Új privát üzeneted érkezett!

Anita: persze :lol: Szórádi Katalin és Kevinnek is van Somogyi Kevin :lol:

000kata
 
 


háháháhá és most mindenkit aki felelőtlenül kiírta a nevét, én galád módon bejelöltem :)

gyönyörűek a babák :)

(Anita engem is nyugodtan: Ernst-Kapusi Bea[beo]

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Bejelöltelek titeket, meg a babókat is :lol:

anitapo20
 
 

 
 

Noel baba a piros pihenőszékében :)

Kép

Öööö, itt vmi iwiw jelölgetés megy? Beszállok. :) Szanyi Aida

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida-: nagyon szép Noel,sokat nött. :lol:

000kata
 
 


Kata, köszi. Hízni biztosan hízott, mert legutóbbi mérésnél 1 hét alatt 220 g-ot szedett fel.. Bár most kapott már 3szor 60 ml tápszert 1-1 este ha sír.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida, nagyon helyes Noel!
Jelöllek téged is :D

anitapo20
 
 


Sziasztok!
Szépek vagytok engem kihagytok :D

Kép
kriszpiri
 
 


aida:Noel kész férfi,annnyira szép ezzel a sötét hajjjal meg :)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nem akartunk téged sem kihagyni Krisz. Hogy talállak meg?

anitapo20
 
 


Anita:Reninél megtalálsz Juhász Krisztina

Kép
kriszpiri
 
 


Huuu,engem is megtaláltok iwiwen!Csak aztán tudjam hogy ki kicsoda :mrgreen:
Borsiné Fancsali Anna

annus11
 
 


Én Éva Kovács vagyok.Így nem dob ki több mint 1000 nevet!
Jelölgetek én is :D

Kép
eve3htv
 
 


Nyuszi:bejelöltem Patrikot is! :)
Na meg csajok titeket is!
Anita neked nem tudom a nevedet :(

Kép
eve3htv
 
 


Én Polgár Anita, ha valakit még nem jelöltem volna be :D

anitapo20
 
 


na szépen meg van mindenki :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a jelöléseket :)

és lenne egy pár kérdésem......
Gyakorlott anyukák biztosan tudják,hogy mennyi most a gyes???
Csak,mert kivi vok,mert Én gyed-et kapok és érdekel,hogy mennyivel kapok majd többet,mint a gyes..ha 1általán több....

Köszönöm válaszaitokat

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nyuszi, sajnos nem több a gyes. A mindenkori öregségi nyugdíj összegét kapjuk gyesnek. Ami tavaly 28200 ft körül volt + a családi 12200 ft. Ez így kb 40000 ft.
Sajnos csak ennyi :cry:

Anita

anitapo20
 
 


Anita, Te miért kapsz olyan sok GYES-t? :shock: Nekem 26 700 Ft...

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Nyuszi, nekem a GYES viccesen kevés: 26 700 Ft, a családi meg 13 200 Ft. És egyedülálló anya vagyok. Ez a vicces helyzet! :D De éljek meg, lakjak valahol, etessem magam, ruházzam a babát, pelenkát vegyek, törlőkendőt stb. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Hmm, de fincsi ez az Arany Ászok! :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Na látom javában megy az iwiw-es bejelölgetés...Anita,bogyobeo,aida,és talán még nyuszitappancs sincs az ismerőseim között.Ne hari hogy nem én kereslek meg titeket,de sajna most nem sok időm van.Viszont be lehet jelölni engem is nyugodtan ám:
Borosné Lódi Tímea néven megtaláltok!!! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Én még tgyást kapok.
Csak tavaly olvastam ezekről, hogy hogy működik meg mi mennyi és ott találtam, hogy az öregségi nyugdíj összegét kapják az anyák. Az azt hiszem 28000 ft körül van, de majd megkeresem pontosan.
Érdekes nekem a családim 12200. Ez nem fix összeg? Én azt hittem ez fix, hogy mindenki ugyan annyit kap.
Aida, tényleg nem lehet könnyű neked. Párod nem tért még észhez? Vagy hadjuk a dolgot?
Kitartás! Noel nagyon helyes fiú, csak vele foglalkozz!! :)

anitapo20
 
 


Mezsó, bejelöltelek!! :D

anitapo20
 
 


Aida: hu egy ezressel kapsz többet hogy egyedülálló anya vagy? mert nekem a családi 12200ft.Párod anyagilag nem segit mert kéne neki.

Anita:
én is Tgyást kapok április 16ig,te mennyit kapsz?a gyed mennyivel lesz kevesebb?

Ma olyan jo idő van elmentünk csavizni egy nagyot,olyan jo volt végre kimozdulni.

