Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Maszatmama:
Nem csoda, hogy már csak a szülés körül forog minden gondolatod, én is így vagyok ezzel.
És persze napról napra kicsit feszültebben várom már a jeleket, mert nem szeretnék a kórházban várakozni arra, hogy mi történik.
Végül ki az "ajánlott" szülésznő?
Nekem /orelle-nek is/ Gönczi Kata. Nagyon kedves volt mindig a telefonban, s mikor találkoztunk vele, méginkább. :) Nagyon helyes, és azért jó tudni, hogy a doki Vele szeret dolgozni, így biztosan más a hangulat. SZámomra nagyon megnyugtató volt, ahogy beszélt mindenféléről, ugyanis mondtam Neki, nem hisztizek, viszont be tudok pánikolni, és igen gyakran kell 1-2 nyugtató szó.

Chanel:
Én sem lyukasztattam ki a lányok fülét, bár elsőre majdnem, de végül a csecsemős növér mondta, ha nem muszáj ne kérjem. Mondjuk én eleve nem is akartam, de anyósom beállított a kórházba egy fülbevalóval. Meg is sértődött.
Ma már mindkettő kérte a fülbevalót, így végülis már van Nekik :D

floranan:
Örülök, hogy végül találtál dokit, aki szimpatikus és bízni tudsz benne... :)

Aranynap:
Azért majd várjuk az eredményt, csak a rend kedvéért. :D

Annus:
Nekem 2 hete volt egy 100-as összehúzódás, és több 60-as, de az aszisztensnő azt mondta ez csak nagyon rövid, úgyhogy igaziból nem is számít annak, és azért az már igen érezhető lenne.
1 hete viszont volt szintén egy 100-as, de azt nagyon éreztem, kisugárzott a derekamba, és több, mint fél percig tartott.
Erre azt mondta az már az. Na azóta nem volt hasonló erősség, legalábbis érzetre nem. :(
Egyébként éppen pár hete hallottam, hogy volt akinek a szülés alatt is csak 60-asokat mértek.

Nálunk:
Tegnap éjszaka már úgy éreztem, menni fogunk.
VOlt hasmenés, összehúzódások 10-6 percenként, de végül egyre gyengült, majd abbamaradt. Reggel 1 kilóval voltam kevesebb. :D De azóta visszajött a fele! :oops:
Utána Ádám totál beindult, és tegnap estig folyamatosan ugra-bugrált, de annyira, hogy már meglehetősen rosszul éreztem magam, hányinger, szédülés stb.
Úgyhogy maradtunk. :?
De vettünk végre egy zenélő-forgót. :) Mi lett volna, ha Ádám úgy érkezik haza, hogy az még nincs meg? :lol:
Holnap NST, meglátjuk mi lesz?

orelle:
Hogy vagy, mi a helyzet?

Lili:
Hogy érzed Magad?

KépKép
francestz
 
 


Ja nekem csak egy picike volt,olyan 30as körül.Szóval semmi extra fájás,azért még nem is kéne hogy legyen ilyenkor!

Viszont Ádám akkor hamarosan itt lesz!Nagyon izgi!!!!!

Floranan!
Szülészet:4 szülőszoba van,mind 1 ágyas,külön zuhanyzóval.Ezek elég nagy szobák,jól fel vannak szerelve,szinte vadi új!Pár éve lett megcsinálva ha jól tudom!Az egyik szüőszobában pedig van kád is,ahol lehet vajúdni illetve bordásfal.Amúgy minden szobában van labda.
Van 1 6 ágyas vajúdó is,ha esetleg nem lenne épp szabad szülőszoba és még messze jársz a szüléstől!Ez is teljesen új.Zenét is lehet betetetni,a szülőágyat csomó pozícióba lehet állítani stb.Vhol van egy kép,majd megkeresem neked mindjárt.
A gyerekágyas részlegnél meg most festegettek amikor pont megnéztük,de nem tudom hogy hány szoba van már kész.A szobák 5 ágyasak,külön fürdőszoba van mindegyikben.Amit én láttam az nem volt lepukkant.Vannak fizetős 1 ágyasak,saját fürdővel(vagy 2 szobához 1 mosdórészleg).De ezek a szobák elég picik,legalábbis amelyikben voltunk....viszont ide bejöhetnek a látogatók.Amúgy a sima gyerekágynál a baba veled van ,de látogatót nem fogadhatsz.A folyosó végén tudod megmutatni a babát,de ki nem viheted,csak te mehetsz ki a rokonokhoz.
Babának ruha nem kell,csak a hazahozatalhoz,ami kell az pelus,popsitörlő,popsikenőcs,esetleg kis kesztyű,sapi.

