volt... :) De nekünk nem volt pihenőszékünk, az elején én a bölcsőben vonszoltam Samut a lakás 2 végpontja között. De azt nagyon szerette. Volt egy játszószőnyegre való állványunk (van is), ami pont ráállítható a bölcsőre, nagyon élvezte a tükröt nézegetni, meg van rajta egy nagy gömb, az volt szinte az első dolog, amit céltudatosan fogott meg. És boldogan pofozta. :)

Én is vezettem végig, most is vezetek még, csak a mostani autónkból elég nehézkes a kiszállás ekkora pocakkal... :? Izgis. :lol:

Ancsi! Sajnálom a nehézségeket, de Lóci sztem is tuti jól van! A te allergiád nem az övé, de a barátnőddel beszéltél róla, hogy allergiás reakciót váltott ki a gyógyszer? Mert az én nagyim is járt már így, akkor le kellett állni azzal a bogyóval, ami okozta, és másikat írtak fel neki... Jobban létet kívánok neked is! Lassan múlik az idő, ez igaz, ráadásul feküdnöd kell, de minden nappal közelebb, hogy meglásd csodálatos kisfiad! :) Az, hogy melyik a kritikus hét, hát az biztos, hogy a 37. betöltött héttől már nem számít koraszülöttnek a baba. Addig meg ne bújjon ki!!!

Mg-ot betöltött 36. héttől nem ajánlanak, nyilván amiatt, hogy akkor már lassan elérkezett lehet az ideje a szülésnek. Meg tényleg lehet, ha az utolsó hetekben is nyugtatjuk a méhet, akkor túlhordás lesz belőle... Olvasgatom előttünk járókékat, aki túlhordásba kerül, mindig mindenki nagyon szomorkodik... Kiváncsi vagyok, itt hogy alakul majd! :)

Na, most ennyi. :)
Vendég
 


Dóri!
Jaj ne is mondd!Én leszek a legjobban kikészülve ha túlhordom... :lol:

Na mi elmentünk az Árkádba egyik haverunkkal.Hazafelé meg belénk jöttek hátulról...Amúgy a mellettünk levő sávból egy idióta úgy gondolta hogy az utolsó pillanatban 2 sávot is vált...pont a lámpa elött.Nekünk ki kellett kerülni,de közben pirosat kaptunk és aki mögöttünk jött az meg belénk szaladt...persze ő már elötte dudált,de hát láthatta hogy nem önszántunkból fékezünk...De szerencsére nem lett nagy baj,meg nem is volt nagy koccanás.Amúgy is én a biztonsági övet kézzel fogom alul hogy ne a hasamat nyomja.Szóval ez történt ma...

Én a dokimnak nem szóltam...ha vmi olyan van akkor inkább beszaladok a kórházba...telefonon úgyse tudom elmondani hogy mit is érzek...Nem akarom félreinformálni 8)

Na megyek,összekészítem a kórházi pakkot!Legalább kiderül h mi nincs még meg! :wink:

annus11
 
 


Dóri: az én dokim sem tudja, elég infó volt neki az államvizsgám :lol: Na meg szerdán amúgy is megyek hozzá, remélem, ha Fruzsi szépen nőtt tovább, akkor leállít a gyógyszerekről...

Annus: hát ilyen Pest... Én is ott karamboloztam Zsófival a hasamban, szintén hátulról jöttek belém, csak épp a mi kocsink totálkáros lett :( Ja, meg egyszer leszorított egy taxi az útról, akko a guminkat súroltam le. Ja, meg egyszer én voltam a hibás: a Szabolcs utcai kórháznál Zsófit túlhordva tolattam, de nem tudtam jól hátrafordulni, és picit nekimentem egy betonfalnak :oops:
Vendég
 


Jaaa, és összepakoltam az összes táskát: kórházi, vajúdós, hazajövős :)
Vendég
 


Panndi!
Huuu,akkor te nagyon előre vagy!Én egy táskát viszek oszt kész!Gurul is meg minden,bár nem hinném h egyedül kéne becipelnem :lol: Hazajövős dolgokat meg csak itthon teszem össze,azt majd behozza utcsó nap az uram.Meg ugye ki tudja előre hogy hány napig kell benn lenni,3 nappal számolok,majd hoz be többet ha kell.Ezen nem aggódom,hiszen 10 perc alatt hazaszalad érte :wink:

annus11
 
 