000kata
 
 


Kata, igen 1000 Ft-tal jár több az egyedülálló anyáknak. Hát nem tök nagy segtség?? :D Volt párom konkrétan nem fizet, de az én számlámon gyűjtögettünk, amíg együtt voltunk. Itt van most 300e Ft amit még ő utalt át nekem régebben, hogy tegyem el. Azt mondta ezzel legyek el egy darabig és akkor ő nem fizet. Ennyi. De egyelőre az a pénz le van kötve, nem szeretném megbolygatni jó helyen van. Majd ha nagyon muszáj lesz.

Anita, Noli apujával most nem beszéltem már pár napja, nem tudom hogy mit és miért csinál. De ahogy írod, inkább hagyjuk a dolgot :D az a legjobb.

Amúgy szerintem lassan lenyugodnak itt a kedélyek, Noel őrületes módon elkezdett hízni :D 200 g felett hízik egy hét alatt. Úgy néz ki csak ártott neki is a stressz. Ja és én is szedtem most magamra 2 kg-ot! :D Anyum töm, mint a libákat szokták. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida, nagyon jó hír akkor, hogy te is híztál!!! Meg Noel is szépen hízik!! Csak így tovább!!!! :lol:

Kata, mis is csavarogtunk két órát, meg most is kint szunyókál!! Ki kell használni a jó időt. Én 64000 ft-ot kapok tgyást. A Gyed az majd a volt átlag fizetésed 70 % lesz, de max 90000ft körül. Mindenkinek más összeg. Te mennyi tgyást kapsz?

anitapo20
 
 


Képzeljétek, múltkor voltunk csípőszűrésen Noli babával. Nem volt teljesen ok, de a röntgenen nem tudtak kimutatni semmi eltérést szerencsére. Viszont mondták, hogy tornáztassam és hordozzam sokat kendőben. Múlt szombaton volt itt Noli apja és kértem, hogy hozza el a kendőt. Elfelejtette. Ok, nem is lett volna annyira nagy gond. Kértem kedden, hogy adja fel a kendőt. Persze szerinte az túl drága, de mondtam, hogy kifizetem, ha ezen múlik, hisz azért nem szeretném, hogy ne jöjjön helyre teljesen Noli csípője. Erre most beszéltünk telón, kérdem feladta-e már. Erre nem volt még ideje.. :evil: Oké, hogy dolgozik napi 8 órát, de azért majdcsak be tudott volna menni valamelyik este a postára, hogy feladja. Főleg hogy pl. most épp gumit cseréltet az kocsin. Mondtam is neki, hogy de basszus a gyerek egészsége... Erre: "mindig a gyerek" :shock: Könyörgöm, hát ki? Úgy néz ki lassan tényleg magamra maradok. Én és Noli. :( Úgy érzem magam mint egy buta kis fruska, akit felcsináltak aztán lepasszoltak. Sz*r érzés.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida, ne mondj ilyet, nem lehet neked könnyű, de akkor is, Noel babáért megérte :wink:
Nem elég, hogy nem fizet semmit még azt a kevés posta költséget sem bírja ki a kisfia egészsége érdekében! :x Hmm... Nem semmi.

anitapo20
 
 


Aida!
Hát nem is mondok semmit....én el se tudnám ezt képzelni a páromról....ha már itt járunk h 20 év körüli kismamik...talána a kispapiknál ez jobban számít!Mármint a kor! :evil: De hogy ennyi felelősségtudat ne legyen vkiben....még jó hogy ő is ott volt mikor Noel "készült"...az bezzeg jó volt :wink: 8)

annus11
 
 


Aida:ne mondj ilyet!Később rá fog jönni mit veszített!
Van egy bunkó anyja aki fontosabb neki, ennyi.
Legalább tudod milyen hibákat nem fogsz majd elkövetni
a gyereked életében.

Én amúgy nem vágom ezt a tgyás,gyes témát hogy mikor kell
intézni/hol, mert gondolom ha én nem járok utána senkit nem fog
érdekelni hogy megkaptam-e :?
Annus 1x leírta hogy mi micsoda és mikortól van, de már
nincs meg a levél :(

Kép
eve3htv
 
 


Aida!Ne is törödj vele csak a kis Nolival!Biztos rossz lehet most neked!De ott az a kis csöpség akinek nagy szüksége van most rád!!!!És biztos idővel találsz majd egy magadhoz való párt!Légy ügyes!Mutasd meg hogy erős vagy!!!!
Képzeld most már kinőttük a rucit amit tőled vettem a Micimacist!!!!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Zsuzsi, Gréta akkor már nagyon nagylány! :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Évi!
nálam mg megvan a kimenő levelek közt.Elküldöm neked ha gondolod!

annus11
 
 


Hát igen már 19 hetes!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Anita: én 82000ft tgyást kapook.április 16ig.Csodálkoztam hogy ilyen sok,de örülök neki nagyon :lol: és ez mi alapján adják?sokkal kevesebb lesz a gyed?