Hirtelen ennyi...

annus11
 
 


http://www.timmermann.hu/index.php?m=szules

Na itt lehet látni a soteII szülőszobáját,mind ugyan így néz ki.Van kép a folyosóról is és a vajúdóról.Ja és vajúdóban nincs szülés,tehát mindenképp kiürítenek egy szülőszobát!

annus11
 
 

 
 

Annus 11, nagyon köszi!!!!!!! Örülök az infóknak, amiket írtál!!

floranan
 
 


Nagyon szívesen!
Amúgy ha van lehetőséged akkor menj el a szülésfelkészítőre!Ott mindent megtudsz!Április 2.hetében indul a következő.keddenként fél3.

De ha van vmi kérdezz,most jó sokan fogunk szülni,lesz elég friss infó! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Ha még nem mondtam volna, akkor:
Mindenkinek Üdv itt! :)

Maszatmama!
Egyáltalán nem csodálkozom rajta, hogy izgatott vagy. Alig aludtam valamit, mert csomószor megkeményedett a pocak! Ez eddig kimaradt az életemből, de a tegnapi vizsgálat után elkezdtam keményedni és a dokival is úgy váltunk el, hogyha van valami, akkor hívjuk és 5 percesekkel induljunk a kórházba, mert bármikor szülhetünk. :shock: Én meg reménykedtem, hogy a húsvéti időt még itthon töltjük... :oops:

Én ma már tiszta szétszórt vagyok és egy normális mondatom sincs, ami azért elég mókás! :D Elraktam valahova a kulcsaimat és még jó, hogy apum ma itt van, mert amikor a postás hozta a csomagot, amiben az ágyneműket rendeltük Máténak, a 2 m-es kapun kellett átadni a csomagot! :shock: Én meg próbáltam magyarázkodni, hogy mi a helyzet! :roll: A postás meg valószínűleg gyakorlott apuka volt és tök kedvesen mosolyogva mondta, hogy ilyenkor ez már természetes! :D Apukám meg tiszta kiröhögött, hogy ne szenvedjek már ezen! :D

Na megyek mosni, mert már nagyon ideje lenne, hogy a babaholmik tisztán és vasalva várják a szekrényben a gazdájukat! :)

Szép napot!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Köszi, megpróbálok majd járni, csak még dolgozom, és nem nagyon engednek el...
Hol találok a felkészítőről bővebbet?

floranan
 
 


Szia Annus!
Mondtam már, hogy örülök, hogy írtál? Tegnap pont gondolkodtam, hogy hiányoltalak. :)
Ez a mondat nagyon aranyos: "Ja és vajúdóban nincs szülés,tehát mindenképp kiürítenek egy szülőszobát!" :D

A látogatással kapcsolatban én is kérdeznék: Apát sem engedik be??

Amúgy Floranan! Én is fogok járni a szülés-felkészítőre! :) Ott találkozhatunk! :) Csak előtte kell majd kép, hogy felismerjük egymást. :D

KépKép
aranynap
 
 


Jújj, látom mindenkinél beindultak az események előszelei :D
Néztem én is a CTG-s papirom, van néhány 100-as 'hegyvonulatom', de csak rövidek :(
Elővettem a fiamnál készült NST-et, mert voltam még reggel a szülés napján is :D Semmi extra, azon kivül, hogy 2-t kellett csinálni, mert nem akart mocorogni... lelassulnak, ha itt az idő...

Apával a szombat éjjelt lőttük be, közlekedés ügyileg is az lenne a legjobb...

chanel_28
 
 


Jújj, látom mindenkinél beindultak az események előszelei :D
Néztem én is a CTG-s papirom, van néhány 100-as 'hegyvonulatom', de csak rövidek :(
Elővettem a fiamnál készült NST-et, mert voltam még reggel a szülés napján is :D Semmi extra, azon kivül, hogy 2-t kellett csinálni, mert nem akart mocorogni... lelassulnak, ha itt az idő...

Apával a szombat éjjelt lőttük be, közlekedés ügyileg is az lenne a legjobb...

chanel_28
 
 


Jújj, látom mindenkinél beindultak az események előszelei :D
Néztem én is a CTG-s papirom, van néhány 100-as 'hegyvonulatom', de csak rövidek :(
Elővettem a fiamnál készült NST-et, mert voltam még reggel a szülés napján is :D Semmi extra, azon kivül, hogy 2-t kellett csinálni, mert nem akart mocorogni... lelassulnak, ha itt az idő...