Jajj,a bünti!Igen,el is felejtettem írni. Szerencsére 3000Ft-ról jött és nem többről.Még vagy egy hónapja büntettek meg,mert tilosban parkoltam. :oops:
Lányok,olyan rossz kedvem volt ma.Biztosan ez a szutyok idő,vagy mi.Semmihez sem volt kedvem.A fejem is olyan zizis volt.Megnéztem a Sissy 1-3-at.Kb ennyi aktivitást gyakoroltam.Lassan el kellene kezdenem összerakni a pakkom.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hazajövőset én sem viszem, csak elkészítettem Apának :)

Vajúdós táska meg jó volt Zsófinál is, hogy nem a nagy táskában kellett matatni, hanem minden kéznél volt :)

Ja, a belinkelt méret-kor számláló miatt betojtam, ezért a gyors összepakolás :shock:
Vendég
 


Raktatok fel valahova listát,hogy minek kell bennelenni a táskákban? Mert ezt sem tudom igazán,csak némi halovány fogalmam van. :oops: Rájöttem, hogy semmit sem tudok. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Panndi!
Szerintem ezeket nem szabad komolyan venni!Én már ismertem ezt a számlálót,és be szoktam írni az adatokat amiket mérnek.És pl más kort ír ki ez a számláló,mint amit pl a 4Dn a gép...szóval ez sok mindentől függ,vannak az átlag méretek az adott hétre,de nem mindegy h a kínaiak átlagát veszi alapul vagy az amerikai átlagot nézi stb.Ilyenkor amúgy is nagyon eltérőek a mértek,szóval ettől még bármi lehet! :wink:
Én a tegnapi nap után gondoltam hogy össze kéne pakolni....az a baj h nálunk nincs kistáska...csak nagyobb.Így marad az 1 pakk :wink: Amúgy meg mindegy,mert ha én nyúlok bele akkor vakon is kiveszek bármit,ha az uram akkor minden a feje tetején áll 2 perc múlva....mindegy mekkora a táska 8) :lol:

annus11
 
 


Kutyafüle!
A blogban 3 lista is van!Érdemes átolvasni és leszűrni hogy mi az ami tényleg kell!

annus11
 
 


Sziasztok!
Mi is ideértünk..Tesóm elvitt anyuék,mert disznótoroztak.
Sajnálom hogy sokan keményedtek.
Ancsi hidd el veletek sem lesz gond!!
Ma én is olyan vacakul voltam.De érdekes mert nem görcsöltem nem keményedtem,csak mégis olyan nyúzott vagyok.
Tegnap este azt hittem szivárog a vizem,de csak folyás volt.Hanna nagyon lenn van,jó lenne bírná még.
Most fáj az egyik kezem,attól hogy sokat tartom a fejem.
Van még valaki rajtam kívül akinek nagyon lenn a baba???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ó látom már,a blogiban fent van.Szuper!!!Köszönöm!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jövő héten aktivizálom már magam kicsit.Nincs még szülésznőnk.A szerdai NST-n megkérdem a dokit,hogy akkor kit ajánl.És nem utolsó sorban azt is miért nem elérhető,ha számára nem,számomra nagyon is fontos dologról van szó. :evil: Nem véletlenül pont őt választottuk,mert azt mondták,ő mindenre figyel,mindenben segít,stb. A végén nem lesz orvosom, ha így haladok.Végülis,sima szülésnél a szülésznő a lényeg,a csaszit meg végigalszom,így mindegy ki matat bennem. :evil:
Nincs még gyerekorvosunk,pedig a védőnő azt mondta meg kell vele beszélnem, mert ő írja fel a dolgokat a babának,és annak mire hazajövünk ki kell váltva lennie.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja,és még nem voltunk szülőszoba látogatáson,azt is le kellene szervezni.Lassan időszerű,nem? :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!
Szolnokon tudok egy dokit,egy nagyon szimpi nő,én anno hozzá jártam.Ha gondolod megadom az elérhetőségét,bár nem tom hogy szüléssel stb hogy áll,nincs tapasztalatom ilyen téren!
Nekem nem mondta a védőnő hogy gyerekorvost kell választani...szerintem én ahhoz megyek akihez tartozom.

annus11
 
 


annus, persze, tudom, de Fruzsi tegnap esti műsora is ijesztő volt :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy nem jöttem, de a srágalátos kollégáim a "Zsófi, mielőtt elmész még megcsinálnád/elintéznéd/kiszámolnád kezdetű mondatokkal kb. 2 havi munkát szedtek nekem össze az utcsó hétre. Még 2 nap. Egyfelől nagyon rám fér a pihenés, ugyanakkor a szívem szakad meg...
No de most egy eposszal kárpótolok mindenkit! És akkor in medias res:

Reny, Annus, Anita F. Ancsi, Panndi, és mindenki aki nincsen a topon, az nagyon vigyázzon magára! Húsvét előtt itt senki nem fog szülni!!