Aida: ne mondj ilyet,már Noelért megérte nem?nem csinálnád vissza nem?

000kata
 
 


tgyás az kb.8-10ezer ft-al volt nekem több mint a gyed.
A családi pótlék függ attól hogy kinek hány gyereke van a háztartásban,hogy egyedül neveli-e,illetve hogy van-e krónikus betegsége,mert akkor emelt összegű családi pótlékot kap.Mi Blanka után emelt összegűt kapunk,ez 23300ft.
Csak azért írtam le,mert szó esett róla.

aida: Noli nagyon szép baba,láttam a képeit!!És az apjával próbálj meg nem törődni ebben az életben soha többé.Mindent elmond róla az ahogyan viselkedik!!Mindent.Sajnálom hogy ilyen áron kellett megtudnod hogy milyen ember is ő. Ritka szemét...Hogy azt a kendőt nem tudja elküldeni????Erre semmi mentség...
:x Szánalmas!!!!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Aida: hát nem smmi a "párod" én nem értem Őt most jo igy neki külön a családjátol.Fura.Most anyos biztos nagyon boldog.Nagyon szemét hogy ő miatta vagytok most külön.

000kata
 
 


Kata, nem tudom kevesebb lesz e a Gyed. Meg az sem mitől függ a tgyás, de kivi vagyok úgyhogy mindjárt utána nézek.

anitapo20
 
 


Kata!
Hát a tgyás az a fizu 70 %a.A gyed viszont korlátozva van.Az is a 70 %,de nem lehet több a minimálbér kétszeresének a 70%nál....Ha jól tudom akkor 71500 a minimálbér idén.Lehet számolni!Csak ugye nézni kell h melyikből mit vonnak.Mert ha úgy igényelted akkor az adót majd csak az adójóváíráskor kapod vissza...De szerintem te akkor a max gyedet fogod kapni!

annus11
 
 


[quote="000kata"]
írta:
000kataAida: ne mondj ilyet,már Noelért megérte nem?nem csinálnád vissza nem?


Noelért megérte.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ezt találtam, de ember legyen a talpán aki érti ezt :wink:

A terhességi-gyermekágyi segély összegének megállapítása:
Ha a kezdőnapot megelőző év január 1-jétől a tgys kezdőnapjáig van 180 napi jövedelem
A terhességi-gyermekágyi segély összegének alapjául szolgáló napi átlagkeresetet a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kell megállapítani, ha a biztosítottnak– az ellátásra jogosultsága első napját megelőző naptári év első napjától a terhességi gyermekágyi segélyre való jogosultságot megelőző napig – az ún. irányadó időszakban 180 naptári napi jövedelme van.
Ha a szülési szabadság kezdőnapját megelőző január 1-jétől a szülési szabadság kezdetéig nincs 180 napi jövedelem


Én nem igazán értem ezt a szöveget. :lol:

anitapo20
 
 


Kata!
Hát a tgyás az a fizu 70 %a.A gyed viszont korlátozva van.Az is a 70 %,de nem lehet több a minimálbér kétszeresének a 70%nál....Ha jól tudom akkor 71500 a minimálbér idén.Lehet számolni!Csak ugye nézni kell h melyikből mit vonnak.Mert ha úgy igényelted akkor az adót majd csak az adójóváíráskor kapod vissza...De szerintem te akkor a max gyedet fogod kapni!

annus11
 
 



Innen másoltam be én is :lol:

anitapo20
 
 


Sziasztok
Köszönöm az infót Nektek......kíváncsi leszek,hogy mennyit kapok majd...

aida: Kitartás......Nagyon sajnállak,hogy ilyen helyzetbe kerültél...

Igazából elköszönni jöttem,mert megyünk haza és nem tom,hogy mikor jövünk......
Megyek is ,mert kisfiam nyűgős...

Szép babavárást,jó babázást Mindenkinek...

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nyuszi :cry: remélem minnél hamarabb hallunk azért majd rólatok!

anitapo20
 
 


Szia Nyuszi!!!

Kép
eve3htv
 
 


http://www.babazo.hu/9honap/20070514szu ... zites.html

Aki még nem szült és unatkozna!Online szülésfelkészítő! :wink:

annus11
 
 


Köszönöm az infokat :lol:

000kata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?