Apával a szombat éjjelt lőttük be, közlekedés ügyileg is az lenne a legjobb...

chanel_28
 
 


Floranan!
Születésre felkészítőről itt:
http://www.timmermann.hu/index.php?m=babavaro_tanfolyam

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap, köszi a linket!
Járhatunk, akkor ez minden kedden van, folyamatosan, ahogy a címek vannak? A júniusiba nem férünk bele végig?
A munka miatt az áprilisi elején nem biztos, h tudok menni....

Azért a kórház nem erőltetei meg magát úgy látom :? , ez mind a doki honlapján van...

Az Apa beengedése engem is érdekel, ő sem mehet?!! :(

floranan
 
 


A felkészítőnek van valami költsége?

floranan
 
 


francestz: bocs, hogy az előbb rosszul írtam a nicked, de egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni, hogyan kell írni, adj valami értelmezhetőséget plííííz :D
Nekem a doki Gubicza Zsanettet ajánlotta.

Floranan: nincs semmi költsége a felkészítőnek, és csak a fizetős szobába mehet be apuka is, sajna :(

Dóra: a kommunikációképtelenség nálam is befigyel mostanság + nem jutnak eszembe szavak, elég vicces!
Nem akarsz csatlakozni a táblázathoz, és Te Orelle?

Maszatmama
maszatmama
 
 


Jujj, hát ez nem nagyon tetszik, hogy Apuka nem jöhet be. :( Na mindegy, biztos megérti majd a Párom. Szegényem... :(

Lányok!
Megjött az eredményem, de segítséget kérek!!! Elfelejtettem, mit mondott a genetikus, hogy a "kevesebb mint 1:50000" az jó, ugye? :) Negatív az eredmény, de az arány is jó? :)

KépKép
aranynap
 
 


aranynap!
Nekem 1:800 az arány. A logika azt diktálja, hogy a tiéd szupibb :wink:

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Maszatmama!
Szivesen csatlakozom a táblázathoz, csak valaki magyarázza el nekem, hogy mi is ez pontosan és hogy hogyan működik! :oops:
Kell hozzá valami? Kicsit furán érzem magam, mert nem nagyon értek az ilyesmikhez! :oops:

Ja és mára még befigyelt a hangulatingadozás, mert még nincs kész teljesen a csomagom és az éppen hazaérő férjemet készítettem ki teljesen, hogy mi lesz, ha történik valami és nincs kész a csomag! :?
Erre ő azt mondta, hogy ne aggódj kész lesz, holnap du elmegyünk és beszerezzük a hiányzó elemeket! Aztán megsimizte Mátépocakot és azt mondta neki, hogy legalább holnap estig várj! :D Rajtam meg jót röhögött, hogy micsoda izgatottság lett úrrá rajtam, rajtam, aki mindig tök nyugis vagyok.... :lol:

Szóval várom a táblázatos infót!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Aranynap: szerintem szupi az eredményed, nekem 1: 5600 volt, a másik valami Edwards volt annyi, mint Neked a Down.
maszatmama
 
 


http://www.sote.hu/intezetek/hirek/hir. ... ews_id=972
Ez a kórház oldala a felkészítőről!Elötte van kismama torna is!Ingyen van minden,annyi hogy be kell jelentkezni elötte a betegfelvételnél,mert a kórház kap utánunk lóvét,ezért is ingyenes.

Én úgy tudom h júniusban nem indul...legközelebb az szeptember,de az meg már késő nektek...esetleg lehet szelektálni ha vmelyik téma nem érdekel annyira...

Aranynap!
Azért írtam mert vhol még mindig 4-5 ágyas a szülőszoba!!!És függönyel elválasztva szülnek a kismamák...azért az már durva lenne a mai világban...!
Apuka sajna nem látogathat meg odabenn.Pontosabban a szobába nem mehet be,csak kinn az előtérben talizhattok.Ami szerintem nem baj amúgy.Ha belegondolok hogy az ember szoptatna,vagy alszanak a babák,aztán folyton jönne be vki...az elég kellemetlen.Én spec nem szeretném ha vmi vadidegen pasi elött kéne szambáznom egy szál semmiben stb.Azt a pár napot meg kibírja apuka!
Nálunk szerintem dolgozni fog a férjem amíg benn leszek,2 kor végez majd utána bejön.Ne pocsékolja a szabit,úgyse tud ott mit csinálni...Aztán ha pont akkor jön mikro alszik a baba,enek elég nagy az esélye,akkor úgyis csak nézni tudná...azt meg megteheti az üvegfalon át is :wink: De ha nagyon ragaszkodtok hozzá akkor ott a fizetős szoba! :wink:
Erről beszéltünk is hogy első babával én nem mennék fizetősbe...tök egyedül.Itt legalább a szobatársak tudnak esetleg segíteni,nem unatkozol stb.