Annus, nem kaptam meg a blogmeghívót :( mégegszer, az e-mail címem, egyszer már úgyis volt itt nyilvánosan: szzsofiaszeged@yahoo.com.

Lányok nekem sajnos egy apró csepp előtejem sincs...

Szerintetek vidékre utazni hány hetes babával lehet először egy hétvégére mondjuk???

A kiságy helye: jaj de jó, hogy van olyan, aki azt már csinálta, amit én akarok! Szeretném, ha a babó kezdettől külön szobába lenne. Lehet, hogy nem sikerül kivitelezni az életben, de én örülnék, ha a saját helyén szokna meg rögtön. Van akinek tehát sikerült? Nekem mindenki azt mondja, hogy mekkora kegyetlenség a kis újszülöttet nem a saját szobádban tartani. Nem értem: nem mindegy, hogy az anyja 2m.re vagy 10-mre van tőle? Max. nekem kényelmetlen, ha hatszor kell felkelni. Vagy rosszul látom? Help...???

Ami a talit illeti, én nem tudok egyelőre a blogban szavazni, de Annus, ha bele tudod számolni, akkor a vasárnap nekem is jó!! A péntek sajnos nem.

Kutyafüle, Panndi, gratulálok a vizsgákhoz!

Bakker, ez a magzatmozgásszámolás kiakasztott! Én 10 percig nem tudok nyugton feküdni, itt meg lehet, hogy szükség esetén órákig kell, ha éppen alszik?? Ez most komoly??

Kutyafüle, én mindig féltem a szüléstől, aztán a kismamirelax óta nem félek. Az a gondolat, illetve tudat vigasztal, hogy a testem fel van készülve, a tudás évszázadokon át öröklődött az én génjeimben is, hiszen nő vagyok, akárcsak az ükükükükanyám. Én nem tudom, hogy mi lesz, de a testem ösztönösen tudni fogja, hogyan kell a kisbabát megszülni, egyszerűen csak figyelnem kell rá. Ami a császárt illeti: ne ezt szuggeráld magadba. Még bármi lehet. Arról nem is beszélve, hogy annak is megvannak a maga előnyei - megúszol órákig tartó kimerítő fájdalmat, stb. A lényeg: gyerek még nem maradt bent! Riki sem fog! 1 hónap és a karjaidban tarthatod!!

Keresztszülők - nekünk se lesz. Én nem vagyok megkeresztelve, pedig hiszek Istenben. Ne, hiszem, hogy feltétlen arra bíznám a gyermekem, akit az "egyház elfogad", mert egy csomó procedúrát végigcsinált, ahelyett, hogy az érdekelné őket: valóban a keresztény hit és értékek szerint élik-e az életüket, és fognak bánni a gyermekemmel. Mondok egy példát: nekünk nem volt hagyományos egyházi esküvőnk. A léagzi után másnap nászútra utaztunk, és a tengeren volt egy kis kápolna, köveken kellett kimászni, mikor apály volt. Szürkületkor a párommal kimentünk, és kértük Isten vezetését és áldását a házasságunkra. Ez volt a mi egyházi esküvőnk. Csak hárman voltunk, mi meg a jóIsten. Senki nem kérte a keresztleveleinket. Én valahogy ezt a keresztszülő dolgot is inkább így képzelem.
Mi az a névadó? Az hivatalos ceremónia? Bejegyzik a városházán, hogy kinek kell adoptálni a gyereket, ha velünk lesz valami? Tök hülyén érzem magam, de tényleg fogalmam sincs!

Na, mára ennyi. Szép hétvégét mindenkinek. csani jól van különben. és Anita Te kérdezted, nekem is azt mondták, hogy nagyon mélyen lent van a feje, de ez nem baj. Sokat mocorog, és egyelőre még hagy élni!!