Na szófosás vége!Beírtam amgamat a tábliba!
Ma olyan jó kis front van...Iza feszít rendesen...néha keményedek is :roll:

annus11
 
 


Hihi, látom nem csak az én férjem hiszi azt, hogy lepaktált a gyerkőccel :D
Mindig kinevet, mikor azon parázok, mi van, ha az ország másik felében jár, mikor elkezdődnek a fájások.... (szerinte lehetetlen)
Olivérnél pl. a haverokkal sörözgetett este és valamilyen indittatástól vezérelve fél 10-kor hazajött :wink: 3-kor már a kórházban voltunk :D
(valamit tudhatnak)

chanel_28
 
 


Dóra!
Nekem sincs kész a pakkom.Igaz minden megvan már.Beszereztem Tenát is meg hozzá bugyit.Ha az uram hazajön akkor abba a táskába akarok bepakolni amivel most otthon van.Amúgy szerintem nincs baj ha vmi otthon marad!Majd beviszik utánad! :wink: A lényeges dolgok legyenek meg aztán kész!


Ja eszembe jutott mit akartam írni a múltkor.Én még csak 3 kilót híztam...szóval pont a másik véglet vagyok,azon aggódom h nem hízok eleget!De Iza eddig szépen fejlődött,szóval csak nincs semmi gond!Most próbáltam az otthoni koszton hízni picit,mert mielött elmentem a 3 kiló csak 2,5 volt...az kéne még h ez is lemenjen!!!!

annus11
 
 


Annus!
A Szabolcs u.-i kórházban szültem 2007-ben. Na, elmesélem, mi folyik még a mai világban:
Front hatására spuriztunk, hajnali 3-ra értünk be. Nem volt szabad ágy :? A szülőszoba előtti folyosón vajúdtam úgy reggel 6-ig. Csak azok a régi narancsszin műanyag székek voltak...
Fél 7-kor már fekhettem egy ágyban. A vajúdó és szülőszoba egy és ugyanaz volt, kb. 10 ággyal és függönnyel elválasztva :roll:
Majd fél 10-kor szóltak, hogy álljak fel, mert jönnek kismamák CTG-re, kéne az ágy... Valami hűtőládának támaszkodva, halálra vált férjet vigasztalva küzdöttem a fájásokkal egy másik folyosón...
Aztán hál'isten délben kaptam EDA-t, azzal már nem kelhettem fel, igy békén hagytak... :P
Képzeld el, azt az érzést, amikor egész nap 10-en megszülnek körülötted (mert ugye mindent hallassz) és te még mindig csak a tágulásért küzdessz...
Na, befejezem, ez a múlt, a kórházat már bezárták :D

chanel_28
 
 


Köszönöm a válaszokat, akkor büszke vagyok az eredményemre!!! :)

Annus!
Teljesen igazad van!!! Miért nem gondolkodom én mostanában normálisan??? Azt vettem észre magamon, hogy szétszórt vagyok, és néha félreértek tök evidens dolgokat. :shock:
Tényleg jobb, ha nem járkálnak ott mindenféle idegenek össze-vissza. :)
Ja, és mostanáig csak 3 kilót híztál????? Jó ég, én még csak most kezdem a 2. trimesztert, és most jött fel kábé annyi.

Hűű, Chanel! Nem semmi!!! :( Elég szomorú, amit írtál az első szülésedről, minden elismerésem Neked!!!

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!
francestz! Köszi az érdeklődést, minden oké, csak a szokásos terhes izék (nemalvás, derékfájás, keményedés, néha jósló görcsök ... stb.). Agyilag és fizikailag is egyre lassabb vagyok.
Mostanában egészségügyis napokat élek. Tegnap voltam ctg-n a kórházban, utána eldöcögtem a védőnőhöz (gyalog oda-vissza 40 perc). Ma pedig a családorvosom kell levadászni a táppénzes papírom miatt. Nagyon szokatlan nekem ez az otthon ülős/orvoshoz járós/mindenben a férjemre utalt élet.
Szívesen táblázatosodom én is, de Dórához hasonlóan nem ismerem a rendszert. Szóval én is kérek egy kis segítséget. Köszi előre is.
És Ti hogy vagytok?
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok!

Maszatmama!
Köszönöm szépen a segítséget! :)
Remélem tényleg sikerült és nem csak én hiszem azt! :wink: :D

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Dóra, igen sikerül!
Amúgy én galád módon mindenkit megnézegetek az iwiwen is! :D
De unatkozom, na!

Orelle írok neked is privt!

Chanel: nem semmi, remélem most sokkal kellemesebb élmény lesz a szülés!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Maszatmama!

Huu milyen galád vagy :lol: Nézegess csak,nincs takargatni valóm 8)

Orelle!
Nekem is olyan sűrűk a napjaim...most mondtam h szülni se lesz így időm,mert annyi felé kell menni!

Chanel!
Na igen,erre gondoltam pontosan...szóval azért írtam ezt a vajúdóról!Aztán remélem hogy tényleg így is van!De nagyon mondta a csaj hogy ott nincs szülés...na meg se az ágyak se a műszerek nem arra vannak ott berendezve...

Nekem eléggé keményedik ahasam még mindig...szinte folyamatosan....remélem ez nem baj :roll: Lehet picit ledőlök,hátha elmúlik.Magnéziumot már vettem be!

annus11
 
 


Maszatmama!

Engem galád módon be is jelölhetsz! :lol:

KépKép
aranynap
 
 


Annus!
Tessék pihenni, nem kell mindig pörögni. :) Beleolvastam a blogodba. Basszus, úgy fest, nálam most kezdődik az érzékeny korszak, mert konkrétan megkönnyeztem... :)
Meg már itt, a munkahelyen sem bírom annyira az igazságtalanságokat. Legszívesebben mindenkit kiosztanék.
És ha a Párom egy picit is nem figyel rám, megsértődöm, és nehezebben tolerálom a dolgait.
Jajj... :oops:

Na, mára le is lépek.

Szép estét Mindenkinek!

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!
Maszatmama! Köszi az instrukciókat. Úgy vélem, hogy sikerült a táblázatot kitölteni.
mindenkinek minden jót!
üdv, o
orelle
 
 


Sziasztok

Itt vagyok még egyben nem szültem még, csak tegnap elég hosszu volt a napom és már nem volt erőm bejelentkezni.
Minden rendben volt tegnap a ctg-n csak mikor a baloldalamra feküdtem akkor nem akart meg,ozdulni Sára, viszont a jobb oldalon meg táncolt vagy mit csinált végig. Az orvosom genetikázott igy nem volt bent, és egy másik orvos nézte meg az eredményt aki azt mondta,hogy menjek le UH áramlást csináltatni, de az is minden rendben volt.

Nekemis csak keményedések vannak, viszont az nagyon sokszor, és olyankor olyan rossz érzésem van, mintha a mellkasomon ülne valaki és nem kapot levegőt.
De után elmulik mikor megfordulok a másik oldalamra. Ti már hallotatok ilyet?!

A táblázattal kapcsolatban, akit érdekel az a gamilon van és ott kell kitölteni, irjatok privit és akkor elküldöm a felhasználónevet és a jelszót, de aki már rajta van azt tudja átadni a másiknak ha éppen én nem vagyok.
Az a célja hogy egymást tudjuk értesíteni mikor szülünk. Meg az adatok, mikor lett + a teszt, stb, mikor várható a baba, melyik kórházba fogsz szülni....

Francestz: Ugylátszik tényleg együtt fogunk szülni, Semelyik gyerek nem akar elindulni, reménykedet a meleg frontban.

Na majd holnap jelenkezek, hogy mi volt a ctg, meg a vizsgálaton.

Kép
lili&ana
 
 


Aranynap!
Én a nagy házalakításon sírtam mindig! :oops: Ami a viasaton ment.De ezen kívül más nem jelentkezett nálam!Inkább nyugis voltam,mint akiben lemerült az elem 8) Persze ehhez ismerni kellett volna terhesség elött...a mostani pörgésem semmi ahhoz képest!

Táblázat:na ige,azt hiszem páran elírtátok az évet!Mert 2009re írtátok a + tesztet!De még nincs is június :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annus11 2009.03.26 19:59-kor.

annus11
 
 


Annus: tényleg :oops:

Maszatmama
maszatmama
 
 


kÖSZI csajok! Azt hiszem annál csak jobb lehet, mint amit átéltem már... :D
Majd jövök holnap délután beszámolni, mit intéztem a laborban, ctg-n és a dokinál... :wink:

Jó éjt!

chanel_28
 
 


Sziasztok,

köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a sok-sok információt a kórházról szülésről, szobákról.

Igencsak pörög ez a toppik alig győztem visszaolvasni, én nem tudok gyakran jönni sajna.

Mindenkinek jó babavárást, szülést s babázást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Igyekszem nyomon követni a topikot, csak még nem nagyon ismerlek titeket :)

Köszi minden infót a kórházról, felkészítőről!!

Chanel, most jobb lesz, biztosan!! :)

floranan
 
 


Sziasztok!