Sok puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Bocsi még egy a keresztszülőkhöz: az már csak a hab a tortán, hogy ezáltal egy csomó sértődést és kellemetlenséget elkerülhetünk a családban! :D :D nekem herótom van az ilyen"miért a te rokonod, miért nem az eném, és különebn is az ilyen meg olyanhülye" c. műsorokból... :) Annyi kedves barátunk és rokonunk van, tényleg nem is tudnék, és nem is akarok választani. A koszorúslányokból is csak a balhé volt...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Üdv Szofi,
jó néha hallani Rólad is :)
A meló kapcsán (Kutyafüle, ez Neked is szól) én is el voltam szontyolódva, mert jól éreztem magam a kollegákkal, szerettem a melót - de azt kell h mondjam, egy hét alatt rááll az ember a jóra, jó itthon lenni :)
Szofi, nekem sincsen előtejem, nem is kell még, h feltétlenül legyen- többen is írták, első babunál nem volt, aztán simán szoptattak!
Ha lenne még egy szobánk, nálunk is külön lenne a babó, én nem hiszem, h kegyetlenség lenne. Ha sír, vagy baj van, úgyis hallod! Meg szerintem ez olyan dolog, hogy ki hogy szeretné, kinek hogy jobb.

Anita,
ne is gondolj butaságokat, Hanna még bent lesz minimum 5 hetet, szóval nyugi!!! Ne izgulj, idegeskedj, mert ő is megérzi odabent. Bent marad méf és kész, erre szabad csak gondolnod!!!

Na megyek aludni, jó pihit mindenkinek!

emese1979
 
 


Szofi! Nyugodtan teheted külön szobába a babádat, de egy légzésfigyelőt is tegyél alá. Szerintem. Nekem ez a parám. Én légzésfigyelő nélkül nem tudnék aludni. Amina is külön szobában volt első pillanattól, és nem volt ezzel probléma. Külön is aludt, amíg ide nem költöztünk. Azóta meg úgy megszoktuk együtt, hogy lett egy családi hálószobánk. A legkisebbet is odavárjuk, bár egy légzésfigyelőt még be kell szereznem, az előzőt eladtuk. Más szempontból nem vagyok paramami (szerintem), de én a mai napig ha éjjel megébredek, ráteszem a kislányom hátára a kezemet, hogy vesz e levegőt. :roll:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Helló!

Nálunk is külön szobában aludt Samu kezdetektől. Szóval sztem nem lehetetlen. Meg sztem nem is kegyetlen... :) Bár lehet, hogy kegyetlen szülőnek gondoltok... :) Nem tudom, a kicsivel hogy lesz, erre több forgatókönyv is van. Nem mindegy, mennyire lesz hangos éjszaka, mert tesóm és párom dolgozni fognak még, meg tesóm államvizsgára készül, meg vizsgázik, szóval jó lenne, ha csend lenne, tudnának pihenni. Meg jó lenne, ha Samu is tudna aludni... SZóval az elején lehet, hogy mi Pindurral kiköltözünk a nappaliba. Vagy ő beköltözik hozzánk. Vagy, ha jól viselkedik, Samuval alszik, és mikor kajcsi kell, megyek és etetem. :) SZóval még nem tudjuk...

Keresztszülők nekünk olyan barátaink, akik teljes mértékben megfelelnek azoknak a "feltételeknek" is, amit, Szofi, írtál. És nálunk sértődés sem lett belőle, hála Istennek. A templomi esküvőnk meg nekünk azért nem csak 3asban történt (az eljegyzés úgy volt! :) ), mert szerettük volna, ha azok az emberek, akik fontosak az életünkben, hallhatják, láthatják, hogy Kiben bízunk a házasságunkkal kapcsolatban is, és tanúi lehetnek szövetségkötésünk (ami az eljegyzéskor megtörtént) megerősítésének és megáldásának. :)

Miért, Panndi, aszerint a kalkulátor szerint mekkora (milyen idős) Hanna?

Pihenjetek holnap, rövidebb az éj... :( , aztán, akiknek van még munka jövő héten, meg vizsga, kitartás!!!

Vigyázzatok manókra, szép éjszakát!
Vendég
 


Jó reggelt!

Zsófi is külön szobában aludt rögtön, Fruzsi is így fog :)

Dóri: nem Hanna, Fruzsi ;)

Két és fél hete mérték, akkor volt 34 és fél hetes minden mérete alapján :shock: Ha azóta nőtt két és fél heti méretet... Vagy csak nagyon nagy lesz :lol: Igaziból az esti görcsök miatt is bepakoltam volna, de így a kettő együtt, na meg az államvizsga miatt már nem halasztgattam a dolgot :)
Vendég
 


Sziasztok!
Tali miatt röviden először, aztán jövök még, ha lesz internetes elérés. Szóval szuper a vasárnap, így Szofival és Fabrival együtt 10-en lennénk, ennyien még elférünk a nappaliban, de ez a max.... :( Ha többen lennénk, akkor sajna máshol kellene megtartani, mert ennyi szék fér el kényelmesen a nappaliban.... :) Babákat így inkább csak pociban hozzatok, ha lehet.

Annus, így jó lesz? Vagy aki még tud, szavazzon arra a másik hétvégére, ahol eddig 5-en vagyunk, hátha idővel magasabb lenne a szám, de szerintem ilyen szép számban úgysincs már nagyon esélye, hogy összejöjjünk, használjuk ki, én sok szeretetteol várlak benneteket!:)

Ma még jövök, legkésőbb este.
Puszi mindenkinek, és szép vasárnapot! :)
vanni
 
 


Vanni!
Nekem hogy a fenébe ne lenne jó!Hozzád megyünk,szóval neked kell hogy jó legyen!Bár nem tom h mekkora a lakásotok,de ha van másik szoba akkor ott is elvan 1-2 ember,egyszerre 10en úgyse lehet beszélgetni...ezt a múltkor már megtapasztaltuk,pedig nem is voltunk annyian!De ha túl sokan jelentkeznek még,akkor hozzánk is lehet jönni,vagy mehetünk vmi kinti helyre is...passz.

Szofi!
Jó hogy jöttél!Remélem most már leteszed a lantot :wink:

Panndi!
Legalább te már tudod hogy amit érzel az mi,én meg csak tippelek hogy ez most mennyire előjele bárminek is....Tegnap este is olyan ficánka volt Iza....csillagokat láttam!

annus11
 
 


Sziasztok!
Szofi jó hogy jöttél.Akkor neked is ennyire lent a baba?Nekem tegnap óta nagyon lent érzem,lent van.Van egy pont,bugyi vonalba ahol szinte fáj.Remélem ez nem jelent semmi rosszat.Bár én tegnap óta emiatt be vagyok parázva,félek hogy készül kifelé.De ha így lenne akkor fájna valamim nem??Nem fáj semmim,még görcsök sincsennek.
Látom már mindenki pakolászik,már közeleg a mi időnk.
Annus gratula a 35 héthez!
Lányok véletlen nem ismeritek a fogamzásgátló hüvelykúpokat?anyum gyógyszert szed,de nincs valami jól tőle.Ki akarja próbálni a kúpot,csak nem tudja mennyire megbízható.Van valakinek tapasztalata ilyen téren?
Tényleg azon azon gondolkoztatok már szülés után hogy védekeztek?Én pont pár napja gondolkodtam,de nem tudom mi lenne a jó míg szoptatok.Grétivel csak akkor jött meg mikor elment a tejem,de az is csak 10-11 hét volt durván,tehát épp akkor akartunk olyan fogamzásgátlót íratni amit lehet szopi alatt is szedni.De mivel elment a tejem így maradt a sima gyógyszer.Szoptatás után most is olyat akarok szedni,de szopi alatt nem tom mi lenne a jó.
Anyum ma is hozott egy csomó vasalt kisruhát!!Olyan jó!
Mindenkinek szép hétvégét!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!

Én szerintem nem fogok semmit szedni...aztán majd meglátjuk h védekezünk e másképp...az uram már most akarná a következőt :lol: De ez sok mindentől függ....majd ráérek akkor gondolkozni ha megjön.
A kúpot nem ismerem...
Amúgy nálam is lenn afeje nagyon!Uhn is mikor nézik akkor pont középen és lenn tudják megmérni,de még soha ne mondták h ez anyira lenn lenne h baj lehet...szóval nyugi!!