Lejöttem a másik fórumról, mert nem bírtam követni. :)

Hogy vagytok ma? Véééééééééégre gyönyörű napsütés van, és nem fúj a szél!!! :)

Maszatmama!
Láttam, bejelöltél iwiw-en. :wink: Amint hazajutok a Szüleimhez, megnézem, és szerintem a többieket is. :lol:

KépKép
aranynap
 
 


SZiasztok!

maszatmama:
Értelmezhetőség?! :shock: Nem nagyon tudok. Igaziból a frances egy nagyon régen választott nick-név, a tz pedig azért kellett, mert nem engedett másként regisztrálni. A tz egyébként Tiziano nevet fedi rövidítve, mert nagyon kedvencem Tiziano Ferro :D :oops: 8) Háát, ennyi :D
De nyugodtan írd ki a nevem /Andrea/ nekem az még talán jobb is. :D

aranynap!
Nekem ugyanennyi volt az eredmény! :)
Szuper!!!!!!!!!
HOgy bírod a munkát? Nem vagy rosszul, álmosan?

Chanel, Lili!
Várjuk a beszámolót a mai napról!!!!!!!!!!! :)

orelle!
Örülök, hogy minden Ok.
Azért tényleg pihenj is!

Annus!
Te is pihenj!
Irigyellek Titeket, hogy ennyi energiátok van még!
Én már egy porszívózás után leülök, olvasok stb.

Este nagyon sűrűn és erősen jöttek a keményedések, de ma ismét csak nyugi van.
Éjjel felriadtam, a szívem majd kiugrott, Ádám ugrált, és valami butaságot álmodtam persze.
Tegnap amúgy is kissé nyugtalanabb voltam. :(

Voltam reggel dokinál, Ádám persze ahogy rámtették a gépet, bealudt, még véletlenül sem tudták felébreszteni.
Így csinált a doki egy áramlásmérést, ahogy lefeküdtem a hátamra, azonnal beindult, és végül minden tökéletes.
Viszont 3800 grammra saccolta a gép a combcsont alapján.
A fejméret napra egyezik a valós idővel, azaz 39+1 napos.
Kissé megijedtem, mert pl. a hasa 4020 gr-ra utal.
Jó tudom, én is mondtam, ezek csak átlagolt és saccolt számok, de azért most már kicsit felkaptam a fejem.
Szegény doki, azt mondta, ne ijedjek meg, megpróbálkozunk, de ha nagyon nem megy, nem hagy szenvedni.... :shock:
Nem mondom, hogy nem ugrott meg a vérnyomásom.
Mellesleg a hétvégén a gyerekek nem lesznek itthon, úgyhogy:
ÁDÁM!!!!!! INDULÁS!!!

KépKép
francestz
 
 


Szia Francestz!
Hűűűűű, de izgi, akkor lehet, hogy hétvégén elindul a Nagyvilág felé a kis Trónörökös? :)
Azért jó ezeket az info-kat hallani (olvasni) Timmermannról. :) Nagyon remélem, hogy az én Maszatom is időben indul útjára, de mindenesetre szept. 17. után, hogy a Doktor Bácsinál jöhessen világra. :)
De jó, hogy ugyanolyan adataink voltak!! :) Lelkesen jövök majd a többi adattal is, remélem, Ádám hagy néha benézni Téged a fórumba, vagy érintkezünk majd freemail-en. :wink:

Nem is meséltem!!! Megvolt az első élő jazz-koncertje a Picurkámnak tegnap este. Az élő gitárzene eddig sem állt messze Tőle, mert Apuci basszusgitározik, és imádom hallgatni, most meg már odadugom a pocimat is, de most egy teljes élő zenekart hallhatott az én Drágám. :) Nekem tetszett, remélem, Neki is. :)
Jövő héten meg egy indiai zeneestre szeretnék elmenni a Párommal, remélem, össze tudjuk egyeztetni. :)

Annus!
Elfelejtettem mondani, hogy igen, azon a műsoron, ha épp belekukkantok, én is bőgök. :D Főleg, múltkor egy sokgyerekes családnak segítettek, és a gyerekek arcát nézve... Na jó, nem folytatom, mert megint sírni fogok. :shock: :oops:

KépKép
aranynap
 
 


aranynap!
Tényleg nagyon megnyugtató, hogy a doki mindig toppon van, mindig a lehető legalaposabban megnézte Ádámot inkább többször, minthogy bármi elkerülje a figyelmét.
Ebből a szempontból még szerencse, hogy a Magzati-ban is dolgozik, mert ott azonnal mindent intézni tud, mint pl. ma az UH-t, anélkül, hogy várni kelljen, s közben idegeskedni esetleg.
TÉnyleg csak jót tudok mondani Róla!!!

Nem csodálkozom, hogy a Párod zenész, hiszen Te is egy "érzékeny" lélek Vagy, s ez így szerintem nagyon rendben van! :)

Anno, "fiatal" koromban rengeteg időt töltöttem zenészek között, a baráti köröm csak "Belőlük" tevődött ki. :D Igaz, Ők inkább keményebb műfajban forogtak, de én az az én világom volt... :D

Meglestem én is mindenkit az IWIW-en :oops: :D
Nagyon tetszik mindenki! :D

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok!

Andi: ki mondta, hogy sok az energiánk? :shock: én pl. már a boltba sem tudom elvonszolni magam, ma is csak a cukrászda kedvéért tettem ki itthonról a lábam! :D Tesóm épp ma mesélte, hogy amikor a harmadik fiát várta, akkor az utolsó nst-n nem volt hajlandó mozgolódnia a baba és még aznap éjjel megszült!
Szóval lehet hogy Ádám is pihizik a nagy út előtt! :)
Egyébként Kata sem olyan aktív ma, mint szokott lenni! Pedig most is colát iszom :oops:

Képzeljétek még nincs hálóingem, csak egy, és mindenhol csak drágák vannak, meg szoptatós melltartóm sincs :cry:
Ma voltam egy kismama fehérnemű boltban, de olyan bunkók voltak, hogy ha jó lett volna valami rám akkor sem vettem volna meg!

Aranynap: hú a jazz-koncertet én sajna nem bírom (férjem legnagyobb sajnálatára), de a gyereket bizti ráneveli majd
:D

Maszatmama
maszatmama
 
 


Én se tudom miből szűrted le hogy sok energiám van...nekem a takarítás 1 nap!Amúgy meg 1 óra alatt megvagyok vele!De ha egyedül csinálom akkor sokszor ülök le pihenni 1-1 órára....a séta se megy már olyan nagyon,főleg nem hosszasan.

Tegnap én is szarul voltam,mint írtam.Estére picit jobb lett a helyzet,de ma is annyira feszít Iza,folyton rugdos is....hihetetlen!


Amúgy a takarításban általában van segítségem.Nekem a port kell letörölni,elpakolgatni a végén meg felmosni!A porszívót nem engedi az uram,vagy öcsém szokott még segíteni ha itt van.Most viszont úgy alakult h egyedül csináltam...a baj h kis precíz vagyok,minden kis zugot takarítok :roll:

Akkor most drukkoljunk h Ádám elindul a hétvégén?Végül is ilyen méretekkel már simán jöhet!!!Kíváncsi vagyok h mekkora lesz végül!

annus11
 
 


Francestz!
Robi már mindenféle műfajban zenélt. :) És Ő nekem már a 3. zenész pasim. 8) Több azért már nem lesz. :wink:
Amikor megismerkedtünk, akkor már chill out stílust képviseltek, azóta az a banda is feloszlott, és most egy új műfajban nyomják: zajzene. Igen, jól látjátok. :lol: Hogy egyszerűen körbeírjam: kis kütyükkel, meg időnként hangszerekkel zajokat, és néha felismerhető akkordokat tesznek össze. :D Olykor kísértetiesen hasonlít a magzati szívhangra a zenéjük, szóval Maszatkának szerintem tetszene. :lol:
De otthon csak basszusgitározni szokott, és azt szeretem. :)

Maszatmama!
Megértelek, mert olykor nagyon elvont is tud lenni a jazz, tulajdonképpen nekem sem ez a műfaj a kedvencem, de a tegnapi csapat fenomenális volt. :)
Kismama-bolttal kapcsolatban: én még csak kettő helyet néztem meg, venni még azért nem vettem semmit. :) Nekem a C&A nagyon nem jött be, a méretemben nem is volt semmi. A másik helyen viszont nagyon rendesek voltak!! Az Árkádban néztük a NUK-ot. Ott sem vettünk semmit, de így is körbeugráltak, és még azután is kedvesek voltak, hogy mondtam, hogy most inkább nem vásárolok. :) Még kuponfüzetet is kaptunk, hogy majd legközelebb már legyen. :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Maszatmama!
Hasonló problémákkal küzdök én is! A hálóingek drágák, de nagyon! :shock:
A melltartóktól már :x :x :x kivagyok! 80c-s mérettel kezdtem a várandósságot és mindenki azzal nyugtatott, hogy akinek alapból nagyobbak a mellei, annak nem nő akkorát! Na persze... Most 95c-t használok (mondtam is, hogy ekkora méretű "lapokban" mások már sátorozni szoktak!) Alig férek el tőlük :roll: és a férjem lassan nevet ad nekik, mert akkorák. :D
Bementem én már mindenhova, hogy jó méretű melltartót és szopis melltartót kapjak, de amint meghallják, hogy mekkorát szeretnék, sajnálkozva közlik, hogy "itt még soha nem kértek ekkorát" és nem is tudnak rendelni sem! :shock: Most reménykedek, hogy nem lesz még nagyobb, mert sikerült beszereznem két 95d-s szopis melltartót(dorina)! Állítólag az anita is gyárt nagy méreteket, de még sehol nem találtam...


Ja, és az energia... de jó lenne még egy kicsi! Már arra sem emlékszem milyen volt, amikor még egy órát egyhuzamban végig tudtam tevékenykedni. Most 20 percenként muszáj 30 percet pihenni, mert bedagad a kezem-lábam és alig kapok levegőt! :shock:

Na, azt hiszem berekesztem a billentyűmenésemet és megyek teregetni!

Szép napot!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Sziasztok!

Elegem vaaaaan!!!! :cry:
Reggel a laborban úgy megszúrtak, hogy feldagadt a karom, azt hittem szétrobban... még most is fáj...
Aztán jött egy rosszul indult CTG, Hella bébi nem volt hajlandó mocorogni, aztán a végére produkált 1-2 görbét. Persze a fájásmérő még annyit sem mutatott, mint a múlt 7en :(

Lili!
A dokimat meg 11-kor már nem értem el és azóta is hiába próbálkozom...semmi...

Szóval, a kiscsajom még úgy döntött, marad a melegben :x

Dóra!
A Dorina nekem is bevált, tök kényelmes melltartó, és az Auchan-ban is lehet kapni! (bár nyáron a 35 fokban nekem meleg volt, mondjuk melyik nem???)
Még a Felina-t tudom ajánlani, abból van vékony anyagú is..

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Chanel!
Igen, szerintem is kényelmes! :) Én is az Auchan-ban vettem, de ritkán van nagy méretben... mindig, amikor megyünk valamiért a környékre, benézünk, hogy hoztak-e újat... A felinából még nem láttam méreteset, ami jó lenne, de majd du. jobban ránézek! :)

Lányok!
Ti vettetek külön öblítőt a babaruhákhoz? Én eddig nem, nem is vagyok benne biztos, hogy kell, de egy ismerősöm most említette, én meg kicsit összezavarodtam ebben az ügyben... :oops:

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Chanel!
Kitartás! Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakult a napod. :(
Kívánom, hogy most már csak jobb legyen. :wink:

Dóra!
Az öblítővel kapcsolatban én csak azt tudom mondani, amit a környezetemben eddig tapasztaltam. Ha a baba allergiás rá, akkor kipöttyösödik, de nekem van olyan Barátnőm, akinek a Picurja simáb bírta az öblítőt, aztán volt, akinek inkább ez a babaruha-öblítő jött be. Szóval ezt is, mint annyi minden mást, gyermeke válogatja. :)

KépKép
aranynap
 
 


Chanel! nekem is szétdurrantották a vénámat a héten, pedig máskor minden rendben szokott menni! :(
A ctg meg már csak ilyen, az én örökmozgó Katám múltkor egészen addig ficergett, amíg rá nem tették a gépet, aztán néma csend lett :D majd nagy kegyesen mielőtt leállt a gép rúgott v. ötöt :D

Köszönöm az infókat melltartó ügyben (egyébként a várandósság kegyes mellékhatása - mell növekedés - sajna nálam nem jelentkezett :( , de mindenki azzal nyugtat, hogy ez nincs összefüggésben a tejtermeléssel :shock: , persze nem értem miért, de az okosok ezt mondták!

Zajzene, a másik kedvenc műfajom :lol:

Öblítő: galád módon ugyanazokat a mososzereket, és öblítőket
használom a babarucikhoz, mint előtte, és még az is megfordult a fejemben, hogy a baba ruháit majd a saját ruháinkkal együtt mosom :oops:
Legalább edzett kiscsaj lesz :D

Annus: milyen frontok várhatóak mostanság? mire készüljek, bár tök mindegy, egyfolytában keményedik a hasam! :(

Maszatmama
maszatmama
 
 


Mosószerek: Mint kezdő anyuka a kisfiamnál vettem babaruha mosóport (Gabi), mondanom sem kell, hogy a lebüfizett ruhákon mit sem ért :x El sem használtam.
Ami az öblítőt illeti, a mai napig sokszor veszem a sensitive változatot is, és a mi fehér ruháinkat is azzal öblítem. A színesekhez van másik :D

Maszatmama!
Én sem mostam soha külön a babaruhákat, kivéve a beavató mosást és ha egy gépnyi összegyűlt valamiért... (edzett a gyerkőcöm az tuti)
Ez olyan, mint a sterilizálás... Nem szabad túlzásba esni :wink:

chanel_28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?