Tényleg!35.hét!Hurrá!!!Csinálok is pocifotót!!!

annus11
 
 


Na hozok táblit!
Megint megjelentek a ????Szóval az eltűntek jelentkezzenek!!Heninek még mindig nincs net?Tudtok erről vmit?Évi?Nálatok minden oké???Vicuska,Vucuska,Sün Balázs,Huncutka is nagyon eltűnt!!!Gyöngyöm meg jött és ment?Remélem h jól van ő is!

Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Sziasztok,

nincs nagy mozgás ma :)

Szofi,
nálunk is külön szobában lesz Álmos. Az elejétől fogva így terveztük. Egyébként sincs messze a gyerekszoba, gyakorlatilag kilépek a hálóból és belépek hozzá, ugyhogy nem nagy távolság.

Anita,
én se ismerem azt a kúpot. Még nem is gondolkoztam a fogamzásgátláson.
Ne félj, bent marad még pár hétig Hanna, ne parázz.

Annus,
ma hogy vagy? tegnap nekem is bulizott Álmos...de eléggé fájt.
no meg elkezdett a farok csontom (vagy mim) fájni mint állat. Alig birok ülni. Mint amikor koriztam és seggre estem :)
a nátha se múlik, olyan vagyok mint dart wader....

Nincs itthon ma apa, be kellett mennie dolgozni...:( uncsi...semmihez sincs kedvem. Főzni se. úgyhogy rendeltem pizzát. Meg ma eléggé keményedek, úgyhogy nem is strapálom magam.

na, nem panaszkodok itt Nektek :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus,Vucuska rendszeresen ír az ikres topikba.Jól vannak.
Esztó rossz lehet a nátha,pihenj
Lépek mert Grétinek olvasni kell

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szofi: nem gáz egyáltalán, ha külön szobát akarsz, de ezt már mondtam neked élőben is, nem ismétlem magam. :wink: És nekem sincs előtejem, Tücivel sem volt. Ezen se aggódj. :P Az utazást nem tudom, de elvileg, ha te ott vagy, nem hinném, hogy bármiben hiányt szenvedne a pici. Neki a lényeg te vagy és a cici. :lol: Amúgy azt szokták ajánlani, hogy amíg nem kapja meg a baba az első oltást (2 hósan), addig ne nagyon menjél vele olyan helyre, ahol sokan vannak.

Anita: nekem a nőgyógyászom valamiféle injekcióban beadható fogamzásgátlót ajánlott szopi alattra, amit asszem 3 havonta kell beadni, de nem esküszöm meg rá, mert én nem kértem. Mi természetes módon védekeztünk Tüci után az urammal, de akkor is csak 6 hós kora után Tücinek, addig sehogy sem. Most szerintem még ennyire sem fogunk, meglátjuk, mikor akar jönni esetleg a harmadik. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tali:
Annus, igazad van, lehet másik szobában is beszélgetni 1-1 párnak, akkor 14 is lehet:) akkor talira fel:) Jövő vasárnap 3-kor-tól várok mindenkit szeretettel. A párom pénteken elutazik, csak én leszek itthon. Az idejutást priviben megküldöm mindenkinek, autóval, tömegközlekedéssel egyaránt. Térképet is csatolok.:)

Gondoltam, megbeszélhetnénk, hogy ki mit tudna hozni:

-Rostosat 5 doboz elég szerintem, -ha 10-en leszünk kb. Ki az az 5 fő? :)
-ásványvíz, azaz forrásvizem lesz, az mindíg van, úgy hozatom, tehát ásványvíz nem kell, egy pár bubis lesz pluszba, gondolom a többségünk menteset iszik
-rágcsálni valót akár mindenki hozhat, legalább sok féle lesz:)
-esetleg sütit (csak nehogy mindenki hozzon, vagy max elcsomagoljuk nektek, mikor mentek el:) )
-egy sült alma kreációt tudok, az 5 perces állás, és a sütő elkészíti, csak valaki vegye ki a sütőből, melegen egybe nem tudom kiemelni:)

Szofi, (és Fabri) esetleg a szívhanghallgatót el tudnátok hozni? :) Most már tuti hallaná mindenki:)

És rendelhetünk pizzát is, ha sokáig elcseverészünk, nehogy megéhezzünk:) 5 percre van a Don Pepe tőlünk, a Komjádi uszi épületében, vagy ha vannak vállalkozó szellemű fitt kismamik, akkor salikat is hozhattok, akkor kevesebbe kerül, és egészségesebb, nekem bármelyik jó.:)
vanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: